Reklama

neděle 3. prosince 2017

Čtyřikrát horší než světová válka


3. 11. 2017    (věrohodná čísla, koluje po internetu)
To je výsledek dvacetiletého hospodaření našich národohospodářských ekonomických elit a expertů na transformaci socialismu v kapitalismus. Prodali grunt, peníze z prodeje jsou bůhví kde a nás zadlužili. To by žádný dobrý sedlák neudělal. Na to museli přijít Klausové, Ježkové, Kalouskové a jim podobní. Kdo kradl plnými hrstmi a byl souzen či odsouzen, byl zlodějem následně amnestován a bez trestu zbaven odpovědnosti za své činy.


Vývoj státního zadlužení

1989 + 280,0 mld. Kč (aktiv) a to nehovořme o zahraničních aktivech, které činily asi 120 mld Kč; z toho 70% v Rusku, dnes již ze 40% splaceno ropou a železnou rudou, kde ale skončila a za kolik je otázkou.

1993 - 158,8 mld. Kč
2003 - 493,2 mld. Kč
2007 - 892,3 mld. Kč
2009 - 1 178,2 mld. Kč
2010 - 1 344,1 mld. Kč
2011 - 1 499,4 mld. Kč
2013 - 1 700,0 mld. Kč (odhad ČNB duben 2013)

Výdaje za dluhovou službu

2001      17 mld. Kč
2006      31 mld. Kč
2011      72 mld. Kč
2012      82 mld. Kč

V žebříčku konkurenceschopnosti WEF se propadla ČR za poslední 2 roky z 31. na 46. místo na světě!

ČR je počtem obyvatelstva 48x menší než celá EU, ale má 6x více heren a kasin než zbytek EU dohromady !

Zahraniční kapitál vlastní cca 80% klíčových firem a je kontrolován ze 40% z daňových rájů!

56 tun českého zlata bylo po roce 1989 vyměněno za dluhopisy. Německo má stav zlatých rezerv 3 396 tun, ČR pouhých 12 tun a dále "tak zvané zlaté žíly u obyvatelstva" ..

Hospodářské škody vzniklé na území ČSR po 2. světové válce byly vyčísleny (v dnešních cenách) na 1 bilion 351 miliard Kč.

Zmizelé národní jmění od r. 1989 představuje téměř čtyřnásobek hospodářské ztráty ČSR za druhé světové války !!!

Nejhorší je, že výše uvedené údaje jsou pravdivé a z veřejně dostupných zdrojů a národ ovcí nic.... Nikomu nevadí, že nebude na zdravotnictví, vzdělání, důchody, infrastrukturu....

Že po válce roky hromaděné bohatství prací našich občanů, kteří jej tvořili, je v kapsách zlodějů bez trestu...

Nejspíš je pravdou, že každý národ má vládu, kterou si zaslouží...

Jak pravila matka Tereza: Není problémem nasytit chudé, ale je problém nasytit ty bohaté...

70 komentářů :

 1. no a Havel má pomník a letisko - to aby sa nezabudlo -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prostě Kocourkov, jsme kolonií. Dříve se museli poslouchat kecy komunistů (to oni nás však prodali a naše inteligence - no nyní je zřejmé, že zas tak chytří nebyli - jo vyčurání, to jó - ale je to cesta ke zmaru). Teď musím poslouchat jak za všechno můžou komunisti a navíc všude otravují reklamy asi 1000x více než kecy komunistů. Bylo bydlení, byl čas na koníčky a přátelé a bylo zabezpečené stáří a kvalitní zdravotnictví pro každého. Kvalita výrobků žádná - pouze korporátní zmetky s nízkou trvanlivosti. Chtěli jsme pozlátko, máme pozlátko, asi tak.

   Smazat
  2. No tak se zase bude zestátňovat, tentokrát to bude spravedlivější

   Smazat
  3. Zpověď bezdomovce3. prosince 2017 14:13

   Na Václaváku v XI/1989 jsem měl v rukou klíče od bytu, chaty, garáže a kanceláře. Měl jsem sytý žaludek! V teplém kožichu se mi zvesela cinkalo! A teď? Teď jsem hladný, nezaměstnaný, rozvedený, bez stálého příjmu a důchodu. Nemám z čeho platit výživné! Mám na krku exekuce! Mám prázdní ruce bez klíčů a nemám už čím cinkat. Jsem otrhaný, chodím v otřepaných sandálech a s holým zadkem! Občas přespávám u charity!
   Děkuji Ti, Havle, že jsi se o mně tak "hezky" postaral za mou blbost!!! "Děkuji" všem nepolitickým politrukům a zrádcům národa z protilidových vlád po roce 1989!

