Reklama

sobota 2. prosince 2017

Jefim Fištejn a ČRo Plus „bojují“ proti ruským trollům


Radim Hreha
2. 12. 2017
Veřejnoprávními médii glorifikovaný, tudíž pro relevantní část společnosti nedůvěryhodný globální havlista Jefim Fištejn, využil pozvání rozhlasové stanice ČRo plus ke školení jejich posluchačů, tentokrát na téma: Jak se bránit ruským trollům.  Atraktivní téma však odflákl ve stylu předlistopadových lektorů občanské výchovy, kteří si nevážili svých posluchačů. Namísto analýzy, či návodu pro rozeznávání „Bohemian fake news“ z autorských dílen ruských či tuzemských proruských trollů, prezentoval pouze mdlý PR materiál ve stylu neziskovky Evropské hodnoty, který v našich podmínkách diskredituje jeho autory a zejména jeho zprostředkovatele.


Fištejn totiž tlumočil fiktivní názor jakési virtuální veřejnosti, jejíž neverifikované „stanovisko“ najednou „sdílí“ špičkový opiniomaker britského nedělníku The Observer John Schindler, jenž se svému novinářskému řemeslu vyučil v bezpečnostní agentuře Spojených států.

Soudobý novinář Schindler, blíže nedefinovaným způsobem „procítil“ mínění veřejnosti obdobně, jako naši veřejnoprávní žurnalisté, které pak stejně jako oni, veřejnosti podprahově nabídl formou doktríny: „Veřejnost cítí, že je zapotřebí problém odpolitizovat a vnímat ho výlučně jako otázku bezpečnosti.“

Použitím pokleslého novinářského multiplikačního efektu pak zmátl i elitního intelektuála typu Jefima Fištejna, jenž skrze ČRo Plus veřejně sdílel Schindlerův vzkaz takto: „Důvěřivým lidem ruští trollové vnucují představu, že Rusko je jedinou vskutku křesťanskou zemí světa, která brání tradiční hodnoty před západními úchylkami, jako je alternativní sexuální orientace, že Rusko je jedinou civilizací, která ochraňuje bílou rasu před vyhubením.“

Co k tomu dodat, zvláště když i poslední ruský troll musí vědět, že Česko je majoritně ateistickou společností. Snad jen tolik, že Fištejn nejspíš nemá s ruskými trolly nic, ale opravdu nic společného. V případě podezření z napojení některých členů redakce ČRo Plus na trolly všech druhů, bych si tak jistý nebyl.

19 komentářů :

 1. Jak znám z médií Fištejna, tak jednoznačně "Je to vůl"

  OdpovědětVymazat
 2. Je to nemocný ne-člověk

  OdpovědětVymazat
 3. Pan Fištejn se zřejmě snaží,aby ho v CIA pochválili.Poslední dobou se mu nedaří a nedaří,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fištejn je Cibulka bez siderickýho kyvadla. Ovšem diagnóza stejná.

   Vymazat
 4. Jo za prachy a za pocit že je rádoby elita bude kecat takové hlouposti.

  OdpovědětVymazat
 5. Jako byste nevěděl, že se pravdoláskaři musí mezi sebou ujišťovat, že se loď ještě nepotápí. To jejich mužstvo se neustále množícími se úrazy špatným vedením zmenšuje a jejich vedení je při záchraně závislé na loayalitě posádky.

  OdpovědětVymazat
 6. Fištejn - ukrajinský žid ve službách CIA, to je jeho CV

  OdpovědětVymazat
 7. Pana Fištejna jak stárne a blíží se k závěru svého života hryže svědomí čemu se to zaprodal. Neznám jiného člověka z kterého by kapala taková nenávist k Rusku a Putinovi. Je to velmi smutný závěr života jednoho zaprodance.

  OdpovědětVymazat
 8. Proč Fištejn netáhne dnes na Ukrajinu? Tam k Rusku nenávistní žídé jsou u moci. Tady s jeho rétorikou se běžným českým občanům z něho chce jen zvracet, takže doporučuji, táhni o kus dál.

  OdpovědětVymazat
 9. Omyl - Fištejn je ve skutečnosti Putinův agent, který svými nevěrohodnými protiruskými vystoupeními má za úkol manipulovat veřejné mínění ve prospěch Ruska.

  OdpovědětVymazat
 10. Fistejn dopadne tak jak Berezovski....na sklonku zivota se mu bude styskat po sve vlasti, soucasni jeho chlebodarci casem zmizi, ostatni jim budou opovrhovat, pratele mit nebude, bude sam samotinky. Coz toho, ze bude mit penize...bude na okraji. I vlastni souputnici jim opovrhuji. Zemre nekde v koute, sam a opusten.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostá a absolutní pravda.Tak končívají všichni tihle sebestřední nafučenci, různé celebrity, hvězdy apod. Už to tak funguje - pravda - hodně dlouho,ale málokdo se z toho poučí. Pokoru neznají vůbec, snad až když na konci života pokorně leží někde ve starobinci, hospicu, nebo doma, v jedné cimře, na pořád stejné posteli, a čekají na zázrak - že za nima někdo přijde. Jenže nikdo nepřichází. Strašné.Z čím větší výšky přichází pád, tím je logicky bolestnější.

   Vymazat
 11. Tak to pak vypadá, když trotl mluví o trollech.

  OdpovědětVymazat
 12. Kdybych měl naprostou jistotu, že naše sdělovací prostředky mě informují nestranně a naprosto objektivně, nebudu vyhledávat ,,ruské troly". Můj názor je ten, že pro některé naše vládce je velmi nebezpečné, když se někde říká pravda. Ono se říká: Pravda bolí, pro pravdu se člověk zlobí, pravda je horší než lež...Bohužel dle mých zkušeností jsem už několikrát nachytal Rusy při pravdě. No u Fifštejna se mi to nestalo.Dodám že se opravdu nepovažuji za nějakého rusofoba. M.R.

  OdpovědětVymazat
 13. Nejlépe je to popsano zde ----


  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/sprostactvi-protikandidatu-zemana

  OdpovědětVymazat
 14. ČRo plus je zakamuflovaná RFE, ale dnes placená už z našich peněz. Kam až jsme to klesli, že musíme poslouchat tuhle propagandu a ještě agenta jurmulku Fistejna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasim. Ja rikam CRo24 "Radio John McCain". Asi takove nazory z nich kontinualne tecou.

   Vymazat
 15. Jefim Fistein - předseda dozorčí rady BigBoard Praha, a.s. provozuje billboardy podél silnic které jsou neoprávněně postavené již mnoho let .....

  OdpovědětVymazat
 16. Žid Jefim Slimejš Fischstein. Prototyp lidské fekálie.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.