Reklama

.

.

neděle 31. prosince 2017

Obrovské pochybení České televize, jak se to mohlo stát?! Petr Žantovský užasle sledoval, co si dovolil host přímo ve studiu

31.12.2017  ParlamentníListy

Svatoštěpánským projevem prezidenta Miloše Zemana a mediální odezvou na něj se zabývá Petr Žantovský v posledním letošním ohlédnutí za aktuálními zajímavostmi ze sdělovacích prostředků. Vyzdvihuje rozhovor o fake news a cenzurování zpráv, který si přečetl na iDnes.cz. Naopak v České televizi už je asi možné úplně všechno, když v debatě politiků o zákazu kouření nechají jednoho z hostů ve studiu kouřit. Za sprostotu nejhrubšího zrna a za největší vlastní branku politického marketingu celého letošního roku pak považuje heslo prezidentského kandidáta Pavla Fischera.Poslední letošní ohlédnutí za mediálními zajímavostmi uplynulého týdne nelze začít ničím jiným než odezvou na svatoštěpánský projev prezidenta Miloše Zemana. „Začal bych několika věcnými poznámkami. Překvapilo mě – musím říct, v dobrém – že šlo možná o vůbec nejlepší Zemanův projev ve funkci prezidenta, tedy z těch vánočních projevů. Úplně se vyhnul vyslovování nějakých samozálibných bonmotů, které by mu potom bylo možné předhazovat jako žánrově nevhodný prvek ve formátu bilančního projevu prezidenta. Myslím si, že byl velice korektní a názorově konzistentní, optimistický, státoprávní včetně té drobné parafráze na Havla, kdy projev zakončil přesvědčením, že – cituji – ‚zdravý rozum zvítězí nad závistivou hloupostí‘. To není nová myšlenka, od Zemana jsme ji slyšeli už mnohokrát, ale v tomto kontextu byla zcela namístě,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Za logické považuje řazení jednotlivých kapitol tak, jak jimi prezident postupně procházel. „Ekonomika, zahraniční politika, domácí politika, volby a tak dále, s tím se dá těžko nesouhlasit. Proto mě fascinovalo, jak se třeba pan Kulidakis v komentáři na Novinkách strašlivě rozčiloval právě nad členěním projevu a nad obsahem věcných poznámek pana prezidenta. Vyčítá mu třeba pasáž, v níž Miloš Zeman mluvil o tom, že kdyby se alespoň část státních úředníků podařilo uvolnit, protože tito lidé si často jenom vymýšlejí zbytečnou práci, tak soukromý sektor, který trpí nedostatkem pracovních sil, by je velmi rád přijal, čímž by se odbřemenil státní rozpočet a uvolnilo by se napětí na trhu práce,“ pozastavuje se mediální analytik nad kritikou Thomase Kulidakise, jemuž vadilo, že prezident našel jakýsi nesoulad mezi přehršlí státních úředníků a malou nezaměstnaností v soukromém sektoru.

Prezident je přece od toho, aby hájil národní zájmy

„Přitom tam existuje základní ekonomická provázanost. Čím méně bude regulace ve státním sektoru, tím víc bude vzkvétat tržní sektor, bude se v něm více investovat, takže bude potřebovat větší množství pracovní síly. Proto by tam měli být nasměrováni ti lidé, kteří jsou ve státní správě nadbyteční. A v tom je ten princip, který pan Kulidakis patrně nikdy nepochopí. Takhle bych mohl pokračovat v několika dalších glosách. Velice se mi líbila část projevu o mezinárodní politice, o našem sebevědomém členství v Evropské unii, o nutnosti chránit její vnější hranice, o boji proti islámskému terorismu, ale i odmítnutí migračních kvót, jejichž koncept musí skončit v propadlišti dějin,“ poznamenává Petr Žantovský.

V té souvislosti nebyl ani trochu překvapen, že kritici předhazovali prezidentovi demonstraci našich národních zájmů. „No ale, bože můj, co jiného by měl prezident demonstrovat, když ne národní zájmy, je přece hlavou státu, který je víceméně národní s nějakými menšinami a různými národy zde žijícími, nicméně stát vznikl jako stát národní od roku 1993 a on je jeho hlavou. Nebo mnozí kritikové Zemanovi vyčítají – myslím, že jsem to četl od jeho konkurenta Drahoše – jak je možné, že vylučuje předčasné volby a dopředu říká, že je v žádném případě nevypíše. Ale vždyť to je princip státotvorného nebo také konstruktivního přístupu. K čemu vypisovat předčasné volby, když nedávno se jedny uskutečnily, proběhly v nějakém číselném provedení a vyjádřily vůli občanů. K čemu by byly veřejnosti předčasné volby?“ ptá se mediální odborník.


