Reklama

neděle 31. prosince 2017

Korrespondent: Již pět zemí EU prodává Kyjevu smrtící zbraně!

- kou -
31.12.2017 PrvníZprávy
Rovnou pět evropských zemí dodává zbraně Ukrajině, včetně smrtících, uvedl ukrajinský deník Korrespondent.
Sdělil to šéf společnosti „Spectechnoexport" Pavel Barbul.


Podle Pavla Barbuleho, ozbrojené síly Ukrajiny hlavně kupují sovětskou munici vyrobenou v zemích bývalého socialistického tábora.

Jak uvádí ukrajinské vydání, vedoucí společnosti Spectechnoexport nezveřejnil tajemstvím, které evropské země prodávají zbraně na Ukrajinu. Barbul také odmítl sdílet informace o rozsahu a ceně, za kterou Kyjev nakupuje zbraně v Evropě.
„Situace s dodávkami smrtících zbraní do bojující země je omezením pro všechny. Máme situace, kdy některé společnosti nemohou získat licence na dodávku střeliva již dva roky," postěžoval si ředitel společnosti „Spectechnoexport".

Tomu se ani nelze divit. Čemu se lze opravdu divit, je skutečnost, že Evropská unie jako celek staví na odiv svůj "ušlechtilý" postoj nedodávat zbraně zemím, v nichž zuří občanská válka. Činí tak zjevně pokrytecky při skandálním vědomí, že jednotlivé země unie pak zbraně dodávají jedné ze stran právě probíhající občanské války na Ukrajině.

Barbul také upozornil na skutečnost, že Spojené státy již v letošním roce dodaly na Ukrajinu smrtící zbraně, a to odpalovače ručních granátů PSRL-1. 
Související článek:
NI: Dodávky zbraní Kyjevu je jako lití benzinu do ohně!

24 komentářů :

 1. To jsou kecy.
  Hamlet z MNO ČR a jeho kámoši skupují a vyváží celé vlaky munice a zbraní včetně tanků Ukrům, do Iráku a Sýrie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor, Hamlet a Česká republika to nedodává jako zásilku vlastní, ale používá k tomu ryze soukromé firmy, takže je z obliga. A pokud někde nesedí inventura, tak se provede cvičný odpal jako ve Vrběticích :-)
   Takže nemáte pravdu. Ta špinavost jde zcela mimo ČR a MO, jak bylo předem shora naplánováno. Navíc řada firem, které tam dodávají zbraně a jiný materiál, mají sídla na Kypru a na Bermudách, aby navíc nemusely odvádět daně a jejich účetnictví nebylo pro naše orgány tak průhledné. Do EET jistě nejsou zapojeny :-)
   PK2

   Smazat
  2. 9:05 To by mohlo bejt, Bermudskej trojúhelník, tam se ztrácí ledacos, klidně se tam můžou ztrácet peníze a zbraně. A kdo vlastně řek, že se v ČR nemusí platit daně ? To zařídil Klaus nebo to byl Washingtonskej konsensus ? Mám v tom budování kapitalismu trochu mezery, ke zkoušce bych se svejma znalostma rozhodně nemoh.

   Smazat
  3. 8:32 Hamlet, princ dánský - myslíte jako že to je tragéd ?

   Smazat
  4. 9:05 Ale dodává i MO. Třeba do Sýrie dodávalo prostřednictvím USA samopaly a munici, prý pro Kurdy. A kde ty naše SA58 skončily se můžete přesvědčit na vlastní oči, na záběrech z výcvikového tábora "umírněné" opozice FSA:
   https://www.youtube.com/watch?v=od1woiBqLcM#t=460

   11:13 Tragéd ne, spíše to je šašek.

   Smazat
 2. Trump sice povolil vývoz na Ukrajinu ale starého šrotu který jsi nechá předraženě zaplatit jinak vůbec nic nedodá ! Navíc omezil vývoz zboží z Ukrajiny takže plno civilistů přijde o práci !

  OdpovědětSmazat
 3. Není se čemu divit páníčkové eu z usa zbraně dodaly tak dělají to samé.

  OdpovědětSmazat
 4. To slovo "prodává", je silně nadnesené.

  OdpovědětSmazat
 5. No prodávají... Prodávají USA, protože od států, kterým to dodaly dostanou peníze. Státy, které to koupily od USA a dále "prodávají" Ukrajině jsou na tom tak, že od Ukrů zaručeně nikdy žádné peníze nedostanou.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Davaji US zdarma a stedre . A komu myslite ? /Jako treba do Afganistanu/.
   Vzdy TERORISTUM. A ze na Ukrajine zadny nejsou? Nejsou ani v CR , Polsky , Madarsku atd.
   ALE BRZY BUDOU A VELKY DAVY JICH.
   A ty zbrane jsou pro ne.

