Reklama

úterý 19. prosince 2017

Oponentura programového prohlášení vlády: Zahraniční politika, bezpečnost a obrana

Jan Schneider
19.12.2017 Argument

Oponentura !Argumentu: Bezpečnostní analytik Jan Schneider shrnuje oblast bezpečnosti a obranné a zahraniční politiky v podání vládního programového prohlášení. 
 
Hnutí ANO 2011 Andreje Babiše bývá řazeno mezi nesystémové subjekty naší politické scény. Při bližším pohledu na návrh programového prohlášení vlády, sestavené pouze z nominantů tohoto hnutí, však zjistíme, že se hnutí „srovnalo“ docela systémově. Buď tedy nebylo až tak nesystémové, jak se mýlili přemoudřelí experti, anebo se mu stalo něco podobného, jako Donaldu Trumpovi (a předtím Baracku Obamovi), že si ho „deep state“ prostě narval do chřtánu jako krajta králíčka. Jak to tedy je?
 
 

Zahraniční politika


Obranná politika by měla být komplementární se zahraniční politikou. Jinými slovy, co neukecáme, o to se budeme muset porvat. Babišova vláda slibuje „prosazovat aktivní a srozumitelnou zahraniční politiku jednoznačně zaměřenou na prosazování českých národních zájmů“ a vycházet přitom „především z členství v EU a NATO“. Pakliže věc neodbudeme, že jde jen o velká slova, pak jde o cíl nemalý, a k tomu nutně nejasný.

Bylo by záhodno naznačit, jak chce vláda dojít k vymezení a formulaci oněch „národních“ (lépe „zemských“) zájmů dojít. Pakliže nikoliv zásadní diskusí s širokým spektrem politických stran, pak se tyto zájmy budou měnit po každých volbách, a bude to celé k ničemu, čili jako dosud. Dále jde o to, jak široký výměr těch zájmů by měl být, aby vláda ve svém úsilí nedopadla jako EU, na jejíž nezbytné reformě by se ráda podílela, „aby EU jako celek konala méně, ale efektivněji“.

V problematice migrace hodlá vláda „prosazovat razantnější přístup EU i NATO a aktivně se na něm podílet“. A jsme hnedle u NATO, aniž by vláda ztratila jen slovo o fundamentálním problému, že by se totiž NATO nejprve mělo vrátit ke své zakládající Washingtonské smlouvě a nemělo by konat bez mandátu OSN! Pouze a jenom rétorickou náplastí je věta, že „nejvyšší prioritou je zachování míru, a tedy i záruka dodržování mezinárodního práva“, která ale k ničemu nezavazuje, takovou větu podepsali leckteří váleční štváči, a Trump ten mír chce dokonce prosazovat silou.

Velmi nebezpečná je mnohoznačná zmínka o tom, že vláda bude „prosazovat transatlantickou vazbu a podporovat kooperaci s USA především v oblasti obrany, bezpečnosti a obchodu.“ Nevykopává se tu zdánlivě nadějně pohřbená TTIP?

Obranná politika a Armáda České republiky


Vláda hodlá „aktivně přispívat do zahraničních operací Evropské unie, NATO či OSN, které budou vybaveny odpovídajícím mandátem a budou v souladu s definovanými bezpečnostními a obrannými zájmy České republiky“. To je prima, ale co takhle nejdřív vyhodnotit, jestli jsou naši vojáci aktuálně v zahraničí v souladu s mandátem, odpovídajícím mezinárodnímu právu?

Došlo by se k tomu, že naše mise jsou z hlediska mezinárodního práva mnohdy sporné. NATO totiž není subjektem, který by mohl jakékoliv mise sám o sobě zdůvodnit, i kdyby byly tisíckrát nazvány „mírovými“ či „humanitárními“.

O „dalších aktivitách NATO“ z hlediska mezinárodního práva radši ani nehovořit! Jediný závazek všech členských států NATO, jak neúnavně roky vykládá toto evangelium (dobrou zvěst) bývalý diplomat a zpravodajec Miroslav Polreich, je totiž obsažen v článku 1 Washingtonské smlouvy, který nutno stále opakovat, byť u zabedněných hlav jde o házení hrachu na zeď. Snad se v tomto projeví jistá „nesystémovost“ vlády, a dá přednost textu smlouvy, nikoliv propagandistickému mýtu o něm.

