Reklama

neděle 31. prosince 2017

„Cirkus PRO“: Americký protiraketový systém nestačí ani na rakety KLDR

Alena Bajowa
31.12.2017 PolitikusRu, česky Eurasia24
Silně nepřátelské postoje USA vůči Severní Koreji, dále vyhrocené po příchodu Donalda Trumpa k moci, nejsou jen politickým divadelním představením v soupeření s posledním ostrůvkem komunismu. Americké obavy před severokorejskou jadernou hrozbou mají svůj reálný základ: spočívají v zaostávání Pentagonu v oblasti protiraketové obrany (PRO).


Ukázalo se totiž, že systém protiraketové obrany GMD (z anglického Ground-based Midcourse Defense – systém pozemní obrany pro střední fázi letu) v hodnotě 40 miliard dolarů má přes oficiálně vyhlašovanou vysokou úspěšnost zásahu v nejlepším případě jen kolem 59 procent.

V rámci konfrontace s KLDR ujistil počátkem října prezident Trump Američany, že USA mají k dispozici „rakety, které mohou sestřelit (nepřátelskou) raketu v 97 % případů“, a to prý v případě, že budou použity dvě rakety současně. Hovořil tehdy o systému GMD rozmístěném na základnách na Aljašce a v Kalifornii.

Americký deník The Washington Post však přinesl jinou informaci: „Ani jeden druh našich antiraket určených k ničení mezikontinentálních balistických raket protivníka neprokázal 97% úspěšnost zásahu a neexistuje žádná záruka, že by použití dvou antiraket zajistilo 100 % úspěch. Předpoklad armády, že systém může mít v případě současného použití čtyř antiraket až 97 % úspěšnost, pak vychází jak z chybných předpokladů, tak i chybných matematických výpočtů. Ve skutečnosti nejsou šance na úspěšný zásah ani v ideálním případě vyšší než 50:50, což je samozřejmě horší výsledek, než jak ho popisuje podrobné hodnocení vládních institucí.“

Článek se odvolává na negativní stanovisko Úřadu pro státní odpovědnost, vyjádřené v jeho bulletinu za únor a duben 2016. Ve zprávě je uvedeno, že Agentura pro protiraketovou obranu „neprokázala během letových zkoušek, že může zajistit obranu USA před existujícími raketovými hrozbami“ a spoléhá se na „příliš optimistický“ plán modernizace systému.

Podle informací vojenského experta Andreje Akulova proběhly poslední testy součástí systému GMD v květnu jako odpověď na aktivity Severní Koreje. Součástí testu PRO s využitím imitovaného útoku mezikontinentální balistické rakety (MBR) bylo i vypuštění cvičného cíle – MBR z atolu Kwajalein na Marshallových ostrovech směrem do moře jižně od Aljašky. Agentura pro protiraketovou obranu (MDA) popsala výsledek testu jako „neuvěřitelný úspěch“.

Systém GMD ovšem úspěšně zasáhl cíl jen v 10 případech z 18 testů uskutečněných již od roku 1999. Jeho procentuální úspěšnost je tedy kolem 56 % a nikoli udávaných 97 %.

Navíc k současnému použití dvou antiraket proti jednomu cíli dojde při testech naplánovaných až na konec roku 2018. To dělá tvrzení Trumpa, že použití dvou antiraket je dostačující zárukou k sestřelení severokorejské rakety, nepodloženým, protože takový test PRO se dosud neuskutečnil.

Obecně tedy (zatím) platí, že k relativně spolehlivému zasažení cíle je zapotřebí nejméně 4 až 5 antiraket. Poté se může úspěšnost zasažení cíle posunout k oněm 97 %, koeficient SSPK (pravděpodobnost zasažení cíle jednou raketou) však pořád zůstává na maximálně 56 %.

To konec konců potvrdil i americký vojenský expert Joe Cirincione, prezident protijaderného Ploughshares Fund. Jeho závěry jsou výsledkem desetiletého studia amerického programu PRO v době, kdy byl zaměstnancem Výboru pro ozbrojené síly a vládní operace Sněmovny reprezentantů (míněn dnešní Committee on Armed Services a jeho podvýbory; pozn. překl.).

Testy systému PRO GMD nikdy neprobíhaly v reálných podmínkách – například v noci nebo proti těžce zasažitelným cílům (používajícím prostředky elektromagnetického rušení, tepelné a další klamné – například nafukovací – cíle ve tvaru hlavic, sond apod.).