   Smazat
  4. Co obnášel socialismus a tzv. "totalita"3. prosince 2017 14:16

   Výhody:
   • Všichni měli práci.
   • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny.
   • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat.
   • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi.
   • Levné a všem dostupné úvěry.
   • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu).
   • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití.
   • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování.
   • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1 Kč.
   • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené, seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes, kdy hodně lidí a dokonce i dětí umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi.
   • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dět, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních.
   • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci.
   • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech.
   • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali.
   • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých.
   • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny.
   • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu, respekt a úctu, měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali.
   • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni, měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů.
   • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně, tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil.
   • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes.
   • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet, přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování a tudíž nebylo úniku do anonymity.
   • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy...
   • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit.
   • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna.
   • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale třeba si uvědomit, že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách, velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné).
   Nevýhody:
   • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče...
   • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží.
   • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží, které jsme neuměli vyrobit.

   Smazat
  5. Dobre uz bylo

   Smazat
  6. No a staví se mu po světě k jeho slávě symbol jeho bytí - Havlovy lahvičky.

   Smazat
  7. To letisko je pouze přes moji mrtvolu - nikdo se mi na nic neptal a tak i nadále je pro mně letisko Ruzyně!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
 2. A pokud ke snižování státního dluhu se navíc pustí ti
  snižovači daní,
  tak je to horší než hasit sud střelného prachu bez
  ínem...

  OdpovědětSmazat
 3. No o to více mě fascinuje, jak se nám ty staronové struktury stále vracejí jako bumerang, jak nám Klaus st. neustále radí, co a jak, jak nám Topolánek kandiduje na Hrad, jak se Kalousek se svými mizivými procenty shlukuje v rádoby Demokratický blok, protože změna a nový vítr je přece špatně. Celá desetiletí sváděli své neúspěchy na pozůstatky socialismu, teď pro změnu prohlašují, že tato vláda profituje z úsporného hospodaření jejich pravicových vlád. A média jim stále trpělivě naslouchají a souhlasně pokyvují hlavou. K smíchu, kdyby to nebyla taková tragédie.

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně toto jsem psal na you tube o Klausovi,že je hlavní strůjce rozpadu ekonomiky u nás a nějaký blb mě napad,že prý Klause neznám a že to je moc chytrý ,vzdělaný a dobrý chlap a ekonom atd. Říkám furt,že zlaté časy za komunistů a neštěstí při zavedení kapitalismu i když si myslím,že zrovna u nás v ČR jsme něco mezi tím.Jak už někde napsal někdo chytrý "žijeme za kapitalistické ceny ale socialistické důchody" tak by asi bylo nejlepší udělat pořádnou revoluci(nikoli však sametovou) a vyházet sebranku z oken,jinak se nehneme z místa a budeme stále za otroky...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, chce to revoluci. Dohodím Vám revoluční kádry: Kalousek, Bursík, Vondra, Pajerová, Kocáb. Pokud byste chtěl další revoluční kádry, kteří se postaví do čela revoluce, tak Vám napovím.

   Smazat
  2. Bratislavčan (Blavák)3. prosince 2017 14:43

   Bratkovia, vždy som obdivoval vaše tradičné husitstvo a jeho odkaz pre následujúce generácie. Váš historický, spravodlivý a statočný boj husitov za náboženskú slobodu od pažravej kat. cirkvy, slobodu poddanství a ďalšie demokratické atributy voči Nemcom a ďalšej hávete.
   A teraz čo, vy potomci hrdinských husitov, kterých sa v tej době bála celá Európa?! Teraz ste ako tiché, polochcípnuté ovce idúce na porážku! To vás nectí ako potomkov Jána Husa, Jána Žišky a ďalších husitov a kališníkov!!!

   Smazat
  3. Blavák, nech husity husitama,
   Co Vy, hrdí potomkové Jánošíka? Kde máte své valašky, posralbotkové?

   Smazat
 5. Ono je těžké toho nezneužít, pokud máte pod sebou stádo blbů, kterým je to všechno jedno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zamysli se nad větouk, kterou jsi napsal!
   Právě že je LEHKÉ zneužít stádo blbů. Ti tvoji tzv "blbové" zase nejsou až tak blbí, jak se ty domníváš!
   Ty sis ani neuvědomil, že převážná VĚTŠINA těch "blbů" má jiné starost. Jsou to starosti jak zabezpečit rodinu, děti, jak se chovat aby áhodou neztratil práci v tom "kapitalistickém systému". To jsou stateční lidé a hlavně OBELHANÍ vychcánky, kteří si na problémech lidí založili svoji "živnost"!

