Reklama

středa 13. prosince 2017

Informace a dezinformace o lithiu

Erik Best 13. 12. 2017        EB
Z analýzy aféry lithium od think tanku Prague Security Studies Institute, který spoluzakládal ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace z Havlovy éry Oldřich Černý, vyplývá, že se česká společnost nedokáže bránit ruským dezinformacím. PSSI vychází z předpokladu, že předvolební zprávy o snaze ČSSD vytunelovat české zásoby lithia byly nepravdivé.  PSSI k tomuto závěru dospěl už v půlce listopadu a včera svoje tvrzení zopakoval. Mezitím ale bývalý ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek v Deníku mluvil o telefonátu od právníka Radka Pokorného a požadavku Číňanů na vládní garanci, že privatizace Škody Transportation proběhla nezpochybnitelným způsobem. Mládek míní, že podobné zadání jako v případě Škody Transportation přišlo i v kauze lithium: „Můj nástupce Jiří Havlíček dostal lithium jako úkol.“ Havlíčkův podpis dokumentu pak Mládek vnímá jako problém. To není dezinformace. Bývalý ministr za ČSSD potvrdil, že aféra lithium má nějaký reálný základ.

77 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:42 Nějak vám z těch nejsilnějších (a zřejmě jediných) životních zážitků vypadlo lithium, o kterém je řeč.
   Tapetář už zase prohání Ctrl+C, Ctrl+V?

   Smazat
  2. Lithium, lithium, pořád líthium, a co uran? Teď mne napadlo, že se vlastně dodnes nikdo nevěnoval takové "maličkosti" jako zkoumání, kdy přesně začal mít Stalin zájem o Jáchymov a z jakého uranu byla vyrobena 1. ruská atomová bomba, pozornost.
   A také, proč mu spojenci vyhověli, vždyť jim stačilo málo, jen od 8.5.1945 přestat Beneše uznávat za presidenta a tím zpochybnit i legalitu jeho dohod z Moskvy, které nebyly "posvěceny" parlamentem.
   Volbu presidenta Háchy nikdy nikdo nezpochybnil.

   Smazat
  3. 17:08 Pláčete nad rozlitým mlékem. Ale lithium je pořád ještě "v krajáči". Proto nás zajímé víc, než vaše kňourání. Moc by mě zajímalo, jaký názor na něj má takový vlastenec, jako jste vy.

   Smazat
  4. 17:35 Ono se stále modernější v jistých kruzích ohánět se vlastenectvím. Ale co je to ta Vlast?
   Vlast není cosi dané, ta se musí bránit a proto je nezbytné vést permanentní zápas. Dokud Řím vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To vážně chceme?

   Smazat
  5. 18:28 Neptal jsem se na názor na vlastenectví, ale na LITHIUM. Dokážete pochopit obsah jednoduchého dotazu? Podle vašeho blábolení se o tom dá s úspěchem pochybovat.

   Smazat
  6. 18:40Celá ta sláva lithiového pokladu se může za pár let rozplynout. Sodíkové baterie mohou nahradit lithiové. Nebo podobná technologie se objeví a lithium se rychle přestane používat. USA jde vpřed pod PPT mílovými kroky a pošlou čecháčkostát s jeho lithiem do zapomnění ....!

   Smazat
  7. Záludný prognosťácký proruský oligarchický neobolševizmus upevňuje své pozice díky husitobolševizmem zdegenerované sockovské voličské lůze a slizkým agentům KGB a StB a jejich novinářským poskokům včetně rusofilského Besta ??? Plánované povinné a neadresné volby jsou stejným klauzemanovským zločinem jako neadresné referendum zmanipulovaných voličů.

   Smazat
  8. 13. prosince 2017 17:08 18:28
   Blb vašeho formátu nedokáže odpovědět na jednoduchou otázku. Zatahovat do problému římské císařství o němž vy máte znalosti Pepka Vyskoče je doopravdy úsměvné. Skočte Jandovi na klín a chvíli se tam pohoupejte.

