Reklama

středa 13. prosince 2017

Euroführer Martin aneb SPD před vlastním hrobem

Martin Schultz (SPD)
Petr Schnur
13.12.2017  zdroj

Peter Schnur píše o tom, proč vede šéf německých sociálních demokratů Martin Schulz svoji stranu do politického hrobu a také o tom, nakolik Schulzovy výroky o budoucnosti EU prozrazují víc než je zdrávo.

Haškův Dobrý voják Švejk by asi třídenní stranický maratón SPD (vychutnejme hořkost plného názvu, který se za zkratkou skrývá: Sociálně-demokratická (!) strana Německa) nejspíše charakterizoval takto: „Tak nám znovu posvětili vůdce Martina, paní Müllerová!“. Plných 81,9 % delegátů potvrdilo tuto politickou figurku, která v politické frašce zvané předvolební boj sehrála roli „elitního“ lobbyisty kancléřky Merkelové a která je spojena s historickým volebním debaklem strany. Milovníci šibeničního humoru by tuto manifestaci postschröderovské socdemácké kultury mohli komentovat třeba takto: vzhledem k předchozím 100 %, které Schulz sklidil před devíti měsíci v minulém hlasování o předsedovi strany, se jedná o politický debakl. Ponechme ale srandu stranou, věc je vážná, neboť děsivý úpadek této tradiční německé strany má následky i pro celou Evropu.

Přijel Martin na bruselském koni…


Krátce před partajním sjezdem SPD se její boss Schulz ve zkratce rétoricky prezentoval coby sociální svědomí národa. Na mušku si vzal koncern Siemens, jehož „racionalizace“ bude stát tisíce pracovních míst a který podle něj praktikuje (citát:) ‚manchesterský kapitalismus‘. Čímž má tento německý „eurofighter“ na mysli návrat do 19. století.

Celý jeho výstup má ovšem dvě zásadní chyby. Za prvé: vzhledem k jeho dosavadní domácí i „evropské“ kariéře nejde o nic jiného než o další politické pozérství. Žoviální Martin se podílel na všech asociálních „reformách“ ať již domácího nebo unijního původu. A za druhé: Schulz byl a je reprezentantem EU, instituce, která smluvně kodifikovala přechod od demokracie a právního státu k vedoucí úloze kapitálu a neomezené moci globálních finančních trhů. Toto kvazi ústavně (Lisabonská smlouva) pojištěné brutální spekulantství je oficiálně nazývané‚ volným evropským vnitřním trhem bez omezení‘. Nyní tento pozér kritizuje nadnárodní koncern za to, že využívá podmínek, které Schulz sám spoluvytvářel. Za třetí: člověk se musí podivit nad tím, že si „bojovný socialista“ kauzy Siemens všiml až nyní, neboť masívní přesun pracovních míst koncernu a jeho dceřiné firmy Infineon do zemí s levnější pracovní silou byl již v letech 2003 / 2004 v plném proudu. Tehdy šlo o více než 10 000 míst přesunutých do Indie, Číny a východní Evropy.

Opět velká koalice?


SPD do jednání vstoupila s několika tématy, o kterých CDU/CSU tvrdí, že jsou pro ni nepřijatelná: tzv. občanské zdravotní pojištění, zvýšení daní a uprchlická, resp. imigrační otázka, ve které SPD odmítá horní hranici. Příští dny ukáží, zda se skutečně jedná o zásadní rozpory nebo o taktické manévry, které mají občany vzrušit a voličům sugerovat vážnost situace, ve které nic není rozhodnuté, zatímco se již v zákulisí kují konkrétní plány.

Ať tak či onak – SPD již dávno není sociálním svědomím republiky a stranou pracujících. Stejně jako její šéf Martin Schulz se stala politickou převodovou pákou strategických zájmů globálních trhů a ty mají zájem na kontinuitě „středové (ne)politiky“. V podstatě je jim jedno, v jakém barevném složení; Jamajka by měla své exotické kouzlo, ale vzhledem k tomu, že lidské faktory jako osobní sympatie nebo antipatie stále hrají svoji roli a představují faktor nejistoty, znamenalo by prodloužení života velké koalice (v německém žargonu GroKo) kontinuitu dosavadní domácí i zahraniční politiky bez rizika nepředvídaných zádrhelů.

