Reklama

neděle 10. prosince 2017

Nation: K Trumpově spiknutí s cizí mocí došlo – ale ne s Ruskem!

- kou -
10.12.2017 podle TheNAtion, překlad a zpracování PrvníZprávy

Tým Donalda Trumpa se skutečně spikl s cizí mocí, ovšem ne s Ruskem, ale s Izraelem, napsal The Nation.

Jak časopis uvádí, prostřednictvím kontaktů s ruskými kolegy se Trump pokusil podkopat oficiální stanovisko Spojených států v Radě bezpečnosti OSN ve vztahu k výstavbě izraelských osad na okupovaném území, jakož i lobovat za zájmy americko-izraelského kapitálu.


Obvinění vznesená proti bývalému poradci Donalda Trumpa pro národní bezpečnost Michaeli Flynnovi, ukazuje, že vnitřní okruh amerického prezidenta opravdu spolupracoval s cizí mocností - ale ne s tou, na kterou všichni myslí. Nyní můžeme s jistotou říci: tým Trump spolupracoval s Izraelem, napsal The Nation.

Flynn se přiznal k nepravdivých prohlášením s FBI o svých kontaktech s ruským velvyslancem v USA Sergejem Kisljakem. Bývalý poradce pro národní bezpečnost se pokusil sabotovat rozhodnutí prezidenta Obamy, díky němuž mohla Rada bezpečnosti OSN odsoudit výstavbu izraelských osad na okupovaných územích.

Jak se ukázalo, Flynn kontaktoval Kisljaka, aby diskutovali o tomto problému. Po přezkoumání důkazů a dokumentace, se tým zvláčtního prokurátora Roberta Muellera dozvěděl, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu požádal příznivce Trumpa přesvědčit ostatní země, aby pomohly Tel Avivu. Vyšetřovatelé se dozvěděli, že se právě tím zabývali Flynn a Trumpův zeť Jared Kushner. Mimo jiné se obrátili na Rusko, které se také rozhodlo odsoudit výtavbu.

„Stručně řečeno: první známý kontakt mezi členy Trumpovy volební kampaně a Ruska po volbách došlo v zájmu jiné zahraniční moci - Izraele. Kromě toho k ničemu nevedlo," zdůraznil časopis.

Nicméně Flynnův následný kontakt s Kisljakem se ukázal být produktivnější. Koncem prosince Obama uložil Rusku nové sankce v reakci na údajný zásah země do voleb v USA. Flynn vyzval ruského velvyslance, aby požádal Kreml, aby „reagoval na americké sankce pouze symetricky". Zřejmě to Rusko udělalo.

Podle The Nation, bez ohledu na to, co si kdo myslí o tajné snaze snížit hladinu napětí s jadernou mocností, vše nasvědčuje tomu, že se Trumpův přechodný tým snažil jít proti politice předchozí administrativy.

I přes Flynnovo úsilí však Rusko nedokázalo změkčit režim sankcí: naopak, vztahy mezi Washingtonem a Moskvou se jen zhoršily. Začátkem srpna podepsal Trump návrh zákona o nových protiruských sankcích. V září uzavřel Trump ruský konzulát v San Francisku a také se zmocnil  diplomatických zařízení v New Yorku a Washingtonu. Navíc prezident USA rozšířil NATO, a uspořádal největší vojenské cvičení ve východní Evropě od studené války a protiruské jestřáby jmenoval do klíčových pozicí.

„Samozřejmě, že to vše může být lest navržena tak, aby zakryla tajemství a ještě nedokazující spiknutí, které, jak se mnozí domnívají, povede k odstranění Trumpa,“ poznamenal časopis. „Ale proč by musel Flynn lhát o svých kontaktech s Ruskem, kdyby neměl co schovávat? A proč by mu Mueller nabídl dohodu, pokud by mu Flynn neslíbil větší ryby?"

