Reklama

pátek 29. prosince 2017

Drahoš co? Neznám! Získali jsme výzkum, na který prezidentští kandidáti jen tak nezapomenou

29.12. 2017   PL
Agentura Phoenix Research na vzorku více jak 1200 respondentů měřila řadu aspektů, které se týkají prezidentských kandidátů. Dotázaní se zaměřili nejen na klasickou popularitu, ale rovněž na znalost, jistou formu zábavy během kampaně, případně odpovídali na otázku, kdo z kandidátů je spojený se skandály?

Který z uvedených kandidátů bude podle Vás lépe reprezentovat Česko v zahraničí? To je otázka, kterou obsáhlý výzkum Phoenixu začínal. Respondenti vybírali z devítky jmen: Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek, Mirek Topolánek a konečně současná hlava státu Miloš Zeman. A byl to právě on, jehož 25 procent dotázaných postavilo na první příčku. Se třiadvaceti procenty skončil druhý Jiří Drahoš. Pětina odpovídajících pak uvedla, že třetím nejlépe reprezentujícím by byl někdejší premiér a expředseda ODS Mirek Topolánek.

Další otázka se zabývala vztahem k Rusku a zněla: Který z uvedených kandidátů má podle Vás blíž k Rusku? Dvaačtyřicet procent uvedlo, že právě Miloš Zeman. Čtvrtina dotázaných míní, že Mirek Topolánek a 12 procent konstatovalo, že se jedná o Vratislava Kulhánka, bývalého šéfa Škodovky.

Velmi zajímavý byl i dotaz, komu z kandidátů dotázaní nejvíce důvěřují. I zde zvítězil Miloš Zeman (29 procent). Druhý skončil Mirek Topolánek (16 procent). Patnáct procent pak z koláče uloupnul bývalý podnikatel v oblasti sázek Michal Horáček. U této otázky za sebou Horáček nechal i akademika Jiřího Drahoše, poslední dobou často spojovaného s odmítáním debat v Blesku či na televizi Barrandov.

Více než 1200 respondentů hodnotilo kandidáty i ve smyslu jejich životního stylu. Dvě série dotazů se proto zaměřily na zábavu a nudu, kterou účastníci prezidentského klání disponují. Ani zde nedošlo k výraznějšímu překvapení. S humorem si většina z lidí spojuje Miloše Zemana (22 procent) a Mirka Topolánka (18 procent). Za nejnudnějšího pak třiadvacet procent označilo Jiřího Drahoše. Dvanáct procent v tomto ohledu usměrnilo Miloše Zemana, a že je nudný Petr Hannig a Mirek Topolánek, to se domnívá 6 procent.

Pro ty, kteří nevědí. Toto je Jiří Drahoš, kandidát na prezidenta. Ten, co stojíOvšem největší zajímavostí podle redakce ParlamentníchListů.cz byla otázka na znalost jednotlivých adeptů na duel v prvním kole prezidentských voleb. Více jak 50 procent dotázaných totiž neznalo jméno Jiřího Drahoše. V té souvislosti připomeňme, že pár dnů před Štědrým dnem MfD přinesla reportáž z "turné" Drahoše na Ostravsku, kde se psalo: „Snaží se diskutovat s lidmi, je však zaskočen tím, když jej například prodavač jmelí nepozná." Drahošova mluvčí na místě prý rozdávala vizitky, aby tuto neznalost rozměnila.

Řada dalších prezidentských kandidátů je na tom ovšem ještě hůř. Že existují například Pavel Fischer, Petr Hannig a Marek Hilšer, neví ani desetina dotázaných. Vysokou míru znalosti naopak prokázal trojlístek Zeman, Horáček a Topolánek.

Výzkum byl proveden v listopadu 2017 po celé České republice a zúčastnilo se jej 1259 respondentů.

Pokud zůstane prezidentem Miloš Zeman, jedna cesta k volbám nám bude pravděpodobně ušetřena – cesta k předčasným sněmovním volbám. Prezident ve své tradiční vánoční promluvě prohlásil, že udělá vše proto, aby k nim nedošlo. Hrozil kvůli tomu politikům dokonce pěstí. První kolo prezidentských voleb se uskuteční už 12. a 13. ledna 2018.

