Reklama

čtvrtek 28. prosince 2017

Jak se všichni máme dobře: mediální lži a fakta WID

Václav Umlauf
28.12.2017 E-republika

Pokud se podíváte na grafy distribuce bohatství v Česku, nenajdete vůbec nic. Kliknutím zjistíte, že Česko neposkytuje žádné údaje o rozložení bohatství. To je ideální stav, kdy nic nevíme a můžeme věřit oficiální propagandě a fejkům.Korporátní média hlásají na Vánoce a na Nový povinně štěstí, zdraví a klasický fake o tom, jak se všichni máme dobře. No dobře, ale mne zajímá, kdo se má lépe. Jak z našich článků dobře víte, úplně báječně se má jen a pouze jedno procento. Tak se podívejte na statistiku za poslední dekádu, která je pro jedno procento populace opravdu šťastnou érou. Nadělují si pod stromeček tolik, že z toho máme všichni utažené opasky. Jen mne jako obvykle udivuje tupost dnešní salónní levice, která tuto staronovou formu třídního boje vůbec nechce vidět. Ale uznávám, že pro levicové státní zaměstnance a pro příjemce dotací je těžké bojovat proti klasickému třídnímu nepříteli. A levice nechce ze strachu ani podnikat družstevně. Česká populace je tak zblblá neoliberalismem a sobectvím, že by tyto odvážné raději nechala umřít hlady, než aby si u nich koupila něco rozumného, dobrého a užitečného.

Takže si nás jedno procento koupilo za naše vydělané peníze a lže nám prakticky o všem, co pod svým komandem tiskne. Proto je dobré vědět, jak nás tato elita okrádá. Psali jsme k tomu dost a dost článků. Jak říkám, je to důležité pro další generaci. Aby viděli, že jejich předci nebyli úplní hlupáci, protože i tehdy to v Česku někdo viděl a psal o tom. Tady jsou data o nerovnosti z uznávaného výzkumu World Wealth and Income Database. První graf nám ukazuje, jak tuční jedno procento vyvolených v hlavních zemích světa.Schválně jsem klikl na rok 1929 před Velkou krizí a před nástupem fašismu. Sami vidíte, že na druhé straně grafu okolo roku 2014 vyjíždí v hlavních zemích světa zhruba stejné rozdělení bohatství. Jedno procento vyvolených bere ze společného koláče kolem 20 %. A nyní se podívejme na chudnutí dolních 50 % obyvatelstva v průběhu celého století. Opět je k dispozici jen statistika z několika západních zemí, ale i ta je dost výmluvná. Databáze se spoléhá v případě chudých jen na data od Pikettyho průlomové práce o kapitálu XX. století. Podívejte se na nástup neoliberalismu.Dolní polovina obyvatel v bohatých zemích trvale chudne. A přitom je málem stejně šťastná jako mediálně zblblí Češi o letošních vánocích, kdy se podle novin jednoho procenta opět mají dobře. Pro rok 2014 na grafu je podíl poloviny chudých obyvatel následující: USA 12,6 %, Francie 22,5 %, Čína 14,9 %. Jak vidíte, v Číně a USA vládne neoliberalismus jako řemen a chudí jsou vymačkáváni úplně stejně. A to je také důvod, proč padla ideologie levice a pravice. Miliardář Babiš udělaná koalici klidně i s koupenými komunisty. Jistě nerad, ale co se dá dělat. Česká pravice mu jde po krku kvůli nedostatečnému přídělu zlodějen pro globální korporátky a pro místní stračí mafiány. A nyní se podívejme na zemi, na jejíž úroveň se chce české jedno procento jednou dostat. Takto vypadá distribuce bohatství v USA.Spojil jsem do jednoho grafu růstů příjmů jednoho procenta a dolních 50 % obyvatel, abyste si to lépe vychutnali. A nyní se podívejte na stejný poměr pro Rusko, které má velice zajímavý vývoj.Červená pro jedno procento ukazuje raketový nárůst bohatství po divoké privatizaci státu na česko-ruský způsob. Stejně tak je děsivý propad modré, kdy pod dozorem amerických neoliberálů a bank došlo k prakticky kompletnímu ožebračení dolních 50 % obyvatel. Ale pozor, podívejte se na vládu Putina a na změnu v dynamice obou grafů. Modrá jde nahoru a červená naopak dolů. Současná vláda v Rusku zásadně změnila dynamiku rozkrádání státu pro jedno procento ve prospěch dolní poloviny, která bohatství jednoho procenta produkuje a nic z něj nemá. A to je také důvod srdečné nenávisti Putina a jeho systému na neoliberálním Západě. Globální západní korporace nesnáší ruský kapitalismus, v němž oligarchové musí platit alespoň nějaké daně a stát jim nepatří přes koupenou politickou elitu a přes koupenou byrokracii jako na Západě. Ale o tom bude řeč v pokračování o studené válce mezi Východem a Západem.

A na závěr to nejlepší. Pokud se podíváte na grafy distribuce bohatství v Česku, tak nenajdete vůbec nic. Kliknutím zjistíte, že Česko neposkytuje žádné údaje o rozložení bohatství. To je ideální stav, kdy nic nevíme a můžeme věřit oficiální propagandě a fejkům. Tak to má být. Ve lhaní pro jedno procento jsme už předehnali i USA. Náš šťastný lid ani neví, že je okrádaný a nakolik je okrádaný. Dozví se to jen nepřímo, pokud mu jedno promile banksterů sebere více než jeden bilión skrze bankovní zlodějnu organizovanou přes ČNB. Viz náš rozhovor spanem Mrázkem a pohled na naše starší články o monetární policie ČNB.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

162 komentářů :

 1. To zase bude jedu a nenávisti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. budou nas.aní, pak hladoví a pak zase dojde k plošnému přerozdělení s vyloučením 5% "elity" zahrnující, v Čechách nejznámějšího lahůdkáře, krejčího, kantýnské, zelináře, "Hamleta", kulisáka a jejich satelitů.

   Smazat
  2. VÁŽENÝ PANE UMLAUFE,

   jistě víte,že občané voliči poprve v dějinách ČR vytvořili vlastní NÁRODNÍ PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ a chtějí,aby jeho body někdo z intelektuálů s nimi v DIALOGU odkomentoval.
   Politická třida,která ovládá naš tisk však přikáže brzy cenzuru a už dnes zcela nelegálně i NA TZV alternativě maže právě tento navrhovaný PROGRAM,který si odmítají naši tzv zástupci osvojit a mají z něho a připadného dialogu o jeho konkrétních bodech strach a proto vzniku připadného hnutí občanů voličů brání zoufalou cenzurou,kdy se dokonce odvážili bezpřikladného kroku a vymazali na prý alternativním webu NWOO 67 přispěvků,které se tímto činem staly Národním programem občanů voličů.

   Pane Umlaufe je očividným přinosem,.že váš web začiná psát o tom,jak jsou oškubáváni občané a poprvé vidíme u vašeho autora pana Mrázka,že jste začali psát právě o penězich,kdy pan Mrázek mezi jiným připomíná,že i za blbé komuny všichni občané dostávali Nepodmíněný základní přijem,který je nám dnes upírán a de fakto ukraden.

   Prosime,zeptejte se vašeho autora pana MRÁZKA,zda by to nemohl být on,který by tento Národní program občanů voličů nezkusil bod po bodu zkomentovat.

   Děkujeme HVzV.

