AA

Reklama

čtvrtek 7. prosince 2017

Erdogan v pasti

Yekta Uzunoglu
7. 12. 2017
Bývalý bezpečnostní poradce Bílého domu Michael Flynn, tak jako turecko-iránský psychopatický "miliardář" Zerrab, o kterém jsem před nedávnem opět psal, se dobrovolně stal svědkem při vyšetřování vedeném vyšetřovatelem Robertem Müellerem a začal vypovídat a přiznávat, kde a jak v minulosti během vyšetřování lhal a zapomněl přiznat, že dostal 500.000,- USD od jistého tureckého "podnikatele" jménem Ekim Alptekin z Holandska.

Mezitím vyšetřovatelé vědí, že tyto peníze pro Flynna přišly na účet toho tureckého "podnikatele" dle všeho z Turecka z tzv. krytého státního účtu, kterým disponuje Erdogan. Proslýchá se, že tyto peníze dostal Flynn za to, aby údajně zorganizoval únos bývalého nejbližšího přítele, který se kvůli boji o moc stal nejnenáviděnějším nepřítelem Erdogana, to jest Gülena, žijícího v USA.
Obsah celé výpovědi Flynna ještě není veřejnosti dostupná, ale jen prozatím.

Jestli se potvrdí, že Flynn tyto peníze dostal za organizaci únosu, dostane tím Erdogana (ale možná už dostal) do pasti, ze které v kombinaci s tím, co vypovídá Zerrab u soudu před porotou, "jen tak" se nedostane! Asi ta červená karta pro Erdogana skutečně někdy přijde!

Každá taková aféra udeří na tureckou ekonomiku smrtelnou ranou, a ty mohou nejen Erdogana, ale s ním i celé Turecko, položit! Což je dle všeho už dlouho naplánováno, byť se zádrhely, které realizaci poněkud posunuly!

Máme si přát, aby Erdogana Alláh v marasmu, do kterého se sám dostal, neopustil?

16 komentářů :

 1. Tuto informaci přinesl 10.listopadu Wall Street Journal:
  https://www.wsj.com/articles/mueller-probes-flynns-role-in-alleged-plan-to-deliver-cleric-to-turkey-1510309982?mg=prod/accounts-wsj

  a vzápětí se Michael Flynn začal zajímat o dohodu o beztrestnosti (immunity deal), jak týž den napsal The Guardian:
  https://www.theguardian.com/us-news/2017/nov/10/michael-flynn-trump-turkish-dissident-cleric-plot

  Možná se dočkáme příběhu srovnatelného s Watergate. S tím rozdílem, že dnes už to Američany sotva bude tak šokovat, jako tenkrát.

  K závěrečné otázce Dr.Uzunoglu se musíme ještě zeptat: Víme, že Alláh je velký, je ale také všemocný?

  OdpovědětSmazat
 2. no já bych si o Erdogana nedělal starosti Jekto. Má velmi dobré krytí ze dvou stran. už jednou se mu chtěli dostat na kobylku a díky tomu krytí ostrouhali mrkev. Tam jde pane Uzonoglu o mnohem víc než je samostatný Kurdistán. o mnohem víc...

  S

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Áno, Erdogan má teraz dobré krytie... zdá sa, že tentokrát ide skôr o zbožné želanie p.Uzunoglu. Flynn to ale nepreskočí bez šrámov....

   Smazat
 3. Von jenom vopakuje novinky ktery a co pochytil jinde, ten autor. V USA bere kazdej od presidenta dolu !!
  Priklad. Kdyz Secretary State USA nekam jede na navstevu prijde jeden znamej z korporaci a rekne. Hele voni tam nepijou nasi Nejlepsi Limonadu ! Tu mas deset milionu a zarid to nejak. Prijede Secretary do nejaky zeme potka tam presidenta a rekne ; Hele voni ti tady nepijou tu Nasi Nejlepsi Limonadu , zarid to nejak a tady mas 1 milion ...A pak deti pijou v ty zemi skodlivy patoky a ministri maji miliony bez dani..President samozrejme dostane moc vic. 360 miliard zbrani pro Sarabii, dostava se za prodej , zhruba sazba je 0d 10% do 25% dle dulezitosti osoby dojednavajici kseft. To je normalni prijem automaticky jde do charity,nejake organizace , odkud se prijem utaji a dane se samozrejme Neplati. tech m0znosti jsou miliony a napr. Clintoni zbohatli na nich do miliard...

  OdpovědětSmazat
 4. Okolo roku 2012 se konal soud O nejvetsi castku penez vubec v Londyne.. Abramovic /majetek okolo 12 miliard se soudil s berezovskym, /majetek okolo 1.3 miliardy dolaru.!!!!!!! Vsude se mlcelo o tom.
  V dobe 1990 -2000 se podarilo privest Jelcinovi Rusko do hospodarskyho krachu , v mnoha oblastech lidi a rodiny a deti nemeli co jist. Ani zakladni lekarskou peci a vse co deti a rodiny potrebuji k zivotu.
  Kde je pro tyhle DOST ?? Kde je konec takovym bezednym silencym , kterym ani miliardy NEJOUI DOST ?
  Deti v Rusku , cele rodiny , ktere nemely co jist i jinde na svete a lide kteri zasli , nemohli uverit takove pathologicke nenazaranosyti...
  PAK vsichni lide na svete MAJI VELKY PROBLEM V tom jak se nestat antisemiti , antizionisti...
  A to je jen jeden priklad z milionu...A divite se ??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomnel jsem napsat tu castku penez. Soud byl o 5miliard a 660 milionu.

