Reklama

pondělí 25. prosince 2017

Kdo ještě mluví o div ne idylickém životu v pohádkové rakousko-uherské říši?

- red -
25.12.2017 ČeskéNárodníListy
 

Zatímco rakousko-uherská armáda vítězně postupovala na západ, léčila si své komplexy státní moc terorem na našem území. Byly popraveny tisíce našich lidí, vlastenců. Miliony lidí, včetně dětí a žen, u nás hladovělo. I proti nim mířily bodáky hrdinů, kteří na frontách ustupovali. Nebyly léky. Smrt tak rychle nad mnohými vítězila. Lidé se přirozeně bouřili. A tak se střílelo a věšelo.

Naši vojáci, kteří bojovali v čs. legiích, pokud byli zajati rakousko-uherskými jednotkami, byli zpravidla pověšeni. Údajně byli velezrádci. Jacípak velezrádci to byli, když bojovali za právo českého národa za samostatný stát. Toto právo nesvobodných národů v Rakousko-Uhersku vyhlásil přímo W. Wilson, americký prezident. Přijetí této právní zásady, i dalších, bylo předpokladem vyhlášení příměří na frontách. I umírající Rakousko-Uhersko tento právní princip přijalo. Pozdě, hodně pozdě, ale přece. Takže čeští vlastenci, ať již na frontách nebo v zázemí, kteří bojovali za naši samostatnost, nebyli nějakými zrádci, ale mučedníky za československou věc.

Proti tomu, jak postupovala uherská soldateska v Uhrách, tedy i na Slovensku, poměry u nás byly značně lepší. Slováci v době války procházeli přímo očistcem, a proto hlasovali všemi deseti pro vznik Československa.

Ještě mnohem těžší byla situace Srbů, žijících na území okupovaném Rakousko-Uherskem. Tam docházelo, nejen k vypalování celých srbských vesnic, ale také i k četným vraždám civilního obyvatelstva. Tyto pogromy byly předzvěstí masových protisrbských čistek, které prováděli Němci za druhé světové války.

Poprava srbských žen rakousko-uherskou okupační armádou (1916)

Malý obrázek toho, jaká situace byla v Čechách. „23. listopadu. Poprava. Úředně se oznamuje, že dnes oběšen byl soukr. úředník Slavomír Kratochvíl z Přerova proto, že rozmnožoval letáky s básní „v níž se vyzývá k činům, které zvyšují nebezpečí pro stát z venčí, a vzpouru uvnitř přivodit! mohou, dále že měl u sebe manifest carův k čes. národu“. Dvě hodiny po tomto ortelu byl oběšen.“ (Vožický, Kronika první světové války)

- - -

43 komentářů :

 1. Je to pořád stejné, ten kdo nezná dějiny a nechá se manipulovat věří každé blbosti kterou mu média a prostituti Jandové nakecají.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A fotka s visícími komunisty Slánským, Clementisem, atd. by nebyla.

   Smazat
  2. Byly popraveny tisíce našich lidí, vlastenců........tak to sotva

   Smazat
  3. 20:54 Historii skoro nikdo nezná, jak skutečnou, tak ani tu vylhanou. Neumí ani pořádně česky.

   Smazat
 2. Vlez mi na záda bloggere!

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:11
   Neurazej vola kapoune starej!!!!!

   Smazat
  2. Co tady žvaní ten blbec!? Na jakej "západ"? Ten slinta ani nezná světový strany!

   Smazat
  3. Moudrému napověz,hlupáka trkni.Má sa ma mysli ústup KuK armády na Západ.

   Smazat
  4. Jó, "myslí" (komouš a myslet?) "ústup", ale u slov "vítězný postup" tam nikde uvozovky nevidím!

   Smazat
 4. Nemáte ještě více podobně roztomilých snímečků, jako jsou ty oběšené ženy? Co takhle oběšené dětičky by nebyly? na vánoční svátky se tahle temata hodí nejvíc. Dík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Reálná svět nejsou Vánoce ani cukrárna.

   Smazat
  2. A k čemu to vyhrabávat, když dnes už to rozhodně reálné není? A co takhle Čingis -chán a jeho zvěrstva? Že to tenkrát bohužel nikdo pro potomstvo nenafotil? Aha - tak to je škoda. Masturbanti, které to vzrušuje ( včetně vás) by to jistě na vánoce ocenili.

   Smazat
  3. 15:37
   Za to fotky z okupace Vietnamu jsme viděli,viděli jsme jak se chová"""""pravej uASSackej demokrat""""!!!!!!
   A nebyly to jediný fotky vy z hovna vzniklý untermensch kripl nenarod!!!!