   Schválně, jestli uhodneš, koho mám na mysli. napovím, začíná to na "P", ale pí.a to není.

   Smazat
  2. 13:58 Znám ve svém okolí dost lidí, kteří mají doslova holou pr... a nakročeno pod most a ti řeknou, že to za komunistů stálo za H....,že je současná doba mnohem lepší. Potom tedy nechápu, nad čím bych se měl ještě zamýšlet.

   Smazat
  3. 17:00 dost lidí ve vašem okolí musí být hodně jednoduchých

   Smazat
 6. A to ještě ty veliké "pijavice" na nás chtějí platit za průšvihy Řecka, Itálie, Španělska i Turecka a podílet se na placení jimi pozvaným migrantům apod. Jen mešity nám tu zadarmo prý postaví S.A. či Katar. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K těm mešitám: To znamená, že islámští migranti se nebudou integrovat do Evropy, ale budou nás, naše děti a vnuky nutit konvertovat na jejich krvavý islám, včetně šaríe ze 6. stol.!

   Smazat
  2. Vyjadřuj se k těm dluhům, 14.54 a k tomu, že naši zem už téměř celou vlastní zahraniční kapitál - viz článek. To je příšerné, pobuřující, a nikdy už to nikdo nenapraví, protože my nemáme finanční potenciál na to, abychom "svou zem" od cizích šmejdů vykoupili zpět. To nelze "znárodnit" když to nepatří "čehúnům". Leda tak ukradnout - prostě zde pomůže jen válka, to bychom museli vyhrát, a jako válečnou kořist bychom si pak snad mohli vzít zpět to, co nám kdysi patřilo, a co budovali nejen naši otcové a dědové, ale už naši pradědové a prapradědové - o to odpornější byla lumpárna od těch hajzlů, že s tím nakládali, a prodali to všechno ven. A honem honem - jen aby si stihli nakrást z toho prachy a zabezpečit sami sebe a své zasrané potomky. Na "lidi" přitom nemyslel z těch odporných kurev nikdo. A ty kurvy nikdy na špagát nepůjdou, ani je nepůjčí lidu, abychom je mohli umlátit lopatama. Takže nežvaň o mešitách, nežvaň o migrantech ( pořád - ty jeden nemocnej žvatlo) vyser se na "krvavej islám" - starej se o to, jestli tví vnuci a pravnuci budou mít alespoň co žrát! To je o hodně důležitější, než žvatlat o islámu. Víc a odporněji, než nám ublížili naše vlastní politické kurvy po roce 1989, ( kterým jsme tu blaženost a nadlidskost sami vyzvonili) už nám nemůže ublížit nikdo.

   Smazat
  3. Anonymní3. prosince 2017 17:06
   Nevím, co patří čehúnům, ale přírodní zdroje země, která není monarchií, patří lidu té země. A žádný úředník, ani jevrej, nemá pravomoc, je jakýmkoliv způsobem zcizit. Tato premisa se opět musí stát právní normou.
   Co se týče finančních dluhů, ty by neměl být problém prostě škrtnout. Nikdo nám nepůjčil své peníze, pouze nám centrální bankéři „dovolili za úplatu“, mít ty peníze v oběhu. Takovéto vztahy jsou zradou na národu a tak by také měly být hodnoceny a vyhodnoceny. P.K.

   Smazat
  4. P.K. 17:06

   Takže co navrhuješ, brachu - arizaci?

   Smazat
  5. Anonymní3. prosince 2017 17:42
   Asi to navrhnu Jourový. P.K.

   Smazat
  6. 18:12
   Proč asi? Jak dlouho máme čekat?? Pitomio nečeká a všechnu havěť - arabskou i jevrejskou - od nás vymete! Na sráž!

