Reklama

sobota 9. prosince 2017

Chystá Pentagon biologické bomby proti Evropě?

9.12.2017 OrientalReview, překlad Zvědavec
Evropská média málokdy informují o zvyšujícím se počtu ohnisek nebezpečných nemocí na Ukrajině. Nikdo o tom dosud nemluvil, kromě zástupkyně UNICEF na Ukrajině Giovanny Barberisové a několika málo ukrajinských televizních stanic. Mezitím však tento problém na Ukrajině dosáhl katastrofických rozměrů.


 V Izmailu (město v Oděské oblasti) v létě 2016 postihla záhadná střevní infekce děti z tohoto města obzvláště silně. Přes 400 dětí bylo hospitalizováno doslova během 24 hodin. Příčina infekce nebyla zjištěna. Ve stejném roce „postihla“ Ukrajinu bizarní epidemie prasečí chřipky, která vedla ke vzniku SARS. Koncem roku 2016 zavedla EU šestiměsíční zákaz na dovoz kuřat z jakéhokoli místa na Ukrajině poté, co byla v Chersonské oblasti zjištěna infekce ptačí chřipky. A letos propukla nevysvětlitelná epidemie botulismu (z pojídání kontaminovaných ryb, což vedlo ke svalovým křečím, dušení a následné smrti). Lékařské instituce neměly k dispozici žádný antitoxin, takže několik desítek ukrajinských občanů zemřelo v krutých bolestech.

Nevypadá to, že by kdokoliv na Ukrajině nebo v Evropě zkoumal příčiny těchto infekcí. V tomto článku se pokusíme zjistit, proč k tomu dochází.

Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví a americké ministerstvo obrany podepsaly v srpnu 2005 „dohodu, týkající se spolupráce v oblasti prevence šíření technologií, patogenů a expertíz, které by mohly být použity při vývoji biologických zbraní“.

Jakmile byla dohoda podepsána, byla v Oděse otevřena instituce - známá jako Centrální referenční laboratoř (CRL) - se sídlem ve Výzkumném ústavu epidemiologie Mečnikova, která se specializuje na studium lidských patogenů (americké ministerstvo obrany investovalo do tohoto projektu zhruba 3,5 miliony dolarů, práci vykonal dlouholetý subdodavatel Black & Veatch Special Projects Corp.). Kromě toho byly otevřeny nové diagnostické laboratoře v Dněpropetrovsku, Lvově, Luhansku a Merefě (poblíž Charkova). Je zajímavé zmínit, že v laboratoři v Merefě, která je nyní zařízením s biologickou bezpečností 3. úrovně (laboratoř je oprávněná pracovat na kmenech smrtelných lidských virů a bakterií, vhodných pro využití jako biologických zbraní), byla zvýšena bezpečnost.

Žádná z referenčních laboratoří (CRL) nespadá pod jurisdikci státu, v němž se nachází, a jejich práce je cizím osobám nedostupná. Zaměstnanci jsou především občané USA s diplomatickou imunitou. Jinými slovy, žádní zástupci hostitelské země nemají do těchto laboratoří umožněn přístup (dokonce ani odborníci pro veřejné zdraví). Počet zaměstnanců (50 - 250 osob) převyšuje počet personálu, který by byl zapotřebí k vykonávání takovéto práce v civilním zařízení. Laboratoře řídí vysoce postavení představitelé amerických armád, kteří jsou experty na biologické zbraně a biologický terorismus.

Podobné laboratoře byly také otevřeny v Kyjevě, Chersonu, Viňycii, Ternopolu a Užhorodu, a to ještě před rokem 2014. Do těchto projektů bylo investováno celkem 183 milionů dolarů. Od převratu 2014 byly události na Ukrajině, spojované s těmito otázkami, drženy v tajnosti - novinářům z ukrajinského „nezávislého“ tisku není dovoleno se dotazovat na tyto záležitosti.

