Reklama

pátek 1. prosince 2017

Dva či tři „opravdoví dárečci“ ve vládě. Ještě že končí, bůh ví, co by ještě pos.ali.


Jiří Baťa
1. 12. 2017
Vláda, přesněji řečeno premiér Sobotka se „honosí“ tím, že byla úspěšná. Při troše objektivity nutno připustit, že něco pravdy na tom bude. Byly to však jen úspěchy dílčí, ale co do kompletní úspěšnosti, tak to ani náhodou, i když pan Sobotka říká, že vláda splnila svůj deklarovaný program. Premiér Sobotka si dílčí úspěchy sebevědomě připisuje sám sobě a ve své neskromnosti a neobjektivnosti je vydává za celkové úspěchy své vlády jako takové. Pokud tedy jde o ty některé pozitivní věci, které jeho vláda za své volební období dosáhla, patří jim, tedy vládě, dík. Na druhé straně však je třeba také vidět výrazné neúspěchy, které však už jdou víceméně na vrub jednotlivým představitelům vlády, tedy ministrům, resp. premiérovi samotnému.

Jestliže se Sobotka chvástá úspěšností „své“ vlády, měl by také objektivně říct, co se nepodařilo, co nestihli udělat (a bylo toho nemálo) resp co ani udělat nechtěli přesto, že to měli ve svém programovém prohlášení a naopak co udělali, ačkoliv to v programovém prohlášení neměli. Tak např. odvolání několika ministrů v průběhu vládního období rozhodně nelze považovat za úspěch vlády, i když Sobotka tvrdí, že jeho vláda byla soudržná a konzolidovaná. Také ne všechna rozhodnutí vlády byly vždy ku prospěchu občanů a společnosti, namátkově ať už se jedná o demisi-nedemisi premiéra a vlády, o pitomost zvanou „inkluze“, neblahou kauzu „Čapí hnízdo“ a s tím spojená trapná nepřátelská aktivita proti A. Babišovi, potupné přijímání příkazů EU a Bruselu třeba v oblasti výroby potravin, obchodu, nasazování vojáků Armády ČR do zahraničních misí, stejně jako jejich účast na takticko-provokativních cvičeních v rámci NATO v blízkosti hranic Ruské federace, ale i takové záležitosti, jako např. absolutní nezájem o revizi a řešení církevních restitucí, které měla ve volebním programu ČSSD, což bylo možná rozhodující pro její vítězství ve volbách a díky nezájmu premiéra Sobotky se to ani nikdy nedostalo na program jednání vlády. Ale jsou tu mnohem závažnější nedostatky, problémy a skutečnosti, které zasluhují pozornost nejen ze strany občanů, ale i orgánů činných v trestním řízení, tedy policie, státní zástupce, soudy atd. O co GO?

Je všeobecně známo, že už dříve se někteří naši politici patolízalsky, řiťolezecky a možná i vlastizrádně, angažovali ve stále otevřených nárocíh a požadavcích občanů Německa, sdružujících se v sudetoněmeckém Landsmančaftu. Tím jakoby pootevřely vrátka některým dalším sudetoněmeckým expertům Sobotkovy vlády, konkrétně pánům vicepremiérovi Bělobrádkovi a ministru kultury Hermanovi z koaliční KDU-ČSL, kteří svou účastí a podvraťáckým řiťolezectvím (viz Milí krajané...) ještě více otevřeli už ne vrátka, ale vrata SL k jednání o jejich požadavcích. Pozoruhodné je, že k účasti členů vlády na srazu SL dal prý Sobotka souhlas, i když je prý nepověřil či nedal souhlas k jednání jako představitelé vlády ČR. Přesto se pánové vyjadřovali a konali, jako by měli právo se k nárokům a požadavkům SL vyjadřovat i když ne zrovna smluvně, ale úlisně, v hlubokém předklonu a ponížené úctě jen slovy slibů. Jejich velmi blízké, přátelské styky s německými představiteli Landsmančaftu vzbudili značnou nevoli na politické scéně a zásadní nesouhlas většiny české veřejnosti. Navzdory tomu však premiér Sobotka dělal mrtvého brouka, když své podřízené kolegy ani náznakem neupozornil, natož aby jim vytýkal jejich styky s SL, jejich jednání a otevřené, taktické (byť nepřímé) naznačení šancí a možností na realizaci jejich dlouhodobých nároků a požadavků vůči ČR. Aktivity těchto pánů nenechaly v klidu některé politiky např. z KSČM, SPD, SPO a části ČSSD a pod., ale stejně tak byly pozitivně a s uznáním přijaty ze strany KDU-ČSL, TOP 09, STAN a možná i ODS. Nějaké nic neříkající protesty některých politiků a naproti tomu souhlasné uznání politiků z druhé strany, to (kromě opodstatněné nasranosti veřejnosti) bylo tak všechno, co se kolem tohoto vlastizrádného jednání politiků KDU-ČSL Sobotkovy vlády udělalo. Policie ČR a spravedlnost jakoby ani neexistovaly, politická korektnost zvítězila na celé čáře.

