Reklama

pátek 1. prosince 2017

Debilní blok, ne Demokratický! Kauza Čapí hnízdo? Ovlivnění voleb. Jiří Čunek totálně vystoupil proti Bělobrádkovi a zbytku pravice

ROZHOVOR
1. 12. 2017 ParlementníListy

„K smíchu. Podobnost iniciál s ‚Debilní blok‘ je čistě náhodná. K ničemu!“ Takovými slovy senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek sjel bez milosti Demokratický blok. „Veřejným prohlášením, že jdou do opozice, dali příležitost SPD a KSČM. A teď si budou stěžovat? Jejich chování je pokrytecké a hloupé,“ vypálil. I lidovcům spočítal chyby, kterých se dopustili, a jasně nalinkoval postup: Vůbec se neměli vůči Babišovi vymezovat před volbami, za určitých podmínek s ním měli jít do vlády a přesvědčit ke koalici i ostatní strany, protože, když bude Andrej Babiš vládnout sám, je to nejhorší varianta. Zásadně rozsekl i debatu o vydání Andreje Babiše. A jeho reakce na slova bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska? „To mi ani nečtěte…“

Demokratický blok slavil úspěch, protože má místopředsedu Poslanecké sněmovny, slavíte také? Mimochodem, byl to vlastně dobrý nápad od KDU-ČSL přidat se k Demokratickému bloku?
Už název Demokratický blok je legrační… a nadutý. Celý DB (podobnost iniciál s „Debilní blok“ je čistě náhodná) dostal minulý týden jasný signál, že jsou celkem k ničemu. Nemají na prosazení svých cílů dostatečný počet poslanců. Mohou pouze obstruovat a Petr Fiala by nebyl zvolen ani nikdo z DB, pokud by je nepodpořilo hnutí ANO se svými spojenci. Osobně se domnívám, že Demokratický blok v tomto obsazení k ničemu není. Strany sdružené v DB pochopily, že nemají žádnou sílu, dostaly se do vlastní pasti jen protibabišovské rétoriky, tak hrají divadlo, že to DB vyřeší. Lžou si do kapsy. Navíc je to oprášený Kalouskův návrh, což je k smíchu samo o sobě.

Vy jste v rozhovoru pro Novinky v podstatě vytýkal lidovcům, že nejednali s ANO, jenže pan Bělobrádek tvrdí, že to oni: že ANO nechce, navíc uráží a ani nemluví pravdu. A o co hůř, pan Andrej Babiš podle Pavla Bělobrádka používá prý taktiku „chcíplého psa na stole“ a ta je pro něj nepřijatelná. Vy si myslíte, že měl tuto taktiku pan Bělobrádek akceptovat?
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Strany, které vykřikovaly před volbami, že s Andrejem Babišem do vlády nikdy nepůjdou, se domnívaly, že tímto rádoby morálním postojem ohromí voliče. A jak je vidět, voliči jim tu trapnou návnadu nespolkli. Abychom mohli mít tento postoj, předpokládá to odborně kvalitní, lidsky vyzrálé, morální a nezávislé státní zástupce, policisty a soudce. Takoví se vyskytují v ČR poskrovnu a většinou nejsou u těchto „politických“ kauz.

Pokud strany říkaly, že nepůjdou do žádné koalice nebo do vlády s Andrejem Babišem i po volbách, tak pak plně chápu postoj ANO, že je jim zbytečné něco nabízet, protože je to ztráta času. Strany DB oznámily, že s ním nepůjdou, a proto zbyla jen jednání o místech v Poslanecké sněmovně. Což opět občané neocení, protože jde jen o posty a za ně peníze, které nemají souvislost s vládní zodpovědností, kterou ve volbách od stran očekávají.

Mám tomu rozumět tak, že předseda Bělobrádek, respektive KDU-ČSL se neměla stát součástí DB, lidovci měli jednat sami za sebe a více se snažit s Andrejem Babišem domluvit?

Určitě. Neměli se vymezovat proti nikomu před volbami, protože před volbami je důležité bojovat o cíle a myšlenky, sdělovat lidem, co já prosazuji a proč mě mají volit, co pro ně ve vládě udělám. Když se ukázalo, že je tu vítěz, tak s ním měli vyjednávat. Je normální říci – my bychom rádi ovlivňovali politiku této země, a to z pozice těchto postů, těchto ministerstev, máme takové a takové cíle. To je jednání o něčem. Ale říkat celou dobu, že do vlády nechci, že chci být v opozici, ale zároveň si stěžovat na to, že mi nikdo nic nenabízí? Sám bych považoval takové vyjednávání za ztrátu času. Pokud by mi někdo tady ve Zlínském kraji, když jsem skládal koalici, řekl, že chce jít do opozice, tak bych mu poděkoval a popřál dobrou cestu. To je celkem pochopitelné.

