Reklama

středa 27. prosince 2017

Jaderné odstrašení jako záruka míru. Takto by dopadlo odpálení Jarsu (VIDEO)

Napsal/přeložil: ea24
27.12. 2017   Eurasia24


Ruské ozbrojené síly zavedly do výzbroje mezikontinentální balistickou raketu RS-24 Jars. Strategická zbraň se vyznačuje schopností překonat protiraketovou obranu jejím „zmatením“. Jak to funguje, ukazuje následující video Raketových vojsk strategického určení Ruské federace.
RS-24 Jars je třístupňová mezikontinentální raketa s motory na pevná paliva. Více než dvacet metrů a bezmála padesát tun těžká raketa může být odpalována jak z mobilních (viz úvodní foto), tak z šachtových odpalovacích zařízení.

Příprava k odpálení rakety zabere méně než pět minut. Raketa má dolet až jedenáct tisíc kilometrů a v průběhu letu může manévrovat, čímž znemožní protiraketovým systémům protivníka stanovit její přesnou trajektorii a tím ji spolehlivě zaměřit.

Bojová část obsahuje několik samostatně naváděných návratových těles – tedy schopných „přežít“ návrat atmosférou na zem – a také „falešné“ hlavice, sloužící jako klamné cíle.

Kruhová odchylka, určující přesnost zásahu pozemního objektu, je menší než 150 metrů. Každá nálož má sílu do 500 kilotun (ekvivalent TNT).


video zde

63 komentářů :

 1. Zase onanujete nad sov..., pardon, ruskými zázračnými zbraněmi, úchyláci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako mysliš Jandu?

   Smazat
  2. Dusevni gigante. Pokud Te to vzrusuje, tak tady neotravuj!!! Jen pripomenu SS - "Uspech" ohledne raketovych motoru. Kdyby jim ti "primitivni Rusove" tyto nedodavali, tak SS - "Inteligenti" leti tak do recta. To jim dal Jelcin PODKLADY na jejich vyrobu!.!!!! Proc tento obchod jeste Putin nezrusil, to nechapu!!

   Smazat
  3. Jelcin, podklady,.... meleš úplný hovna.

   Smazat
  4. 18.05
   Jsi dusevni chudacek a sprostak. Asi jako Havel a spol. Az budes neco znat, pak pis prispevky.

   Smazat
  5. Ty a tvůj přítel jandořiť jste onanií posedlí. Jen pro připomínku, onanisto, válečné zločiny spáchané svržením atomových bomb na civilní cíle - Hirošimu a Nagasaki, dosud nebyly potrestány. Někdo má zbraně na obranu a někdo na vraždění civilistů a vedení dobyvačných válek. Prima, že si ho honíš, hlavně ať nemáš potomstvo.

   Smazat
  6. Putin nikdy nemluvil jen do větru.Prohlásil,že případná válka se již nikdy nebude konat na území Ŕuské federace.Berte to jako fakt .

   Smazat
  7. A také dodal,pokud RF napadne kterýkoli stát NATO odnese to i USA.

   Smazat
  8. 17:44 Tak fašisto a můžete jsi vaše usa zbraně nacpat někam. Nikdy nemůžete vyhrát.

   Smazat
  9. Ani ne jenom, to že ami zázračný torpedoborec zase musel do opravy. A už nani pentagon nechce několid desitek těchto zmetků, stací jen 3kusy. Jak jen se ten zázarak techniky jemnuje Zum zum no nějak tak.

   Smazat
  10. 20:34 Já se mu nedivím. Ať každý agresor pocítí důsledky na svém území.

