Reklama

neděle 24. prosince 2017

Nadílka z novinek: Agresor je hrdina, vraždění domorodců je romantika


Ivan David
24. 12. 2017
Internetový soukojenec deníku „Právo“ - Novinky přinesl rozhovor, z něhož je dobře patrno, kam až se propadl mediální mainstream. Zahraniční zpravodaj Novinek Alex Švamberk ZDE dodal rozhovor s veteránem americké armády. John Drew prostřednictvím Švamberka na návštěvě Prahy zavzpomínal pro české čtenáře Novinek, jak bombardoval Vietnamce ZDE. Pro Švamberka je to hrdina: „zraněný s poškozeným strojem se dokázal ještě vrátit na základnu v Danangu“, když před 50 lety 23. 12. 1967 bombardoval ocelový most plný nákladních aut.


Jak se dostal do Vietnamu? „Udělal jsem to pro peníze, upsal jsem se jim.“ Dostával 30 dolarů měsíčně: „Nikdy jsem si tolik nevydělal“. Jak vypadal útok? „Řekl jsem si, dobrá, jdu do toho. Slyšel jsem: „Dobrý zásah, Johne.” Stoupal jsem potom podél svahu. A ti vietnamští kluci odložili své rýžové koule, byla zrovna doba oběda, a udělali ratata. Nebyl to můj den...“

Jako jiná literární díla má i tento článek dvě roviny. Subjektivní ideou autora je popis amerického hrdiny, letce, který se s těžkým zraněním dokázal vrátit na základnu. Pak se léčil a rehabilitoval půl roku na Filipínách. Článek je bohatě doprovázen dokumentárními snímky hrdiny z té doby. Z USA se odstěhoval do Švédska, protože protestující v USA na něj křičeli, že je vrah dětí. Pak je tu druhá rovina, objektivní idea. Americký dobrodruh si chtěl trochu zastřílet do lidí. Sám to hezky vyjádřil:

Jeden kluk prohlásil: „Jsme tu, abychom bránili svobodu, mámin koláč, vlajku a Ameriku.“ Velitel na to řekl: „Zmlkni! Nejsme tu, abychom bránili vlajku, nejsme tu kvůli ničemu z toho. Vy kluci tady jste se sem dostali, protože chcete vidět historii z první ruky. Jste tady, protože máte rádi vzrušení, jste tu kvůli vyčerpávajícímu vzrušení z létaní a oklamávání smrti. Žijme a létejme dál. A žádné další řeči o patriotismu, o tom to není.“ A měl pravdu. A Drew dodal: „Ten pocit euforie je lepší než marihuana. I když ne tak dobrý jako morfium…. Musíš mít romantické srdce plné dobrodružství.“

Domorodce, které "mariňáci" jako nástroje americké agrese vraždili, charakterizuje jako „zlé kluky naproti“. „Letectvo jen přiletělo, shodilo náklad a odletělo.“ Hodní kluci shazovali náklad. Prostě práce.

Vzpomněl jsem si na své pubertální spolužáky z doby vietnamské války. Z amerického bombardování Vietnamu byli většinou nadšeni. Všimli si, že nesdílím jejich radost, a tak se mě jeden z nich zeptal: „Ty fandíš těm rákosníkům?“

To byl neoficiální názor. Zřejmě jsme se posunuli do doby, kdy vraždění civilistů v cizí zemi samozřejmě za peníze je správná věc. Pokud to ovšem provádějí Američané. I vraždění Ukrajinců jinými Ukrajinci je správná věc na té straně, kterou podporují Spojené státy. Je to stanovisko podporované mainstreamovými médii. Těmi správnými na straně ministra zahraničí, ministra vnitra a pornoherce Jandy. Média, které toto stanovisko zpochybňují, jsou podle nich „desinformační“. To je oficiální.

Je jen otázkou času, kdy jejich (nikoli naše) média budou velebit vojáky wehrmachtu plnící bojové úkoly na území Protektorátu a proto museli čistit terén od zákeřných partizánů. Oficiální interpretace bombardování Srbska byl jen předkrm. Nevěříte? Já zatím jen doufám, že moje obavy jsou přehnané.

