Reklama

pondělí 11. prosince 2017

Lidi u nás se nerozdělují. Ti normální se spojují!

Radim Valenčík
11.12.2017  blog autora

Už delší dobu si kladu otázku: "Kdo rozděluje lidi v naší zemi?"
Dost jsem se trápil s odpovědí na ni. Teprve nedávno mně došlo (a ani ne moji zásluhou), že je to trochu jinak. Že otázka je špatně položena. Patří totiž mezi obecně oblíbené omyly součkovského typu (tj. podle spisovatele Ludvíka Součka), že lidi v naší zemi jsou rozděleni. Naopak. Vždy – mj. jak ukázaly i výsledky nedávných voleb – v poslední době dochází ke sjednocování lidí v naší zemi. Lidem dochází, o co jde, a z toho jsou někteří, kteří se už dávno od naší země odrodili, kteří udržují svoji pozici jen jako slouhové současné globální moci, velmi nervózní.

Otázka by proto měla znít spíše takto: "Kdo se odštěpuje od naší země?"

To jen někteří se od normálních lidí odštěpují. Přisluhování demonstrativnímu uplatňování politiky dvojího metru v globálním světě i v lokálních poměrech poznamenalo jejich psychiku. Zapouzdřili se a přestávají chápat realitu. To v nich probouzí zlo, které se projevuje např. tím, že se začínají chovat jako tupí, nenávistní kádrováci minulého režimu. Ne všichni tehdy byli takoví. Mnohdy člověk našel pomoc či dokonce podporu, kde ji ani nečekal, když mu bylo úzko. Ale kasta tupých kádrováků existovala a v době normalizace o sobě dala hodně vědět.

Dnes povstali noví kádrováci stejně tupého střihu. Někdy i tam, kde by to člověk rovněž nečekal. Tak třeba Jirka Dienstbier, kterého znám spoustu let a do kterého bych nikdy neřekl, že se zapouzdří, uvedl na svém FB profilu:

"Zeman na konferenci Okamurových extrémistů. Po uši v té nejhorší morální špíně." (ZDE)
Měl možnost polemizovat s obsáhlým vystoupením Zemana, kde bylo řečeno mnoho zajímavého, viz: zde.

Rozhodně stojí za to si celé Zemanovo vystoupení přečíst. Ne. Místo polemiky, Dienstbier kádruje. Příznivce strany, která získala o polovinu více než ČSSD (o jejíž "úspěch" se mj. on sám osobně zasloužil), nazývá "nejhorší morální špínou" a "extrémisty". Zpupnost hodná těch nejhorších kádrováků.

Mimo jiné, velmi přesně se na adresu těch, kteří si myslí, že lidi v naší zemi jsou rozděleni na ty "lepší" (na ty, kteří vědí, kdo je extrémista, fašista, xenofób, zkrátka "nejhorší morální špína") a ty horší (z jejichž daní jsou placeny různé celebrity a různé neziskovky) vystihl Petr Štěpánek:

"Těm namyšleným idiotům nestačí, že jich většina žije z peněz obyčejných lidí, že jejich astronomické příjmy namnoze pocházejí ze státních, městských či obecních dotací, to znamená z našich daní, že filmy jsou z podstatné části financovány Českou televizí, tzn. z televizních poplatků, které opět neplatí nikdo jiný než české domácnosti, že ze stejného zdroje jdou do jejich kapes honoráře z mnoha dabingů, estrád, inscenací a seriálů, přičemž kdyby hodně oněch filmů a seriálů vůbec nevzniklo úroveň české kultury by spíše stoupla, nestačí jim, že jejich divadla, včetně mnoha soukromých, by bez dotací a peněz z kapes obyčejných lidí vůbec nemohla existovat, nestačí jim, že žijí ze vstupného, to znamená opět z peněz běžných občanů, panu Bartoškovi nestačí, že "jeho" karlovarský filmový festival je bohatě dotovaný ze státních prostředků, rozuměj opět z peněz nás daňových poplatníků, panu Bartoškovi nestačí, že mejdany a chlastačky na "jeho" festivalu sponzoruje mimo jiných také většinově státní ČEZ, tedy jeden každý daňový poplatník téhle ze mě, všechno tohle jim nestačí, pan Bartoška a další; povedení umělci včetně Jana Buriana, bývalého komunisty a normalizačního kádru, dnes ředitele Národního divadla, jehož provoz opět neplatí nikdo jiný, než my, občané České republiky, ještě potřebují lidem z venkova, z Moravy i odjinud vzkazovat, že jsou hloupí, protože mají jiné politické preference, než pražská a jiná (j)elita, a že je potřeba uspořádat týdny občanského neklidu, a to proto, aby si na Hrad – volby nevolby – posadili nějakého svého pana Horáčka, a pak se spolu s ním mohli ještě hlouběji zavrtat do bruselské, či jiné řiti. Tak víte co, vy neklidní šašci? Tady je naše "venkovská" odpověď: Nasrat! Velmi se mi zalíbila reakce herce Jiřího Suchého na dopis, kterým ho skupina "umělců" vyzvala k veřejné podpoře jejich protizemanovské iniciativy s tím, že pokud by je nepodpořil, přestali by si ho prý vážit. Jiří Suchý jim odpověděl, že "nevěděl, že si ho váží, a proto mu ani nebude vadit, když už si ho vážit nebudou..."