Mnoho odborníků má pocit, že tento americký projekt na „biologickou bezpečnost“, který je spojován s otevřením této sítě biologických laboratoří na Ukrajině, není ničím jiným, než manévrováním kolem Úmluvy o biologických zbraních z roku 1972. Tyto vojenské biologické laboratoře, které mají údajně za cíl „redukovat biologické hrozby“ v určitém státě, jsou ve skutečnosti sítí, jenž má pod kontrolou Pentagon, který zkoumá dopad virů a bakterií na specifický genetický fond, ať už jde o lidi, zvířata nebo rostliny.

Žádost velitelství pro letecký výcvik a vzdělání při americkém vojenském letectvu ohledně vzorků DNA a synoviální tekutiny z ruských a evropských extraktů ještě více vyvolala zvědavost, pokud jde o biologické laboratoře americké armády a potenciál vést biologickou válku proti slovanským členům diplomatických sborů.

Pochopitelně že tato žádost vyvolala vlnu otázek, avšak velitelství odmítlo poskytnout jakékoliv odpovědi. Experti na biologické zbraně tvrdí, že tyto typy konkrétních vzorků lze požadovat v prvé řadě tehdy, pokud je biologická zbraň vytvářena za účelem zničení nějaké konkrétní populace - v tomto případě (kavkazských) Rusů.

Vezmeme-li v úvahu současné rizikové faktory na Ukrajině (ozbrojený konflikt nyní probíhá čtvrtým rokem, bylo zjištěno výrazné zvýšení kriminality a politická situace je nestabilní), není obtížné si představit, jakou hrozbu by mohl představovat ukrajinský stát, který je přecpaný vojenskými biologickými laboratořemi, jak pro Rusko, tak země Evropské unie.

Po pravdě řečeno, skutečný důvod těchto referenčních laboratoří popsal novinář Jeffrey Silverman. Tvrdí, že cílem laboratoří je studium biologických zbraní v místě, které je daleko od Spojených států. Navíc materiály z těchto laboratoří umožňují:
 1. Obcházet Ženevskou úmluvu z roku 1972, týkající se zákazu bakteriologických a toxinových zbraní, a také dodatkový protokol k této úmluvě, vypracovaný v 90. letech, který by ověřil snahy signatářů této úmluvy ohledně dodržování opatření (a které mimochodem USA odmítly v roce 2001 ratifikovat).
 2. Testovat biologické prostředky v terénu, aby byly zhoubnější, sledovat jejich šíření, a přizpůsobovat jejich vlastnosti.
 3. Rozšiřovat bázi poznatků, rozvíjet technologie, aby byly schopné útočit na zařízení s biologickými zbraněmi, a zlepšovat potenciál farmaceutického průmyslu vyvíjením léků a vakcín proti celé škále patogenů.
 4. Vykonávat sabotážní operace, zaměřené na způsobení ekonomických škod zemím, které jsou poblíž těchto laboratoří.

Zároveň by neměla být podceňována bezpečnostní opatření v těchto laboratořích: V USA mikrobiologové nedávno objevili kartonovou krabici, obsahující vzorky neštovic, na kterou se zapomnělo ve skladovacím prostoru NIH (zdravotnický institut) v 50. letech. Také poslali několik aktivních spor antraxu svým kolegům a poslali vzorek údajně méně virulentního viru ptačí chřipky na americké ministerstvo zemědělství. Ukázalo se však, že vzorek byl náhodně kontaminován virem H5N1 - takže kdo ví, co se může dít v Bohem zapomenuté Ukrajině. A to ani nemluvíme o současném skandálu ohledně živých spor antraxu, které byly rozeslány do laboratoří v nejméně 20 státech, i na vojenskou základnu v Jižní Koreji, kde si 22 osob vyžádalo lékařské ošetření.

Na americkou armádu nemůžeme pohlížet ani jako na humanisty, a to navzdory jejich omluvě - o 60 let později - Guatemalcům, jež úmyslně armáda nakazila syfilidou a kapavkou.
Neznámý lékař bere krev jednomu z účastníků experimentu „Tuskegee syfilis“, Guatemala, 1948.

