Reklama

sobota 30. prosince 2017

Média na prahu roku 2018 (s návrhem řešení na konci textu)


Radim Hreha
30. 12. 2017    (psáno pro PL, zasláno autorem)
Roztomilé přísloví „co Čech, to muzikant,“ platilo až do listopadu 89. Časy se však mění, a tak některá rčení už novou realitu nevystihují vůbec, příp. nabyla diametrálně odlišný, někdy až kriminální kontext. Význam rčení „lžeš jako bys tisknul,“ však nabývá na významu každým dnem. Pomalu je stejně aktuální jako v době reálného socialismu ačkoli entuziasté pravdy a lásky se snaží o zvýšení prestiže spřízněných žurnalistů za jakoukoliv cenu.


Společnost Ferdinanda Peroutky každoročně uděluje ceny novinářům, kteří se snaží přizpůsobit mediální obraz společnosti havlistickému světonázoru. Proklamovaná ušlechtilost záměru je však redukována, stejně jako za komunistů, pouze na popularizaci reprezentantů jednoho názorového proudu. Podmínky výběru oceněných jedinců jsou typické pro jakékoliv demagogy. Společným jmenovatelem je přeexponovaný důraz na osobní zodpovědnost, tedy ideologicky správně nastavenou autocenzuru, která je podmíněná adekvátním intelektem, resp. bezohlednou ctižádostivostí. Pak už není problém najit konzumně přecitlivělé pokrytce, kteří se dokonale zhostí role užitečných pitomců, při posuzování naprosté bezúhonnosti či vysoké mravní integrity vybraných mistrů improvizace. Hodnocení zmíněných kritérií, kterých lze na rozdíl od reality, mediálně jednoduše dosáhnout za pomoci „bratrů v triku“ ve spřízněných redakcích, nevyžaduje silný žaludek. Ten je zapotřebí v případě posouzení osobní zodpovědnosti za společenské důsledky autorova publicistického působení. Takový ideál je v našich podmínkách natolik nedostižnou metou, že by na ni nedosáhl ani Václav Havel, vzhledem k jeho populistickým slibům a nereálným prohlášením v průběhu sametové revoluce. Ostatně představa, že by novinář nesl osobní odpovědnost za realizaci záměrů svých nadřízených, v mediální džungli bez jakýchkoliv etických pravidel a zvyklostí, včetně dlouhého vymáhání práva v rámci ochrany osobnosti, je pouhou iluzí svých bezohledných propagátorů.

Jinými slovy, ryba smrdí od hlavy, což v mediálních kalných vodách platí dvojnásob. Vodníkem, resp. pomyslnou hlavou těchto bažin by měl být Syndikát novinářů ČR, jenž se z času na čas zviditelní v roli petenta nějaké petice konglomerátu pravdy a lásky. Renomé syndikátu je však nevysoké nejen ve společnosti, nýbrž i mezi samotnými novináři. Pozici profesní novinářské organizace vystihuje její etický kodex, který novináři považují za cár papíru. Vydavatelé jeho uplatňování v redakcích nevyžadují, vzhledem k nutnosti zachování atmosféry zvané „ring volný.“ To ani nemluvě o tom, že tiskový zákon žádný etický kodex nezná. Ignorují ho proto i specialisté na přemlouvání báby a dědy, kteří absolvovali knížecí univerzitu pravdy a lásky ve výcvikovém středisku týdeníku Respekt. Úspěšnější z nich, po stážích v dalších Bakalových médiích, postupně dospějí na místo svého původního určení ve veřejnoprávních médiích. V Mekce havlistů na Kavčích horách pak mohou tito novodobí „nomenklaturní“ specialisté pravdy a lásky, plně rozvinout své znalosti a despekt k jakékoliv etice skutečně naplno. Mnozí objeví svojí genialitu až v rolích mluvicích hlav, v nichž aktivně ovlivňují důvěryhodnost veřejnoprávní televize, která má trvale klesající trend. Ten od loňska stagnuje (vzhledem k nepřekročení úrovně statistické chyby) na nejnižší hodnotě od vzniku ČT. Vyplývá to z pravidelných analýz Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), Sociologického ústavu Akademie věd ČR.