Měli by jít podle vás lidovci s Andrejem Babišem do vlády?

Ano, ale pouze za jasně vyjednaných podmínek. Bojí-li se tak o demokracii, musí vědět, že nejhorší varianta je, když bude vládnout A. Babiš sám. Proto měli spíše přesvědčit další strany k vytvoření koalice a požadovat posty ministrů, především vnitra a spravedlnosti – k zajištění objektivnosti trestního stíhání poslanců Babiše, Faltýnka a Svobody. Vláda má moc v ruce. To je potřeba si uvědomit. Ovlivňuje mnoho věcí a strany snad kandidují do Parlamentu proto, aby se podílely na vládě. Ale o to se ani nikdo z DB nepokoušel. Ovlivňovat nic nebudou, ale ať si pak nestěžují, protože se o možnost podílet se na vládě připravili sami. Kdyby prezident jasně sdělil, že rozpustí Poslaneckou sněmovnu, pokud vláda nezíská po třetím pokusu důvěru, viděli byste, jak poslanci rychle zvednou ruce nebo vyběhnou ze sněmovny ven, aby vláda prošla byť jen hlasy hnutí ANO. Všichni kromě ANO se nových voleb bojí.

A co stěžejní důvod? Strany nechtějí jít do vlády s případně trestně stíhaným člověkem. Chápu, že vy máte, předpokládám, stále stejný názor, a to, že nevěříte, že stíhání nemá politické pozadí…

Vůbec nevím, zda je Andrej Babiš vinen, nebo ne. Neznám ten případ. Ale to, že žádost o vydání přišla dva nebo tři měsíce před volbami, bylo naprosto jednoznačně zajištěné pro ovlivnění voleb. Bylo víc než jasné, tak jak se stalo, že po volbách budou muset o vydání žádat znovu. Ti, co vše vymysleli, nepočítali s tím, že... ... ....

Celý text rozhovoru ZDE

32 komentářů :

 1. Jiří Čunek je jediný slušný člověk v kdu jak v ods Václav Klaus ml.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K vašemu názoru se připojím. Co je to ale platné, když tyto strany jsou prolezlé klony pánů Bělobrádka a Fialy.

   Vymazat
  2. Cesko je cele prolezle hnusy, cesko neni legitimni zeme, tedy havelsko

   Vymazat
  3. 1:54 - Těch hnusů je malé procento, ale vysoké procento je hloupých voličů, kteří ten hnus volí. Nutno objektivně podotknout, že sousední islámská německá lokalita je na tom s hloupostí voličů podstatně hůř.

   Vymazat
  4. Ale ale
   Ten kdo voli hnus je sam hnus, navic hloupy hnus

   A ta opozice proti babisovi je podobna opozici proti Trumpovi, proste jsou to dve stejne baziny zavistivcu a politickych odpadku a mrtvol
   Uz nevladnou ale porad smrdi

   Vymazat
  5. 2:19
   Starej se o zprávy tupé s uASSacky prdele ty jelikož zmrzlý!!!!!

   Vymazat
  6. 5:30 Už po stý tě upozorňuje mongoloidní roztavená rudohnědko, sprav si to "R"!

   Vymazat
  7. 9;11
   VYLIZ SI PRDEL ZMRDE uASSackej!!!!!!!

   Vymazat
  8. Jsme tu my, z ČSNS. Máme tuto ideu: 1. Lidskou důstojnost. 2. Spravedlnost. 3. Činorodost. 4. Kooperativnost. 5. Lásku k národu a k lidem s lidskou psychikou. 6. Pravdomluvnost a pravdočinnost. 7. Vůli pracovat pro společnost a tím i pro sebě, nikoli naopak, což odporuje logice. 8. Odvahu k činům ve všeobecný prospěch. 9. Zravý životní způsob. 10. Skromnost s respektem k řádu našeho svědomí a Božího záměru v ní. Proto jsme jedni z Vás, lidé, spoluobčané, bratři a sestry. My víme, podle jakých zákonů žít šťastně, odpovědně za sebe a pro společnost, svobodně v respektu k řádu Dobra, opřeni o to nejlepší, co dobrého vytvořili naši předkové. Chraňme přírodu a všechny kulturní a mravní hodnoty lidstva, chceme-li být lidmi!