Zařízení, která Američané financovali uvnitř hranic bývalého Sovětského svazu, jsou součástí rozšíření washingtonského globálního laboratorního systému (existuje asi 400 podobných laboratoří po celém světě). Stejné druhy problémů jsou v mnoha zemích, kde se objevily podobné laboratorní komplexy. Například v roce 2010 Indonésie trvala na tom, aby byla uzavřena výzkumná laboratoř amerického námořnictva NAMRU-2. Indonéská vláda neměla vůbec žádnou kontrolu nad operacemi, prováděnými v tomto zařízení, a to navzdory faktu, že byla umístěna uvnitř komplexu budov, patřících ministerstvu zdravotnictví. Jakarta zdokumentovala přísně utajované experimenty a neoprávněné monitorování výzkumu, který Indonésie sama prováděla. Jejich rozhodnutí ještě uspíšily požadavky USA, že laboratorní personál musí mít diplomatický status, a dále fakt, že Američané odmítli poskytnout bezplatně výsledky, které získali během studií vzorků „ptačí chřipky“ viru H5N1, který se dostal na indonéskou půdu.

Pokud je mluvčím amerických politiků položena otázka, proč se tyto vojenské laboratoře staví, vždy nabídnou stejnou odpověď. Údajně to je kvůli „ochraně a prosperitě místních obyvatel, protože Sovětský svaz po sobě zanechal nebezpečné viry a bakterie“. Pravdou však je, že fakta naznačují opak. Není tajemstvím, že geneticky modifikovaný virus ptačí chřipky, který může být přenášen mezi lidmi, byl vytvořen v lékařském centru v Holandsku s pomocí americké Národní zdravotní instituce. Evropská unie poté musela utratit miliony eur, aby ochránila své občany, a musela zakoupit vakcíny od amerických farmaceutických společností.

Nabízejí se také otázky, týkající se faktu, že ačkoliv jsou ohniska nebezpečných infekcí obvykle zjišťována v Africe a jižní Asii, americká armáda má velký zájem o země s relativně nízkým rizikem pro vznik epidemií, ale které se nacházejí poblíž hranic největších geopolitických rivalů Ameriky.


Pentagon Setting Biological Bombs Against Europe? vyšel 21. srpna 2017 na Oriental Review. Překlad v ceně 552 Kč Zvědavec.

39 komentářů :

 1. Tady je video, ze kterého, pokud obsahuje pravdivé údaje, mrazí. Pokud je ale ta záležitost ve fázi zpravodajské přípravy, tak tím, že bude plošně prozrazena, dá se tím událostem zabránit: https://www.youtube.com/watch?v=6bSOh8WxmAk

  OdpovědětSmazat
 2. Vůbec
  se nedivím tomu, pokud výše zmíněné nemoci a epidemie někde ve světě vypuknou, neboť považuji americkou zahraniční politiku dlouhodobě za zločinnou a nepochybuji o tom, že mají v těchto akcích své špinavé pracky...

  OdpovědětSmazat
 3. Super, nějaká ta konspirační historka se vždycky hodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S největšími konspiračními historkami
   se denně setkávají závisláci,
   sledující vysílání ČT, na než sice nadávají, ale nemohou se od toho odtrhnout...
   Za největší konspirační historku současnosti
   považuji denně omílanou, prý HROZBU, která celou Evropu,
   ne-li celý svět ohrožuje z Ruské federace a šéfuje tomu ta největší hrozba
   v dějinách - PUTIN.
   Změnilo se snad něco od dob,
   kdy prý tady Američané hromadně rozmnožili mandelinku bramborovou ?!
   Nebo jsou to teď jakýsi jiní Američané,
   vůbec ne ti, kteří vraždili v Koreji,Vietnamu,
   Iráku a Afghanistánu ?!
   Že se nestydíte, vy, kteří lezete těmto zločincům do prdele !
   A to jste ještě nedávno hlásali na každém rohu....Se SSSR na věčné časy a nikdy jinak !
   FUJ !

   Smazat
  2. 14:41 Keby si nebol debil tak by si viac cital internet a tam by si zistil ze sa zacinaju vracat choroby ktore boli v minulosti.Cez ake dvere sa tu dostali???? Odpovedz mi na tuto otazocku.DAKUJEM.

   Smazat
  3. Kdybys ty nebyl debil, tak bys věděl, proč se to děje.
   Jinak já jsem tu doma, na rozdíl od tebe. Takže kterejma dveřma ses sem dostal ty?

