Reklama

sobota 9. prosince 2017

Čekal jsem vyvracení údajných nepravd a lží z PL, ale došlo jen na veganství a homosexualitu. Petr Žantovský se nestačí divit, komu udělal Rosí v ČT bezplatnou reklamu

9. 12. 2017 ParlamentníListy

Soupisem dezinformačních webů na svých stránkách se Jiří Drahoš zařadil po bok těm, co nám předkládají k uvěření stejně ubohoučké pohádky o ruských švábech. Podle Petra Žantovského svléká jeden z kandidátů na prezidenta gatě již mnoho mil před brodem a hlavně se sichruje, že když nevyhraje kvůli tomu, že je bez názorů, tak má dopředu výmluvu. Na podobnou strunu podle mediálního analytika zahráli i v čím dál komičtějším estrádním programu České televize Newsroom ČT24, kde se za peníze koncesionářů uchylují ke sprostému pomlouvání.Moc politického, přesněji řečeno volebního alibismu, který se ve vší nahotě ukázal kolem volby Donalda Trumpa prezidentem USA, konečně naplno dorazila i k nám. „Spočívá v tom, že se ve volbách neúspěšný pretendent na nějakou funkci začne vymlouvat na nějaké cizí elementy, které způsobily jeho neúspěch. Dnes jsou v módě konspirační teorie o tom, že veškeré volby v tzv. demokratickém světě jsou deformovány a manipulovány nějakými nejasně definovanými hackery, údajně napojenými na Kreml. Takže fakt, že Hillary Clintonová nepřesvědčila většinu potřebnou ke vstupu do Bílého domu, zavinili počítačoví komsomolci v Putinově žoldu. Je nepochybné, že titíž ‚ajťáci‘ mají na svědomí brexit, volební vzestup AfD v Německu a Svobodných v Rakousku,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz s neskrývanou ironií Petr Žantovský.

Předpokládá, že z této teze zřejmě vyšel jeden z hlavních favoritů blížící se přímé volby hlavy státu. „Prezidentský kandidát Jiří Drahoš pár dnů před podáním demise vlády navštívil – tehdy ještě premiéra – Bohuslava Sobotku, aby se s ním podělil o svou starost, zda nebudou též české prezidentské volby kořistí stejných virtuálních útočníků. Protože známe dosavadní politiku a rétoriku odcházejícího předsedy vlády, dá se odhadnout, že si porozuměli. To za Sobotky přece vzniklo ‚ministerstvo pravdy‘, jak se přezdívá onomu – prý nikoli cenzurnímu – odboru Ministerstva vnitra, nazývanému Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Paranoidní politika socialistů je však odvozená od paranoidní politiky EU, která dala před víc než dvěma lety pokyn, aby jednotlivé země budovaly podobné úřady ke sledování nežádoucí – zejména – webové komunikace svých obyvatel, od zpravodajských portálů přes blogy až po sociální sítě,“ připomíná mediální analytik.

Prezidentský kandidát svléká gatě již mnoho mil před brodem


Přemítá nad tím, co nám Jiří Drahoš návštěvou u dosluhujícího premiéra Bohuslava Sobotky vlastně vzkazuje. „Předně: že je dobrý a roduvěrný Evropan, či spíše europoidní unionista. Že si osvojil konspirační rétoriku bruselské vrchnosti, která v každém koutě vidí Putina a jeho pohůnky a z každé své prohry viní Kreml, čímž poněkud připomíná bolševické vlády po druhé světové válce. Cožpak to opravdu ani trochu nepřipomíná kampaň s ‚americkým broukem‘? Pro nepamětníky: neúroda počátkem padesátých let byla oficiální propagandou vykládána jako důsledek faktu, že k nám američtí špioni masově vysazovali mandelinku bramborovou. Čímž byl nalezen společný nepřítel a usměrněna kolektivní obranná a odvetná aktivita lidu, který s americkým broukem po komsomolsku zatočil,“ přibližuje tehdejší atmosféru Petr Žantovský.

