Reklama

pátek 15. prosince 2017

Nic než vývoj


Patrick Ungermann
15. 12. 2017
Narodil jsem se na podzim 1973. Korejská lidově demokratická republika od té doby až dosud nevedla jedinou válku. Pravda, sousedské vztahy obou Korejí jsou jedněmi z nejhorších na světě. Spojené státy americké za posledních čtyřicet čtyři let prokazatelně napadly ve dvaadvaceti válkách osmnáct zemí: V roce 1975 Západní Saharu po boku Maroka. Za odměnu získaly SSA v Maroku vojenskou základnu. V roce 1979 Jemen, kde pomohly povstalcům ve prospěch Saúdské Arábie. Roku 1980 Spojené státy vojensky pomohly Iráku proti Íránu. Válku s Persií si začal Irák.


V letech 1982 až 83 válčilo americké námořnictvo s Libanonem. V roce 1983 napadlo totéž námořnictvo Grenadu. V roce 1986 zaútočily SSA na Libyi. V roce 1988 proběhla invaze vojsk Spojených států do Hondurasu. V roce 1989 napadli Američané Panamu. V témže roce bojují na Panenských ostrovech. V roce 1991 zaútočily SSA na Irák. V letech 1992 až 94 Spojené státy napadly a okupovaly část Somálska. V letech 1993 až 95 napadli Američané bosenské Srby. V letech 1994 až 96 Američané znovu napadali Irák. V roce 1995 SSA bombardovaly Srbskou Krajinu. V roce 1996 válčily Spojené státy v Kongu. V roce 1998 zaútočili Američané na výrobnu léků v Súdánu. V témže roce útočí SSA na cvičiště v Afghánistánu. V roce 1999 napadnou Američané Jugoslávii za účelem uloupení Kosova a Metohie. Obě provincie předali vítězové do rukou kosovsko-albánských odbojářů a teroristů. V roce 2001 SSA znovu útočí na Afghánistán. V roce 2003 se Spojené státy střetly se syrskými pohraničníky. V roce 2011 napadli Libyi také Američané. Od roku 2011 válčí SSA v Sýrii. Letos se oba čelní představitelé Severní Koreje a Spojených států shodně vyjádřili, že válka na Korejském poloostrově bude nevyhnutelná.

Dobře si, prosím, uvědomme, že válku není možné vyhrát.

Prohrají matky zabíjených synů, prohrají otcové a chlapci navlečení do stejnokrojů, prohrají děti zabitých rodičů, prohrají umučené a zmrzačené děti. Prohraje makro i mikroekonomika. Prohraje infrastruktura i administrativa. Prohraje konzum i kultura, zdravotnictví i školství. Prohraje přítel i nepřítel. Poražené politiky odsoudí soudy vítězů. Vítězné potentáty odsoudí buď veřejné mínění, nebo poražení, co jednou vyhrají, nebo soud svědomí, které s námi jde za hrob.

Není v tom kousek rozumu velebit válku pro technický pokrok. Dílčí technické úspěchy nemohou nahradit pozastavení či ztrátu skutečného duchovního pokroku v myslích. Ve válce netřeba vidět šanci na úbytek lidstva. Ve světě poměrného blahobytu dovedou národy účinně vymírat i v míru.

Jediné, co skutečně válka nabízí, je, že není možné válku vyhrát.

Vybíjená je stresující hra rivalů. Ve vybíjené je každý její hráč pro strach. Nejvíce je ale pro strach ten, kdo právě vybíjí. Spojené státy beze sporu a bez ohledu na bezpečnost svých více než 250 miliónů lidí právě vybíjejí. Proč jsou na světě obří říše, v jejichž stínu vegetují či dokonce skomírají „malé“ země a kultury? Ty říše posunují ony „malé“ země a kultury kupředu. Nejprve je zanášejí pokrokem a nutností udržet krok s vývojem v impériu, nicméně je deptají neo­maleností a posléze vlastní vývo­jovou nečinností. A to je výzva pokoušet říši, stavět se jí, prohrávat s ní v chybách a vítězit nad ní v prozí­ravostech. Na­konec se hliněná kola impéria rozsypou a sám hřmotný pád říše posune dějiny valem dopředu.

Ano, nejhorším nepřítelem vývoje, ale zároveň jeho pojistkou do budoucna je velmoc, která dosáhla svého civilizačního vrcholu a začala upadat, při tom by však ráda snědla svět. Dnes tuto nezáviděníhodnou úlohu skutečně plní Spojené státy americké. Kdysi to byl starověký Řím, před ním Babylón a dávno v nedohlednu pravěká tlupa se stejně nevybíravými způsoby, jaké jsme zvyklí vídat dnes. Byla to tlupa loupežníků, kteří si podmanili pastevce i zemědělce, ba i první ře­me­slníky. Byla to tlupa, která měla možnost přiučit se ovládnout rostlinnou i živočišnou výrobu. Ti lidé se mohli zdokonalit, ale oni místo toho opanovali jen několik různých tlup, jež na svých rychlých koních přepadali, dokud se ztrápené oběti neodstěhovaly za devatero hor.

