Reklama

sobota 23. prosince 2017

Mandát lidu a "ochrana před hlupákem": proč se Putin stal samostatným kandidátem


Rostislav Iščenko
24. 12. 2017   zdroj
Hlava Ruska Vladimír Putin vytvoří do konce svého čtvrtého funkčního období systém, který bude moci fungovat v autonomním režimu bez ohledu na to, kdo se dostane na nejvyšší post, říká publicista Sputniku Rostislav Iščenko. Rozsah úkolu je srovnatelný s petrovskými reformami na počátku 18. století. Tehdy byl v Rusku vytvořen natolik celistvý, funkční a efektivní systém, že podnět, dodaný zemi, umožnil, nehledě na skutečnost, že ne všichni imperátoři se vyznačovali vynikajícími kvalitami, aby pokojně existovala dvě století.


A právě k řešení tohoto složitého a systémového problému, řešení, které se nevyhnutelně střetne s pasivním (a možná i aktivním) odporem části politických elit, Putin potřebuje mandát lidu. Učinil již Rusko opět velkým. Nyní je nutno upevnit úspěch na staletí. Pak se země sama o sobě stane nejlepším památníkem Putinovy ​​vlády.

Důležité předvolební prohlášení Vladimír Putin již učinil: řekl, že jde do prezidentských voleb jako samostatný kandidát. Odvážím se předpokládat, že, nehledě na všechny zahraničně-politické úspěchy a skutečnost, že zahraničně-politická aktivita Ruska nebude v příštích šesti letech klesat, bude hlavní pozornost příštího období Putina soustředěna dovnitř země a bude věnována provádění složité a systémové politické reformy, uvažuje dopisovatel Sputniku Bělorusko Rostislav Iščenko.

Proč ne za vládnoucí stranu?

Mezi čtvrtým a dvanáctým rokem 21. století se Vladimír Putin snažil vytvořit v Rusku fungující systém stranické a politické soutěže. O tom, že sázel na stranický systém, svědčí skutečnost navržení Dmitrije Medveděva v roce 2008 a Vladimíra Putina v roce 2012 za kandidáty prezidenta za stranu Jednotné Rusko (před tím, v roce 2000 a 2004 byl Putin také samostatným kandidátem).

Ale ruské politické strany (ať provládní, ať opoziční) nebyly připraveny převzít odpovědnost za osud země. Poslanci jsou ochotně s to podporovatt vládu nebo dokonce ji kritizovat (zejména za to, že "není dost Putina"). Ale ve skutečnosti oponovat, vytvářet programy a vládu, která bude pracovat v zájmu Ruska lépe, než ta, kterou jmenuje Putin, prostě nemohou, nechtějí.

Je možné je pochopit. Břemeno odpovědnosti je příliš velké, příliš vysoká je cena za chyby. Proč nepřesunout odpovědnost na prezidenta, když je to možné?

V tomto smyslu se opoziční strany liší od provládních pouze tím, že poprvé jsou připraveny se zavřenýma očima (bez vnikání do podstaty věci) odmítnout jakoukoli Putinovu iniciativu, a ty druhé jsou stejně tak připraveny podpořit veškerou činnost moci. Ale moc bez odpovědnosti neexistuje. Strany a politici, kteří neberou na sebe odpovědnost, se nestávají ničím jiným než dekorací.

Vzhledem k tomu, že politické strany nejsou schopny zajistit kontinuitu a stabilitu orientace země, se ruský politický systém drží na Vladimíru Putinovi. On je jádro. Kdyby Putin usiloval o doživotní moc, už dávno by jí dosáhl.

Ale v tom právě spočívá problém, že prezident Ruska se snaží vytvořit systém, který bude pracovat nejen s Putinem, ale i bez Putina, a kromě Putina.

A co dál?

Čtvrté období nemusí být nutně ukončením Putinova vládnutí. Může se opět stát premiérem. Může odejít k Teng Siao-pchingovi (morální autority jsou tak vysoké, že žádné volby nejsou pro rady neformálního vůdce překážkou).

