Reklama

neděle 10. prosince 2017

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zavítal do pořadu Názory bez cenzury, jenž byl odvysílán na facebookovém profilu FTV Prima.

Jiří Ovčáček
10.12.2017   PL,část rozhovoru
Pokud Miloš Zeman vyhraje nadcházející prezidentské volby, Ovčáček bude ve své pozici pokračovat. „Pokud bude mít pan prezident zájem, budu pokračovat. Velmi rád. Pokud by pan prezident úřad neobhájil, tak bych určitě nepokračoval... Přišlo by mi to i nepoctivé,“ prohlásil hned v úvodu Ovčáček.
Dosud to bývalo v jeho životě tak, že když něco zajímavého končilo, tak se zpravidla objevila nějaká nová možnost. „V tuto chvíli zažívám nejlepší zaměstnání, jaké jsem kdy měl. Mě to opravdu baví. Mám z té práce radost,“ pochvaloval si Ovčáček. Ve své práci se prý řídí jednou zásadou. „Člověk nemá podléhat emocím a má jednat s určitým rozmyslel a cílem,“ prozradil.


Jisté kruhy prý Ovčáčka často kritizují, ale jeho to nechává chladným. Jde o kruhy, které prohrály volby, které dostaly pod deset procent a už nebudou u moci. Víc se prý k těmto kritikům vyjadřovat nechce.

Den co den čelí nenávistným útokům, ale sem tam dojde i na věcnou kritiku a nad tou přemýšlí. Drží se přitom ještě jedné zásady. Pokud někdo tvrdě zaútočí na jeho šéfa, prezidenta Miloše Zemana, Ovčáček odpoví stejně tvrdým slovním útokem. „Mně přijde, že ten, kdo to nedělá, tak velmi rychle prohraje,“ konstatoval mluvčí. Pokud to někdo nedělá, navíc otevírá prostor politickým extremistům a Ovčáček nehodlá nechat prostor extremistům. Proto se vyjadřuje tvrdě.

Třeba i proti premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). „Pan premiér se vždycky tvářil, že chce mít s panem prezidentem korektní vztahy, ale zanedlouho poté pan premiér na pana prezidenta zaútočil. Zpravidla v Hospodářských novinách. A tady budu vždycky pana prezidenta hájit,“ zdůraznil.

Ale nikdy nejde na hranici urážek. Ovčáček je bytostně přesvědčen, že lidi neuráží. „Neurážím v žádném případě. Já razím tu teorii, že pokud přichází frontální útok, odpovím ještě větším frontálním útokem. Nesmí se to přehnat. Ta tenká červená linie tam je,“ uvedl Ovčáček.

Soukromě prý také vítá politickou satiru. V českém prostoru ale tento žánr za posledních 15 let bohužel takřka vymřel, což je Ovčáčkovi upřímně líto. Pokud se objeví kvalitně provedená satira, kde je terčem vtipu Miloš Zeman, on sám jako mluvčí nebo Andrej Babiš, Ovčáček to oceňuje. Hradního mluvčího prý občas překvapí, když to někdo nepochopí. Novináři někdy tyto bonmoty i pochopí, ale na Miloše Zemana stále útočí. A pak jsou tito novináři dosti přecitlivělí, když jim prezident odpoví.

„Já už jsem si zvykl na to, že když někdo řekne bonmot o nějakých aktivistkách, tak to prostě někdo nepochopí. Doporučuji čtenářům, aby se podívali na léta 1998 až 2002. To, co se o panu prezidentovi psalo tenkrát, to se píše i teď,“ podotkl Ovčáček.

Mluvčí upozornil také na to, že v očích veřejnosti důvěra v tradiční média klesá. V tuto chvíli se pohybuje na 35 procentech. Hradní mluvčí podle svých vlastních slov uznává, že potřebujeme nezávislá média, ale je tu také jedno „ale“. „Ale nesmí to dojít k tomu, že se začíná vyloženě lhát. Tomu může v budoucnu čelit Andrej Babiš. Já se přitom zásadně držím toho, že nesmím lhát. Kdybych lhal, tak jsme v Čechách, takže by se to velmi rychle zjistilo a já bych rychle skončil,“ uvedl.