35 komentářů :

 1. Milda na Hrad!!!! Kdo má srdce a rozum, volí Miloše a ne kandidáty pražské žumpy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žumpu, Putnu a jiné fekálie nebrat!

   Vymazat
  2. Právě kvůli té odporné pražské žumpě, která ve volbách volila jak rozumu a smyslů zbavená, se v říjnu dostaly do PS vlastizrádné a korporátně přisluhující partaje, jako je nejodpornější Kalouskovic fekální spolek TOP 09,mamonářstvím posedlého Gazdíkovic STAN, a vtíravě odporného Bělobrádkovic KDU-ČSL, které si ještě drze hrají na jakýsi pochybný a debilně-prolhaný tzv.Demokratický blok, který je jenom šíleným blokem plný pochybných pomatenců z oněch fekálních partají.A že šlo jistě o účelovou manipulaci ze strany ČSÚ, aby se tam dostaly právě tyto politické mafie, si štěbetají nejen vrabci na střechách.
   Samozřejmě, že ze všech kanditátů je právě Miloš Zeman nepřijatelný pro tuto politickou zlodějskou a vlastizrádnou topstanovskolidoveckou mafii.Asi i proto, že se nenechá manipulovat a dokáže pravdivě pojmenovávat politické činy, skutky i rozhodnutí, která jsou činěna v rozporu s českými národními zájmy, ať už ze strany domácích EU a US vlezdoprdelníků, jako byl např.Sobotka s Diensbierem, či kriminálník Herman s Bělobrádkem, nebo ze strany bruselské mafie EK, činěné notorickým alkoholikem Junkerem, a celé té jeho pochybné, a nikým nevolené komisařské equipy, soustavně ničící zájmy obyvatel evropského kontinentu a dělající kroky, které mají ničit, bourat a rozvracet národní státy, jejich identitu, kulturu, ekonomiku, ale i překrucovat dějinnou historii. Že je to v současné době opravdu špatné, dekadentní a zničující? Ano je, a proto si musíme vážit každého politika, který má odvahu pojmenovávat pravdivě věci a nehrát si na schovávanou za odporně pokryteckou korektnost, kterou tak vehementně propaguje třeba bába Merkel z Germánistánu........Abychom se do té žumpy nepropadli právě se všemi domácími přisluhovači současného eurozápadně dekadentního eurozmaru a eurozla, nesmíme volit lidi, kteří právě takovému zlu slouží,a je jedno, jestli tím zlem je Drahoš, Hilšer, Horáček, Hynek, nebo Fischer.... Topolánek se profiloval už v minulosti, že je schopen pro své osobní obohacení zradit klidně i vlastní rodinu, a Hannig, nebo Kulhánek asi ze stařeckého rozmaru neví, co s časem, tak jim jejich ego našeptalo, že bymohli kandidovat na prezidenta ČR....
   Takže, sumasumárum, abychom se úplně neutopili v bahně lží, polopravd, a manipulací, které jsou nám denně nabízeny českými mainstreamovými médii, a pokud ještě máme nějakou národní hrdost a ne kavárensko-sluníčkářské debilní pomatení smyslů, musíme volit Zemana, protože jiný kandidát naši republiku zradí ve prospěch cizích zájmů!!!!

   Vymazat
  3. Nepsal jsem, jen připojuji podpis.

   Vymazat
  4. přesně tak a pražskou kavárnu vystřelit do vesmíru atˇneblbnou lidi

   Vymazat
  5. 20:30 Dobře jste to napsal a nové volby bych jsi přál aby tito sluhové vypadly.

   Vymazat
  6. 20,30 - absolutní souhlas

   Vymazat
  7. Teda milý 20:30 h.: Krásně jste to napsal! Musel bych hodně přemejšlet a hledat slova, bývám i ješitně hrdý na své odstavce a přesto bych to nenapsal tak výstižně a skvěle jako Vy. Jsem nesmírně hrdý na našeho pana prezidenta Ing. Miloše Zemana! Velice si vážím ředitele tiskového odboru KPR a mluvčího prezidenta republiky pana Jiřího Ovčáčka. Dnes jsem jej náhodně potkal na Karlově náměstí a on mile odpovídal na můj pozdrav - přitom jsem řadový a na veřejnosti vcelku neznámý člověk. A jsem hrdý i na Vás, vážený 20:30 h., že jste věnoval svůj čas a napsal sem tak přesné a obsažné, ba dokonalé vyjádření. Vlil jste mi do žil optimizmus, že s takovými lidmi v našich řadách přece jen neprohrajeme a naše země nebude zničena, nás slovanský národ nakonec uhájí svou důstojnou existenci. Takže Vám patří můj veliký dík! Venouš důvěřivý

   Vymazat

  8. Budte radi a dakujte bohu za Zemana.
   Je to prezident, ktory neohne chrbat ani pred Putinom, ani pred Trumpetov, stoji si za svojim nazorom, neni na dialku ovladany ako nas uzernik, hovorca pana Butoru, Kiska.