Je ostatně také možné změnit Ústavu, protože není zde stát pro Zákon, ale Zákon pro stát. Domnívám se, že konečné rozhodnutí bude souviset s tím, do jaké míry se podaří dokončit nezbytnou reformu systému moci.

Čtvrté období Putina je zaměřeno nejen a ne tak na to, aby se zajistila i tak dosažená politická stabilita, jako na garantování kontinuity putinského ​​politického systému a jeho rozšíření do budoucna.

Toho nelze dosáhnout, dokud je prezident jediným nositelem důvěry lidu a jediným realizátorem vůle lidu. V případě kompetentní a energické hlavy státu může být takový systém velmi efektivní, ale negarantuje kontinuitu prováděné politiky na mnoho let.

Samoregulační systém
Putin se poté, co dvakrát experimentoval s kandidaturou na prezidenta za stranu, ne náhodou rozhodl jít k volbám jako samostatný kandidát. V takovém případě dostává mandát lidu na ty reformy, které strany nebyly s to udělat (nebo spíš nechtěly) v letech 2008-2017.

Jakákoliv politická síla má právo podpořit prezidenta, ale žádná z nich nemůže diktovat svůj postoj v zásadních otázkách.

Na konci svého čtvrtého funkčního období (bez ohledu na to, zda bude pokračovat ve své politické kariéře) by měl Vladimír Putin dosáhnout u systému, který vytvořil, nejen efektivity, ale také pružnosti a kontinuity, schopnosti pracovat v autonomním režimu, bez ohledu na to, kdo zaujímá nejvyšší post. Zhruba lze říci, že do systému je nutné zabudovat "ochranu před hlupákem".

Protože stranický experiment selhal a není čas v něm pokračovat, potřebná reforma bude provedena bezprostředně prezidentem, opírajícího se o vůli a důvěru lidí.

Pracuj, nebo budeš propuštěn

Mimo jiné by to mohlo vést ke zrychlené rotaci politických elit v Rusku. K aktivnímu fungování vertikálních a horizontálních výtahů, které budou ještě aktivněji přivádět do popředí politického života mladé gubernátory a ministry - onu novou elitu, která je předurčena řídit zemi v letech 2030-2050.

Ne všem se podaří se udržet. Kádrové chyby se budou napravovat stejně operativně. Úředníci budou mít podstatně méně času na to, aby prokázali svou efektivitu.

Je to nevyhnutelná daň za netečnost politické třídy, která se projevuje v posledních deseti letech.Tím spíš že reformu, za níž si politická třída nepřála převzít odpovědnost, je prezident nucen realizovat nejen v podmínkách politické časové tísně, ale i tvrdého vnějšího tlaku na Rusko a na něj osobně.

Rozsah úkolu je srovnatelný s petrovskými reformami na počátku 18. století. Tehdy byl v Rusku vytvořen natolik celistvý, funkční a efektivní systém, že podnět, dodaný zemi, umožnil, nehledě na skutečnost, že ne všichni imperátoři se vyznačovali vynikajícími kvalitami, aby pokojně existovala dvě století. A to nebyla krajní mez. Kdyby nebylo shody okolností mezi lety 1880 a 1917, říše by existovala i nadále.

A právě k řešení tohoto složitého a systémového problému, řešení, které se nevyhnutelně střetne s pasivním (a možná i aktivním) odporem části politických elit, Putin potřebuje mandát lidu. Učinil již Rusko opět velkým. Nyní je nutno upevnit úspěch na staletí. Pak se země sama o sobě stane nejlepším památníkem Putinovy ​​vlády.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. To by mě zajímalo jestli to v originále není krapet jináč! Prej "kdyby nebylo shody okolností 1880 - 1917" - to by chtělo krapet více rozvést, ty "nosaté okolnosti":)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vysvětluje to Pjakin
   https://www.youtube.com/watch?v=hJR1W8ezhzs&t=1914s
   Jsem zvědav co na to odpoví USA

   Smazat
  2. 8:06 Asi moc koukal na Svěrákova "Kolju"! :)))