Tak jako mají finanční trhy a nadnárodní koncerny dostatek prostředků k politickému diktátu, tak má i velkokoaliční frakce v SPD nástroj na prosazení stanoveného cíle i přes eventuální odpor stranické základny. Mocná porýnsko-vestfálská organizace sice prosadila zvláštní sjezd, který se bude zabývat kauzou GroKo, ale Schulz se stranickou špičkou mají v případě „nehody“ záchranou brzdu v podobě tzv. malého stranického sjezdu, při kterém rozhodují pouze hlasy nositelů mandátů a funkcionářů. Jistě není nutné připomínat, že

(celý text zde)


58 komentářů :

 1. Řekl bych důstojný kolega Sobotky, paní Müllerová. Chodí v obleku a něco brebtá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Socan Schulz skončí stějně jako Sralbotkovo antivlastenecké a probruselské hnutí v počtu členů jednoho autobusu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Dlouhé příspěvky v 16,46 a 18,21 píše ten největší lůzr z české lůzy, odporný už od pohledu a nenávidějící celý svět jen proto, že má problém v intimní oblasti!!!
   Zalez do díry, šmejde a obstarej si Viagru.

   Vymazat
  6. 18:33 To bude jen husitobolševický čecháčkovský nok s tlamou vod tlačenky, to nic. Kdo však studuje dějiny hudby, literatury, chemie, matematiky, vynálezů, nebo fyziky, tomu nemůže uniknout úžasu z množství německých jmen na seznamu. Němci tvrdě pracují, jsou produktivní, energičtí, stateční bojovníci a nade vše, velmi tvořiví. Němci celá staletí nepředstavovali pouze to nejlepší z celé naší rasy, ale byli v každém ohledu klíčovým elementem veškerého lidského rozvoje. Proč potom Německo, mohli byste se zeptat, mělo zpoždění za Francií, Španělskem a Anglií v získávání kolonií a založení svého impéria? Odpověď leží v jeho Achillově patě. Žádný národ nemůže přežít pokud je vnitřně rozdělen. A žádný jiný národ netrpěl tolika rozkoly a vnitřními spory jako právě Němci. Od dob Římanů, přes vládu Karla Velikého a po další staletí bylo Německo rozdělené na malé knížectví a království. Snad od dob pádu Babylonu nebyl nikdo tak napaden židovskými parazity jako malá knížectví v Německu. V nich se Žid opevnil a jejich vládcům - půjčujíce jim peníze - zkazil morálku a podnítil války mezi nimi.
   V 15. století se stále více projevovalo, že Německo se stává novou mocí v srdci Evropy a pokud ho nechají tak díky svým lidem, řemeslu a technologii jako byl např. knihtisk, brzy ovládne Evropu. Pokud existuje něco co Židé nechtějí a nemíní tolerovat, je to fakt, že by se bílí lidé jako Němci sjednotili a ovládali světovou politiku. Asi v této době začali Židé propagovat to co je v pozdější historii známé jako "Velká Schizma" jehož 500. výročí si v letošním roce připomeneme! Židé zorganizovali protestantskou reformaci a s ní i bratrovraždy neslýchaných rozměrů. Židé kteří křesťanství vytvořili, a pak ho 1500 let skrze hierarchii římskokatolické církve ovládali, církev zkazili do takové míry, až byl průměrný "Věřící" zcela znechucený výstřelky církevních prelátů a připravený povstat. Pak Židé vždy přivedli loutku, pokaždé jinou, která měla vést povstání proti církvi, která se tak měla již podruhé rozpadnout, tentokrát od Německa a Švédska přes Francii po Anglii. Po asi století tlení tyto nepokoje propukly do ohnivé bitvy Němců proti Němcům. Dnes to nazýváme třicetiletou válkou v letech 1618 až 1648. Po skončení tento tragický rozkol zanechal Německo rozpadlé a krvácející, 5/6 majetku bylo zničeného a 1/3 obyvatel zabita. Když toto vraždění nakonec ukončil vestfálský mír, jehož znění nenapsali Němci, ale okolní vnější síly, které nechtěly vidět sjednocené Německo, zůstalo rozdělené na 300 knížectví, tedy mnohem více než tomu bylo před válkou. Tato krvavá a odporná zkušenost sebedestrukce vrátila Němce možná až 300 let zpět co se týče vývoje jejich státnosti a stála je světové vůdcovství. Taková byla situace v Německu až do příchodu Bismarcka, který německé státy sjednotil ale rozpoutal válku proti Němcům v Rakousku, které v bitvě u Hradce Králové v roce 1866 porazil. Tato bitva a vítězná válka proti Francii v roce 1870 sjednotila německé státy pod vedením Pruska, a Bismarck korunoval krále Wilhelma I. za hlavu německé říše. Německo bylo opět na cestě ke sjednocení a světovému vedení i když bez Němců z Rakouska. Navzdory času který Německo ztratilo zatímco jiné velké evropské národy získávaly kolonie, bylo Německo najednou světovou mocí s níž bylo třeba počítat a neúprosně se stávalo nejsilnějším národem Evropy a druhýmna světě. V roce 1905 bylo celosvětově 95 procent vědeckých článků napsáno v němčině. Němci vládli vědě i opeře, poezii i teologii, filozofii i průmyslu. Dvacáté století mělo být německé století, a ačkoli to byl v tu chvíli národ poměrně militantní, první válku rozhodně nezačal – a druhá byla pokračováním té první.