   Smazat
  2. Co myslite ,ze dela EU ?
   Myslite si ,ze si je nemci , francouzi , italove atd /ty teroristy/ ponechaji doma ze same lasky , nebo co ?
   Nebo je zacnou pridelovat ? A komu ?
   A na co myslite si je pozvali do EU ?
   A diky take "Podepisovaci" Klausovi si to tak naplanovali a provadeji...
   A ten beha kolem velkou ,snazivou rychlosti, aby zase dostal nejakou
   "Podepisovaci" Funkci !
   A dostal za odmenu plnici pero na to podepisovani....

   Smazat
 6. Já se vůbec nedivím, že to dělaj přes prostředníky a přímo dodávají akorát Kurdům. Ukrové by jim z vděčnosti vykopali Černé moře a pak by vybuchnul Yellowstone.

  OdpovědětSmazat
 7. Také jsem se divil, že někdo zasahuje do občanské války. A že dokonce i vlastní pozuby vyzbrojenou armádou. Dokonce i válečnými letadly a raketami s plochou dráhou letu. Těmi nejlepšími letadly, které má, protože ten Su-57 Pak-Fa, je jen sen. No, Rusko tak v Sýrii likvidovalo a likviduje opozici. Opozici bojující proti menšinové šíitské syrské vládě. A není jen tak nějaký boj, Evropa jím prošla také a bylo to 30 let velmi kruté války. Sunnité totiž považují šíity za odpadlíky od víry a tedy za ještě větší nepřátele než jakékoliv nevěřící včetně "křižáků". Už je namístě pochopit, že některé státy prostě nechtějí nic respektovat. Takže sunnitům v Sýrii budou vládnout zase ti menšinoví šíité, což ale není demokracie ani zlomkem. To Rusko se asi poučit nechce. Už nás sere (první vulgární slovo za celý rok a v posledním dni roku,... no, aby se neřeklo,... ale oprávněně).

  OdpovědětSmazat
 8. Jaké zástupy a davy či masy lidí se skrývají za konstatováním "už nás sere..."?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:32 Vono to ty kluky fakt moc sere. Vod pátý třídy si píšou na tenisky usa a tak, a tedka aby si koupili nový tenisky, ale kuci neví co tam psát, přitom prachy sou potřeba.

   Smazat
  2. Ahoj anonyme 16.39 - lepší fór jsem už dlouho nečet, a trefils to perfektně! Vyjádřeno korektně, ani v tisku by to nemoh nikdo napadnout.

   Smazat
 9. 15:39 Jako silvestrovskej fór dobrý. Asi moc pijete. Co kdybyste si dal hlavu do kbelíku s vodou ? A voni by se vám ty plochý dráhy letu s těma vopozicema hendkononc srovnaly. Hlavně když budete vládnout tím menšinovým rozumem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:35 Ono nezáleží jestli menšinový názor, obecně, záleží na jeho správnosti a síle ho prosadit. Myslím si, a asi fakt správně, že nějaké a asi i jakékoliv, vesmírné civilizace, tu sílu mají.

   Smazat
 10. Pane Dvořáku, prosím vás nepoužívejte slovního spojení "smrtící zbraně". Asi používáte překlad z angičtiny Lethal guns/wapons/ ale ruku na srdce, vy znáte nějaké nesmrtící zbraně
  Leda byste připustil že existuje něco jako humanitární bomba a tam přece nechcete sklouznout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale já znám nesmrtící zbraně a většinou účinnější než ty smrtící: například logika a pochopení, nebo obecně rozum, který někomu "darujete", ty dokáží divy, dokáží vyřešit i války. Někdy stačí jen informace a ani nemusí být pravdivá. atd. Tou nejsilnější zbraní na světě a zase, nesmrtící obecně, je myšlení, respektive prostě inteligence.

   Smazat
 11. 31. prosince 2017 23:27
  Jasně a pak jsou třeba "ženské zbraně" jenže, když je článek o tom, že Ukáčka kupují zbraně , tak zřejmě jen vás
  bez onoho slova "smrtící by napadlo, že si kupují logiku, rozum, nebo nedej bože inteligenci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:52 Rozum, logiku, inteligenci zvládnou i nesmrtící poradci, které si Ukrajina ani nemusí kupovat, ale, protože jsou v zájmu celého Západu. Co třeba ale nesmrtící informace, třeba ty z družic, například, a nebo ty klasické špionážní.

   Smazat
  2. Dle vaší logiky "informace=zbraň" lze za zbraň považovat i vánočku. Vy evidentně nebude mít problém vysvětlit sám sobě termín humanitarní bombardování.
   sorry přestal jste mě bavit.
   PF 2018

   Smazat
  3. 0:29 Humanitární bombardování je asi přemírou dobra, ty hloupej.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.