   Smazat
  7. Co bych navrhoval? Můžu jen dřepět a čumět - asi jako ty a jako řada dalších. A čekat. Na co? To se ukáže. Zatím to, co předvádějí politici, resp. to, co z toho pouštějí do etheru media( neboť jen media jsou tvůrci nálad lidí, tvůrci neklidu nebo naopak spokojenosti, nenávisti, závisti, krvelačnosti) a media pouští do etheru jen zmar, pravdu na té straně, která je řízena mafií ve prospěch mafie, takže de facto "lid" i kdyby sledoval TV bláboly a četl všechno, co je ke čtení na internetu, neví nic. Ví jen žvásty medií. Každý server píše něco jiného a do TV jsou připouštěni jen žvanilové, kteří chrčí a nadávají na minulý režim - kdy tam byl ( během 27 let) někdo, kdo by říkal něco jiného? Prostě se žvanírna otočila o 360 stupňů, a lidi jsou dezorientovaní. Kdybych viděl ten politickej svinčík zblízka, možná bych něco dokázal navrhnout, ale i tam jsou věci "utajované" nebo "přísně utajované"- tak proč? Oni navzájem utajujou doklady o skutečnostech!! Pořád stejnej svinčík jako v padesátých letech, který zatím nikdy neskončil a stále pokračuje. Chtěli snad zvoniči, aby se věci pořád tajily? Chtěli snad, aby politické kurvy měly stotisícové platy, aby tady byli miliardáři, milionáři, a zbohatlická havěť, a na straně druhé umrzající lidi bez domova? Chtěli snad zvoniči, aby politická havěť měla imunitu, a svá zvěrstva mohla páchat zcela beztrestně? A o těch migrantech - co jako? Všichni jsme viděli, když vymysleli tu přitroublou podporu bydlení, aby mohli neřestně zvýšit nájmy ze všech špeluněk - co lumpů začalo kupovat starý ruiny, předělávat je na ubytovny, naládovali tam hnědáky, dovezený ze všech možnejch koutů, aby mohli dojit ten blbej "stát" ( co to vlastně je?) Můžou lidi stokrát nadávat, můžou trpět od nájezdů hnědáků - hovno platný a vidíš, stojí za tím sami nenažraní čehouní. Hnusná havěť. Sami bydlejí jinde - jo, kdyby měli bydlet vedle svých "ubytoven" to by byla jiná! Ale že ubližujou spoustě lidí pro všivý prachy - no a co? A migranti? HA HA! Jen kdyby "stát" vyhlásil za každýho ubytovanýho migranta odměnu sto tisíc - to by bylo tóčo! Tisíce českých kurev by vyhazovalo svoje podnájemníky z bytů a ládovaly by tam migranty. No co? Oni sami bydlejí jinde! A to bych mohl psát kolem dokola.Sami jsme blbci, chamtivci, přizdisráči, pro pár všivých zlaťáků jsme si nechali udělat ze života hnojník - tak co tady na diskuzích řešíme - a co vyřešíme?

   Smazat
  8. Když budeš sedět na břehu řeky a čekat dost dlouho, uvidíš kolem plout těla svých nepřátel.

   Smazat
 7. No jo, jako národ a stát jsme po pár desetiletích slibného vývoje opět tam, kde nás germáni vždy chtěli mít a většinu naší historie také měli. V roli otroků pracujících na jejich blahobyt. Tentokrát opět bez boje, jen skrze zrádce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Může si za to sám. Příčinou je vždy blbec u volební urny.

   Smazat
  2. Anonymní3. prosince 2017 12:32. S první větou se dá souhlasit. U druhé musím podotknout, že většina byla rozkradena díky blbcům, kteří skočili na barevnou revoluci.

   Smazat
 8. S článkem souhlasím vše je prodané za pakatel cizákům a místním tunelářům.

  OdpovědětSmazat
 9. Obávám se že ČR již nevlastní žádné zlaté rezervy.
  Nedávno jsem četl o jaké si soukromé firmě jenž vlastní státní zlato. Akcionáři pak mají na osobu něco přes deset tun...
  V tom případě je ČR bezzubá při každé krizi a nebo nedej Bůh při válečném konfliktu*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stavy zlatých zásob evropských států a ČR (a jeho historii) popisuje Stanislav Motl: Kam zmizel zlatý poklad republiky. Z tohoto zlata byly počátkem 80. let splaceny pohledávky zahraničních firem v souvislosti se znárodněním.

   ( Kniha je za 286 kč,resp.vedou . veřejné knihovny)

   Smazat
 10. Údaj o konkurenceschopnosti je tu trochu omylem?
  Může to totiž taky znamenat, že se v ČR pořád ještě platí zbytečně vysoké mzdy. (Když pomineme, že se tu staví nejdražší, a tedy nejkvalitnější dálnice. V tom nám může konkurovat snad jen Rumunsko.)