   Vymazat
 2. V první řadě by státní aparát měl udělat jasno v tom, zda kandidáti splnili zákonem dané podmínky! Bude velká nepříjemnost až Ústavní soud rozhodne, že jeden poslanec DISPONUJE JEDNÍM HLASEM v podpoře kandidáta, a tím pádem nemůže podpořit i jiného, nebo dokonce několik!

  Nebo si snad "ti páni tam nahoře" myslí, že tato skutečnost nemá vliv na presidentské volby a lidé na to zapomenou?

  Dodám: Tak se plive na Zemana, že je ostudou pro republiku. Ale co tato skutečnost? Že by nová banánová republika?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sb. zákonů č. 71 / 2012 Čl. 56 Odst. 5 "... Navrhovat kandidáta je oprávněno nejméně dvacet poslanců nebo nejméně deset senátorů."

   Nevidím zde žádné omezení, kolik kandidátů smí poslanci nebo senátoři navrhovat.

   Vymazat
  2. Vláďo z Brna, kdo klouže po liteře, klouže po povrchu. "Naprosto neudržitelným momentem používání práva je jeho aplikace, vycházející pouze z jeho jazykového výkladu. Jazykový výklad představuje pouze prvotní přiblížení se k aplikované právní normě. Je pouze východiskem pro objasnění a ujasnění si jejího smyslu a účelu (k čemuž slouží i řada dalších postupů, jako logický a systematický výklad, výklad e ratione legis atd." - Nález Ústavního soudu č. I. ÚS 1595/10.

   Vymazat
  3. Vláďo z Brna:
   § 21, odst. 2 zákona č. 275/2012 Sb.: „Navrhující poslanci, navrhující senátoři nebo navrhující občan mohou podat pouze jednu kandidátní listinu. Kandidát může být uveden pouze na jedné kandidátní listině.“ Podpisem senátorů a poslanců na více kandidátních listin porušili zákon tito senátoři a poslanci, zákon porušili i kandidáti, kteří takové podpisy přijali a zákon porušilo i MV, když tyto kandidáty místo vyřazení zaregistrovalo. Více na http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/4952-rekomando-doporucene-ustavni-soud-ceske-republiky-jostova-8-602-00-brno

   Vymazat
 3. V každém případě musíme počítat s již téměř tradicí, že se vyskytne porucha na hlasovacím zařízení, ale přesto pevně věřím, že Miloš Zeman s velkým náskokem v prvním kole zvítězí. Předem s radostí gratuluji.

  OdpovědětVymazat
 4. Proč se nevolí jenom v jeden pracovní den, ušetřili bychom peníze a zamezilo by se případným čachrům s hlasy. Ve druhém kole by to bylo stejné. Myslím, že kdo bude chtít volit čas si nájde a druhý den je zbytečnost.

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem pro ,proč to protahovat a vyhazovat peníze !

  OdpovědětVymazat
 6. Milouš vadí zahraničním strategickým partnerům svým sbližováním se s Čínou a Ruskem.
  To znamená všichni ti co prodali za nemalé úplatky republiku, jsou s ním v opozici.
  Topolánek svoji katolickou víru hlásá do médií,
  korunovanou dobrou náladou u zpěvu koledy.
  Jinými slovy, sbližování státu s církví a církevní privatizace půjdou stejně dobře jako za Římského zemana a nebo dokonce lépe.
  Rusko a Čína by s tímto novým Českým presidentem ztratili veškeré vazby.
  ,,Možná ne náhodou Rusové svým vměšováním do voleb dopředu vědí že vyhraje Topolánek.
  Proto jistě nese nová úderná raketa RF jméno TOPOL,, :))*