Čas ukáže, zda bude pro zvláštní žalobce Flynn užitečný. Mezitím nemáme před sebou ještě žádný důkaz směřující k tajné dohodě členů Trumpovy volební kampaně s ruskou vládou, nebo „zásahu“ Moskvy do voleb, pokračoval The Nation.

Jediná věc, kterou víme v tuto chvíli, je, že Donald Trump - junior a nepříliš důležitý poradce amerického prezidenta George Papadopoulos mluvili s lidmi, kteří podle jejich názoru zastupovali ruskou vládu. Přesto neexistují žádné důkazy, které by s jistotou potvrdily, že byli skutečně spojeni s Kremlem.

„Existují však důkazy o tom, že členové volební kampaně Trumpu spolupracovali s Izraelem, aby podkopali oficiální postavení vlády USA v Radě bezpečnosti OSN. Reakce na tuto zprávu však byla výrazně odlišná od standardů „russiagate", poukázal časopis.

Zvláště ostře se rozdíl, když izraelsko-americký mediální magnát Haim Saban poděkoval Jaredu Kushnerovi za jeho roli v aktivitách ve prospěch Izraele. „Abych byl upřímný, pokud vím, tu není nic nelegálního," poznamenal Saban. „Myslím si však, že i ti hosté i já vám za to děkuji, děkuji moc."

Na pozadí obav o vlivu ruských oligarchů na Trumpa, toto prohlášení vypovídá hodně o tom, kdo opravdu má ve Washingtonu politickou váhu, tvrdí publikace.

Navzdory tomu obhájci demokracie nijak nespěchali, aby se rozzuřili. Nyní zbývá jen čekat na bojovníky se zahraničním vlivem, aby reagovali na plány Trumpa přesunout americké velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma.
Podle časopisu je velmi nepravděpodobné, že Trump bude obviněn ze spojení s Izraelem, protože takový postup je v souladu s názory takových miliardářů jako Sheldon Adelson a Saban. Ve svém důsledku je pravděpodobné, že americké média nebudou pokrývat „izraelgate" stejným způsobem jako „ruský případ".

„Tento víkend nám ukázal další důležitý bod. Několik hodin poté, co byl Flynn obviněn, schválil Senát republikánský zákon o daňové reformě, který by vedl k jednomu z největších přerozdělení bohatství v historii Spojených států. A je-li naším cílem - ochrana demokracie, pak bychom se měli odpoutat od „obsedantních ruských odborníků“ a podívat se na to, co se děje v naší zemi,“ dodal The Nation.

 - - -

Související:

47 komentářů :

 1. Vidíte, táčky kolem Sev. Koree mají zakrýt skutečné světové nebezpečí, kterým je okupace většiny území Palestiny židy. A co my, tlučhubové proti okupaci cizích zemí. Kosovo jsme spolkli jako malinu, proč ne takovou prkotinu, když nám nevadí genocida Palestinců židy. Že by až tak jim do krve vnikla infekce nacismu? Nebo že by to bylo jejich odvěké duchovní vlastnictví a nacismus měl vést k sebepoznání?
  Proč já ,jako pisálek, ale nezmiňuji okupaci Krymu. Ale ano, zapomněl jsem, Krym byl od r. 1954 okupován z rozhodnutí ukrajinského diktátora Chruščova Ukrajinou, konečně jeden spravedlivý krok, Krym se vrátil Rusku.
  A co ta okupace vojsky Varšavské smlouvy? No vidíš, kdo by to byl v r. 1968 řekl, že přinese Evropě a Světu na 21 roků mír a klid. Třeba jsme mohli bez r. 1968 mít za sebou již 3. světovou válku, nebyl by intenet a nebyly by nekonformní, ale ani jiné weby. Tak o to nás srpen 1968 tedy ochudil! Hnusní okupanti. A co takhle trvající okupace Německa armádou USA - armáda SSSR se stáhla, okupační zónu v Německu zrušila, USA naopak ji rozšířilo o tu francouzskou a anglickou. Vidíte, člověk si ani nevšimne, že vlastně největší okupovanou zemí světa je Německo. A nebo země EU, která je zřejmě vlastnictvím USA, no přece jako kolonie. Tak pohodu a štěstí okupantům, jak USA, tak Židům!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak vztah USA-Izrael a ke zbytku světa chápou a praktikují v Izraeli je patrné z tohoto článku:

   http://www.hlavnespravy.sk/syria-ostrelovana-izraelom-zidovsky-mytus-o-druzbe-s-ruskom-sa-skoncil/1230970

   Smazat
  2. Související:
   Trump měl anektovat Izrael, stal se opak, USA jsou součástí Velké Izraele

   Správná připomínka-Ano, židé anektovali USA už více, než před dvěma sty léty, hned po jejich vzniku a od vánoc r.1913 je díky FEDu drží pevně za koule a dělají si tam co chtějí...a nejen tam...

   Smazat
  3. Ale pánové, Trump dělá na BV "životní prostor" pro své spoluobčany.Proto je tam i Kušner. Udělat prostor pro 5-10 milionů lidí není žádná legrace. Evropa s hlavním městem Jeruzalémem se ukázala jako nepraktické řešení, když sluníčka původní plán(Prahu) nezvládla.

   Smazat
  4. Mirku poctive rekni nam kolik te plati za kus(myslim tim tve komentare)????. Takhle hloupy nikdo od narozeni nemuze byt!!!

   Smazat
  5. 20:46
   Co na tom záleží?

   Smazat
  6. Od 88. jsem se v prognózách ještě nezmýlil, tak uvidíme.

   Smazat
  7. Pro 20.46:
   Takhle hloupy nikdo od narozeni nemuze byt!!!

   Ale muze Ty sam jsi daleko hloupejsi TED!

   Smazat
 2. Tímto blběvzdorným aktem samolibý emerický prezident a slibotechna (má za zetě žida) tímto zaťal blbou váleční sekeru na Blízkém Východě mezi USA+Izraelem a Palestinci.

  OdpovědětSmazat
 3. Jo kde jsou ty časy pane Davide a Dvořáku,kdy web Nová republika publikovali články autorů,kteří vzývali budoucího prezidenta USA Trumpa jako mírotvorce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že by zde někdo vzýval Trumpa. Byl pouze zmiňován jako to menší zlo. To neznamená, že by Trumpa někdo adoroval.

   Smazat
  2. Ale ale pane Nováku, to máte sakra krátkou paměť. Není to ještě ani rok.

   Smazat
  3. Trump byl hodnocen podle toho co mluvil a ted hodnocen podle toho co dela. Oboje hodnoceni bylo a je spravne.

   Smazat
  4. 19:27, 22:59 jste podivuhodně hloupý, jestli kritizujete dobový výběr článků, neznamená to nic jiného, než že napadáte redakci NR za každou cenu. Věcně vám odpovídá i 21:32 a 23:56. Dejte si to za rámeček, demagogu.

   Smazat
 4. Zatím nejvíce sympatií ve vztahu k Palestině, k USA a k Izraeli má poslední prohlášení Recipe ERDOGANA... který řekl pravdu na plnou hubu. Izrael je, jako USA teroristický stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:49
   Erdogan je fakt ten pravý, kdo může druhým kázat o morálce.

   Smazat
  2. 20.55 I lhář někdy řekne pravdu... když se mu to hodí, nebo když se splete... Navíc. politika i válka jsou o všem možném, kromě o morálce... i když se o ní nádherně žvaní... Třeba o ochraně cti (kráská Helena - Trojská válka) když jde o moc a vliv, o eliminaci konkurence, o lup a o otroky... o budování říší...

   Smazat
  3. 20:49 Přesně tak souhlas.