Z ministerstva pravdy by měli jít na pracák, zabývají se tím, co není

Je přesvědčen, že by se nejspíš divili všichni ti, co po předčasných volbách volají, jak by posílily ty strany, které v říjnu tolik uspěly a které oni tolik nenávidí. „Zejména tedy ANO a SPD. Rozhodně by předčasné volby tyto dva poměrně nové subjekty zcela určitě posílily. Ale zapomíná se ještě na jednu věc. Volby stojí strašnou spoustu peněz. To by byla zase miliarda vyhozená z okna jenom proto, že se někomu nelíbí výsledek voleb a odmítá respektovat standardní demokratickou proceduru. To je celé to polistopadové bezmála třicetileté období, ten permanentní souboj mezi dvěma koncepcemi. Jedna koncepce je, že tu jsou demokratické procedury, zastupitelská demokracie a je třeba respektovat výsledek, i když se mi nelíbí, a dělat něco pro to, aby příště byl víc takový, aby se mi líbil. Ale říkat, že toto není můj prezident, nebo že s těmito volbami nesouhlasím, že se musí opakovat, to není demokratické,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Líbilo se mu prezidentovo upozornění na nedávné prohlášení Bezpečnostní informační služby, že v nedávných volbách k žádnému zmanipulování jakýmikoli zahraničními rozvědkami nedošlo. „Takže všichni ti strašáci, všechna ta centra proti hybridním hrozbám a všechna ta ministerstva pravdy si můžou jít obrazně řečeno na pracák pro podporu, protože předmět jejich činnosti vyvanul jak jarní vítr. Oni mluví o něčem, co není, a zpráva... .... ....

(celý text najdete zde na Parlamentních listech)

31 komentářů :

 1. "Za sprostotu nejhrubšího zrna a za největší vlastní branku politického marketingu celého letošního roku pak považuje heslo prezidentského kandidáta Pavla Fischera"
  ==============================
  To heslo znělo "vrátím Česko na mapu světa". No to je opravdu sprostota. Fakt hrůza. Chudák Žantovský už neví nad čím by se rozčiloval. A co by kritizoval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chudák jste vy, protože nerozumíte vůbec ničemu.

   Vymazat
  2. Žantovský řekl:„Nezajímá mě na tom ani pan Fischer, ani to, že kandiduje, ale heslo, které dominuje celé straně pod jeho tváří. To heslo zní: ‚Vrátím Česko na mapu světa.‘ Vím, že se v politickém marketingu používají různé nadsázky, ale tohle je sprostota nejhrubšího zrna. Nevím o tom, že by Česko bylo na mapě něčeho jiného než světa. A nevím, proč by Česko mělo čekat na někoho jako je pan Fischer nebo kdokoli jiný, aby ho na tu mapu vracel. Něco jiného bylo, když někdejší ministr zahraničí Dienstbier po revoluci říkal: ‚Vrátíme se do Evropy.‘ Myslel tím tu západní, tu civilizovanou, kulturní, nekomunistickou, to mělo svůj metaforický smysl. Jestli měl v úmyslu pan Fischer takhle zapůsobit, tak se mu to, věru, nepovedlo. A tohle heslo považuji za největší vlastní branku politického marketingu celého letošního roku,“

   Mně takovéhle plky "politiků" také vadí a urážejí. Se Žantovských souhlasí, s "omezeným Fischerem! (10:26) nikoliv.

   Vymazat
  3. Česká republika na mapě světa sice je, ale to není podstatné. Podstatné je, kdo rozhoduje o základních otázkách politiky. Jaký směr je preferován. Lidé cítí, že jsme stále více řízeni z Bruselu či Berlína, více než kdysi Moskvou. Mezi našimi politiky v tuto chvíli není nikdo, kdo projevuje bystrý úsudek v mezinárodní politice, či odvahu a chuť postavit se za české zájmy. "Vrácení na mapu světa" ... ano, je potřeba se vrátit na mapu světa jako suverénní a pokud možno soběstačný stát.
   ABC

   Vymazat
  4. Především nejsme Česko, ale Česká republika.