   Smazat
 5. No jo, když všechny ty věci jsou nedůvěryhodné. Slyšíme, kdo, kým a někdy i proč byl podplacen a tak si musíme myslet, že i výpovědi jsou penězi koupené či jinými soudně-policejními metodami získané, samozřejmě plně "demokratickými". Vidíme aspoň do metod vládnutí nejmenované zaatlantické mocnosti, která by chtěla něco vyčítat Hitlerovi, Stalinovi, MaoCetungovi a přitom nezametat před vlastním prahem.

  OdpovědětSmazat
 6. Erdogan v pasti...
  jen podle nadpisů o Tureckém šéfovi pane Jekoto,
  že vy ho nemáte rád.?
  Neznám ho, ale líbí se mě jeho udržení se ve funkci i díky převratu organizovaného křesťanským světem,
  jeho hesla : Turci mějte pět dědí (Češi by to také potřebovali)
  jeho přátelství s poctivým politikem Putinem*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown 8.prosince 2017 13:38

   Jo, Erdogan je fajn kluk!
   Islamista s lidskou tváří, řekl bych.
   Takže to, že lže, krade, nechá zavírat a vraždit lidi, nehraje žádnou roli.

   Kokotko

   PS: Podle všeho jste v životě v Turecku nebyl a asi ani nikdy s žádným Turkem nemluvil?

   Smazat
  2. Jezdit do Turecka není nezbytně nutné, V. V. Pjakin nesčíslněkrát hovořil ve svých pravidelných videích "Otázky-odpovědi" o Turecké otázce. Například těsně po sestřelení ruského letadla Turky, ve videu ze dne 25. 1. 2015 to vše hodnotí. Stačí se na to podívat na internetu. Možná už má někdo z toho osypky, když zaslechne jméno Pjakin, ale co naplat to co říká má smysl, vždy se to potvrdí a hlavně jeho slova nikdy nikdo nezpochybňuje, protože se kritici nechtějí veřejně ztrapnit. Takže nemusíte jezdit do Turecka a můžete být v obraze. Aottj.

   Smazat
  3. ..byl jsem nejdále na Moravě,
   islamista je termín předpokládám z médií a nevěstí nic dobrého...
   Vyznavač muslimské víry je pro mě poctivější
   člověk ve vztahu k Bohu než prokletý zloděj Duka.
   ( nedávno pan Putin otvíral jednu z největších zlatých mešit v Moskvě)
   To že kradou katolici a vraždí po staletí je prokazatelné,
   z jaké pozice píšete váš úsudek pane kokotko ?*

   Smazat

  4. Anonymní8. prosince 2017 14:23
   ...nikdy jsem toho pána nesledoval,
   po sestřelení a dnes je naprosto odlišná situace.
   Co říká dneska nevíte ?*

   Smazat
  5. To se na to budete asi muset podívat. Samozřejmě dneska Erdogan jakoby kamarádí s Putinem. Podstatě je to jako šachová partie, nekdo má pindíky bílé druhý černé. Už od začátku má někdo výhodu, to ale neznamená že vyhraje. Dneska je situace taková, že prý už Erdoganovi možná ani nejde o Turecko, ale o to aby si zachránil vlastní kůži. Chápu že dva roky je dlouhá doba, dal jsem odkaz a na první, která jsem našel, kde mluví o Turecku jsem upozornil. Podotýkám, že tam i takovým časovým odstupem neříká hlouposti. Jinak říkám že o tom mluvil nesčíslněkrát, tak si to zkuste najít, já vím svý a co budete vědět vy, je na vás. Nevím zda to přirovnání k šachové partii je košér, ale jak známo Rusko dalo světu přehršle šachových mistrů, tak možná proto. Pjakin také říká, že Putin umí hrát i se špatnými kartami a teď je má dobré. Aottj.

   Smazat
  6. Unknown 8.prosince 2017 14:39

   Z jaké pozice píšu? Pochopitelně ze své vlastní, z jaké jste myslel?
   Kokotko

   PS: Možná ale máte na mysli "informační válku"? Do té jsem nenarukoval.

   PPS: Erdogan k islamistům podle mého patří, protože islám je pro něj nástrojem politického boje. Islamista užívám ve smyslu džihadista, nikoli muslim.

   --- --- ---

   Pro 14:23:
   Jezdit do Turecka (dnes už bych tam nepáchl) mělo a má smysl, aby člověk pochopil, že tam žije i mnoho moderních a kultivovaných lidí, vychovaných v tradici Mustafy Kemala (Atatürka). Tedy nejen analfabeti z Anatolie, kteří mají těch zmíněných 5 a více dětí, s nimiž se odstěhují na předměstí Istanbulu či Ankary a visí Erdoganovi na rtech. - S jistou nadsázkou lze říci, že Erdogana volí podobní voliči jako Chomejního nebo Trumpa.

   Smazat
  7. Anonymní8. prosince 2017 15:25¨
   vtom případě islamisty vytvořila Amerika ruku v ruce se západní křesťanskou demokracií.
   Každý kdo se nepodřídí je nepřítel a to slyšíme ze všech stran o Tureckém presidentovi,
   jen doma v Turecku si ho váží,
   to je vidět na nejednom videu ...
   Dost dobře nechápu jak nikdo může kritizovat když sám svoji zemi ztrácí pod nohama*

   Smazat
 7. Zapleveluje to tady nenavisti k Erdoganovi , kteryho chteli zabit. otocil se proti teroristum a to je dulezity..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.