   Smazat
  4. No Erdogan se spletl protože se mu to hodilo, jinak ale asi bude mimo mísu a má mnoho másla (možná levnějšího než u nás), na hlavě, sice se dost snaží zachránit si kůži, ovšem kdo ví jak to dopadne. V na každý pád pan Pjakin říká, že Černé moře bývávalo ruským mořem vnitrozemským a proč se toho zříkat, když se to tak rýsuje?

   s

   Smazat
  5. 20:49 Ty jsi ale mudrlant.

   Smazat
  6. 20.55 a jemu podobni:
   Co se hodnoti a diskutje: kdo to rekl ci co rekl. To co rekl je pravda. Jestlize se nekomu pravda pravda nelibi, nebylo by lepsi, kdyby nepsal?
   Ci Husovo (pokud vsichni kritici vite, o cem je rec) vyjadreni o pravde nema zadnou cenu?

   Smazat
 5. Vase desorientace a disinformace je nejhorsi na svete ! Ujistuji vas ze cerna Afrika, napr. Zululand ma mensi MANIPULACI s obektivnimi informacemi, nez mate vy !
  Vy se jednou probudite ve valce aniz by jste vedeli proc se stala.

  OdpovědětSmazat
 6. Ty skupiny a osobnosti, ktere jsou v Americe na strane Palestincu a druhe, ktere jsou na strane Israele nemohu jmenovat, kvuli politicke priposranosti a nekvalifikovanosti cenzora.

  Cenzor smazal dokonce informaci o poslednim projevu presidenta Trumpa v Pensacole (FL.)

  Vy jste na tom tak, jako jste byli za Gottwalda a za Hitlera. Je to vase chyba, ze si to nechate libit !

  Vas nazor na napeti ohledne KLDR je uplne
  chybny - take !

  Mozna proto vsechno, je u vas (NR) velka zabava
  a sranda !
  Dokonce i vas premier je tak neiformovany, ze zada o odklad v posouzeni situace. To je chyba vasich medii a hlavne cenzury ! To NENI chyba jeho !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:02
   Tak nás nenapínej, nevymlouvej se a vyklop to!

   Smazat
  2. Prd záleží na tom co vyleze z Trumpovy samolibé držky, záleží na tom co dělá, neboť podle jejich skutků poznáte je.
   Zatím jen potvrzuje že je pouhý židovský poskok k smíchu celému světu.

   Smazat
  3. 1:02 jestli vám někdo příspěvek bez hlášky smazal, uveďte jeho hlavičku např. takto: "11. prosince 2017 1:02, "O projevu Trumpa v Pensacole", smazáno editorem". To neumíte?

   Smazat
 7. Najdete si to sami , proc Geore Noori rekl , ze katalizatorem /duvodem prestehovani byla Ceska republika.
  (George Noori je nejslavneji rozhlasova osobnost - NEEE Televizni !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:08
   Z tebe to leze jak z chlupatý deky.

   Smazat
 8. 1:09 & 1:10 nikoho nenapinam, jen informuji, ze sem NEJDE psat ! T.j. strata casu ! On (cenzor) vse smaze behem vteriny.
  Soustredte se na Fox News a osobnosti, jako je
  Sean Hannity, Rush Limbugh, Alex Jones, Jeannine Pirro,
  Ann Coulter, Mark Levin a hlavne sledujte pozorne kazde Rally Republikanu.

  (Samozrejme, ze bez anglictiny to nejde a t.j. nejsilnejsi zbran cenzoru ! Prave ti lide ve vasi republice, kteri maji nejvice zivotnich zkusenosti rozumi rusky a nemecky a nerozumi anglicky. To se mu to potom cenzuruje. Vykopne nicka honolulu a ovladne situaci, bez konkurence.)
  Tak ahoj !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:43

   To je hodně ubohoučká výmluva, co tady blábolíš, dědouši.
   A kretény jako Alex Jones ať poslouchaj magoři jako jsi ty. Normální člověk se s takovým uřvaným pitomcem nezdržuje.
   Jsi prostě polosenilní přitroublík bez sebemenší stopy sebereflexe.
   Tak ahoj !