„Tak nějak podobně lze dnes vidět občana Jandu, neplést prosím s rockovým kytaristou, který nám předkládá k uvěření stejně ubohoučké pohádky o ‚ruských švábech‘. Tentokrát ale nejde o speciální druh hmyzu, nýbrž metaforické označení třídního nepřítele, jenž usiluje nahradit pravdu a lásku lží a nenávistí. Tak v téhle řadě je tedy pan Drahoš. Což je prima. Aspoň víme, koho v něm případně volíme hlavou státu,“ upozorňuje mediální odborník. Druhé poselství ze setkání s Bohuslavem Sobotkou vidí v tom, že se Jiří Drahoš – možná opodstatněně, kdo ví? – bojí prohry. „A proto svléká gatě již mnoho mil před brodem. A hlavně se sichruje. Když nevyhraje, nemůže za to absence jeho názorů nebo schopnosti je zaujímat a přesvědčivě vyslovovat, nýbrž americký brouk – pardon, kremelský šváb. I to je srozumitelné poselství voličům, že?“ nepochybuje Petr Žantovský.

Jsme obklopeni armádou nepřátel pravdy, lásky a Drahoše


Za „pěkné“ považuje, že pro ten případ má Jiří Drahoš už nyní na svém webu instalován soupis „švábů“, nikoli nepodobný soupisům sestavovaným dalšími bojovníky a bojovnicemi proti lži a nenávisti, jako jsou Jakub Janda, Sabina Slonková a další. „Když se na ten seznam podíváte, dojdete k závěru, že pan Drahoš zatím této věci příliš nerozumí, nebo má mizerné poradce. V seznamu jsou splácané naprosto nesourodé subjekty od prokazatelně a transparentně státních propagandistických webů, jako je ruský Sputnik.cz, přes dobrovolnické ‚maloweby‘ typu Nová republika, občanskou aktivitu Ivana Davida, seriózní informační portál První zprávy.cz, privátní a programově subjektivní blogy typu Rukojmí Břetislava Olšera až, jak jinak, po dnes již velkoryse fungující politický server Parlamentní listy,“ vybírá mediální analytik z pestrého seznamu „škodné“ nahlíženo očima Jiřího Drahoše.

Pozastavuje se nad tím, jak si prezidentský kandidát při jeho sestavování počínal. „K těm zmíněným přilepil poněkud legrační weby typu Antiilluminati, Osud.cz či Prvopodstata.cz, kde se objevují rubriky jako Dutá země, Kruhy v obilí, Smaragdové desky a další, jejichž prokremelský postoj lze asi jen těžko prokázat, tím méně negativní vliv na volební příležitost pana Drahoše. To samozřejmě není projev nějakého amatérismu, to je velmi promyšlená taktika, smíchat dohromady hrušky a hřebíky a vytvořit dojem, že jsme obklopeni nekonečnou armádou nepřátel pravdy, lásky a pana Drahoše. Nicméně tato taktika byla už použita mnohými mnohdy, a vesměs vedla k obecnému posměchu a k volební prohře. Zřejmě se pan Drahoš chystá jít právě touto cestou. Inu, bon voyage!“ přeje Petr Žantovský.


V estrádním Newsroomu ČT24 došlo na bezplatné píárko


Na podobnou strunku si podle něj zahráli také v čím dál komičtějším estrádním programu České televize Newsroom ČT24. „V tom zatím posledním vydání o uplynulé neděli, mimo jiné zaznamenání hodné výrony mysli pana Rosího, udělal pořad – jistě bezplatné – píárko jakémusi, asi ochotnickému, divadelnímu souboru a jeho představení Městečko Fake News. Oč jde? Jakási slečna či paní Jandáčková, prezentovaná jako režisérka toho díla, nám sdělila, že motivací k dílu byl pocit její ‚bezmoci‘ proti tomu přívalu propagandy a fake news, kterými zaplňuje náš životní prostor řada zdrojů – neopomněla jmenovitě opět označit Parlamentní listy. Jeden by tedy očekával, že představení se bude dále zabývat vyvracením nepravd a propagandistických úletů, jichž se PL.cz dopustily,“ podotýká mediální odborník.