   Smazat
 2. Jenže na Amíky, kteří nepoznali hrůzy světových válek neplatí nic jiného, než vojenské převýšení, tedy hrozba, že i Amíky mohou dohnat válečné katastrofy, pokud budou pokračovat ve svých agresívních válkách proti jiným národům, samozřejmě slabším. I KLDR zbrojí jen proto, aby, pokud se rozhodnou Amíci pro její likvidaci, si také doma něco podle spravedlnosti užili.
  Mír ve Světě zavládne, až se OSN rozhodne pro sankce proti USA a občané USA zjistí, že války proti jiným národům vedou dříve nebo později k vlastní záhubě, jak je spravedlivé. Pevně věříme, že odvetné prostředky proti USA agresím má i Čína.
  Mír Světu, zmar válkychtivým!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A sem na tyto stránky jako chodí nějací Amíci kteří potřebují odstrašit?
   Tyhle články tady jsou určeny jen pro české postbolševické onanisty nad ruskými "úspěchy".

   Smazat
  2. 18:07 Ty jo, onanistovi každý onanista - ty honibrku. Hlavně někam do kapesníku, ať nezasereš životní prostředí a nemáš fakany.

   Smazat
  3. A,že sem tedy chodíš ,ty český postbolševický onanisto nad ruskými úspěchy.Jseš ty to ale blb.

   Smazat
  4. 18:07 To mluvíte o sobě?

   Smazat
  5. Na post-komoušskej deprivantskej smrad z putlerský zengruny je nejlépe použít jaderný antiperspirant!

   Smazat
 3. Nemít takovéto zbraně a mít prezidenta kupříkladu Jelcina, už by celé Rusko bylo pouhou kolonií SS, respektive globalistů a jeho lidé by živořili asi tak jak v 17.tém století za hrůzovlády nebo podobně. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... zatímco poslední roky Rusko vzkvétá, životní úroveň se tam zvedá raketovou rychlostí...

   Smazat
  2. 18:43 Doslova mezikontinentální rychlostí, ... protože Rusko má jen ropu a plyn a letecký a vojenský průmysl a jaderné zbraně.

   Smazat
  3. 18:43

   Jojo, (ne)prosperita Rusů závisí jen na cenách ropy. Klesá nebo stagnuje už 6 let.
   https://goo.gl/LvHj8H

   Smazat
  4. K předcházejícím odpovědím. Copak pánové nejsme důkazem toho, jak by dopadlo Rusko? My již jsme kolonií západu- montovny, zisky nadnárodním monopolům. Ani ta drahocenná voda již nám nepatří. A Vy to stále nechápete, hlavně, že máte ten ku žvance a drahé pivo.

   Smazat
  5. 19:13 - Vidíš, a přesto je naše životní úroveň daleko vyšší než v Rusku.
   Není ti to divný?

   Smazat
  6. Ono s tou závislostí Ruska na ropě to je spíš minulostí.... Spíš vidím závislost USA na půjčkách a na tom jak vytunelují slabší ekonomiky... Teď jsem četl jak v roce 1989 USA přepadli Panamu aby nemuseli předat Panamský průplav... Přitom zabili cca 4000 lidí. A tak to dělají normálně... Mia

   Smazat
  7. Mia - jak souvisí Panama v roce 1989 s životní úrovní v Rusku?

   Smazat
  8. 19,23 ne není to divný, protože za II.SV naši dnešní přátelé ze SRN zničili statisíce vesnic a měst v SSSR , o průmyslu nemluvím a dát to dohromady a ještě se snažit pozvednout životní úroveň občanů při otevřeném nepřátelství Západu nebyla legrace. Jaké škody byly v tehdejší ČSR ?Např. Hadrákový převrat v 89. , nás poškodil víc, než výše zmíněná válka.

   Smazat
  9. 19:41 - Počkej, to mi chceš namluvit, že dnešní mizerná životní úroveň v Rusku je důsledkem II.SV?

   Smazat
  10. Pro 19:17. Zatím vždy svět byl a bude na blahu jedněch a chudobě druhých. V minulosti a dosud žijí Anglie,Francie atd z vykořisťování koloníí.V USA měli TV již ve 30. letech minulého století. Rusko vždy krvácelo za Napoleóna , Meternicha , Hitlera i Churchila.S těmi ztrátami se lépe vypořádala Čína. Jelcin vrátil Rusko zase zpět svo liberální politikou k západu. Putin to změnil. Proč šel rychle nahoru a zase začal vadit západu? Zkoumej lépe historii. Zahraniční banky a investoři od nás ročně odvezou 400 miliard zisku. Chápeš ten svůj blahobyt?