   Smazat
 2. Píšu jen svou životní úroveň. Před rokem 89 jsem za svůj plat mohl koupit např. 2,5 rifle a to jenom v Tuzexu, auto v hodnotě 70 tisíc tak 4roky a elektronika jako je TV v barvě z CCCP tak 2 měsíce a to nepočítám, že jsem musel platit nájem a jídlo. Některý tovar, teda všechno tzv. Luxus byl pod půltovka a ještě s frontou. Bylo hodně manifestací pod zvrácenou ideou a za jiný názor i žalář. Suma sumárum, ani já nejsem nadšencem EU a US hodnot ale pořád si toho spotřebního zboží koupim více jak za dob, kdy všechno patřilo všem a nikdo nic neměl, tehdy až na šmelináře všeho druhu (zelináři, řezníci, vexláci a aparatníci jedné strany). Lidská rasa se vyvíjí a tudíž bych socialismus pokládal za nepodařený pokus v sociální genetice

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žil jsem bez luxusu a měl se dobře. Oželel jsem ho na úkor toho, že recept byl za korunu, že jsem měl vždy do školy svačinu a oběd a jiní mi na něj nemuseli žebrat. Každopádně jsem nechodil nahý a jako nějaký hastroš, nechodili jsme se o Vánocích ohřát na náměstí polévkou pro hladové chudáky, kterou teatrálně nalévají lidi oblečeni v luxusu aby bylo vidět jak jsou štědří. Vše má své pro a proti. Jen dodatek, na nové auto jste šetřil 4 roky. Jak dlouho dnes jako člověk práce, při současných nájmech a příjmech budete šetřit na luxusnější nové(!!!)auto? Kolik lidí a kteří kupují nová auta? Když ho koupíte tak se zadlužíte přinejmenším na deset let.No já na své úrovni vidím lidi jak nakupují ,,luxusnější" zboží spíše v second handech, a u Vietnamců. Tato porevoluční vymoženost umožňuje toho nakoupit tam opravdu dostatek.

   Smazat
  2. Ani netušíte, jak moc je do očí bijící to, že vy jste nezažil socík ani jako batole.

   Smazat
  3. Před rokem 89 jsem si mohl za svůj plat koupit 2a půl riflí v Tuzexu. Zřejmě je považujete za tehdejší luxus. Kdybych si chtěl koupit dnes luxusní otrhané rifle v Pařížské, nebude mi na to stačit plat za půl roku...

   Smazat
  4. 18:25 "Lidská rasa se vyvíjí", ale vás to úspěšně minulo. Zapoměl jste v tom srovnání uvést, že za socialismu nebyly k sehnání ani LCD televizory, ani mobily. A třicet let před rokem 89 nebyly ani kombajny. Nemyslíte, že vývoj technologií a tím pádem i dostupnost a ceny spotřebního zboží jdou vlastní cestou a se změnou společenského systému nemají moc společného? To byste mohl stejně hloupě prohlašovat, že Západ před 30ti lety byl v naprostém úpadku, protože ve srovnání s dneškem tam naprosto nebyly k dostání tablety a ajfouny. Mimochodem, téměř všechen vámi tak milovaný "tovar" je vyroben v komunistické Číně. Takže váš názor na "nepodařený pokus" nebude asi tak úplně pravda.

   Smazat
  5. Recept byl za korunu (dnešních 10), ale dostal jsi na něj leda tak acylpirin, ne jako dnes, že každý důchodce do sebe cpe nejmíň 5 zahraničních špičkových léků. Proto se dnes taky dožíváme o 8!!! let déle než za komoušů.

   Pokud v dnešní době není někdo schopen dát svému dítěti 500 Kč na školní obědy, tak by se měl hanbou propadnout a žádné děti by takový "rodič" raději ani mít neměl.

   Za 4 roky na auto ten trouba našetřit nemohl, když platy byli 3000 a Favorit stál 86.000

   No každopádně, doba rovnosti, kdy lenoch se měl stejně dobře jako dříč, kdy kopáč s nedokončenou ZŠ se měl stejně době jako přednosta kliniky, jsou naštěstí dávno pryč.

   Smazat
  6. 18:25 ještě k tomu připočtěte dluh 200.000 na každého člena rodiny, a pak přepočítejte znovu.

   Smazat
  7. 18:25 Víte, proč bohatí nejezdí do práce autobusem, nebo tramvají?
   Protože ty není možné si vzít na leasing...

   Smazat
  8. 19:43
   Jste úplně mimo. V 80. letech nám definitivně ujížděl ve všem vlak rychlostí světla. Videokamery, videorekordéry, hudební věže, herní konzole, počítače,... na západě tehdy zcela běžné věci byly u nás nedostižným snem.

   Jak probíhal vývoj technologií se můžete podívat na poslední skanzeny těch odporných režimů, např Kubu, KLDR.

   Smazat
  9. 20:45 Většina autobusů, které vidíš jezdit po ulicích jsou na leasing, resp. úvěr. S tramvajema je to úplně stejné.

   Smazat
  10. 20:48 možná, ale ti, kteří poskytují dopravní služby(firmy, města), vozí pracující lidi dopravními prostředky, které jsou třeba na leasing, ale tím nepředstírají bohatství jako ti, kteří jezdí do práce drahými auty, které mají ve skutečnosti na leasing.

   Smazat
  11. 20:48 Zajímavé, že neznám nikoho, kdo má videokameru, videorekordér, hudební věž - co se týče pc, tak to nějakej šunt každej dneska má. Tyhle krámy všechny skončej na smetišti, ale skutečnou cenu má orná půda, les, rybník, doly a kvůli tomu se ty převraty dělaj.

   Smazat
  12. 21:02 Úvěr nebo leasing je naprosto standardní ekonomický nástroj, na kterém není nic špatného, naopak. Žádná úspěšná firma nefunguje bez úvěrů.
   V čem je problém mít drahé auto na leasing?

   Smazat
  13. 21:07 problém je ve stovkách tisíc exekucí v ČR, které jsou důsledkem chtíče lidí, kteří to drahé auto musí mít, i když na ně nevydělají. Navoněná bída, předstírající úspěch.

   Smazat
  14. Ano dožíváme se o deset let více než za komunistů. Zřejmě ti dnešní staří získali za komunistů dobrý základ i třeba díky kvalitní stravě v mládí a dnes z toho těží. Popovídáme si o tom kolika let se bude dožívat dnešní porevoluční hamburgrová, cocacolová, obtloustlá počítačová mládež, mající již v deseti letech vysoký tlak, cholesterol,trpící cukrovkou...Pak porovnejme.

   Smazat
  15. 21:47 No, snad ani nechci vědět, čím soudruzi v kolchoze stříkali pole, když jsem byl malej.

   Smazat
  16. 21:47

   hahaha, máš smysl pro humor. Podívej se na tohle:

   https://goo.gl/JGLfEf

   Jak zdůvodníš, že v roce 1960 jsme se dožívalo o rok déle než němci a v roce 1990 už o 4 roky méně??? To je ale záhada, co?

   A jak zdůvodníš, že za 30 let od 19960 do 1990 se délka života u nás nezvedla ani o prd a zrovínka od roku 1990 do 2017 za 27 let se prodloužila o 8? Zřejmě náhoda, viď?

   Smazat
  17. 22:16 A to je nějaká evoluční výhoda, prodlužovat délku života ?

   Smazat
  18. 21:33 Ale to přece není vina leasingu nebo úvěru jako takového, ani žádné banky. Je to naprosto svobodná volba každého z nás. A tak je to správně. Jestli si někdo vezme nesmyslný úvěr a nesplácí ho, exekuce je naprosto správný postup.
   Každý se o sebe holt musíme starat sám.

   Smazat
  19. 22:59 kdyby se měl každý starat jen o sebe (hloupá průpovídka neschopných politiků), tak bychom neplatili daně a neměli silnice, nemocnice, policii a navzájem se vraždili. Exekuce je v pořádku, pokud to nezničí člověka a nezbohatne na jeho chudobě horda soukromých exekutorů, soudů a líných právníků. Není v pořádku, když stát rozdává mocným a bohatým, hájí je na úkor chudých a ústy hlupáka mele cosi o osobní zodpovědnosti.

   Smazat
  20. Nájem v Praze, v centru 300 korun měsíčně, elektřina voda plyn, 150 korun, nyní nájem 20 000, elektřinavodaplyn 2 000. Čili za měsíční nájem byste měl 2 barevné televize, za čtvrtletní nájem byste měl ojetou škodovku a to se vyplatí.