   Vymazat
  5. Pan Fischer to myslel určitě tak, že ČR překáží v rozhledu EU a že je potřeba udělat referendum o vystoupení.

   Vymazat
  6. 11,05 - ABC - to máte naprostou pravdu, ale nelze to očekávat od zrádce Fischera. ten by nás rád vrátil na mapu jako přívěsek Německa a EU, a to děkuji - nechci. CZEXIT!

   Vymazat
  7. Pan Fischer nám neřekl ale na jakou mapu Světa ze kterého obobí dějin nás chce vrátit. Tam jak nám chybějí Sudety tam už netřeba vracet. Oni nás už Němci mají opět celé. Jedině kdyby nás chtěl z mapy Evropy(EU) vyčlenit a vrátit nás opět na ni jako samostatný suverenní evropský, ba světový stát, tak to bych mu tleskal. Tam by se mi takové umístění České republiky líbilo. M.R.

   Vymazat
  8. Anonymní31. prosince 2017 11:05
   „... ano, je potřeba se vrátit na mapu světa jako suverénní a pokud možno soběstačný stát.“
   Přesně řečeno.
   EU nejspíš nenapravíme, jak si představují A.Babiš a spolupracující M.Zeman. Mocné síly, které představují Schulz, Merkel, Macron a jejich nohsledi z Beneluxu, si prosadí svoje. Takže náš návrat nepůjde uskutečnit, bez oddělení od Západoevropských zemí. Přičemž bude mít mnoho odpůrců, neboť produktivita na Západě, nejspíš díky automatizaci, nadále poroste. Avšak postavení občanů vůči vládní moci, se zase nejspíš bude zhoršovat. Vždyť ve Francii už je několik let standardem výjimečný stav, ve Švédsku je normální, že byly na mnoho let pozastaveny volby. Dá se očekávat, že tato a podobná „opatření“ budou přibývat, se současným zhoršováním bezpečnosti, ze strany přicházejících imigrantů.
   Z těch všech kandidátů na prezidenta, mi stále vychází, jako nejvíce přihlížející k našim zájmům, M.Zeman. P.K.

   Vymazat
 2. heslem roku 2018 se tak stává "deratizovat!"
  ČT, ČRO a vůbec celou společnost

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlas. Některé redakce, jako např. Zpravodajství ČT, nebo ČRo Plus se musí celé rozpustit a začít znova na "zelené louce". A musí být prosazen veřejný dohled nad jejich prací. To samé platí pro ČTK. Žádná akciovka, ale agentura státní, jakou byla za první republiky! Leo

   Vymazat
  2. tolik kyseliny nemáme

   Vymazat
  3. 11:19
   Když pridáš i NaOH tak to bude stačit:-))))

   Vymazat
  4. Vy navrhujete lučavku královskou (dnes lučavku prezidentskou), přiostřenou trochou louhu nátronového? Souhlas.

   Vymazat
  5. Jeden o voze druhý o koze vy dva chemici.
   lada

   Vymazat
 3. Proč chudák Žantovský, nebo snad naše republika na mapě světa dnes chybí? nebo od roku 1919 tam nebyla?

  Místo toho, aby ses zabýval významem té věty, tak se zabýváš Žantovským.

  Volaaké čudné.

  OdpovědětVymazat
 4. Pěkný článek president je od toho aby hájil národní zájmy. Tak to je aktuální před volbami. Kdo je Český vlastenec tak by jsi to měl přečíst:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sociolog-Hampl-Dnes-je-hure-nez-bylo-pred-rokem-a-za-dalsi-rok-bude-jeste-hure-Bohaci-pripravi-chudaka-o-posledni-zbytecky-jeho-majetku-o-svobodu-i-zakladni-lidskou-dustojnost-517340

  OdpovědětVymazat
 5. Projev pana prezidenta podle mne neměl chybu, byl to projev státníka a člověka, kterému na naší zemi záleží.
  Ta banda uječených kritiků a zoufalců, kteří by mu rádi nasadili psí hlavu a hledají za každou cenu cokoliv, co by vytkli, i když to tam vůbec není, je trapná a ubohá a věřím, že je náš národ postupně vyselektuje naprosto z médií a veřejného života.
  Jsou to tupé nuly a zkorumpovaní vlastizrádci, nic jiného!

