Reklama

pátek 22. prosince 2017

O poslanci Ondráčkovi se mluví, o dalších polistopadových policistech bohužel nikoliv

Vladislav Černík 
 22. 12. 2017 HaloNoviny
Nominace poslance Zdeňka Ondráčka od KSČM na předsedu sněmovní komise pro kontrolu GIBS vzbudila v Poslanecké sněmovně nevoli, takřka průřezově. Důvodem je jeho účast na potlačování demonstrací v roce 1989, čili před 28 lety. Promlčecí doba pro vraždu je přitom 20 let. Asi by na mne na prvý pohled účast na těchto akcích SNB nepůsobila nejlépe. Místo zkratkovitého náhledu je však třeba vzít do úvahy několik souvislostí:


- nemalý časový odstup od akcí roku 1989;
- polistopadový režim dal panu Ondráčkovi svou důvěru, například tím, že mu udělil prověrku na Přísně tajné, a ta se neuděluje automaticky, takové příklady jsou dosti známé;
- účastnil se vyšetřování prezidenta NKÚ F. Dohnala, že by polistopadová demokracie na své exponenty »pouštěla« policisty s neprověřenou minulostí?;
- v minulém funkčním období Poslanecké sněmovny spolupracoval s kontrolním výborem;
- v současné sněmovně prakticky nejsou poslanci s aktivní praxí v policejních orgánech.

Kontrola inspekčního orgánu ozbrojeného sboru je natolik specifickou kontrolní činností, že pro její efektivní, a nikoliv bezzubé vykonávání, potřebuje dvě věci: aktivní znalosti daného prostředí zevnitř a kritický postoj vůči vládnímu establishmentu.

Předtím vykonával funkci předsedy komise V. Klučka, který od Levého bloku přešel k ČSSD a nedávno v Opavě prosazoval spolupráci ČSSD a ODS. Zástupkyně ANO k jeho působení byla mírně rozpačitá.

A co bych čekal od parlamentní komise na kontrolu GIBS? Že mj. bude bránit případnému opakování polistopadových policejních nezákonností například z demonstrací proti zasedání SB a MMF v září 2000 (ale i později), kdy se například na služebně v Bartolomějské našly i pozůstatky po zadržených, jako třeba zuby. Prostě policie, zvlášť v demokracii, se nemůže s demonstranty trumfovat v nezákonnostech. Viz https://legacy.blisty.cz/art/54702.html, a autora K. Dolejšího z Blistů rozhodně ze sympatií k levičáctví však podezírat nemůžeme.

Jmenovitě polistopadoví takto zasahující policisté však nejsou známi. Po dvaceti letech! Ale někomu vadí poslanec Ondráček i po téměř třiceti letech. Že by náhoda?

44 komentářů :

 1. Kdyby se měl lustrovat každý politik tak dokonale, jako pan Ondráček, tak jsme bez vlády a taky bez umělců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady asi nešlo o Ondráčka.Jde o Babiše a Zemana.Proto ta verbež tolik ječí a ječet určitě ještě bude.PROSTĚ JIM BUDE VADIT KAŽDÝ.Tehdy při tom srazu v MMF a Světové banky rajtoval křištálový Standa v obrněném voze a měl radost ,jak se bestiálně zbití demonstranti boleti kroutí.Zlodějský Standa měl radost že lumpové ze srazu MMF a SB se na něho usmívali.A také nejde zapomenout na brutální policejní MLÁTIČKY ,převlečené za nacionalisty.Ti při demonstracích proti teroru cikánů proti majoritě ukázali jaká bestialita je v nich.MLÁTIČKY se z toho chvílemi slastí snad pomočili.

   Smazat
 2. Kdyby lidé věděly co bude za 30 let tak by LM naházely veškrnu a spol do Vltavy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, Lidové milice ozbrojená pěst dělnické třídy, byly tu aby hlídaly fabriky, aby je nikdo neukrad. Jak to tenkrát působilo směšně. Kdo by nám je chtěl ukrást. Ale stalo se! No podcenili jsme to tenkrát všichni... M.R.

   Smazat
  2. ale ale proberte se i fabrika a i ten dul se da ukrast jak jsme se většinou duševně zdravi dověděli nedlouho po převratu ale to se ještě tleskalo a skandovalo že nejsme jako voni

   Smazat
 3. Když komunisté některé funkce za demokracie dostat nemohou, měl by jim stát snížit jako kompenzaci daně. Kdo je pro?