Kdo by neznal sousloví otevře­ná společnost? Otevřená společnost ale neznamená otevřeně vysávat větší zbytek světa. V otevřené lidské společnosti se pouze od většího zbytku světa učíme a smíme jen doufat, že nás to posune k vytříbenější lidskosti. Je dost možné, že před zmíněnou pra­věkou tlupou rostla na zemi civilizace, o jejímž pokroku a technologiích se nám zatím ani nezdá. Jak vypadala Atlantida? Kdy a jakým způsobem narazila ona a jí podobné mocnosti na strop svého vývoje, že se ty báječné světy musely rozpadnout v prach? Třeba se všechno, otázky i od­povědi, opakuje dokolečka dokola a evoluce je taková pomalu stoupající spirála, která se občas hroutí, miliónkrát si prověřuje tytéž okolnosti, pokaždé s trochu jinými lidmi, a po špetkách do nich sype změnu. Nachytá nás vývoj po miliónté na těch samých švestkách? A když nenachytá, přisype změnu a řeka poteče dál: jeden krok dopředu - jeden krok zpátky; jeden krok dopředu - dva kroky zpátky; dva kroky dopředu - jeden krok zpátky. Bůh má dost času. A my? Kolik času máme my?

21 komentářů :

 1. Pane Ungermann dobře napsáno. USA a jejich filozofie a přístup k okolnímu světu je zlo. Přál bych si aby to tak, jak jste napsal, viděli čím dál víc lidí. Doufám, že se to podaří ještě zvrátit. Jinak začneme znovu s oštěpy s pazourkovým hrotem.

  OdpovědětSmazat
 2. Zločinecké USA!15. prosince 2017 21:47

  • www.olser.cz/9947/200-let
  • www.novarepublika.cz/2017/12/nic-nez-vyvoj.html#more
  • www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  • www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  • www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváči, mezinárodní teroristy, kurvitka a a notorický lháři v jejich krátkých dějinách. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje svobodu a demokracii, kde se jen dá. USA stvořily terorismus požírající svět. USA nepřinášejí světu nic kromě zkázy. Američané nemají tušení, co válka je. Občanská válka let 1861-1865 byla na jejich pevnině poslední. Válka je však to, co USA dopřávají jiným. Jsou jedinou zemí, která použila jaderné zbraně proti lidským bytostem, a poté zničily bezpočet vlád, z nichž mnoho byly demokraciemi, a zničily celé společnosti – milion mrtvých v Iráku je jen zlomkem v porovnání s masakrem v Indočíně, který prezident Reagan nazval „vznešenou věcí“ a prezident Obama jej zhodnotil jako tragédii „výjimečných“. A nemluvil o Vietnamcích.
  Američani se chovají jako prasata. Není se čemu divit. Nestačí jim, že téměř vyhubili původní obyvatelstvo – indiány. V zájmu své arogance a nenažranosti rozpoutali války, vměšují se do EU a teď si brousí zuby na Rusko, aby zatáhli Evropu do válečného konfliktu. Evropa se nechala vtáhnout do amerického protiruského tažení a nyní sklízí shnilé ovoce. „Humanitární intervence“ a „barevné revoluce“, sankce EU, vojenské provokace NATO, transatlantický „Drang nach Osten“, a nyní neví, jak z toho. Evropa se pod praporem EU stala nástupním územím Spojených států, které se podle potřeby – ekonomicky a v krajním případě i vojensky – má obětovat na oltář americké hegemonie.

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud usa napadnou KLDR tak jim to Kim spočítá že už nikdy nikde nebudou válčit.

  OdpovědětSmazat
 4. 22.39,zel bohu v pripade utoku na Kima,juesej,nenechaji nic na nahodu!Kimovo vyhrozovani je jenom nabubrelost!Ne,ze bych jim to pral,to ne.

  OdpovědětSmazat
 5. Myslím, že tomu Kimovi ublíží méně, než sami sobě. Historie je zřejmě nepoučila, hlupáky...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážení, v případě jaderného střetu, bude pak zcela jedno hodnotit, kdo komu ublíží méně.Všichni ti rozhazovači jaderných bomb od Horákové počínaje, přes Langšadovou, Kima, Trumpa... by měli mít před sebou třeba takový obrázek nevinných malých, za živa škvařených dětí, které to odnesou. Matka: Malé, usmrkané děti? A to se stane! Už jen proto by se o nějakém jaderném konfliktu nemělo vůbec uvažovat a mluvit(a ono se o tom mluví jako o chlebu na pultě!). Státníci mají zodpovědnost za životy svých občanů(i občanů na této planetě), jedno zda v Koreji, USA nebo u nás.M.R.

