Reklama

pátek 15. prosince 2017

Měkkou sílu už Americe nikdo nevěří. Nastává doba pravdy a brutality

Napsal/přeložil: Geo
15.12. 2017   Eurasia24
Znáte někoho, kdo si myslí, že USA mají ve světě málo vlivu? Pokud ne, pak vězte, že Donald Trump a jeho lidé takto uvažují. Měkká síla Spojených států přestává fungovat, a jestli někdo považoval Clintona, Bushe ml. a Obamu za hrdlořezy, bude se ještě hodně divit.
Počátkem prosince přiletěl do severokorejského Pchjongjangu náměstek generálního tajemníka OSN pro politické záležitosti, aby se pokusil „přimět KLDR k rozumu“ v otázce jaderného a raketového programu.

Zprávu jsme si mohli přečíst poté, co jsme díky v Americe vyvinutému mikroprocesoru aktivovali americký operační systém, abychom se díky americké informační agentuře AP dozvěděli, že onen „vysoký představitel OSN“ se jmenuje Jeffrey Feltman – a je bývalým významným činitelem amerického ministerstva zahraničí. Nicméně v KLDR opravdu, opravdu „nehájil zájmy USA, nýbrž OSN“.

Amerického vlivu ve světě už je tolik, že i lidé v nejzapadlejších koutech světa přestávají být naivními – moc dobře vědí, že je to výsledek dlouhodobého špehování, sběru dat a systematického lhaní. Zjednodušeně řečeno americká měkká síla přestává na úrovni vědomí fungovat a vyvolává přesně opačný efekt: zhnusení a vzdor.

Spolu s tím přestává fungovat i vyvažování měkké a tvrdé síly, které Spojeným státům přinášelo nevyčíslitelný profit zejména v posledním čtvrtstoletí. Namísto toho přichází éra jasné dominance tvrdé síly, kdy se Spojené státy k udržení svého vlivu znovu, obdobně jako v 70. letech, uchylují k teroru páchanému takovými bestiemi, jako jsou fašisté na Ukrajině nebo fundamentalisté na Blízkém východě. Tedy prozatím – než i tyto osvědčené prostředky přestanou fungovat.

Měkce to nepůjde

To největší zklamání z Donalda Trumpa teprve přijde, když v příštích dnech ohlásí novou strategii národní bezpečnosti Spojených států. Dokument bude v naprostém rozporu s tím, co od Trumpa jeho podporovatelé napříč planetou očekávali a co ostatně sliboval i svým voličům: totiž že dá Amerika světu alespoň na čas pokoj a bude se soustředit na „své věci“.

Pravdou bude opak, protože už i Trump pochopil, že udělat Ameriku znovu velkou a skvělou snížením daní podnikatelům nepůjde. Stimulem masivního růstu kapitalismu v jeho anglosaském epicentru (a následně v perifériích) byla vždy válka a po ní více či méně agresivně prováděná expanze za současného rdoušení jakýchkoliv ohnisek odporu či systémových alternativ.

Zdroje z poslední světové války – té takzvané „studené“ – postupně vysychají. Brutálně roztáčený koloběh nadspotřeby nejenže negeneruje dostatek profitu k „make America gerat again“, ale současně Ameriku žene stále blíže k okraji dluhové propasti.

Jestliže se měkká síla začíná míjet účinkem, zbývá síla tvrdá. Svět se nyní v moha ohledech dostává do podobné situace, v jaké byl před první světovou válkou. Je naprosto jedno, že lidstvo za století prošlo „civilizačním vývojem“, který není ničím jiným než simulakrem, virtuálním obrazem stvořeným historicky znamenitým anglosaským „marketingem“.

Ve skutečnosti kapitalismus po likvidaci jediné životaschopné moderní civilizační alternativy uvrhl planetu do spirály globální barbarizace a mentální degradace, jejímž výplodem jsou jedinci jako Clintonová nebo Trump. Neméně bezohlední, egoističtí, hrubí, citově otupělí, agresivní a vyšinutí, než jakými byli vůdci mocností před sto lety.

