Reklama

pondělí 25. prosince 2017

Lépe by bylo, kdybyste nás neosvobozovali …

Stan
25.12.2017  Outsidermadia

Obyvatelé vesnice poblíž donbasského města Gorlovka, ležící v tzv. „šedé“ – tedy neutrální zóně, oddělující ukrajinskou armádu od jednotek donbaského opolčení, kterou před dvěma týdny v rozporu s „minskými dohodami“ obsadila ukrajinská armáda, se začínají bouřit.Na jejich nedávné demonstraci proti zhoršujícím se podmínkám k žití zazněla mj. tato otázka: „Tady bylo do vašeho příchodu všecko v pořádku, tak proč a od koho jste nás před týdnem osvobodili? Bylo by lépe, kdybyste nás neosvobozovali.“ Uvádím to proto, že ukromédia se předhánějí v informacích o tom, o co lépe se žije obyvatelům ukrajinskými vojsky ovládaných území Donbasu, než lidem v DNR a LNR…

Více ZDE, ZDE , ZDE, a ZDE

40 komentářů :

 1. Kdy vyhlásí Evropa sankce za porušení dohod, asi až zjistí, že to bylo na rozkaz Putina a potrestají Rusko. V,J,Horák

  OdpovědětSmazat
 2. Ani se těm lidem nedivím že protestují.

  OdpovědětSmazat
 3. ukrainci sa budu musiet toho krvilacneho prasata zbavit inak mier nebude.Ved co za obludu to je nechat zabijat vlastny národ.Kedy to uz pochopia a nevysporiadaju sa s nim?

  OdpovědětSmazat
 4. myslíte Trumpa ?

  OdpovědětSmazat
 5. To jste tomu teda dali! Lidé z osvobozených vesnic vítali své rodáky chlebam a solí a se slzami v očích. Neskutečné, jak dokážete klamat.
  Lidé z Donbasu mají všeho plné zuby, hlavně v Luhanske části. Nejraději by se vrátili do doby Jankoviče, coz nejde, ale i se současnou situací by se uspokojili, JEN NE TOHLE. A netýká se to nějakého bombardování, ale statusu Donbasu jako takového. Cítí se být občany Ukrajiny. To co se pertraktuje v ruských médiích vůbec není pravda a některá ruská média už o tom otevřeně píšou.
  Donbas už chce jít domů - na Ukrajinu!
  Brání tomu grupirovky ruské armády, které zemi sužují už skoro čtyři roky a taky místní mafie, která si z roho udělala dobrý kšeft.
  Už konečně prozřete, pro pána!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:24 Máte smůlu. V dnešní době se lže těžko, když skoro každý má mobil a může dávat na Internet autentická videa. Podívejte se třeba na tohle, které je z Gorlovky:
   https://www.youtube.com/watch?v=lp4wpVzIioE

   Smazat
  2. Opravdu dojemné. Takže byste měli schválit intervenci Západu, aby tyto lidičky konečně ochránila proti ruskému agresorovi, který je do této šlamastiky dostal. Jak řekl ctěný přispěvatel z USA, a to si zapište za uši. Buď bude Rusko sekat dobrotu, nebo nebude vůbec. Howgh!

   Smazat
 6. To ti nadiktoval nějakej negramot z Fuckingtown post nebo ti to napsal Čulík z Blicich listů na tesilky????!!!!
  Každopádně,je to.hovadina a jeď se těch lidí do Luhanska sám zeptat na ty banderovce a na jejich vládnoucí kloaku,samy tě nakopou do prdele,že už se do smrti nevyseres!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. 12:24 Není to tak docela pravda! Protože většina tzv. ukrajinců chce a požaduje samozřejmě návrat do Říše! Ale je fakt, že dokud tato nebude obnovena, tak už radši ukropie než chujlostan! Ikdyž v podstatě to je prašť jako uhoď - http://www.novarepublika.cz/2016/10/donbas-to-je-rusko.html

  OdpovědětSmazat
 8. 14:30, zajímavé, díky za odkaz. Naprosto tam souhlasím s tím, že Rusko neexistuje. Je to změť nesvobodných národů okupovaných juntou v moskevském Kremlu (přechodně také v Petrohradu) a je jedno, jestli tam bude Stalin, Petr I. tzv. "Veliký" nebo "Ch*jlo". Ale Donbas také není Rusko. Něco podobného podobného prostě neexistuje. Donbas je Ukrajina. A dnes již dávno prodán těžebním společnostem a firmě Montsanto soudruhem Janukovičem. Oni chtějí své peníze, co je na tom špatného? A pokud jim v tom někdo brání, bude prostě zničen. Vy byste udělal něco podobného také.