   Smazat
 2. Zajímavá teorie, to by měl Havel radost, konečně někdo provádí nepolitickou politiku. Jemu se to nepovedlo, protože nebyl tak inteligentní jako prostý důstojník KGB. To jsou paradoxy. Putinovi to myslí, má patřičnou vůli k aktivitě a je schopen reagovat na změněné podmínky. Havel byl jenom plácala, rád se poslouchal, rád hleděl do obdivných očí svým apologetům a věšel si na stěnu doktoráty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máte o Havlovi vysoké mínění, byl to zrádce a byl si toho plně vědom od začátku, služebník Satana. Spolupracoval s KS na plánu jak oklamat a demoralizovat lid a prodat nás západu (západ nás měl skrz KS pod krkem již dávno - po smrti Stalina šlo vše dobré do kytek - Stalin totiž naoko pracoval v rámci ideologie marxismu - tím Satana obelstil - ale dalším generacím naznačil a ukázal jak se Satanem zatočit - no nebude to snadný boj).

   Smazat
  2. neporovnavajte majmodernejsiu bojovu stihscku so stsrym hrdzavym byciklom kazde je na nieco ine.havinka pouzily len na rozvratenie republiky

   Smazat
  3. Přimlouval bych se za to, vlastizrádné mršiny už dále nezminovat, škod napáchal dost, tak ať odkráčí do zapomenutí.

   Smazat
 3. Doufám že opět vyhraje volby v Rusku Vladimír Putin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebojte, to si už zařídil. Boris Němcov je mrtvý, Navalneho posadí do basy, ostatní utiliuoval jiz v zárodku. Nebude protikandidát a těch 10% co půjde volit, ho zcela jistě zvolí.

   Smazat
  2. 13:05 Nikdo se toho tady nebojí - je to jejich věc, koho si zvolí. Tady se nejvíce bojíme idiotů, co musí svou debilitu vystavovat na veřejnost. Jde z tebe strach, ale rozumím tomu, že poctivou prací by ses neuživil, rozumu nepobral, tak se živíš, jak to jde. I matku bys prodal. Za kus žvance a uznání, kteréhos e ti zřejmě od dětství nedostávalo.

   Smazat
  3. Mojí matku nechte laskavě na pokoji. Navíc používáte dost neslušný slovník. Obsah bych vam odpustil, neboť nevíte, o čem vlastně píšete a na to má každý právo.

   Co se týká Ruska a jejich voleb, nejsem to já, kdo to nazývá parodií na volby. Úplně stejné, jako jsme zažili coby dorostenci za totality. Naši studenti tak mají jasnou ukázku, jak se do dělá v nesvobodě. A netvařte se pane, že nevíte, o čem píšu.

   Smazat
  4. 13:05 (resp.15:44) používá docela zdárně demagogické "argumentace" a la Lidovky či Respekt. Loby v rusku jsou tajné, volí se za plentou. Podvody jsou zveřejňovány televizemi a lidé, kteří to zavinili, josu trestáni. Jako dorostenec si z voleb před plyšákem asi nic nepamatujete, jinak byste nemohl psát takové hlouposti. A k těm Putinovým oponentům: Němcov neměl a ani Navalný nemá mezi Rusy vůbec žádnou podporu (pár tisíc v mnohamilionových metropolích, jinak nic, na venkově nikdo!). Putin vyhraje, protože umí komunikovat s lidmi a je dost otevřený. Jeho podpora je přirozená, protože vyvedl Rusko z marasmu Jelcinovy éry a ten marasmus Rusové už nikdy nechtějí opakovat. Jak prosté, milý Watsone! Vaši studenti ve vás mají jasnou ukázku vydělaného hlupáka, který neumí pracovat s fakty a raději se utíká k propagandě šířené mainstreamem a ukradenými "veřejnoprávními" ČT a ČRo. Připomínáte mi omezené politruky v bývalé "lidové" armádě. Stejná úroveň myšlení, jen tehdejší plus bylo přepólováno na dnešní mínus.