   Vymazat
  7. 19,58 - tohle je výborný příspěvek, zajímavý, logický, děkuji za další rozšíření obzorů
   Jediná výhrada k první větě - vypadáte jsko docela rozumný a vzdělaný člověk, tak se neuchylujte k hulvátství a neužívejte expresivní výrazy k označení jiných - navíc ty výrazy jsou až k uzoufání stále tytéž (tlačenka, čecháčství, smrad ... aj), rozhodně vás to nešlechtí a myslím, že to nemáte zapotřebí takto se chovat ve veřejných diskuzích - máte na víc.
   Za článek díky a s tím, že národ musí být vnitřně jednotný, máte neprostou pravdu - proto je t.č. také trend štvát lidi navzájem proti sobě kvůli malichernostem - v čemž ale Vy sám snaživě sekundujete. Bohužel.

   Vymazat
  8. Německo rovněž dalo světu nejen zločince, jako byl Hitler a fašistické státní uspořádání, ale i myšlenkové giganty jako byl Kant, Hegel, Feuerbach, Marx a silné sociální dělnické hnutí.

   Vymazat
  9. 20:20-plně Vám dávám za pravdu. V českém prostředí adorovat germánství je kontraproduktivní k myšlence obrany bílé(árijské) rasy.

   Vymazat
  10. 20:45 Fašistické uspořádání dali světu komouši. Osud pojmu fašismus je velmi podobný osudu pojmu kapitalismus. I vysvětlit pojem kapitalismus je velmi těžké. Kdybyste dnes položili lidem z italského politického života otázku: Co je to fašismus?, nedostali byste přiměřenou vědeckou odpověď. Dostali byste jen odpovědi propagandistického charakteru. Představte si, že takový je stav nyní, po 50 letech od konce fašismu. Největší historik, který se v Itálii zabýval fašismem, byl přesvědčený antifašista a profesor na univerzitě v Jeruzalémě: Renzo de Felice. Ten se nedávno v jednom rozhovoru vyjádřil, že nacistický fašismus nikdy neexistoval a je to jen čistý výmysl propagandy.
   Kdo dal jméno této propagandistické skutečnosti? Jak víte, jméno této propagandistické skutečnosti vychází z italské politické reality. Ze strachu, že se může stát to, co se stalo v Rusku, se spojili liberálové a katolíci s národními socialisty Mussoliniho, aby stáli proti komunistům.
   Nešlo tu o spojení na ideologickém základě, ale o spojení praktické, které mělo zabránit vítězství komunismu. Mussolini napsal, že skutek předběhl ideje. Tato věta je klíčem k pochopení fašismu. Je to výraz, který nám umožňuje sestrojit takový model: Vždy, když nějakému národu hrozí nebezpečí komunismu, všichni ti, kteří nejsou komunisté, se sjednotí, aby čelili tomuto nebezpečí. Nesjednotí se proto, že by stejně přemýšleli, ale proto, že mají společného nepřítele. Protože to je nepřítel, před kterým mají všichni stejný strach. Tento typ politického fenoménu nevzniká na základě jedné ideologie, ale proto, aby byl reakcí na historickou nezbytnost. Tváří v tvář možnosti vítězství komunismu, vzniká v jisté sociální skupině jistá reakce. Tato reakce bude o to homogennější, o co bude homogennější daná sociální skupina. Tato definice je klíčová pro pochopení fašismu. Fenomén fašismu je pojem bez obsahu, fenomén formální. Určitě i ve slovenštině existuje fráze „v jednotě je síla“.