   Smazat
  21. Měl jsem plat 2350 hrubého. Po odečtení daně a přičtení dětských přídavků na dvě děti jsem měl to samé v čistém.
   Za služební byt 3+1 jsem platil 120 Kčs měsíčně. K tomu necelou stovku za vodu a popelnice. Elektřina, televize a rozhlas dalších 140. Metrák hnědého uhlí stál, buď 8 Kčs ořech, nebo 12 Kčs kostka. Suma sumárum jsem bydlel za nějakých 450 - 500 Kčs měsíčně, což činilo nějakých 20% mého platu.
   Zařízení bytu jsme si koupili dílem z úspor a dílem z novomanželské půjčky, úročené 3%. Auto jsem sice měl, ale akutně jsem ho nepotřeboval. Do práce, nebo do školy bylo jízdné v symbolické rovině, navíc byly ceny stejné jak na vsi, tak ve městě. Do města jsme zajeli pouze občas, když jsme potřebovali něco, co se u nás neprodávalo.
   Připouštím, že potraviny, benzín, nebo spotřební zboží bylo v poměru k platům dražší, než dnes. Ale všechno bylo o několik řádů kvalitnější, než dnes. Jogurt byl sice jenom jeden, ale byl to skutečně jogurt. V uzeninách bylo maso a ne separát a boty mi vydrželi několik let.
   Televizi jsem měl černobílou, ale na to hovno, co v ní dávali mi stačila.
   Já nebudu zatracovat ani dnešek, ani minulost. Obě doby měly a mají své klady i zápory. Ale nebudu plivat po vzoru kavárny na období, které bylo pro většinu lidí mnohem přátelštější, než to současné. Bohužel, tenkrát jsme si to neuvědomovali.

   Smazat
  22. 22:16 To ti je na hovno! Není důležitý věk tzv. dožití, ale délka kterou z něho můžeš strávit jako svobodný člověk! Tedy bez tyranie tzv. námezdničiny. Smysl by to mělo při zafixování věku odchodu do penze dejme tomu na 55 letech pro muže (dožívaj se méně) a 60 pro ženy! Pak by se prodlužovala doba, po kterou má člověk svobodu nakládání svým časem - tím jediným skutečným vlastnictvím každého člověka na tomto světě ....

   Smazat
  23. ... páč v opačném případě (tedy neustálého posouvání věku odchodu do důchodu) znamená pa delší věk dožití jen jediné: že zůstáváš déle otrokem!

   Smazat
  24. Za komunistů dávala ČS občanům na úspory úrok 4%, dnes vám banka dá 0.1%, takže je jasné, že tohle kapitalismus není.

   Smazat
  25. Výhody:
   • Všichni měli práci.
   • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny.
   • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat.
   • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi.
   • Levné a všem dostupné úvěry.
   • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu).
   • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití.
   • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování.
   • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1 Kč.
   • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené, seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes, kdy hodně lidí a dokonce i dětí umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi.
   • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dět, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních.
   • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci.
   • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech.
   • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali.
   • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých.
   • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny.
   • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu, respekt a úctu, měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali.
   • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni, měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů.
   • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně, tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil.
   • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes.
   • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet, přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování a tudíž nebylo úniku do anonymity.
   • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy...
   • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit.
   • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna.
   • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale třeba si uvědomit, že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách, velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné).
   Nevýhody:
   • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče...
   • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží.
   • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží, které jsme neuměli vyrobit.

   Smazat
  26. SNAD by bylo lépe uvažovat jinak - kolik jsem před rokem 1989 musela utratit za jídlo, bydlení,, energie, cesty a lékaře, kolik procent z výdělku mne to stálo a kolik dnes?

   a snad by bylo také dobře si zjisit, klik ty tolik milované spotřební předměty v roce 1989 stály na tom senzačním západě....

   nevím, jak vy, ale já nepotřebuju patery rifle dnes a ani šest televizí a dvě auta, ale jíst, pít, bydlet a topit potřebuju denně.

   Smazat
 3. 17:52 to máte pravdu. 1,2,3 START!!!

  OdpovědětSmazat
 4. 18:25 Také píši jen za sebe. Zajimavý názor, zvláště v te poslední větě, že lidská rasa se vyvíji. Mám silný pocit, že vás ten vývoj zdaleka minul.

  OdpovědětSmazat
 5. Ale jdi ty Umlaufův brepto. K popisu distribuce bohatství slouží "Giniho koeficient". Jsme v tomto ohledu 4. nejlepší na světě ze 160 sledovaných států!!!

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Giniho_koeficient

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, a proto banka JPMorgan vyřadila Českou republiku ze skupiny vyspělých zemí a od 1.4.2017 jsme zařazeni mezi rozvojové země, ty umlaufe.

   Smazat
  2. 20:51 Aha, koukám, tady se na ty "bankstry" kouká tím pohledem, kterej se komu zrovna hodí.

   Smazat
  3. Jakýsi interní index banky JPMorgan, který není možné ani na internetu najít a který je určený ke kšeftování s dluhopisy má relevanci 0. A s distribucí bohatství o které je článek nemá společného už vůbec nic, ty negramotný lojzo.

   Smazat
  4. 21:00 milá lízo, E15 bys mohl dávat přednost před webem, na kterém zde zlehčuješ vážnost úpadku střední třídy a jejím postupném propadu do chudoby(chudí pracující ti vyhovují):
   http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/cesko-uz-neni-vyspelou-zemi-podle-expertu-patri-opet-mezi-rozvojove-1329152
   A že souvisí nízké mzdy s distribucí bohatství je evidentní, článek je poctivější, než ty, lízo.

   Přídavek:
   http://www.kurzy.cz/tema/detail/nizke-prijmy-na-hlavu-cr-preradi-z-vyspelych-zemi-do-3790635.html
   https://roklen24.cz/a/wbLdD/ano-pane-stechu-vedete-nas-na-uroven-bangladese

   Smazat
 6. 2017 18:25
  Krutá realita dnešní, kapitalistické doby...
  1 - Jak to ti – dnes jenom neustále pomlouvaní, mohli dokázat?
  2 - Jak mohli soudruzi před r.1989vydržovat tak velikou armádu, která
  nejenom, že hlídala hranice, ale byla kdykoliv připravena pomáhat při
  živelných událostech i na jakémkoliv úseku hospodářství? A nejenom to!
  3 - Jak mohli zajistit práci všem svým občanům?
  4 - Jak mohli zajistit, že lidé vydělávali tolik, aby každý mohl vyžít?
  5 - Jak mohli postavit továrny v každém městě?

  6 - Jak mohli elektrifikovat a plynofikovat zemi?


  7 - Jak mohli nastavět vodní a tepelné elektrárny?
  8 - Jak mohli postavit nemocnice a zdravotnická střediska a zajistit
  bezplatnou zdravotní péči?
  9 - Jak mohli nastavět tolik bytů posměšně nazývaných králíkárny pro lidi,
  které ale dnes mají hodnotu milionů?
  10 - Jak mohli zajistit levné nájmy?
  11 - Jak mohli zajistit levné energie?
  12 - Jak mohli zajistit opravdu bezplatné školství na všech stupních?
  13 - Jak mohli vybudovat školní budovy s tělocvičnami, hřišti a jídelnami?
  14 - Jak mohli vybudovat v obcích vodovody?
  15 - Jak mohli vybudovat v obcích kina, knihovny, kulturní domy, požární
  zbrojnice, obchody?
  16 - Jak mohli vybudovat pionýrské domy a starat se o aktivity mládeže ve
  volném čase?
  17 - Jak mohli postavit rekreační zařízení?
  18 - Jak mohli poskytovat pracujícím rekreace na zotavenou zdarma?
  19 - Jak mohli postavit zimní stadiony, fotbalové stadiony, sportovní haly,
  plovárny a jiná sportovní zařízení?
  20 - Jak mohli vybudovat bezprašné cesty tak, aby bylo spojení do každé
  vesnice?
  21 - Jak mohli stavět dálnice?
  22 - Jak mohli vybudovat elektrifikované železniční tratě?
  23 - Jak mohli zajistit levné autobusové spojení do každé vesnice od rána do
  půlnoci?
  24 - Jak mohli poskytovat slevy na dopravu pro studenty a pracující?
  25 - Jak mohli zajistit soběstačnost ve výrobě potravin?
  26 - Jak mohli zajistit, že potraviny byly kvalitní?
  27 - Jak mohli zajistit, že věci pro malé děti byly za směšné nízké ceny?
  28 - Jak mohli zajistit, že nebyli bezdomovci?
  29 - Jak mohli dávat nevratné půjčky rodinám na koupi zařízení a stavbu
  rodinných domů?
  30 - Jak mohli poskytovat mladým rodinám nenávratné a novomanželské půjčky?