Přes zákon o České televizi, kvalitní Kodex ČT, odborně vzdělané, zkušené zaměstnance včetně moderního technologického zázemí je Česká televize na konci „s dechem.“ Její informační poslání totiž generální ředitel Petr Dvořák s podporou Rady ČT nedokázal ochránit před havlistickými propagandisty všech druhů. Výsledkem je permanentní zpravodajský a publicistický folklór, kterému majoritní část veřejnosti opět nedůvěřuje. Havlistům na všech úrovních to však může být ukradené. Vzhledem k nadstandardním příjmům, bonusům, či prebendám zřejmě uctívají rčení „co je doma, to se počítá.“

Nicméně poslancům a zejména ministerstvu kultury by nemělo uniknout konstatování CVVM o tom, že propad důvěry ČT není statisticky významně podmíněn ani vzděláním, ani věkem, ani životní úrovní.
Podobně kompaktním názorem napříč sociálními vrstvami, česká společnost disponovala naposledy v době sametové revoluce. Analýza předvolebního vysílání České televize a Českého rozhlasu, kterou na objednávku vysílací rady (RRTV) vypracovalo Centrum pro mediální studia fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, patří k nezpochybnitelným důkazům neschopnosti plnění poslání veřejnoprávních médií v jejich stávající podobě. Je rovněž důkazem nefunkčnosti systému mediálních rad, jejichž významní členové jsou ode dne svého jmenování v permanentním podezření z porušování zákona o ČT, resp. ČRo, podle nichž mají zastupovat a hájit zájmy veřejnosti. Tedy, v žádném případě zájmy managementů na úkor veřejnosti, kterou část radních evidentně pohrdá, když vztah veřejnosti k veřejnoprávní produkci poměřuje placením koncesionářských poplatků.

Řešení je podmíněno ukončením pštrosího přístupu poslanců, kteří se tváří, že nezaevidovali přežité schéma veřejnoprávních médií, které jejich interní a externí aktéři vnímají už jen coby zlaté tele. Osvícení poslanci napříč politickým spektrem by měli iniciovat ukončení veřejnoprávní agonie se současnou podporou rozvoje internetových webů coby alternativních médií, která v kategorii zpravodajství a publicistiky netrpí výchovným „komplexem.“ Ten je pro absolventy Schwarzenbergovy žurnalistické přípravky v Respektu, nevyléčitelnou drogou. Není proto nic lehčího, než systém koncesionářských poplatků zachovat a současně koncesionářům umožnit, aby své poplatky postupně diverzifikovali dle vlastního uvážení příslušným serverům. Veřejnoprávní média tak dostanou příležitost UCHÁZET SE O PŘÍZEŇ KONCESIONÁŘŮ v podmínkách standardního tržního prostředí, jehož jsou havlisté „posvátnými“ uctívači.

PF 2018

55 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáš na PC diakritiku? Pozdravuj demokratického fašistu Porošenka, šmejde!

   Smazat
  2. Vase informace si strč za klobouk. Ty americkej Cechu s vysokym IQ, kterym se honosi jen emigranti.Nauc se nejdriv ucte ke svemu narodu a pak si stezuj hlupaku zamindrakovanej.

   Smazat
 2. Opravdu "řešení" jak noha hodné totálního blba. Veřejnoprávní média se nemají co ucházet o nějakou přízeň kohosi. Od toho jsou komerční média.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Veřejnoprávní media neexistují, všechno mají pod palcem Sorošovi šmejdi, tady veřejnoprávní media nejsou!