   Smazat
  4. 15:45 Ty si radši sprav ten tvůj ruϟϟkej drek co mu řikáš klávesnice! Nedotahuje mu "R"! A pozor, u východních mongolců vypadá jinak než to naše civilizovaný! Hledej "P"! Jako Putler ...

   Smazat
  5. Z Indočajny je nejlepší toto!-
   https://www.youtube.com/watch?v=vviECYD6YYA

   Nanananajtýýýn-Vietnam!

   Smazat
  6. Když jsme se na tohle kroutili na videodýze s babama, tax někde po kultúráku coby pajoněr s buzíckým rudým hadrem na voleti v tesilkách pjel "Buď vsjegdáááááááááááááááá buděěěěěěěět něěěěba buď vsjegdááááááááááá búúúúúúdět sóóónce ..." :)))))))))

   Smazat
  7. 16:26
   Ty a s babama?????
   To už ti ty zlý komunisti dovolili mít na dize NAFUKOVACÍ PANNU????!!!!!:-)))))
   Jiná,byť i hluchoslepa,mongoloidni by s tebou totiž NIKAM NEŠLA!!!!!

   Smazat
  8. 16:52 Komoušů jsme si my frájové s obarvenými copánky, mrkváčema z túzu a náušnicí v levym uchu ptát nemuseli - po nás bonama volepený baby jely! To jen rudým lopatům tvýho ražení musel pajonýrsej vedoucí schválit, jestli mu spolusvazačka může pomoct uvázat ten hadr kolem krčiska, že? A s ruskejma mongolkama chodili za ručičku jen právě tací rudí debilní lopatové :))))

   Smazat
  9. ty jsi uplny psycho z blazince ty tvoje keci to je hotovy unikát pro pro psychiatry

   Smazat
 5. O Ráji za RU a za protektorátu kážou jen potomci těch, kteří v té době zrazovali národ a jejich posluhů.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Germáni odjakživa nenávidí Slovany . Škoda že se k nim přidali Ukrajinci a Chorvaté .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Páč vobojí maj visigtskou krev a nebojí se ani chujlů, ani šelomčiků! - https://www.youtube.com/watch?v=08P7pyHBlq0

   Smazat
 8. Srbských žen tam měla být : Helyová , Olbrajtka , Němcová , Lankšádlová a ta pani která na Ukrajině rozdávala oplatky :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Jo a tak by se choval západ kdyby vyhrál světovládu.

  OdpovědětSmazat
 10. 21:26 - zacinas degenerovat zmetku, neni poznat komu pises ! A strihej vylizat prdel cenzorovy !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šuline, ve slově "cenzorovi" se nepíše Y...a o degeneraci se spíš dá mluvit v tvém případě...

   Smazat
 11. "Koncentrační tábor Talerhof se ale nacházel na území Rakouska – Uherska v malebném alpském údolí nedaleko Štýrského Hradce (Graz). Postaven byl na začátku 20. století a jeho určením byla likvidace neloajálního ruskojazyčného obyvatelstva z oblasti Haliče. První vězni sem byli dovezeni 4.září 1914, takže letos si připomínáme sto let od existence prvního takto zrůdného zařízení na evropském kontinentu. Dnes po něm nenajdete žádné stopy a pokud byste chtěli uctít oběti rakousko-uherské monarchistické krutosti, museli byste na letiště ve Štýrském Hradci. Tábor fungoval do 10.května 1917 a po ukončení války byl okamžitě likvidován, aby po něm nezůstalo ani stopy a události upadly do zapomnění."
  http://zvedavec.org/komentare/2014/12/6258-tabor-smrti-talerhof-1.htm

  OdpovědětSmazat
 12. Dík za článek, i to je nutné připomínat! JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano - a pořád! Každej den, nejlépe od tří do pěti. Nebo v jiném čase? V kolik hodin dřepíte u počítače vy?

   Smazat
  2. 15:38 dřepím u čeho se mi chce, jak se mi chce, kdy se mi chce, pokud zrovna nemám náladu na jiná povyražení. Jak vy?

   Smazat
 13. je pravda že když si šlechta rozebrala evropu tak ta rakouska pochazejici z revanšistickeho německa nejraději vytvařela valky sama zalezla na nedobytnych hradech šlechtu nejen rakouskou odjakživa fascinoval pohled na hromady mrtvol ovšem jedna velka a nesmrtelna vijimka hrabě von forlik stale ještě existuje a stale ještě experimentuje z čezkym narodem s laskavosti sobě vlastni otazkou je proč toto vovčani nechali bez povšimnuti jakoby jim sebemrskačstvi vlastni nestačilo