V poslední době se zdá, že si prezident Miloš Zeman dobře rozumí s designovaným premiérem Andrejem Babišem, ačkoli v roce 2011 si spolu zdaleka tak dobře nerozuměli. Co se v jejich vztahu změnilo? „(Babiš) je člověk, který drží slovo v elementárních politických záležitostech. Možná měl výhodu v tom, že byl ve vládě s člověkem, který slovo nedržel, a vytvořil se tím ten kontrast,“ prohlásil Ovčáček.

Host pořadu se ovšem nevyhýbal ani otázkám tzv. na tělo. „Koho myslíte, že má pan prezident raději, vás, nebo pana Babiše?“ zeptal se jeden z diváků. „Bude to znít pyšně, ale já myslím, že pan prezident má raději mě,“ smál se mluvčí.

Posléze opět přešel na vážnou notu a zdůraznil, že prezident Miloš Zeman skutečně nevede žádnou osobní předvolební kampaň. „Stále pan prezident nevede svou osobní kampaň a nepovede ji,“ zdůraznil host. To však neznamená, že by Miloš Zeman odmítal podporu od třetích osob, prezident ji neodmítne.

Došlo i na Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. „Já si teď musím dávat hrozný pozor, protože pan Outlý z toho úřadu už se proti mně na blogu Aktuálně.cz vyhranil a řekl, že se k tomu nesmím vyjadřovat, ale jsme v pořadu bez cenzury, tak já to udělám,“ prohlásil v jednu chvíli Ovčáček a okamžitě doplnil, že do Zemanových výdajů budou zahrnuty i výdaje za billboardy „Zeman znovu“, ale že do těchto výdajů nebudou zahrnuty cesty prezidenta republiky po krajích.

Ve druhé polovině pořadu Jiří Ovčáček také zúčtoval s profesorem Jiřím Drahošem. Pan profesor podle Ovčáčka urazil voliče, když spekuloval o tom, že došlo k ovlivnění nedávných sněmovních voleb, a varoval před možným ovlivněním voleb prezidentských. Hradní mluvčí se domnívá, že Jiří Drahoš takto vlastně urazil občany. „Bylo jim sděleno, že jsou hloupí, že ničemu nerozumějí a že podlehnou jakýmsi tajným službám. To je natolik závažná záležitost, že bych to udělal znovu. Zpochybňovat volby na základě údajů jedné politické neziskovky je velmi nezodpovědné, a to jsem velmi mírný,“ zdůraznil host.

Nakonec prozradil, jak pracuje na tom, aby před televizními kamerami vypadal dobře. Pořídil si speciální pudr. „Já myslím, že to stálo snad dva a půl tisíce. Já jsem si nechal poradit a koupil jsem si ho ze svých vlastních prostředků, kdyby to někoho zajímalo,“ uzavřel své vystoupení mluvčí prezidenta Zemana.
16 komentářů :

 1. Pan Ovčáček je doslova a do písmene člověk na svém místě, což kvitují všichni příznivci pana presidenta. No a ti ostatní? Osobně znám mnoho inteligentních lidí kteří když slyší jméno Zeman, tak jim naskočí rudá před očima jako tomu krocanovi. Jinak jsou ovšem úplně normální jak říkám inteligentní. Proto když někoho slyším, především hodnotím to co říká, ne to kdo to říká. Dám příklad, naprosto nesnáším pana Knižáka, ovšem jako rétor je nepřekonatelný. Dokáže při rozhovoru naprosto přesně reagovat na situaci a nikdy si nedá vnutit jiný názor. Někdy (většinou) totiž presstituti už v otázce říkají lež a pokud se okamžitě neohradíte jste zákonitě v defenzívě. Je neuvěřitelné kolik politiků se nechá takto v rozhovorech novinářskými kurvičkami zmanipulovat. Je smutné že vůbec takováto svoloč existuje a bylo by zapotřebí apelovat na studenty novinařiny, aby se snažili změnit pohled veřejnosti na prodejnost jejich starších kolegů tím, že budou slušní a féroví. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 2. Pan Ovčáček je maximálně inteligentní člověk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsi moc opravdu inteligentních lidí v životě nepotkal...