   Smazat
 4. Ja jsem zly American a muj vynalez nakazlive mozkove prijice pro CENZORY se uz unmul v Praze !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom není nejmenší pochyby.Proto taky volby v Praze,až na výjimky, vyhrálo ANO a Piráti a ani TOPka nepřišla zkrátka...

   Smazat
 5. Americanom na zaklade dlhodobych skusenosti , nie je mozne verit ani slovo . Su to klamari a zlocinci. Pre ich zaujmy uz bolo zbitych vela milionov ludi. Ked tvrdia , ze je to pre blaho ludi , tak to znamena ze pravda je presne opacna. To je iste .

  OdpovědětSmazat
 6. Nemusíme chodit daleko....podivná epidemie prasečího moru na zlínsku je taky krajně podezřelá. ˇKde se vzala, tu se vzala, široko, daleko nic a jen zlínsko má problém. Komu a čemu to slouží? ...nepomohl tomu taky někdo ??? ....ptačí chřipka koncem zimy 2017 a následné vybití volně žijícího ptactva i drůbeže v domácnostech je taky podivné...to nebylo dílo přírody..??? Nejsme taky objektem testování??? Nad územím ČR se může létat kdo chce, kam chce..údajně se má uzákonit volný pohyb vojsk NATO ve všech zemích EU bez jakékoliv ohlašovací povinnosti. Takové laboratoře můžeme mít zanedlouho i u nás, pokud už tady nejsou...testovacími objekty jsme už dávno

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Začalo to BSE,ptačí chřipka prasečí chřipka. Vše se muselo vymlátit a nyní dovážíme třeba kuřata obsahující ATB.Imperialistický brouk mandelinka bramborová byl slabý odvar.To, co nad námi denně létá cca tři roky ve dne i v noci s nápisem na spodku trupu Freedom bude jen náhoda.Kdo to povolil?Vláda?A nyní mají zelenou nezávisle jezdit po našich dálnicích,pokud to mosty vydrží.Když jela tzv.Dragounská jízda, prý to je jen demonstrace síly!!Hahá,teď to mají schválené a hlavně otestované, tak tu budou brouzdat bez schválení vlády.Sobotku a Stropnikýho zavřít!!za vlastizradu.

   Smazat
 7. Só to korve...ti američani...

  OdpovědětSmazat
 8. Stačí se podívat na oblohu nad námi. Létá tam spousta letadel, která nám sypou na hlavy tak zvaný "chemtralis". Prý proti oteplování. Ve skutečnosti jsou to psychotropní látky na ovlivňování myšlení lidí. Proč asi je dnes u nás každé druhé dítě alergické? Proč skoro všichni trpíme dýchacími potížemi? Doktor mi na to řekl, že prý jsou to virózy a že na to léky nejsou. To dříve v takovém měřítku nebývalo. Ty chemické sračky z letadel časem spadnou dolů a my je musíme!!!! dýchat. Toto považuji také za "BIOLOGICKOU" zbraň.

  OdpovědětSmazat
 9. Mohou v nich byt restrikcni enzymy na zmenu DNA, posledni darecek USA neposlusnym Evropanum. Mame vsichni v sobe morgellons, a az to nosati panove spusti, pujde to rychle jako kdyz se hrouti domino.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi už do pr*ele s tím svým antisemitizmem!

   Smazat
 10. Nechystá,
  už jsou tady....http://euractiv.cz/clanky/zemedelstvi/zemedelci-pouzivaji-vice-pesticidu-kvuli-restrikcim-eu-rika-ministerstvo-zemedelstvi/

  Minulý týden si v Bruselu ministři zemědělství schválili používání na dalších pět let*