Kromě výše zmíněného podrazáckého jednání řiťolezců z KDU-ČSL pozadu v politických „neřestech“ nezůstává ani sám premiér Bohuslav Sobotka. Jako důkaz jeho osobních neúspěchů, který se promítá i do činnosti vlády je resp. byla jeho vůdčí role předsedy ČSSD, ze které byl díky,„mimořádným (ne)úspěchům strany“ nucen odejít do pryč, což v něm zřejmě zanechalo pocit křivdy a nedocenění jeho osobních snah a nedoceněných úspěchů. Vždyť on se tak snažil, hlavně ta jeho angažovanost, loajalita a oddanost politice EU a jejím představitelům Merkelové, Junckerovi, ale i Schultzovi, Macronovi byla či je příkladná. Vždyť jedna z jeho posledních aktivit je snaha zalíbit se slibem vedení EU, že ČR v době co nejkratší přijme euro, jak to požaduje Juncker a další. Slibuje něco, co odmítá většina politiků, ale i veřejnosti.

Tato a celá řada jiných aktivit premiéra Sobotky, z nichž mnohé se nedostali ani na veřejnost jsou v řadě případů aktivity, které jdou proti zájmům ČR, proti občanům. Loajální, často až řiťolezecká politika nejen vůči EU, ale i vůči NATO mnohdy nemá oporu v konsensusu politiků ani občanů, je prováděna separátně z titulu postavení a představitele moci. Vzhledem k tomu, že jde o politika strany, která vždy hájila levicové zájmy (stejně jako KSČM), tedy zájmy občanů a jejich práva, se těmto pokrokovým tendencím zpronevěřil a zřejmě zlákán vidinou a pozlátkem eurounijní trafiky se jeho zájmy z práce pro občany a společnost, obrátila na spolupráci s EU s očekáváním významného poklepání na rameno, uznání a nějaké to teplé místečko s mnohasettisícovým příjmem. Ten se za zradu národa a vlasti vyplatí, nebo ne? A svědomí? Jaké proboha, když žádné nemá! Popularita, postavení, peníze a moc mu stouply do hlavy a zatemnily mozek víc, než je či bylo únosné.

Bylo by možné říct, že je to jeho osobní věc, ale není. To proto, že pan Sobotka dostal důvěru od mnoha desítek tisíc občanů ČR, kteří dali své hlasy jak ČSSD, tak jemu. Také proto, že tento člověk složil slib, ve kterém slíbil, cituji:

Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony a uvádět je v život. Slibuji na svou čest, že budu zastávat svůj úřad svědomitě a nezneužiji svého postavení.