   Smazat
  9. 20:11 Tu nejde o žádné otázky! Ale jedná se o to, že my jsme součást zdegenerovanýho Západu, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém slova toho smyslu vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, buzerantismu, xenifilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím! A když nebude Čtvrtý Řím, pak bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem. Páč čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů", v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=5875&status=print
   Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou "Euroatlantida", která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu! Nahradí ji silnější, zdravější rasa a kultura. Evropa pod příštím chánem Šojgu bude vypadat jinak - http://a2larm.cz/wp-content/uploads/2014/03/20070309map2053.jpg

   Smazat
  10. 19:29 Nedávno jsem se zeptal jednoho známého, proč by jsme jako stát nemohli v dobrém vycházet se všemi státy světa a se všemi obchodovat. Odpověděl že jsem Putinovec. Jedině USA je záruka demokracie. Taky pěknej blbec. A takovejch hovad tu máme.

   Smazat
  11. Třetina veškerého vývozu z Česka jde právě k německým sousedům a každým rokem roste. Jen do Bavorska vyvážíme zboží ve vyšší hodnotě než do Ruska, USA, Indie a Číny dohromady. Export do spolkové země přiléhající k našim hranicím, jež má zhruba o dva miliony obyvatel víc, loni přesáhl deset miliard eur. Do celé Spolkové republiky to pak bylo víc než 42 miliard. Tedy desetkrát tolik co do Ruska, o kterém mnozí čeští politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem básní jako o zásadním hospodářském partnerovi a odmítají proto evropské sankce.
   Vazba na Německo je pro nás suverénně nejdůležitější. I v rámci regionu střední a východní Evropy jsme tak úzkou vazbou na tuto zemi ojedinělí, s tím, že nadnesené označení 17. spolkové země není daleko od pravdy. A i když čeští politici a zástupci hospodářských komor se zvláštní zálibou neustále hledají nové exportní trhy, které zřejmě volí podle hesla čím dál, tím lépe, realita je mnohem blíž. Z ekonomického hlediska součástí Německa už jsme. S Bavorskem k sobě máme z celého Německa nejblíže a nejde zdaleka jen o geografii, ekonomiku a zahraniční obchod. Sice neslavíme Oktoberfest a pražská Sparta má k mnichovskému Bayernu daleko, v jádru jsme si ale mentalitou i životním postojem velmi podobní.
   Ostatně pro většinu Němců jsou Bavoři tak trochu jiný národ, se kterým toho nemají tolik společného. A u piva rodilý Bavor zase přitaká, že v Plzni se cítí víc doma než v Hamburku. S trochou fantazie se tak může vztah s Bavorskem popsat jako sourozenecký, i když jeden z nich je o pěkných pár desítek let zkušenější. Mluvit se pak dá i o velkém bratranci, celé Spolkové republice. Vstupme a napravme botu s Palackýho unáhlenou odpovědí do Frankfurtu ...

   Smazat
  12. Jak řiká pan Khárl von Schwarzenberg - my podléháme vlivům rusofilii páč jsme tam nebyli s ostatními Evropany!

   Otázka LN: Celý život jste mohl srovnávat český a rakouský vývoj. Čím to, že se Československo vlastně samo vydalo Sovětům, ačkoli ti tu žádné vojáky neměli, a naopak okupované Rakousko s komunismem vůbec nekoketovalo?
   Khárl: "Rusové to tady měli dosti posichrované. A nezapomínejte, že všichni rakouští muži byli za války s wehrmachtem v Rusku a viděli, jak to tam vypadá. Takže byli ze všech možných iluzí vyléčeni. My jsme tuto zkušenost bohužel neměli."
   Zdroj: https://www.lidovky.cz/80tilety-schwarzenberg-kdyby-metoo-zacalo-pred-lety-asi-bych-do-politiky-nevstoupil-gm3-/lide.aspx?c=A171210_191254_lide_gib

   Smazat
  13. Však normálním Evropanům by stačilo si přečíst co vo tom napsal dědek Degrellů - přímý pamětník a účastník! Cituju:
   "Když dobrovolníci 22. června 1941 překračovali sovětské hranice, byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji."