  OdpovědětVymazat
 6. Proč není NGO "Člověk v tísni" veden jako zahraniční agent, když více než 1 miliardu příjmu dostává ze zahraničí?
  http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=90849

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak je vůbec možné, že tento v podstatě zahraniční subjekt je úzce napojen na českou veřejnoprávní televizi? To je naprosto skandální!!!

   Vymazat
  2. Přesně tak!
   Jenže kde není žalobce, není ani soudce.
   Začne to v tomto Bordelstánu někdo řešit???

   Vymazat
  3. Člověk v tísni u nás působí jako vlivlová agentura NATO, v zahraničí, především v rozvojových zemích Asie a Afriky, jako agenturní síť CIA a MI6.

   U nás mrzačí maturanty havloidní nalejvárnou a "volbami nanečisto", kde stále vítězí zvrácená 5.kolona TOP09.

   Člověk v tísni a Evropské hodnoty jsou dvě typické organizace za naše peníze v cizích službách, které velmi často poškozují zásadním způsobem české národní zájmy!!! Leo

   Vymazat
 7. Český prezident , jak rovněž P.Ž. píše musí především hájit naše národní zájmy a nikoliv zájmy ilegálních migrantů. Ti naopak se musejí přizpůsobit kultuře a vůbec životu země kam přišli. A ten studený nos Drahouš, má teplé slovo snad jen pro ilegály, skoro to vypadá, že má snad profit z tohoto černého přistěhovaleckého obchodu pašeráků. Drahouš se podivuje, že prezident nechce vypsat nové volby, zřejmě pokud lidé nezvolí správně, tak se volby budou opakovat. No to by teda byl p......... a Fišer, tak to by byl tak akorát dobrý a poslušný plácal v Čt. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 8. Na seznamu masírují jak americký agenti hate free mají podporu vlády.

  OdpovědětVymazat
 9. Když jeden blbec na novoroční projevu zaráčkoval , něco jako že je blbá nálada. Kavarna zbožně naslouchala. Kdyby totéž zopakoval pan president Zeman. Kavárna a pražsko-otravský bordel by vřeštěl jak paviani.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan prezident Zeman ale přinesl spoustu radostných zpráv. O vysoké bezpečnosti, nízké nezaměstnanosti, nízké míře chudoby, vysokém ekonomickém růstu, nízké zadluženosti... Řekl, že máme být hrdý, sebevědomý národ a vážit si svých úspěchů.

   Tady ale vidím v zásadě jen články jako bychom žili v nějakém pekle, v diskusích čtu jen vřeštění různých frustrátů jak se máme špatně a naše zem je sodoma gomora.

   Tak přestaňte aspoň na chvíli vřeštět a zamyslete se nad slovy pana prezidenta.

   Vymazat
  2. A ty se uklidni a protři si oči, ty jedna "radostná zprávo". Nežijeme v pekle, ale jsme na cestě do něj.

   Vymazat
  3. 14:07

   Ne, nejsme. Poslechni si projev Zemana.

   Vymazat
  4. 13:22 to jsou ovšem údaje průměrující, nesené většinou světovou konjukturou, aniž by říkaly, do jaké míry se zvětšuje sociální nerovnost, že zdejší nechudý by v SRN patřil statisticky mezi žijící v nouzi atd. atd. Nic proti povzbuzení občanů do Nového roku od hlavy státu. Ale nevědět o čem citované parametry vypovídají a o čem ne, je neznalou omezeností. Takže vás, 13:22, lituji.

   Vymazat
 10. To jsou opravdu radostné zprávy od Zemana. Stejně jako že jsme ve vzdělanosti zaostali za Nepálem. Nebo jako že každý normální člověk v 7:00 ještě spí. Stejnou hodnotu mají i ty "radostné zprávy". T

  OdpovědětVymazat
 11. Marné, je to marné! Na Zemana nikdo zatím prostě nemá a to jistě mnohé vzteká. Budu první, když se objeví někdo lepší než Zeman, že ho budu volit. Ale tu ubohou smečku prďajzlíků? To bych se tedy zesměšnil. Se Zemanem nemusíte souhlasit, ale upírat mu že je u nás Sněžkou nad Petříny či Kravími horami, to se nedá. Spíše bychom měli hledat, kdo jednou Zemana nahradí a nebude pro srandu, jak by řekl Werich! To bude zase jednou propadák národního sebevědomí! Snad pak bude lépe tuto funkci zrušit!

  OdpovědětVymazat