  OdpovědětSmazat
 11. A propo Cesi,usmevne posobi ten gen Ceskeho naroda,Kalousek,ktory neustale broji proti Babisovi,ze je obvineny,pre 50 melounu!Ale na to,ze s dalsim genom Sasom Vondru udelali botu na CR,za 360 melounu,nejak p.Kalousek pozabudol.Ked sa prokaze,ze Ondra vzal 50 melounu neopravnene,vrati je levou-zadni.Ale co tito dvaja pani,geny Ceskeho naroda?V zivote nevydelali ani 1CZK,vlastnima rukama!Kalousek je uz v 3 strane...a nedari se,nedari se.Jedine slovensky Ondra udelal prebytok v rozpocte CR!To sa nepodarilo ziadnemu cechovi za 27 rokov.Preto je Ondro zly,lebo vybocil z radu priemernosti a vymenoval v snemovni zlodejiny aj sucasnich politikov.Stal sa cierna ovca,lebo nekradol.

  OdpovědětSmazat
 12. S tím se dá naprosto souhlasit, byla to největší zlodějina mého života.

  OdpovědětSmazat
 13. Omyl, nejdříve přišli Špidlové a rozjeli dluhy po 100 000 000 000 Kč ročně, zdroje jsou a za to se dává flek v EU. Stračí první tři řádky a je to ztráta času, tohle číst.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jako že ten článek není pravdivý? A v čem není pravdivý, to nám můžete sdělit?

   Těžko. Díky vám a vám podobným se to stalo. Zaprodanče.

   Smazat
  2. Milý Vláďo, když Špidla udělal poprvé roční sekeru 100 miliard, tak Zeman prohlásil, že se zbláznil. Fleky v EU a místa v bankách dostávají lidé co prodávají zlato a dělají dluhy. U Soroše si musíš prachy zasloužit a zda je pravdivý článek nevím, protože jsem ho dále nečetl.

   Smazat
  3. Omyl v čem? On někde někdo, kromě vás, psal, že za Špidly dluhy nerostly? Kdy? Kde? Kdo? Ukažte na toho darebu!
   Mimochodem, za Špidly sice deficit poprvé přesáhl 100 mld., ale bylo to jednou, takže množné číslo není namístě. To se uplatní až v souvislosti s vládami regulerní pravice, kdy v roce 2009 nastartovaly suverénně rovnou s téměř 200 miliardami deficitu. Se Špidlou si pojím spíše zašmelení českého zlata. To jen pro pořádek.

   Tak jako tak, poplyšové žití na dluh je jednoznačně katastrofální výsledek našeho proklamovaného přechodu "od neekonomiky k ekonomice". Přitom nikdo nesedí, nikdo nevisí a země ztratila jakoukoli perspektivu v řádu staletí. Asi si to zasloužíme.

   Smazat
 14. proč ještě nestavíte šibenice?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Táhni do kavárny provokatére.

   Smazat
  2. A proč by měl táhnout? I když šibenice by bylo pro ty odporný lotry málo - lopaty, a rozmlátit jim jejich zlodějský palice. Vyprodat svou vlastní zem - nacpat ji skoro celou do pazourů cizákům, jenom aby ji nevlastnili Češi - kdo to jakživ slyšel? Taková nenávist k vlastním spoluobčanům - kde se to v těch, kteří se po listopadu 1989 změnily v odporné, chamtivé, nenávistné kurvy, vzalo? Byli takové kurvy odjakživa ( jenom jsme to na nich nepoznali) nebo co je změnilo na odporné kreatury?

   Smazat
 15. Má li ČR zbytek pudu sebezáchovy,
  musí uzavřít státní hranice a zavést dokladovou kontrolu.
  To je první nezbytný krok pro získání suverenity zpět.
  Generální stávku do odvolání senátu, parlamentu a vlády by si měli vzít na starosti intelektuálové s důstojníky armády a policie ( myšleno, těmi poctivými)
  Dnešní zákeřná válka je tichá ,měkkými prostředky.
  NIKDO NÁS NEOSVOBODÍ*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kravina! Proč? Co může dělat bezdomovec, kterému nic nepatří? Co může udělat člověk, kterej bydlí v nájemním bytě, co patří někomu jinýmu? Co může dělat zadluženej člověk? HOVNO! Bezdomovec není považován za člověka, ale za odpad, nájemník musí pustit domácího do "svýho" bytu kdy se jemu zachce, a platit mu čím dál víc za nájem, co on si poručí, a kdyby chtěl každej měsíc litr krve, dáš mu litr krve! A dlužník? Zrovna tak. Musí skákat přesně tak, jak chce věřitel, a bude dělat přesně takový kousky, který mu věřitel poručí - jako pejsánek, kterej musí skákat podle povelů páníčka, aby dostal nažrat. Snad jste to četl - ne? NIC nám nepatří! Ačkoliv každý někde bydlíme, zadluženost země je tak velká, že "věřitel" kdyby si zamanul, musíme opustit kterýkoliv dům nebo byt - a kdyby nám nařídil, zabalit si svých pět švestek a odtáhnout ze země, která už není naše, někam do pryč, budeme muset! Kdo by nám pomohl? NIKDO! Naopak, všichni by nás pustili z drápů jak horkej brambor s tím, že jsme si všecko - ale úplně všecko! zavinili sami. Z blbosti? Z nenažranosti? Z představy, že když se zbavíme "komunistů" budeme našup "světoví" a budeme se mít? Hovno! Prostě jsme si to zavinili sami, teď musíme sedět na zadku, krafat jenom u počítače, ale jinak pěkně držet zobáky. Jak že to zpíval Kryl? Ne..nejsme na kolenou .. ryjeme držkou v zemi! A přesně tak to je. Senza - co?