   Smazat
  14. "Ostatně pro většinu Němců jsou Bavoři tak trochu jiný národ, se kterým toho nemají tolik společného. A u piva rodilý Bavor zase přitaká, že v Plzni se cítí víc doma než v Hamburku. S trochou fantazie se tak může vztah s Bavorskem popsat jako sourozenecký, i když jeden z nich je o pěkných pár desítek let zkušenější. Mluvit se pak dá i o velkém bratranci, celé Spolkové republice. Vstupme a napravme botu s Palackýho unáhlenou odpovědí do Frankfurtu ... "

   Jděte s tou agitkou do ... Herr HBělobrádek

   Smazat
  15. 20:23 Nechci se Vás dotknout, ale Váš známý asi bude velká myslivna. Tipoval bych, že mu doma hučí celý den demokratické radio a televize.

   Smazat
  16. 20:38 Další chytrák, který nám vysvětlil, jak je krásné dodávat jen do Německa a né co do nejširší škály států. To je hlupák, který nevidí, že když němci škytnou, tak mi se sesypeme i celou ekonomikou. Státy které mají mnoho odběratelů a různé druhy vývozu a nejsou závíslé jen na automobilovém průmyslu tak při problémech některého z odběratelů nebo odvětví to ani nepocítí.

   Smazat
  17. Názor nějakého pochybného think tanku mě vůbec nezajímá.

   Smazat
  18. 20:55 Ano, ale výhody převažují! Podrobná studie! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka/

   Smazat
  19. Význam a hodnota informací v článcích uveřejněných zde na NR (ale i jinde) se pozná vždy podle toho, jak hodně je zničená, mediálními manipulátory, diskuze pod daným článkem.
   Již před časem jsem psal, že pro běžného čtenáře ( zvlášť pro náhodné) k odrazení od čtení diskuze stačí na úvod jeden jakýkoliv "blábolivý" příspěvek a pak 10 "reakcí" na něj, z různých IP adres (jakoby z deseti různých počítačů) a diskuze je zničená a věrohodnost informace v článku zpochybněná.
   A o to tady jde!
   Pod tímto článkem je po prvním příspěvku (teď již smazaném) ŠESTNÁCT REAKCÍ!
   Bohužel je třeba, aby jsme se s tím naučili počítat.
   A pokud by redakce měla víc času, stálo by za to ty pseudo-historické, pseudo-filosofické, germano-filské, nenávistné a jiné bláboly mazat.
   Pavel p

   Smazat
  20. Význam a hodnota informací v článcích uveřejněných zde na NR (ale i jinde) se pozná vždy podle toho, jak hodně je zničená, mediálními manipulátory, diskuze pod daným článkem.
   Již před časem jsem psal, že pro běžného čtenáře ( zvlášť pro náhodné) k odrazení od čtení diskuze stačí na úvod jeden jakýkoliv "blábolivý" příspěvek a pak 10 "reakcí" na něj, z různých IP adres (jakoby z deseti různých počítačů) a diskuze je zničená a věrohodnost informace v článku zpochybněná.
   A o to tady jde!
   Pod tímto článkem je po prvním příspěvku (teď již smazaném) ŠESTNÁCT REAKCÍ!
   Bohužel je třeba, aby jsme se s tím naučili počítat.
   A pokud by redakce měla víc času, stálo by za to ty pseudo-historické, pseudo-filosofické, germano-filské, nenávistné a jiné bláboly mazat.
   Pavel p

   Smazat
  21. 21:51
   Tou vyhodou má bejt vláda idiotů v čele s Mer-Kheli a dodávání untermensch arabských slimaku ty vohone???!!!!
   Skoč do zdi mamrde retardovany zombie!!!!