   Smazat
  5. Příspěvek v 13,05 svědčí o morálním a inteligenčním úpadku jeho autora. Nejspíš pan Jakub Janda ze svého centra nenávisti osobně. Nebo ožralý havlista - tak přestaň už chlastat, ty jeden trotle, je Štědrý den!!!

   Smazat
  6. 15,44 - vy jste si evidentně spletl zem, bohužel je to u nás, kde je nesvoboda ... a okoukali jsme to ze Z8padu, kde plíživě narůstá místo demokracie fašistická diktatura a totální rozvrat.
   Lid sám dobře ví, kdo to s ním myslí dobře a kdo ne - o tom svědčí mizerné výsledky stran jako top09, kdu-černoprd, socani, ods ve volbách. V Babišovi vidí naději - teď se ukáže, zda ji zúročí nebo ne ... pokud polezeme dál do zadku EU, tak těžko ... a další volby projede ... budou-li ještě ...

   Smazat
  7. 13:05 Závidím Rusům vlastenectví a národní hrdost bude zvolen drtivou většinou. S takovýma jako vy se nedá dělat nic. U nás my Češi zvolíme Zemana.

   Smazat
  8. 15,44 ty jeden dorostenče ! Parodií na volby můžeme směle nazvat poslední volby do PS ČR. Po přepočtení hlasů ve středních Čechách se výrazně změnilo postavení některých kandidátů ODS. Jaké by to asi bylo překvapení, kdyby se vše kompletně přepočetlo. To by asi starý Tulamorka koukal, kde by skončil.Vysvětlilo by se zázračné zmrtvýchvstání stran na výsledkovém chvostu . Takže s dovolením jednu radu na závěr, soustřeď se na problémy doma a do Ruska se nemontuj.

   Smazat
 4. Havla a Putina nelze srovnávat!!!
  Putin z RF opět vytvořil velmoc, respektovanou celým světem. A v ČR nic takového není, když se má premier rozhodnou co bude, rychlý posel míří do Berlína či do Tel Avivu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak toto můžeš ty blbečku srovnávat? Surovinovou velmoc s 15x více obyvateli a 217x větší rozlohou s námi?

   Smazat
  2. 10:41 Možná, žes blbeček sám, nebo nerozumíš smyslu psaného textu.Já autorovi rozumím a souhlasím s ním.

   Smazat
  3. Rusko se dokázalo postavit na nohy a je opět soběstačnou suverénní velmocí.
   My jsme zalezli jak švábi do zadku EU a Německa a nechali se vydrancovat a kolonizovat.
   Asi tolik ke srovnání z 9,34

   Smazat
  4. Havla a Putina skutečně nelze srovnávat - hnusnou pouliční šmíru, vlastizrádce a morálně zcela pokřiveného jedince, zaprodaného USA a vědomě ničícího svou zem ... toho srovnávat se státníkem, pečujícím p svou zemi a její rozkvět ... no to nelze ani vzdáleně, ani ve snu ne. Bohužel my jsme "vyhráli" toho prvního.

   Smazat
  5. 16:36 Hovno "rozkvět", dnes prosí svý zlodějský sponzory aby se vrátili, páč nakoknul do státní kešeně a když ho vzkřísili tak vyhlásil amnestii!-
   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/458846-putin-premlouva-oligarchy-aby-prevedli-majetek-do-ruska-strasi-je-americkymi-sankcemi.html -

   Smazat
 5. Jedno je jisté,že vystřízlivěl i lid Ruska s krátkého kapitalismu za Jelcina.Už tu nastoupenou cestu,kterou ukázal Putin,bude mít jen následovníky.Přejme Putinovi,zdraví a dobrou mysl ještě dlouho,protože se to i od Putina a celého Ruska očekává,pokračovat v nastoupené cestě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V rusku je dnes kapitalismus silnější než u nás, troubo!

   Smazat
  2. Putin je největší státník na světe! Trump je obyčejný bublifuk!