Je proto vysoká pravděpodobnost, že tyto prostředky mohou zastínit dráhu letu bojové hlavice nebo klamnými signály dezorientovat systém obrany. Navíc při všech testech obsluha obranného systému zná předem čas i dráhu přilétající rakety. I tak byly ale často neúspěšné dokonce i imitované štábní testy.

Přes všechny tyto nedostatky je však dnes PRO GMD s antiraketami GBIs (Ground-Based Interceptors) jediným systémem schopným svými prostředky napadnout a zničit bojové hlavice nepřátelských raket mimo atmosféru neboli ve střední části jejich letové trasy. Další systémy, kterými jsou THAAD a Aegis, nejsou proti MBR schopné zasahovat; jsou totiž určeny k ničení cílů jiných typů a kategorií.

V současné době USA rozmisťují 36 antiraket GMD-2 na základně Fort Greeley na Aljašce a další čtyři na letecké základně Vandenberg v Kalifornii. S koncem roku 2017 by tak mělo být rozvinuto 44 komplexů GBI. Většina antiraket je typu CE-1, který měl v testech 50 % úspěšnost (cíl byl při 4 testech zasažen 2x). Menší část, celkem 10 antiraket, pak bude typu I-II Block CE-2, které byly ve třech testech úspěšné dvakrát.

Bývalý vysoký důstojník CIA, dnes výkonný ředitel Rady pro národní zájmy USA Philip Giraldi je přesvědčen, že všechny výše popsané nedostatky amerického systému PRO svědčí o tom, že americká administrativa klame svůj národ, když se ho snaží přesvědčit o reálné možnosti vést jadernou válku.

V daném případu totiž propaganda vytváří kolem systému GMD iluzi, že je možné zvítězit v jaderném konfliktu a hlavně že je nutné nešetřit na realizaci dalších plánů v oblasti protiraketové obrany.

Jediným, kdo vydělává na vyvolávání strachu před Severní Koreou, je totiž vojenský průmysl USA, jehož ziskům slouží celé to divadlo spojené s „jaderným skandálem“.


Alena Bajowa
Zdroj: Politikus.ru
Překlad: mbi

44 komentářů :

 1. Možná je i problém v tom,když vypustí USA více raket,že se budou sami sebe likvidovat.V případě,že by S.Korej vypustila více raket,třeba i jen odvedení USA raket,tak je to další problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sestřelili jsme 15 raket, z toho 3 nepřátelské. Korejci namočí čepice do betonu a U.S. budou ve stejné prdeli jak ve Vietnamu.

   Smazat
 2. To víte že jo, soudruzi :-D
  Aneb, jak ruským mužikům a českým ruským kolaborantům a užitečným idiotům zdůvodnit a omluvit, proč Rusko žádnou protiraketovou obranu nemá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste jen hlupák, který si vymyslí lež jejíž autorství přisoudí oponentovy, aby ji poté mohl vyvrátit ! Děláte to stejně jako dnešní režimní kolaborantská propaganda !!

   Smazat
  2. 9:50
   Ty mluv něco o propagandě. Dnes, i na Silvestra, 4 články a všechny 4 maximálně rusky protiamericky propagandistické.
   A nauč se česky když už chceš jiné označovat za hlupáky, "protirežimní" ruský blbečku.

   Smazat
  3. 9:27 Jasně usa slouho tady máš pěkný článek jak tvoji žoldáci v letadlech usa měli bobky z S-300V4:

   https://cz.sputniknews.com/svet/201712286509280-s-300-syrie-usa-letouny/

   Smazat
  4. 10.00
   Propagande dnes uveri iba clovek, ktory nema vlastny nazor.
   Uverit napriklad propagande, ze Rusko sa pripravuje na nejaky utok na Europu, moze asi iba chory clovek.
   Staci pouzit svoj rozum, a hned je jasne, kto koho ohrozuje.
   Staci tiez pozriet, kde su ruske vojska, teda na svojom uzemi, a kde su vojska z USA, ako sa tu pekne stahuju, nenapadne.
   Pridu na cvicenie, a uz tu ostavaju, ako v PL.
   Nenapadne obsadzuju Rusko, cez staty, ktore susedia s Ruskom.
   Takze mne tu mozu novinari pisat, ze agresor, alebo zly je ten alebo onen. Nie. Pohlad na mapu mi ukaze presne, kto koho ohrozuje.
   A co sa tyka protiraketovej obrany, nieco na tom asi bude, ze tie z USA moc kvalitne nebudu.
   Turecko uz podpisalo zmluvu na dodavku ruskeho
   S-400. Preco potom nejde kupit americky system, ved je aj clenom Nato ?
   Je dost mozne, ze Turecko, sused Syrie, malo moznost vidiet priamo v praxi ako americky, tak aj rusky system obrany.
   Mozno preto sa rozhodlo pre ten z Ruska.