75 komentářů :

 1. Je jen otázkou času, atd. Tak taky očekávám, kdy se třeba začne s láskou vzpomínat na "milého krajana" K.H.Franka.
  Osobně jsem o něco mladší, nežli I.David, válku ve Vietnamu jsem jsem registroval až po skončení. A viděl jsem dokumentární film, jak američtí "hodní boys" bojovali, byly použité asi jejich filmové záznamy, a z jednoho záběru, kterak filmovali popravy nejspíš partyzánů mi bylo blbě několik let, když se mi to vybavilo.
  A když se mluví a píše o válce ve Vietnamu, představuju si jako peklo a hrůzy z filmu Četa.
  Jako ironii osudu vidím posun v názorech různých lidí. Udajně tehdy H. Clintonová protestovala proti této válce, ale dneska by válčila jako ďas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo bude ničit Japonce za nelegální lov velryb ty hovnophuhu??!!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. obrazek kazatele ktery vybizi žoldaky do boje je jakoby ukazkou kam jde učeni kristovo od doby kdy se toho chytli všelike spolky potulnych kazatelu živicich se svoji nestydatou hubou kterym přeje každy režim a každa doba a ta naše obvzlaště vypečeně

   Smazat
  6. Tehdá jsme to házení napalmu na komoušský makovice brali jako oslavu, náš tajný sen! Dnes jako mstu za mučení psů a medvědů vězněných kvůli žluči v malých klecích ...

   Smazat
  7. 8:15 Ti aj od srpna 45 přeci leccos předplacený, šelomoputleří prde, ne? :)

   Smazat
 2. Vaše obavy nejsou přehnané, vždyť co víme dnes o zlých bezvěrcích a pohanech kteří okupovali kraje medem a strdím oplývající, než je osvobodila chrabrá křižácká vojska.
  Co víme o Žižkovi dnes, jaký to byl loupežník a vrah...!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ja nesoudit dalekou minulost, neb jsem v ni nezil. Ja se jen snazim pochopit pritomnost , ktera ti unika. Proc Amerika byla ve Vietnamu a pak odesla??? Amerika mohla kdykoliv vyhrat , ale nesnazila se prilis?? tezke pochopit. Je to podobne jako dnesni Afghanistan. Amerika to muze vyhrat vojensky bez problemu asi nemuze politicky..je na to prilis humalni.

   Brouk von Pytlik

   Smazat
  2. at zije Jan Zizka vole trestal papezence a dobre delal

   Smazat
  3. Pytlíku, jestli je ta tvá Amerika humánní, tak v tom případě jsi ty naprostý IDIOT...
   A v tom Vietnamu to prosrala tak, jak to prosírá v Afghánistánu a všude jinde, kam se nasere a zrovna tak to prosírá i u sebe doma v čele s tím načesaným pitomcem Trumpetou, tím samolibým zdivočelým hokynářem...Amerika je čím dál tím směšnější a trapnější...a já jsem tomu rád a celý svůj život jsem se na to její dnešní upadávání těšil.

   Smazat
  4. Uniklo vám že Žižka bil separatista podporovaní vté době Putinem Hrozním.

   Smazat
  5. To je ňáká pýčovina! Přečet si to autor po sobě? (ten co to buď překládal nebo převzal). Za 30 dolarů měsíčně mohli jít tak leda žoldnéři Williama Conquerora dobývat Anglii! Ale to tehdá byly zlatý tolary, kde se za každý jeden dalo týden dobře žit!

   Smazat
  6. Třeba bral takovej žold! My měli na vojně tehdá 140.-Kčs měsíčně. Jenže plk "tolik jsem si nikdy nevydělal" to popírá! My už na chmelu měli násobek! Jako brigádníci. A ve Státech už v 50. letech byla minimální hodinovka přes 2 dolary! tak kde by to musel jako dělat?!?

   Smazat
  7. Peníze asi nebudou tím rozhodujícím faktorem. Spousta lidí, a vidím to stále častěji i dnes u nás, má válku za dobrodružství. Nepamatuji se z dob svého mládí, že by si dospělí chlapi tenkrát hráli na vojáky. Většina toho měli za dva roky vojny plné zuby. A dnes? Spousta jich zakládá různé spolky, střílejících po sobě kuličkovkama, navlečení do maskáčů s plnou polní na zádech. Prostě to, čeho my jsme na vojně měli plné zuby, jim dneska jednoduše chybí. Válku mají za dobrodružství. Nohama na zem je zpravidla postaví, až jim mina utrhne nohu, nebo když se jim kamarádovo tenké střevo omotá kolem krku. Ale to už bývá pozdě.