Zopakujme si ten zásadní článek zakládající a stále platné smlouvy o NATO ještě jednou: „Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.“

Na jeden slibně bystrý moment je ale třeba upozornit. Vláda prohlašuje, že „bezpečnostní záruky kolektivní obrany [NATO] ale nejsou samozřejmostí“. To je prima, snad to je opravdu náznak toho, že článek 5 Washingtonské smlouvy přečetl konečně nějaký gramotný Polreichův student! Nedostal by sice jedničku, ale trojku, protože v oblasti kolektivní obrany nelze v rámci Washingtonské smlouvy hovořit o zárukách, nýbrž o možnostech, čili zbožných přáních. Nicméně uvědomit si, že neplatí mýtus o zárukách vzájemné vojenské pomoci podle článku 5 Washingtonské smlouvy, to už by byl velký pokrok ve vládních kruzích!

Pro český zbrojní průmysl zní slibně, že vláda hodlá „věrohodně vytvářet své vlastní obranné kapacity“, a že ... ... ... 
 
... ... celý text zde

88 komentářů :

 1. No ale diktátorskou eu nelze reformovat:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Komisar-EU-Nema-smysl-se-branit-migraci-Musite-zmenit-mysleni-a-nebyt-xenofobni-516840

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo se vzbourit Bruselu

   Smazat
  2. Vy jste tady skutečně divní lidé. Co je na změně myšlení o migraci špatně, prosím vás? Už by snad bylo načase, abyste dospěli a postavili se na vlastní nohy. Nelze jen využívat systém, musíte konečně přispět. Noví lidé z jiné kultury jsou jednoznačně přínosem, což se o východní Evropě rozhodně říct nedalo. Zkuste na toto téma pohovořit s kýmkoliv z civilizované části Evropy a snad prozřete. Snad. Noví lidé spojí východní Evropu se západní.

   Smazat
  3. 8,54
   Jakej jsou ty uřezávači chlav a násilníci přínost ty havloflanděro????!!!!
   Mně stačí ten bordel v Teplicích a to je ta slimácká verbež ještě občas ochotná odjet do Afiky!

   Smazat
  4. 8:54
   Ale jistě, pano vašnosto, že jsou přínosem. Jejich více než 85% nemožnost zapojení do výrobního procesu (i se započtením Ukrajinců) nutí neziskovky k ještě větší aktivizaci a získávání prostředků na převýchovu, zdravotní péči, shánění bydlení, ošacení tak, aby se migranti mohli u nás cítit jako v ráji. Dnes jde okolo 850 euro na jednoho imigranta měsíčně, což je více než dostává Čech (medián). PK2

   Smazat
  5. 8:57, 8:54 .. už se nedivim, proč vás nemají na Západě rádi. Vždyť se na sebe podívejte, co říkáte. Nestydite se ani trošku? To je čistý rasismus a nebojím se říci, nacismus. Západ vám pomohl z nejhoršího a vy odmítáte pomoct lidem v nouzi. Přitom noví lide jednoznačně zlepší bezpečnostní status této země, o čemž pojednává i článek. Je třeba nových armádních i policejních projektů, nutno aktivizovat všechny bezpečnostní složky, cvičit mládež a JE TŘEBA NOVÝCH LIDÍ. Finito.

   Smazat
  6. 9,58
   uASSacký okupanti Afriku v posledních 10 letech rozesrali,tak ať si tu hnusnou verbež natáhnou k sobě...a ty raději mlč a už ten vyjetej volej nechlastej ani ředěnej havloflanděro!!!!

   Smazat
  7. 9:58 Západ nás ožebračuje a chce nás zatáhnout do války s RF. Osadníci z Afriky jsou jen přemnožení a ne v nouzi v Česku nenají co dělat Finito. Divný jsi ty 90% občanů je tu nechce a bláboly o pomáhání jsi nech.

   Smazat
  8. 8:54 a 9:58
   Jste prolhaný a prohnaný darebák, nebo jste přicestoval z jiné galaxie, jiná možnost není.