   Smazat
  22. P.S.: Omlouvám se za zdvojení příspěvku,snažil jsem se ho umístit co nejvíc nahoru, což se mi nepodařilo, tak ho ještě jednou zkopíruji úplně na současný konec diskuze.
   Pavel p

   Smazat
  23. Pan 20:38 zapomněl uvést, že Bavoři ten náš vývoz naloží na lodě a odvezou do těch zemí, s kterými tak málo obchodujeme. Říká se tomu reexport. Němci reexportem díky naší levné pracovní síle vydělají daleko více, a to co nám zbude (zisky) si po zdanění vezmou taky. Navíc je fakt, že až se bude německá ekonomika vlivem společenských změn (islamizace) hroutit, tak se ta naše závislá ekonomika, jednostranně orientovaná na Německo a automobilový průmysl, sesype, jak domeček z karet.

   Smazat
  24. 17:08 pověz, co skutečně víš o uranu, jeho užití a technologiích extraxe, tehdejších jeho cenách, světových zdrojích, strategických a mocenských okolnostech ve stabilizovaných zájmových sférách? Nebo se domníváš, že o uranu z belgického Konga mohli tou dobou volně rozhodovat Belgičané? Tušíš ty chytráku, proč mohla být tehdejší ČSR mezi prvními státy, které zrušili lístkový přídělový systém v zásobování obyvatel? Píšeš: „8.5.1945 přestat Beneše uznávat za presidenta a tím zpochybnit i legalitu jeho dohod z Moskvy“, idiote! Nebýt těch dohod, tak Stalin netrval na obnově ČSR v předmnichovských hranicích, když Británie s Francií jako signatáři Mnichovských dohod do té doby trvaly na jejich územní platnosti s argumentem, že tak je řešen národnostní problém? Jsi schopen ve své tupé neinformovanosti domyslet, že když Beneš v Londýně ne dost dobře uspěl, vyjet do Moskvy musel? Když dokonce správně předpokládal, že to bude sovětská armáda, která postoupí na čáru zasahující téměř celou předválečnou ČSR? Nemyslící, neznalý omezenče!

   Smazat
  25. 20:51 člověče, nechte si toho tapetování tím stejným, odkudsi převzatým, archaickým a obsahově pitomoučkým textem! Nejste schopen si vytvořit vlastní a skutečně informovaný názor?

   Smazat
  26. 20:38 tak pitomou supliku může napsat jen někdo, kdo nechápe rizika obchodní, hospodářské a nakonec i politické jednostrannosti. Každý skutečný a zodpovědný stratég v rozhodující politicko mocenské funkci, pokud má dost odvahy a není zkorumpován, bude usilovat o orientaci všemi směry, aby eliminoval krizový potenciál z rizika jednostrannosti. Mezi tím tedy i orientaci na „východní trhy“. Rozumí se, že nejen tu a chápu, proč a komu to Rusko vadí. My některým lacino dodávejme nevýnosné díly podle jeho dokumentace, aby on nepříliš nákladně finalizoval a výhodně prodal tam, kam se my, jako finalisté, orientovat podle omezenců tvého typu, 20:38, z jakési zvyklosti, orientovat nemáme, že?

   Smazat
  27. Pro 20 38. Přesně tato demagogie nás sráží na kolena. Právě proto, že do Německa vyvážíme víc, než do zbytku světa je pro nás pozice neootrokářská, neboť vážený pane, pokud jste nepochopil, proč máme stále čtvrtinové příjmy, než Němci, tak to je právě tohle jako pravý důvod. Jen naprostý vůl nechápe, že Němci na našich výrobcích jen předělají štítky a s velmi tučnou přirážkou je přeposílají do Ruska, Číny, USA , Indie a do jiných částí světa. Pokud se téhle novodobé otrocké podřízenosti Němcům nezbavíme, budeme vždy jen chudý východní póvl podlézající Němcům a ohlodávající jimi ožrané kosti. Pokud toto nechápete, tak je mi vaší myšlenkové naprosté nouze opravdu líto. Za další diskuzi opravdu nestojíte, vy světový vůdče a čecháčkovský chytrolíne.