Vzhledem k jeho premiérské činnosti, která je protkána celou řadou kontroverzních aktivit a nesprávných rozhodnutí, je možné o Bohuslavu Sobotkovi říct, že neporušil daný slib? Opravdu vždy důsledně dbal na to, aby nebyla porušena Ústava, zákony a zájmy České republiky? Opravdu vždy zastával svůj úřad svědomitě a nezneužil svého postavení? Co si lze myslet o aktivitách členů jeho vlády ve věci přístupu k Landsmančaftu, které neodsoudil, když už pány ministry koaliční KDU-ČSL, jak by se patřilo, přímo z vlády nevyhodil? Co si lze také myslet o jeho separátních a servilních rozhodnutích co se týká EU, eura, NATO, protizemanovské, protiruské propagandy a celé řady dalších kontroverzních jednání, rozhodnutí, včetně členů jeho vlády, např. Hermana, Bělobrádka, ale i Zaorálka, Chovance a pod.? Zvláště pak kontroverzní jednání pánů z KDU-ČSL, o kterých dokonce prohlásil, že se mu s nimi velmi dobře spolupracovalo. Vzhledem k benevolenci, kterou jim dával ve styku s představiteli SL je ta spolupráce dost podezřelá zvláště, nesou-li náznaky vlastizrady? Máme takovou liberální spolupráci snad chápat jako prvky demokracie, svobody slova, lidských práv, nebo naopak drzé zneužití těchto vymožeností demokracie v osobní prospěch? Politici a exekutiva mlčí. To je také demokratické? Parlamentní listy.cz napsaly že Sobotka se tím, že na poslední chvíli prosazuje rychlé přijetí eura u nás, snaží zavděčit Bruselu a na občany kašle.

Sobotka je podle PL.cz škůdcem národa. Souhlasím a dodávám, že i zrádce národa a nejen on!

Možná, že mám až příliš kritický a neobjektivní názor a hodnocení na premiéra B. Sobotku a některé jeho ministry. Možná, že jsem k nim nespravedlivý, možná, že se mnou nebudou někteří souhlasit, nicméně já to vidím tak, jak jsem to popsal. Howk!

35 komentářů :

 1. Sobotka na sibenici

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč šibenici, když kandelábr je levnější?!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Taková hovada jako pan Baťa jsou schopna aktivizovat lůzu typu anonyma 14:17 a podobného lidského odpadu.

   Smazat
  4. 17:38 - to není lůza, ten je z kavárny a snaží se tady škodit, aby měli šmejdi u soudu argumenty, co se tady "děje".

   Smazat
  5. Pane Jaroslave, nejen Sobotka je vinen za debakl ČSSD. I Vy jako její neznámý člen, možná zaměstnanec ČSSD máte spoluvinu. Zpytujte svědomí a choďte kanály.

   Smazat
  6. Jaroslav Šebek vy jste vlastizrádná lůza a hovado pan Baťa jen napsal pravdu.

   Smazat
  7. Je naposo jasné, že Sobotka bez podpory svých nohsledů by byl naprosto bezvýznamný. To co mne nejvíce štve je že členové strany vůbec nepochopili, že kteto tragedii přispěli všichni stjným dílem. Šli za tím volem na prorážku a ještě mu tleskali.

   Smazat
  8. Jára Šebek senior Klubu tajemníků ČSSD.
   S běžnými členy čssd jako já, se nerozpakuje
   si familierně poklábosit:
   Není divu, že odporný škvár pana Bati z hnoje internetu, tzv. Parlamentních listů, sem dává Vl. Černík a na PL ho vystavil Ivan David.
   Lísání se k odporné lůze, která v "diskuzi" pod článkem posílá B. Sobotku na šibenici a podobné reakce jsou těmto pánům zřejmě vlastní.
   Naše strana se nemůže restartovat, když se nezbaví bolševicko-hnědého hnusu, který v jejích řadách zdvihá stále viditelněji hlavu.

   Smazat
  9. Pane Černíku, bylo by dobré, kdybyste jasněji oddělil citace pana Šebka a svůj postoj. Z textu (20:42) to není moc jasné. Expresivní výkřiky jsou samozřejmě extrémní reakcí na zradu sociálně-demokratických myšlenek, které za vedení lidí typu Špidla, Gros, Sobotka a podobní. Předchozí mají také pravdu v tom, že každý člen ČSSD je osobně vinen za tenhle stav. Dnes zveřejněné průzkumy ukazují, že ČSSD dále ztratila a je na 5.5%! Povedete-li to tak dál, vypadnete ze Sněmovny a zbude po vás je heslo ve wikipedii. A bude nelichotivé!