  OdpovědětSmazat
 11. Soudruzi / Volksgenosse !
  Zde oznamuji, ze pan Tibor (14:57) ze Slovanska je klamar a znovu lze ! Minule rikal , ze JANOSIK byl Slovak !
  My jsme vsak zjistili, ze to byl madarsky Zid !
  Vas CENZOR - Pepek Schweinestich / Oberschutze !
  P.S.
  Je zakazano myslet samostatne a ignorovat svoji opomijenou autocenzuru !
  To svedci o tom, ze mnozi z vas potrebuji prevychovat v ramci naseho povoleneho mysleni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi fakt magor - stačilo by jenom, kdybys odprejsknul z diskuzí, a vůbec by sis nemusel dělat starosti s naší cenzurou, nebo o čem, to na diskuzích denně bliješ. Proč na české diskuze neustále lezeš? Máš takové nutkání se nám pořád pošklebovat, hrozit, a nadávat? Jsi prasopes - už nejsi Čech, ale nejsi ani Američan a nikdy nebudeš. Tak se neustále vypisuješ z té své životní magoriády. Už jsi na konci života, a denně s tím otravuješ. Nikdo ti nepomůže, proč si nenajdeš jinou zábavu?

   Smazat
 12. Čas od času se objeví nějaké monstrum ( prachatej žok peněz) kterej má touhu ovládat celou planetu Zemi, aby všichni lidé byli na něm závislí. Rozhodovat o životě a smrti - něco jako Bůh - chorej mozek prostě. Už Jules Verne psal jako sci-fi romány například "Ocelové město" nebo "Polykač vzduchu" -a to je přesně o tom. Nejhnusnější zbohatlická havěť a taky od malička magoři jsou beze sporu v USA. Stále a dlouhodobě předvádí, že jejich cílem je ovládat okolní svět, diktovat státům politiku, ustavovat jim vlády, případně je trestat, uvalovat sankce apod. Proč by bylo tak nemožné, že by nějaká havěť non plus ultra vymyslela podobnou laboratoř, kde by vyvinuli biologické zbraně, které by plošně zahubily velké množství lidí bez bourání infrastruktury toho kterého státu? Američtí magoři se přece potřebují rozlézat po zdravém světě - k čemu by jim byly bombami rozbourané a zničené ruiny? Vyvinou jedy a viry, odzkouší je na lidech některé země, a pak je budou plošně aplikovat - kdo jim co dokáže? Je to sice odporná obludnost, ale USA jsou plné odporných oblud ( viz jejich úchylné filmy a vůbec celá jejich kultura a tvorba). Proč by to, co je uvedeno v článku, mělo být nemožné? Ale pokud by se prokázalo, že je to pravda, pak trest pro ty chlíváky, co něco takového vymýšlí, by měl být víc než ukrutný.

  OdpovědětSmazat
 13. Mluvíš mi ze srdce. Ale USA - to je kapitalismus v krystalické podobě. T

  OdpovědětSmazat
 14. 20:05.. Protoze se mi podarilo zmenit politicke nasmerovani zeme a dokonce zmenit i slovnik nekterych autorit.

  Protoze jsem drazdiva kyselina na hemeroidy u zadnice Prahy jako jsi ty - irirace na hloupe provincionalni
  krupany !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ho.nolulu, to, co napsal ten člověk v 20:05, přesně sedí.
   A nefandi si, nejsi "kyselina na hemeroidy", ale hemeroid, na který bys tu svou kyselinu měl povinně uplatnit, aby od tebe byl konečně pokoj.

   Smazat
 15. 20:05...Nadavate Americe ! Urazite naseho zvoleneho presidenta a kdyz si z vas nekdo dela prdel, tak se citite dotceni ? A co takhle nakopat predel ? Hmmm ?
  Hlavne tobe ty kretene 20:05 ! O to se vsak postara pristi generace !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Magore, už to nehul a radši zmizni, vážně a nafurt :-)

   Smazat
 16. Jo tomu se dá věřit fašouni s tím mají zkušenosti:

  http://paramag.eu/jednotka-731-jedno-z-nejstrezenejsich-tajemstvi-2-svetove-valky/

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. První odstavec-blábol,to o prasečím moru též. Odkud a kdo přeložil!?Hoaxy už i z NR!?Všichni tajně dál vyvíjí,ale poużít biologickou zbraň je stejné jako atomovka!Vyrobení monstra,které by se zastavilo u mých hranic,udrżovat staletí imunitu celé své populace a vyčistit,dekontaminovat pak vše je nesmysl!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi se mýlīš. Žádný hoax! Varovánī. Dolož - zdroje! Nemáš. Jen svou zvrhlou lásku k SS.