   Smazat
  2. 1:14 Máte pravdu. Právě proto jim ale ZÁKON nařizuje objektivitu a nestrannost. Co však dělat, když tuto zákonnou povinost neplní? Neplní jí ani Rada. Jak je můžete k něčemu přinutit, když tak urputně prosazují svojí nezávislost, kterou chápou jako "právo" dělat si co chtějí? Proč tam pracují redaktoři a moderátoři, ze kterých jejich politické preference čouhají zcela neskrývaně? Proč jsou zváni jen stejně naladění "politologové"? Proč kladou nepříjemné a manipulativní otázky jedněm politikům a jiným ne? Zdálo by se, že je to jen novinářské dilatenství. Ale já se obávám, že je vědomá manipulace s veřejným míněním. Naštěstí stále méně účinná, což v nich začíná budit paniku.

   Smazat
 3. Nepratele naseho oblibeneho presidenta uznavaji, ze president mel 12 uspechu, (mega uspechu), za 12 mesicu jeho cinnosti a CT nerekne lidem v Cesku ani o jednom.
  Kdyz to napisi ja, tak je to okamzite smazano !

  Oni klesli tak hluboce , ze sabotuji i Vanoce !
  Rikaji QWANZA - coz je ritual z Afriky oblibeny u nekterych kmenu ! (Pssst, lidozroutu, ale to se nesmi rikat.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, všimni si, že když neurážíš a nenadáváš, redakce ti to nemaže!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 7.57 souhlas ať ty svoje výtvory publikuje ale ať neuráží neustále tento emigrantský vlastizrádce český národ, české lidi. Jen náznak a ať je mazán. Názor může mít dnes každý ale neustálé urážky a zesměšňování Čechů( Hurvínci atd.)do něho nepatří. Podepsán já podle honolula Čech s nízkým IQ.Ono lepší být ve vlastní zemi Hurvínek než v cizí zemi nula. Teď urážím já a doufám, že já i on už naposledy! Jinak cenzore konej! Jak u něho tak i u mě.

   Smazat
  4. 7:57 Já ti to řeknu asi tak: tohle celý vo tý "redakci" je blamáž! Realita je taková, že židobolševik david sní o tom, že se stane rudým komisařem jako jeho příbuzní v Rusku před 100 lety! A že to on a jemu podobná svoloč by rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jimtu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do pecí lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Smazat
  5. 20:06 Á náš humanitní pracovník, to je ale náhodička. Mám dojem, že si trochu pletete VŘSR s Delonem, tak se tu moc neztrapňujte. Když přijdete k rozumu, slibuju Vám, že místní výbor strany Vám obstará místo, mohl byste pracovat jako uvadeč(ka) ve filmovém klubu. To je myslím genderově vyvážené, a pokud se Vám to nebude líbit, to může být FK nebo čajovna pro homosexuály. Těch jsme vypěstovali taky dost.

   Smazat
  6. 11:59 Laza hrál Delon? No nebyli si až zase tak moc podobní, ale budiž. On jediný má svůj kotel v pojízdném muzeu, jiní zejména Japonci dpadení "Barzuci" (japonsky "jezevec" - označení pro rudé komisaře) skončili v bezejmenných mašinkách - http://www.wikiwand.com/ru/%D0%9B%D0%B0%D0%B7%D0%BE,_%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9_%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

   Smazat
 4. 1:09 - nazdar ty ceskej Hillbilly* !
  Nam je vsem Ukrajina lhostejna. Tam jsou vasi pratele a ne nasi !
  *(Hillbily je po americku hloupy Honza z hor - z Appalachians.)