   Smazat
 6. Ano Kimovo vyhrožování je nabubřelost ale moc se hodí do stratégie USA. Někde jsem si přečetl soupis válek vedených USA od svého vzniku do dnešních dní a je to traumatizující, protože nebyl ani jeden rok kdy by nevedly někde nějakou válku a některé roky i pět najednou. Byly tam i odhadem počty zavražděných lidí a to jsou hrůzostrašná čísla. Bylo tam napsáno i jaké používaly chemické zbraně. Proto nikomu nevěří, protože sami jsou všeho schopni. No totálně zvrhlý parazité.

  OdpovědětSmazat
 7. Je všeobecně známo že pár bombiček na Ellowstonský národní park, a Ušáci maj po starostech a všem by asi vyhovovalo že jsou za vodou. S takovou achilovou patou bych si určitě moc nevyskakoval, jenže když vyhráli první i druhou světovou, srazili komunismus na kolena, to pak dodá sebevědomí. O hlupákovi se říká že je jako jedno zvíře, totiž osel, tomu když je dobře, tak jde na led a zlomí si nohu. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 8. Blbecci ! Vy jste parta neiformovanych OPIC
  a papousku !
  Pisete NEOBEKTIVNI blbiny, ktere nemaji s realitou nic spolecneho !

  Kim vyhrozuje Americe vy hlupaci a v Kalifornii jsou rozestavene OBRANNE rakety a vojaci !
  Vyhrozuje take Japonsku, J. Korei a
  Hawaiiskym ostrovum ! A stim vyvrazdenim Indianu to mate take vsechno vzuru nohama. Jste poziraci propagandistickeho manipulativniho hnoje, ktery je vam servirovan vasimi neprateli.
  A mate nejhloupejsiho Cenzora v Evrope !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:04 když už o blbečcích, ty sis nedokázal vydělat ani na pitomý picikl, takže kušuj. Aby ses jakžtakž a bůhvíčím uchytil, musels zdrhnout mezi primitivy, nadělat nejspíš ne zrovna čistou činností něco peněz, abys chrochtal pochybným blahem někde na důchodcovské periferii v USA. S tak smutnou kariérou se nevytahuj.

   Smazat
  2. 11:59
   Mlc a soupej nohama

   Smazat
  3. 13:12
   HALT DIE KLAPE,UNTERMENSCH!!!!!

   Smazat
  4. Je to tak! Když genius lidstva, americký režisér Stanley Kubrick rozhodoval o dabingu svých děl, povolil pouze kulturní jazyky! Tedy němčinu, francouzštinu a španělštinu. Rusáčtinu či čecháčkovštinu zamítl s tím, že do žádný podobný hatmatilky používané komoušskými rudochy se jeho díla tlumočit nesmí! A pouze titulky jim povolil dí Havloj že se za Rusáky tak přimlouval. Také americký vojevůdce, samotné to vtělení Hannibala - sám velký generál George Patton po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ A Ben Klassen k tomu napsal ve své knize Na kraji krvavé rasové války: "Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdci prohlásili, že jsme měli jedinečnou možnost zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na Moskvu abychom vyčistili to hnízdo hadů. Avšak Židé kteří byli u moci si to nepřáli. Tajně zabili lidi jako byl Patton a umlčeli jiné navždy. Naplno začali s propagandou a rozšírili ideu, že je posvátnou rolí Ameriky je přebudovat rozpadlý svět, který oni pomáhali předtím zničit."

   Smazat
  5. 17:25 po kolikáté chceš tuto národy urážející, odkudsi převzatou slátaninou, diskuzi na NR tapetovat? Jsi mravní a intelektuální nedochůdče.

   Smazat
  6. 19:04 Já bych to národama nenazýval. V reálu se jedná o velice divoké výchdní kmeny! Kromě naší bílé žádná jiná rasa k vytvoření moderních státních národů nedospěla (neplést si např. tzv. Chany jakožto poddané Říše středu s občany národího státu!) ...

   Smazat
  7. Jusej vyhrožuje stále někomu po celou svojí historii a nejenom vyhrožuje i bombarduje a používá chemické zbraně a ochuzený uran. Genocidy se dopustila prokazatelně tři krát.

   Smazat
  8. 11:42 Já měl za to že to Jusajna už voběsili ...teď ještě toho (pr)Assada - to je taky kvítko genocidistický!

   Smazat
 9. Havajsky ostrovy jste vy svině uASSacky ukradli stejne jako ten kontinent kterej doteď okupujrete ty slovinskem Azzo Bassou!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Honolulu,prosim te nedelej ze sebe blbce !To,ze Kim vyhrozuje usa,je jako moucha -slonu !Ale kongresu se to hodi.Postupne stupnoval pozadavky nad dohodnute,az Korea odstoupila od smlouvy.Ty budes argumentovat,ze chteji ryzi..tak pomozte,kdyz jste takovy humaniste!Lepsi ryze,nez valka,ne?
  honolulu jak to mas s tou tvou babinou,pochlub se !

  OdpovědětSmazat
 11. A to ještě nakonec nevíme ani jak to s tím vyhrožováním Kima vůbec je... Dneska je možné překroutit úplně všechno... Zpravidla vždy vyhrožovali a loupili USA.... Mia

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.