„Mír prostřednictvím síly“

Jinými přívlastky totiž nelze charakterizovat člověka, pod jehož vedením nová strategie Spojených států vzniká. Čeho hodlá docílit? „Ochrany amerického lidu“, „zajištění jeho prosperity“, „zachování míru prostřednictvím síly” a konečně „rozšíření vlivu USA ve světě“. Ano, nikoliv zachování, ale „rozšíření“ vlivu.

Při ohlédnutí do nedávné i dávné historie by něco podobného nemělo překvapovat. Ale překvapuje: překvapuje nejen samotný Trump, který buďto neumí či nechce zkrotit jestřáby, anebo prostě je sám jestřáb. A překvapuje i způsob, jakým chce Amerika „šířit svůj vliv“ – zcela mimo rámec práva, nejen mezinárodního, ale i amerického.

Jak tomu bude v praxi, ukazuje syrský „pilotní projekt“:
Po psy-ops přípravě vysadíme na zájmovém území vojsko, aniž bychom se kohokoliv ptali – ale budeme to popírat.
Když už to nebude možné ututlat, přiznáme, že tam máme tisíce vojáků a nastavěné základny, ale budeme opakovat, že na to prostě máme právo a tečka.
Když se k nám kterýkoliv „revizionista“ jen přiblíží, obviníme ho, že „přeletěl řeku“ a tím „narušil náš vzdušný prostor“ a případně ho sestřelíme.

Přesně takto si Američané v Sýrii počínají (jak dokazují i poslední incidenty s provokacemi ruských bitevníků americkými Raptory). A navzdory ruskému vítězství nemůže být pochyb, že si tam uhájili dost „svého suverénního území“. Vyšlo to. Funguje to.

Pádnější argument pro formulaci a efektivnější nástroj pro realizaci nové bezpečnostní strategie Američané získat nemohli. A i kdyby se „chudák Trump“ před jestřáby stokrát stavěl na zadní, nenadělá vůbec nic, protože se znovu ukázalo, že hrubá síla je víc než právo a stokrát víc než vzletné řečičky o demokracii, z nichž už se beztak všem jenom zvedá žaludek.

Svět čeká další velmi těžké období. Zatímco impotentní Evropa bude nadále lízat svoji zkyslou smetanu kapitalismu – topit se přitom v migračních exkrementech, systematicky ničit svoji populaci i přírodu (třeba těžením posledního dřeva z Bělověžského pralesa) – Američané budou roztáčet svůj sedmisetmiliardový „obranný“ rozpočet.

Budou zabíjet, plenit, zabírat cizí země a prohlašovat je za „své suverénní území“ jako by se nechumelilo.

Největší překážkou budou „revizionistické mocnosti“ – Rusko a Čína. Hrozba ruských „zbraní nové generace“, jíž konkrétně uvádí nová americká strategie, je samozřejmě určena především domácímu publiku a zbrojním koncernům.

Na druhou stranu jsou to právě ruské (a čínské) zbraně, které jsou a budou schopny dostatečně odstrašivě působit v „novém“ prostředí. Rusové nikdy nebyli na onen „marketing“, založený na lži, manipulaci a pokrytectví, – i proto prohráli studenou válku, kdy prostá pravda neměla šanci.

Co umí, když jsou nuceni sáhnout po hrubé síle, o tom nikdo nemůže pochybovat.


Geo, Eurasia24.cz

35 komentářů :

 1. No a je to tady. Co na to Honolulu a HoDo? Vykecat se dá ze všeho, jenom tomu musí někdo uvěřit. Aby mohly žít ten svůj zdegenerovaný zvrhlý život musí trpět celý svět a teď už si neberou servítky. To jsem zvědav na voliče Trampa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, ti Američtí prezidenti to nemaj lehký. Z 90% to jsou dacani kapitálu, no a Když už by chtěl některý z ostatních něco změnit, tak mu někdo mezi čtyřma očima řekne: "jo, a pamatuješ Kenedyho, no tak si dej bacha".