   Smazat
  3. Kapitalismus v Rusku je kompradorsky, to bychom tady zcela jistě nechtěli. Bohužel ruský lid nevyprodukoval schopné vůdce, kteří by tuto zemi vedli k blahobytu a míru.

   Smazat
  4. Kapitalismus v Rusku je stejný jako u nás. Propastné rozdíly mezi lidmi, mezi městy a venkovem je stejný jako u nás. V Rusku si ale vládnou sami a nenechají se vtáhnout ani od války, ani nehrbí hřbet před mezinárodními "autoritami". A to je ten velký rozdíl. My se necháme vydrancovat, kolonizovat, Rusko pod Putinovým vedením nikoliv. Ostatně Putin už dnes není sám, podobných je plná Duma i mnozí ve vládě. Halt Srýček Sam to bude mít těžké.

   Smazat
 6. R.Iscenko to popsal docela přesně.Rusko se pomalu ale jistě přesouvá z autoritářské pseudodemokracie zpět k totalitě. Jedno jestli bolševické,monarchisticke nebo kapitalistické. Všechny reformy 90.let jsou definitivně pohřbeny a stát se stává nebezpečnějším než kdy dříve. Rusové neumí vládnout tak velkému celku. Stále více a více si všichni uvědomujeme, že by opravdu bylo nejvhodnější, kdyby správu nad územím převzalo konsorcium demokratických zemí dříve, než bude opravdu pozdě. Je to škoda. Domníval jsem se, že se tato část světa, tak bohatá na zdroje, stane součástí rodiny svobodných států, ale bohužel, jako vždy v jejich historii se zjeví "krysař" co zvedne ze země píšťalu a odvede zbytek národa zpět z nastoupené cesty. Takový národ je nízkých kvalit a velmi nebezpečný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hňupe, vůbec nic jsi nepochopil!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. "Všechny reformy 90.let jsou definitivně pohřbeny" a tak se nestane, že by "správu nad územím převzalo konsorcium demokratických zemí". Více krrystaličtějí čistě se to nedá vyjádřit. Jenže ty blbečku 10:42 ty si snad myslíš, že by ti z té kořisti Rotschildové nebo Rockefellerové něco dali??? ....sancta simplicitas!!:-)

   Smazat
  3. Pěkně ti vymyli palici, ty debile bez špetky inteligence. Rusko bude určovat běh událostí ve světě stále více a více. Kapitalismus tam pomalu a jistě končí, protože Rusové za velmi krátkou dobu poznali, že je to nejhorší, co v životě zažili. Proto Rusové vypracovali vlastní koncepci řízení globalizace i civilizace jako celku a V.V. Putin pracuje v intencích této koncepce. Proto je tak úspěšný a proto čeká Rusko skvělá budoucnost. Euroatlantická civilizace končí v propadlišti dějin. Ne zítra ! Už dnes probíhá tento proces a nevidí ho jen slepý a tupý americký rektonaut a a nální speleolog.

   Smazat
  4. 10:42 Je to tak! Nedávno při sledování klasického sovětského velkofilmu Vojna a mír podle stejnojmeného románu L. N. Tolstého jsem si při jedné scéně vzpomněl na to co zde již vícekrát zaznělo. Byla to scéna kdy generál Kutuzov přijímá hlášení o těžkých ztrátách ruské armády a on to odmítá přijmout a křičí, že ráno zahájí protiútok a vyžene vetřelce z území Svaté Rusi! Pak přijde spojka, že s ním chce hovořit Barclay de Tolly. A on se sklidní, sedí na stoličce a přemýšlí ... a tady mi blesklo hlavou to co jsem tu již dříve četl - cituju:
   Slované nejsou sami schopni postavit státní organizaci, jsou živlem chaotickým, neschopným samostatné státní existence. Ovšem měli to štěstí, že byli sousedy germánské tvořivé státotvorné síly! Z ní vzešla jak Sámova historicky krátká leč první vůbec slovanská státní organizace, tak i Novgorodská hanzovní republika a Kyjevská Rus! Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí ani nezval, leda jako nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn!