  Na území tzv. federace se v evropské části nachází spousta dalších států Čuvašsko, Kalmycko, Mordvinie, Baškorstan, Tatarstan, Dagestan, Čečňa, Osetia (ta patří Gruzii), Kozakia, Koma, Karelia, Ladoga, Marijsko, Udmursko, Vologda, Königsnerg a spousta dalších.
  Sibiř patří státům Rotterdamské dohody, tedy Anglii, Francii, Portugalsku, Španělsku a po dodatku z r. 1796 také USA.

  Krym nepatří ani Ukrajině, nýbrž USA. SSSR měl za intervenci v Normandii zaplatit buď hotove i s úrokem, nebo částí vybraného území - Krymem, který byl jako záloha. Když bylo jasne, že to možná nesplati, prodali banky tuto pohledávku silnějšímu hráči a to státu. USA tak splatili bankám úvěr za "D Day" v Normandii, takže celou osvobozovací intervenci r.1944 financovali sami. A od té doby se snaží své pohledávky dobýt. Ovšem Chruščov Krym podvodně přiklepnul Ukrajině (smlouva byla s RSFSR) a nic nezaplatil. Je to podrazactvi. Na území Krymu měla být přesunuta židovská republika Birobidžan, jako záložní území Izraele.

  Takže kolik zbylo z "Ruské federace"? Nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik vám platěji za tenhle nápad - táhněte raději s děvkama chrápat... kde jste sebral tak blbé kidy? A proč kurva USA usiluje s takovou vehemencí zničit zem, která neexistuje? A proč my nadáváme na zem, která neexistuje? A proč EU uvaluje sankce na zem která neexistuje? Tak na koho vlastně ty sankce uvalují? Dejte si novej mozkovej klystýr - tenhle nějak nezabírá.

   Smazat
  2. Vlastně jste odpověděl. Země, která neexistuje by neměla existovat ani v mapách, nemyslíte? Zvlášť, když porušuje všechny dohody, když eskaluje agresi, když utlačuje jiné národy. Ale vam, jako bych hrách na stěnu házel. Argumentace žádná, jen výpady.

   Smazat
  3. 15:26 Moc hezká vyprávěnka. Teď prosím ještě rozeberte ve stejném duchu, kterým státům vlastně patří USA. Rusové alespoň na vámi uvedených územích žili od nepaměti, kdežto na území Ameriky nežil ani jeden "Američan".

   Smazat
  4. Amerika, vážený, a děkujme Bohu za ní, patří Američanům. Jak prosté. Rusko patří svým národům a ani jeden z nich se nenazývá Rus, neboť se jedná o skandinávský kmen. Cuki vlastně zbylé území, včetně Moskvy, patří Svédům, Norům, prostě civilizovaným národům, k nimž ani vy nepatříte. V podstatě jste na tom podobně. Zeptejte se zdejšího solitéra Brouka von bůhvíco, on vám to vysvětlí. A rád.

   Smazat
  5. error:. Cuki = takže, malá chybička autom.textu. Ale vy si to už přeberete. :)

   Smazat
  6. 22:21
   Amerika patří Indianum ty HOVADO!!!!

   Smazat
  7. Odpověď hodná rusofila. Jasný příklad charakteristiky lidí vašeho typu pro moje studenty.

   Smazat
  8. 22:38
   Tvoji studenti nechápou vůbec nic ty havlopohrobku ze zvláštní školy!!!!!!

   Smazat
  9. 22:21 Nevím, komu odpovídáte. Ale pokud jste 15:26, tak si trochu odporujete. Nejdřív jmenujete státy, kterým podle vás patří Rusko a pak tvrdíte, že patří národům, žijícím na území Ruska. To je pravda, proto také Ruská Federace sestává z 23 autonomních republik podle většinové národnosti. Ale to první tvrzení je stejná pitomost, jako tvrdit, že USA patří Anglii, Holandsku, Španělsku, Portugalsku a Francii.

   22:38 Jakou úchylku na vás "vaši" studenti studují, že jsem tak smělý?