   Smazat
  2. Pravda a láska zvítětzí, jak řekl jeden českej opilec a podepsal bombardování Srbska humanitárními bombami. A koho teď budeme bombardovat a vraždit. Irán, Severní Korea, Venezuela, Čínské ostrovy. Tramp je v ráži a je na čase, aby mu někdo konečně nakopal.

   Smazat
 2. Důležité je, jak tuto skutečnost okomentuje náš "ČESTNÝ" generál Pavel. Jako zástupce Varšavské smlouvy, bojoval proti AMERICKÉMU IMPERIALISMU!!! Nyní, jako "nádeník" AGRESIVNÍHO spolku NATO, bojuje proti RUSKÉ AGRESIVITĚ!!! :-) NENÍ sám, kdo takto "prozřel". :-)

  OdpovědětSmazat
 3. Jestlipak Kim připomněl náměstkovi osud Husajna a Kaddáfího.
  Být diktátorem, poslal bych náměstka do prdele a ještě bych vývojářům jaderných zbraní a jejich nosičů zrychlil tempo.
  Před pár lety by diplomacie možná ještě něčeho dosáhla. Po Iráku, Libyi, Srbsku a Ukrajině už amíkům může uvěřit jenom Pepek Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, nejen ten Pepek :
   http://svobodnenoviny.eu/gorbacovi-bylo-slibeno-ze-nato-nebude-expandovat-na-vychod-odhalily-odtajnene-dokumenty/

   Smazat
 4. Kdy už konečně lidem dojde, že kapitalismus tuto planetu zlikviduje.

  OdpovědětSmazat
 5. Snad lidi pochopi,ze krome 50.let,byl socik ruzovou zahradou,oproti zabijakum z Nato a Juesej.Eu jim bude delat zivy stity.

  OdpovědětSmazat
 6. 19:55 Kapitalismus hlasa heslo - zit a nechat zit !
  LIVE AND LET LIVE !
  Kapitalismus je pozikarsky a nema zajem nicit, ale budovat prosperitu. Trump je stavitel a rozhodne neni destruktivni , jako napr. Merkerova !

  Kapitalismus t.j. cigaro v tluste hube a flaska Cognaku z Francie - zadek zaboren do tepleho pisku na Hawaii, ci nekde jinde ! Kapitalismus NEMA rad pohled na bidu a snazi se ji resit !

  Vsechny jine ideologie jsou zasterkou a krytim pro urcitou skupinu, se mit dobre, na ukor jinych ! At uz to byli vrazedni Bosevici v Rusku, nebo Socialni Demokrate va Vidni za Viktora Adlera - (SDAP) !  OdpovědětSmazat
 7. Viš Honolulu, ty tak připomináš Kalouska - tomu též lze věřit, jen když ho slyšíš a hlavně vidíš napoprve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:53: Obě světové války jsou výplodem kapitalismu - to jest 10 plus 60 milionu mrtvých. To je to Honolulu to Tvé heslo To Live and Let to Live. Víš, ty Tvé řeči to je jako řeči o té demokracii, kterou tak vychutnáváme - 7O tisíc bezdomovců /u nás/ -/neschopných, jak říká kapitalistická ideologie/ atd. Tobě by tak prospěl pohled z druhé strany - začni číst Marxe nebo třeba Ericha Fromma - např. kniha Lidské srdce, Být nebo mít /ta poslední je o podstatě kapitalismu/.

   Smazat
  2. Putinovi agenti jsou zamindrákovaní ubožáci, malí napoleonkové a Adolfové.
   Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních kotrbáckých čechomužiků, musí být i s pomocí Číny zničeno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu komunizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství a německá třetí říše či japonské císařství.
   Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ?