   Smazat
  2. ..poslušně hlásím...*

   Smazat
  3. Unknown3. prosince 2017 15:41
   Souhlasím, že je třeba opět dostat pod kontrolu vlastní hranice. Ale nejlépe společně s okolními středoevropskými státy.
   Anonymní3. prosince 2017 17:21
   To Vaše věčné bědování už je otravné. P.K.

   Smazat
  4. 18:09
   Všichni radostně s Okamurou v čele - hlaste se k pohraniční stráži!

   Smazat
  5. Anonymní3. prosince 2017 18:12
   Jste na dobré stopě. Okamurova SPD navrhuje zavést řádově několikatýdenní, nebo měsíční, vojenskou službu. To by byl krok správným směrem. P.K.

   Smazat
  6. 18:19
   A nezapomeňte hlídat i na Boubíně - ať nám sem nenalezou Bavoři!

   Smazat
  7. No a ty jsi obyčejnej trouba 18.09. Žvaníš kraviny, o nichž víš, že jsou to kraviny. Co z toho, co píšu není pravda? To, že se to tobě nelíbí, neznamená, že to není pravda! Co je to ..."třeba dostat pod kontrolu hranice"... bla bla -- to píšeš komu? Jako nám tady na diskuzích? Tak si tam jdi stoupnout s vidlema hned zejtra, kdo ti v tom brání? A nemusíš tady psát to přiblblé .. třeba chránit"... píšeš to už pár let, a už je někdo chrání? Máš vize jako Ferda mravenec. A jaké "věčné bědování" - to platilo mně? Nebo to v tom článku, všechny ty skutečnosti ( příšerné skutečnosti) jsou taky jenom bědování? Bože - a s těmahle šaškama by se mělo něco změnit? Nezmění se nic! Za rok v tuto dobu budeš psát na diskuze stejný sračky - vsaď botky! a nic se nezmění.Leda bys do tý doby zesnul - to jo, to by se stát mohlo, o tom žádná.

   Smazat
  8. Anonymní3. prosince 2017 18:28
   „Co z toho, co píšu není pravda?“
   Namátkou, myslím, že není pravda: „.. věřitel" kdyby si zamanul, musíme opustit kterýkoliv dům nebo byt - a kdyby nám nařídil, zabalit si svých pět švestek a odtáhnout ze země ..“

   „Co je to ..."třeba dostat pod kontrolu hranice"... bla bla -- to píšeš komu?“
   To je něco, so bychom si jako občané této země měli uvědomit, vyžadovat to do od našich politiků a volit takové, kteří na to slyší. Protože EU není ochotna své hranice chránit, určitě naši situaci nezlepší politici, kteří nekriticky zastávají politiku EU, nýbrž politici, pro které je větší hodnotou zájem národa, než vůle komisařů EK. Takže, píšu to voličům. P.K.