   Smazat
  11. 21:46 Nevím, co šlo v Rusku od Putina rychle nahoru, ale životní úroveň to rozhodně není.

   Smazat
  12. oproti době za jelzina asi 20x drahouši. proč by měl takovou podporu lidí 85% kdyby to dělal špatně? a zase to vyhraje na celé čáře neboť mu asi budou pomáhat jeho hekři že jo? hahaha. pánové stále jste nepochopili že se svět přeformátovává? staré odchází a nové se rodí. jen běžte do prdele pořád s tím sovětským svazem vydávaným za dnešní rusko. nebo naopak. plete si pojmy a dojmy.

   Smazat
  13. 22:45 Pojmy si pleteš ty. Ne 20x, ale 2x. Což když si uvědomíš, drahouši, že Putin je u kormidla už skoro dvacet let, tak to teda žádná sláva není.

   Smazat
  14. 19:17
   no nekecej! Fakt?!

   Smazat
  15. 19:17 přijde mi „to divný“, že vy jako člověk, který byl nucen absolvovat základní školu nevíte, kde a proč vzniklo jádro průmyslové revoluce, jak a kterými cestami se průmyslová revoluce, tedy továrenská výroba, šířila světem. Proč tak a ne jinak byste mohl vědět, nebýt nevzdělaný zabedněnec. Protože to vím a chápu, neznamená, že jsem rudá palice, bolševik, komunista nebo zapšklý stařec místo skoku do rakve, bušící do klávesnice. To předesílám, troubo.

   Smazat
  16. 20:10 Ale hovno WWII.! Je to důsledek toho, proč si spokojeně dneska pokejháváš! Důsledek mongolsko-tatarskýho vpádu, kterej Rus zabrzdila jako štít! Jen dík tomu dnes s drškou vod kumysu a syrovým masem pod sedlem nehopsáš na poníkoj! - http://www.protiproud.cz/duchovni-svet/305-zlaty-vek-paradoxu-aneb-rusko-trpici-pro-evropu.htm

   Smazat
  17. 19:17 Naše životní úroveň je závislá na zadluženosti státu jestli vám to neušlo.

   Smazat
 4. Oběžná dráha patří obyvatelům planety a kdo se po ní chce courat, měl by to alespoň oznámit. Jinak riskuje, že zakoupne a natluče si nos.
  r.m.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:55 Dost logický myšlenkový závěr, chválím. Ale jde o hranici mezi planetárním a vesmírným územím - prostorem, to zaprvé, a zadruhé vaši lidští vědci uznávají imbecilní teorii, že vesmír začíná tam, kde družice dokáže obletět planetu alespoň jedním obletem aniž by shořela. Ale jaká je ta skutečná fyzikální hranice, tedy? No, neprozradím, protože bych o ten vědecký objev připravil, zbytečně, zatím zbytečně, vaše lidské vědce. ... Ale chválím, logika dobrá a správná.

   Smazat
 5. Opak je pravdou( 18.49), ato i přes jisté sankce a možná i právě proto, ale to se neználkům nebo provokatérům samozřejmě nemůže a nedá vysvětlit. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravdou jsou doložitelná a jednoznačná FAKTA, ne tvoje dojmy a přání které jsou otcem myšlenky.