   Vymazat
  11. Pojem fašismu nemá obsah. Podívejme se na problém obsahu. Zkusme začít odpovědí na otázku: Je fašismus dobrý, nebo špatný? Proveďme srovnání s komunismem. Položme si otázku: Je komunismus dobrý, nebo špatný? I kdyby byli všichni komunisté dobří, komunismus je věc špatná. Jak odpovědět na otázku o fašismu? Řekl jsem, že fašismus je spojení sil. Uvedu jednu velmi kulturní definici řečenou po domácku: „Fašismus je karbanátek.“ Karbanátky jsou dobré nebo špatné podle směsi, ze které jsou udělány. Když je směs dobrá, i karbanátky jsou dobré. Když je směs špatná, i karbanátky jsou špatné. Toto je jediný možný způsob jak posuzovat fašismus. Protože fašismus neexistuje. Je to čirý výmysl komunistické propagandy. Mějme homogenní sociální subjekt, ve kterém lidé myslí stejným způsobem. Když tyto osoby reagují na komunistické nebezpečí, vytvoří dobré spojenectví. Směs byla dobrá, karbanátky byly dobré. Ale když by byla směs špatná, i karbanátky by byly špatné.
   Můžeme říci, že čím méně komponentů má fašismus, tím spíše bude dobrý. Uvedu příklad, protože pouze na příkladu si to můžeme vysvětlit. V minulém století neexistovaly (v Itálii, pozn. ed.) katolické politické strany. Od roku 1870 do roku 1903 Svatý stolec zakazoval katolíkům účastnit se politického života. Byla to odpověď katolického světa na okupaci Říma italským vojskem. V důsledku okupace papežského státu italskou armádou v roce 1870 se katolíci zcela vytratili z politického života. Katolíci se vracejí na politickou scénu v roce 1903 s pontifikátem papeže Pia X. Nastává období spolupráce katolíků s konzervativními liberály proti liberálům progresivním, kteří byli spojení se socialisty. Z této spolupráce vzešlo založení Italské lidové strany (PPI) v roce 1919. PPI je předchůdcem dnešní křesťanské demokracie. PPI byla proti fašismu. Svatý stolec zřídil organizaci katolíků, kteří byli pro fašismus; jmenovala se Centro nacionale. Proto spolupráce katolíků s fašistickým režimem nesouvisela s fašismem obecně a nesouvisela ani s organizací strany. Dá se říci, že spolupráce byla spontánní, podporovaná stanovisky Svatého stolce a zejména nebezpečím komunismu. Z tohoto pohledu můžeme říci, že fašistický režim byl režimem s více částmi, ve kterém různé části – katolická, liberálně-konzervativní a národně-socialistická spolupracovaly, přičemž mezi nimi vznikaly i spory na základě různých okolností a různých problémů, které přišly na přetřes. Podobný vývoj byl ve Španělsku, kde v roce 1936 vypukla reakce proti komunistické vládě. Sociální tělo Španělska bylo prakticky zcela tvořeno katolíky. Postupně vznikly tři frakce: katolíci, liberálové a národní socialisté. Přitom katolíci byli přítomní v mnoha společenských organizacích, nesoustředili se v jedné specifické straně. Katolíci tu byli velmi spokojeni s jednáním fašistického režimu. Stejně jako během druhé světové války byly částečně spokojeni s vyhlášením války Sovětskému svazu. Toto byly šťastné momenty spolupráce. Celé období fašistického režimu charakterizovala spolupráce různých sil. Spolupráce, která byla vynucena existencí komunistického nebezpečí!