  31 - Jak mohli vybudovat telekomunikační systémy, rozhlasové a televizní
  vysílání?
  32 - Jak mohli zajistit, aby se lidé nebáli chodit v noci po městech a
  vesnicích a cítili se bezpečně.
  33 - Jak mohli toto vše dokázat, a přitom mít vyrovnaný státní rozpočet?
  34 - Jak je možné, že neměli žádné dluhy?
  35 - Jak je možné, že po jejich čtyřicetileté vládě nezbyla republika
  zadlužená, ale naopak měla po světě pohledávky?

  P.S.
  Otázky na současný stav, kdy po čtvrtstoletí vlády kapitalismu je majetek
  státu rozkraden, bezdomovci, loupeže a vraždy jsou běžným jevem a dluh
  dosahuje astronomické výše, raději nepokládám.
  Asi bych dostal odpověď, že za to mohou ti komunisté, kteří

  nahospodařili tak málo, že se to již podařilo rozkrást, vystačilo to pouze
  na čtvrt století rozkrádání.
  Že by se tenkrát nekradlo? Kradlo se, ale když tehdy někdo ukradl pytel
  uhlí, tak po „listopadu“ někdo ukradl celé doly, když tehdy někdo ukradl
  pytel cementu, tak po „listopadu“ ukradl celou cementárnu. Každá doba má své
  plusy a mínusy. Jenom se mi zdá, že plusových ubylo a mínusových přibylo a
  den ode dne přibývá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak je možné, že těchto komunistických géniů měli v roce 1989 všichni už plné zuby? Jak to že ani dnes o ně nikdo nestojí a v posledních volbách jste získali jen 7% hlasů???

   Nic jste nepochopili soudruzi, stále si melete to samé, jste stále stejně hloupí.

   Smazat
  2. 18:52 Není co dodat, kdyby blbost nadnášela, tak zmizíš jako pára nad hrncem.

   Smazat
  3. 19:00 Ale že jsme jich tenkrát měli všichni plné zuby, to je holý fakt. V tom má kolega pravdu.

   Smazat
  4. 19:00
   No hlavně že jste zmizeli vy :-D

   Smazat
  5. 18:52 Na to je velice jednoduchá odpověď. Lidi dostávali informace, že někde je to lepší. Ty informace byly dávkovány tak, aby v člověku vyvolávaly zájem. Objektivní zhodnocení nebylo k dispozici. Komunisti byli v těchto věcech amatéři. Není problém vyvolat závist i mezi příbuznými. Pokud by lidi dostali možnost vyzkoušet si nový model nanečisto, tak by ho nikdo nechtěl. Současné hospodářství je koloniální bez původní soběstačnosti, došlo k poklesu v mnoha oblastech, máme nablýskané transparenty koupené na dluh.

   Smazat
  6. 20:58

   Ty prolhaný ruďochu, mohl by jsi nám laskavě prozradit, jakými kanály lidi "dostávali" ty informace a kým a jak byly "dávkovány", když komouši měli 100% monopol na VŠECHNA média, vše tvrdě kontrolovali a jakoukoli odchylku od rudé propagandy ihned a tvrdě potírali a trestali?

   Smazat
  7. My Češi jsme si v roce 1989 nevážili dobrého bidla a pohádky o bohatství všech obyvatel Západu jsme vzali za fakt. Navíc jsme zvonili klíči nikoliv kvůli demontáži socialismu, ale pro odstranění neschopného vedení KSČ.
   Na scénu se však prodral Havel s Klausem jim podobní a ti nás zatáhli do marasmu zvaného kapitalistická EU. Ta nyní před našima očima zaniká. Je nejvyšší čas z ní vystoupit. Zachraň se kdo můžeš!!!

   Smazat
  8. 18:52 Nebo trochu jinak podle přírodních zákonů. Mezi dvěma prostory byla umístěna přepážka. Tato přepážka byla po stanovené době odstraněna a došlo k difuzi. Promísení proběhlo tak, že ovlívněno bylo téměř vše v původně oddělených prostorech. K promísení by proběhlo bez ohledu na to, jestli v daných prostorech existuje reflexe těchto procesů.

   Smazat
  9. Mohu o tom zvonění klíči zasvěceně hovořit, protože jsem se ho v rámci OF osobně zúčastnil a organizoval i generální stávku v rámci odštěpného závodu montážní firmy na Slovensku. Nikoho tehdy ani nenapadlo, že bychom měli po roce 1990 zavádět kapitalismus z počátku devatenáctého století!!!

   Smazat
  10. 21:16 Tak to máš krátkou paměť, nebo nám tu záměrně lžeš. My Češi jsme zvonili klíči kvůli odchodu socialismu.
   Podle tvého výroku by to vypadalo, že bychom klidně v socialismu zůstali, kdyby přišlo jiné vedení KSČ. Což NENÍ pravda.

   Smazat
  11. 21:12 Na to je samozřejmě také jednoduchá odpověď. Existoval tu černý trh, který pašoval "nedostatkové" zboží ze západu, přečtěte si třeba něco o F.Mrázkovi a spol. Na základě těchto procesů se systém musel zhroutit.

   Smazat
  12. Samozřejmě nebyli všichni lidé jednoho názoru, ale drtivá většina neměla pocit, že je potřebné se vracet až do devatenáctého století bez odborů, které jsou pro pracující jedinou zárukou, že je kapitalista nesedře z kůže.

   Smazat
  13. Existují i dnes důkazy ve formě průzkumů veřejného mínění z té doby, které potvrzují má tvrzení ohledně pokračování socialismu. Ani Havel se v prvních dnech po listopadu neodvážil propagovat kapitalismus se statisíci nezaměstnanými občany.

   Smazat
  14. 21:31 Pardon, ale ten argument vracení se do devatenáctého století jste vzal kde? To přece tenkrát nikdo nechtěl.

   Smazat
  15. anonymní 28. prosince 2017 21:31 tvrdí, že pouze na základě nedostatkového zboží se systém musel zhroutit.
   Já bych se spíše přikláněl k teorii, že jedna část KSČ, která ovládala STB cíleně svrhla druhou část reprezentovanou Jakešem. Žádná spontánní sametová revoluce se nemohla rozvinout bez podpory STB. Ta měla pod kontrolou celé území republiky a pokud by to nechtěla, tak by všechny rebely pochytala dala pod zámek a občané stejně v té době byli spíše pasívní diváci a pouze souhlasili s viditelnými organizátory převratu. Ti byli z velké části pouze užitečnými idioty a nechápali, kdo tahá za nitky.

   Smazat
  16. 21:31

   Lidská blbost opravdu dosahuje hvězd. V 10 milionové zemi máme 3 miliony starobních a invalidních důchodců kterým platíme slušný důchod, všichni mají kvalitní zdravotní péči skoro zdarma a nějaký rudý blb tady bude žvatlat o "kapitalismu 19. století". Neuvěřitelné.

   Smazat
  17. 21:43

   Ale hovno. Bez ruských tanků za zády jako v roce 68 jste nebyli nic. A to je celé. Jedině že by soudruzi z STB, zařídili pád komunismu v celém východním bloku najednou.

   Smazat
  18. 21;44
   Jakej slusnej důchod ty uASSackej vohone debilni????!!!!
   Tyhle sracky máš z Fuckingtown post???

   Smazat
  19. 21:35 Pamatuješ se na "vládu jedné strany" - KSČ? A tu jsme nechtěli, ať by v jejím čele seděl kdokoli. Ty tvoje důkazy bych chtěl vidět.