Současné sjednocování lidí se velmi podobá tomu, co se dělo před Listopadem 1989. Papaláši zpapaláštěli a přestali vnímat realitu. Lidé přes to, že na spoustu věcí měli odlišné názory, se začali sjednocovat ještě dlouho před událostmi, které nastaly 17. listopadu 1989. Dost tomu napomohl Gorbačov, ale nebylo to závislé jen na něm. Lidi začala spojovat nedůvěra v to, že "ti tam nahoře" jim pomohou, že chápou, o co jde. Pochopili, že musí dojít ke změně a musí si změnu vybojovat. "Něžná" či "sametová" revoluce, jak se jí tehdy říkalo, proběhla právě proto tak snadno, protože minulý režim ztratil oporu normálních lidí, ať již tito byli v KSČ nebo ne.

To, že se historie opakuje, je dáno i tím, že normální lidé si vždy dokázali uhájit moc jen po poměrně krátkou dobu. Po čase jim noví papaláši zase přerostou přes hlavu. Ještě nějakou dobu se normální lidi budou muset učit, jak tomu zabránit, jak vytvořit společnost, ve které nebudou ti, co místo argumentů kádrují, co používají dvojí metr, co jsou ochotni k naplnění svých ambicí přisluhovat zlu, těmi, kteří rozdávají moudra. Ale při každé nápravě selhání "mocných" se tomu naučí o trochu víc. Chce to trochu paměti a ne jenom té, která se omezuje jednou generací.

- - -

37 komentářů :

 1. Rozděl a panuj. Ten, pro koho je realizace tohoto hesla životní nutností, ten má zájem na rozpadu společnosti, na nekomunikaci jedněch Čechů s druhými? Heslo je to vládnoucího kapitálu na čele s militaristy, kteří vidí záhubu v míru a porozumění mezi občany. Že se do slouhovství těmto "ideím" v ČR zcela oddala umělecká retrogarda, nebude asi zcela náhodné. Ta retrogarda, zejména herecká, s potřebou se exhibovat a navíc za hodně peněz, nemohla jinak, než podporovat to nejreakčnější a nejzvrácenější, co v nám vnucené (ne naší!)společnosti je. A tak vygenerovala pražská kavárna parazitů nejhrubšího zrna, pro které je národ jen dojnou krávou k vlastnímu profitu prostřednictvím obohacení kapitálu těmito patolízaly. Pro ně bude jednou ctí, když skončí jen na hnojišti českých dějin jako zrádcové národa. Škoda, že nemáme již Žižku, ten by si s tím pakulturním sebráním poradil!

  OdpovědětSmazat
 2. Lidi u nás i kdekoliv jinde rozděluje kapitalismus. Skutečná demokracie je naopak spojuje.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 3. Demokracie tu bude, až budeme my - občané ovládat ty, které si zvolíme. Jak to udělat? O tom bychom tady měli vést debatu. Tedy pokud opravdu chceme aby ta republika byla skutečně nová.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štefane, ale je k tomu vůle?Mnoho lidí si myslí že když vhodí lístek do urny, tím to pro ně končí a ať se stará někdo jiný- vidím to i v odborové organizaci- někteří jen štěkají za rohem furt se jim něco nelíbí, ale kdyby řekli jak konkrétně by si tu cestu k cíli, nebo cíl představovali, to ne.Takoví ti Dienstbierové pracují pro jiné zájmy- ne republiky, ne občanů této země, ale koncernů- které jsou horší než to, co je dnes moderní označovat jako režim.