   Smazat
  5. 10:17 a 10:27

   Vy dva ruští užiteční idioti, protiletecká obrana není protiraketová obrana!!! Aspoň takový základ byste měli vědět když už tady exhibujete svými blbostmi.

   Smazat
  6. Kolaborantský primitive 10:31 - některé verze systémů označovaných jako S stejně jako mobilní systémy Pancir atd. slouží v ruské armádě i jako protiraketová obrana. Ale ty, užitečný americký piňďa, šplhavý zavrtávač do imperiálních řití, si nedáš pokoj a musíš urážet a urážet všechny, kdo nesdílí tvůj "názor" na svět. M.

   Smazat
  7. 9:27, podle vás dvě americké antirakety s pravděpodobností zásahů 0,56 zničí korejskou raketu s pravděpodobností 0,56+0,56=1,12, tj. na 112%. Není o čem se dále bavit.

   Smazat
  8. 10:49 to mu nevysvetluj , on je mimo a vies ze najhorsia zrazka je zrazka s hlupakom...

   Smazat
  9. 10:31 Neboj když něco vypukne tak budeš mít hnědý pruh na trenkách. A až budeš umírat na radioaktivitu přikrej se tím pruhovaným hadrem.

   Smazat
  10. 10,31
   Idiot bol ten, kto ta splodil.
   S 400 :
   Protiliedadlovy raketovy system.
   Urceny na likvidaciu prostriedkov vzdusneho napadnutia ako su takticke a strategicke bombardery,takticke balisticke strely,balisticke rakety stredneho doletu, hyperzvukove vzdusne ciele,ale aj lietadla vcasnej vystrahy.
   S 400 ma ale jednu velku nevyhodu. Nedokaze zamerat idiota. Inac by si tu uz asi nebol.

   Smazat
  11. Proč se tady nadává "ruský blbečku"? Na diskuzích už nejsou všichni češi? A ti v opozici - to jsou zase "američtí blbečkové"? A existuje tu někdo neutrální?

   Smazat
  12. Kdyby existoval v průmyslu výrobce, jehož výrobek by měl pravděpodobnost "ůspěchu" 57%
   tedy matematicky 0,57, tak majitel, pokud neni absolutní magor, prodá co nejvíc vybavení sběrným surovinám, a zbytek proleje benzínem a vypálí to až na hlínu. Pak by mohl pozemek se ziskem prodat

   Smazat
  13. 19:05 - Ja som Slovák a rusofil!

   Smazat
 3. Však jsem to psal už asi před 2 měsíci. Kim vystřelil raketu která přeletěla Japonsko a žádný zásah se nekonal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Patriot y na Kima neměli! Co na to ten poučující americký čípek, který sem chodí nadávat a opruzovat?!