   Smazat
  9. Vy jste neslušný člověk, pane. Nazývat nekoho darebakem a ještě k tomu lhářem jen proto, že vám chce vyvrátit vaše scestné a nebezpečné myšlenky, anebo prostě jenom proto, že s vámi nesouhlasí, to snad nedělají ani v parlamentu a tam to je občas docela tvrdé.

   Smazat
  10. 14,20
   A co teda jsi,když lžeš,až se ti od havlolejnolahvárny kouří???!!!!!

   Smazat
  11. 9.58 Byli jsme nejprůmyslovější zemí východního bloku se sociálními standardy mnohdy vyššími než v západních zemích, teď jsme zcela oficiálně zemí rozvojovou. Tzn. západ nám rozhodně nepomohl...

   Smazat
  12. 10:19 ty vohmoute, kdybys věděl něco o Africe, tak bys měl mít na paměti, že Afrika byla infikovaná socialismem a to především od eSeSSR. Tak kdo tu Afriku dříve rozesral? Co odpovíš ty blbe teď

   Smazat
  13. 10: 56 - Je to tak s těmi Afičany! Už i Mohegrinová uznává že se přívalu stamilionů Afričanů zkrátka NEubráníme! Takže by nás stejně čekal pomalej zmar! http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/209542-ani-evropske-penize-uz-nedokazi-zastavit-uprchliky-pripravte-se-na-jejich-prichod-varuji-vedci/

   Proto bude lepší provést jaderný restart! Lidstv může být do 30-ti let znovuzrozeno, tedy začít znovu a lépe! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  15. 20:51. Přesně tak. Afrika "vděčí" za marasmus východnímu bloku, především Rusku. Vy můžete za jejich bídu a za současnou migraci. Západ se to snažil řešit humanistickymi prostředky, ale proti zbraním a demagogii to prostě není možné. Afriku teď budete řešit vy a vy ponesete následky svých činů.

   Smazat
  16. 7,33
   Vy idioti uASSacký,kdo nechal """ůdemokraticky""""" od roku 2003 popravit místní prezidenty a vůdce????!!!!
   Rusové????
   KULOVÝ!!!!!!!Byli to uASSacký okupanti a proto je dneska Afrika tak rozesraná.....takže slimíci,hybaj do uASSackýho ráje z hoven a phuhů!!!!!

   Smazat
  17. 7:49 Jo "prezidenty a vůdce" alias komoušský kanibaly které tam dosadilo satanské Ruϟϟko (alias CCCP) v druhý polovině 20. století!

   Smazat
 2. Na vas prvni odstavec by se dalo snadno odpovedet, ale to by jste nesmeli mit monopol na povolene ci nepovolene informace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komu to píšeš?

   Smazat
  2. Mě nejvíc zaujalo v Babišově prohlášení, co se obrany týče, že nemá naše účest v NATO alternativu, jelikož nám to zajišťuje bezpečnost. jistě je to tak, neboť, pokud by jsme se z NATO pokusili vystoupit, okamžitě by jsme byli v nebezpečí, že nás bývalí spojenci budou chtít okupovat!

   Smazat
  3. Pan Babiš má čistou pravdu. Členství v NATO je pro česko zcela klíčové, jelikož dle čl.5 máme zaručenu ochranu, pokud by doslo k napadení Ruském. Tato země je skutečným nebezpečím.

   Smazat
  4. 16:41
   Bože můj,ty seš vánoční přání lejnolahvarny nebo samotnyho Powerpoint ty omyle přírody??!!!!

   Smazat
  5. 16.41 čas i prostor, kde samy sebe NATO a EU ještě mohou chápat jako beztrestné, se kvapem zmenšují, válečné zločiny posledních třiceti let rozhodně nezůstanou nepotrestané věčně, protože určitě přijde obdoba norimberského procesu, a za destrukci států v Evropě i mimo Evropu budou západní aktéři potrestáni.

   Smazat
  6. Kurz und gut, ANO je stranou mírného pokroku v mezích zákona, přisátá na euro dotace a Programové prohlášení je toho dokladem. To zřejmě před volbami její osvícení voliči netušili, ačkoliv se to dalo očekávat. Tedy, máme co jsme chtěli. Na reparát čas už nejspíš nebude -:).