   Vymazat
 2. Pana Čunka si vážím, je to zřejmě jeden z mála lidovců, co neztratil smysl pro realitu. Většina lidovců jsou poplatná názoru restituentů a tudíž hamounů, kteří všechno měří přes svůj žvanec. Přívlastek křesťanský je tudíž velice rozporuplný.
  Takzvaný demokratický blok až příliš připomíná opozici KSČ před rokem 1948. Tím, že se nepřidala k nutné změně ve státě, ztratila jakoukoliv možnost cokoliv ovlivnit. Voliči volili strany, aby mohli situaci ve státě nějak změnit. Jejich postoj jim to absolutně neumožňuje. Tedy jim to samozřejmě v příštích volbách vrátí i s úroky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bělosmrádek je ovládaný CIA. Cílem jeho snažení a u ostatních decibelových politiků je tomu jakbysmet, je vyvolat v ČR chaos a v tom chaosu tu nainstalovat nové rakety středního doletu s jadernými hlavicemi. Zdejší ovce ani nezabečí...

   Vymazat
  2. Bělobrádek má ještě jeden závazek, kterým ho drží pod krkem, totiž zdravotní stav a příslib vyléčení na americké špičkové klinice. Asi ho vyléčí jako Josefa Luxe, opotřebovaný materiál házejí USA zásadně do koše!

   Vymazat
  3. Čunek je z lidovců skutečný, většina ostatních pouze nosí falešnou lidoveckou nálepku. Všechny nereformované církve si hleděly své moci a majetku a poslušně plnily úkoly plynoucí z biblické koncepce - elity vládnou a dav poslušně plní úkoly jejich řízení ke svému udržení v podřízeném doslova vykořisťovaném postavení. Socioekonomický vývoj nemůže existovat za přetěžování zdrojů, může být pouze takový, jaké jsou zdroje. Proto je třeba provést ekonomickou reformu podle schématu z již známého webu a ze Svobodného vysílače. jak krásný je život v tvořivé nekonfliktní činnosti, život bez stresu a zničující výkonové diktatury. Nemusíme mít ani velký majetek ani velké příjmy, abychom si udrželi kultivovanou lidskou důstojnost. Pohodlí a nízká adaptabilita nás ničí, jsme líní a plýtváme zdroji na vytření ze znuděnosti. Jsme takto lidé? Nikoli, jsme pouze lidští slouhové. Proto se vzpamatujme a buďme důstojnými lidmi v národně sociálním lidském řádu.

   Vymazat
  4. Buffere, k tomu ovšem potřebujeme navolit patřičné vůdce nebo se "ideály" stát sami. Vidím to jako "kvadraturu kruhu". Co dříve, stavit vejce va špičku nebo na základnu, kdyř se stejně skácí na bok?

   Vymazat
 3. Pan ČUNEK který chodil ukládat sociální dávky do banky se "zraceným OP" mne nemůže přesvědčito svém čistém štítu, ani když mluví pravdu. Je to politický hoštapler.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hoď kamenem, kdo jsi bez chyby. Což takto smířit se s nedokonalostí a tu zapojit do společného díla na cestě k dokonalosti?

   Vymazat
  2. 23:09
   Máš pravdu, hlavně pod vedením toho co tak obhajuješ. To bude teprve mazec.
   Václav

   Vymazat
 4. AntiBabiš kampaň jako program prohrála volby. Voliči se jim vysmáli. Jiří Čunek odkrývá pokrytectví, hloupost a všudypřítomnou neúctu k voličům u tradičních politických stran.
  Tradiční politické strany se svou agendou antiBabiš a bez programů, které by voliče oslovily, to u nich prohrály. Trapné je to zejména u bývalých koaličních partnerů ANO. KDU-ČSL 5,80%, ČSSD 7,27%. Prohrála však hlavně dlouhodobá, nenávistná kampaň proti Babišovi z řad Kalouskových bojovníků ať již byli v ČT, Pražské kavárně, anebo v parlamentu. STAN 5,18%, TOP09 5,31%.
  Jako memento pro chování těchto stran po volbách to Jiří Čunek řekl zcela výstižně. Setrvávat na chybných předpokladech z volební kampaně a spoléhat na hloupost voličů je DEBILITA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Procentuální zisky stran okolo 5% tak zavání nepoctivostí ve volbách. To určitě neovlivňoval Putin, to byl zřejmě někdo z "domácích"!!!!! Jako je nepoctivé přijímat zákon na úrovni 101 hlas poslance. Proč není třeba 75-80%??? Pak budou zákony trochu lepší a ne ta hrůza co je.