   Smazat
  8. 7:07 tak si klikni na ten rozhovor, chytrolíne, a reklamuj to u Švanberka.

   Smazat
  9. 8:17 Však to píšu - buď ten co to sepsal nebo ten kdo to převzal! Zodpovědný sou voba, páč maj nejdřív přemejšlet a pak terpvá něco někde smolit ...

   Smazat
  10. Myslel jsem, že to je proti Davidovi, tak ho bráním, ale tehdy ty relace byly dosti jiné, docela bych tomu věřil. Ale možná už je bojovník trošku zmatený.

   Smazat
  11. USA se ve Vietnamu ani v Afganistánu vyhrát nesnažila a nesnaží. Cílem je vést konflikt co nejdéle a tím 1)odklánět peníze ze státního rozpočtu ve prospěch zbrojovek, ropných, farmaceutických firem, médií, a tím znevýhodnit obyčejné občany
   2) udělat zle vlastním občanům - ve Vietnamu vojákům povinné vojenské služby - zasažených agentem Orange, v pozdějších válkách ochuzeným uranem
   3) udělat ještě větší zlo domorodcům proto kterým se válčí
   4) udělat zle národům Evropy - kam se cíleně vyženou migranti ze zemí kde se válčí ( Afganistán, Irák, Libye, Sýrie, Jemen)
   5) Tomu všemu se smějí ti, kdo do války sami nepůjdou - ale celé to vymysleli koncem 90tých let - jako čištění zemí od bývalé přítomnosti SSSR ( v nejbližších 5ti letech napadneme 7 zemí).
   Kdo má prospěch z výše uvedeného - běžní lidé v USA či Evropě to rozhodně nejsou

   Smazat
 3. "Je jen otázkou času, kdy jejich (nikoli naše) média budou velebit vojáky wehrmachtu plnící bojové úkoly na území Protektorátu a proto museli čistit terén od zákeřných partizánů. Oficiální interpretace bombardování Srbska byl jen předkrm. Nevěříte? Já zatím jen doufám, že moje obavy jsou přehnané."
  ==============================================
  No ten čas už je přece dávno tady. Vy nás tady přece, Davide, krmíte neustále články ve kterých Ukrajince, Estonce, Lotyše, Litevce kteří se snaží chránit své země před ruskými "sudeťáky" podporovanými z Ruska, nenávistně označujete za "fašisty".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My se ale dneska těm našim německým Sudeťákům
   omlouváme a utíráme slzy v očích jak jsme jim
   tenkrát ublížili. V.J.Horák

   Smazat
  2. Fašouny tvého druhu je nutno zaživa zahrabat od zem a zasypat chlorovým vápnem !

   Smazat
 4. A co je ta verbez banderovskolitevskolotysskoestonska jinýho zač???!!!!!!
  Hladit do úplného vyhlazení by ty untermensch zmrzlý hajlujici Rusové měli!!!!!:-))))

  OdpovědětSmazat
 5. pro 23:49
  záleží na úhlu pohledu, máte zrovna ten úhel těch lidí co válčili ve Vietnamu, co zničili Jugoslávii, těch co podporují okupanty v Iráqu, přepadení Libye, proto se nedivím, že to vidíte po svém... Mia

  OdpovědětSmazat
 6. Dneska vihlási papež František bratři Mašínové ve Vatikáne za blahoslavené.