Přiznává, že čekal nějakou parodii na poklesky politiků. „Třeba jako bylo kdysi skečové dílko Ivy Klestilové Standa má problém o tehdy ještě žijícím Grossovi, Zemanovi a dalších, nebo neméně adresné dílo divadla Rubín Blonďatá bestie o dobové kauze tehdejší poslankyně Kristýně Kočí z Věcí veřejných, jak kopuluje na sněmovním stole s výše postaveným poslancem jiné koaliční strany. To by se možná dalo pochopit. Kdyby paní či slečna Jandáčková po pravdě vytáhla nepravdy či polopravdy z textů o politice, a ty pak podrobila kritice, bylo by to třeba jen přivítat, protože faktografické samoočistě ve všech druzích není nikdy dosti. Jaké však bylo mé překvapení, když se v odvysílaných fragmentech té hry mluvilo o škodlivosti veganství či homosexuality a o podobných, politice dosti vzdálených tématech,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

ČT se dostala do konfliktu s ustanoveními etického kodexu


Ale že by se moderátor pořadu Luboš Rosí zeptal, kde že jsou ukázány ty lži z dílny PL.cz, to snad nikdo ani nečekal. „Tak lze snad jen dodat, že se touto nedlouhou, leč vydatnou reportáží tým Newsroomu a s ním i celá Česká televize dostaly do konfliktu asi s pěti základními ustanoveními etického kodexu Syndikátu novinářů i vlastní ČT. Jmenuji aspoň jeden. Kromě neověřených a nepravdivých sdělení, skryté reklamy a zjevné jednostrannosti zde vidím pochybení nejzásadnější. Někdo tu z obrazovky osočuje nějaký subjekt – zde ParlamentníListy.cz – z toho, že šíří lži, ale pořad, zvaný publicistický, nedá osočené straně prostor k vyjádření. To pak není publicistika, ba ani žurnalistika. To je prostě sprosté pomlouvání. A jako obvykle dodávám: za naše peníze!“

(celý text zde)

24 komentářů :

 1. Gatě si svléká Drahoš daleko před brodem, protože s plnými se špatně jde i princátku pražské kavárny. A to tělesné teplo ten puch prostě umocňuje, to přece on jako chemofyzik musí vědět nejlépe. Jenže jak půjde tou čirou vodou řeky, tak se zkalí, jako když se septik valí.

  OdpovědětSmazat
 2. Otázkou je proč p. Drahoš upozorňuje již napřed, že volby na prezidentský úřad budou "nečisté". Ví něco, co my ne?. Potom by měl dát důkaz na stůl. V opačném případě jenom kalí vodu. Podvědomně, možná cítí možný neúspěch a takhle zkouší se dostat do podvědomí voličům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Boha jeho! Zas ty obvyklé, trapné a chorobné spekulace, každodenních blábolistů..ví něco, co my ne?.. Šmarja! Tak to abychom honem začali slídit na internetu na všech serverech. Jaký důkaz chcete na stůl a o čem? Ten člověk prostě jen tak blábolí a žvaní. Snad jste si stačil všimnout, jak zmohutněl "mediální průmysl" a že jsme obklopeni spoustou žvanění a žvatlání, jímž se žvatlalové živí - i musí žvatlat. Ten Drahoš zakvákal nějaké blbiny ( nepodstatné) ale samozřejmě se kolem toho dělá čoromoro. On ví, že zvolen nebude, tak to musí nějak okecávat.

   Smazat
  2. Volby budou nečisté, protože se jich účastní nečistý Drahoš, zprofanovaný, vlastizrádný podplacený slouha Brusele, pokrytec a lhář.
   To je celé.

   Smazat
 3. Jo už dopředu přiznává porážku ve volbách a také jí má na koho svést. Ale pravda je že je zástupce kavárníku slouha eu vítač a proto ho Český občané nezvolí

  OdpovědětSmazat
 4. ja bych to tak nepřičital udajnym samozvolenym kandidatun jako nějakou uchylku uchylka je ustava a machři co ustavu vytvořili protože žadna demokraciie nemuže potřebovat jakohosi pomatence ktery před sebou vidi jen zlate koryto a za dobu co se tohle hraje se nestalo že by tomu bylo jinak demokrat je ten kdo uzna nazor druheho a diskutuje s nim kdežto prassedident je ten co si rad hraje na boha všemohouciho a ti co ho voli se ho marně snaži podivnym zpusobem korygovat když demokraciie tak jedině vlada volena lidem jinak je to špatna hra když nějaky chudak ktereho vylosuji nahodni fandove a jeho melodibois nam bude hrat komedii o monarchovi zdob feudalismu a kazat rady kam mame chodit pokladat stolici či proti komu je třeba valčit

