Reklama

pátek 1. prosince 2017

Moskva řekla své poslední slovo ohledně mírových sil OSN na Donbasu. Lavrov uvedl podmínky pro působení sil OSN


1. 12. 2017         zdroj a zdroj
Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov oznámil, že síly OSN přijdou na Donbas, ale až po odsouhlasení s Kyjevem, Doněckem a Luganskem. Sergej Lavrov také poznamenal, že předtím, než se bude jednat na toto téma, je nutné dokončit proces stažení sil a zbraní na obou stranách.


"Síly OSN budou muset zajišťovat bezpečnost pozorovatelů OBSE, kteří jsou na obou stranách linie kontaktu. Rozmístění sil OSN však bude možné pouze po dohodě s Kyjevem, Doněckem a Luganskem", řekl Lavrov.

Na závěr Lavrov dodal, že hlavní platformy pro urovnání ukrajinského konfliktu budou zachovány (Minská kontaktní skupina a "normandský formát") a že hlavním plánem pro smíření stran nadále zůstávají Minské dohody.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Správně žádné o nás bez nás.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to ma byt. Transparentne, podle predem dohodnutych pravidel.

  OdpovědětVymazat
 3. A co Lavrov má co rozhodovat o naprosto cizím státě ? To mi rozum nebere...
  Někdo tomu rozumí ?
  Jakoby třeba o situaci v ostravě se měl rozkřikovat například americký ministr zahraničí ... Kdo by s tím souhlasil ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeden duhovej buzerant se uz rozkrikoval v Praze az mu musel pan Becher srazit hrebinek. A kazdy drzel cunu a byl z neho posranej. A vubec nemel co strkat rypak do toho co se deje tisice kilometru od Ameriky!
   Rusu se to dotyka bezprostredne protoze armada SST bude primo u jejich hranic.A kdyby mne soused harasil sekyrou u myho plotu tak si vycistim a promazu brokovnici a pro jistotu zavolam na policii. Reseni bych pak proved sam a necekal bych vubec nez mi ta sekyra skonci v prdeli..
   Tak proc se divite Rusum? I tady v Cesku je americky vojak s flintou okupant a nepritel cislo jedna,jenomze vam nepomuzou ani ocni kapky.

   Vymazat
  2. 22:48 b y měl vědět, že dobrý politik pečuje o bezpečí svých krajanů. Donbas jsou Rusové a Lavrov dělá svou práci dobře. Ale ty - 22:48 by ses měl vrátit do mentálního ústavu a pokračovat v léčbě.

   Vymazat
  3. 22:48 Jedná se o síly OSN, toho si zřejmě váš rozum nevšiml. Rusko je významným členem OSN s právem veta, takže má do toho co mluvit. O nepatřičném vměšování do záležitostí Ukrajiny vyprávějte právě americkému ministrovi zahraničí. Ten se tam opravdu angažuje nepatřičně. Jako kdyby Lavrov jezdil do Mexika řešit problém plotu na hranicích s USA. Absurdní, že? No vidíte, a Tillerson řeší záležitosti Ukrajiny s Porošenkem. Tam je na místě vaše poznámka "co má co rozhodovat o naprosto cizím státě?" který je ke všemu na druhém konci světa.

   Vymazat
  4. V Ostravě už se rozkřikuje Bakala, a to už stačí, jeden hajzl na jedno hnojiště

   Vymazat
  5. Bohužel Rusům bylo rozhodování uzmuto židočekistickou klikou kremelskejch vorůůůů!-
   https://vk.com/igoristrelkov?w=wall347260249_213204

   Vymazat
  6. A realita?
   -
   https://pp.userapi.com/c840131/v840131203/39750/CPG8p4eTKic.jpg

   Vymazat
  7. Pro 22.48 Ty myslíš,že by měla rozhodovat sebranka žijící na americkém kontinentu,zvaná usa?

   Vymazat
  8. ale přece USA rozhoduje o všem i o tom co se bude dít v Ostravě.

   Vymazat
 4. Jen nechte vstoupi vojáky ONS na půdu Ukrajiny a bude to vypadat stejně jako např. na Kypru Bordel na věky.
  Kam bota cizího žoldáda vstoupí, tam to bude stát vždy za hovno.

  OdpovědětVymazat
 5. ale to budú vojaci z Poľska - uvidíte

  OdpovědětVymazat
 6. Poláci? Na jedné straně nenáviděné Rusy,kteří jim bůh ví proč tak ale tak strašlivě v historii ublížili a na straně druhé Ukrajinci- to by byl úplný kotel.Až budou olympijské hry, nebo mistrovství ve fotbale, oni ti Usáci zase rozjedou nějakou akci- uvidíte.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.