   Vymazat
  12. Z tohoto hlediska byl Hitler naopak zachráncem nejen Německa ale např. právě i toho Španělska! A rovněž Čechů, jejichž město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali s bolševickým Ruskem. Komunistická strana Československa (v čele s Klementem Gottwaldem, Rudolfem Slánským, Josefem Guttmannem a jinými, většinou Židy) byla členem komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Největší Němec se skláněl i před Velikou Rusí, kterou zahubili vyznavači "Němce" Mordochaie - Marxe, ale nevěřil že se dá vzkřísit, protože Sovětský svaz byl pod vedením Židů, kteří povraždili ty nejlepší Rusy, z nichž bylo mnoho německé krve. V žilách ruských carů proudila německá krev, stejně jako většiny aristokracie. "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového. "- Adolf Hitler, Mein Kampf

   Vymazat
  13. A pravdu děl, páč Rus vznikla poté co ji sjednotili uškujnici! Tedy nordičtí piráti z vikingských (varjažských) kmenů ze Skandinávie. Podle ruského liberálně nacionalistického historika Alexeje Širopajeva Rus od počátku čelila něčemu, co nazývá "Projekt". Projekt je plán různých skupin (etnických, kulturních, náboženských, politických, atd.) na změnu původně homogenní nordické, seversky orientované a evropské kultury, založené na myšlenkách svobody, cti a etnické identity na mnohonárodní despotickou říši, založenou na asijské despocii, otroctví a teroru. Toto se změnilo když se vlády ujal Petr I. Veliký, který chtěl vrátit Rusko na evropskou, germánskou trajektorii vývoje už tím že hlavní město přenesl k břehům Baltu - blíže právě Skandinávii. Jeho germánští potomci v čele Ruska tuto říši pozvedli na světovou mocnost, ale naráželi na překážky kladené jim do cesty světovým Židovstvem. Nakonec byli jím uvrženi do vzájemně zničující války s Německem, která způsobila nebývalou krizi a pád Ruska. Lhostejný postoj většinové negramotné slovanské populace byl příčnou toho, že znovu pak již nikdy nepovstalo a bylo nahrazeno židovským projektem SSSR, po jehož zániku zbylo jakési torzo zvané SNS v čele s tzv. Rusku federací, jejíž Putinův režim považuje Širopajev za "pravoslavný neostalinizmus": směs těch nejhorších prvků byzantské a bolševické fáze Projektu. Je to vláda komisařů požehnaných pravoslavným duchovenstvem, kteří rozšiřují impérium na úkor bílé populace Ruska, přičemž podporují občanské vlastenectví, míchání ras, alkoholismus a mystiku, protože opilci a kvazi vlastenci, co se bojí Boha (nebo spíše: boje kněze) se nebudou nikdy bouřit proti svým pánům.

   Vymazat
  14. Teď pracuju na překladu úžasného ruského článku pojednávajícím právě o tom, jak Němci stvořili Ruské Impérium a ono na oplátku stvořilo německou Druhou říší! - http://iks2010.info/?p=94254

   Vymazat
  15. 21:27
   Nooooo,to bude poctenicko ala feront Pauk!!!!:-DDD

   Vymazat
  16. Zklamal jste mne, čekal jsem spíše nepolitické(ideální) uspořádání současné společnosti. Nadřazenost a preference jiných elit, Vámi preferované není řešení. Čekal jsem více, než překlady ale i za ně díky. PS. Pokud jste Němec, já Moravák, nemůžeme si s Vaším pojetím civilizace rozumět!

   Vymazat
  17. 22:02 To sotva, je to ruský antiputleroffský - tedy antižidistický článek! Však taky jde o bělogvardějský web, ne o nějakou pro židEU cypovinu! A feronti jsou přeci židisti, i když antisionisti, to na věci nic nemění! Pan Breivik je přeci taky antižidista, antiputlerista, ale není proti Izraeli, he!

   Vymazat
  18. 22:14
   Tak že zase slataniny,bláboly, a pindy ala vůdcům hlavni stan....!

