Reklama

úterý 19. prosince 2017

ČEZ v Babišově republice

Erik Best
19. 12. 2017     EB
Schéma Petra Honzejka z října 2011 popisující, jak to v Česku v politice a byznyse chodí, mělo v samém středu ředitele ČEZu Martina Romana. Honzejk sám připustil, že nemohl zahrnout všechny, protože síť zainteresovaných je tak rozsáhlá. Chyběla tak například Burza cenných papírů Praha. Roman byl v době vzniku schématu v její dozorčí radě a jejím generálním ředitelem byl už tehdy Petr Koblic. Roman opustil ČEZ v říjnu 2013 a BCCP v červenci 2015, ale dědictví situace, díky které „se u nás nikdy nemůže nic vyšetřit“ (Honzejkovými slovy), žije dál. 

ČEZ udělal z tuctu lidí miliardáře a multimilionáře, často na úkor akcionářů a daňových poplatníků. Zatímco se ČEZká republika vymakává na Babišovu republiku, kolem drolícího se Roman Empire se hloubí příkopy. Pamatujte na to, až budete číst Koblicovo varování před zasahováním nové vlády do společnosti ČEZ, která „vždy hájila zájmy všech akcionářů.“

6 komentářů :

 1. I takto se dá říct o podporu pana Soroše.

  OdpovědětSmazat
 2. Padákový expert Míra Kalousek má jistě z pana Besta radost.

  OdpovědětSmazat
 3. pan erik jaksi pozapoměl nebo nebyl přitomen že ten čez ovladaji většinou byvali komunisty většinou agenti estebe či vekaer kteři si statni podnik s požehnanim zuper ekonoma klause rozdělili na dvě pulky ta ktera vydělava je soudruhu privatizeru a ta ktera prodělava je statni ale tato informace je přisně tajna přestože o ni kvaka kdejaka uklizečka podobnost z českou vodou určitě neni nahodna spiše jen přes kopirak

  OdpovědětSmazat
 4. Dobře si Romana pamatujene. Minimálně čtvrt melounu měsíčně a na konci roku "prémie osm set miliónů". To se pak dávaj dárky 100 milionů synáčkům "kamarádů",kteří "obchodují s propiskami". A když to tak trochu statisticky zrachlujem, tak takovýhle malverzanti na všech úrovních, a ne jenom v ČEZu, vyrabovali každý rok z veřejných peněz minimálně padesát miliard. To je spodní odhad, a tak to běží už 25 roků. Pak nemá být republika v řiti.

  OdpovědětSmazat
 5. Nejsem znalec poměru v ČEZ. Ale jsem zanalec v pomměru toho co představuje ČEZ. Je to naprosto nesmyslná organizace. Obrovské budovy. Kde je mnoho budek pro komunikaci se spotřebiteli. Absolutně na nic. Pokud máte nějaký problém, ten se v těchto budovách neřeší. Bohužel, ani vám nejsou schopni sdělit, kde máte řešení nálézt. Jsem dost starý na to abych mohl porovnat tento nesmyslný moloch s komunistickým. Musím přiznat, že tento je naprosto unikátní.

  OdpovědětSmazat
 6. "Babišova republika"? Zajímalo by mě, jak by si pan Best představoval nějakou reálnou změnu v naší zemi. Babiš určitě dělal spoustu věcí na hraně zákona, jako každý úspěšný podnikatel, takže není těžké na něj něco vyhrabat. Ale každý, kdo pamatuje kauzu s V Bártou musí vědět, že AB by NEMĚL žádný problém, kdyby nešel proti těm, kteří to tady 30let rozkrádají. A to je podstatné.
  Takže, pane Best, tedy "Nejlepší", koho je třeba zvolit, aby dotáhnul dokonce EET, zavedl e-government, e-recepty, zefektivnil systém...???
  Jasně, volme nějakého bezúhonného a čestného člověka, kterého snadno uplatí, nebo odstaví jako Vítka Bártu...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.