  OdpovědětSmazat
 4. když už lustrovat tak pěkně všechny tomu bych ja velice fandil a takovy nuly jako byvala mlatička s promlčenou lhutou bych nechal až nakonec když jeho byvali veřejně znami velitele nepostaveni mimo zakon se tomuto musi smat tomu bych pak řekl že se trošku probudila demokraciie ale takto to vypada honit prase s na poražku se špejli

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti "veřejně známi" jsou už v ODS a sTOP 00 dávno.

   Smazat
 5. KSČM je pasována pokrytectvím politiků parlamentních stran na úroveň strany 2.kategorie bez jakýchkoliv práv s jedinou povinností a to držet hubu a krok. Tím pádem jsou i voliči a příznivci levicového, nebo prospolečenského světonázoru deklasováni na občany druhé kategorie s dočasným právem účastnit se voleb. 28 let po puči přichází další vlna boje proti komunismu. Proč asi? Je třeba nějakým způsobem potlačit případnou politickou konkurenci, protože úspěch reálného kapitalismu a jeho schopnost řešit cokoliv krom finančních toků do soukromých kapes je očividná. Po komunistech tu zůstal konsolidovaný průmyslový stát s přebytkovým rozpočtem a přírůstkem populace 2,14 na naší lepší polovičku. Prosperující země, kterou po válce svou dřinou vybudovali naši rodiče a prarodiče za podmínek, které si dnes ve své zhýčkanosti ani neumíme představit. Země, ve které dostávali zaměstnanci za úpis odpracovat 4 roky pro zaměstnavatele dekret na byt. Ten stát se však staral o svůj přírůstek, protože západ byl v poklesu už od 70 let. Po 28 letech vlády neviditelné ruky trhu máme korporátní montovny s otrokářskými praktikami. Rozvrácený průmysl, destabilizaci vnitřního trhu přemírou zahraničních montoven. Degradovanou a zhlouplou pracovní sílu v důsledku zničení učňovského a středoškolského systému. 1,25x víc úředníků než měla 15.milionová ČSSR. Stovky a možná tisíce parazitujících neziskovek osobujících si právo nadřazovat své postoje ústavnosti a parlamentní demokracii......... Tedy samá pozitiva. Takhle zplundrovat zemi nedokázali ani soudruzi za 50 let! Nebezpečí prozření lidí práce začíná být tak akutní, že v zájmu světového kapitálu je třeba využít jakékoliv možnosti k zadupání každé myšlenky na změnu. Jakýkoliv jiný směr vývoje a sociálního zřízení je okamžitě dehonestován. A občan jak trubka zaražená do země tleská neoliberálnímu šílenství, které má jediný smysl a to přesun majetku a tím vlivu a moci do rukou stále se zužující skupiny světovládců. To je totiž jediný smysl liberalizace, ovšem umně zabalený do pozlátka demokracie a rovných práv, ktrá jsou však pouze pro plebs dole. Nadnárodní korporace rozhodně nepotřebují hospodářskou soutěž. Ta by je v jejich nabubřelosti a rozežranosti vlastníků hned pohřbila. To je skutečný důvod proč pravice hledá stále nepřítele. Radši si dají klapky na oči než by přiznali, že jejich koncept je propadák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tisíce parazitujících neziskovek. Je to o pár článků níže, kde se píše, kolik nás stojí dobro.
   A 107 tis lidí na stálý prcovní poměr

   Smazat
  2. Máte pravdu. Relevantní by bylo desítky možná stovky. Jde mi, ale pouze o vlivové neziskovky s politickým obsahem a snahou přeformátovat a zohýbat medializovaný obraz dějů současných i minulých, většinou zabalením do lidských práv.

   Smazat
  3. Výhody:
   • Všichni měli práci.
   • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny.
   • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat.
   • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi.
   • Levné a všem dostupné úvěry.
   • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu).
   • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití.
   • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování.
   • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1 Kč.
   • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené, seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes, kdy hodně lidí a dokonce i dětí umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi.
   • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dět, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních.
   • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci.
   • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech.
   • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali.
   • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých.
   • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny.
   • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu, respekt a úctu, měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali.
   • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni, měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů.
   • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně, tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil.
   • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes.
   • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet, přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování a tudíž nebylo úniku do anonymity.
   • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy...
   • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit.
   • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna.
   • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale třeba si uvědomit, že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách, velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné).
   Nevýhody:
   • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče...
   • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží.
   • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží, které jsme neuměli vyrobit.