   Vymazat
  19. 22:03 Ten článek jsem zatím nepřeložil, tudíž nevím co všechno tam bude! jen zběžně jsem to projel a všiml jsem si že tam zmiňují mnoho z toho co znám z dřívějška! Třeba fakta, že v krvi Rusů koluje 20% germánské krve a jen 10% mongolské, navzdory tradovaným mýtům! 1O% jiných etnik a 30 % ugrofinské. Tedy shodný podíl jako slovanské - rovněž navzdory mýthům! V článku je zmíněn co vím i blahodárný vliv německé kolonizace v Jihozápadní Africe - ael podrobnosti se teprve dozvím po přeložení. Zmiňují tam Mein Kampf - asi také bude citovat to co již znám a pak tam píší o legendární echt ruské nacionalistické Lokoťské republice! O té co ji popisují v češtině pouze zde a kterou ctil i Alexej Širopajev! - https://sarmatia.wordpress.com/2011/01/12/lokotska-republika/

   Vymazat
  20. 22:19 Tak se trupko nauč rusky a přečti si to sám místo stavění hlavních či vedlejších stanů všelijakým kremelským liliputlerům!

   Vymazat
  21. Tak namátkou to zatím předběžně pročítám a koukám - pro mě nové: Němců je víc než Rusů! Cituju:

   "А предки-колонисты современных российских немцев попали в Новороссию и Поволжье в результате приглашения императорских особ: главным образом Екатерины IIи Александра I.

   Надеюсь, никто из сетовавших на “немецкое засилье” не подозревал в том, что они были проводниками германской политики “Дранг нах остен”?.. С большим основанием можно говорить о том, что это Россия проводила на протяжении веков политику “натиска на восток, запад, север и юг”. При этом я лично эту политику не осуждаю, а считаю естественным проявлением избыточной энергии русской нации, а империю, ею созданную, благом для её народов. Такая избыточная энергия была и у немецкого народа и он тоже изливался из рамок своих национальных границ. И вот посмотрите, сегодня в мiре немцев численно даже чуть больше, чем русских, но куда излились эти излишки энергии? Десятки миллионов немцев проживают в Северной и Южной Америке, куда они прибыли в качестве переселенцев, а не завоевателей, в Африке, Австралии и Новой Зеландии…

   А участие российских немцев в русских эмигрантских политических организациях естественно, потому что общим было отношение к коммунистической богоборческой идеологии. Общая судьба с русским народом у нас была не только до революции, но и после. Трудности военной и послевоенной поры ведь были общими. Я разговаривал с некоторыми германскими немцами, которые как пленные солдаты Вермахта провели многие годы в лагерях СССР, и даже ни от одного из них не услышал негативного отношения к народу России. Только сочувствие: «Да русские ведь и сами тогда страдали и голодали, да при этом ещё и с нами делились куском хлеба, а это не забывается»." Sem netušil ...

   Vymazat
  22. Co sem ale tušil, že tam zmíní i ten citát Vůdce! Cituju:

   Когда мы говорим о завоевании новых земель в Европе, мы, конечно, можем иметь в виду в первую очередь только Россию и те окраинные государства, которые ей подчинены. Сама судьба указывает нам перстом. Выдав Россию в руки большевизма, судьба лишила русский народ той интеллигенции, на которой до сих пор держалось ее государственное существование и которая одна только служила залогом известной прочности государства. Не государственные дарования славянства дали силу и крепость русскому государству. Всем этим Россия обязана была германским элементам — превосходнейший пример той громадной государственной роли, которую способны играть германские элементы, действуя внутри более низкой расы…. В течение столетий Россия жила за счет именно германского ядра в ее высших слоях населения. Теперь это ядро истреблено полностью и до конца. Место германцев заняли евреи. Но … сами евреи отнюдь не являются элементом организации, а скорее ферментом дезорганизации. Это гигантское восточное государство неизбежно обречено на гибель. К этому созрели уже все предпосылки. Конец еврейского господства в России будет также концом России как государства. Судьба предназначила нам быть свидетелем такой катастрофы, которая лучше, чем что бы то ни было, подтвердит безусловно правильность нашей расовой теории»

   Vymazat
  23. Ten co to napsat musel vydavat někde v samizdatu pid vedením debilos a opilce Žantovskyho!

   Vymazat
  24. 23:34 To je v jakým jazyce, Emile? Nemoh bys ten hýk peložit do nějakýho srozumitelnýho? Ty si as pod vobraz :D:D:D

   Vymazat
  25. 22:34 Ták! Pán z 16:49 má recht - radši se uč rusky, troubo, ať si direktivy od Putlera můžeš přečíst v originále a nemusej ti je místní užgryndaní čechomužíci překládat! Jéééééééé, pane šeditelíííííííííííí! :)))))))))

   Vymazat
  26. 16:52 Rusky? Snad by měl začít češtinou! :D:D:D

   Vymazat
 2. Ty němci jsou hloupí u nás to je jiné my se s hajzlíkama nemažeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My se s nimi nemažeme. Oni si totiž mažou nás na chalu.