  OdpovědětSmazat
 7. Opravdu tento svět je postavený na hlavu a dlouho to tak nevydrží.
  Představa obrázku v humoristickém časopise jak Pitomiovi září oči z prskavek u stromečku s dárky a přes okno na něho svítí srp měsíce jako z Turecké vlajky mě opravdu rozchechtává.
  Staletími překrucovaný kalendář Římskými papeži má v dnešních dnech přízračný účinek a to že podle všech dostupných materiálů se Ježíšek Kristus narodil při úplňku a dnešní lži kazatelům kteří naprosto ztratili kontakt s Bohem není dáno povšimnout si že je naprosto jiný den.
  Muslimská symbolika odplaty tímto nabírá reálné ukazatele.
  Topolánkovo koledy jsou opravdu šik.
  -----------------------------------------
  P.s.
  Pěkné nadělení přeji vám mezi sebou,
  od Ježíška to není*

  OdpovědětSmazat
 8. dějiny se opakují a tím i částečně její pravda.Dříve se jednalo o dlouhou dobu,dnes se překrucuje včerejšek ,dokonce i budoucnost.Tak jsme to dopracovali,do naprosté dokonalosti.Jen jde o to zda je to záměr pár blbečků ,kteří nevědí roupama co dělatnebo.......?.Jak se už řeklo - je potřeba vyhladit 90% obyvatelstva,nechat jen těch 20% co budou na tu naši elitu makat.Ostatní udělají roboti.No nebude potom ráj na zemi?Tak nevím ,překroutil jsem také budoucnost?

  OdpovědětSmazat
 9. Mnoho Američanů proti válce ve Vietnamu protestovalo. Pro toho pilota jsme museli být také zlí lidé. Naštěstí si bombardovat ČSSR netroufl. Jen mi vrtá hlavou, jak si ten Švamberk myslí, že by případné bomby byly tak inteligentní a jeho rodině by se vyhnuly, protože oni by se cítili těmi hodnými. Právo je stoka a jeho novináři fekálisti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lenin prý kdysi řekl, že kapitalista ti prodá i provaz, na kterém ho potom oběsíš.
   Tihle užiteční idioti za peníze prodají i vlastní matku. Hlavně, že to sype.

   Smazat
 10. Naši černoprdelníci musejí mít radost. Vojáci se před útokem na rudé neznabohy modlí.

  OdpovědětSmazat
 11. Mám li pochybnosti, položím si otázku, kdo a co tam vlastně dělá?
  Co vlastně dělali Američané ve Vietnamu? Pokud se někomu nelíbí "bratrská pomoc" z roku 1968, jak se jim může líbit stejná "pomoc" ve Vietnamu, Panamě, Grenadě, Afghánistánu,.... Co sám nemáš rád, nedělej druhým.

  OdpovědětSmazat
 12. No jó,a na 21tiho srpna celá Pražská kavárna i umělci zla pořádají protiruské orgie šílenství a nevidí si zaroh havlisti po*ebaní.

  OdpovědětSmazat
 13. Jizni Vietnam napadli komunisticke zrudy ze severu, Ukrajinu i byvale Ceskoslovensko zase ruske zrudy z vychodu.
  Vlastizradnym, komunisticko-nacistickym vykalum ktere vydavaji tyto stranky to osud jednou oplati.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Banderostan je dílem frickokriplodreku????!!!!
   Tomu lze i věřit!!!!!

   Smazat
  4. 8:45 Tomu věř zcela jistě! Přečti si tuhle knížku!- https://books.google.cz/books?id=TKatBQAAQBAJ&pg=PA9&lpg=PA9&dq=D%C4%9Bjiny+rakousko-uhersko-sov%C4%9Btsk%C3%BDch+vztah%C5%AF&source=bl&ots=v_SDHM8X6T&sig=Z2RS5aXQlWfSaa_uIZZ-Mk2SxEc&hl=cs&sa=X&ved=0ahUKEwjWzpm91qTYAhUSbVAKHXfzDe0Q6AEITTAF#v=onepage&q=D%C4%9Bjiny%20rakousko-uhersko-sov%C4%9Btsk%C3%BDch%20vztah%C5%AF&f=false

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Po porážce Francouzů v koloniální válce byla dosavadní celistvá Indočína roku 1954 rozdělena na Kambodžu, Laos a Vietnam. Výsledkem Ženevské konference v roce 1954 bylo rozdělení Vietnamu na dva nezávislé státy, Severní Vietnam (Vietnamská demokratická republika v čele s komunisty, hlavní město Hanoj) a Jižní Vietnam (Vietnamská republika s hlavním městem Saigonem). Obě části země byly rozděleny 17. rovnoběžkou a v průběhu dvou let se měly sjednotit po demokratických volbách v Jižním Vietnamu. Ty se ale nikdy nekonaly, protože se USA a Jižní Vietnam obávaly vítězství Ho Či Mina, který získal popularitu porážkou francouzských jednotek v roce 1954. Komunisté se proto rozhodli, že zemi sjednotí silou.