   Smazat
  3. 16:39 Amící toho ve světě tak zachráněj. Ty jsi snad zhulený kavárenský pako.

   Smazat
  4. 2:20 Tebe a jiný olezlý a odulý putinovský agentský čechomužíky nemusej, vám Putler rád poskytne asylovou kvótu na Sibíři! !:D:D:D

   Smazat
 8. Moje babicka byla svata zena ! Polovinu zivota zila ve Vidni a kdyz uz byla stara a chtela videt Viden naposled, tak ji to zamitli ! Komunisti byli absolutni
  (cenzurovano) !
  Penize (devizovy prislib) nepotrebovala. Videnaci chteli platit vse..

  Zde vidite, kolik zbytecneho zla Komousi nadelali !
  V JAR Cesi umirali na nemoce z Jachymova, kam se dostali za politicke presvedceni a nikdo jim nemohl pomoci ! A vy zde opevujete SOCIALISMUS !
  HUUU, ha, ha, ha...
  V CSSR jsem nemel na kolo a jak v JAR, tak v Americe jsem mel vse, co me zaujalo + 5 kol, az jsem si rozbil hubu !
  Kapitalismus je fain a vy se rouhate ! Mozna u vas ani kapitalismus neni, ale nejaky druh feudalismu .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. HOVNOCUCLU, ty jsi absolutní DEBIL a předčíš dokonce to neskonale blbé prase, jakým je TRUMP! Kdyby toho hnusného státního bastarda a paskvilu, jakým jsou tzv. "usa" nebylo, (kéž by vás všechny v tom prokletém paskvilu už jednou chtěl vzít čert!), tak by na světě bylo hned mnohem lépe a všechny ostatní národy by si zhluboka oddechly!!

   Smazat
  2. 21:10 roku 1953 mi bylo 17 a nastoupil jsem co vyučenec do zaměstnání, po půl roce (1954)si koupil Favorita, "závodní" kolo na galuskách se čtyřkolečkem , ráfkovými brzdami, berany ..., za Kčs 1420. Na počkání. Musels' být Honolulu kopyto, kdyžs' tou dobou neměl v ČSR na kolo. Normální Eska byla za Kčs 890. Taky na počkání.

   Smazat
  3. Parazita nemá cenu přesvědčovat nebo kázat o nějaké morálce natož katolíka, protože on to má od všemohoucího, on je jiný.

   Smazat
  4. Největším zločinem českého komunizmu zdaleka nebyly jen tisíce zahubených nekomunistů – ale obehnání země ostnatým drátem - vysokonapěťovým dobytčím ohradníkem a totální znevolnění milionů otupělých poddaných, kteří ztratili schopnost k samostatnému, mravnému a nezávislému myšlení, chování, a tím i k životu. A dosud ji nenabyli; (viz internetové diskuze).

   Smazat
  5. 23:51 Prokremelský ideolog Platonov tvrdí, že USA vznikly jako epicentrum židozednářské civilizace. Tato země se formovala hlavně pod vlivem židovských živlů a slovy W. Sombarta byla „emanací židovského ducha“. Všechny síly zla, brutality, rozvratu a rozkladu, které jsou vlastní židozednářské civilizaci, se v historii USA uskutečnily nejúplněji a nejdůsledněji. Aby skrylo své zločinné plány před lidstvem, vytváří světové zákulisí propagandistické mýty, jejichž cílem je překrucovat historická fakta. Hlavním takovýmto mýtem je mýtus o „holocaustu Židů za druhé světové války“. Jsou podnikány pokusy podat věc tak, že hlavní obětí byli nikoli Slované, ale Židé. Podle výpočtů historiků za války podle maximalistických odhadů zahynulo ne více než 1,5 mil. Židů. Propagandisté holokaustu a především sionistické kruhy tento počet zečtyřnásobili, když rouhačsky uváděli počet šesti miliónů zemřelých Židů. Z kořenů staré slovanské civilizace vyrostl strom, jehož každá větvička se natáhla vlastním směrem. Je nutné vzít v potaz, že národům slovanské civilizace připadl obtížný historický úkol – být baštou, která stojí v cestě silám světového zla v nejširším smyslu tohoto slova – západní a osmanské agresi, fašismu, sionismu.