   Smazat
  20. Anonymní28. prosince 2017 21:38 se táže na devatenácté století:
   V té době přece v Čechách a ani na Slovensku nebyly žádné odborové organizace pracujících. Existoval raný kapitalismus, který neuznával ani právo na osmihodinovou pracovní dobu.
   Pracující byli vydáni na milost svého zaměstnavatele. Bylo méně pracovních příležitostí než pracovníků a to nahrávalo kapitalistům, aby pracovníky hrubě vykořisťovali.
   Téměř stejně tomu bylo po roce 1990 až dosud. Proto zde bez silných odborů stále máme čtvrtinové mzdy než je tomu v sousedním Německu.

   Smazat
  21. A ještě k těm mzdám Němců. Ty jsou nyní sice vyšší, ale již se za pomoci migrantů z divočiny připravuje jejich plynulé snižování. A Němci pod vlivem místní propagandy to jistě akceptují. Oni jsou totiž zdegenerovaní a ty mzdy tam mají pouze historicky propůjčené, aby tím oblbli důvěřivé Čechy, Slováky a další národy ve východní Evropě. Nyní již USA ovládlo tento prostor a není důvod ve vyplácení zbytečně vysokých mezd v Německu. Navíc to způsobilo degeneraci Němců a ti se nyní ani nebrání invazi divochů z Asie a Afriky.

   Smazat
  22. 21:55
   Ne, máme tady třetinové mzdy, protože po 40 letech vaší vlády byly dvactinové.

   Smazat
  23. 22:03 Jo tak, výše mzdy v Německu se určuje v USA? Tak to pak jo...

   Smazat
  24. 22:04
   Od Hadraku to bude pomalu 30 let a z těma penezma to je víc v prdeli,než bylo,nějaká divná logika ty zblblej pohadrakovy!

   Smazat
  25. Anonymní28. prosince 2017 21:44 má pocit, že všichni důchodci jsou za vodou. A možná jim ty důchody nepřeje.
   K tomu je vhodné poznamenat, že existuje tzv. průměrný důchod, který však neberou samozřejmě všichni. Osobně mám důchod nadprůměrný a stále ještě na plný úvazek pracuji. Z penze se dá tak leda přežívat, ale nikoliv žít. Za léky se na rozdíl od doby za komunistů musí platit významné částky. Takzvaná regulace cen je pouze fiktivní a farmaceutické firmy dojí pojištěnce bez rozdílu, zda mají velký nebo malý příjem. Navíc politika, která umožnila, že zde neexistují silné odbory, způsobila omezené příjmy pracujících do systému zdravotního pojištění. Také stát se chová jako Hun na dobytém území, když za státní pojištěnce (důchodce, děti) platí mnohem méně než platí ostaní pojištěnci ze svých vydělaných příjmů.

   Smazat
  26. 22:14 No, s těma penězma je to jak u koho. Kdo sedí u kompu a nadává, ten je asi s penězma v prdeli, jak říkáš. Kdo se stará a ohání se, ten si nestěžuje.
   To víš, doba, kdy se brala výplata i za proflákanou šichtu, už je dávno pryč.

   Smazat
  27. 22:14

   Asi teda děláš něco špatně. Zkus začít pracovat, něco užitečného se naučit, nebo odjeď pracovat na západ, nebo začni podnikat, makat na sebe..
   Možností máš nepočítaně jenomže ty čekáš už 30 let na pečené holuby.

   Smazat
  28. 22:17
   Za komoušů žádné léky nebyly, ty troubo! Leda tak acylpirin. Když byl člověk vážně nemocný a neměl známé na západě kteří mu je poslali tak prostě chcípnul a mohl jsi si stěžovat leda na lampárně. Lidi nad 50 let neměli nárok na dialýzu atd. Vůbec nevíš o čem točíš!

   A je pekelný rozdíl pro hospodářství živit 1.5 milionu důchodců jako komouši nebo 3 miliony jako dne. Umíš snad počítat, ne?

   Smazat
  29. Anonymní28. prosince 2017 22:04 má pocit, že má třetinovou mzdu Němců. A za Husáka to prý byla dvacetina.
   Statistiky jsou různé, ale nyní máme téměř stejné náklady na energie a srovnatelné náklady na základní služby a potraviny. Jen ty mzdy se dramaticky liší. I ve firmách jako je Autoškoda Mladá Boleslav, kde je produktivita práce na vysoké téměř srovatelné úrovni jako v závodech Volkswagenu v Německu jsou značně rozdílné platy. A to v této automobilce existují poměrně silné odbory. Je v Česku mnohem obvyklejší, že odbory v továrnách vlastněných českým kapitálem vůbec nejsou jako v tom devatenáctém století.

   Smazat
  30. 22:26
   Nooooo,tak žádný léky nebyly????
   Co to ty hovne meles???!!!!
   Léčili se všechno Borovou vodou ty vemeno z kachny????
   Tak mi vysvětlí,že je možný,že jsme ještě nevymreli!!!!
   A dneska nechává VZP lidi chcipat v přímém přenosu!!!!

   Smazat
  31. 22:28 Dej pokoj s tím devatenáctým stoletím. Máš pocit, že tvoji skvělou mzdu za bolševika ti snad vybojovaly odbory? Ty revoluční odbory? Prd. Na vánoce každej dostal jednu kolekci na dítě a nazdar. A hlavně jestli měl každej zaplacený známky.

   Smazat
  32. Anonymní28. prosince 2017 22:20 má pocit, že kdo se stará, tak ten má. Očividně sází na prosazení individua.
   To může tvrdit jen nepracující důchodce bez zkušeností, že na Čechy čeká zázrak v Německu nebo jinde na Západě. Tam samozřejmě čekají na gastarbaitery, kterým platí výrazně méně než domorodcům. A v Anglii to došlo tak daleko, že na Poláky a Čechy útočí více než na nějaké Pakistánce a Maročany. Není to tak dávno, co osvobodili militantní Angličany, kteří ubili řetězem Čecha za ironickou poznámku vůči nim. A soud je osvobodil. Češi v Anglii nejsou považováni za plnohodnotné lidi!!!

   Smazat
  33. Anonymní28. prosince 2017 22:37 pochybuje o mé mzdě za bolševika:
   Nechci se vychloubat, ale tehdy jsem měl za technickou práci na významné stavbě dvojnásobek tehdejší průměrné mzdy. Tedy jsem o žádných kolekcích neuvažoval. Je pravda, že za tohoto režimu ztratily odbory svou původní funkci, ale za nového ji z velké části nenašly. Možná to bude tím, že revoluci nedělali v Česku a na Slovensku lidé, ale pár užitečných idiotů pod vedením STB.

   Smazat
  34. 22:45 Nepochybuji o tvé mzdě. Pochybuji, že ti tu mzdu vybojovala odborová organizace.
   A to jsem v ním ani nebyl.

   Smazat
  35. Anonymní28. prosince 2017 22:26 se domnívá, že je dnes moc důchodců. Systém je není schopen uživit.
   To bylo po roce 1990 řečí, že komunisté neuměli hospodařit, ale my se západními kapitalisty, kterým předáme naše fabriky téměř zadarmo, to zvládneme efektivněji. Tedy tím chtěli ti Klausové a spol. říci, že důchodce tento efektivní systém uživí úplně snadno. Nikdo nebude v práci jen počítat hodiny a prachy se posypou nejen pracujícím, ale i kapitalistům, kteří nás přišli zachránit před neefektivním socialismem.
   Ony by peníze byly, ale pokud jsme si nechali odcizit fabriky, obchod, banky a osvobodili jsme i dividendy od daně, tak se nesmíme divit, že peníze odcházejí do ciziny a zde platí daně jen pár horlivců, kteří se nezaregistrovali v daňových rájích. Pak malé mzdy generují malé platby na zdravotní a sociální pojištění. Vše se vším souvisí.