   Smazat
  28. Ani nevím na kterého vola mám reagovat.
   shrnu to ten kdo říká že jsme vázáni na západ ve debil. Protože můžeme obchodovat s každým kdo o to stojí. To že nás západ a hlavně Germáni vykradli není podmíka snimi obchodovat . Se zloději se neobchoduje. A to ani v tom případě že se tváří jako investoři.
   Václav

   Smazat
  29. 20:51 To má být jako oslava kolaborace s nacisty? Jak může někdo bojovat za svou společnou vlast na druhé straně světa s někým, kdo ho neohrožuje?

   Smazat
  30. K těžbě uranu:
   K dovedení výzkumu na úroveň jaderné bomby je potřeba asi 1000 tun uranu. Proto ten spěch v roce 1945. Dosaženo někdy v roce 1948-1949.Součástí uzavřené dohody byla i věta, že ložiska uranu jsou výhradně československým majetkem.Po roce 1949 již dosahované ceny počaly klesat.maximální cena z roku 1949 - 1680 Kčs / kg pak již klesala až na 610 Kčs/kg roku 1964 (přepočteno na ceny po měnové reformě z roku 1953).Počátkem roku 1945 se vytěžila jedna tuna uranu a 30 tun bylo získáno z odvalů předchozí těžby, až v roce 1947 bylo získáno 60 tun uranu.Sovětská okupační zona na druhé straně hranice vytěžila roku 1947 150 tun, v roce 1949 už 766 tun. Saturovala tedy rozhodující potřebu uranu pro SSSR, nikoli Jáchymov.
   Údaje pocházejí z knihy
   František Lepka :Český uran Neznámé hospodářské a politické souvislosti 1945-2002.
   ISBN 80-86660-05-2
   (vedou veřejné knihovny)

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Priste odtahnes demente TY !!!!!!!!!!

   Smazat
  2. 16:44 Příště prosím přidejte i nějaké slovo k obsahu článku. Ať uvidíme, jestli k tapetování umíte i číst. To vašemu image hodně pomůže.

   Smazat
  3. Zbytkové Československo / bez Podkarpatské Rusi/ bylo jediným územím, které Rudá armáda opustila a až do konce vlády Antonína Novotného zde až na obsluhu raket nebyla.
   K evropské geopolitice patřilo, patří a patřit bude, že jedna část je VB + Francie, druhá, po 1. světové válce rozcupovaná, Německo + R-U, a třetí Rusko. My budeme vždy třecí plochou mezi VB + Francií / ta proti nám bojovala a intrikovala odjakživa, stačí její podpora Turecku ve válkách s R-U/ a Ruskem, jediný, s kým se musíme domluvit jsou Němci a Rakušané + oboje Uhry.
   Spoléhat na Francii a VB je největší možná blbost, jednak nás pokaždé zradí, druhak když na ně Rusové zatlačí tak zradí i své "morální dítě" Polsko.

   Smazat
  4. 17:10 Ach jo, je to marné. Zase jen zatuchlá tapeta a nic k článku. Zkuste to znovu, třeba se to jednou povede. Alespoň jednu smysluplnou větu, prosím.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 17:32 Ať hledám jak hledám, tak žádnou souvislost vašich příspěvků s lithiem nevidím. Jak pravil klasik: "Pláčete dobře, ale na špatném hrobě".

   Smazat
  7. Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí. A husitobolševická lůza se nechce s nikým dělit o žvanec ani vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně! Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu bačovského Bureše - nástupce Husáka ??? Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.

   Smazat
  8. Ale,ale,jsi nějak nervozní,neurvalý!No jo,volby,a lidi vás již mají všechny HAVLOIDY,sluníčkáře a dobrosery důkladně pročtené,i přes oděv vidíme vaše zplihlé pindíky a škeble!Blíží se váš definitivní konec a je jen otázka co s vámi ti rasisté,xenofobové,póvl,lůza...rusomilové.... provedou!Ve vaší kůži bych nechtěl být!

