Reklama

neděle 10. prosince 2017

Michel Chossudovsky: Zabraňme nukleární válce


10. 12. 2017  Globalresearch
Válečnické heslo Oheň a zběsilost nevynalezl Trump. Je to koncept hluboce zabudovaný do americké vojenské doktríny a charakterizuje všechny vojenské intervence USA od konce 2. světové války. Stojíme dnes na nebezpečné křižovatce. Chybná mezinárodně politická kalkulace by mohla vést k nepředstavitelné tragédii. A jak v téhle situaci nevzpomenou na krizi podobnou - kubánskou raketovou krizi z října 1962?


Co ji odlišuje od krize dnešní? Tehdejší světoví vůdci na obou stranách, jmenovitě John Kennedy a N.S. Chruščov, si dobře uvědomovali nebezpečí nukleárního vyhlazení lidstva. Avšak na rozdíl od nich není prezident Trump o všech nebezpečích nukleární války zřejmě dobře informován, jak vyplývá z těchto jeho slov: „Nebudeme mít jinou možnost, než Severní Koreu zničit,“ prohlásil totiž Trump a obvinil Kim-Čong-una, že je „raketovým mužem“ na „sebevražedné misi“.

V září provedla Severní Korea svoji zatím největší nukleární zkoušku - thermonukleární výbuch o síle od 150 do 250 kilotun. A v reakci na to přidaly Rusko i Čína své hlasy na podporu dalších sankcí proti Severní Koreji. A čínská centrální banka instruovala všechny čínské banky, aby své finanční služby pro Severní Koreu pozastavily.


Historie „ohně a zběsilosti“

Už od počátků Korejské války (1950-53), byl prezident Harry Truman pevným obhájcem „Ohně a zběsilosti“, a to jak proli lidu Severní Koreje, tak i proti lidu Koreje jižní. Generál MacArthur, který osobně krutosti proti Korejcům nařizoval, „mluvil v americkém Kogresu o lidském utrpení tak strašném, že jej prý přinutilo zvracet.“

„Nikdy předtím jsem takovou devastaci neviděl“ řekl generál členům výboru armádních služeb a mezinárodních vztahů. Stalo se tak v květnu 1951, kdy Korejská válka netrvala ani celý rok, a ztráty na straně korejských civilistů odhadoval generál na jeden milion životů.

„Viděl jsem, domnívám se, víc krve a neštěstí, než kterýkoli člověk, který kdy žil. A právě to mi porouchalo žaludek.“

Představuje Korejská lidově demokratická republika (KLDR) pro USA hrozbu?

Podle vyjádření amerického válečného veterána z vietnamské války B. Wilsona by si Američané měli představit samy sebe v roli lidí těch států, na které USA útočí. Severní Korea má 24 milionů obyvatel, tzn. jednu dvacetinu obyvatel USA. A její rozloha je jen o málo větší než je rozloha amerického státu Pensylvánie. Je to země ze všech na zeměkouli nejvíc démonizovaná a nejméně jí svět rozumí.

Co většina lidí neví – a co je zvláště relevantní, když se hovoří o tom, jakou hrozbu KLDR pro světový mír představuje – je skutečnost, že Severní Korea v důsledku amerického tříletého bombardování ztratila 30% svého obyvatelstva.

„Po zničení 78 měst a tisíců vesnic a poté, co jsme zabili nespočetné množství civilistů, lze říct, že jsme během tří let zahubili – zhruba - 20% populace Severní Koreje“, řekl generál C.LeMay.

Dne se má však za to, že země na sever od 38. rovnoběžky ztratila celou jednu třetinu svých obyvatel – to je osm až devět milionů lidí v průběhu 37 měsíců tzv. „horké“ války v letech 1950-53. „Což představuje bezprecedentní úmrtnost, kterou byl kdy jeden národ obdarován válečným běsněním národa druhého“ (citace z knihy Richarda Rhodese).

Každá jednotlivá rodina v Severní Koreji ztratila v průběhu Korejské války minimálně jednoho svého člena.

Srovnejme si s tímto údajem fakt, že během 2. světové války ztratila Britanie 0,94% své populace, Francie 1,35%, Čína 1,89% a USA 0,94% své populace.

USA se nikdy neomluvily za to, že zabily 30% Severkorejců. Naopak,, americká zahraniční politika vždy oběti svých válek démonizovala. A pochopitelně – USA žádné reparace nikdy žádné z napadených zemi nevyplácely. A záležitost amerických zločinů proti lidu Severní Koreje se na mezinárodním fóru nikdy neřešila.