  OdpovědětSmazat
 5. 22:09 podal jste skutečně nečekaný intelektuální výkon. Najde se prosím někdo, kdo dovysvětlí, co jste vlastně chtěl říct?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22,09 byl zřejmě opilý, nejde to rozšifrovat

   Smazat
 6. Dovolte, abych se pousmál. Sedmadvacet let jsme masírováni jejich propagandou, dnes, kdy většina lidí prozřela a snaží se myslet samostatně, tento obecný a přirozený stav vysvětlují cizím vlivem.
  Já napříkad nesdílím ani vzedmutý nacionalisnus, ani rasismus, prostě si myslím, že každý uprchlík by měl být vpuštěn do země jen pokud bude mít umístěnku na bydlení a práci. Těch "obchodníků" s kebabem a zbožím všeho druhu je tu až moc. Taky nesdílím levičácký názor, že Palestinci jsou chudáci a trpí pod jhem Izraele. Za těch více jak šedesát let od pádu Německa se už mohli nějak státoprávně projevit. Místo toho mají v hlavě jen jakýsi amok, který brání jakékoliv rozumné dohodě. Je úplně jasné, že příčina tkví v tom, že hitlerismus a děti mohameda byli spojenci, přičemž nikdy nebyli vlastně poraženi. Trump to dělá dobře, že jim dal jasně najevo co je to za svoloč a podporuje Izrael. Taky je jasné, co je to vlastně ta EU, pokus o revanž a revizi výsledků druhé světové války. Rusko samozřejmě lavíruje, protože je ohroženo ze všech stran a evidentně za současné situace nemůže zas tak moc dělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že každý uprchlík by měl být vpuštěn do země jen pokud bude mít umístěnku na bydlení a práci? Tak to je omyl, to bychom dopadli jak Německo s Turky. Muslimové se tam i ve třetí generaci neintegrovali, a z principu ani nemůžou.

   Smazat
  2. V Německu je to ještě komplikovanější a ukazuje to na celkem málo popsaný fenomén: Turci z první generace přišli vydělat peníze a byli překvapeni, že jim to vydrželo víc let. Vzali si k sobě své manželky a někdu i staré rodiče. Turci 2.generace ještě pracovali a práce si vážili. Ale jejich děti narozené v Německu jajichž němčina je stejně dobrá jako u ostatních Němců a bez jakéhokoli cizího přízvuku, se srocují do islamistických gangů a terorizují, především starší Němky a Němce. Mnozí odešli bojovat do Sýrie Iráku za Daeš. Čím to je?

   Smazat
 7. Laureát Krameriovy ceny(Petr Žantovský ),to asi tak vysvětluje všechno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím laskavě, abyste psal své odpovědi do vlákna pod text, na který reagujete. Jinak se v tom čtenář nevyzná.

   Smazat
 8. Není mi jasné, proč se na tomto webu neřeší prioritně zásadní otázka: Jak se zbavit vlády privátního kapitálu a nastolit, místo ní, vládu kapitálu sociálního - demokracie?

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Štefane,dobrá otázka.
   Problém je,že web a celá politická iniciativa Nová republika nemá s demokratickou levicí nic společného.Jinými slovy,politický aktivisté,kteří za NR stojí žádnou radikální levici v ČR nepředstavuji i když se tak deklaruje či tváří.
   Spíše zastupují silný proud uvnitř ČSSD kolem poslance Foldyny,který se dá nazývat sociálně konzervativní.Foldyna rozhodně není lídr radikální levice, jak o tom sebe a své fanoušky na Facebooku přesvědčuje. Když totiž došlo na hlasování o výše zmíněné smlouvě CETA, Foldyna se zdržel. Boj proti nadnárodním korporacím hlásá očividně jen v příspěvcích na sociálních sítích.
   Svými převzatými články z různých dezinformačních a konspiračních webů,který web NR přebírají nahání nespokojence a potencionální voliči levice k ultrapravici(SPD).
   Otázkou je,jestli se jedná o čistě finanční kalkul tvůrců NR na komerčně zpravodajském webu čistě vydělat a nestali se tak zároveň užitečnými idioty pro českou ultrapravici.