   Smazat
  6. Dneska soudci a exekutoři doženou k sebevraždě 1 200 lidí ročně. Za posledních deset let to bylo 12 000 lidí. Kam se na ty dnešní vrahy komunisti hrabou. A myslíte že z nich někdo skončí odsouzen, nebo jim sáhnou na Švícarský účet. Mafie si dovede poradit.

   Smazat
 9. Tak ohroženým zemím nezbude než se spojit s RF a Čínou.

  OdpovědětSmazat
 10. Ty jsi neměl kolo? Tatík všechno prochlastal, že? Já jsem v šedesátých letech měl od 15ti mopeda a máma byla v domácnosti, pracoval jen otec a to na Poldovce jako jeřábník. A to jsme byli tři bratři a každej měl kolo, neznám žádnýho kluka v mém okolí který by kolo neměl.
  Tvúj tatík byl ochlasta a v ožralství zlpodil takovej omyl jako jsi ty.
  Nevykládej nám takový směšný bludy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moudrý Brouk Pytlík16. prosince 2017 1:04

   21:26 - Co se týče toho amíckeho blba třeba upřesnit, že jeho taťka omylem přepašoval HOVNOlula do Záp. Německa ve svých vejcích, když byl na houbách na Šumavě. Taťka byl tak blbý, že tam zabloudil a přelez přes západní hranici! A pak, po kom že je ten blbej HOVNOlulu?

   Smazat
 11. 21:03 Ja nemohu mluvit o Cesku ! Ja tam neziji !
  Bezdomovce jsem videl pred nadrazim a byli vsichni
  ozrali ! V Cesku uz nikoho neznam, takze to tam projedu a jedu dal. (Po navsteve cukraren a knikupectvi.)
  Koncim panove . Dnes je u nas v klubu CHRISTMAS PARTY !

  (Budou tam lide z New Yorku, kteri pracovali pro Trumpa na Manhattanu a i pro jeho otce. Tak se jich zeptam jestli trpeli nejakym nedostatkem.)
  Bye, bye, now !

  OdpovědětSmazat
 12. 21:26... Tvuj fotr , byl urcite komunisticky kadr !
  Blahopreji ti k byvalemu vlastnictvi mopeda ! Ja jsem nemel ani na kolo. To byla hrozna doba.
  Nebyt Breznava v 68 , tak jsem dodnes postizeny materialne a mentalne !
  Musim koncit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl honolulu, otec byl velký antikomunista a ani v ROH nebyl,makal jako jeřábník na čtyři šichty na martinkách, byly tam dobrý peníze ale prostředí šokující. Prach a smrad z pecí nebylo nic zdravého, kdyby byl komunda tak by seděl nekde v kanclu v pohodě.
   Žadný z kluků co bydleli v okolí nemusel zdrhat do Jižní Afriky aby si mohl koupit kolo. A jako já skoro každej kluk měl od 15ti mopeda nebo pionýra, ti lepší Simsona nebo Jawa Mustang.

   Smazat
 13. Nevšímejte si toho Hawaii-5-0 trola z onoluu. Určitě má koupené akcie nějaké místní firmy a je hrdý na to, jak dobře investoval. Že jsou (nejen)jeho akcie ale i slavný USD jen cárem papíru, pochopí, až Amerika jako taková zkrachuje a v USA začnou války o jídlo, vodu a další životní potřeby. Ale to nepřijde náhle. To bude nabíhat postupně, jak budou Čína, Rusko a další země odcházet od dolaru A jednoho dne se onolulu probudí, zjistí, že nemá nic a podá si inzerát: Vyměním počítač páté generace za kus poživatelného chleba. Zn. Ihned.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja si Honolula docela vazim , neb sel kam ho tahlo srdce a pochopil , ze Cechy jsou vetsi koncetracni tabor(za komunistu), a jako myslici clovek chtel jit ven z vezeni na DOZIVOTI!!