   Smazat
  5. V živote som nečítal väčšie keci,autor má zrejme vzdelanie na nejaké sorovovske základe.

   Smazat
  6. 19:01 ty jsi baran. Proč tam všichni lezou? Napoleon, polovinu armády tvořili cizinci, 1.světová, 2.světová a opět Wehrmacht měl půlku armády ze západních zemí.
   Proč všichni lezou do Ruska?

   Smazat
  7. 23:18 Páč Saša byl britskej agent! Asi nevědomky, ale byl! Lez jim do prdele od zavraždění Páji Prvního! Ten už měl nachystanou kozáckou výpravu do Indie a ve spolku s Bonym moh Briťákům pěkně zatopit! Dokonce tak, že možná by jako impérium skončili! Ale to né! To se Saša musel cpát na trůn celej žírnej a pak jim připrdelkovat a narušovat "kontinentální blokádu!". Sejně z něj nakonec měl lord Castlereagh akorát tak prdel ...

   Smazat
  8. A čo tak ten "nemecký mysliteľ" minfin Witte? Zaviedol zlatý rubeľ, hoci nikde nemali takú menu (len sčasti), čím zadusil ekonomiku, lebo zlata je vždy málo? Ten tiež zachránil Rusko? Čo tí britskí agenti, ktorí poľovali na ruských cárov? Na premiéra Stolypina? Rasputina? A koľkých ešte? Vyslancov, zastupiteľov? Čo svetové sprisahanie slobodomurárov? Ktože to vyslal Bronštajnove bandy a zaplatil im? A vari Katarína vyhrávala vojny? Nie náhodou ruskí generáli, velitelia? Oooch

   Smazat
  9. 23:07 Třebba ten generál Kutuzov, co poté kdy přijal hlášení o těžkých ztrátách ruské armády to odmítl přijmout a křičel, že ráno zahájí protiútok a vyžene vetřelce z území Svaté Rusi? Naštěstí ale za ním přijde spojka, že s ním chce hovořit Barclay de Tolly s lepším návrhem! A byl to Němec Pjotr Christianovič Wittgenstein, kdo přivedl ruské armády až do Paříže v roce 1814 - https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Wittgenstein

   A Witte? Zachránil co se dá po břídilství ruských generálů a admirálů! - https://21stoleti.cz/2009/04/21/kdo-byl-vlastne-vitezem-rusko-japonske-valky/

   Smazat
 7. Vladimir Vladimirovic Putin muz c.1 vo svete,podla us magazinu Forbes...zadna ruska propaganda !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle Dabiqu je to ale pan Baghdádí ...

   Smazat
 8. Rusko je sami socialistici Stalinisticki šmejd,buďme ráti že jsme NATO a Amerika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo no, a tys genitál, co nezvládl ani pravopis. Nejsme rádi, že takoví joudové tady zaplecelují kyberprostor. Co když si tě někdo přečte a udělá si si tak o nás úsudek. To je děs a běs, řezat by tě měli, abys postoupil aspoň do páté třídy a mohl se živit jednoduchou manuální prací. Na nic složitějšího zjevně nemáš.

   Smazat
  2. Autorovi bez mozku v 13,37 - my jsme Česká republika. Nejsme ani NATO, ani Amerika. U6 nechalstej ty patoky, píšeš nesmysly!!!!

   Smazat
 9. Už ve starém Řecku věděli, že demokracie v žádném případě není nejlepěí možná vláda. Navíc to co nám hrají v tzv. civilizovaném světě nemá s demokracií nic společného.
  Proto buďme vděčni za politcké génie typu Stalina a Putina.

  OdpovědětSmazat
 10. v Rusku skončila VOSR vtedy, keď Stalin vyhnal Bonsteina a postrieľal chazrov vo vláde - málokto vie, že za Satlina mal privátny stav väčšiu váhu ako štátny - dokonca Nekrasov to popisuje v svojej knihe V Staligradských zákopoch - o túžbe Kočubeja otvoriť si vlastnú reštauráciu po vojne ....

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.