   Smazat
  4. 10 velkých hříchů českého kap. parlamentu23. prosince 2017 14:27

   • www.novarepublika.cz/2017/09/zprava-o-stavu-demokracie-v-cechach.html#more
   1. Schválení církevních restitucí, navíc s pomocí odsouzeného poslance, v jejichž rámci dostaly majetek i náboženské společnosti, které v Československu před r. 1989 neexistovaly nebo nepůsobily..
   2. Zákon Solar baron Act nadiktovaný poslancům zainteresovanými „podnikateli“, který zavedl pravidelné státní dotace soukromým výrobcům elektřiny a pro stát vyšší výkupní ceny elektřiny ze solárních zdrojů než jsou prodejní ceny spotřebitelům.
   3. Protiústavní zákon o exekucích zavádějící vymáhání práva soukromými osobami s právem zisku a umožňující exekutorům zabavit při výkonu exekuce věci jiné osobě než dlužníkovi.
   4. Protiústavní zákon o vstupu úředníků do obydlí bez povolení soudu za účelem kontroly topenišť.
   5. Protiústavní zákon o vstupu do obydlí policíí bez příkazu soudu za účelem hledání legálně držených zbraní.
   6. Protiústavní zákon omezující zakládání politických stran a diskriminující činnost malých mimoparlamentních stran.
   7. Protiústavní zákon umožňující úředníkům (ČOI) vstup do uzavřených obchodních prostor (i násilím) bez povolení soudu a v nepřítomnosti majitele.
   8. Protiústavní zákon umožňující úředníkům (ČOI) vystupovat při kontrolách pod falešnou identitou.
   9. Protiústavní vysílání jednotek Armády České republiky do zahraničí na dobu delší než 60 dnů.
   10. Schválení dohody CETA (liberalizace obchodních vztahů EU a Kanady), která umožní nadnárodním korporacím žalovat státy i celou EU a nadřadí zájmy a zisk korporací nad zájmy i legislativu států (náhrada za odmítnutou TTIP).

   Smazat
  5. Naprostý souhlas!

   Smazat
 6. Připadá mi nechutné, když se velká část dnešního politického "establishmentu" pokrytecky ještě i po čtvrtstoletí vozí po člověku, který se v tehdejší SNB, jako mladý příslušník a jeden z těch dole, ocitl tam, kam mu jeho nadřízení zaveleli být a konat ...
  A přitom mnozí z nich, z těch, kteří nyní pokřikují nejhlasitěji a kteří mezitím za stejnou dobu stihli rozkrást a rozkulačit "rodinné stříbro i zlato" této republiky, zadlužit ji, mnoho jejích občanů uvrhnout do sociálně nedůstojného postavení, udělat z ní ekonomicko-koloniální přívěsek Západu, mocensky-koloniální přívěsek agresivního paktu NATO ..., tak tito dnes shůry svých zdeformovaných "morálních výšin" toho samého člověka, který je jinak zcela bezúhonným, ostrakizují.
  A spolu s nimi v ulici i ti (vypatlanci), kteří snad ani netuší, že demonstrují ve prospěch darebáků a zlodějů.
  Nikoliv Zd. Ondráček, ale tito by měli být vypískáni či po zásluze posazeni rovnou za katr.

  OdpovědětSmazat
 7. Státy, které chtějí svobodu a demokracii, likvidují soudnictví, které bylo vybudováno po "emericku". Kdo má peníze má vše, musí jich být ale hodně.

  OdpovědětSmazat
 8. Ondráček byl členem zásahové jednotky VB při listopadových událostech roku 1989. A asi se tam s demonstranty nějak nemazlili, když při tom zásahu byl i mrtvý student, jak nám říkají ve škole. Takže, už k vůli tomu mrtvému studentovi, nevím jestli je dobré ho zvolit předsedou výboru pro kontrolu GIBS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neškleb se při tom.