   Smazat
  2. pro efpe
   Nejde o to, jestli k tomu je nebo není vůle. Jde o společnou svobodu a možnost jejího uplatňování. Ta možnost - svoboda společně rozhodovat o věcech společných, v současném politickém systému - kapitalismu, v žádném územním celku prakticky neexistuje.

   Smazat
  3. Anonymní11. prosince 2017 11:04
   Vaše úvodní premisa je správná. Avšak nedávno byly volby a SPD něco v tom smyslu nabízelo. Místo aby získalo veškerou podporu hledačů demokracie, tak na něm byly hledány mouchy a blechy a absolutně přehlížena ta šance, získat nabízeným zákonem o všeobecném referendu, ten nástroj občanské kontroly politiků.
   A nyní opět (oprávněné) stesky, jak nám chybí ta demokracie. Příště je třeba za tím cílem jít a neposlouchat falešné Sirény. P.K.

   Smazat
 4. Inu, rozdělují se občané... na vlastence, na ty, kteří žijí a existenčně padají s naší Otčinou prostě proto, že nemají své bohaté diaspory po světě, ani přísliby bezpečí a zabezpečení za vodou (asi doslova) až to tu pomohou vyloupit, zničit a zavézt odpady celého jihu ... a musí do haléře platit daně a makat za šušeň nejméně do stále oddalovaného zaslouženého starobního důchodu.... A NA TY, KTEŘÍ Z NICH ŽIJÍ, VYSMÍVAJÍ SE JIM, MLASKAJÍ JIM DO TVÁŘÍ včetně komediantů u nich na stravě a honorářích, přisluhujích bruselských podržtašků a podržtašek, neziskových vyžírků a vysavačů na český peníz...

  Ti druzí těm prvním nadávají do xenofobů, do rasistů (je li odhalena jejich nečeskost), atd. atd.; TAKŽE OZNAČENÍ XENOFOB, RASISTA, NACIONALISTA, "EXTRÉMISTA" NABÝVAJÍ NOVÉHO VÝZNAMU - OZNAČENÍ ZPRAVIDLA SLUŠNÉHO ČLOVĚKA CTÍCÍHO TRADIČNÍ EVROPSKÉ HODNOTY... Hitler, Soros, či Mugabe z toho musejí mít srandu. A zatím USA a Izrael si beztrestně bombardují bez vyhlášení války koho chtějí... a na své území pustí jenom toho, koho chtějí.

  OdpovědětSmazat
 5. Rozhlédněme se pořádně po naší zemi. Ve školách žáci šikanují učitele, ve fabrikách se těžce vozí po zaměstnancích, podívejte se na zplundrované lesy, vytunelované klíčové společnosti- voda, uhlí, je tohle naše? patří to nám? Podívejte se jak to dopadlo s majetkem církvím, u nás, kde opravdových katolíků zase moc není.Podívejte se za volantem jak se jezdí- s mlhovkama se oslňuje, vybržďuje, jezdí se na červenou, mladí imrvere čumí do mobilů, jedete dopoledne k lékaři a máte strach sednout do čekárny nebo na autobusovou zastávku- zhulení ožralí nemakačenkové a školní bulači, raději jim jít z cesty. A to tu nejmenuju ještě další podstatné věci.Jak se tedy zorientovat- je tohleto má vlast?Taková, za co má cenu žít, bránit ji?Jestliže mně sousedi doslova terorizují pořízením si psů( a pozor, 1 už dnes nestačí), kteří štěkají na vše co jde okolo, jestli je nechají volně pobíhat, a člověk nemá zákonnou páku na ně, jestliže ti samí sousedé parkují třeba před vjezdem do jiného domu- vůbec je nezajímá jestli odtamtud vyjede nebo tam zajede jiné auto, je to o čem?Pak už zůstane ta poslední ulita vlastního domu a vlastní rodiny. Nějaká vlast, prospěch občanů- koho vlastně?
  To je taky na zamyšlení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ohledně psů s vámi jistě budou souhlasit všichni pachatelé vloupání. Psi řvou a ještě jim mohou natrhnout (vyberte co chcete;-). Když vás bude napadat černý pes, může být utracen. Obdobný primát je ale hájený a může vás napadat a rabovat opakovaně...