  OdpovědětSmazat
 5. Humbuk kolem článku s nadpisem Hitler je gentleman, mne vedl k tomu, že jsem se tak trochu na pana novináře Peroutku soustředil a začal ho studovat. Soustředil jsem se zejména na články, komentující situaci okolo hitlerovského Německa. Můj závěr je takový: Článek s nadpisem Hitler je gentleman jsem nenašel ale jeho hodnocení tehdejší situace v Německu a vykreslení samotného Hitlera mě přivedlo k přesvědčení, že v očích pana Peroutky byl Hitler skutečný a nefalšovaný gentleman. A v jeho článcích je tak skutečně vykreslován. Nikde jsem nenašel(možná že jsem měl smůlu) zmínku, varování, předvídavost před nebezpečím co z tohoto Německa a jeho vůdce může vzejít. No v každém případě, i kdybych se přehlédl, ho za nějakého výrazného bojovníka proti fašizmu nelze považovat. Já osobně, kdybych byl novinářem ať pravicového, levicového(dnes takoví snad ani nejsou)nebo novinářem padni komu padni,rozhodně bych nemohl ocenění jménem Peroutky přijmout. A ať se na mne nikdo nezlobí, k oceněním touto cenou budu vzhlížet s nedůvěrou a despektem. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že snad potom prozřel ale to už bylo pozdě.

   Smazat
  2. Toho , co píšete , si všiml i soudce , proto byla Peroutkova vnučka tak rozčarovaná , že nález soudu jw horší , než kdyby byl řekl to omílané - Hitler je gentleman . To už ovšem u nás není medializováno .

   Smazat
  3. Peroutku "pražská kavárna" velebí přdevším proto, že byl prvním šéfredaktorem štvavé rozhlasové stanice RFE (Svobodná Evropa).

   Smazat
  4. On Peroutka nebyl zas tak špatný novinář. To, že se spletl v Hitlerovi. Nebyl sám. Kdybych byl potomkem Peroutky, tak by mne spíše rozčililo to, že jeho jméno bylo zneužito stejně jako Nobelova cena míru. Tu dostane také kdejaký gauner a mezinárodní terorista.

   Smazat
  5. Peroutka byl v zásadě kolaborant, obdivoval nacismus, ale neobratně a spálil se. Když po válce zpochybnili jeho mravní profil, využil zlomového okamžiku a emigroval, aby mohl dále kolaborovat. Jelikož Němci, k nimž ho kalaborantská nátura táhla, mezitím sami kolaborovali, a to s Washingtonem, přirozeně se přidal a kolaboroval dál a také.
   Peroutkova cena je cenou pro kolaboranty. A bývá jim udělována s náměsičnou neomylností. Jak ukazuje například oceněnění pana Kučery.

   Smazat
  6. Kdyby po válce komunisti vzali Peroutku na milost, tak jak Hitlera oslavoval by jim tenkrát Gottwalda. O tom jsem přesvědčen. Takový byl podle mě charakter a novináři, kteří dostávají jeho cenu jsou to samé. Nestalo se, odešel. Chyt se ve Svobodné Evropě.

   Smazat
  7. No meziválečná čísla časopisu Přítomnost jsou digitalizována a všem veřejně přístupná, je možné číst nejen Peroutkovy články, ale i jeho odpovědi na dopisy čtenářů Přítomnosti... čili nestojí vše jen na tom, zda existuje nadpis nebo věta "I Hitler byl džentlmen", bažina je mnohem a mnohem hlubší, než jak ji kdysi pan Zeman naznačil. Nedokážu pochopit, že leckteří "antizemanovští" novináři sami nevidí, jak směšní a trapní jsou třeba právě v této otázce svou neznalostí.

   Smazat
  8. 5:15 Mám stejný názor.

   Smazat
 6. Okamuro, udělej s ČT pořádek.Platíme poplatek jak mourovatí a ta banda děngi si rozděluje mezi sebe.Zveřejnit platy menedžmentu ČT.

  OdpovědětSmazat
 7. Je až neuvěřitelné, jak se od "spacákového" převratu Čt změnila, k horšímu. Dnes skutečně nejen přetváří zprávy z domova a ze světa k obrazu svému, ale dokonce je sama vytváří k obrazu svých "majitelů", ato nejen svými hlasately a redaktory, ale i svými pečlivě vybranými hosty nebo rádoby hosty, ale spíše stálými spolupachately na vytváření veřejného mínění vhodného pro své chlebodárce. U těch slušnějších redaktorů je maximální autocenzůra a bázlivost vybočit z nastaveného redakčního proudu. Čt již nelze reformovat, jen z gruntu přetvořit. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:54 Správně, jen mělo být: hlasateli, spolupachateli (vzor: muž, muži).