   Američtí dobrodějové to tudíž neměli lehké, když museli bojovat jak proti Vietnamcům ze severu, tak proti Vietnamcům z jihu, které se rozhodli "bránit před nimi samými". Holt když někdo neví, co je pro něj dobré, tak mu to musí vysvětlit dobrotivá americká armáda svým napalmem a chemikáliemi.

   Smazat
  8. 9:23 Je to tak, no. Navíc tam provedli zločinný zednářský puč! To když katolický prezident Diem měl vůli vymanit republiku z vlivu USA a nastolit skutečně nacionalistický režim! Byl poté i se svým bratrem zavražděn agenty CIA a nahrazen generály sloužícími ložím z USA ...

   Smazat
  9. 9:23 a 9:37, buď jste nevzdělaní nebo záměrně lžete. Válku ve Vietnamu vyprovokoval SSSR(Rusko), když zorganizovalo převrat pomocí bolševické teroristické skupiny okolo Ho Či Mina a následně dodávalo zbraně proti USA, které byli pozváni zoufalými Vietnamci, aby je bránili. To samé Rusko dělalo proti Francouzům i proti Angličanům. Vietnamci Američany uznávali a měli rádi, Rusy nenávidí dosud. To mám potvrzeno od mnohých zde žijících už mnoho let.

   Smazat
  10. 11:07 - tvoje zaslepenost ti zabraňuje vnímat fakta. Vietnamci bojovali proti japonským okupantům, pak proti francouzským kolonialistů a nakonec proti americkým rádobypánům planety, a vždy proti vlastním koleborujícím "elitám". Jen duševně zaostalý člověk mohl napsat, co's tu zanechal za špínu. A slovník máš také úchvatný. Dokončil's vůbec základní školní vzdělání?

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. 11:07 Ať žije slepičí rozum. Třikrát hurá !

   Smazat
  13. Už brzy se zhoupneš !

   Smazat
  14. 12:09
   Komu vyhrozujes ty untermensch zbytečný cikorky??!!!!!
   HALT DIE KLAPE!!!!

   Smazat
 14. Běžte do českých knihkupectví - tam oslava Wehrmachtu . SS a nacizmu probíhá už od devadesátých let. Orgie propagace nacismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Knihy o nacistických generálech jsou barevné a tištěny na křídovém papíře. Budou ozdobou knihoven havloidních rodin.

   Smazat
  2. 9:54
   V knihovně udavace a kolaboranta Havla už ty knížky mají od Protektorátu....ručně barevně ilustrovaný!!!!!

   Smazat
  3. 8:18 Přesně tak já kupují knihy ale teď začínají z fašounu dělat chudáky. O osvoboditelích nekoupíte nic. Za chvilku budou psát o krajanech frankovi henleinovi takový jako je herman a spol.

   Smazat
  4. 10:09, 10:37, H.Henlein byl stejný občan tohoto státu, jako vaši předci a řekl bych, že lepší člověk. Jednou se bude o této době říkat pravda a ne lži českých nacistů a ruských hegemonních bolševiků, kteří vám vymyli mozek, vážený.

   Stále melete to samé a přitom vám vůbec nevadí ruská agrese v r.1944-45 ani vše, co poté následovalo. Naštěstí mizíte že scény a nastupuje mladá generace s normálním vzděláním.

   Smazat
  5. Anonymní 10:59

   Tak se mi to líbí, nácku, bez i tak marné snahy o zastírání podstaty svých "myšlenek". Jen tomu chybí, abyste vyšli z anonymity. Ostatně "drang nach osten" je v plném proudu, tak čeho se ještě bojíte? Že by vám pořád ještě bránilo svědomí, to se mi nechce ani věřit, vy "mladá generace(Hitlerjugend?) s normálním vzděláním(Mein Kampf?).

   Smazat
  6. 10:59 Ach, pán je vzdělanec, z nějaké humanitní fakulty, něco jako Švamberk. Fujtajbl.