   Beran

   Smazat
  9. Která kurva tě sem strčila ty uASSackej hulibrku?!

   Smazat
  10. 19:03 Postý upozorňují - sprav si "R" na klávesnici! Asi z rudý čajny co?

   Smazat
  11. Davide proč toho 19:03 nemažete? Jste stejný prase jako on?

   Smazat
  12. 19:34 Asi proto že to je jevrej david sám! Jeho jekyll ... nebo hyde?

   Smazat
  13. ASS je uASSacky slovo ty nedomrdku!

   Smazat
  14. TASS je putleroffská preϟϟagentúra! Sprav si ten čínskej či jakej drek ti to židočekisti pořídili na to sraní po slídě, už to nedoklepává skoro žádný velký písmena ... jéééééééééééé,pane šeditelííííí :D:D:D

   Smazat
  15. Dej si do Googlu slovo prdele....uvidíme,co se pod tím objeví,ale zřejmě tam vypadne tvoje jméno ty Hownere debilovici!!!!!!:-)
   A nebo.už jsi PornoJandu PUSSYNKA???!!!!:-DDD

   Smazat
  16. 18:19 Prosím admíny o smazání mého fašounského přítele už tu opět tapetuje. Hele nikdo na to není zvědavý ty protiválečný štváči z neziskovky. A toho avatara si vyměň místo Stalina jsi tam dej usa zadek.

   Smazat
  17. Pane 18:19, zjevně jste si dnes zapomněl vzít své léky, a pokud náhodou nezapomněl, tak byste měl změnit psychiatra. Každému normálnímu člověku po přečtení vašich příspěvků musí být jasné, že jste mentálně diferentní jedinec s těžkou poruchou osobnosti.

   Smazat
  18. 17:10 není milej 17:20 žádná tapeta, ale autentický názor nepřesný v tom, že do 21. srpna 1968 v ČSSR byli nějací sovětští rakeťáci. Nebyli, byla tu sovětská spojovací a radioprůzkumná jednotka dislokovaná v pražské Ruzyni a silná vojenská diplomatická mise s vlivem v ČSLA.

   Smazat
  19. 18:19 něco takového může sepsat pouze zagitovaný, zamindrákovaný a totálně neznalý blbec, kterému pod tlakem soudobé propagandy unikla úroveň českého hospodářství za totality a dnes mu uniká práceschopnost a profesní zdatnost českých občanů v průmyslu, i když byl privatizací převážně vyprodán do zahraníčí, atomizován a v nejvýrazněji konkurenčních oborech úmyslně ruinován. Nebýt tomu tak, byl by současný růst průmyslu i výdělků ještě výraznější a nebýt práceschopnosti i erudice občanů republiky, nebyly by tyto výsledky z nejlepších v Evropě. Lžeš úmyslně, nebo nejsi schopen všechna ta fakta evidovat, pochopit a z toho vyvodit racionální závěry namísto zapšklých pitomostí? Jsi schopen na tuto kritiku věcně odpovědět? Pomíjím všechny ty urážky národa, ze kterého jsi vzešel, za které zasloužíš ty, možná i tví rodiče, rozbít hubu.

   Smazat
  20. 2:09 On má pravdu! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, jestli to praskne a já věřil že praskne! Táta mi tvrdil furt že je to pitomost, že už by se sem kapitalismus nemoh vrátit, že tu nikdo fabriky neumí řídit atp. a babička zas, ať si táhnu na západ,když se mi tu nelíbí, že prej tu takovým jako já pšenka nepokvete. A měla pravdu, jenže jinak! Protože na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce!

   Smazat
 3. Tábor v Letech te přivítá....16;44:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A také 19:01 a 19:03 .... jééééééééééééééé, pane šeditelí! Chycht!

   Smazat
 4. O tom ze Halvoidni luza Prague Securiti institute siri lži a dezinformace neni nejmensich pochyb !!!!!!Otazkou je ze dokdy bude spolexnost tpret tenhle povl , ktery nepatri do civilizovany spolecnosti !!