   Jestli nasel sve STESTI A KLID na Floride , pak je mu mozne jen zavidet!! a ma nazory USA Radikalu!!!
   Je to lepsi , nez prozit zivot bez nadeje na lepsi zitra.

   Vetsina Cechu , se mi zda neni schopna pochopit co se deje po svete!! jako pan POVOLNY !! a spol.

   Musite studovat politicke dejiny sveta !! a kriticky myslet.

   Za sebe : jsem Klausian ..stoupenec V Klause, jenz se mi zda chapal o co jde!!!

   Brouk von Pytlik

   Smazat
  2. Brouku, každý hledá štěstí jak umí. Utýct v 68.jsem chtěl také ale neutekl. Naopak, oženil jsem se, vychoval 5 dětí s vysokoškolským vzděláním bez nutnosti stranické knížky(KSČ-ODS). Honolulu utekl, v JAR po dobrodružném životě ztratil schopnost založit rodinu a dožívá osamoceně na Floridě. Jak to máte Vy nevím. Jsem si ale jistý, že pro můj(náš) národ jsem udělal víc než vy oba, čus!

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. Drž hubu Azzo Bassou ty Hovne smradlavej!!!!!
  Zalez do papundeklova u veřejných hajzlu!!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. No pane Brouku von Pytlík to jste se odkopal. Myslíte že máte přehled a znalosti ale jste v jiném podání jak Honolulu. Proč píšete na Českém vebu když vám jsou Čechy u zádele. Honolulu nás přesvědčuje že když polezem Trampovi do zádele ta tam bude pastva i pro nás. Podobně myslí celá naše bývalá elita a teď jsme dík těm géniům spadly v hodnocení mezi rozvojové země. Schopnosti člověka se projeví v každém režimu ale jde o to na čí úkor a jakou má budoucnost.

  OdpovědětSmazat
 17. 23:07 je smutné, že vyslovuješ soudy, aniž bys věděl, že v kompartaji muselo být vždy a nejméně 50 % dělníků, že sedět v kanceláří nebylo žádnou protekcí, když výdělky ve třídách „A“ byly hluboko pod průměrem, takže se o takové posty nikdo nedral, nehledě na akce padesátých a začátku šedesátých let, „úředníci do výroby“! Ostatně, byla o tom i filmová komedie s Marvanem v hlavní roli. Všechny ty zvěsti o bůhvíjakých výhodách komunistů jsou neuvěřitelnou nadsázkou, mnohdy tomu bylo naopak. Dovolím si to tvrdit jako synek z reakcionářské rodiny manipulovaný režimem od 15ti let, učňák, umístěnka s časovým závazkem 5 let, základní vojenskou službu v to nepočítaje... Kdepak, vlézt do partaje! To mohlo znamenat stranický úkol - jít na roční brigádu do dolů – soudruhu, nemáš rodinu ... ale až se oženíš, budeš chtít byt ... Budeš rok horník a kdo je víc! Tak to taky chodilo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohu potvrdit, že ta pohádka o privilegiích komunistů je řádně přifouknutá a manipulativní. To se může týkat několika jednotlivců, kteří si třeba někde ve významných pozicích vytvořili takovou interní síť vzájemného zvýhodňování, ale pro běžného komunistu se členství pojilo zejména s placením členských příspěvků, povinnou účastí na různých brigádách a společenských akcích a život pod tlakem vědomí, že "soudruh musí jít příkladem". Výjimky samozřejmě existovaly, jako vždy a všude.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.