   Smazat
  2. Karle z Plzně. "Opak je pravdou" v tomto případě znamená, že na ruskou ekonomiku nemají ceny ropy žádný vliv? Pochopil jsem Vás správně? Petr

   Smazat
  3. Na rok 2017 čeká Světová banka mírné oživení a vzrůst ruského HDP o 1,5 %.

   http://www.edotace.cz/data/editor/image/clanky/EU1215-Tema-01.bmp

   https://media.novinky.cz/027/500276-top_foto1-kph7f.jpg?1437571805

   RF
   - Veřejný dluh 15,6 % HDP (2015)
   - Vývoz 287,2,5 mld. USD (01-10/2015)
   - Dovoz 160,9 mld. USD (01-10/2015)

   USA
   - Veřejný dluh $19,268 bil; 102% HDP, Q1 2015
   - Vývoz $1,62 bil - r 2014
   - Dovoz $2,35 bil - r 2014

   Smazat
  4. Možná bys měl k těm číslům dodat nějaký kontext. Jinak to jsou jen hausnumera. Petr

   Smazat
  5. 22:13 hausnumera jsou původně domovní čísla. O ta se v případě 20:20 zřetelně nejedná. Autor se asi mohl odkázat ke zdroji, ovšem i vy si můžete zdroje vyhledat a porovnat. Při troše nadhledu se orientovat natolik, že vám dojde, kolik pitomců se v místní diskuzi producíruje. Abyste mezi ně zcela nezapadnul. Kontexte.

   Smazat
  6. Kontext tě snad napadne Anonymní 27. prosince 2017 22:13 Petře. Tedy pokud víš, co to kontext je.

   Smazat
 6. Jenom fanatik made in JUSEJ si může myslet že kdyby se nebály tak by Rusko roztrhaly na kusy. Vesmířane proč jste pustily do vesmíru ty dracovače to nevnímáte co dělají na planetě Zemi? Skutky hovoří ostatní jsou kecy.

  OdpovědětSmazat
 7. Jak napsal někdo nade mnou. Prosperita Rusů závisí od cen ropy.
  Asi jo, ale i to je amíkům hovno platný. Dneska s Putinem už táhnou za jeden konec lasa i oligarchové. Zřejmě jim vysvětlil, že demokraté netáhnou na rusko proto, aby je obohatili, ale aby jim od toho bohatství pomohli.
  Být ruským oligarchou, raději bych platil daně, aby mě Putin od demokratů ochránil. A jak se zdá, zatím se mu to daří.
  Tak že jandové, můžete se třeba kousnout vzteky do prdele, ale po dobrém ruskou ropu nedostanete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemusíme ropu "dostávat". Stačí si ji koupit. Stojí pár šupů.
   A ruští oligarchové? Ti Putinovi nevěří a Putin je musí prosit:
   https://www.lidovky.cz/putin-potesil-ruske-oligarchy-dzc-/zpravy-svet.aspx?c=A171226_124457_ln_zahranici_barp

   Smazat
  2. Tak si jí kup a vypadni.

   Smazat
  3. 20:16
   Vypadni odkud, Serjožo?

   Smazat
 8. Historie se opakuje. SSSR se rozpadlo, páč to zbrojení je dostalo do kolen. Rusko čeká to samé a bude to boj život, protože USA nebudou už tak měkký jak za dob Jelcina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:48 ...a vy doufáte, že Rusové budou znovu tak blbí, jako byli za dob Jelcina? Rusové první z postkomunistických států pochopili, že být kolonií není to pravé ořechové. Proto je celý "Západ" a všichni "demokraté" tak nenávidí.

   Smazat
  2. 22:38 ... no, když Rusům nevadí, že mají holou řiť a výhledy na lepší zítřky už skoro žádné ...

   Smazat
  3. 22:46 Ano, tak bejvávalo za Jelcina. Nemůžete věřit dnešním fake-news zastydlých prestitutů. Naučte se rusky a prohlédněte si nějaké autentické vlogy obyčejných Rusů. Nebo si alespoň najděte, co všechno se v tom "krachujícím" Rusku buduje.

   Smazat
  4. 22:46 uniklo tvé pozornosti, že za dob pokory vůči USA se těm Rusům vedlo čím dál hůř. Stejně jako Číňané si musí, a při možnostech své země i mohou, postarat o sebe sami. Asi ti uniká, jak a za jakou cenu, bylo „demokratickým“ západem pomoženo nám. Blahá nevědomosti.