   Smazat
  2. 1:43 nešermuj tady pořád s vymazáváním a cenzurou, opakuji: jestli vám někdo příspěvek bez hlášky smazal, uveďte jeho hlavičku, příp. obsah, např. takto: "11. prosince 2017 1:02, "O projevu Trumpa v Pensacole", smazáno editorem". To neumíte?

   Smazat
 9. 1:50... Ty jsi proti Jonesovi - nepatrne male bezvyznamne hovinko z Kanarka ! ! Nedonosena zakrnela filcka na tele republiky ! Jeho vykal ma vice I.Q. nez ty !
  Alex Jones byl ocenen senatem , 1/2 kongresu a presidentem v roce 2016.
  V tvem pripade, uprdnuti velblouda na Sahare je zajimavejsi nez ty !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:41

   Tady se neshodneme. Pro mne je to jen řvoun.

   A nenadávej, kreténe! Sám jsi jen uboze monotónní, věčně dokola se opakující hlupák, bez špetky humoru a chabého ducha.

   Smazat
  2. 3:55 Odhadl jsi toho ubožáka přesně, opakuje stejné debility dnes a denně.
   NR je pro něho droga kterou užívá jako lék na svou samotu, frustrát bez rodiny, bez dětí a přátel. Nedovedu si představit nekoho kdo by se s ním kamarádil. Ženskou měl jen tehdy když si jí zaplatil.
   Už jen to že je Trump pro něj bohem svědčí o jeho duševní retardaci.
   Trpí paranoiou o censorech, myslí že je bohem určen k poučování českého národa který ovšem nenávidí jak je patrno z jeho velmi častých a odporných urážek na adresu českého lidu.
   Trpí fixní ideou že všechno ví nejlíp a pyšně to dává najevo při každé příležitosti, zkrátka je to slaboduchý, osamělý, zapšklý geriatrik.
   K A Jonese jsi také odhadl presně, je to uřvaný ochraptelý zionist fraud!

   Smazat
 10. 3:55 & 5:07... Vy menecenni slabomyslni Hurvinci ! Vymyslite si NESMYSLY a cekate, ze je budu vyvracet, aby jste se neco dovedeli, po cem je vam hovno.

  Alex Jones vubec ani NEVI, ze existujete ! On ochraptel kvuli tomu , ze posilal do predele zmetky, jako jste vy a cas od casu jim namlatil na ulici. Potom byl souzen vyborem pro ochranu zivocichu..

  Co se tyce me, tak moje lejno je zarivejsi , hodnotnejsi a uspesnejsi, nez vase dva
  mozky dohromady !
  Jste nepotrebna nemehla a vase manzelky radostne "poskakuji" kolem nas, turistu, protoze maji doma zmetky spolecnosti. Ale vy o tom nevite.
  Tak radej nechtejte o nas nic vedet.

  Kdyz napisi co se deje, tak me mazete a kdyz mlcim, tak se citite dotceni. Vy by jste potrebovali nakopat prdel vy bi-polarni pacienti !
  Stejne, vy uz vubec nicemu nerozumite co se deje !
  Cenzura vas udelala hloupejsimi nez kdyz jste se narodili...
  Amen Hurvinci vy karikatury Evropy. Ozvu se zitra.

  (Prave hlasili, ze Krovaci (pigmys) v Africe maji novou modu. Listy, kterym je zakryty zadek, jsou ted dva. T.j. daleko dulezitejsi pro vasi budoucnost, nez se hadat se mnou.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potrefená husa kdáká a kdáká a kdáká.
   Zapoměl jsi nám oznámit ve svém příspěvku o Trumpovym jídelníčku že chlasta denně 12 plechovek Diet Coke. Taková dávka aspartámu udělá z každého člověka idiota čehož je Trump zářným příkladem, závislák na Aspartámu.