   Bývalý volič ČSSD

   Smazat
 2. Sobotkovi za jeho "úspěšnost" ve funkci premiéra vystavili účet sami voliči.
  Asi si vzpomněli na to staré "dobří koně se nepřepřahají" a po své zkušenosti (většinově) dali šanci Babišovi. Sobotku - naopak - výrazně přepřáhli.
  S autorovým výčtem nelze než jen souhlasit, pro doplnění bych uvedl i Zaorálkovy zahraničně-politické piruety. Co do pokrytectví si tento nezadal s místními štětinoidy. Např. v postoji ke kyjevskému puči (který pak vyústil do hnusné občanské války a protiruské hysterie), v postoji k TTIP a CETA (přičemž TTIP pak nebyla podepsána, a to jen z iniciativy USA), v jeho kladném postoji ke zločinným agresím, které byly rozpoutány a vedeny NATO. Byl to Zaorálek, který se z bývalých vládních snad nejvíc oháněl floskulí o obhajobě "euroatlantských hodnot", které ve skutečnosti hodnotami nejsou. Jsou jen pokryteckým vyjádřením zločinně dobyvačné a kořistnické politiky Západu. Té, ke které se tento (kdysi snad i levicový politik) nepokrytě přihlásil.
  ---
  O nesplnění předvolebního slibu daného soc.-dem. partají k obratu ve věci církevních "restitucí" již raději ani nepsat ...

  OdpovědětSmazat
 3. Ty bosohlavej ultralevej ksindle Sobotko - do propadliště dějin s tebou,odporná kreaturo...

  OdpovědětSmazat
 4. Musím plně souhlasit s tímto hodnocením. Premiér Sobotka byl opravdu velmi slabým a nevýrazným. Jeho ješitnost a snaha všechny své soupeře v ČSSD zničit a to i za cenu intrik a podpásovek. Je to velké zklamání, které bude nejen ČSSD dlouho mrzet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nejen v ČSSD. Ta protibabišovská mánie mu otevřela hrob.Mně jen mrzí, že ho pán prezident tou hůlkou nešajsl, možná že by se mu rozsvítilo v té prázdné makovici.

   Smazat
 5. Socani v minulych volbach dostali hooodne hlasu diky slibu, ze zrusi cirkevni restituce. Tento predvolebni slib je vynesl na prvni misto. Na konci sveho sklonu souhlasili s ilegalni migraci, zradili Vishegragskou skupinu 4 a podlezali sudetakum. Hrebicek do rakve si zatloukli svym zurivym antibabisismem co lidi videli jako neuveritelne podrazactvi, ktere bylo korunovano "podam-nepodam demisi". Kdyz zacalo byt ouvej, chteli si koupit lidi pridanim na mzdach apod. Komunisticky krikloun Zadolarek a jeho "retorika" + tupe vyjadrovani v TV (hrani si na lidoveho...) to jeste "vylepsila".
  Socani, vetsina z nich sedici v PS 2-3 volebni obdobi a nekteri uz od stredni skoly....naprosto odtrzeni od normalniho zivota proste kazali pit vodu a sami chlastali vino.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezpartajní komunista1. prosince 2017 16:12

   15:26 - No, teď máme opět v parlamentu staré superdinosauřy, jako Benda (ODS), Němcová (ODS), Filip (KSČM), Dolejš (KSČM), Kováčik (KSČM) etc.