   Smazat
  2. Zločinecké USA!1. ledna 2018 15:29

   • www.olser.cz/9947/200-let
   • www.novarepublika.cz/2017/12/nic-nez-vyvoj.html#more
   • www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
   • www.novarepublika.cz/2017/12/svet-ruskyma-ocima-434.html#more
   • www.narodnidemokracie.cz/a-dost-je-nejvyssi-cas-zastavit-rozpinavost-usa-a-nato-v-ceske-republice
   • www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
   • www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html
   • https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_student%C5%AF_na_Kentsk%C3%A9_st%C3%A1tn%C3%AD_univerzit%C4%9B_v_Ohiu
   USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváči, mezinárodní teroristy, kurvitka a a notorický lháři v jejich krátkých dějinách. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje svobodu a demokracii, kde se jen dá. USA stvořily terorismus požírající svět. USA nepřinášejí světu nic kromě zkázy. Američané nemají tušení, co válka je. Občanská válka let 1861–1865 byla na jejich pevnině poslední. Válka je však to, co USA dopřávají jiným. Jsou jedinou zemí, která použila jaderné zbraně proti lidským bytostem, a poté zničily bezpočet vlád, z nichž mnoho byly demokraciemi, a zničily celé společnosti – milion mrtvých v Iráku je jen zlomkem v porovnání s masakrem v Indočíně, který prezident Reagan nazval „vznešenou věcí“ a prezident Obama jej zhodnotil jako tragédii „výjimečných“. A nemluvil o Vietnamcích.
   USA za posledních 44 let napadly ve 22 válkách 18 zemí: V r. 1975 Západní Saharu po boku Maroka. Za odměnu získaly USA v Maroku voj. základnu. V r. 1979 Jemen, kde pomohly povstalcům ve prospěch Saúdské Arábie. V r. 1980 USA vojensky pomohly Iráku proti Íránu (válku s Persií si začal Irák).
   Američani se chovají jako prasata. Není se čemu divit. Nestačí jim, že téměř vyhubili původní obyvatelstvo – indiáni. V zájmu své arogance a nenažranosti rozpoutali války, vměšují se do EU a teď si brousí zuby na Rusko, aby zatáhli Evropu do válečného konfliktu. Evropa se nechala vtáhnout do amerického protiruského tažení a nyní sklízí shnilé ovoce. „Humanitární intervence“ a „barevné revoluce“, sankce EU, vojenské provokace NATO, transatlantický „Drang nach Osten“, a nyní neví, jak z toho. Evropa se pod praporem EU stala nástupním územím Spojených států, které se podle potřeby – ekonomicky a v krajním případě i vojensky – má obětovat na oltář americké hegemonie.
   Dosavadní existence USA je založená na předstíraní demokracie a míru a obelhávání svých občanů! Vojenský průmysl USA slouží jenom k jeho ziskům! Proto USA administrativa klame svůj národ, když se ho snaží přesvědčit o reálné možnosti vést jadernou válku.

   Smazat
 4. když nemám protiargument přejdu k nadávkám a nálepkování. Bože jak ubohé... vyblít se za každou cenu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dík za zpověď. Ale proč to teda děláš?

   Smazat
  2. 7:14:
   Politruk Churchill spustil železnou oponu:
   • www.novarepublika.cz/2017/04/mirovy-triumf-cerni-psi-winstona.html#more

   Smazat
 5. 9.50,jednoduse to akceptuj,ze ne vsichni lidi na svete lizou prdel vrahum s jmenem USA a Nato.A je nas setsakramensky mnoho!

  OdpovědětSmazat
 6. Heroute, by mě zajímalo, co jste za ryzí charakter. Vaše komentáře jsou plné rétoriky před listopadové velkohubosti a žlučových polopravd. Kdy jednou uznáte, že existence socialismu byla slepá ulička a ten váš ráj na zemi stál život milionů lidí. Nejsem zastáncem US, anebo EU politiky ale jen vím, že největší zločiny a množství vzažd má na triku ideologie pod hlavičkou rudé hvězdy, kladiva a srpu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:31 - ty nebohá oběti NATO-propagandy. Pan Herout jen konstatoval skutečnost a ty , neználek a tupan, hned napadáš. Za co? Za svou vlastní nedovzdělanost, neschopnost pracovat s informacemi, za svou nenávist k lidem jiných názorů, za svou omezenost? M.

   Smazat
  2. Milióny zabitých mají mimochodem na svědomí Anglosasové - Indie, indiáni,Vietnam. Milióny zabitých má na svědomí katolická církev (vybití jihoamerických indiánů, náboženské války, křížové výpravy, hony na lidi jiného vyznání... miliony zabitých má na svědomí fašismus a nacizmus, milióny lidí mají na svědomí monarchie - např. 1. svět. válka. Ty srpy a kladiva rekord nevedou. Chtělo by to trochu dohnat studium historie. Mimochodem - komunismus realizovali katolíci-jezuité v jihoamerické Partaguayi.

