Reklama

pondělí 18. prosince 2017

Kanada rozsvítila zelenou Kyjevu pro pokračování války na Donbasu

Christelle Néant
18.12.2017 AgoraVox, překlad a krácení PrvníZprávy 

Navzdory opakovanému varování Ruska proti oficiálním dodávkám smrtících zbraní západními zeměmi Ukrajině, se Kanada přesto rozhodla dodat smrtící zbraně Kyjevu, píše se v článku francouzského webu Agoravox.  

 

Zatímco Minské dohody se neplní a i výměna zajatců naplánovaná ke konci roku vypadá špatně, tak dodávky smrtících zbraní umožní Kyjevu pokračovat ve válce na východě Ukrajiny.

Navzdory dlouhodobým neoficiálním dodávkám zbraní, Spojené státy doposud odmítaly splnit opakované žádosti Kyjeva o formální schválení dodávek zbraní na Ukrajinu. Je třeba říci, že Washington si dobře uvědomuje důsledky, které by to mohlo mít.

Washington by se dodávkami zbraní stal tím, komu jsou mírové dohody, v tomto případě Minské dohody, k smíchu. Ale když „si nechce pán špinit ruce, tak nastrčí za sebe komorníka“, v tomto případě Kanadu. Kromě toho v Kanadě žije velká ukrajinská diaspora, která pracuje i v nejvyšších sférách moci (několik ministrů nebo vysokých úředníků je ukrajinského původu, někteří mají dokonce za předky banderovce a to mnohé vysvětluje).

13. prosince Kanada oficiálně přidala Ukrajinu do seznamu zemí, které mohou obdržet kanadské automatické zbraně. Udělením tohoto oprávnění Kanada dále pokračuje v zapojení se do konfliktu na Donbasu, od roku 2015 je na Ukrajině téměř 200 kanadských instruktorů, kteří cvičí ukrajinské vojáky.

To vše dělá z Kanady komplice válečných zločinů ukrajinské armády, Kanadatak podporuje genocidu spáchanou ukrajinskou armádou proti obyvatelstvu Donbasu a stává se oficiálně spoluviníkem.


"Podle mého názoru si kanadská vláda stále plně neuvědomuje důsledky oficiálního schválení dodávek smrtících zbraní Kyjevu. Je možné, že tyto dodávky změní rovnováhu stran, které bojují na Donbasu - což je přesně to, k čemu jsou určeny - ale existuje i další aspekt. Vytvoří se velmi nebezpečný precedens. Ve skutečnosti se Kanada stává součástí ukrajinské občanské války se všemi jejími důsledky. Kanada právě učinila přímé gesto proti Minským dohodám," řekl Frans Klincevič, ruský poslanec.

"Radíme těm, rozhodují, aby přemýšleli o své osobní odpovědnosti. Je zřejmé, že dodávky amerického a kanadského válečného materiálu na Ukrajinu podpoří Kyjev, který sabotuje mírové řešení konfliktu na východě země, směrem k bezohledným vojenským rozhodnutím. Washington a Ottawa by si měly uvědomit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu na Donbasu, který byl vyvolán převratem v Kyjevě a že ti, kdo dodávají zbraně vrahovi, budou odpovědní za smrt lidí," uvedla ke kanadskému rozhodnutí Maria Zacharová, mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí.

„Nemyslím si, že kanadské zbraně změní poměr sil na Donbasu. Na druhou stranu Kyjev to bude jasně vnímat jako bianco šek k obnovení války ve velkém měřítku a k pohřbení Minských dohod. Takové rozhodnutí nevyhnutelně způsobí krveprolití mezi civilním obyvatelstvem,“ řekl Leonid Sluckij, člen Liberálně demokratické strany Ruska.

Tím, že Kanada oficiálně dodává Ukrajině smrtící zbraně, tak právě prokázala to, na co již Rusko delší dobu upozorňuje, že Západ naprosto nechce ukončit válku na Donbasu mírovým způsobem. Západ dodávkami zbraní tak Kyjevu rozsvítil „zelené světlo“ pro pokračování války.