   Smazat
  2. 9:54 ČT je pod dohledem Bruselu jak jeden radní z Rady pro tv a rozhlas prozradil. Nemůže být objektivní i kdyby chtěla a z rozhlasem je to stejný.

   Smazat
 8. Docela rozumný nápad! Snad si tento článek i někteří poslanci přečtou. A snad jim přinese inspiraci, jak vymýtit onu jednostrannost dnešního "main"streamu, který tím "hlavním" dělají jen naše povinné "desátky"!

  OdpovědětSmazat
 9. Tak zrušit poplatky a bylo by vymalováno stejně tam jen melou lži top09.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poplatky nerušit, ale nechat na libovůli občanů, kam chtějí prostředky dát. Nezávislé weby si to zaslouží.

   Smazat
  2. Milí závisláci,

   domnívat se, že nějaké petice, či jiné akce, změní nejúčinnější nástroj propagandy v ČR
   v médium nestranně veřejnoprávní, je z mého
   pohledu více, než prostoduché.
   Od této ideologické nalejvárny jsem se odpoutal již před několika lety a věřte mi,
   že mi ani trochu nechybí.
   PROČ to také nezkusíte ?!

   Vždyť vám musí být jasné, že ONI tyto své pozice ani nemohou změnit, či opustit,
   neboť jsou úkolováni politbyrem EU a "kulturními atašé" US ambasády.

   A jestli kecám, ať se propadnu do Ruska !

   Jsem "Jdu kolem" a když se zaregistruji přes google, jsem tady po uveřejnění ihned smazán,
   ale anonymní zde mohou urážet ostatní bez následků.
   Děkuji.


   Smazat
  3. 20:52

   Další pronásledovanej nešťastník? O kolik moudrých slov jsme asi ochuzeni! Ještě štěstí, že nám své hluboké myšlenky smíte sdělit aspoň anonymně.

   Kokotko

   Smazat
  4. 20:52
   Asi si myslíš. že jsi genius, ale opak je pravdou. Nás tady nemusíš přesvědčovat o stavu veřejnoprávních medii. My je známe a pokud je sledujeme tak je to jenom pro porovnání. Ale bohužel tyto media sleduje mnoho lidí kteří nemají přístup k jiným informacím a to z různých důvodů. Tyto důvody zde nemá cenu rozebírat. Prostě je to tak.
   Václav

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. Vážená NR, prosím, bude li 13.11 neustále urážet ve svých diskusních(!?) příspěvcích český národ a české lidi, mažte ho ihned v zárodku ať nás to nenutí k nepřiměřeným rozhořčeným reakcím. Dotyčný má velké možnosti urážet svou bývalou vlast jinde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:36 Další možnost je ho ignorovat. Trpí nutkavou grafománií, jeho výplody jsou jako lejna na cestě. Jejich "životním posláním" je zasmradit vzduch. A čím víc do nich budete šťourat, tím víc a radostněji budou smrdět.

   Smazat
 13. „Není proto nic lehčího, než systém koncesionářských poplatků zachovat a současně koncesionářům umožnit, aby své poplatky postupně diverzifikovali dle vlastního uvážení příslušným serverům. Veřejnoprávní média tak dostanou příležitost UCHÁZET SE O PŘÍZEŇ KONCESIONÁŘŮ v podmínkách standardního tržního prostředí, „
  Nic lepšího asi nikdo nevymyslí. Teď už to jenom prosadit. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený, není pravda, že nikdo nic lepšího nevmysli. Váš návrh je pouze jeden z mnoha. Takže uvedu příklad. ČT zakódovat a kdo chce ať si zaplatí třeba 100 Kč za měsíc. Kdo nechce nebude mít k vysílání přistup. Takže ten můj návrh je také jeden z mnoha.