   Vymazat
 3. To je kokot!!!!!
  Úplně stejnej kretén a opilec byl Venzl chrchel flanděra Havel!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Šílený, nedostudovaný knihovník a údajně bývalý alkoholik, zřejmě silně frustrovaný.V popisku je chyba, místo SPD by mělo být správně v přesmyčce Šulcova NASDP.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. „Státy se udržují principy, na kterých vznikly“ (vůdce rakouských dezertérů a tvůrce falešné a neživotné ČSR: TGM). Škoda, že husitobolševická lůza odsud neodtáhla zároveň s Rudou armádou. Tak příště ?!

   Vymazat
  2. Jak bývalý?
   Chlastá furt!

   Vymazat
  3. Prý děti nemůžou za svá rodiče a rodinu , to by uvěřil kdyby se rodiny vzdal ! Havlovci kolaborovali s nacisty a proto jím byl zestátněn majetek !

   Vymazat
 5. Schulz vede SPD k politické sebevraždě . Obdobným způsobem se chová i většina evropských sociálně demokratických a socialistických stran.Bohužel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty volby - to je skoro jako minulý sjezd socanů, kde si opět pro velké úspěchy zvolili Sobotku.
   Jasná politika EU - do čela kdysi mocných stran nacpat amorální tupé a neschopné, ale o to víc poslušné hajzlíky ... pak už stačí jen čekat a velet. Zničí, na co sáhnou!

   Vymazat
  2. Asi tak. „Každý chvilku krade pilku“ platí až do té doby, než ruský protektor převezme českou smrdutou zamořenou kotlinu do své gubernátorské a investorské správy, lenivé příživnické čecháčky přesune za Ural, jako nárazník ke komunistické Číně a nahradí je Novými Rusy, nebo ruskými muslimy. Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.

   Vymazat
  3. 20,02 - odstěhuj se ussácka, ty zamořený smrdutý nenávistný provokatére s IQ houpacího koně.
   Naštěstí tvoje provokace nikoho normálního nezajímají a každému jsi k smíchu.
   Tento již několikátý příspěvek, ostouzející slušné lidi, shazuje jen a pouze tebe a dost jasně prozrazuje, co jsi zač - hulvát a ubožák!
   A navíc - 1000x raději budu ve správě Ruska, než EU a ussácka, kapišto? KOusni se!
   A podívej se na sebe do zrcadla, uvidíš odpad.

   Vymazat
  4. 20:11 Sprav si to "R"! Na tom ruϟϟkým dreku co ti pořídili kremlobotští židovoři vypadá jako naše "P" - pozor!
   Ty víš co je zrcadlo? Tak po něm radši nebádej, kdybys ho našel, hrůzou bys zašel - jééééééééééé,pane šditelííííí ....:D:D:D

   Vymazat
  5. 2122
   ASS je tvoje drzka ty uASScka filcko!!!!!:-))))

   Vymazat
  6. Na moři taková zvířátka nežijí, rudochu - těch máte habaděj leda u vás v užgryndaným Putlerově žebrakostanu! Jééééééé, pane šeditelí! :D:D:D

   Vymazat
  7. 21:39
   V zebrakostanu zijes leda ty!!!!
   Chodit hulit vohony za teplou polivku...toť vrchol uASSackyho bohatstvi a sponzoringu pro Hownera debilovice!!!!:-DD

   Vymazat
  8. 22:05 Nežikej nežikej ty smrdutá vonuce stažená z hnáty nějakýho putleroffskýho a vraha bezbranných žen a dětí :D:D:D Sám potáhneš, šmejde - pod zem, odkud tobě podobný putlerský lejna vyvěraj na povrch a zasmraďují krásný svobodný vzduch Západu, kterým jsme a zůstanem! A vy, rudí odpadi a smradi? Vrátíte se do kremelský zengrúny ... Chycht!

   Vymazat
 6. Schulz JE HAJZL,všichni to vědí mimo tohoto debila.