   Smazat
  5. 1:08
   Srandovní jak jakýsi komunistický lojza dává slovo "demokratický" v souvislosti se západem do uvozovek.
   Rusům se vedlo v 90. letech špatně, protože ropa, jejich hlavní vývozní artikl, se v té době prodávala za 10 dolarů.
   Po vládě komouše Maa se o sebe zbídačení Číňané postarali tak, že v 70. letech provedli zásadní prozápadní, volnotržní hospodářské reformy. Otevřeli se západu, jeho investicím a know how a západ číně dovolil vyvážet k nim jejich výrobky. Krom toho si číňani kradli patenty a kopírovali jak o život.

   Bylo nám pomoženo tak, že jsme dnes 28. nejvyspělejší země světa ze 190
   (ropná velmoc Rusko je až 49., jen těsně před Rumunskem), jsme bohatá země s nulovou nezaměstnaností, nízkou inflací, nejnižší mírou chudoby, svižným hospodářským růstem, růstem reálných mezd i důchodů, dožíváme se o 8 let déle než za komoušů, uživíme slušně skoro 3 miliony starobních a invalidních důchodců atd atd.
   Raději mlč, šoupej nohama a nedělej ze sebe blba.

   Smazat
  6. 1:25 Lžeš, jako bys psal zprávy prestitutům. 300 tisíc lidí na podpoře je podle tebe nulová nezaměstnanost? 80 tisíc bezdomovců se ti na "svižný hospodářský růst" může vybodnout. O chudobě mají zadlužení lidé asi jinou představu, než statistiky. Asi nechodíš nakupovat, když mluvíš o nízké inflaci. Ceny bydlení překračjí možnosti mladých. Uživíme slušně leda tak vlastníky dříve našich podniků. Ale ty jsi štastný a spokojený, jako to boží hovádko, které zajímá jen jeho kousek trávy.

   Smazat
  7. 1:25 Neupadl jste na hlavu v 1.25? Taková snůška nesmyslů a lží co jste napsal by tomu odpovídala.

   Smazat
  8. 15:33
   Jen fakta, trubko. Vyvrať cokoli.

   Smazat
  9. 16:24 Už se stalo v 13:46. Ale předpokládat alespoň špetku inteligence u papoucha je viditelně holý nesmysl.

   Smazat
 9. ... "Sovětský svaz je země, která představuje vážnou hrozbu pro západní svět. Nemám na mysli vojenskou
  hrozbu. O tu zde nejde, naše země je dostatečně vyzbrojena, včetně arzenálu jaderných zbraní. Mám na mysli
  ekonomickou hrozbu. Vzhledem k plánování politiky a zvláštní kombinace morálních a materiálních pobídek byl
  Sovětský svaz schopen dosáhnout vysoké ekonomické výkonnosti. Procento růstu HDP bylo přibližně
  dvojnásobné ve srovnání s našimi zeměmi. Když si k tomu připočteme ohromné přírodní bohatství této země a
  efektivní zemědělskou politiku, měl Sovětský svaz reálnou šanci, vytlačit nás ze světových trhů. Proto jsme
  neustále jednali tak, abychom oslabovali tento ekonomický potenciál Sovětského svazu a vytvářeli v jeho
  domácích poměrech problémy a potíže." ...
  (, "Zpráva M.Thatcherové - Sovětský svaz bylo nezbytné zničit",

  OdpovědětSmazat
 10. Beze zbraní se nejde amíkovi bránit, tak to chtěl ožrala Jelcin.
  Super zbraň, OK.

  OdpovědětSmazat
 11. Podle toho,kolik havloidních debilů/např.21.48/,se tu snaží zbožnými přáními zasírat diskuzi,usuzuji,že vliv kaváranských lahvoňových pohrobků pomalu,ale jistě slábne.Věřím,že po znovuzvolení Miloše Zemana se tento proces ještě urychlí.

  OdpovědětSmazat
 12. Ještě že se má Rusko čím bránit. Jinak by ho USA a západ roztrhal na hadry, válka by byla za humny.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.