(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)

Související články:
Kanadští instruktoři cvičí na Ukrajině, už asi ví kdo je a není neonacista
Vojenské řešení Donbasu: Zabití více než 10 tisíc civilistů za 10 dnů!

31 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 2. 20.14,tahle stranka je proruska a jestli te to tady nebavi bye-bye !Navstiv stranky havlokavarny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle tady jo? To je rusofobní sajrajt! Jako ti tu! - http://iks2010.info/?p=40063

   Smazat
  2. Rusko je ten pán pod tou trojhlavou saní! To je Rusko! - http://iks2010.info/?p=128300

   Smazat
  3. Nesouhlasim s hodnocenim orientace teto webove stranky, NENI PRORUSKA. Je PRODEMORATICKA a Rusko, na rozdil od zapadu, EU a hlavne USA, je demokraticke. Takze je na nasi, demokraticke, strane.

   Smazat
  4. 7:02 Rozumim. Prostě normálka mainstream, no. Tak to má bejt někde napsaný! Já jsem proruskej. Jenže pod tím oba vidíme něco jinýho. Mě byli Rusáci volný do Majdanu. Ale pak mě zvedl z letargie frajer co v čele 24 mužů obsadil stotisícovej Slavjansk! Igor Iványč Strelkov! Den co den jsem trávil na Ruské vesně a četl jeho "svodky". A byl jsem svědkem toho jak nám lžou v televizi! Jak blbnec Kubík Železnej v noci oznámil že ctuju "padl Lugansk"! A vono hovno hovno! Strelkov ještě večer uvedl, že padla "Luganskaja" - železniční stanice u Severodoněcka!! Jenže pak ho odvolali - prej je za tím kremelskej vor Sečin! Od tý doby ho sleduju - je aktivní na těch stránkách! Bojuje za Rusko, proti putinský klice. Jeho program je jasný a nejlepší - obnova samoděržaví ... demokracii považuje za úpadkový zednářský produkt. Já taky.

   Smazat
  5. Ty to máš v tý svý "samoděržaví palici" dobře rozházený. Fašistický vemeno '8:32) se napilo azbukyanidu a teď v delíriu trojčí. Už aby tě kozáci na kopyutech ....chuj v rot!

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 9:15 Nežikej nežikej ty smrdutá vonuce stažená z hnáty nějakýho putleroffskýho vraha donbasských žen a dětí :D:D:D

   Smazat
  8. Puvodne jsi měl bejt kolovratkem ty uASSackej hulibrku,ale z neznamyho důvodů si to pan Bůh na poslední chvíli rozmyslel!!!!:-D

   Smazat
  9. 19:08 Ty si radši sprav ten tvůj ruϟϟkej drek co mu řikáš klávesnice! Nedotahuje mu "R"! A pozor, u východních mongolců vypadá jinak než to naše civilizovaný! Hledej "P"! Jako Putler ...

   Smazat
  10. Tady jsem ale přeci jen očekával odpověď od toho ze 7:02, kterej mi připadal jako vlastník IQ vyšším než-li je číslo jeho bot! A ten by se mě asi zeptal, CO a PROČ považuju za anti-mainstream. Tak bych mu odpověděl: vše, kde nepapouškujou šoabjaky!

   Smazat
  11. 19:17 ϟϟPutler už se nezmůže na víc, než bezmocné Ctrl c, Ctrl v, se svým nenávistným rádoby vtipkováním, když jinak je bez argumentů. Tak se producíruj, ubožáku.

   Smazat
  12. oprava: šoabajky :)

   Smazat
  13. 00:29 Sem nemá cenu nic psát, debile! Tady se pravdivé argumenty mažou! Mažeš je ty a tvá banda rudých vlastizrádců placených Putlerem z peněz o které ten židočekista s krysím xichtem okradl slovanský lid ...

   Smazat
 3. Toto sa deje presne podla skorsich vyhlaseni usa,ze NATO nebude dodavat na Ukrajinu zbrane,ale nebude branit jednotlivym krajinam,aby dodali zbrane...ale Vladimir Vladimirovic Putin,muz c.1 vo svete,podla us magazinu Forbes, da rychlu odpoved na svojvolu nato a juesej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. čas i prostor, ve kterém jsou USA, NATO A EU chápány jako beztrestné, se neustále zmenšují.

