Reklama

pátek 22. prosince 2017

Média: Slovensko zadrželo pro dluh dodávky plynu na Ukrajinu22. 12. 2017     zdroj
Podle listu Zrcadlo týdne je společnost "Itálie plyn", což je prvotní vlastník plynu, v procesu úpadku. Slovenský soud na základě rozhodnutí Stockholmského rozhodčího soudu ve věci žaloby italské společnosti IUGas zadržel 20.prosince dodávky plynu národní akciové společnosti Naftogaz Ukrajina ze Slovenska. Ve čtvrtek to oznámil ukrajinský list Zrcadlo týdne.Jak se list dověděl, konečné rozhodnutí ve věci žaloby italské společnosti IUGas Stockholmský rozhodčí soud vynesl již 19. prosince 2012. Žalobce se obrátil k rozhodčímu soudu se žalobou k národní akciové společnosti Naftogaz Ukrajina za účelem vymáhání úhrady za dodaný plyn. K dnešnímu dni činí celková částka pohledávky, včetně úroků a penále, asi 21 milionů dolarů.

Zároveň, jak oznámil zdroj v Naftogazu Zrcadlu týdne, společnost nyní vyjasňuje situaci na Slovensku, a také zjišťuje, kdo je ze zákona oprávněn k zastupování žalobce, jelikož, jak se ukázalo, původního vlastník plynu společnost "Itálie plyn" je v konkurzním řízení. Naftogaz analyzuje situaci, aby přijal příslušná opatření.

Naftogaz dováží plyn přes Slovensko, Polsko a Maďarsko. Ze Slovenska byl v roce 2017 dodán největší objem, a sice více než 8 miliard kubických metrů. Celkem podle informací Naftogazu odebrala společnost za 11 měsíců roku 2017 20,9 miliard metrů krychlových plynu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. Další hřebík do rakve pro banderovce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naftogaz se přejmenuje na NAVRTOGAZ.

   Smazat
 2. Tak to nema chybu !!EU dotlacilo slovensko,aby rychle vypomohli ukackam s plynom a dnes je dlh 21 melounu,tak sa zacina vyjasnovat,analyzovat,kto zaplati...a najlepsie by bolo.keby to cele zaplatili,ti neposlusni slovaci,potizisti !Cisty holyud!!Podle EU,nejlepsi by bolo,keby si jednotlive polozky zaplatili jednotlive staty v ramci solidarity sami.Nasrat !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je vidět že Slováci nemají ve vedení žádné blbce jako jsme to měli my.Tzv.naše vláda si odsouhlasila
   .Ti si zvykly terorizovat všechny okolo,tak jak si to přál fašistický režim v Kyjevě .Když se lod potápí,krysy utíkají.At jdou obdělávat doma půdu.

   Smazat
 3. Tohle bi se spojenci NATO nemnělo dělat ať si ti skatoličtení slováci nedělají ze svích sousedů na Ukrajine prdel protože dopadnú húř jak donbas a ani EU se jich nezastane a skončí jako Ukrajinska provincie a navíc slováci jsou měkí a neumněli a nikdi se nenaučí se zbraní bojovat,jsou to míče na kopáni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co tu urážíš Slováky, ničemo?!

   Smazat
  2. Chudák! Týmto spôsobom sa odbavuješ? Nemýl si pojem z dojmom a menštuáciu z demonštráciou! Ostatným Čechom prajem krásne Vianoce!!!

   Smazat
  3. copak bandero, už ses probudil?

   Smazat
  4. 1.45,ty si skutocne myslis,ze slovakov ochrani eu?Ale nas nik neohrozuje,zhorime v ohni atomu vo vojne ktore usa rozputa v eu.Slaba utecha je ,ze muz c.1 vladimir vladimirovic Putin slubil,ze ked sa tak stane postara sa,aby sa vojna preniesla do usa.

   Smazat
  5. I Slovákům hezké a klidné vánoce...

   Smazat
  6. Skús niekedy prekročiť naše hranice a príď nám to, prosím, vysvetliť osobne.
   Radi Ťa u nás privítame a dáme Ti samozrejme jasnú a zrozumiteľnú odpoveď :-)

   Smazat
  7. Slováci jsou hrdý národ, schopný se bránit na rozdíl od Čechů, to jsou připosraní kolaboranti, kteří se vždy skloní před každým. Ale blíží se nejkrásnější svátky roku a proto mnoho štěstí a zdraví a zejména mír všem lidem dobré vůle ať žijí kdekoli.