   Smazat
  2. No ty mezi ně rozhodně nepatris,havloflasko!!!!:-)

   Smazat
  3. 22:49 Zeman má svého Ovčáčka, Kalousek svého Sobotku, ale tím nechci pana Ovčáčka degradovat na vydíratelného kašpara a poskoka. Sobotka se těšil na funkci v EU, jako jistý šmejd, co zde vyráběl dluhy, ale dopadne jako osel, kterému strčíte mrkev na prutu před rypák a on táhne a táhne a t.... Sobotka nepochopil, že některé priority jsou určeny pouze pro čistokrevné Chazary a proto půjde do práce, nebo bude dělat kašpara někde v dozorčí radě, jako Topolánek.

   Smazat
 3. Samozřejmě má pravdu a mainstream se může jít zahrabat.

  OdpovědětSmazat
 4. 22:49 - Bez do prdele, hemeroide !

  OdpovědětSmazat
 5. Já si naopak nedělám iluze o stavu české společnosti. Radiožurnál koncem roku rozpoutal kampaň Ježíškova vnoučata, je to dobře cílená kampaň na city starších lidí, evidentně nutná alternaliva za nedávné nekritické postoje k politickým tématům. Nikoho ovšem nenapadlo, že stejní komentátoři před několika lety "uťali" telefon, když jim tito lidé volali svoje reakce na tendenční zpravodajství Radiožurnálu. Hned se toho chytli papaláši ve všech partajích od ANO a až k TOPce a chtějí starým lidem pomáhat. Je to fajn reklama. Jak jim to asi dlouho vydrží?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý postřeh, mají v rádiu dobrého propagandistu, furt jak v Lídlu útočí důchodci vozíkama a najednou všichni korporativně adoptujou dědečky. Zajímalo by mě, jak cvičí s těmi vlastními dědoušky, jestlipak je netahají k volbám, aby volili, staroušci, tu správnou stranu. Že nikdo z těch tklivě mluvících hlav nevzpomene vlastní příbuzné a neřekne, jak se jim věnuje a co jim dá na Vánoce a aby to všichni dělali jako oni. Zajímavé, že si neadoptujou bezdomovce, kteří potřebují určitě něco podstatnějšího, než ukulele nebo návštěvu derby Sparta Slávie.

   Smazat
 6. Buď Ovčáček odpovídá na stejně otázky naprosto stejně nebo se autor článku zmýlil a popisuje účast Ovčáčka v pořadu Duel Jaromíra Soukupa na TV Barrandov ...

  OdpovědětSmazat
 7. Udělám všechno proto, aby Ovčáček mohl pokračovat. Když jej porovnám se sluhou, pardon mluvčím Václava Havla, tak je mnohem lepší, byť má asi 5 krát víc práce. Méně dovolených, nemocí svého šéfa a jeho neskonale více jednání u nás i ve světě. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 8. Ovčáček je příliš věcný a to nedává mnoho šancí manipulovat s jeho prohlášeními. To je ovšem pro naší protinárodní retrogardou velmi mrzuté, jak lhát a nebýt odhalen!

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Ovčáček je hlavně státní úředník a podle toho by se ml chovat. Jako mluvčí prezidenta by neměl cokoli komentovat za sebe. To se neslučuje s jeho funkcí.

  OdpovědětSmazat
 10. 14:05
  Pan Ovcacek je mluvci prezidenta, jak jste si spravne vsiml.
  Takze se pohybuje v mantinelech, ktere mu prezident vymezil a kdyz tam ma prostor rici si svuj nazor, vam do toho nic neni.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
 11. Pan Ovčáček je opravdu člověk na svém místě.
  Jistě svým nadhledem a representativním vystupováním popudí nejednoho na opak smýšlejícího člověka*

  OdpovědětSmazat
 12. Pan Ovčáček je velmi schopný mluvčí svého prezidenta, žádného mluvčího jiných bývalých prezidentů neznám.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.