   Smazat
  7. 11:15, nejsem nacista, hnusí se mi to. Promiňte, ale nacistické projevy jsou zde od místního antisemity, ty vaše jsou pouze latentní, čili prozatím korektní.

   Smazat
  8. 10:59 Neboj fašoune ono na tebe dojde naštěstí vy lepší lidi jste v menšině.

   Smazat
  9. Má recht ten 10:59! A taky je pravda že do 5. května 45 tu byl klid, než antievropští živlové vybudili to tzv. Pražské květnové povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda. Bohužel v konečném důsledku to takový velký rozdíl nebyl, protože několik let po válce vyšlo najevo, že v amerických zajateckých táborech našlo smrt přes milion německých vojáků.

   Smazat
  10. 8:44 Namáháte se úplně zbytečně, my moc dobře víme, co jsou to krvelačné bandy a odkud přišly.

   Smazat
  11. 18:38 Nenamáhám páč mnozí stále myslí že sešli z hor a lesů jako Jan Kačer v tom filmu! Ale oni už dávno žili v normálních činžácích ...

   Smazat
 15. Novinky, potažmo Právo, je stejný bulvár jako ty ostatní sdělovací prostředky hlavního proudu. V Právu článeček Jelínka o Babišovi. Rozčiluje se, že Babiš provádí systematizaci státní zprávy, rozuměj vyhazuje úředníky. A píše.... přestože tzv.systematizaci uskutečnil na sklonku svého mandátu již Sobotkův tým, Babišova parta si dopřála repete. Já to přeložím do češtiny. Přestože byla na konci mandátu, Sobotkova parta si svévolně a drze zamíchala s úředníky a Babišův tým to pak musel napravovat. Lukáš Jelínek je ošklivé kačátko, jehož ubohost hvězd se dotýká.

  OdpovědětSmazat
 16. Přehlídka tvorby daleko poválečných "mládenců", nasycených všelijakými moudry internetových "faktů", doprovázenou dobovou šťávou pražské češtin.
  Nechápu cenzora, proč to nechá a odrazuje tak lidi od opravdové diskuse.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemůže stále čučet u monitoru a monitorovat.

   Smazat
  2. V mnoha případech čučí a maže. Jen blby ne.
   p.s. Koukl jsem výše a stalo se. Takže omluva cenzuře.

   Smazat
 17. A nyní je obdivován Izrael, jak udatně válčí s terorem. Ale že sám teror podporuje o tom ani zmínky není nikde!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že Izraelci razí heslo, rozděl a panuj. Desítky let bojovali s homogenními státy Egypt, Sýrie, Jordánsko, Irák,... To je stálo spoustu životů a peněz. Pokud homogenní stát rozloží občanskou válkou, jednak ho zbaví schopnosti vést intervenční válku a pokud se jeden stát, vlivem etnické, nebo náboženské nesnášenlivosti rozpadne na několik menších, stanou se tyto logicky slabší.
   Možná se pletu, ale takhle to vidím.

   Smazat
 18. Líbí se mi, jak si mnozí diskutéři zjednodušují argumentaci. Za všechno můžou to rudí bolševici. Ale kdo může za zrod samotných bolševiků?
  Podle této logiky se blahobytem znuděný proletariát, nejspíš po nedělní huse, rozhodl založit komunistickou ideologii a svrhl ty dobré a štědré kapitalisty.
  Pánové, trochu přemýšlejte. Každá extrémní ideologie vznikla z bídy a zoufalství. Sev. Vietnam byl podporován Sovětským Svazem a Čínou. Ale ti tam po tisících neumírali. Pokud by tam nedozrály podmínky, zaviněné vládnoucí elitou, komunismus by se tam neujal. Alespoň ne v takové míře a síle, aby dokázal převzít moc.
  Tak že čistému vše čisté.

  OdpovědětSmazat
 19. Kdyby tenkrát komunisti nesouhlasili s rozvratem v 89.,nebo by nesouhlasila nějaká část republiky, dopadli bychom jako Ukrajina a Doněcko, Luhansko. Bohužel tak to je, a tak se děje po II. SV po celém světě, kdy se západní „kapitál-ismus“ cítí být velmi ohrožován „komunismem“.