   Smazat
  9. Tak k tomu prvnímu - a jak myslíš, že přišli o střechu nad hlavou první postižení? Jak myslíš, že vznikli a dále vznikají bezdomovci? Do roku 1989 každý někde bydlel -každý občan! Protože v Ústavě ČSSR měl každý zaručeno právo na práci a na důstojný život. Co zaručuje lidem Ústava ČR nevím, zato vím, že 25 let každým rokem umrzají na ulicích bezdomovci - přišli o práci ( v ČR normál) neměli peníze na nájem - domácí je vyhodil z bytu - v ČR normál. To je nejčastější příčina ztráty domova. Tak neblábol, že o tom nevíš. A logicky - celá ČR je zadlužena. Každý občan včetně miminek na cca 220 tisíc, tj. rodina se dvěma dětmi na 880 tisíc. Kdosi je věřitelem nás všech. A ten kdosi může teoreticky kdykoliv přijít a chtít po každém svých 220 tisíc hned zaplatit. Anebo ven z domu a dům by zabavil - co je na tom divného?
   A znova opakuji co píšeš, že .."bychom si měli" bla bla bla "uvědomit" bla bla bla - "vyžadovat to od politiků" bla bla bla - tak to krucinálfagot vyžaduj! Už jsi s tím vyžadováním začal? Ne? Tak začni a pak zde napiš, s jakým výsledkem! Jestli tě poslechli a proč ne! Že bysme měli a co bysme měli - to jsou věčné diskuzní bláboly. Píšeš to jakýmsi voličům kohosi, a kde máš jistotu, že zrovna oni diskuze čtou? Ach bože - ty musíš být naiva. Na diskuzích se blábolí asi tak deset let, kdy tahle zábava začala, a blábolí se pořád to samé. Co bysme měli a co bysme neměli - ti, kteří dřepí denně u počítačů se tím zabavují. Jiný význam to nemělo, nemá, a nikdy mít nebude.

   Smazat
  10. Anonymní3. prosince 2017 19:42
   „Kdosi je věřitelem nás všech. A ten kdosi může teoreticky kdykoliv přijít a chtít po každém svých 220 tisíc hned zaplatit. Anebo ven z domu a dům by zabavil - co je na tom divného?“
   Takový žvást, jsem ještě neslyšel, ve snu by mě nenapadlo, že sem chodí takové choré mozky. Zadlužený je stát, nikoliv jednotlivci a viz Řecko, když neplatilo splátky, tak muselo podstoupit přístavy, letiště, prostě aktiva státu.
   Ještě ke zbytku Vašich žvástů. Politikům dáme něco dostatečně srozumitelně najevo, třeba nesouhlas, tím, že je nevolíme. Věřte, že nyní se budou komunisté a socialisté, hodně intenzivně zajímat o názory občanů. Určitě nesrovnatelně více, než to dělali do letošních voleb.
   Proto bychom měli vyhodnocovat, kdo žádá skutečnou nápravu poměrů a kdo se jenom chce vést na vlně středního proudu. A to klidně až k vodopádu, jenom když bude na lodičce u kormidla. A s tím potom, hlavně jít k volbám. P.K.

   Smazat
 16. Bože, bože tolik" moudra" jsem už dlouho nečetl.Že procitáte, je dobře, špatně je, že stále jste schopni sednout na lep vykukum. Diskuze je toho důkazem.Pěkně jste si zjednodušili viníky toho marasmu. Klause nemám rád a nikdy jsem ho neměl. Ale copak on za to vše může ?Pokud by to tak bylo, byl by mocnější než Putin.Klausovi to všechno někdo schvaloval, kdopak to asi byl ?Jen poslanci ? Ne, byli to i voliči, kteří dnes nadávají a pláči. Staré časy se nikdy nevrátí, to by musel vstát z mrtvých Gottwald a musel by přijít nový rok 48, ten však nepřijde. To vše jste mohli předvídat, staří komunisti Vám to v 89 říkali, plivali jste na ně a nyní zbohatlíci plivají na vás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja vinim za soucasny stav jen OPRVNENE VOLICE. Ti rozhoduji o vsem, od r. 1990 volili jen pravicove strany, vcetne CSSD. A nutno uznat, ze ani jedna z techto stran nezklamala. A nezklame ani v dalsich volbach. Bude hur a hur, dluhy vetsi a vetsi. TOHLE SI VOLICI PRAVICE a ti, co NEVOLI VUBEC, preji. Melo by se rozhodnuti volicu respektovat!!!!!!!!!

   Smazat
 17. Víte zlodějů je tady mnoho,
  těm některým starším již dochází že likvidují zemi ze které vzešli a své hříchy se snaží napravit.
  Dokonce až padne systém budou pomáhat rozkrývat ty největší lumpárny.
  Klauz je idiot který do smrti bude tvrdit že transformace byla úspěšná*

  OdpovědětSmazat
 18. No a tady se chystá připsání dalšího rance ke státnímu dluhu ČR, potažmo tedy na konto českého dańového poplatníka:
  https://archiv.ihned.cz/c1-65962180-turecky-prusvih-za-miliardy

  a to díky tomu, že si rakouská firma zaplatila u české vlády servis, že její průser bude připsán k tíži českých dańových poplatníků. Tento případ již je do nebe volající. Rakouská firma vyprojektovala kotel, který má projekční chyby, rok a půl nebyl schopen nikdo tento kotel reklamovat a vůbec se nestaral o to, kde vlastně ten problém leží. Takže česká firma diky chybám rakouské firmy zbankrotovala a opravu kotlů ted´ bude platit český stát. Nenechat odejít, ale pověsit.