   Smazat
  8. 14:08 Však! Preto nerev bratček, nerob nam tuna ostudu! Ved sa nám teraz vedie lepši ako jemu, ako všem týmto závistným a zbabelým čeHúnom! Ked naši dedovia bojovali za Európu,tak ti jejich chujskí dedkovia dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do heinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa im možeme iba smiat dnes a zazpievať si tu našú! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Smazat
  9. Statočný Ficoland sa nezlakol ani USRaela!- https://europskenoviny.sk/2017/12/23/slovensko-ako-jedine-z-v4-hlasovalo-inak-v-spore-o-jeruzalem/

   Smazat
  10. Príď má navštíviť chazare.!

   Smazat
 4. Lake: to není Čech ani náhodou, to bude nějaký evropejski bandera! Jeho pravopis není ani na úrovni Hotentota!

  OdpovědětSmazat
 5. No tak si to spočítejme. Ruský plyn je nakoupen Polskem, prodán Slovensku a následně zakoupen Ukrajinou ! Tak hádám, že bude 2x dražší než byla původní nabídka Ukrajině od Gazpromu ! Holt banderovská nečest je drahá!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! A až se rozjede velkém zkapalněný plyn od USA, tak se zjistí, že ho Amíci nakoupí od Rusů a s dobrým ziskem prodají nějakému zásobníku v EU. To bude 100% energetická nezávislost na Rusku jak z videa!

   Smazat
 6. Ukacka prezijou jeste 3 zimy v pohode! A jejich banderovska elita s nima. Budou palit vsechno co hori a jeste toho tam je dost.Treti zimu si navliknou dvoje humusaky a jeste to prezijou. Teprve ctvrtou zimu si budou prikladat do kamen porosenka a banderovce po kousickach,zaziva :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Satane, víš jak např. zemědělci prodávají mléko a ty(my) kupujeme to předražené máslo? Tomu se říká tržní ekonomika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. např. já kupuji máslo a mlého přímo od výrobce

   Smazat
  2. Satan, napsal jsem např.to znamená jako mapříklad. Seš blbej, anebo musíš mít u všeho komentář

   Smazat
  3. Anonymní23. prosince 2017 14:18, no jo, podle sebe soudíš druhé

   Smazat
 8. Lituji těch nejchudších lidí a z celého srdce jim přeji aby přečkali zimu ve zdraví*

  OdpovědětSmazat
 9. No, to je ta EU humanita v praxi. Dodávky přerušíme v zimě, protože jako vždy nejde o lidi, ale o prašule... Jó, když by to udělalo Rusko, budeme z toho na infarkt a uvalíme sankce snad i na kyslík.

  OdpovědětSmazat
 10. Bohužel,kdo podporuje pučisty,musí také platiti.
  Tohle se přece dalo čekat,že bude Ukrajina na kolenou,jako kterýkoliv stát pod ochranou USA demokracie.

  OdpovědětSmazat
 11. Česká televize nic takového neříká .
  Také zdravím bratry Slováky , hlavně Grekokatolîky a pravoslavné v okolí Svidníku .

  OdpovědětSmazat
 12. Slovensku nič ukr nedlhuje - my plyn nemáme, neobchodujeme s ním len transportujeme - ta tak pepíkovia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Banderovec Slovensku nic za plyn nedluží, ale možná bude dlužit slovenskému přepravci plynu, který ho nakupuje asi od němčoura. Tak buď schlamstne němčour slovenského přepravce i s potrubím, nebo zacáluje Slovensko.
   V každém případě se banderovec zasměje, nikomu nic nedá, ale o to víc bude chtít plynu, vstupů do EU, volného obchod bez kvót, až dojde i na banderizaci celé EU, která už stejně neofašistická je!

   Smazat
 13. To mate z toho ze jste neposlechli Nikolu Teslu

  OdpovědětSmazat
 14. Kurva NR,co je okurkova sezona ?V Syrii se nebombarduje,Trump jeste neni mrtvej??Co dela svet!!

  OdpovědětSmazat
 15. EU asi nařídí Slovensku zaplatit a dodat. Samozrejmně zaplatit musí Slováci.

  OdpovědětSmazat
 16. 15:21 máš pravdu. Ta zasraná demokracie není tak vražedná jako ten čistý socialismus. Báťuška Stalin se musí obracet v hrobě, když pojem gulag není pro lidi byč ale jen trpkou vzpomínkou.

  OdpovědětSmazat
 17. opakujem Slovensko nič neplatí - nič nedodáva len plní úlohu prepravcu - za tovar - prepravovaný- platí dodávateľ - nie kupujúci, v tejto kauze je Slovensko mimo - a keďže ten skrachoval - tak nič, zastavilo sa to

  OdpovědětSmazat
 18. A náš prezident je ticho? Nevadí mu, že kámoš Porošenko utrpel ujmu?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.