   Smazat
  2. Dobře víte že Sobotka s koaličními partnery (KDU-ČSL kteří byli zcela proti) církevní restituce zrušit nemohl. V současných volbách je druhá nejsilnější strana ODS - která církevní restituce zavedla voliči na to zapomněli - či jim to nevadí ?? Sobotkova vláda udělala řadu chyb, stále ale byla lepší než jakákoli " tak zvaně pravicová vláda " - Klausova, Topolánkova či Nečasova. Pokud si toto nedokážete přiznat, pak je to už s ČR hodně špatné . Pokud čekáte že bývalý komunista " když to bylo výhodné " Babiš a nyní miliardář s ČR a jejím obyvatelstvem myslí poctivě , pak už vám není pomoci.

   Smazat
  3. 17:17 - co to povídáš? Ti šmejdi jakmile vyhnali Babiše, hned stihli podepsat tzv. memorandum o lithiu a koupit starý prasečák za půl miliardy!

   Smazat
  4. Mám za to, že bylo nanejvýš na čase, aby tyto kreatury z politiky odešli a to většina. Řekněte mi jen jedno. Kdo z těchto výše jmenovaných zastupoval zájmy ČR? Ať je to Sobotka,Zaorálek,Chovanec,Bělobrádek,Herman,Dienstbier a jejich přísluhovači. Ani jeden, bohužel. ANI JEDEN. Toto mi chce někdo říkat, že byla vláda lidu? Pro lid?
   Kdo z těchto představitelů jen náznakem přednesl v parlamentu, snahu o zvrácení restitucí? Ani jeden, byť to měla ČSSD v hlavních kritérií v předvolební kampani.
   Kdo podporoval fašistické hnutí na ukrajině? Kdfo dával tří roky po sobě 30 milionů, z našich daní na podporu (ukrajinských ) fašistů ? No přece Zaorálek. Kdo se paktoval Landsmančavtem no Herman a Bělobrádek. a samozřejmě sposta dalších černoprdelníků. Naši dědové se musí v hrobech obracet, když pokládali řivoty za obranu země a tito lidé se s nima paktují? Kdo podepsal dohodu s Bundeswerem o odebzdání části naší armády pod jejich velení? Kdo defakto dovolil policii Německa operovat na našem území a do 60 dnů, mají tyto orgány povinnost informovat parlament?
   Ani jeden z těchto lidí a samozřejmě by jich bylo daleko více, nestojí ani za povšimnutí z mé strany. Mám za to, že jako zástupce českého lidu nefungoval ani jeden. Co bylo po volbách? Do týdne po volbách ani nezavadili o obyčejný lid. Rozdělili si funkce a lid jim byl po ( ORTELSKU ) U PRDELE.
   Nehodnoťme situaci, předem po těchto volbách. Nechejme nynějším lidem čas, ať se ukážou, co v nich vlastně je, zda šli do politiky z prospěchu, jako předešlé vlády, nebo se opravdu budou dít věci, opravdu ku prospěchu lidem.
   Já to vidím tak, že právě odcházející lidé z tohoto dění mají strach, protože možná dojde k revizi aspoň některých kauz, skutků a podrazů, kterých se dopustili předešlé vlády a právě z tohoto má odcházející gannitůra nahnáno a možná právem.

   Smazat
  5. Chytrákovi 17:17 - Sobotka si do koalice nemusel lidovce brát. Byla to jen a jen jeho volba. Tím zradil své voliče, pravda, ne své vyznání.

   Smazat
 6. No a k vládnutí patří tzv. 3. pilíř státní moci - soudy a všechna ramena bezpečnosti s personální uskupeností a propojení v uniích i mimo ně. Potrefené husy se nyní ozvaly pokřikem, potrefené trefným výrokem předsedy parlamentu o právní kompetentnosti či naopak schopnosti se tvarovat podle politických potřeb a dobře zaplacených objednávek. Víte, kolik je u nás ročně bakšišem z peněz daňových poplatníků odškodněno občanů za nespravedlivé jednání tohoto třetího pilíře či milíře? A jaký je to zlomek ze skutečného počtu nespravedlivě honěných, týraných a ukřižovaných jménem republiky? Lidé nejsou neomylní, ale čím výše je kdo postaven, tím více si své chyby a schválnosti ani neuvědomuje, neb plebejci jsou pod jeho úroveň. Ostatně co čekat od vlády kapitálu a jemu poddaných! Zemanů je u nás méně než šafránu a v tom třetím pilíři snad kdysi i byli, ale "dávno je tomu"! Jedny bolí bezpráví, jiné pravda a ti se dnes ozvali!