   Smazat
  36. 21:26 To je lež! Socialismus je i na Západě. Bojovali jsme za totéž zač bojují lidé i tam - tedy za komunismus! Pro všechny! Tedy za odstranění muk práce. Jenže nakonec ho dosáhla jen malá menšina veksláků, šmelinářů, agentů KGB a jejich politických pohůnků ... Viz -
   http://gci-icg.org/czech/komunismus1.htm#budpracicest

   Smazat
  37. 22:37 O ty kolekce snad ani nejde, ale byly třeba zdarma tábory pro děti.

   Smazat
  38. 22:08 Nevím kde žijete, ale Německo je kolonie, která svou produkcí udržuje ssa. Němci by vám o tom řekli víc, ale nezkoušejte je oslovit anglicky.

   Smazat
  39. 10:10 Potkal sem Voťase v buse a povyprávěli sme. On makal kdysi v mlíkárnách co pak zkrchly a pak sem ho neviděl, dobrejch 20 roků. Taxe mi svěřil, že ďál pro německou firmu, celejch 15 roků a nedávno si tam byl vyřizovat zápočťák a - malér! Firma už patří Amíkům! No starej šel do důchodu a mladej na to není a tak to prodal. No a byl poprvý v životě za Velkou loužej podepsat dokumenty o prodeji a udělat si první dovču po x - letech a tak Voťasoj vot tom povyprávěl. Ten je valil bulvy! Svěřil se mu že Německo dožene USA tak za 50 let! No a Voťas se mu ani nemusel svěřovat že my to Německo ani za těch 50:)))

   Smazat
  40. StB Zifčák aneb mrtvý student Šmíd29. prosince 2017 12:39

   • www.freeglobe.cz/Articles/1697-ludvik-zifcak-mrtvy-student-smid-vzpomina-na-listopad-slo-nam-o-vymenu-spicek-uvnitr-ksc.aspx
   Citát: Podle průzkumů v r. 1989-1990 změnu politického systému chtělo jenom 12% lidí. Takže88% lidí si přálo zachovat ten systém, který zde byl. Chtělo to pouze vykonat nějaké kosmetické změny.

   Smazat
  41. Zpověď bezdomovce29. prosince 2017 12:44

   Na Václaváku v XI/1989 jsem měl v rukou klíče od bytu, chaty, auta, garáže a kanceláře. Měl jsem sytý žaludek! V teplém kožichu se mi zvesela cinkalo! A teď? Teď jsem hladný, nezaměstnaný, rozvedený, bez stálého příjmu a důchodu. Nemám z čeho platit výživné! Mám na krku exekuce! Mám prázdní ruce bez klíčů a nemám už čím cinkat. Jsem otrhaný, chodím v otřepaných sandálech a s holým zadkem! Občas přespávám u charity!
   Děkuji Ti, Havle, že jsi se o mně tak "hezky" postaral za mou blbost!!! "Děkuji" všem nepolitickým politrukům a zrádcům národa z protilidových vlád po roce 1989!

   Smazat
  42. Jakmile někdo odhalí bídu a zvrácenost současného systému je okamžitě napadán parazity a šmejdy, kteří z tohoto marastu těží. Pan Umlauf je možná rudý, ale mozek mu funguje dobře. Pro pána v 18:48 - vy, já a mnozí další vědí, že to bylo možné tím, že nadhodnota vytvořená těmi, kdo tvořili hodnoty, byla celá převáděna do státního rozpočtu a poté přerozdělována na investice a terciální sféru. Dnes je celá tato nadhodnota uloupena kapitálovými parazity, přerozdělena mezi přisluhovače, lokaje a manipulátory, část ulita do daňových rájů a něco málo ve formě daní do rozpočtu.

   Smazat
  43. Pan Umlauf není ruďas, ale soucitný věřící člověk, občan, který chce lepší společnost, a ví, jak taková společnost má vypadat. Za "ruďase" označují duševně impotentní debilové všechny ty, s kterými nestačí držet argumentační krok.

   Smazat
  44. Tady žádnej rudej bolševismus byť třebas i s xichtem Matky Theresy nikdo nechtěl, rudí voli! Co si pamatuju, tak jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, jestli to praskne a já věřil že praskne! Táta mi tvrdil furt že je to pitomost, že už by se sem kapitalismus nemoh vrátit, že tu nikdo fabriky neumí řídit atp. a babička zas, ať si táhnu na západ,když se mi tu nelíbí, že prej tu takovým jako já pšenka nepokvete. A měla pravdu, jenže jinak! Protože na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali! Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce!

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud věříte v pána boha, tak jej budete za pár let prosit, abyste mohl toto mohl vzít zpět. Vše co uděláte špatného, se vrátí dvojnásob...

   Smazat
 8. ja se mám dobře,dostál sem od ježížka smartfon tablet a sériji her cal of duti a pak pernamentku do macdonaldu restavrací,není to skvěle?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tys musel bejt ale hodnej...

   Smazat
  2. 19:39 - předvánoční zpráva mainstreamu zněla, že 1/3 domácností si letos bere na vánoční dárky úvěr(k exekucím snadno a rychle).

   Smazat
  3. Třetina, sedmina, všechno jedno. Kdo si nevymýšlí a nelže, jako by nebyl.

   https://www.irozhlas.cz/ekonomika/vanoce-darky-pujcky-exekuce_1712121514_pj

   https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/pujcky-na-vanoce-nejprve-splatte-dluhy-upozornuji-exekutori_456585.html

   Smazat
  4. 20:56 Ale jako bys nevěděl, že tady je to na "upravených" faktech založené.
   Ovšem na prolhaném "mainstreamu" se tu nenechá nit suchá.

   Smazat
 9. Stále se lže . Dnes jen tv prima odvysílala vraždu patnáctileté němky Avgánským uprchlíkem . Co na to výtači ?
  Bohatí Němci , tak se mají dobře . A takovou verbeš si natahají do přepichu . Doufám že dostanete Češi rozum a nepustíte čmoudy do vašeho bohatství a přepychu .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O nás Čechy neměj obavy ty Uzbeku.

   Smazat
  2. Vy máte východní hranici s Uzbekistanem ? :-)

   Smazat
 10. No, máme se, jak jsme se neměli. Stávali jsme (někteří) frontu na banány a barevné televizory, dneska se v Kauflandu rveme o zlevněné máslo.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážně, jo? Tak to tě opravdu lituju, chudáku. A neschovávej se zbaběle za "my" a mluv jen za sebe.

   Smazat
  2. Přesně tak. Zlevněnýho másla tam máš, že ho neuneseš a nikdo se s tebou o něj prát nebude.
   To je někteří se snaží vyvolat dojem, jak jsme na tom mizerně.
   Mluvme každý za sebe, já se mám tak, jak jsem se nikdy neměl.

   Smazat
  3. 21:04 Nevím, jak v Kauflandu, ale to máslo je několikanásobně zdražené :-)

   Smazat
  4. 21:11
   Trochu faktů proti žvástům rudých gerontů nikdy nemůže uškodit :-D

   https://www.czso.cz/csu/czso/vyvoj-prumernych-cen-vybranych-potravin

   Smazat
  5. 21:20
   Lhát a srat si do huby to umí czso bezvadně,celej Pepi Goebels!!!!

   Smazat
  6. 21:52 Jestli to nemáš jak doložit, tak vlastně jen urážíš.

   Smazat
  7. 21:52
   Moc se snažíš, soudruhu, ale nemáš šanci, údaje přesně sedí

   https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ/products/2001000129478

   A maj i levnější v akci

   https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ/products/2001015351291

   Smazat
  8. 21:58
   Jasně,hlavně ty kvalitní polský sracky,ty zeme sám houmlesaku!!!!!

   Smazat
  9. Je to pravda . Do kaufu chodí nakupovat i herci . Nebudu bonzovat . Každý se snaží ušetřit . I bohatý fricek je vychcaný a hypoška udělá svoje .

   Smazat
  10. Já chodím do Kaufu taky nakupovat a nejsem ani herec, ani bohatý fricek a nemám ani hypošku. Prostě to mám blízko.

   Smazat
  11. Takže lenochod....nebo jen lenoch?:-)

   Smazat
  12. Hele asi i tak se to dá říct. Kdybych věděl, že jsou pomeranče nebo rohlíky lepší v Tescu, šel bych tam. Ale obíhat všechny tyhle krámy fakt odmítám.