   Smazat
 3. Oponentura je neco co bejvalo drive Kvadratura Kruhu...
  Se to strka nekam..

  OdpovědětSmazat
 4. V Sobotkové vládě jsem měli od ANO za min. obrany hereckého komedianta a voj. laika Stropnického. Teď pro změnu máme od ANO za min. obrany superbabu, která si tak troufá zvládnout armádní problematiku. Asi proto, že neví do čeho jde. Dosavad byly na tom postu baby Parkanová a Peake. Parkanová je v trestním řízení a Peake byla po 8 dnech vyhozena z funkce. Schválně, jak dlouho vydrží na té své nové funkci ženská posila z ANO!
  Hlavně, že všechny tyto pele-mele a šumi-fuk od ANO (Babiše) zaplatí chudí daňoví poplatníci!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není divné, že tam stále cpou nevojáky tedy amatéry? Asi, aby je lépe ovládali, ne?

   Smazat
 5. Já se musím smát. Když tady projevím svůj vlastní názor, sesypou se na mě zhrzenci z leva, prava, ze zdola i shora. To samé platí i subjektu, který sice převálcoval stávající strany, ale pro manévrování má taky omezený prostor. Vždy je třeba nahlížet na onen smysl manévru, nikoliv na jeho dopad. Všechno je hra a záleží na tom, jestli se to pojme jako šachy, nebo jen tah na branku.

  OdpovědětSmazat
 6. Anonymní v 8.54 :
  obohacení jinoou kulturou je samozřejmě možné - pokud je ona kultura slučitelná s naší. Obohacením může být zdravotní sestra z Ukrajiny která přišla s legálními doklady, pravoslavného vyznání, podobného jazyka, pracovitá,ochotná se přizpůsobit. Obohacením může být Vietnamec prodávající ve večerce, jehož děti u nás chodí do školy a ve třídě patří k nejlepším. Jakým obohacením bude dvacetiletý mládenec který přijde ilegálně, chová se násilnicky - možná ani neví, jaké chování je u nás zvykem, protože se ani nesnaží se domluvit - jakou umí práci? A chce vůbec pracovat? Kterého z nich byste přijal za souseda?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten anonym z 8.54 je asi od Sorose. S těmi nemá cenu diskutovat. Ano, noví lidé z jiné kultury jsou přínosem, ale ne jednoznačně. Jen když jich je málo, integrují se trvale a nejsou to naši nepřátelé jako muslimové. Naši Romové jsou odstrašující příklad neintegrace a to jen kvůli jinému vzhledu a své povaze.

   Smazat
  2. Za souseda každého jednoho z nich. Delší dobu jsem žil ve ctvrti, kterou by zdejší rasisti označili za ghetto, ale já můžu jednoznačně říct, že ghetta jsou tady na vašich sídlištích. Ty strašné vztahy, neúcta k okolí, k člověku, nízká morálka.. Velmi jsem byl zklamán a proto si myslím, že by se mělo velmi soustředěně pracovat s mládeží, aby tyto negativní jevy velmi rychle zmizely.

   Smazat
  3. 10:08 Jste provokatér - "Ty strašné vztahy, neúcta k okolí, k člověku, nízká morálka.." to popisujete přesně prostředí nepřizpůsobivých osob, které byste rád vnutil za sousedy slušným a čistotným lidem. Demokraticky si s nimi můžete žít sám podle libosti, leč nevnucujte tento způsob žití pracujícím, slušným a čistotným lidem. Odváděním daní již tak dost zajišťují pohodlný život tvorům, štítícím se práce.

   Smazat
  4. Uvědomujeme si, že jste se právě dopustil dehonestace etnika a národa? Na to pamatuje trestní zakoník, pane! Jak je vůbec možné, že se ve veřejném prostoru něco podobného může dělat? Jaký dáváte příklad mládeži?

   Smazat
  5. 12:45 - na koho reagujete, "Příklade mládeži"?

   Smazat
  6. 12:45 Běžte jsi hlásat bláboly z neziskovkky jinám. 12:04 Napsal pravdu já to etnikum moc dobře znám.