Naopak, zločiny války korejské se staly příkladem pro pozdější válku proti lidu Vietnamu.

Po více než půl století už Washington přispívá k politice izolace a ožebračování Severní Koreje. A Spojenými státy podporované sankce proti KLDR přispívají k pokračující izolaci a ožebračování země.

Severní Korea byla a je označována za „osu zla“. A za co?

Oběť americké vojenské agrese je nálepkována jako neúspěšný válečný štváč a „darebácký stát“, jako „státní sponzor terorizmu“ či jako „hrozba pro světový mír“. Tato uměle stylizovaná obvinění se stávají částí konsensu, ke kterému žádné otázky už není třeba dodávat.

LEŽ SE STÁVÁ PRAVDOU. Severní Korea je prostě pojednávána jako hrozba. A Amerika není agresorem, ale je „obětí“. A proto je třeba, jak řekl Trump, Severní Koreu zničit.

Z webu Global Research vybral a přeložil Lubomír Man

15 komentářů :

 1. Vezměte Prezidenty(ministry zahraničí) Jižní Koree, Číny, Ruska, Japonska do Severní Koree ke kulatému stolu. Není boha že by se nedokázali domluvit- pro začátek by stačilo, aby na území žádného z těchto států nebyla jiná vojska než domácí.Takže Americanos vypadněte z Japonska, Jižní Koree, a věci půjdou k míru a prosperitě samy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Japonsko, stát který způsobil ve 2.světové válce v Číně a Koreji řadu masakrů, okupovaný více než 70 let USA, si má sednout ke kulatému stolu ?
   Za koho bude Japonsko mluvit, za USA ? Zaplatili už obě tyto země Koreji, včetně KLDR, válečné reparace za zločiny, kterých ve 2.sv.válce a po ní na jejich území dopustili ?

   Smazat
  2. To Japonsko tam má být právě z tohoto důvodu. USA je nejprve ničily hospodářskými sankcemi a pak i válkou- svržení atomových bomb- neobhajuju zvěrstva císařských vojáků páchaných na obsazených územích- Filipínci by mohli vyprávět. ALE oni mají na svém území americké základny- a proto i jim je potřeba říci, jestli to je v jejich zájmu,mít pouze vlastní armádu a mír se sousedy, nebo mít na dvorku kovboje co furt bude prudit mé sousedy.Japonsko bude mluvit za sebe, může se cítit ohroženo raketovými testy, ale jak říkám, USA jsou za oceánem, ať vypadnou jich se to netýká.

   Smazat
 2. Kdyby nebyla S.Korej,USA by si vyrobili jiného nepřítele.USA mají mnoho problémů doma,tak musí držet v napětí i svoje občany.

  OdpovědětSmazat
 3. Ničemu nebraňme! Až to tady celé sežehnou plameny, konečně bude klid! Planeta bude očištěna od svinstva. Pomozme jí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Malé víkendové zamyšlení: Co je to za zvíře, ten Homo sapiens?

   Motto: „Člověk je zvíře, které si vymyslelo civilizaci.“ (N.N.)

   Co je vlastně zač ten tvor, který sám sebe nazývá Homo sapiens? Objevil se před nějakými 100.000 lety a dnes si nárokuje nadvládu nejen nad planetou, ale cpe se dokonce do vesmíru. Přitom jeho chování je, stejně jako u většiny ostatních živých tvorů, nejvíce ovlivněno dvěma základními instinkty: sebezáchovným (dnes se projevujícím hlavně hromaděním majetku) a rozmnožovacím (dnes zhusta přetaveným v nezávazný a někdy i nevázaný sex kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv). K těmto pudům u části jedinců přistoupila touha po moci a z ní plynoucích společenských výsad. Paradoxem dnešní doby je útlum těchto pudů – přibližně třetina lidí (nejen) v západní Evropě žije „single“ a odmítá mít rodinu a děti a a zhruba stejné množství lidí v téže oblasti vítá nelegální migranty jako „novou krev národa“ a v skrytu duše doufá, že jim imigranti svou prací (!) zachovají současný bezstarostný životní standard.
   Ale vezměme to popořádku.

   Na rozdíl od člověka, my zvířata dodržujeme pravidla chování, která vznikla na počátku života a vyvíjela se miliony let. Vůdce nikdy nezradí svou smečku, hmyzí dělnice nikdy nepřestanou pracovat pro hnízdo, stádo ochrání slabší jedince před predátory a matka nikdy neopustí svá mláďata. Jen člověk oklame, podvede, zabije nebo opustí své příbuzné, přátele i domácí mazlíčky, kdykoliv mu to přinese osobní prospěch.