   Smazat
 19. 23:09 jestli byly USA schopny použít ve velkém Agens Orange ve své vietnamské válce, je nezpochybnitelné, že jsou schopny připravovat a použít cokoli, čím se domnívají, že mohou dosáhnout svých agresivních, v podstatě světovládných cílů. Proto beru diskutovaný článek za věrohodný, pochybovače za naivy, jestli ne za USA agitátory.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Agent Orange byl neco uplne jineho, to byla chemikalie po , ktere mely spadat listy ze stromu v dzugly aby videli na Viet-Kong.

   Smazat
  2. A následek? Statisíce případů rakoviny z kontaminované vody. 42 let po ukončení války!

   Smazat
  3. Co cílené "vybití" kmenů na západním pobřeží Kanady obyčejnými neštovicemi? Nezapadají také do myšlenkového pochodu "západu"?

   Smazat
  4. 4:37 řeč nevedu o tom co je co, ale o tom, jakého svinstva jsou ve svých velmocenských aktivitách USA schopny. Hloupě pádný argument rozmělňujete.

   Smazat
  5. Naivni pane Povolny!! kdyz pripustite teorii jako ja , ze Gloabalisti existujiy dele nez 50 let ale 300 let tak dostaneme jiny obrazek!!!
   Proc :Napoleon, Marx, Trocky, Hitler byli Globalisti..., kterym vzdy vadila svobodna Amerika... pak povidani nestovicich mne pripada jako novinarsky vymyslena pohadka.
   Ty ovsem nic nevis neb nectes!!

   Smazat
  6. Brouku 20:37-já přece nevylučuji podíl "globalistů" v genocidě kmenů na západním pobřeží Kanady. Naopak, zákaz a ničení jejich kultury, internátní "výchova" jejich dětí, je známé i ze současné praxe jinde ve světě. Za "novinářskou pohádku" by se kanadská vláda jistě neomlouvala. I Vy málo čtete.

   Smazat
 20. Ne biologicke bomby chysta NATO!!!??. Co myslis , jake bomby vyviji Cina ..Biologicke . Pro Cinu je vhodnejsi a jednodusi vyrobit Biologicke Bomby, jejich DNA je odlisnejsi od Evropy nez bile michaniny co je po svete. Zadna zeme s Bilym obyvatelstvem nemuze delat Biologicke BOMBY proti bile populaci at zije kdekoliv. Jako Cesi smes Germanu , Svedu, Francouzu, Spanelu a Zidu. Stejna smes DNA je v Americe, prilis komplikovane!! Lec Cinane maji pomerne originalni odlisne DNA, pro ne je jednodusi a verim ze na tom pracuje ve dne v noci. Jestli , pak jsou naivni.

  OdpovědětSmazat
 21. O DNA zjevně nic nevíš!

  OdpovědětSmazat
 22. 10.9:10
  No, buď si něco o tom přečti,nebo vystuduj medicinu.Pak nevudeš žvanit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8k0% snatku v Americe je mezi stejnymi narodnostmi. Italove mezi sebou, Nemci mezi sebou, Irove mezi sebou, Cesi mezi sebou atd. Americani se tak moc nestehuji v Dakote ziji vetsinou Nemci, v Minnesote Svedove atd..., teda zeni se vetsinou podle statu a narodnosti.40% Usa jsou Nemci a 40% Britove (bilych).
   Taky aby se vytvorilo nove DNA(jakozto skupinove ci narodnostni DNA) je potreba 300 let. To jsem cetl kdesi v odborne literature. Tudiz Americka DNA Biologicka zbran by nevedela , jestli ma znicit Americkeho Nemce , ci Nemce z Bavorska, a USA DNA zbran proti Evrope je to uplny vymysl tak zvana novinarska KACHNA.

   Krome Cerstve smichane DNA ma pomerne nestabilni retezec informaci , neda se odhadnout jakou narodnost ma tento clovek a tak se zbran neda pouzit. S vyjemkou Cinanu (Han narodnost) a to proti vsem odlisnym.

   Ty o tom nevis !!!, ze te plati Neziskovka od kusu!!!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.