   Smazat
  10. A proč vy Amerikomilče trčíte tady v ČR? Vždyť tady musíte nesmírně trpět. Co vám brání v tom, odsud vypadnout, a jít žít do té krásné země svobodné a s neomezenými možnostmi leč s omezenými lidmi, bydlet v nějakém papundeklovém mobilheimu, brát potravinové lístky, šňupat marjánku, a celé dny čučet na televizní sračky na obrovské obrazovce - které jsou všude, snad i v kanálech? To pro jistotu, že každý Američan má zajištěnou potravu tělesnou i duchovní, čímž každého vytesají, jak potřebujou. Co tady děláte mezi námi? Zůstávat zde a přesvědčovat nás, jak jsme hloupí, když si myslíme o Rusku něco jiného než vy, vás není hodno. Sbalte si fidlátka, a šup šup - velký americký svět vás rád uvítá.

   Smazat
  11. Žádná Rotterdamská dohoda NEEXISTUJE! Navíc je vyloučené aby USA v roce 1796 na něčem participovaly spolu s Brity, kteří je neuznávali a v roce 1814 vypálili Vajthaus. A v roce 1863 se chystali intervenovat na straně Konfederace a zachránil je car Alexandr II. když vyslal flotilu do kalifornských vod! Následně od něho odkoupili Aljašku, která náležela právoplatně Ruské říši. Pokud by tomu tak nebylo, tak by se ty údajné "státy Rotterdamské dohody! dnes mohli šprajcnout a chtít tam taky pdíl ) Blbosti. Rusko dokud existovalo, bylo vždy unitární stát! Zaniklo až zednářským pučem zorganizovaným britskou rozvědkou v březnu 1917! A to proto, aby nosatí vládci Británie a Frankrajchu nemuuseli se dělit s Impériemk o bosporské úžiny, Dardanely, Antiocheu a především Palestinu! Na to vše totiž Rusko získalo nárok naopak existujícím paktem Sazonov-Sykes-Picot! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Sykesova%E2%80%93Picotova_dohoda

   Smazat
  12. 23:25, ty národy v Rusku jsou utlačovány a volají po svobodě. Přiznám se, když mi vyprávěla dcera mojí sousedky, která v Rusku pracuje pro jednu z mimovladnich organizací, o poměrech tamních národů v evropské části Ruska, srdce mi krvácelo. To se musí změnit a co nejdříve, to je výsměch humanitě. Tyto národy musi dostat svobodu. K Rusku vlastně nepatří ani Petrohrad, jehož obyvatelé to již mnohokrát deklarovali.
   Anglie, Francie, Holandsko, Španělsko a Portugalsko podepsalo v Rotterdamu dohodu, že vše, co bude při objevných cestách nalezeno, bude přiznávat tato pětka kolonialnich velmocí. Rusko nebylo součástí této dohody a ani nežádalo o uznání Sibiře (samozřejmě by neuspělo) a jednoduše si to pro sebe vykolíkovali. A to už nemluvím o tamních národech, které Ameriku žádali o pomoc.
   Rusko je prostě moc velké a na spravování tak velké země prostě nestačí.
   Navíc pojem Rus je ukraden skandinávském kmenu dělá si na něj nárok taktéž Ukrajina, která loni zakázala jeho používání v jakékoliv verzi

   Smazat
  13. 11:35 Fajn, takže podle Rotterdamské dohody je třeba navrátit vrátit celou Ameriku těm zemím, které jí objevovaly.
   Jak říkáte: "Amerika je prostě moc velká a na spravování tak velké země prostě nestačí."
   Když v Rusku vlastně nežijí Rusové, kdo tedy tamní národy utlačuje? To jsem z vaší zprávy "o poměrech tamních národů" jaksi nepochopil.

   Smazat
  14. 11:35 Nejen St. Petěrsburg, ale i Finsko a Pobaltí jsou majetek Ruska! Na základě Nystadského míru za Pobaltí car zaplatil plnou cenu a splnil všechny podmínky švíédského krále, včetně zachování práv německé lutheránské pobaltské šlechty! https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B8%D1%88%D1%82%D0%B0%D0%B4%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80

   Finsko získal právem poté co byl napaden zákeřně právě švédským králem! To je umělý útvar bez nároku na státnost, je to gubernie Třetího Říma. -
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Finsk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Smazat
  15. Krom toho že Španělé neměli o existenci nějaký Sibíře ani šajna, tak rozhodně nemohli nic uzavírat Holandskem, se kterým navíc vedli lítou válku až do roku 1609! - https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_Nizozemska

   Rotterdam bylo válečné území, kde by se rozhodně nikdo s nikým nescházel za účelem absurdních dohod:) A navíc, jak se tam píše - cituji:

   !"Na rozdíl od Španělska a Portugalska získávalo Nizozemsko stejně jako Velká Británie nová území prostřednictvím specializovaných obchodních společností (nejslavnější z nich je nizozemská Východoindická společnost), přičemž stát se přímo v koloniálních záležitostech angažoval až v pozdějších letech, kdy společnosti začínaly mít ekonomické problémy. S místními vládci nejdříve Nizozemci zavírali obchodní dohody a dohody o nájmu území, což jim později umožnilo odkup větších území a vytvoření monopolu na obchod s exotickými komoditami. Velká Británie obsadila mnohá území na úkor Nizozemska poté, co ho na konci 18. století obsadila napoleonská vojska. Samostatné Nizozemsko obnovené v roce 1814 svoje postavení světové mocnosti již ztratilo, na úkor Velké Británie a Francie."

   Tudíž vlády Holandska a Anglie neměly žádné kolonie!! Šlo výhradně o soukroméé aktivity nosatci vlastněných firem zvaných "Východoindické společnosti". Indické - n sibiřské! Pochybuju že by nosatci z Amsterodamu a Londýna měli zájem o pronikání do nehostinných pustin Sibíře, když se jim nabízely takové "lahůdky" jako ostrovy koření v jižních mořích (Indie, Cejlon, Indonésie, Malajsie) a takové bohaté země jako Čína a Japonsko, že? Vlády se do toho začaly montovat až později. Cituji:

   "V 18. století se z loďařské obchodní společnosti stala oblastní správa zabývající se zemědělskou výrobou. Ta začala dodávat do Evropy produkty z indonéských ostrovů. I přesto společnost pomalu upadala. Její monopol začali nejdříve narušovat pašeráci a po pařížské smlouvě v roce 1784 se přidali Britové z Britské východoindické společnosti, kteří také získali právo obchodovat s Východní Indií. V roce 1799, kdy bylo Nizozemí podřízeno napoleonské Francii, byla společnost definitivně zrušena nizozemskou vládou, která také převzala všechny její dluhy a majetek."

   A ta britská prodělala krizi v důsledku povstání sipáhiů v roce 1857 a proto byla 1. ledna 1874 rozpuštěna také, o dva roky později se britská královna Viktorie (babička ruské carevny, která by ani ve snu nezpochybnila vládu ruského imperátora nad jeho impériem!) stala indickou císařovnou.

   Smazat
 9. Ale oni to řeší po svém - to jste si nevšimli? Statisíce Ukrajinců i s rodinami pracují v Rusku, a už tam zůstanou. Statisíce jich pracují zde, jejich rodiny sem za nimi přijíždějí - a už tady zůstanou jak Vietnamci. Rusové to ustojí, pro nás je to reálná hrozba, protože naše zem je malá, a tolik práce pro všechny zde není. Ale Ukrajinci sem proudí přes agentury denně, a doma prý zůstávají jen jejich staří rodiče, kteří pečují o malé děti, pokud je sem na práci přijíždějící Ukrajinci mají. Ale i zde pracující mladé ženy sem "tahají" své babičky, takže "doma" zůstávají jen hodně staří lidé. A pak ty hnusné smečky zbohatlíků, jenže na ty tam už brzy nebude mít kdo pracovat. Tím se ty zbohatlické kurvy včetně Porošenka automaticky položí, ještě to nějaký čásek bude trvat, ale ani Evropa, ani USA jim v tomhle nepomohou.Museli by zakázat migraci Ukrajinců, což ale nemohou ( lidská práva, bla bla) Pro Rusy je to obrovské zadostiučinění, a pobijí a vyargumentují tím každý žvást, jak jsou "špatní" tak když jsou tak špatní, jak je možné, že tam emigrují statisíce Ukrajinců? Žvásty cvičených mediálních masturbantů a neandrtálců jsou směšné - víc než směšné. Že jsou prolhaní, o tom žádná, ale teď jsou směšní, protože lidem mozky z hlav nemohou vyrazit, ani jim vypíchat oči a uřezat uši - lidi vidí, slyší, a mohou číst dnes kde co - a srovnávat. Ale - proč - proboha - proč, se toto udělalo? Komu a čemu to posloužilo? Koho to mělo zničit a koho ta nakonec skutečně zničí? Zlo se vrací zpět jak bumerang.