  OdpovědětSmazat
 14. kdo ma oči ten vidi ty stovky neli tisice vesnic s pomničky mrtvych kteři padli za cisaře pana s požehnanim naši nenažrane cirkve za což jsme těm prelatum věnovali nejen třista miliard v majetku ale stale si je povinně platime přestože jen nepatrna čast duševně zaostalych se k nim hlasi ato ve viře že jim bude odpuštěno sic že kradli a vraždili ale o tom na čete nepadne ani slovo a kdyby nahodu padlo tak bude vystřiženo nejen proto že svata stolice si toto nepřeje vysměchem pak je že prelat nejvyvšši s odulym gezichtem a stejně vyfouklym pupkem krmi jednou do roka hladove a tak jim přez rozkaz doktora grinštajna huntuje jejich prazdne žaludky a vlastně je pomalu vraždi sam hladu neznaje s nastavenou portmonkou u nevysichjici statni kasičky

  OdpovědětSmazat
 15. Prodaný a zkorumpovaný tisk nikdy nevytiskne foto Srbských žen . Česká televize a její velká válka hledala foto a dokumenty z 1sv. války aby . Bohužel tuto fotografii nezveřejní pokud tam bude totalitní svoloč . Proč ty tlusté dědky s Karasem nevymění .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Voběšených žen je v dokumentech fůra. I voběšenejch dětí. A další zvěrstva. Pro fajnšmekry jako jste vy. Musíte pátrat v jiných pramenech, a můžete to mít doma. Pak se v tom hrabte, když na vás přijde potřeba. Pro úchyly je to dobrý, protože nic jinýho už je nevzrušuje. Taky jste jako dítě utrhával nožičky mouchám a nafukoval bříška žabičkám? Škoda že jste si to nenafotil, i to by možná zabralo. To svět neviděl! HNUS!

   Smazat
 16. Kdo glorifikují R-U monarchii? Jsou to: ŘKC, potomci šlechty a statkářů. Toť vše.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 17. Autor má problémy se zeměpisem, píše o poměrech v Čechách, a pak uvede oběšení úředníka v Přerově, který je ovšem na Moravě.
  To je stejné, jak kdyby psal o poměrech na Moravě, a uvedl by tam oběšení úředníka v Plzni.
  A za další, uherské soldatesky za války řádily v Uhrách, neboť Slovensko oficiálně vzniklo až po skončení První světové.

  Autor tak amatérsky znevažuje historická fakta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hnidopichu, pod pojem Čechy se myslí Země koruny české, tedy i Morava Slezsko.

   Smazat
 18. Vandale je vidět že máte znalosti tak sem něco dejte.

  OdpovědětSmazat
 19. Jak jsme bořili Rakousko
  „Tuhý život národních báchorek aneb jak Češi válčili za císaře.Čeští vojáci bojující v řadách rakouské a později rakousko-uherské armády bývají nahlížení prizmaty Haškova Dobrého vojáka Švejka anebo legionářskými. Ve skutečnosti však Češi válčící pod císařským praporem s dvouhlavým orlem patřili k těm nejlepším“ Viděno rakousky zde
  „Zakladatelský mýtus například heroizoval sibiřskou anabázi legií a ponechal stranou fakt, že daleko víc zajatců, vábených slíbeným žoldem, se po uzavření míru s bolševickým Ruskem vrátilo do habsburské říše a nakonec na válečná jatka. Zakladatelé Republiky (později nazvané první) věděli z antické zkušenosti, že úlohou kostitutivního mýtu je sjednocovat společenství, a moudře
  se vyhnuli zdůrazňování rozporů, které by rozkládalo. Válka byla chápána jako poslední ze zločinů cizácké dynastie – takže sám fakt, že na bojišti se střetával legionář s Čechem v rakouské uniformě, posloužil konstitutivnímu mýtu .“ Jan Tesař
  Masarykův syn Jan byl vyznamenán za statečnost v boji a povýšen na nadporučíka c. a k. armády.

  http://zpravy.idnes.cz/cesi-bojovali-hrdinne-za-rakousko-uhersko-ale-prvni-republika-to-tutlala-1qb-/kavarna.aspx?c=A081026_232405_kavarna_sim

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. R-U bylo zbořeno, za významného přispění Čechů a bylo Čechy velice uvítáno. Z obyvatel Čech jej vnímalo negativně(velice negativně), zejména německy mluvící obyvatelstvo pohraničí, protože tím ztratilo oporu pro své dominantní postavení.
   Ve studiu historie se stačí zaměřit na časovou posloupnost příčin a následku, aby každý dokázal pochopit, co komu prospělo, jaký zájem odkud plynul. Pak člověk není odkázán na propagandistické hypotézy a manipulaci historie. Zodpovídejte si otázku "cui bono" a přestanete být manipulovanou ovcí.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.