   Smazat
  7. 13:03. Pracuji s mládeží, proto vím, že mládež potřebuje mít vzory, které může následovat. Úplně se hrozím toho, že by lidí s tak nízkou tolerancí k druhým bytostem bylo více. Naštěstí, většinově to je jinak.

   Smazat
  8. 16:35
   Většina lidí rady nechce cikorky,slimaky ani smradlavy Banderovce ty přestárlé experts ze zvláštní školy!!!!!

   Smazat
  9. 16.35 ano NO GO zon je tu zatím skutečně málo a hlavní kvalitou života, který je ve srovnání se západní Evropou poměrně hodně skromný, je především běžná každodenní bezpečnost. Vyjímečný stav jako v Belgii, Francii, Německu a rušení voleb jako ve Švédsku u nás zatím není běžnou záležitostí.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 7. tak to je pravda -

  OdpovědětSmazat
 8. Je představa, že ministr musí být ten nejkvalifikovanější v ČR v daném oboru, který upravuje. Kdo pak by měl být ministrem školství? Nejlepší český Komenský? Kdo zdravotnictví? Nejlepší chirurg či internista a nebo psychiatr? Atd. Ministerská funkce je manažérská.
  Problém s migranty ze zemí našich válek, naší okupace a kolonialismu je v jejich nepřátelském postoji či jen podvědomí, že jsme jejich vrahové, jako důsledku našich agresí, otrokářských manýr a zabíjáctví. Ano, migranti jsou produktem NATO, dřívějšího i soudobého kolonialismu a soudobého pašeráctví lidí kapitálem, jako laciné pracovní síly. Až se zbavíme svých neduhů, napravíme zločiny, které jsme spáchali ve světě + omluvíme se, pak budou přicházet migranti smířlivější a ochotni se přizpůsobit kultuře, civilizaci a zejména zákonům hostitelské země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Provokatére 12:03, z jaké země jste, že si dovolujete mezi kolonialisty, okupanty a vrahy řadit ČR?!

   Smazat
  2. Pane 12:03 ... myslím, že jste přesně vystihl podstatu problému. Vy ostatní, jak by se vám líbilo, kdyby vás někdo zabíjel ve jménu mamonu? Až přestanete zabíjet Afričany, značnou se i oni k vám jinak chovat. Co se týká integrace, to bych jim v této zemi snad ani nedoporučil. Integrovat do čeho, co by z toho měli mít? Zdejší jazyk nikde nevyužijou a většina hovoří anglicky nebo francouzsky, čili jsou vzdělanější než většina populace.

   Smazat
  3. 12:03 a 12:57 - jmenujte aspoň jednu koloniální válku, kterou vedlo Československo nebo ČR v Africe. Moc by mne to zajímalo.

   Smazat
  4. 12:03 Tak netahejte do odpovědnosti Čechy my jsme jim nic špatného neudělaly. A že jsou v Africe přemnožení nás absolutně nezajímá. Tahle země je naše jak řekl president.

   Smazat
  5. Koloniální válku v Africe? Angola, Ethiopie, Somálsko, Libérie, Sierra Leone, Mali, Čad. Súdán... všechny tyto státy jste zneužívali. Většinou pod některým z páníčků, ale zneužívali. Z toho se nelze vyvléct, to je žalovatelné. Ale zatímco Západ naprosto nezištně temto lidem pomáhá, vy se odmítáte zodpovídat. To je opravdu velmi ošklivé a velmi znepokojující.

   Smazat
  6. 14:09 - odkundapak pocházíte, že takto lživě urážíte a vyhrožujete ČR?! Koukejte dodat důkazy, nebo si tady přestaňte vybíjet svoji frustraci a vypadněte odtud.

   Smazat
  7. Čí zájmy hájí či bude vojensky hájit ČR ve světě? ČR nebyla koloniální mocnost. Proč hájíme něčí zájmy v Mali či Libyi. Když to tam USA, Francie,Itálie či Francie rozbombardovaly a nabombardovali tam "demokracii" po emericku. To chce Babiš, Stropnický a další. Je to hnus!!!