  OdpovědětSmazat
 20. Podle toho mazání příspěvků, jsou ubožáci, kteří dřepí u počítačů i během vánočních svátků, závislí ubožáci, k tomu oplzlí, vulgární, vzteklí a sprostí. Osamělí, opuštění, kdyby neměli počítač, měli by těžkej absťák.Manželky a partnerky je už dávno koply do prdele, protože s počítačovým závislákem není možná normální komunikace. Vyžívá se jen v oplzlých nadávkách na diskuzích, a na emocionálních článcích. Děti je už dávno opustily. Jsou to duševně zmrzačení impotenti, proto taky jsou na diskuzích všude ( novinky - tam se blije zase k nehodám a tragediím) jen ti samí lidi. Normální lidi, kteří žijí normálně, se na diskuzích nevyskytují, ženy už vůbec ne. Jen duševní mrzáci s poklopcem. Smradlavý brloh, počítač, nějaká konzerva k žrádlu - tak žijí všichni tito diskutéři. Tak tráví vánoční svátky - sprostými nadávkami u počítače. Úplně zbyteční lidi. U svých počítačů jednou pojdou. Strašný život - strašný konec.

  OdpovědětSmazat
 21. Tak co tady děláš ty,reklamo ústavu choromyslnych?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klidně ti odpovím, 15.02, když tě to tak zajímá. Ano, i já jsem se podíval, jestli a že se lidi zabavujou u počítačů i o svátcích, čemuž jsem nevěřil. A začal jsem články Novinek-cz a jejich diskuzním fórem, protože většina jich poté, co se vysliní na novinkách, přeleze sem na NR. No a teď žasnu - na novinkách klasický bulvár, samé úmrtí, tragedie, nehody, příšernosti ( jejich novináři neumějí psát články, jen vyhrabat všude možně tragedie, skony lidí pod vlaky, požáry, uvízlá zvířata, apod.) jinak nesesmolí jediný článek, ale úchylná diskuzní smečka píše diskuze třeba i k článku o dopravní nehodě kde zahynul řidič. To moje hlava nebere vůbec - co bych k tomu mohl napsat? Ale diskuzní mrzáci dokážou i k tomu napsat třeba dvě stovky výkřiků jako "hrůza"... nebo "chudáci jejich rodiny".. a podobné sračky. K čemu? Komu to vlastně sdělují? Potřebují se vyžvejknout? Považuju takové lidi za duševně nemocné. A diskuze jsou plné hrubých chyb - což charakterizuje tyto magory nejzřetelněji. No a pak to přeleze sem, kde je vyžadována trochu vyšší level intelektu, což oni obcházejí tím, že články ignorují, a melou na diskuzi co potřebujou mlít. Pro autory článků je to dobrý, protože pro takové publikum je úplně jedno, co jim, nasračkuju, i kdybych si to měl vymyslet. Budou k tomu žvatlat, tedy každý článek splní svůj účel. Získá diskuze. Ale přesto jsem rád, že alespoň o vánocích u Novinek.cz zmizel vedle článků ten reklamní fialovej čůrák ( prej vánoční dárek) a od článků NR zmizela reklama s pupkem tý odporný tlustý čubky, kterej si nahatej vytahovala do šířky. Důkaz: Neexistuje odpornej hnus, kterej by nedokázal někdo vymyslet, a kdosi další to za prachy realizuje - a alespoň na vánoce jim to přišlo nevkusný. Alespoň si to uvědomují? Pravý, nefalšovaný americký hnus, který jsme před devadesátém neznali -ani fialový čůráky, ani ukázky nahatých tlustých pupků. Reklamu ústavu určitě nedělám, ale jestli si nenajdeš jinou zábavu, a nedocvakne ti, že počítače jsou zábava více méně jen pro ubožáky, skončíš tam už brzy.

   Smazat
  2. 16:37 Pán nám vysvětlil, že ho deprimujou všichni lidi, kteří píší stejné bláboly jako on. Bravo, to je začátek pochopení.

   Smazat
 22. Ty Havlove kurvárny nás zatáhly do nato . Teď máme vsichni ruce od krve . Od Jugoslávie až po Sýrii . Odpuste nám bračo Srbi . Jebem vám pičku Tursku . Tureckou .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.