  OdpovědětSmazat
 7. Odešel Sobotka, přišel Babiš, Je to stejné jako při volbě prezidenta.Volí se to menší zlo. Prostě není na výběr.

  OdpovědětSmazat
 8. Historie je jednou po zásluze ocejchuje jako vlastizrádné, sobecké, zbabělé a hloupé rádoby politiky. Budou se za ně stydět vlastní potomci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nejsou vlastizrádci, naopak, akorát že mají vlast jinde, nebo spíš nikde.

   Smazat
 9. Když jsem před 2 roky napsal, že p.Sobotka už nikdy nebude ministrem a učitě ne premierem. Tak jsem byl 3 měsíce blokovaný. To je ta svoboda a demokracie, ale jen pro bohaté, ti mají peníze na to, že nejdou ani do kriminálu.To bylo na Seznamu.

  OdpovědětSmazat
 10. Zcela souhlas s PL. S. odpornej už při pohledu, doufám, že splatí to co díky němu odešlo z našeho státu, někomu. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 11. Mně na tom všem úplně nejvíc fascinuje ten špekatej pupek na tý hnusný reklamě vedle článku. Je to tady každý den. Nebo děsní geniové, kteří se za dvě hodiny naučili anglicky. Ta reklama s tím hnusným pupkem mně neskutečně sere! Tak o tohle jde - přesně jen o tohle! Je úplně jedno, jaké články kdo nablábolí, a jaké diskuze ( sebepitomější) k tomu budou - ty blbé reklamy vedle článků vydělávají všem těm serverům prachy. Prostě kdo chce číst - musí povinně čučet na ten hnusnej pupek, a všechny ty kraviny okolo. To je za trest za to čtení a diskutování. Je to stejný hnus jako TV - pokud se na něco dá koukat, uvádějí to jen proto, že do toho každých dvacet minut prdí a řve reklama. Ty reklamy jsou čím dál hnusnější a odpornější. Jsou to nevyžádané informace - proč to musíme všude vidět? To je tak hnusnej teror tohle! Chceš vidět tenhle film? Bezva - tak budeš každých dvacet minut poslouchat uřvanou reklamu, která platí za provozování několik milionů ( pračky na peníze zbohatlických sráčů) - totéž jsou všechny ty články a všechny diskuze. Ke všem článkům smečka nějakých hovad neustále odporně nadává Babišovi a uráží prezidenta ( viz novínky) - nepřipadá vám tady všem, že je to všechno neskutečný hnus? O čem jsou žvásty o svobodě a demokracii - ovládá nás všechny beze zbytku mediální hnus! Hnusné články, hnusné diskuze, hnusné reklamy - lži, pokrytectví. Už mně to všechno nesmírně sere. Už aby byla další revoluce a aby všechno tohle svinstvo skončilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:21- vždy mne překvapí, o jakých reklamách mluvíte. Teprve teď si uvědomuji, že pro některé sociální sítě užívám Yandex, neboť je jednoduchý a tím rychlejší. Rusky sice neumím ale reklamy zde nejsou a ovládání podobné Mozille či jiným.

   Smazat
  2. Souhlas, reklamy sice nesou prachy, ale také hnus.

   Smazat
 12. to 16.12
  ty bezpartijni komunisto
  clanek je o CSSD tak co meles o Bendovi, Dolejsovi ...atd.
  Kdyz k tomu nmas co dodat tak sklapni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 13. Proč nenazývat ,,dárečky,, rovnou kriminálními živly*

  OdpovědětSmazat
 14. Nejhorsi vlada, ktera za cirkevni restituce vyhodila pres 120 mld.Kc.
  Armadu promenila za neschopnou chranit pozemni hranici CR, plni ukoly pro usa v zahranici za xx mld Kc. ....atd
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.