   Smazat
  2. Re (10:18):
   Požádejte onu školu, aby vám vrátila školné! Jste "obětí" dezinformací, a nadto, trestuhodně neděláte nic pro to, abyste dál nezůstával vypatlancem.
   (alespoň toto si, prosím, přečtěte!: https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Šmíd )
   Ten "mrtvý" student, alias fiktivní Martin Šmíd, byl zcela jinde!!, a místo něj se ihned po té řízené provokaci na ul. Národní probral jistý Ludvík Zifčák!! ...
   A mezitím tu fámu stihli (Petr Uhl a spol.) přes ČTK a RFE rozšířit nejen do světa, ale jako hnusnou dezinformaci mezi čs. lid obecný.
   A chod dějin se změnil ...
   S tím ovšem Zdeněk Ondráček nic společného neměl.
   ---
   Krátí copak dnes někdo ve Španělsku řadového španělského policistu na jeho občanských právech, tj. volit a být volen, aby vykonával mandát podle vůle voličů??? Toho policistu, který např. dnes na příkaz z Madridu mlátí mírumilovné Katalánce, ba i do nich střílí gum. projektily, a to jen za to, že jdou k referendu, aby svobodně rozhodli o politické emancipaci Katalánska?

   Smazat
  3. Uhl se za svou fake news nestydí, možná, že je dokonce hrdý. V televizi tvrdil, že kdyby neudělal ten podraz na lidi on, našel by se někdo jiný.

   Slyšel jsem, že v Opavě nějaká učitelka tvrdila dětem, že nás osvobodili Američané. Považte, Opava prý byla v bojích zničena z 80% a při dobývání Moravské brány padlo 20 tisíc Rusů.

   Zvykněme si. V ČR je možné všechno. Začneme pojmenovávat náměstí po Hitlerovi.

   Smazat
  4. A nebo po tom volovi. Pardon Ulovi.

   Smazat
  5. Proboha co to je za blábol o mrtvém studentovi. Celá akce byla řízena na příkaz Gen.Lorenze (ministra vnitra) a Hegenbarta. STB měla v průvodu své aktéry provokatéry a určovala trasu průvodu tak aby došlo ke střetu se zásahovou jednotkou, která čekala připravená mimo původní schválenou trasu. Žádný mrtvý student se nekonal. Zato se konal vnitrostranický puč, kdy mělo být odstraněno konzervativní vedení KSČ karieristy bez jakéhokoliv ideologického přesvědčení. Role STB a KGB se nikdy neprošetřovala a z důvodu řízeného puče se u nás taky nikdo z komunistů nezavíral a neodsuzoval. Jen naivkové si mohou myslet, že oni svým hrdinným pochodem 17.listopadu otočily kolo dějin. Byli jen užitečnými idioty v cizí hře.

   Smazat
  6. Mrtvý student opravdu měl být, ale agent STB zpanikařil a nikoho nezabil. Ale plakáty už byly vytištěny a akce spuštěna. Jinak to nebyl vnitrostranický puč, ale akce na žádost tajných služeb obou velmocí. Tedy žádost ve stylu: jestli to neuděláte, tak na vás dáme emargo a máte smůlu. Nebudete mít zemní plyn, ropu a nic z dovozu a vývoz vám také zastavíme.

   Smazat
  7. 16.26 K tzv. "mrtvý student" - mrtvolu měl HRÁT proklatě živý agent či konfident ... a propaganda "majdanistů" to měla rozmazávat a rozmazávat - což dělali s vervou a s úspěchem, i když vlastní komedie s mrtvolou nevyšla a byla z toho FRAŠKA JAKO OD HAVLA, nebo od CIMRMANA.

   Takže zabit neměl být žádný student, ani nádeník... ale amatérský komediant měl sehrát antikomunistického HAMLETA a pak to oslavit třeba U MEDVÍDKŮ...

   Smazat
  8. Sametová revoluce, započatá 17. listopadem, za těch 28 let (i dříve), přinesla vše, co od ní bylo očekáváno a co bylo dohodnuto. Listopad 89 a "pád komunismu" byl záležitostí dohody CIA - KGB a KGB - StB, ve stylu: padne komunistický režim, komunistům a těm, kteří páchali zločiny, se nic nestane, západním firmám se otevře privatizace a levné podniky východních zemí včetně strategické infrastruktury, západní firmy získají na východě levně majetek, levnou pracovní sílu a odbytiště svého zboží, ti komunisté, kteří toto předání politické a ekonomické moci podpoří, se budou moci na tomto dělení politické a ekonomické moci podílet.

