Reklama

neděle 17. prosince 2017

BISkou označený za lháře novinář Ondřej Kundra z Respektu káže a přednáší o dezinformacích...

Tomáš Vyoral
17.12. 2017   Rukojmí
Pasuje se do role experta na (ruské) dezinformace. Přednáší studentům, vyjadřuje se v médiích... Seznamte se s Ondřejem Kundrou z Respektu. Přečtěte si, co o něm napsala BIS. Ondřej Kundra, další z Bakalových koní, novinář pasující se do role bojovníka s dezinformacemi (samozřejmě jen proruskými, jak velí "objektivita") a s "Putinovými agenty". V rámci své agendy se nezřídka setkává s podobně profesně i morálně kompetentním Jakubem Jandou z EUropských hodnot i s lidmi z dalších politicky angažovaných neZiskovek.
Dejme slovo pasážím uveřejněného textu Bezpečnostní informační služby (BIS) reagující na článek Ondřeje Kundry a Jaroslava Spurného v roce 2012 (celou zprávu lze přečíst na webu BIS):

"Dne 28. 5. 2012 zveřejnil týdeník RESPEKT (č. 22) dva pozoruhodné redakční texty: čtyřstránkový materiál redaktorů Jaroslava Spurného a Ondřeje Kundry „Dvojí agent na útěku“ a komentář redaktora J. Spurného „Divné hry BIS“. Základním kamenem novinářské stavby obou článků jsou spekulace, domněnky, polopravdy a lži, jejichž cílem je Bezpečnostní informační službu pošpinit a veřejně obvinit z hrubého selhání.

Nejprve k textu „Dvojí agent na útěku“. O přípravě „kritického“ materiálu týdeník Respekt naši Službu v předstihu informoval a jeho redaktor, Ondřej Kundra, zaslal BIS sedm otázek. Jejich text a naši odpověď (z které Respekt zveřejnil jednu větu) – vše v plném znění – připojujeme. Vzhledem k tomu, že reakce na zaslané dotazy plně pokrývá obsah našeho případného vyjádření ke zveřejněnému materiálu, je další stanovisko zbytečné. Dvě poznámky jsou však přesto nezbytné.

Představa, že naše kontrašpionáž bude na stránkách Respektu říkat, zda se snažila toho či onoho špióna přemlouvat, aby pracoval jako dvojitý agent a bude veřejně oznamovat, jak byl špión úspěšný, s kým se stýkal a jak jsme spolupracovali s jinou zpravodajskou službou, je naprosto nepředstavitelná a šílená. A je v plném slova smyslu skandální, používají-li J. Spurný a O. Kundra ve svém textu lživé, zcela vymyšlené a účelové spekulace přisuzující službě jakési zákulisní, špinavé politické hry."

Novinář Kundra, hrdinně šířící osvětu o ruských dezinformacích, sám účelově vybírá, co se mu zrovna hodí do krámu, konspiruje, lže a účelově spekuluje. Není úplně překvapením, že má odvahu, nebo spíše drzost, jezdit jako expert po republice s "antidezinformační" Respekt tour, přednášet o této problematice mladým lidem třeba v rámci Skautského institutu nebo jako odborník komentovat problematiku v mediálně vzdělávacích článcích či pořadech.

Další pasáž zprávy BIS určená přímo Ondřeji Kundrovi:


"Váš pseudokritický a zcela nekvalifikovaný úhel pohledu, kterým do případu vstupujete, nás velmi překvapuje. Jen velmi obtížně se vyrovnáváme s představou, že novinář Respektu svým požadavkem veřejně diskutovat státem chráněné, přísně utajované fáze, postupy a úkony kontrašpionážní operace, není schopen dohlédnout, že jedná a pracuje – byť třeba nevědomky – v zájmu, nebo možná i na popud, ruské zpravodajské služby."

Pro zajímavost (z youtube) jedna z přednášek Ondřeje Kundry a Jakuba Jandy, které "fungovaly za podpory americké ambasády" (řečeno hned na začátku videa): Skautský institut Dezinformace v médiích – Jakub Janda a Ondřej Kundra

Osvětová přednášek Respektu, kterou Ondřej Kundra moderuje: Respekt forum v Brně: Dezinformace
Jedním z hostů byl i rektor Masarykovi univerzity Mikuláš Bek, kterého jsem v rámci otevřeného dopisu žádal o bližší vysvětlení jeho termínů "diktatury referend", "nepodařených voleb", "demografické proměny" (celý dopis zde). Od svobodomyslného demokrata jsem se odpovědí ani po opakované výzvě nedočkal.