   Smazat
  3. 10.31 - kde jste vyhrabal ty miliony mrtvých za socializmu - myslíte jen v ČR -pardon v ČSR, později v ČSSR - nebo máte na mysli celý svět? A nač ty miliony lidí umřely - umrzly na ulicích, nebo zemřely hlady, jako umírají bezdomovci po roce 1989 s nástupem demokracie? Moje rodiče narození před válkou neznají žádné lidi, kteří byli usmrceni nástupem socializmu, ani později - ¨během socializmu. Natož pak miliony. Kdyby je znali, mluvili by o tom - moji rodiče jsou ze staré poctivé školy, neprošli současným drilem pokrytectví,ideologické demagogie, a mediální špíny. Hrozně mně to zajímá. Mohl byste upřesnit, jaké miliony lidí socializmus zahubil, kde, a jak? Jestli máte na mysli popravené vrahy? Nebo zašité lumpy, kulaky, zloděje, žháře -ale ti po návratu z lochu dostali byty a práci, a mohli začít zase slušně žít. Socializmus nenutil ostatní pracující občany, aby krmili vrahy, zloděje, lumpy, podvodníky, žháře a cikány, a všechny lidi poflakující se, a práce se štítící. To zavedla až demokracie - vám se líbí živit ze své práce šmejdy a šupáky? Vlastně pardon - vy jste zajištěn důchodem, můžete tudíž dřepět celé dny u počítače, a nic už vám nehrozí. Už jste za vodou - to se to štve- co? To se to pomlouvá a nadává - co?

   Smazat
  4. Milej zlatej 10:31 pokud byste se ráčil orientovat v moderní historii a současně byl schopen rozpoznávat příčiny a následky, ani by vás nenapadlo napsat takovou volovinu, jakou jste se vyznamenal v10:31. S tou slepou uličkou socialismu – jednak nejste schopen definovat co je a co není socialismus, kde tedy ještě je a kde rozhodně ne. Také máte problém prokázat, že dnešní „kapitalistická“ společnost se nebude nucena socializovat, že tedy k nějaké formě „socialismu“ nepřejde, ať už nucena vývojem postupně, nebo cestou systémového zhroucení, války, nebo přírodní katastrofy ... Racionální úvaha neznamená, že autor musí být bolševik, komunista a už vůbec ne rusofil. Trochu vás omlouvá, že co píšete jste nevymyslil, ale pouze opakujete to nejhloupější z polistopadové (1989) zdejší propagandy. Do Nového roku vám přeji dar rozumu.

   Smazat
  5. Tohle není vůbec o tom, kolik bylo obětí, ale kdo je uctíván a kdo zapomenut! Kdosi si naivně myslí že otevření jakýchsi archívů v Moskvě či kýho čerta "vezme vítr z plachet popíračům holocaustu" a já mám za to, že naopak odhalí fakt, že zkušenosti sovětských velitelů s osovobozenými německými lágry se mnoho neliší od zkušeností amerického generála Pattona. Jen bylo potřeba je z politických důvodů jaxi upravit. Však taky sovětským kameramanem pořízené záběru dětiček vyhrnujících si rukávy aby ukázaly vytetovaná čísla nesvědčí o žádné podvýživě, jsou tam hezké baculaté holčičky, teple oblečené. Takto jistě nevypadaly indické děti, které nechal pomřít hladem v Bengálsku za WWII. Winston Churchill, jenže o těch se nikde nepíše! Zrovna jako o minimálně 8 milionech povražděných černoších v Kongu za panování belgického krále Leopolda II. Pročpak to? No proto že dějiny píší vítězové a Belgie k nim patří stejně jako masový vrah a rasista Churchill! Kdyby mi kdokoliv před 40-ti lety řekl pojem "sovětský koncentrák", považoval bych to za oxymorón! Když se mi do ruky dostal časák z roku 68 a v něm byl článek líčící Stalina jako diktátora s mocí srovnatelnou s egyptskými faraony, měl jsem to za štvavou "kontrarevoluční" propagandu! V dějinách WWII. psaných tehdy se o JVS hovořilo jako o prvním ze sobě rovných velitelů sov. ozbrojených sil! Nic víc, nic méně! O tom že by měl být "krvavým diktátorem" co zahubil miliony spoluobčanů v koncentrácích jsem se dozvěděl až po Plyši. Jak to? No páč SSSR prohrál studenou válku a vítězové napsali jeho dějiny, resp. ty na Západě již dříve napsané dovezli i sem k nám ... toť vše. Jinač bych dodnes o byť jediným popraveným vězni v SSSR nic netušil.

   Smazat
 7. Existence socialismu byla stejná slepá ulička, jako to, co máme dneska, po 20 letech je potřeba revidovat zásady a provoz jakéhokoli systému,´. To co je dnes ovšem nepůjde vykrádat 25 let jako socialismus, protože nic nezbylo.