   Smazat
  2. Vadí vám psi? To se divím, většině národa vadí děti. Psi přece mají u nás pré, všechny parky patří jim, kde se mohou do libosti vydovádět. A děti, ty přece patří do vyhrazených kotců, vždy na jeden čtvereční km města jeden. K čemu jsou fagani, jen obtěžují psy, chtěly by jít třeba se koupat, ale přece otevřená koupaliště patří psům. A také deky opalujících se! Tak bacha, nedáme své mazlíčky! A běžte do pekel s nějakými dětmi! Čoklové, to je budoucnost národa a pak ještě mohamedáni!

   Smazat
  3. 10:32 Hezká ironie palec nahoru.

   Smazat
 6. 11:04
  Kdybychom my, voliči, četli a sledovali programy stran, tak bychom se dozvěděli, že právě toto, kontrola poslanců a vlády, je už dlouho v programu SPD Okamury jako odvolatelnost politiků pro porušení volebních slibů a neplnění vůle občanů. Ale proto, že tak činí jen málo oprávněných voličů, máme pořád v parlamentu Kalouska, ODS, lidovce místo toho, aby dostal hlasy ten, co chce aby lid naší země skutečně vládl své zemi. Koho jste volil Vy 11:04.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel je to na generaci než se lidem v hlavě rozsvítí. Tento národ prozře až mu fakt půjde o krk. A to může být pozdě. Mladá generace je zblblá kromě mobilu, chlastu, sexu a mody je nic nezajímá. Rodiče se honí za karierou, kde co ještě urvat modlou jsou prachy a na zbytek již není síla. Platí "to stejně nezměním". Ćest vyjímkám.

   Smazat
 7. Společnost je rozdělena, na pravici a levici, na chudé a bohaté, na příznivce Zemana, na příznivce Drahoše,...na teplé a studené, na blbé a chytré... Tak to bohužel v demokracii chodí. Zeman rozděluje společnost. Teda mě by se osobně nelíbilo, kdyby ji spojoval tak, že by neměl žádné odpůrce a zmizelo by i těch několik kartářů z náměstí.Tak to v demokracii chodí, že nejsme všichni jednotného názoru. Mě připadá, že těm sjednocovačům se stýská po době předrevoluční, kdy jsme volili kandidáty NF 99,9 procenty odevzdaných hlasů a byli jsme jednotni skoro ve všem. Když někdo řekne v nějakém konkrétním případě, že společnost je rozdělena, vyzní to tak , že to je 50 na 50 ale ono je to třeba
  95 ku 5 v jeho neprospěch. V ČT je to běžné. Dnes mi chce žena k večeři udělat palačinky a já bych chtěl spíš nějaké maso. Jak to sjednocování může fungovat, když se neshodneme ani doma!? Je to zatím 50 na 50 dokud nepřijde z práce syn... M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Kdo se odštěpuje od naší země?"

   Blahopřeji, nádhera pane Valenčíku, právě jsem si to připíchnul k ostatním mottům. :-)

   Smazat
  2. Je-li vaše paní doma (v domácnosti, důchodkyně, atd.), poraďte jí jako moudrý chasidký rabín kdysi eozhodl... když se manželé nemohli dohodnout kdy má být o sabbatu podávána chala. Zda na začátku, nebo na konci slavnostního jídla. Nařídil ženě aby pekla od toho dne vždy chaly dvě a první podala na začátku jako u jejího otce a druhou na konci jídla, jako v manželově rodině.

   Nařiďte manželce, ať vám udělá co chcete od masa, a sobě ty palačinky s tím, že vy si jednu, nebo dvě dáte po jídle, jako gesto dobré vůle samozřejmě, jako DESERT. (/;<D)

   Smazat
 8. Delší dobu pátrám, dosud marně, jak bych měl všem těm havloidům, kavárníkům, pseudoelitářům, sluníčkářům, odrodilcům, 5. koloně, nějak jednotně říkat (ne vždycky je lze strčit do jednoho pytle, ale nejčastěji ano).

  Po tomhle článku pana Radima Valenčíka tuším, že právě "odštěpenci" by mohlo být docela trefné!