  OdpovědětSmazat
 5. Panebože, tady je zase nablito...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Záludný prognosťácký proruský oligarchický neobolševizmus upevňuje své pozice díky husitobolševizmem zdegenerované sockovské voličské lůze a slizkým agentům KGB a StB a jejich novinářským poskokům včetně rusofilského Besta ???

   Smazat
 6. Ty jo, je to možný, že většina diskutujících si nevšimla, že hlavním tématem článku je lithium?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se divíte? To je na diskuzích normál. Většina toho sem přelezla z novinek, a tam se jen brebtá a žvatlá, na obsahu článků vůbec nezáleží. Těm, kteří na internetovou publicistiku lezou, vůbec nejde o informace z článků, ani to nečtou. Zajímají je hlavně diskuze, kde se mohou verbálně "vyzvracet" a vyluxovat si útroby. To je uspokojuje - taky se zabavují z nudy. Kdyby k článkům nebyly umožněné diskuze, nikdo by články nečetl - paradox -co? Ono dřepět celé dny u počítače, musí být strašné. To, co se shlukuje na internetové publicistice už je jen psychopatický materiál - ti, kteří si mysleli, že diskuzní fórum bude podnětné a přínosné, a mají zdatnou intelektuální výbavu, už dávno nikde nediskutují. Jen to, co zbylo.

   Smazat
  2. 18:32 To je přeci jasný! Páč články stojej za hovno - převažuje putleroffskej hoax, ale diskuse jsou o to výživnější a mnohdy poučné a zajímavé! Třeba jako když píše pan Světa znalý! Tam to je pak vo něčom!

   Smazat
  3. 18:57
   Pak je to leda vo Hovnolulanovo a tvejch Trumpetohovnech!!!!!

   Smazat
  4. 19:06 Vždyť píšu - vo čomsi! Teď jsou tu jen rudý lejna neproduktivních užgryndaných čechomužiků ...

   Smazat
  5. 19:26
   Furt,pořád,stále a dokola....jen a jen o Hovne!!!!

   Smazat
  6. 20:20 Však nemusíš nic psát, čechomužiku, k ničemu tě nenutím! Netrap svou dutě znící makůfku když není schopná svořit kalou větu a uvolni prostor lidem co maj o čem psát jako je pan Světa znalý ...

   Smazat
  7. Vy tři schizoidni idioti v jednom....to se uASSackejm inženýrům povedlo!!!!:-)

   Smazat
  8. No a nejblbější a nejužbryndanější neproduktivní počítačový lejno jsi ty - sprostej, oplzlej,imbecilní kreténe 19.26 a jinde.Zase jsi vylezl ze svýho uslintanýho a smradlavýho brlohu, abys tady umísťoval ty svý odporný plivance? Proč netáhneš do Ameriky za Honolulou? Táhni odsud, najdi ho, a můžete onanovat u počítače společně, když se ti ten vyšinutej exulant tak zamlouvá. Ten měl alespoň odvahu zdrhnout, když se mu tady u nás nelíbilo - ty jsi zbabělej, oplzlej posera, kterej umí jenom dřepět u počítače a urážet slušný lidi. Sbal se a táhni, nikdo tě tu nedrží.

   Smazat
  9. 21:26 Nežikej nežikej ty smrdutá vonuce stažená z hnáty nějakýho putleroffskýho a vraha bezbranných žen a dětí :D:D:D Sám potáhneš, šmejde - pod zem, odkud tobě podobný putlerský lejna vyvěraj na povrch a zasmraďují krásný svobodný vzduch Západu, kterým jsme a zůstanem! A vy, rudí odpadi a smradi? Vrátítese do kremelský zengrúny ... Chycht!