   Vymazat
 5. Tradiční partaje podle svého vzoru jusej zdegenerovaly a myslí si že mají právo parazitovat na svých poddaných. Kdybychom měli ústavu a zákony jako v jusej tak by se vše rychle dalo do pořádku. Sami vidíte jak tam všechno funguje a rychle se vyřeší. Jusej náš vzor na věčné časy.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento s panem Čunkem by měl být ve všech učebnicích a příručkách pro politiky. Je to jeden z nejlepších rozhovorů posledních 28 let. Pana Čunka jsem nikdy moc nemusel, ovšem poslední dobou ho řadím mezi velmi výrazné politiky, používá rozum, nepapouškuje, chová se jako správný demokrat a ne jako demagog. Je převeliká škoda, že není předsedou lidovců, ta strana by neživořila, ale byla by na politickém nebi jako hvězda a stabilizátor.Tandem Čunek-Babiš bych považoval za výhru pro Českou republiku. Jeden umí počítat, druhý používá rozum a když přidám Zemana tak mi vychází trojka, která by byla schopna zásadním způsobem pozvednou republiku ve všech směrech včetně zahraničí. Bohužel . Babiš Zeman možná bude, ale bude tomu chybět ten zdravý selský rozum Čunka, člověka, který si na nic nehraje. Ti tři by postavili do "latě" zbytek nenažraných politiků a vyžírek všeho druhu .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:25
   Musím konstatovat Blahoslavení chudí duchem, neb jejich je království nebeské.

   Vymazat
  2. Prosím. A čo je to také "konstatovat"?

   Vymazat
 7. Čunek má pravdu, jeho pragmatické vystupování je příslovečné.Ale Lidovce opět ve vládě? Jdou s kýmkoliv, nemají zábrany. Až naskakuje husí kůže, děkuji avšak nechci! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 8. No jak tak čtu kometáře, tak úspěšný podvodní, který prý nosil do banky milion který mu svěřili rodinní příslušníci v době kdy byl nezaměstnaný a pobíral sociální dávky, který později jako starosta přemísťoval romy do jiných lokali, čímž se mnoho neliší od mezinárodních přemisťovatelů (pouze snad v množství). No ale protože se podobně jako Topolánek poučil jak získat oblibu tak dnes u některý lidí opět získává popularitu. Lidé uvažujte! Jenom si připravuje cestu do vyšší politiky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Projevujete mimořádnou schopnost papouškovat invektyvy těch, kteří v Čunkovi vždy viděli nebezpečí pro svá korýtka.

   Vymazat
  2. 23:52
   To nejsou invektivy. To jsou fakta. Ale to tobě asi nic neříká.
   Václav

   Vymazat
 9. Přiznávám, že Čuněk mluví rozumně, ale jak se to vezme. Z hlediska zapojení do demokratického vládnutí více stran na principu nějakého průniku názorů na směřování republiky, to snad ano. Jenomže není to nakonec lépe, že se tento tzv. DB sám (a zejména svou hloupostí) odstřihl od možnosti podílet se na vládě? V podstatě jsem už před volbami celkem přesně odhadl, že výsledek se bude zhruba blížit tomu, co se tady nyní zatím rýsuje, tedy menšinová vláda s podporou Okamury a Komančů. A hned řeknu, že to není zatím tak špatný výsledek. Babiš vymete, tu až do kořenů státu prorostlou, mafii. A Okamura se bude snažit zabránit invazi celého muslimského a afrického světa do Evropy, tedy zejména k nám. U komunistů jsem nic nedemokratického za několik posledních desetiletí nespatřil, takže nějaký strach o demokracii rozhodně nemám. Ovšem vnímám silný strach těch tzv."demokratických stran", že přijdou o moc o koryta o majetek případně i o svobodu. Škoda jen, že Okamura neměl víc procent, aby mohl více ovlivnit prosazení svého programu a jestliže Čuněk říká, že Okamura v parlamentu je hrůza, tak pro mne i když mluví jakoby rozumně a konstruktivně je jen další plácal a podporovatel vítačů a rozkrádačů.LA.

  OdpovědětVymazat
 10. Možná mluví rozumně, ale já lidovcům nemohu věřit,
  protože je vidím jako bazilišky. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak je zkuste rozdělit na bazilišky (démony) a lidi s lidskou psychikou. Pod nálepku se skryje kdekdo...

   Vymazat
 11. Dnešní den bude strašit kalouskova fotka na seznamu . Informace které se havlistum nehodí do krámu zmizí za dvacet minut . Kalousek tahleta ani ne pěti procentní nula a hlavně politická děvka z kdu , ods ,top . Zjistěte jeho majetek . Určitě ho nemá z poslaneckého platu .

  OdpovědětVymazat
 12. Kalous, Kecal z "Prodané republiky"? Tak končí ten kdo lže i krade. Jen se divím, že také nekandidoval na prezidenta. Národ má právo na chléb a hry a s Kalousem by bylo o srandu postaráno v jinak přesmutné zemi.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.