   Akce k 17. listopadu byla akcí zcela legální, kterou pořádalo SSM, potažmo tvořenou dětmi s dobrým kádrovým původem. Kdo asi se mohl po roce 1969 dostat na žurnalistiku? Pouze lidé s dobrým kádrovým profilem a tito „revoluční studenti“ se pak stali základem nových porevolučních medií. Jsem přesvědčen, že pokud by KSČ na vnitropolitickou situaci zareagovala vydáváním pasů, rozvolněním podnikání, rozdáním podnikových akcií, pak by ten režim vydržel ještě hodně dlouho. Občané chtěli cestovat, nakupovat kvalitní věci a realizovat se ve vlastním podnikání. 90% lidí nezajímala nějaká vedoucí úloha KSČ v Ústavě.

   Celá akce na Národní třídě by skončila zapomenutím, nebýt „mediální rozbušky“ - spuštěné informaci o zabitém studentovi. Agent StB Zifčák ve své výpovědi v roce 1990 uvedl, že o den dříve tedy 16.11. si ho zavolal náčelník správy StB Praha Bytčánek a osobně mu sdělil, že na společné schůzi, kterou měl s 1. náměstkem federálního ministra vnitra Lorencem a náčelníkem hlavní správy kontrarozvědky Vykypělem a vedoucím 13. oddělení ÚV KSČ Hegenbartem, bylo rozhodnuto o jistém scénáři, jehož součásti mělo být i to, aby Zifčák sehrál zraněného. Informace o smrti studenta přinesla Drážská manželskému páru Šabatová-Uhl (kteří provozovali tiskovou agenturu VIA) a nešla cestou agentury Reuters, kde byl její zástupce pan Žantovský, který ji odmítl. Pertr Uhl předal tuto informaci, aniž by ji měl nějak ověřenou, západním médiím, která to okamžitě publikovala na všech kanálech rozhlasu a TV. No a toto byla rozbuška, která přivedla na Václavák ty tisíce občanů.

   Listopad zinscenovala StB s vybraným křídlem ÚV KSČ, na podkladě dohody mezi CIA a KGB. Žádní disidenti – Havlové, Vondrové – na tom nemají zásluhu, ti jen převzali moc, provedli takový Antiúnor. Poslali studenty do fabrik, na 27. listopad vyhlásili generální stávku. A stejně se museli opírat o komunisty. Jen si vzpomeňte jak byl zvolen Havel za prvního prezidenta? Federální shromáždění v té době bylo zastoupeno z 85% komunisty.

   Podle toho, co pak následovalo, tedy primárně likvidace průmyslu, zejména zbrojního (o kterém nám bylo stále předhazováno, jak byl zaostalý a špatný), rozprodej energetických sítí a produktovodů a části zemědělství, vybudování sítě západních prodejních řetězců s miliony nových spotřebitelů, "Dohoda" splnila vše, na čem se zúčastněné strany dohodly.

   Smazat
  9. Proto se také Ruzyně jmenuje správně Letiště Drahomíry Dražské a u Nár. divadla je Náměstí Ludvíka Zifčáka.

   Smazat
  10. Púvodně chtělo Hegenbartovo bratrstvo zinscenovat protesty v prosinci pře lednovým sjezdem KSČ. Pak však přišel Štěpán s nápadem využít pochodu studentů 17.listopadu čímž jim měli odpadnout starosti a výdaje s dostatečně velkým komparsem a autenticitou.

   Smazat
 9. Zajímavé na věci je, že pravofašouni nenašli žádnou fotku či kousek filmu, kde je Ondráček s bejsbolkou, dopadající na kokos nějakého pražského feťáka.
  To že byl policajt, by mělo být výstrahou pro dnešní poliše. Co když ? Jenže ti dnešní jsou už dokonale zamaskováni, takže úleva.

  OdpovědětSmazat
 10. Je to naprosto stejný, jako s učitelkou Baborovou. Nejsme, jako oni ??? Ne to opravdu ne. Vy jste mnohokrát větší kurvy, neč celá bývalá KSČ včetně LM !!!

  OdpovědětSmazat
 11. Je dobře, že se o Ondráčkovi mluví. Je to čistý zákaz výkonu povolání. V čem se ti tzv. demokratičtí blbové liší od komunistů, kteří nedovolili ublíženým bývalým komunistům se stát šéfy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Ondráček byl voliči demokraticky zvolen do parlamentu. Od poslanců se očekává, že tam budou pracovat a rozdělí si funkce. To, jakým způsobem je už na nich tady pravomoc voliče končí! Pan Ondráček ať je to jak je to má k problematice bezpečnostních složek blíže než třeba ke kultuře. Jeho zkušenosti se mohou hodit, vždyť i současní policajti si občas bouchnou.Jetli si myslí Hřebejk a spol., že budou ovlivňovat činnost parlamentu a zasahovat do jeho chodu, tak si musí uvědomit, že je právě jenom tím voličem, nic víc. Navíc to smrdí anarchií. Problémy těchto občanů jsou dnes už jen jejich problémy a mě ať s nimi neotravují. Opravdu se ze všech těch Hřebejkovců už nepodělám, naopak mám se už před nimi na pozoru!!! M.R.