   Smazat
  2. Anonymní30. prosince 2017 18:00
   Váš návrh je pouze o tom, jak zlikvidovat nevyhovující veřejnoprávní médium.
   Autor článku nabízí způsob, jak si udržet kvalitní veřejnoprávní media. Těžko vymyslíte něco lepšího. P.K.

   Smazat
  3. 19:50
   Prosím Vás, kdo zde píše o likvidaci. To snad je pod úrovní přispěvatelů NR. Navrhuje termín zrovnoprávnění s ostatními medii.

   Smazat
  4. Anonymní30. prosince 2017 23:30
   Nevím, jestli to je pod úrovní přispěvatelů NR, ale nejspíš to je nad úrovní Vašeho chápání.
   Navrhuje, aby ti, kteří nechtějí poslouchat oficiální veřejnoprávní media, aby je tedy neplatili. To by samozřejmě udělal téměř každý, takže by skončila, neboť nejsou schopná žít za drobné.
   Toho bych nelitoval, ale chybí mi zde podpora těch informačních serverů, které poskytují vyvážené informace. Ty je třeba podporovat, např. dle návrhu, přesměrováním těch poplatků k nim. P.K.

   Smazat
  5. 0:04

   Řeči se vedou ..... "přesměrování" ... !?!

   Podpora informačních serverů - které máte na mysli?
   -- Kolik ze zdejších glosátorů či dalších čtenářů je "OCHOTNO" podporovat finančně např. NR?
   -- A kolik jich NR SKUTEČNĚ podporuje?
   -- Vy snad ano?

   Já finančně podporuji od lednového začátku !Argument.

   Kokotko

   Smazat
  6. (0:11 dodatek) - a jsem rád, že si tam mohu přečíst skvělé texty, jako tento od Adama Votruby:
   http://casopisargument.cz/2017/12/30/historie-ziva-a-psana/

   A potěšení z toho čtení mi navíc nekazí žádné stupidní výlevy, jakých je tu pod každým textem přehršle (např. hned ten dole 20:13).

   Kokotko

   Smazat
  7. Anonymní31. prosince 2017 0:11
   Kokotko, jindy bych Vás odkázal na článek, ale že jste se zase jednou podepsal, tak Vám to za odměnu překopíruju:
   „Není proto nic lehčího, než systém koncesionářských poplatků zachovat a současně koncesionářům umožnit, aby své poplatky postupně diverzifikovali dle vlastního uvážení příslušným serverům. Veřejnoprávní média tak dostanou příležitost UCHÁZET SE O PŘÍZEŇ KONCESIONÁŘŮ v podmínkách standardního tržního prostředí, „
   Takže např. Vy, byste mohl určit 60% svých koncesionářských poplatků Argumentu a 40%, serveru NR, protože konkurence je zdravá. P.K.

   Smazat
  8. 11:11
   Chacha ... i Vy jste vyznavačem "tržního prostředí" a zdravé konkurence!
   Takže po privatizaci podle oligarchů už společnosti ke štěstí chybí už jen privatizace podle plebsu?
   A stejně tak by se mohl občan rozhodnout, zda jeho daně půjdou na dopravu veřejnou nebo soukromou? A u školství a zdrsavotnictví stejně tak?

   Televizi nevlastním, koncesionářské poplatky mne nezajímají.

   Je lehké sepisovat líbivé reformní návrhy (o jejichž výsledku by se ostatně dalo dlouho spekulovat)?

   A tady se, jak jste si určitě všiml, kdejaký debil chová, jakoby tu to měl pře(d)placené.....

   A nějak jsem si nevšiml, že byste řekl co Vy podporujete - nebo se odhodláváte podporovat.

   Já podporuji kvalitu - a ne nějakou hypotetickou "konkurenci".

   Kokotko

   PS: Podporovat něco, co kromě občasného textu Ivana Davida všechno přebírá odjinud? A proč, proboha?!