  OdpovědětSmazat
 9. V dnešní situaci je menšina vítáču euhujerů slouhů a většina normálních lidí vlastenců a Čechů.

  OdpovědětSmazat
 10. Úplně špatně. Pokud existuje nějaká volba tak se lidé dělí neboli rozdělují. Je to zcela normální a já se jen divím všem těm co hlásají , že něco je špatně.Měli by si to ve svých hlavách ujasnit co vlastně říkají a proč to říkají. Něco jiného je slovo sjednocovat. Sjednocují zájmy, potřeby, společné názory, ale i to ještě neznamená, že lidé v detailech jsou nerozděleni.

  OdpovědětSmazat
 11. Dobrý článek, ale jen jeden z mnoha. V tom je ta potíž. Stále dokola popisujeme stav, který dobře vidíme a celkem správně chápeme i jeho příčiny, dokážeme i vyjmenovat konkrétní "odštěpence". Co však chybí? Organizační úsilí, reálná opatření k obraně našich národních zájmů, odhodlání obětovat své pohodlí (nebo dokonce něco více) ve prospěch "stmeleného´" celku atd. Takový stav na obzoru nevidím. Proto jsme pouze pasivními svědky nebo komentátory rozkrádání národního bohatství, elitářského moralizování, bezbřehého pokrytectví nebo dokonce ohrožování samotné existence národního společenství. Jsem však příliš stár na to, abych měl čas a sílu něco reálného proti těmto hnusným poměrům něco účinného dělat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:32
   Ano, to co chybí je organizování se na občanském základě. Jinými slovy realizace občanského kolektivismu. Občané, prahnoucí po kolektivní moci a vládě, tedy skutečné demokracii spojme se, jinak nemáme šanci něco změnit. Individualizace - atomizace společnosti je to, co nejvíce ohrožuje naše bezpečí.

   Štefan

   Smazat
  2. Pánové, už jste druzí. Něco takového již léta organizuje Soros. P.K.

   Smazat
  3. 23:08
   Blábol!!

   Smazat
 12. To, co posal autor článku je podle mně jedna polovina pravdy. Druhá polovina je ta, že viníkem rozdělení národa jsou naše média. Lžou, jsou zkorumpovaná, překrucují pravdu a nejsou objektivní. Neplní svojí úlohu nestranného informátora. Proto věřejnost hledá informace na jiných serveverech a nevěří prolhaným informacím, která nepopisují pravdivě skutečnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nejsou naše média, ale nástroje na ovládnutí republiky cizáky. Noviny mají jednoho majitele a ve vlaku to nechci ani "zadarmo". Člověk si potřebuje udržovat určitou duševní hygienu a "Sorošovým listům" je třeba vyhnout se obloukem. Víte, že neznám nikoho, kdo by to prolhané svinstvo kupoval? Maximálně tak TV program na Vánoce a než to koupím zkontroluji, zda tam nenapsal nějaký šmejd článek třeba o "Okamurových extrémistech".:)) Ať Soroš vyhazuje peníze za papír, rozvoz,tiskárnu a mzdy pro novinářskou žumpu.

   Smazat
 13. Ceska republika se konecne projevila kde patri a na pokyn Netanyahua uznala Jeruzalem za hl.mesto Zidu.Tedy,tak prodejny spiny,jako jsou v CR,tezko hledat ve svete.I ten Zeman se pomatl,je to jiz geriatrie na pochodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:22 Z vašeho příspěvku je zřejmé, že jste se spíše pomátl vy "vážený". Slovy klasika - kdyby blbost nadnášela tak létáte jak holubička ...

   Smazat
 14. Český kap. parlament11. prosince 2017 17:29

  Český kap. parlament se dělí na Poslaneckou sněmovnu a Senát. Obě složky předstírají a obelhávají nás, že máme demokracii. Za to na ně platíme neskutečné peníze z našich kapes.
  Poslanecká sněmovna je jakýsi kojenecký ústav pro podporu a vývoj politických dobrodruhů a politruků, kde nám po čase vyrostou na dinosaury (superdinosaury).
  Senát je něco jako apendix - zbyteční úřad a odkladiště pro zasloužilé politruky, dinosaury a superdinosaury ještě před starobním důchodem. Slováci nemají Senát a vůbec toho nelituji!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pohled na Senát, vidím podobně. Senát jako pojistka proti excesům Poslanecké sněmovny, by mohl být nahrazen občanskou pojistkou. Zákonem o referendu, takže občané by měli možnost referendem vládě uložit zrušení nesmyslných zákonů i uložit přijetí potřebných zákonů. P.K.