  OdpovědětSmazat
 19. komunisti meli pravdu, ale to se nesmi rikat ...

  OdpovědětSmazat
 20. Lidi dovedli zblbnout za dvacet let, co byly mezi válkami.
  Teď už to je sedmdesát let co skončila ta druhá a tak se nutně lidská blbost musela víc jak ztrojnásobit. Nejvíc a progresivněji za posledních dvacetsedm let.
  U mnohých už propukla naprostá idiocie a zmodrání mozku.
  Pozoruhodná je taky přítulnost k potenciálním vrahům, prostřednictvím lásky k Hitlerovým pohrobkům, spolu s nenávisti k těm co zachránili před záhubou jejich prarodiče. Ti dnešní pomatenci si to po dokonalém výplachu lebeční dutiny ani neuvědomují.

  OdpovědětSmazat
 21. Již dlouho tady píši že i ten pod mostem je spolumajitelem všeho co patří státu a je jen potřeba si to uvědomit. Horší je že většina lidí má tolik existenčních problémů že utíkají do přiblblých televizních sr..ek.

  OdpovědětSmazat
 22. K 18:53, souhlas. Nejsilnější živočišný (lidský) pud a hybatel k akci je hlad. A ten zde nemáme. Až nebudou hamburgery, začne se budit mládež; až nebude chleba, začnou i ostatní přemýšlet. Pak, pokud se z národa vynoří vůdce, bude mela. Berte to, prosím, jako krajní vizi, ale není daleka od pravdy. Lidé se vždycky vzepjali k odporu, když byli u zdi; tedy většina. A tentokrát to musí být většina, pokud chceme vyhrát. V hlavách to má dost lidí docela srovnané - viz opozice k dosavadním elitám ve volbách; ale ne dost srovnané - viz volby jako celek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, 19.41 ale to nikdy nenastane. To totiž každá vrchnost všeobecně ví. Proto se všude vařily obecní polévky, proto se obce staraly o sirotky, bezzemce a přestárlé lidi, proto se stavěly obecní pazderny a sirotčince. I sám náš kníže Schwarzenberk opakoval několikrát, že dokud čecháčkové budou mít co žrát, budou potichu a hodní. Proto jsou "dávky v hmotné nouzi" asi něco kolem dvou tisíc měsíčně, proto zdražujou ty kurvy všechno vždycky po valorizaci důchodů nebo po zvýšení minimální mzdy, tak, aby to,co se lidem přidalo, se jim zase sebralo, ale nikdy ne tak, aby neměli na žrádlo. Dělají to mazaně a vychcaně - jako každý správný český vychcaný politik.Ale i v Americe mají všechny socky lístky na potraviny - sypou nám žrádlo asi jako se každý večer sype slepicím -a funguje to. Lidi jsou hodní, protože mají hrůzu, co by, kdyby najednou nebylo nic. Na elity a zbohatlické zrůdy budou všichni nadávat, ale tajně. Na šlechtické zrůdy a všechny ty panské zmrdy se taky nadávalo tajně, ( ale veřejně se jim líbaly ruce) protože navíc všechno bylo posuzováno jako "vzpoura proti vrchnosti" s následným trestem smrti. Mohly si tyhle stvůry dělat s lidma co chtěly - no a dnešní demokratický elity -novodobá vrchnost taky. Proto se jich tolik cpe do "urozenosti" Dříve si kupovali šlechtické erby, dnes lezou do partají apod. Je to pořád stejný.

   Smazat
 23. Aha takže "koluje po internetu" hmm takových kravin a lží vypotím za hodinu 10x více,
  Davide, nějak jste v tom výčtu zapomněl na zloděje z ČSSD. Nebyl jste náhodo takéministren jedné z těch zlodějských vlád ?
  NR je fakt levičáská žumpa i díky vám Davide

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20,13
   Tak sem nelez ty havloflanděro!

   Smazat
 24. 20:13 jestli vám předchozí diskuze jde proti srsti, neplácejte prázdně, nenapadejte hloupě osoby, ale uveďte argumenty, které vyvrátí, s čím nesouhlasíte. Když to neumíte, mlčte.

  OdpovědětSmazat
 25. Dokud nebudou politici odvolatelní a trestně zodpovědní,tak do té doby se nic nezmění.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.