   Smazat
  9. Anonymní31. prosince 2017 11:52
   „A stejně tak by se mohl občan rozhodnout, zda jeho daně půjdou na dopravu veřejnou nebo soukromou? A u školství a zdrsavotnictví stejně tak?“
   To co zmiňujete, jsou prvky přímé demokracie, kterou podporuji. Těch prvků by mělo postupně přibývat. První je na řadě zákon o referendu a o odvolatelnosti politiků.

   „A nějak jsem si nevšiml, že byste řekl, co Vy podporujete - nebo se odhodláváte podporovat.“
   Já se budu rozhodovat, až takový zákon vejde v platnost. Jeho přijetí bych uvítal. Věřte, že po jeho přijetí, by se podoba mnoha serverů rychle změnila.

   „Já podporuji kvalitu - a ne nějakou hypotetickou "konkurenci".“
   Podle mého názoru, právě konkurence pomáhá udržovat kvalitu.

   „Podporovat něco, co kromě občasného textu Ivana Davida všechno přebírá odjinud? A proč, proboha?!“
   Pokud by ten server poskytoval informace se zárukou, jejich prověření, byla by to část jeho kvality. Druhou částí kvality, by byl výběr těch informací. P.K.

   Smazat
  10. 12:36

   "By byl" (leč není) - to jste fakt trefil hřebík na hlavičku.

   Lidé si navíc pletou informace a znalosti.

   Na NR vidím pouze konkurenci, která pomáhá udržovat kvalitu co nejníž. Tomu říkám fungující konkurence - aneb (česky) souběh blbů. Nabídka určuje kvalitu publika.

   Kokotko

   Smazat
  11. Anonymní31. prosince 2017 13:59
   „Lidé si navíc pletou informace a znalosti.“
   Tak si to také nepleťte a používejte informace k získávání znalostí.

   „Na NR vidím pouze konkurenci, která pomáhá udržovat kvalitu co nejníž. Tomu říkám fungující konkurence - aneb (česky) souběh blbů. Nabídka určuje kvalitu publika.“
   Takže je konečně jasné, proč Vás to sem táhne. P.K.

   Smazat
  12. P.K. 15:34

   Očividně Vám jde víc o vtipnou, byť bezobsažnou repliku než o odpověď. No, nebudu to ale přece z Vás tahat jako z chlupaté deky...

   V druhém odstavci máte ovšem notný kus pravdy - začínám nad sebou pomalu také lámat hůl. Zas tak moc mě to sem ale netáhne - spíš víc a víc odpuzuje.

   Kokotko

   PS: Každopádně přeji v novém roce hodně radosti s Pitomiem a jeho partou přímých demokratů! Ten internacionální mejdan jistě vlil do jejich řad hodně optimismu a bude inspirací do dalších bojů.

   Smazat
  13. (16:40 - dodatek k těm replikám):

   Mimochodem - kdybychom jeden druhého považovali za úplné pitomce, nejspíš bychom se nedali do řeči, co myslíte?
   Na Váš názor jsem - např. narozdíl od už zmíněného debílka 20:13 (dole) jsem přece jen zvědav.

   Představa o tom, že konkurence zvyšuje kvalitu internetových serverů mne skoro rozesmála. Je vidět, že hesla Václava Klause a podobných myslitelů přece jen občas padla na úrodnou půdu.

   Kokotko

   Smazat
 14. Dvoraku, Horni Dolni rikal, ze jsi IDIOT a vojaci ze Zatce, ze jsi politicka spina.
  Ja jsem to nerikal Dvoraku ! Smazej kazdou sprostarnu nebo nemazej nic ! A nezapomen smazat to prase, co me oslovuje "smejde" k vuli klavesnici - 1:09.

  Slabomyslni hurvinci se byli vyplakat u Dvoraka !
  Huuu, ha, ha, ha...(A nezapomente vlest mamince pod sukni.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:13 ...a kromě nadávek zase nic smysluplného. To je teda úroveň, fuj tajbl.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.