  OdpovědětVymazat
 7. Je velice zajímavé, jak se "vyvíjejí" názory kandidátů během jejich volební kampaně. Například Horáčkův a Drahošův názor na migranty se zemí "třetího" světa, tedy lidí z jiné "kultury", náboženství a vztahu především k ženám, se změnil od - když venku prší, počkáme až jednou přestane, s tím se nedá nic jiného dělat (Horáček) a všem ( tedy komukoliv) kdo v EU hledají útočiště, by mělo být v EU zajištěno ...( ať jdou sem třeba přes půl světa oblastí, kde se neválčí nebo přímo z nich...) Nyní je již jejich názor velice blízký názoru současného prezidenta a ani mrknutím oka se za svoje názory, před pár lety, nazastydí a neomluví. Navíc to jsou jen spíše jejich současné předvolební "řečičky", kdoví jak budou potom reagovat tváří tvář globalistickým loutkám v EU a podobným. Jinak, kdo je bude volit, tak volí stejné prezidenty jako má dnes Rakousko nebo Slovensko a naše hlava státu, pak bude jen pro srandu "králíkům". Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten vyčůraný "vývoj" kandidátů byl zřejmý i ve volbách poslanců. Bohužel jim to voliči nespočítali. Jediný Okamura tak totiž mluví celá léta. Kdo to tedy asi myslí vážně?

   Vymazat
  2. Kdyby Okamura mluvil vážně o hrozbě pro naši republiku,
   navrhl by uzavření státních hranic.!
   Je to žvanil jenž jen ukazuje na hrůzy ze zahraničí...to se systému hodí*

   Vymazat
 8. Mimo téma, k smíchu, nebo k pláči. Němky budou o Silvestra v ohradě, jako krávy:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201712296519998-nemecko-zena-ohrada-migrant/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:07 Tak to je k pláči našinec by měl strach s přísného trestu ale protěžovaný migranti smí všechno. Západní debilové nepřiznají chybu tak staví zátarasy ohrady a stejně jim nic nepomůže.

   Vymazat
  2. Ano zaznamenal jsem to ve zprávách a ihned mne napadlo to samé jako 21.07! No když jsou Němci volové...!

   Vymazat
 9. Super komentář:Hledá se nástupce Václava Havla aneb K čemu je vlastně prezidentský úřad?
  https://blisty.cz/art/89345-hleda-se-nastupce-vaclava-havla-aneb-k-cemu-je-vlastne-prezidentsky-urad.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Druhého ochlastu, kuřáka 150cigaret/den, děvkaře a vlastizrádce už néééééé proboha!

   Vymazat
  2. 23:00 jak víte, kdo a kolik cigaret denně kouří, jakých parametrů je nutné dosáhnout k titulu děvkař, a který to čin byl vlastizrádný? Vlastizrada: Vyznamenání Mašínů, děvkaření: Úlovek paní Talmanové, ovšem 150 cigaret denně? To snad je i technicky vyloučeno!

   Vymazat
 10. U nás na Moravě to má Miloš v kapse!

  OdpovědětVymazat
 11. Nebude to až tak dlouho trvat, a budeme znát výsledky velmi hodnověrného výzkumu. Prvního kola prezidentské volby. A bez potřeby spekulovat, co by kdyby ...
  Doufám, že Miloš Zeman obhájí tak, že druhého kola nebude.

  OdpovědětVymazat
 12. Nemají všichni kandidáti stejná práva? Proč se vyslovují stále čtyři jména, zatímco Hynek či Hannig, kteří společně se Zemanem mají vlastní názor, v masmédiích skoro nejsou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K velké lítosti oficiálních zaprodaných médií nemohou psát jen o jednom jediném, svém tak milovném kandidátovi. Musí jim to trhat srdce. Nejradši by toho hnusa Drahoše samou láskou snědli.

   Vymazat
 13. Komici roku.
  Zemana v debatě kandidátů na Barrandově zastoupí Ovčáček. Taky pošlu mluvčího, odmítl účast Drahoš

  OdpovědětVymazat
 14. Hlavně,že nepošle udavace a clintonhulibrka Havla!!!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Už se těším jak bude prskat kavárna včele s tím odporným Krausem, na kterého se už nemužu ani divat, když vyhraje Zeman.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tož to bude prča,ten se těma slina udáví,jak bude prskat!!!!

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.