   Smazat
 12. Kdy už konečně někdo nakope tomu ožralovi kraďouskovi do kulí.
  lada

  OdpovědětSmazat
 13. Souhlas s panem Opluštilem 10:03.
  Tahle taktika Kalousků s antikomunistickou rétorikou na odrovnání kohokoli z levice jak vidno stále působí.A Kolomazník z ANO ochotně zruší platnou volbu. Komu z nás se to nelíbí, tak řešení je, více hlasů pro KSČM, aby tyhle nezákonitosti už nepokračovaly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TES Pro KSČM ani hlas pro ně jsou nepřátelé SPD chtějí euro a nakonec by se integrovali do makrelystánu. Úplné zrazení komunistických idejí.
   https://cz.sputniknews.com/nazory/201712226475808-kardinal-duka-vanoce-provokace-hrozba-svoboda/

   Smazat
  2. 13:14 Volil jsem SPD hlavně kvůli jasnému postoji k migraci a islámu. Jako nová strana jsou dost nejasní bez historie, mluví za ně jen Okamura a Fiala. Tak pozor, kam je zavedou. KSČM je klasická a dnes v ČR jediná levicová strana s pevnou členskou základnou.Odmítají kvóty, ale ano měli by přitvrdit.

   Smazat
 14. Pan Ondráček není náhoda. Partaje, které dostaly od voličů výprask se rozhodly trucovat a jako prostředek svého trucu si vzaly parlament. Prostě škodit státu a občanům za to, že je nevolili, seč mají sil - a poslanecká mandát je právě vhodný klacek, jak toho dosáhnout. PAMATUJME SI, KTERÉ STRANY DĚLAJÍ OBSTRUKCE A NASCHVÁLY, JEN ABY PARLAMENT A STÁT NEMOHL FUNGOVAT A ABY SE KAPITÁLU VOLNĚJI KRADLO - TOP= 09, ODS, SOC. DEM, STAN, LIDOVCI, PIRÁTI! TYTO STRANY PRO SLUŠNÉ A MYSLÍCÍ ČECHY JSOU NEVOLITELNÉ - JSOU VĚDOMĚ A PROGRAMOVĚ DESTRUKTIVNÍ OPOZICÍ!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Kdo nemlátí s námi, mlátí proti nám.

  Všichni ti úctyhodní bojovníci za demokracii, od Kalouska přes Schwarzenberga až po Horáčka, by především měli vysvětlit rozdíl mezi pendrekem v ruce esenbáka a policisty.
  Aby v tom i prostý člověk měl konečně jasno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:03 Pana Horáčka z toho vynechte. Ten chudák už má dost. Tolik peněz za kampaň definitivně v prdeli, to musí bolet. Šílenství už je na něm viditelné.

   Smazat
 16. Jooo, pozdě bycha honit, posledního SNBáka odsuzují, dehonestují,(takoví haj..zlové jako Kalousek) ti co jim to nařídili pobírají vesele vysoké výsluhy a mají s toho lidově PRDEL. Jooo, kdyby sem to býval věděl, tak by sem tam nechodil, nebo jsme je zmrdy naházeli do Vltavy a první ožralu Havla.

  OdpovědětSmazat
 17. No kdyby se praktikovalo kdo byl přisluhovač minulého režimu ze hry ven. Jsme rázem bez posranců, seniorů,pardon senátorů a vůbec by se tu projasnilo.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 18. O poslanci Ondráčkovi se mluví, o dalších polistopadových policistech bohužel nikoliv...
  Kdyby jen o těch policistech. Všude od privatizovaných podniků až po soudy a právníky je klid po pěšině.....

  OdpovědětSmazat
 19. Je to fraška a stav národa tagédie. V parlamentu je devět stran, které mají v podstatě stejnou filosofii, parazitovat na obyvatelstvu. Logické by bylo, kdyby tu byla jedna strana, která chce kapitalismus bez přívlastků a druhá, která chce socialismus bez přívlastků. Takhle nám levičáci malují tanky na růžovo a pravičáci mluví o referendu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.