   Smazat
  10. 21:48
   Až po tobě ty z hovna vzešla filcko....vlastně ty uASScka pussynko PornoJandy!!!!:-)))

   Smazat
  11. 21:57 Ty rudá posranino budeš absolvovat kombinované kurzy létání a plavání svržením z helikoptéry do Jezera hrochů! Staneš se hroším lejnem! :D:D:D

   Smazat
 7. Hovno o lithiu vedi,ako my vsichni,tak neni co rikat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:57 Jestli nevíte nic o lithiu, tak si představte něco bližšího. Třeba že máte na vaší zahradě jabloň, na které se urodila zlatá jablka. Máte 2 možnosti:
   1) Nechat souseda, ať si je sklidí a zaplatí vám 5% z hodnoty suroviny. Uklízet po něm budete samozřejmě vy, na své náklady.
   2) Sklidit si je sám, nadělat z nich šperky a ty teprve prodat.
   Tak je to i s lithiem, o kterém jak říkáte a já vám to věřím, víte hovno.

   Smazat
 8. Jen jest-li samotná PSSI započetla do desinformačních zdrojů, které studovala, také sebe. Jinak by bylo dobré, kdyby nám občanům "stát" laskavě sdělil, za kolik Kč byla rabována tuna toho kterého nerostu a za vlády kterých partají. To je informace pro volby velice užitečná.

  OdpovědětSmazat
 9. Jak tak koukám, asi se blíží výplatní termín. Jandovo děti zuřivě tlučou do klávesnice.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dyk česky neuměj ani jedna! Marta jedině Deutsch a Eliška zas English. A ta nejmladší ještě psát neumí ...

   Smazat
  2. Význam a hodnota informací v článcích uveřejněných zde na NR (ale i jinde) se pozná vždy podle toho, jak hodně je zničená, mediálními manipulátory, diskuze pod daným článkem.
   Již před časem jsem psal, že pro běžného čtenáře ( zvlášť pro náhodné) k odrazení od čtení diskuze stačí na úvod jeden jakýkoliv "blábolivý" příspěvek a pak 10 "reakcí" na něj, z různých IP adres (jakoby z deseti různých počítačů) a diskuze je zničená a věrohodnost informace v článku zpochybněná.
   A o to tady jde!
   Pod tímto článkem je po prvním příspěvku (teď již smazaném) ŠESTNÁCT REAKCÍ!
   Bohužel je třeba, aby jsme se s tím naučili počítat.
   A pokud by redakce měla víc času, stálo by za to ty pseudo-historické, pseudo-filosofické, germano-filské, nenávistné a jiné bláboly mazat.
   Pavel p

   Smazat
 10. Někdo tu argumentoval blízkostí k Bavorům.Mentálně i historicky.Stejně tak máme ovšem blízko i k Rusům.Proboha,je tak těžké pochopit,že jako Slované máme blzko i k Rusům a i proto jim fandme?
  Problém je v tom,že Německo je sice země do které vyvážíme mnohé,ale to je jen jedna část pravdy.
  Zaprvé Západní model kapitalismu je obr na hliněných nohách dluhové bubliny.Takto zadlužený Západ nebyl do doby,kdy čerpal výhody z rozšíření o nové trhy jako ten náš.
  Dynamika rozvoje se nachází v Eurasii a Západ jde prostě k čertu.Může sice růst i nadále,ale společensky ho čeká tragédie.Rozežranost Západu je nám cizí a proto dáváme přednost jinému modelu postavenému na jiných hodnotách.Eurasijský projekt si neklade za cíl diktovat vnitřní politiku v jednotlivých zemích.Navíc,já chci být součástí strany,která bude provádět reconqistu Evropy od Afroislámského elementu a ne na straně,která páchá sebevraždu z nekritické lásky k sionistickým psychopatům.

  OdpovědětSmazat
 11. Dneska se činili nacisté, přívrženec II. republiky,
  milovníci útoku na Rusko, přívrženci zpuchřelé monarchie. Jenom o lithiu ani slovo. Že by to bylo tím počasím? Anebo, že by pražská kavárna vypsala cenu o nejlepší vybočení diskuse?
  Anebo, že by to bylo dílo ministerstva pravdy a lásky? Čas ukáže, že.
  Morave

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.