   Smazat
  8. 14:32 atd.. Nikomu nevyhrožuji, jen konstatuji. Česko si v Africe hájilo zájmy hlavně po boku Ruska (SSSR) a taktéž se zasloužilo o zpustošení tamních zemí. Africké státy byly doslova zavaleni zbraněmi z východního bloku a děje se tak i dnes.Nikdo netvrdí, že Západ kdysi neměl v oblasti nějaké kolonie. Jenže díky těmto koloniím se etablovaly jednotlivé svobodné africké státy a dnes prikladne spolupracuji. Viz Commonwealth, spolupráce EU+AU, dobré vztahy Francie a severní Afriky atd. Co přineslo Česko? Zbraně a rozvrat. O Rusku ani nemluvě.

   Smazat
  9. 16:23 Česko po boku Ruska(SSSR) v Africe žádné své zájmy nikdy nehájilo, neboť v době SSSR neexistovalo. Nemluvě o tom, že pod tímto "názvem" neexistuje dodnes ...
   Nežvaňte, když nevíte základní věci ... !

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Česko je následník CSSR, ale platí to i pro Slováky. Jednoduše jste brutálním způsobem devastovali vše, co Západ v Africe budoval. Spolu s východní Džamahírií. Tohle by skutečně mělo být potrestáno.

   Smazat
  12. 7,41
   Co západ v Africe vybudoval ty lejnohavlistickej alkoholiku???!!!!!

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. To je ten Jan Schneider, který se na Svobodném rádiu nechal slyšet, že ČR považuje za islámskou zemi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nevím, ale ČR islámskou zemí v podstatě je. Ve stanovách EU platí klauzule, že země v EU jsou sekulární, čili musí ctít vsechna náboženství - také islám. Ano, česko JE islámskou zemí.

   Smazat
  2. 13:09 Ano, to je on, a 13:54 nejspíše taky :-/
   A 13:54 - Česká Republika NENÍ islámskou zemí, ale JE sekulární zemí, tolerující všechna náboženství, samozřejmě bez ideologického a politického nánosu, totéž pak vyžadujeme od ostatních.

   Smazat
  3. Hmm, nemůžete zakazovat jinému jeho náboženskou praxi, tedy musíte náboženskou komunitu tolerovat. Tzn. pokud bude islámska komunita zde požadovat úpravu právního řádu, je nutno tomu vyhovět. Proto je česko islámskou zemí. Nejsem Jan Schneider, ani nevím, kdo to je. Zde jsem jen krátce.

   Smazat
  4. Anonymní20. prosince 2017 15:06
   Ale nelze ani ve jménu náboženství, propagovat ideologii, která odporuje naší Ústavě a Lidským právům. Takové aktivity jsou nezákonné a musí se s nimi vypořádat naše soudy. Nikoliv, že jsme povinni je uzákonit. P.K.

   Smazat
  5. Myslim pane P.K., že nikoliv. Ve Francii se již uvažuje o zavedení paralelního právního řádu a maximálně redukují iritizující praktiky, které byly dosud povoleny. Ve svobodné demokratické společnosti muzete svobodně vyznávat co chcete, ale nemůžete provokovat.

   Smazat
  6. 18.19 - nu myslím že za vyjímečného stavu jsou iritující hlavně ti, kdo přítomnost vojáků v ulicích vyvolali.

   Smazat
  7. 18.19 obhajovat NO GO zony s exteritorialitou a šaríou, tak na to je opravdu potřeba mít silný žaludek.

   Smazat
  8. Považovat města, kde jsou obyvatelé různých ras, za no go zóny, to je, nezlobte se, rasismus. Taktéž nevidím žádný problém v aplikaci islámského práva na území Evropy. Ve Francii se to osvědčilo.O těchto městech nevíte nic, ja ano, proto vás prosím - přestaňte si vymýšlet.

   Smazat
  9. Kdepak, pane (Šnajdre?) 7:59, žádné právo šaría ani v uzavřených komunitách se u nás provozovat nebude. Šaría je proti lidským právům a je to protizákonné, a tak to také zůstane. Zákony musí platit pro všechny, bez rozdílu náboženství a rasy. A žádný džihád. Buď se integrují tak, jako většina z cca 1/2 milionu cizinců, kteří u nás žijí, pracují a odvádějí daně, nebo nemají v civilizované společnosti co pohledávat a musí odejít.