   Smazat
  13. 23;03 Takže nakonec líná behna....jestli seš takhle pracovitej,tak se nedivím,že se nejlíp mají cikorky a nemakacenka!:-)))

   Smazat
  14. 21:20 Tak já nevím soudruhu. Nezdražilo máslo snad o 50 % ? A stávalo 5 kč.

   Smazat
  15. 23:20 Lepší líná běhna než upachtěnej čechomužik! Což potvrdil v svý knize i Mordochaiův zeťák! - https://www.kosmas.cz/knihy/114296/pravo-na-lenost/

   Smazat
  16. Takže abych to shrnul. Říká se "chytrému napověz, hloupému dolož". O to tady ale nejde. Fakt, že jedním z výdobytků tohoto režimu je, že se lidé někdy nad slevami poperou je všeobecně známý. Popírat nebo maskovat ho může leda nejpodlejší lhář. No a tito lháři jsou také jedním z výdobytků tohoto režimu.
   J. Hruška

   Smazat
 11. A hlavně, v USA nebyla válka, naopak USA neskutečně zbohatlo na válce v Evropě a pak vyráběly s předstihem ty všechny elektronické sračičky, protože Evropa a především ta východní, která byla zpustošena německou armádou za podpory amerických korporací, měla starosti, jak nakrmit obyvatelstvo. Jenomže jak lidem otrne, tak hned chtějí barevný televizor a další hračky pro děti, a zapomínají, že jim německý soused podříznul dědu....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A na to Rusové nikdy nezapomenou, i kdyby měli hovno. Ale oni mají mnohem víc...

   Smazat
  2. tttt, aneb ruský fanatický užitečný idiot prakticky v přímém přenosu.

   Smazat
  3. 21:39 Neskutecnej vohon z hnid a phuhu,ale raději se bude mýlit s uASS jako ta stará pinda Siklova!!!!!:-)

   Smazat
  4. 21:55 Té paní nesaháš ani k podrážce boty.

   Smazat
  5. 31:59
   Ta neuzitecna zkurveny exsvazacka je stejná svině,jako byl udavacskej kripl Havel!!!!!

   Smazat
  6. 22:19 Hm, kdepak, pořád té paní nesaháš ani k té podrážce.

   Smazat
  7. 22;25
   Já nejsem taková udavacska svině a kurva jako ta zdechlina....Takže ji srovnávají s vlastní mámou,to bude sedět!!!!!

   Smazat
  8. 22:37 Hele, pořád nic. Ani k podrážce.

   Smazat
  9. 22:40
   Hele,pořád mně to těší,bejt taková kurva jako je ta exsvazacka,raději vyskočit z kůže!!!!!:-)))
   Ale to vy havlotrosko nechápete,holt není vám s hury dáno!!!!:-)))

   Smazat
  10. 21:59 Svatá pravda. Té paní bych nesahal ani k podrážce boty.

   Smazat
 12. Pěkný a pravdivý článek a ještě jsi lidé to 1% zvolí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, a 17:52 na to správně upozornil.

   Smazat
 13. Rusové , Srbové a Poláci jsou hrdé národy které bojovali s Hitlerem . Vy v Praze jste vdechovali kakao a udávali sousedy . Teď chodíte s červenýmirvenými trenkami a kartami .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbečku, neurážej, když nic nevíš. Češi byli za okupace jedním z nejpopravovanějších národů Evropy. Tak se rychle omluv!

   Smazat
  2. 23:16 Škoda,že nepopravili tu pakáž jménem Havel und spol.

   Smazat
 14. Volte ty, na které nadává Kalousek a Sorošova "veřejnoprávní media", nemůžete udělat chybu! Soroš není vůdce, to je jenom vykonavatel vůle šmejdů. Šmejdi vlastní FED a dluh USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:39 Dobrá rada nad zlato. Kalousek nadává na všechny, kteří po posledních volbách s ním sedí v parlamentu a mají víc poslanců jak on.
   A k čemu že jsme si to pomohli?

   Smazat
  2. 22:45 -pomohli jsme si k tomu, že Kalousek nedělá ministra financí a Chazar Hermann se trapně paktuje se sudeťáky, je Vám to málo? Jste schopen pochopit, že jsou v prdeli?

   Smazat
 15. Tady kavárna a jejich sluhové:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Elity-kolem-Havla-a-Schwarzenberga-nenavidi-Cechy-Filozof-odhalil-inspiraci-protektoratnim-ministrem-Moravcem-517913

  OdpovědětSmazat
 16. Tak asi nejfundovanější příspěvek je ten z 18:48, mimochodem je zajímavé že to byl zrovna revoluční rok, ale to je kouzlo nechtěného. Jinak všem odpůrcům socialismu uniká jeden fakt, že sice byla Karibská krize, kterou vyvolali Ušáci, ale svět nebyl v té době nikdy tak blízko válce jako dnes. Pokud někdo z těch mladejch chce vědět co to je válka tak ať si v klidu zagůgluje, kdo netuší o co jde a co by nás mohlo potkat ať si zajede na Ukrajinu a podívá se co za bordel jim tam Ušáci zařídili. Tady v podstatě nejde o to kdo má pravdu, ale o to do čeho se necháme jako národ vmanipulovat, Maďaři jsou chytřejší. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemalujte čerta na zeď. Na FB nic takovýho nepíšou, a starý maj hypotéky, takže klídek.

   Smazat
 17. ...89 rok byl privatizační převrat komunistické oligarchie, jejich rodin, vexláků atd...stb. na národní třídě sehrála hl. roli...jako pamnětník potvrzuji, že se tenkrát o kapitalismu nemluvilo ale o demokratické společnosti s tržními prvky..a my jsme na to skočili..dnes je stát zadlužený a nám občanům nepatří téměř nic ..je to pravý opak situace, kdy komunisti/a nejenom oni/ odešli z politicko-hospodářských funkcí a usadili se v křeslech majitelů podniků. které dřív jenom řídili..
  na manažerské posty

  OdpovědětSmazat
 18. K těm nesmyslům, že v roce 1989 jsme prý chtěli kapitalismus. Je to nesmysl. Chtěli jsme v podstatě vylepšený socialismus. Dle výzkumu chtělo kapitalismus u nás maximálně 3 % (slovy tři procenta) obyvatel. Ten kdo tady vykládá nesmysly, že lidi chtěli kapitalismus, tak v té době ještě nežil nebo maximálně "tahal kačera".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je ten odkaz:
   https://www.denik.cz/z_domova/michal-pullmann-lide-byli-nadseni-ale-ne-pro.html

   Smazat
  2. Hele, bambulo, asi ti to uniklo, ale v demokracii máme nejlepší a nejprůkaznější průzkum veřejného mínění který se nazývá "volby". Říká to to slovo něco?

   No a první svobodné volby vyhrálo drtivě Občanské fórum se ziskem 53% hlasů. A OF bylo sředopravé hnutí.
   Další volby v roce 1992 vyhrála ODS se ziskem 34% hlasů.
   Takže o čem to tu točíš?

   Smazat
  3. To, že OF bylo doprava se ukázalo až po volbách, když rozjeli rozkrádání společného. A vítězství ODS byla jen reakce na "nepolitickou politiku" Václava Havla. Další reakcí na loupežnictví pravice bylo volební vítězství CSSD v čele se Zemanem. Slibil lidem členské průkazy vázané v kůži ODeSáků.O tom už napíšeš. Leo

   Smazat
  4. Je jen jedna pravda ,kdysi podle Klause ,doženeme západ za 20 let! Posunuli jsme se o 28 let a jsme tam stále kde jsme byli , ale jen jednou prognózou ,že nedoženeme nikdy ! Za 28 let se zadlužením státu 5,5 bilionu v pr.... !

   Smazat
  5. Sametově jsme si vybojovali lichvu, prostituci a heavy metal. Třikráte hurá !