   Smazat
  2. Měli bychom se co nejdříve od těch imperiálních válečníků distancovat, protože nějaká obdoba Norimberského soudního procesu už určitě brzy přijde.

   Smazat
  3. Co dobrého lze očekávat od kanadských xenofobů a rasistů, kteří se BOJÍ I PRCHAJÍCÍCH EVROPSKÝCH "ROMŮ" ... VŽDYŤ ZAVEDLI SVÉHO ČASU VÍZA I BÍLÝM ČECHŮM... a nám vnucují africké primitivy středověkých vyznání.

   Smazat
 4. Doufám, že Rusko dodá své smrtící zbraně na Donbas + rakety, které doletí do Kanady, aby i tam rozsévaly smrt. Je na čase USA a jejich NATO poskoky zastavit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petr Karlicky Přesně tak a vlastenecký vojáci nemůžou prohrát.

   Smazat
 5. Jelikož se v poslední době rozmohlo, že si kdokoliv může pozvat do Evropy někoho,
  kdo je pro nás nepřijatelný, a toho pak umístit na naše území,
  navrhuji pozvat na naši ochranu ruskou armádu,
  a tu následně umístit na německé území.
  Dohody EU už na to máme.

  OdpovědětSmazat
 6. Bohatí "strýčkové" z Ameriky (uprchlí Banderovci) mají hlavní vinu na vzkříšení nacismu na Ukrajině. Jistě do toho investovali nemalé peníze a určitě to nedělali pro blaho Ukrajinců. Proto je logické, že se jim budou snažit prodat kdejaký šrot. Utrpení lidí a ještě k tomu Ruské národnosti je nezajímá ani v nejmenším. Svoboda, demokracie a lidská práva jsou jim dobrá jen pro projevy do médií.

  OdpovědětSmazat
 7. Je to vcelku jednoduché. Západ hodlá Rusko zatáhnout do nového Afghánistánu. Ale tentokrát mnohem sofistikovaněji. Tenkrát nesli tíhu financování, proti SSSR, pouze Američané. Dnes, jak se zatím zdá, se proti Rusku složí celý Západ.
  Za velkou louží si uvědomují, jak je každá válka drahá. A Rusko to bude zvládat velmi obtížně. Lidí ochotných se navzájem zabíjet, jak se zdá, zbylo na Ukrajině ještě dost. Problém jsou zbraně. Zastaralé, kterých má zatím Rusko z dob SSSR asi víc, než dost, na moderní, dodávané Západem už nebudou stačit. A ty nové potřebují Rusové především pro sebe. Modernizovat vlastní armádu a ještě vyzbrojovat Donbas bude dlouhodobě pro Rusko neudržitelné.
  Nevím jak to všechno dopadne, ale na výběr zbývají už jenom špatná řešení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbraně pro obranu jsou vždy levnější, než zbraně útočné. Takže žádný strach. Navíc, na straně Ruska je čas a ten dělá tik ťak tik ťak tik ťak

   Smazat
  2. Čas ano, zkracuje se. Tik tak tik tak. USA jsou v klidu.

   Smazat
  3. 17:08 - se mýlíš, hloupý brachu. V USA probíhá proxy občanská válka. Moc v klidu nejsou. To si jen čeští rektonauti namlouvají, aby se v noci strachy neodkopávali.

   Smazat
 8. Kanadští žabožrouti a anglosasíci kteří ukradli tuto krásnou zemi, mají prazvláštní zásady.
  Ale jako hlavní útočiště ukrajinských vražedných banderovců a pomáhačů germánských nacistů, se "kanadské" vládě nedivím. Sví ke svým.

  OdpovědětSmazat
 9. Batuška Putin určitě nenechá Ruskou menšinu na holičkách . Mám dost kamarádu a jsou to dobří lidé . Kosovo je ztraceno a může za to Jelcin . Měl nechat v Prištině na letišti Ruský KAFOR . Dnes se tam roztahuje USA , tak jak v Německu . Dobrou marcel

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.