  OdpovědětSmazat
 10. Nevím, kdo dělal kontrarevoluci na Majdanu, vím, kdo vyhlásil perzekuci ruskému jazyku a národu na Ukrajině, vím, kdo rehabilitoval ukrajinský banderovský nacismus. JSEM, NA ROZDÍL OD BRUSELU A VĚTŠINA NAŠICH PŮOLITIKŮ I NADÁLE ANTINACISTA. Vím, že je to můj problém, ale nevzdávám se. Nevzdali jsme se za Hitlera, EU/NATOnacismus bude poražen také.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem i já. Nenávidím nacismus. Proto nemám rád Rusko a ty, kdiz se nazývají Rusové.

   Smazat
  2. Tak to nečum do zrcadla 22.54. Z toho se poděláš - tam uvidíš nacistu, a ještě k tomu magora. To už bude nad tvoje síly - mohl by ses z toho zbláznit.

   Smazat
  3. 9:42, Rotterdamska dohoda, 1596, kde se koloniální velmoci dohodli o rozdělení světa. To kvůli tomu, aby skončily krvavé střety a divoké honičky za novým územím. Velmoci se dohodli, že od tohoto roku, vše, co bude nalezeno bude muset schválit nebo neschválit uvedená pětka. Rusko začalo s pozvolným obsazováním Zauralí někdy 1567, kdy se tam vydal obchodník Stroganov. Rusko nerespektovalo dohodu a zabralo pro sebe vše.

   Smazat
  4. 11:49 To byla odveta za nerespetování ruské zájmové sféry v Jižní Americe, které si rozdělili s pomocí papeže Španělsko a Portugalsko mezi sebou! Franciee byla stejně jako Anglie vynechána, Nizozemí ještě neexistovalo! -
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Tordesillask%C3%A1_smlouva

   Papež pak navrch spáchal agresi proti Rusku rukama polských loutek - Lžidmitrijů. Takže tím papeženci ztratili jakýkoliv nároky cokoliv na Rusi pohledávat a o cokoliv se chtít dělit. A rád bych podobný link na údajnou Rotterdamskou dohod! KDO a za koho přesně to uzavřel, páč pokud byla tajná uzavřená jezuity a podepsaná nějakým Otcem Josefem či jinou "šedou eminencí" je z podstaty věci stejně neplatná!

   Smazat
  5. 1567 nebylo podstatné, to šlo o pouhé obchodní výpravy. Zásadní událostí na území Sibiře bylo bezesporu až Jermakovo dobytí Sibiřského chanátu 1582, srovnatelné v důsledku směle s dobytím Mexika a Peru! Byla to stejně legitimní bitva a vítězství jaké utržili Cortéz či Pizzaro v Mexiku a Peru. Pak by se i oni museli dělit! Nikdo nemá právo chctít po vítězi jeho kořist, to je zcela mimoňský, že? Už vůbec ne USA, který dluží Španělům půlku svýho území, a tu druhou Rusům a Francouzům! Napoleon neměl právo jim prodat Louisianu bez svolení Ruska a Španělska!

   Smazat
 11. 22:24
  Ty seš podporovatel demokratur z praporu Azov,vid ty banderofasoune!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přiznám se bez mučení, ano fandim Azovu. Jsou to odvážní chlapi, věrní synové svého národa, patrioti bojující statečně proto odvěkému agresorovi i za cenu ztázy života.

   Smazat
  2. 22:34
   Jsou to zmrdi,mám chuť je nechat za živa vyvrhnout a pak nechat hodit prasatum,tam ten untermensch patří!!!!!

   Smazat
  3. 23:20 A vidíš, nakonec oni dopadnou a vyvrhnou tebe, Šelomovův potkane. Před zdechnutím budeš pěkně kvičet "Sláva Ukrajííněěě!" Žádný z nich se ale neslituje ....

   Smazat
 12. 8:22
  Leda ve tvejch vlhkých snech ty mamrde banderovsky lzidokurvy!!!!!
  Nakonec ty svinsky kurvy za živa budem trhat koňmi jako to dělali v dávnověku a bude to v rámci vzdělávacího programu pro untermensch odpad!!!!!:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:06 Ale to už s váma rudým hmyzem dávno provádíme, že vám zaživa trháme křidýlka, tos slušně zaspal:)

   Smazat
 13. 10:11
  Vzhledem k tomu,že v uASS je legální občanská válka,tak nevím co tady vysiras ty podradnej lzidonosatej sabesdekle????!!!!:-))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To snad vi každej ne, že kremelská čekoklika vede občanskou válku proti ruskému národu už celých 100 let - http://iks2010.info/?p=40063

   P.S.: Sprav si to "R"! Nedoklepává.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.