   Smazat
  2. Do perdele, 12 plechovek jedu? 4.5 litru nejhoršiho šmejdu co může člověk zkonzumovat?
   Ale jó,znám chlápka kterej sosá 4 dvoulitrovky šmejdu denně a každý ráno se po probuzení třese jak osika dokud do sebe nenaláduje litr šmejdu CocaCola.
   To by vysvětlilo Trumpovo iracionální buranské chování, zkrátka napůl shnilej mozek.

   Smazat
 11. Vas cenzor Pepek Schweinestich je ten stejny, jakeho jste meli, kdyz na hrade uradoval Emil Hacha.
  S vasi "bystrozrakosti a inteligenci" to objevite za 50 let. I pod timto clankem zmizelo nekolik prispevku, napr. ten, ve kterem jsem psal jak radil 7.12.2017.

  5:07... Za vetu o paranoide, te jmenuji idiotem roku na NR ! Bez k optikovi prislepliku a do cikanske skoly, aby jsi se naucil cist -CESKY- ty hnupe, aby aspon male % smazanych prispevku jsi zaznamenal ! !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6,08
   Ty zasmrádlá stará zkurvená bezdětná filcko,zalez do papundeklu a zdechni....NIKOMU NEBUDOU TY TVOJE HOVNA CHYBĚT!!!!!!!!!

   Smazat
 12. EU se to nelíbí, protože neomarxisté elity Evropy nemají rádi Israel a mají rádi Palestinu. Taky židé už z islamizované Evropy utíkají.
  http://www.epshark.cz/clanek/238/francie-muslimove-prichazi-zide-odchazi

  OdpovědětSmazat
 13. Proč by měl mít Izrael druhé hlavní město,když už má Waschington ??????,vzpamatujte se !!!!,nakonec si Izrael vymysleli sami amíci,ten nikdy neexistoval,odjakživa tam byla jen Palestina as židy nikdo nešiklanoval,i když vždy byli v podstatné menšině.....teď palestínec po židovi kamenem a žid po palestínci bombou,vy falešní humanisti........

  OdpovědětSmazat
 14. 6:08..."Tvoje" deti nejsou tvoje ty parohacu ! Jejich fotr je turista ! V pytliku mas MELUZINU. V makuvce mas hnojivo a ty o me "vis" vice veci, nez ja sam o sobe !
  A neni ti casto rozumet ! O jakem papundeklu mluvis ?

  -------------------------------------------------------

  15:07... Dalsi fantazie ! Vy blbecci bez pohadek nemuzete zit !
  Sportuje a kdyz to dela, tak pije PEPSi jednu denne.
  On tu vasi partu HNUPU totalne znicil a ted vam nepomuze, ani vas prikladny nepotismus / klanishness . Jste odrovnani. Pripravte si zadost o nove zamestnani na pracovnim urade ! Jste nemehla uplne k nicemu !


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.dailymail.co.uk/news/article-5163579/Trump-drinks-12-Cokes-watches-8-hours-news-day.html
   Co ty na to, hňupe? Umíš anglicky? Hňupe. Jestli ne tak ti to přeložím, hňupe.

   Smazat
  2. Honolulu má bohužel pravdu.....
   Jirka.

   Smazat
 15. 15:33
  Zas tady smrdís ty zdegeneroval retardo z papundeklova!!!
  Výlet trumpete do zadku a nevylejzej,premrelo slabomyslnej!!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Nemám nic proti Židům, jako i proti muslimským Palestincům.
  Jen nesnáším chazary co si říkají židé, a poturčence co jsou horší Turka.
  A Izrael je už převážně chazarský, kde pravého Žida je málo vidět, stejně jako USa, kde už je jenom samý chazar, včetně trupety.
  V Palestině blond a modrokého araba těžko uvidíš. Ti tam jsou ale skutečně doma, na rozdíl od takového netan Jahoo a podobné "židy".

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.