   Smazat
  2. Velmi jste mne vašího hodnocením aktivistů kolem Nové republiky pobavil. Zvláště pak charakteristikou SPD, Foldyny, české levice a pod. Vám není pomoci. Neumíte ani číst ani přemýšlet či analyzovat! Pro mne jste průhledně čistý i d i o t !!! Václav

   Smazat
  3. 12:40 Zřejmě se považujete za radikálního levičáka. Prozradím vám tajemství: lidé jako vy jsou pro levici daleko nebezpečnější, než jakýkoliv pravičák. Postrádáte soudnost a to vás vede až k slepému fanatismu.

   Smazat
 9. 12:40 mohl byste laskavě vysvětlit, jakým způsobem lze na tomto WEBu vydělávat? Děkuji předem.

  OdpovědětSmazat
 10. 10. prosince 2017 17:08
  Odpověď.
  Bezplatný zpravodajský web Nová republika se inspiroval u tzv. alternativních médií typu Parlamentní listy.O tom vůbec nepochybuji.Jak tato média fungují a je možné na dezinformacích a konspiračních teorií slušně vydělávat přinesli např.fundovaně novináři časopisu Respekt.
  Aby jste mi lépe rozuměl.Nefandím Ruské propagandě ani propagandě USA nadnárodních firem a její přímé provázanosti s politikou. A byl to třeba právě Respekt, který ji ideově podporoval, a Člověk v tísni, který na ní finančně profitoval. Z Wiki Leaks vyplývá, že pro ČvT vytvořilo MZV a americká ambasáda speciální finanční programy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:48 je pomlouvačný hlupák, který víc věří jakémusi Respektu, než své vlastní hlavě. Raději se informujte u reklamních agentur, kolik se paltí za zveřejnění jednotlivé reklamy na stránkách, kam chodí denně 35-48 tisíc čtenářů, kolik stojí jeden klik atd. a pak kafrejte něco o "fundovaných novinářích časopisu Respekt". Už je spojení fundovaný - novinář- Respekt vzbuzuje LOL čili Horu Smíchu. Mimochodem, je veřejně známo, že Nové republice na základě vymyšleného označení jakéhosi Jandy - placeného pornoherce - reklamní společnost Seznamu přestala s NR spolupracovat. Před tím to udělal Google, protože NR zveřejňovala názory a komentáře, které se amíkům zhusta nelíbí. Tedy výsledek - žádné peníze z reklamy. Jasné?

   Zbytek vašeho cancu vám vůbec nevěřím. Prozradil jste svůj postoj oním hodnocením Respektu, Bakalova nepříčetného plátku, který je k reálnému světu slepý a hluchý. Václav

   Smazat
  2. 18:48 nijak ovšem nevysvětlujete, jak lze na tomto WEBu, konkrétně portálu Nová republika vydělávat. Jsou dvě možnosti, buď jste předpojatý hlupák, nebo vědomě, propagandisticky, lžete. Vzorů máte zajisté dost. Tak nebo onak, styďte se!

   Smazat
 11. Václave Dvořáku,jste schopen reagovat na slušný komentář v diskuzi bez invektiv a urážek Ten kdo nepropadá americké nebo ruské propagandě či nesdílí dezinformace a konspirační teorie je u vás hlupák ? Jste normální ? Já o vaší důvěru nestojím !
  Nepatřím mezi stálé čtenáře Respektu.Dávám přednost raději Alarmu nebo Deníku Referendum.
  Můžeme si o časopisu Respekt a jeho novinářích myslet co chceme.Zda se jedná o seriózní novinářskou práci či ne.
  Nicméně fakta a argumenty ve speciálu(Dezinformace) v Reflexu jste kvalifikovaně nebyl schopen nevyvrátil.Ono to pochopitelně ani nejde.
  Proto ten vztek a nenávist z vaší strany.
  Sbohem.

  OdpovědětSmazat
 12. Slušný komentář? Vždyť pomlouvá redakci NE, a to bezdůvodně. To, že pomlouvajici rozčileně se odvolává na Respekt, Reflex v kombinaci s Deníkem Referendum je signifikantní. To je jeho "levicový" obzor. Od vás si tak dá redakce NT poradit, co a jak má dělat.

  OdpovědětSmazat
 13. Jiří Drahoš - vítač imigrantů: http://bit.ly/2j5Rb7P

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.