   Smazat
 15. 10 velkých hříchů českého kap. parlamentu11. prosince 2017 17:44

  - www.novarepublika.cz/2017/09/zprava-o-stavu-demokracie-v-cechach.html#more
  1. Schválení církevních restitucí, navíc s pomocí (nepravomocně) odsouzeného „poslance“, v jejichž rámci dostaly majetek i náboženské společnosti, které v Československu před r. 1989 neexistovaly nebo nepůsobily..
  2. Solar baron Act (zákon) nadiktovaný poslancům přímo zainteresovanými „podnikateli“, který zavedl pravidelné státní dotace soukromým výrobcům elektřiny a pro stát vyšší výkupní ceny elektřiny ze solárních zdrojů než jsou prodejní ceny spotřebitelům.
  3. Protiústavní zákon o exekucích zavádějící vymáhání práva soukromými osobami s právem zisku a umožňující exekutorům zabavit při výkonu exekuce věci jiné osobě než dlužníkovi.
  4. Protiústavní zákon o vstupu úředníků do obydlí bez povolení soudu za účelem kontroly topenišť.
  5. Protiústavní zákon o vstupu do obydlí policíí bez příkazu soudu za účelem hledání legálně držených zbraní.
  6. Protiústavní zákon omezující zakládání politických stran a diskriminující činnost malých mimoparlamentních stran.
  7. Protiústavní zákon umožňující úředníkům (ČOI) vstup do uzavřených obchodních prostor (i násilím) bez povolení soudu a v nepřítomnosti majitele.
  8. Protiústavní zákon umožňující úředníkům (ČOI) vystupovat při kontrolách pod falešnou identitou.
  9. Protiústavní vysílání jednotek Armády České republiky do zahraničí na dobu delší než 60 dnů.
  10. Schválení dohody CETA (liberalizace obchodních vztahů EU a Kanady), která umožní nadnárodním korporacím žalovat státy i celou EU a nadřadí zájmy a zisk korporací nad zájmy i legislativu států (náhrada za odmítnutou TTIP).

  OdpovědětSmazat
 16. Marně čekám, kdy ten náš "protitotalitní ústav", který byl už dávněji zřízen a je bohatě vyplácán z našich chudých daňových kapes, jednou konečně začne zkoumat např. nacistickou slovenskou, polskou, maďarskou, německou, italskou, španělskou, Pinochetovou chilskou, americkou (USA, indiáni, černoši), sovětskou, severokorejskou, čínskou totalitu... etc. Možno také zkoumat totalitu V. Británie, Francie, Španělska, Portugalska..., kterou tyto koloniální a vykořisťovatelské státy a velmoci ještě v minulém století využívaly vůči svým mnohým koloniím! Domnívám se, že ten výše cit. ústav dosud ani nesepsal seznam totalitních států v různých historických obdobích a také je ani nezačal studovat. Jako by byla jenom u nás totalita zaviněná komunisty. Vždyť za své nemalé platy by novodobí Koniáši měli podávat v těch svých kancelářích také nemalé výkony! A na veřejnosti kde nic, tu nic! Ticho po pěšině.
  Nechtěným paradoxem současnosti je, že bývalí a současní údajně totalitní komunisté a mnoho nevinných netotalitních občanů jsou povinní ze svých daňových kapes platit náklady na činnost "protitotalitního ústavu". Přitom dosud nebylo a ani není zjištěné nakolik činnost cit. ústavu napomohla našim občanům zvýšit si svou nízkou životní úroveň. Ale, hlavně že máme banány, i když za nekřesťansky vysoké ceny!

  OdpovědětSmazat
 17. A proto méně tlachejme a více konejme. Třeba prací na trasforamci ČR, která se při naší pasivitě brzy přiblíží na hranu propasti.

  OdpovědětSmazat
 18. Pane Valenčíku. Přál bych si aby to byla pravda. Skutečně bych si to přál. Ale mamon nás rozděluje.
  Václav

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.