  OdpovědětSmazat
 8. 10:51 církev, fašismus, monarchie a anglosasové, to je dost rozdílná matka všeho zla ale co rudé vražedná komanda v Rusku, potažmo SSSR, Mao v Číně, Rudí Kmérové v Laosu, východní Evropa po roce 1945 a Korejská válka, atd....Když to dám na jednu hromadu mám jasného primase ve vražedném běsnění vlády jedné zvrácené ideologie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruský medvěd + Čínský drak1. ledna 2018 16:19

   Když USA a Evropa (NATO) zaútočí na Rusko nebo Čínu, bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí! A my budeme na straně poražených!
   Co se týče zločineckých USA zřejmě už zapomněly jak v minulosti dostaly přes svou válkychtivou držku od Sev. Korey (1953) a od Sev. Vietnamu (1968). I díky pomoci dobrovolníků z Číny a SSSR.

   Smazat
 9. 11:15
  Ty hromado uASSackejch lži,ty seš stejnej poctar jako Kradousek ekonom!!!!!
  Tak zmlkni a jdi si na záchod skaknout do mísy,tam totiž patřis!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:48 Tam si se neudržel, šelomí prde, jsi na to moc lehký a těkavý - na tebe platí jen antiperspirant:)))

   Smazat
 10. 11:48 sprostý jako vždy, to je tvoje vizitka. Když nékdo reaguje způsobem jako ty mám dobrý pocit své pravdy. Argumenty nemáš, vzdělávání asi sotva a jako občan ČR budeš až na dně společenského žebříčku. Fuj.

  OdpovědětSmazat
 11. 12:17
  Jak čtu ty tvoje zhovadilosti tak ty budeš mít určitě svatozář ty phuhovana hnedohvezdo!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdepák! To je jen výstřik z Putlerova vobřezanýho smrdutýho vohonu, výprd z jeho hnusný lejnolíhně co mi ulpěl na vlasech když sem se o tebe votřel! :D:D:D

   Smazat
 12. 12:31 to je nemoc mít poslední slovo. Tak si ještě posluž...

  OdpovědětSmazat
 13. 12:36
  Píšes z Bohnic ty nemocnej nesmysle????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:39 místo toho dokola stejnýho blekotání, lejnere putleryči, popřej svýmu fýrovi k svátku, abys neskončil v horších ústavech, kam tento obřezaný zkurvysyn s krysím xichtem posílá ruské vlastence!:))) - http://iks2010.info/?p=128679

   Smazat
 14. Všechny US zbraně nestojí za nic, neustále se jim posmíváte a zpochybňujete, ale bojíte se jich přitom jako čert kříže, pitomečci falešní, pokrytečtí.

  OdpovědětSmazat
 15. To bude povyku, až skončí tyto zbraně v KLDR.Stejně jako raketové motory.

  OdpovědětSmazat
 16. USA dosáhly 50% činnost svých antiraket. Ale to se jim povedlo pouze v případě, že předem věděli odkud raketa poletí, po jaké dráze a hlavně kdy to bude. Pěkně si to předem propočítali, nastavili parametry a přesto se trefili pouze ve čtyřech pokusech z deseti. No to je teda úspěch. Co budou dělat, až raketa přiletí z neznámého směru, třeba z ponorky, a třeba docela z blízka, a v kteroukoliv dobu?? Myslím si, že se budou jen koukat jako telata na nová vrata.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nereste tady Americke anebo Ruske zbrane s reaktivnim pohonem. Jedine ze byste byl v tehle problematice "best" specialista.
   Ucinnost utocnych reaktivnich bojovych prostredku je dana hranici efektivnosti cca 70%. A obrannych zachycovacich prostredku takovych 55%.Vsichni vyrobcove nadsazuji ucinnost tech svych radove o 20%.
   Relativne v pomeru k efektivite nasazeni je jejich ucinnost v cili tak destruktivni,ze i kdyby byla realni efektivita 95% tak to muzeme klido zabalit uz ted,za techto podminek!
   Objektivne je vsak treba priznat, ze Rusove ,Korejci a Cinane jsou pred Americani na tom lepe o 20%.
   Z toho vyplyva,ze pro populaci zeme je nejlepsi reseni uzivat si zivota kazdej den,jakoby byl nas posledni.
   Tak to tady neresme a dejme si vychladit sampano za okno anebo do lednice. Preju vsem hezkeho Silvestra a stastny Novy rok.:-)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.