   „Vyhýbejte se člověku. Není to bytost jako my, kteří dodržujeme zákonitosti života přírodních společenství. Je to tvor lstivý, zákeřný a nemilosrdný; který zničí a vyhubí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě. Je to ČLOVĚK!“

   Smazat
 4. Vietnam jim dal zabrat a utíkali, jako malý kluci, ať si je říše veliká, jak chce Vietnam dokázal, že může dostat na frak a nezapomeňme, že tito zbabělci po II. svět. válce utočí jen na podstatně slabší, ale KLDR se bojí !!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. 15.38,mas pravdu!Znicme kongres juesej a ve svete bude mir!

  OdpovědětSmazat
 6. Rovněž si myslím, že deklarace mocností
  o nedotknutelnosti severní Koree jakoukoliv zahraniční moci, s vyhlášením garancí a tvrdých sankcí proti narušiteli této deklarace, by mohlo situaci na Korejském poloostrově uklidnit. Sev. Korea přece zbrojí proto, že je permanentně ohrožována válečným tažením proti ní a není to ze strany ani Číny ani Ruska. Nechme žít Koreu jejím vlastním stylem, miliony mrtvých, které by válka přinesla, nestojí za to, aby Korei byl vnucován jiný styl bytí. Nepáchejme genocidu a nepáchejme přitom sebevraždu.

  OdpovědětSmazat
 7. vzkaz pro Nicka Honolulu, který nevím jestli ještě žije, protože jsem ho dávno zde neviděl: Dříve jsem si myslel, že Trump nic nezmění. Teď si myslím, že je to idiot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakýkoliv prezident USA je pouze systémová loutka, jako každý král má v pohádkách svého kašpárka, tak pohádkou pro reálný svět je, že prezident potažmo ten z USA je nejmocnější muž planety. Není- musí tancovat jak korporace pískají.Někdo ten předvolební nákladný cirkus platil, vlak jede dále.a dynamika platí neúprosně.Když tak sleduju světové dění, musím obdivovat Isaaca Assimova za dílo Nadace- naprosto perfektně vystihl do scifi románů to co se děje ve světě

   Smazat
  2. Nejsem Honolulu, ani ho nemam v lasce a jsem kriticky k Trumpovi. Trump je dosti podobny Klausovi a aby jsi je pochopil proc co delaji, musis studovat politicke tlaky!!! o kterych nic nevis , stejne jako 99.9999% populace nevi , neb se nedostanou do medii a jsou tajne.

   Trump je docela schopny a snazi se zachranit USA coz jako president ma delat a musi delat. Obama poskozoval USA stejne jako Havel Cechy, podobny scenar.

   Ja vzdy premyslim o Churchillove znamem vyroku: "Kdyby lidi vedeli proc jsou valky, nebyli by valky!!!".

   Vis ty proc jsou valky??? Kdyz se podivam do novin kdekoliv ...jsou to lzi..jak lidi mohou vedet co je pravda. A tak ctu komentare mladych zmatenych lidi, kteri nectou knihy a sedaji jim na lzi , jako mouchy na mucholapku, tim myslim tebe.

   S uctou Brouk von Pytlik

   Smazat
 8. Stávající politické uspořádání světa neumožňuje odstranit nebezpečí vzniku nukleární války, a proto se o to část globálně vlivných politiků pokouší marně. K odstranění tohoto nebezpečí je nezbytné nastolit nový světový řád s globální vládou. Současný stav světa je bohužel takový, že všechno a především veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné dodat, že to plánuje a řídí globální finanční elita, t. j. tzv. "lidé velkých peněz". Tito lidé velkých peněz vše tajně plánují a řídí tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, což těmto lidem umožňuje v privilegovaném postavení a v neomezené míře užívat vše, co svět poskytuje. Žalostné je, že těmto lidem velkých peněz je úplně jedno kolik lidí při jejich vládnutí zemře ve válkách a kolik se přitom zničí materiálových hodnot. ...... Více viz článek SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA - http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html
  Jak zneužívá globální finanční elita k ovládání světa globální finanční systém je pěkně popsáno v článku: "Ronald Bernard o manipulácii sveta elitami pomocou finančného systému" - http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/ronald-bernard-o-manipulacii-sveta.html

  OdpovědětSmazat
 9. KLDR je špatná protože tam mají největší děs pro kapitalisty SOCIALISMUS. O nic jiného nejde naštěstí mají jaderné zbraně a ubrání se.

  OdpovědětSmazat
 10. no socializmus tam rozhodne nemajú - trockizmus - to hej ...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.