  OdpovědětVymazat
 7. Tahle kreatura vybizi,kto nechce federaci,at vystoupi z eu ! Jezis,my radi,jen rekni kdy!Vcera bylo pozde !

  OdpovědětVymazat
 8. Joo, socani. Všude stejní. I Hitlerovi pomohli. A teď i nové Fürer Makrel.
  Měli by si dát studený obklad a vzpomínat na Stalingrad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč jsou tak proevropští napříč členskými státy? Když totiž dobrovolníci 22. června 1941 překračovali sovětské hranice, byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji.

   Vymazat
  2. To je snad opsáno z nějaké agitky Goebelsova úřadu, že?

   Vymazat
  3. Prdlajs, to ani nepsal Němec! Je to z francouzskýho originálu - http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Tazeni_v_Rusku-Degrelle.pdf

   Vymazat
 9. Nevím, proč mi byla smazána moje úvaha o menšinové vládě v Německu, s podporou "opoziční smlouvy" SPD ale nešť. Nové volby v Německu nepředpokládám, pro riziko posílení AfD. Situace podobná té naši. Toho by si měl být vědom náš "blok demokratů"!

  OdpovědětVymazat
 10. Kdo slyšel jeho projev, vzpomněl na Ádu a jeho hřímání z tribuny. Je to tu zase. Pánbůh s námi a zlý pryč. Řekla by moje máma co zažila obě světové války.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Její soukmenovci vopejzelí už vyvolali dvě, kdy vyvolaj třetí?

   Vymazat
 11. Proč se tady propaguje "Můj boj", od Ády Hitlerovic ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak asi proto že to byl Největší Árjiec ne, rudej přiblbliku! A kdo asi stvořil civilizaci? Hotentoti? A pomineme-li černé divochy, kteří se pojmu civilizace nikdy ani nepřiblížili, máme tu údajně velice starou civilizaci žlutých. Ti sice postavili asi jedinou stavbu viditelnou i z vesmíru, to je pravda. Ovšem skutečně něco rozvíjet nedokážou. Nahromadit horu kamení umí kdejaký hovado i ve zvířecí říši. Čínské stavby zůstaly tisíce let ve stejném slohu, střelný prach sice vyrobili, ale použít ho smysluplně nedovedli, do Afriky dopluli s obří flotilou, ale krom žirafy pro císařskou zoo tam nic nezískali a ani nezanechali! Když kamkoliv přišel Bílý muž, vznikl nový stát! Minimálně tvořený první pevností s posádkou. I proto osídlil Ameriku, Austráli a dobyl všechny nejvyšší hory světadílů i oba zemské póly! Tenzingovy předci žili pod Mount Everestem tisíce let a vylézt nahoru nedokázali. Báli se "zlých duchů" hory. Musel přijet bílý muž britské entity z daleké Austrálie, aby tuto horu pokořil. Bílý muž sestoupil až na dno oceánských hlubin a prošel se po Měsíci, vynalezl penicilin i vodíkovou bombu! Jeho jedinou chybou bylo, že nebyl dost ostražitý - https://www.youtube.com/watch?v=5Nh-qvN_Vmo

   Vymazat
 12. Jistě mnoho poučného, ale i mnoho zavádějícího. Jen jsem se nedočetl, jaké společenské uspořádání "je to správné". Žijeme v kapitalismu, který ze své podstaty je nedemokratický a antihumánní (a nemůže jinak), a byl to kapitalismus, který zplodil fašismus i nacismus. Byl a je to i kapitalismus, který přivedl Svět do 2 světových válek a stovek válek "lokálních", který má na svědomí stovky milionů mrtvých, genocidy, koncentráky, všechna ta anti. Myslíte, že je to pro lidstvo konečná a že už nic lepšího nebude? A že se s kořistnickou nadvládou zlomku jedněch musí smířit zbylých 7 miliard lidí? Až do svého vyhubení?

  OdpovědětVymazat
 13. Nechápu proč si tolik lidí myslí že budou úspěšnými parazity. To je asi také důvod proč se s nimi dá tak lehce manipulovat. Současná situace dostupuje vrcholu zvrhlosti a nic jednoduchého to nezmění. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
 14. 18.15 Bílý muž se neprošel po měsíci byl to podvod pro ně normální.,,,--

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.