   Smazat
  6. Arcidiabol Klaus29. prosince 2017 13:00

   V rámci Veľkej privatizácie samozvaný mág Klaus dovolil veľkolúpežnú rabovačku s odkazem, že sa len učíme novej ekonomike. Zatajil, že aj on sa len učí. Čiže bol to len egoistický nedouk, ktorý sa hrabal a vnucoval na vládnú funkciu, na ktorú vlastne nemal žiadne vedomostné ani praktické dispozície! A pospolitý ľud jeho neznalosťami tak nenavrátne prišiel o nevyčíslitelné miliardové hodnoty (náklady transformace činili 577,5 miliard Kč)!
   Po ukončení svojho prezidentského mandátu Klaus vedome a úmyselne poskytol amnestie prokazateľne vinným a trestně stíhaným alebo odsúdeným veľkotunelárom, rabovačom, zlodejom a inej spoločenskej špine. Áno, tým tzv. "úspešným veľkopodnikateľom typu Krejčího", kterých Klaus tak chválil vo svojej arogantnej obmedzenosti.
   Avšak Slováci si už jedny kontroproduktivné a protispolečenské prezidentské amnestie vyriešili - tzv. Mečiarove amnestie vyhlásené v r. 1998 vtedajším premiérom Mečiarom boli zrušené!:
   https://sk.wikipedia.org/wiki/Me%C4%8Diarove_amnestie
   A čo v Čechách?! Tam by tiež právne nešli zrušiť tie divné a protispolečenské Klausove amnestie? A potom obnoviť trestné stíhanie a po zásluhe odsúdiť protispoločenské živly a havlovsko-klausovské arcilúpežníky?!

   Smazat
 19. 0:46
  Hele ty vohrablo,plést si demokracií s debilokracii může jen idiot jako TY!!!!!
  Už se jdi pomodlit a chápat!!!

  OdpovědětSmazat
 20. ...máme-máte se dobře...NA DLUH !..jak je možné se mít dobře, když je republika zadlužená ?!..může mě to někdo vysvětlit !..díky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a v tom je právě ten fígl. Já jako předseda vládyy : půjčím si - mě to nic nestojí - to zaplatí ti troubové dole. Ale hlavní háček je v tom jak jsme se sem dostali ?! Hodnotit stav s ohledem na posledních 14 dní (rok) je zcestné. Vezměte posledních 100 let, máte odpověď. Vznik Fedu. Plánované finanční krize. Války - boj o suroviny. EU - zničení soběstačnosti národů-států. (potravinová, energetická - komu paatří voda ? .....) USA a Saudská Arabie = vznik petrodolaru. Dolar není kryt zlatem. Tiskárna USD. Fed tiskne papírky a my za to dáme zboží a práci. Media v rukou úzké skupiny - ovládání mas lídí - ovcí. Já jako mediální magnát - vydám zprávu - naseru lidí - rozdělím je proti sobě samým a jsem na koni. Jednoduchá manipulace. A ovčani to ani nezjistí - zajímá je co má soused - kde na to nakradl ...... Hezké co ?

   Smazat
  2. Ale no tak. Republika přece není zadlužená, republika má jen záporný finanční kredit. A kredit může být buď nulový, záporný nebo kladný, ale hlavně, že ten kredit máme. Zeptejte se někoho, kdo sedí v parlamentu a fušuje do zákonů. Pokud máte plné břicho, tak je úplně jedno, kdo to žrádlo vypěstoval ne ? No nemám pravdu ? A vo chlastu to platí ouplně stejně.

   Smazat
  3. 10:42 hahaha, žijete s "záporným finančním kreditem", "máte plné břicho" na dluh a je vám "ouplně" jedno, že jste ovládán věřitelem s hrozbou exekuce...

   Smazat
  4. 14:19 Já poudám, že dneska všude vládnou študovaný lidi a dokážou to, co by debil neudělal. A panečku, kolik těch študovanejch v Evropě máme, v každým státě jich je tolik. Můžeme si vzájemně poradit, jak se co nejvýhodněji zadlužit a přitom na tom ještě vydělat. Jemináčku ! To je moderní doba a finanční motor bank to utáhne jedna dvě, ani na to nejni potřeba žádnej papír, ale stačí nějaká klávesnice.

   Smazat
 21. Děsí mě jen jedno, většina z diskutujících ví úplně vše, neustále někoho napadá a radí mu co má či nemá. Dejte si ruku na srdce a oslavte Nový rok ale prací. Ne že budete makat, ale pracovat.
  Hurá do Silvestra!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:40 Mně neděsí, že většina diskutujících ví úplně všechno. Mně děsí to, že ti, kteří nediskutují, netuší vůbec nic.

   Smazat
 22. 8:40 si vykuř ty rudá filcko

  OdpovědětSmazat
 23. ..."8:40 si vykuř ty rudá filcko"..co to je za psychopata, kterej tohle může napsat ?..chodí k volbám ?..koho asi volí ?..čím se asi živí ? ..atd,...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:14
   Vždyť je to pohadrakovy vemeno z kachny,havlodebil!!!!

   Smazat
  2. 10:14 Já bych řek, že to je kuřák modrejch, zelenejch a hnědejch filcek. Zřejmě chce chudák s někým vykouřit dýmku míru, ale neví jak na to.

   Smazat
  3. 10:29 Zajeď šelomí pšouku, co se pravidelně vysouvá z lejnolíhně škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem :D:D:D
   Expertům trvalo pět minut zjistit že jsi jen prd detekovatelný pouze spektrometrem umístěným v těsné blízkosti Putlerovy prdele!

   Smazat
 24. Komunismus nám zanikl, příčiny jeho vzniku se nám vrátily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunismus je jediným řešením rozporů kapitalismu. Tedy pokud si lidstvo chce zachovat existenci na této planetě. T

   Smazat
  2. To je lež (resp. propagada)! Lidstvo může být do 30-ti let znovuzrozeno, tedy začít znovu a lépe! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
 25. ..já bych řekl, "CÍL /jako sen/ o komunismu nám zanikl,příčiny jeho vzniku se nám vrátily..skutečný
  komunismus se nerealizoval a socialismus nedostal příležitost se dál transformovat v dokonalejší ekonomicky a sociálně společenství..domnívám se,
  že u konce tehdejší formy socialismu stála komunistickpočetná komunistická oligarchie-nomenklatůra, která s původními komunistickými myšlenkami měla společné "jenom členskou knížku"..kterou okamžitě zahodili..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honba kapitalismu za ziskem není schopna řešit zákonité vyčerpání planety. To zvládne jenom plánovitý rozvoj. Bohužel našemu socialismu uškodilo 20 let normalizace po 68. a barevná revoluce v listopadu. Jinak rozvoj informatiky nahrával dalšímu zkvalitnění centráního plánování.Čína ukazuje, že se tak dá úspěšně ukočírovat i miliarda lidí.

   Smazat
  2. Až na to, soudruhu TESi, že Čína je tvrdě kapitalistická zem, stále ještě rozvojová s venkovem z 19. století s obrovskou majetkovou nerovností a minimálním sociálním systémem.
   Vy, místní komunističtí pitomci ve své rozežranosti netušíte co tady máte za ráj.

   A jaký rozvoj informatiky v ČSSR máš na mysli? Žádný nebyl.

   Smazat
  3. Ano, ČLR je rozvojová země, mezi rozvojovými zeměmi premiant. Díky moudré komunistické správě.
   ČSSR zaváděla počítače např. v důchodovém systému už v 70. letech. O 10 let později byly běžně k dostání osmibitové počítače a po prolomení amerického embarga se objevily i PC. Rozvoj tedy rozhodně byl.

   Smazat
  4. 1:00 ty kapoušský pitomče, ty se musíš hrozně nudit v té noční vrátnici i-dnes hovno.

   Smazat
 26. ...taky věřím, že systém u nás, tzv.socialismus
  byl perspektivní a schopen pozitivního vývoje...

  OdpovědětSmazat
 27. Po 30 letech je modernější technika a lepší léky. Spotřební zboží z Bangladéše vyjde levněji, stejně jako šizené potraviny. Proto velebme "liberální demokracii". Privatizační pučisté sice slibovali dohnání Západu, nastal opak, ale čert to vem...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.