A další (i politická) agitka pro studenty (i děti?): Unaveni svobodou: Ondřej Kundra (skautskyinstitut)

14 komentářů :

 1. Známá tvář, tak nevím jestli je někým opravdu navedenej a zaplacenej nebo jen úplně vedle, slušně řečeno. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „Hodná“ propaganda. Generál – školitel z NATO natvrdo přiznal, jak se dělá. Místopředseda rozhlasové rady bilancuje největší hanebnosti mediální stoky hlavního proudu
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Hodna-propaganda-General-skolitel-z-NATO-natvrdo-priznal-jak-se-dela-Mistopredseda-rozhlasove-rady-bilancuje-nejvetsi-hanebnosti-medialni-stoky-hlavniho-proudu-516535

   Temné praktiky neziskovek, články psané agenty CIA, ochrana redaktorů ČT. Muž zevnitř systému promlouvá a varuje: Teď přijde změna, lidem to už leze krkem
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Temne-praktiky-neziskovek-clanky-psane-agenty-CIA-ochrana-redaktoru-CT-Muz-zevnitr-systemu-promlouva-a-varuje-Ted-prijde-zmena-lidem-to-uz-leze-krkem-471630

   Smazat
 2. Kunda to je borec, ale na piču.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Styka se s jandou. To musi byt pri tech stycich HODNE ZACHODOVYHO SMRADU..kOLEM.
   Jako kdyz zapomente splachnout hajzl.

   Smazat
 3. jedním ze závažných důvodů možná i nedalekého zániku socdem jsou útoky na levicově smýšlející lidi ze strany chráněnců vedení socdem...možná že si to ze začátku neuvědomili, kam až tyto štvavé kampaně včetně na tento server, mohou zajít. Rozkol v socdem dospěl tak daleko, že totalitáři sahají k osvědčeným receptům, aby zadusili svobodnou společnost. Lidi je ale již prokoukli, proto jsou tak vzteklí a nepříčetní. Pád na ústa jim není dostatečným varováním, a je jim jak vidno docela jedno, co si o nich lidé myslí. Teď již hrají vabank, protože vše prohráli. Tanky asi na pomoc již nepřijedou. Teď hrají hru na viděli jste ty šibenice, na vyhrožují mi smrtí za naše názory, na posílají lidi do plynu a na další emotivní a nezodpovědné hrátky, včetně na chtějí lynčovat právničku "studentky" se šátkem apod. Mám takový dojem, že na tom všem se také podílelo vedení socdem namísto toho, aby se zasadilo o skončení všech nepříčetností tohoto typu. Nejděsivější na tom je to, že útočí na lidi, kteří by mohli být jejich oporou. Děsivé a pokud to hned nepřestane a viníci nebudou potrestáni koncem příležitosti kráčet se stranickým erbem v ruce, konec se přiblíží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu básnická forma, ale ne každý tomu porozumí. Máte však pravdu, útočí na lidi, kteří kdysi byli její oporou a líhní a zastává se pouze minorit, kterým může být naprosto ukradená. Karel z Plzně

   Smazat
  2. Ježíši, proboha, co to je za canc? . "jedním ze závažných důvodů možná i nedalekého zániku socdem jsou útoky na levicově smýšlející lidi ze strany chráněnců vedení socdem...možná že si to ze začátku neuvědomili, kam až tyto štvavé kampaně včetně na tento server, mohou zajít." To je na uzamčený pavilon, jinak se to léčit nedá!

   Smazat
  3. 18:13 Nevím, čím Váš příspěvek reaguje na článek pana Vyorala. Ale hlavně, psáno vaším způsobem vyjadřování, "člověče, Vy nemáte Češtinu"! Pokud jste cizinec, pak se to dá ještě tolerovat. Ale i tak jsem naprosto nepochopil smysl Vašeho příspěvku a důvod jeho umístění pod tento článek!
   Jirka

   Smazat
 4. Lžikazatelů máme plné katolické kostely.
  Na lži,podvodu a kolaboraci proti zájmům vlastního obyvatelstva, stojí celý tento demokratický systém*

  OdpovědětSmazat
 5. Pana Vyorala bych poprosil o poněkud lepší češtinu, např. slovosled nadpisu, pozor na správné i v koncovce i logičtější sled textu. Chápu, že takové nedostatky mohou být dány časovým tlakem. JiH

  OdpovědětSmazat
 6. No jo šláfenbergrův zaměstnanec nic než havloidskou lež může vyplodit.

  OdpovědětSmazat
 7. Já mám dojem, že je to všechno jedna polívka jednoho systému. Něco jste si uvařili, tak si to snězte. Nepochybně největší podíl na tom vsrabu má socdem partaj, která převazala havlizmus jako základ ideologie, kulišárnu. Teď se to všechno sype a je jedno jestli to byla pro někoho dobrá hra a pro někoho ne. Vždycky tam odešli s plnou kapsou akcií. Gros je mrtev, ať žije Sobotka.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.