   Smazat
  10. 7.59 ano s tím s vámi plně souhlasím, žijí u nás Židé, Řekové, Španělé, Angolané, Syřané, Vietnamci, Srbové a Ukrajinci a dosud nikdo z nix ani exteritorialitu ani šaríju či jiné odlišení od většinové populace nevyžadoval. Je jednoznačné, že integrace ˇpotřebných cizinců a uprchlíků se v bývalém Československu, nyní České republice dařila. Možná o tom nevíte a proto žádáte abych si nevymýšlel, ale džihád a atentáty, které jsou s ním spojené se jednoznačně zatím dějí v západních "multikulturních" státech. To, že multikulturalismus v západním pojetí díky neschopnosti západních politiků selhal přece není moje chyba. Navíc si v ničem nevymýšlím. Jen jsem citoval paní Merkelovou. Tedy ještě jednou - na rozdíl od integrace menšin v Československu, jehož jsme nástupnickým státem, MULTIKULTURALISMUS SELHAL. Můžete si klidně vyjádření paní Merkelové dohledat. Stejně tak jako údaje o tom, ve kterých západních zemích byl a nebo je vyhlášen vyjímečný stav z důvodu nebezpečí džihádistických atentátů.... třeba pak pochopíte, že si nic nevymýšlím.

   Smazat
  11. 7.59 "Ve Francii se to osvědčilo" a proč byl tedy vyhlášen vyjímečný stav??? má snad doložit míru onoho osvědčení?

   Smazat
  12. Anonymní21. prosince 2017 16:32
   Máte ve všem pravdu, jenom už je trapné (neberte to osobně, to je rozšířený trend), to těm „nechápavým“ stále vysvětlovat – zatímco se proud dále valí. Ten proud, je útokem na identitu evropských států. Všechny řeči kolem toho, mají jenom původní Evropany paralyzovat, aby se nezmohli na obranu.
   Je nutno se tomu postavit ze zásady a nediskutovat se sluníčky, zda převládá pozitivní, či negativní stránka tohoto nevyžádaného „obohacení“. Je to útok na naše zákonodárství, styl života, bezpečnost, na kterém samozřejmě není nic, pro nás pozitivního. P.K.

   Smazat
 10. „Nevykopává se tu zdánlivě nadějně pohřbená TTIP?“
  Nebyla náhodou ta americká TTIP, zrealizována kanadskou CETA? P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není. Podrobnosti nevím, ale takhle jednoduše to uvedl jeden z poprednich evropských ekonomů. Ovšem pevně doufám, že TTIP zrealizována bude.

   Smazat
  2. Anonymní20. prosince 2017 14:13
   „Ovšem pevně doufám, že TTIP zrealizována bude.“
   Kdyby se dostal do vlády Okamura, tak bude zrealizována, ale bez nás. P.K.

   Smazat
  3. Já zase doufám,že TTIP zrealizována nebude, protože nechci jíst geneticky uprvené jídlo přiotrávené Roundapem.

   Smazat
  4. Již ho jite, pane. Používají ho zdejší zemedelci a zkuste jim navrhnout, aby se toho vzdali.

   Smazat
  5. 7.50 Má to samozřejmě i ekonomickou příčinu a konkrétního viníka.

   Smazat
 11. Co to tady je za novou odrůdu trolla? Je trošku směšný a trošku k pláči, ale hlavně si z nás dělá srandu a provokuje, no nic, aspoň nepoužívá ta sprostá slovíčka, to je pokrok o krok. Intelektuálně a argumentačně je na tom jako ten sprosťák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tím trollem myslíte mě. Jestli je zde slušnost na závadu, tak to v mnohém vypovídá o tomto webu a zdejších diskuterech.Kdyz chybí argumenty, přichází sprosťáctví. To je tedy žalostná úroveň.

   Smazat
  2. 16.28 diskuse s druhými a soužití s druhými je u nás proveditelné v případě, že se nebudete považovat za nadřazeného nad ostatními lidmi případně tedy oponenty, pokud to tak je, je jasné, že váš život, případně kontakt s ostatními je obtížný

   Smazat
 12. Havloidní Chazar Schneider, který bubnoval na bubínek v Plastic pípl, je odborníkem na bezpečnost ??
  Lidi, probuďte se !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rasistický blbečku, Schneider byl dlouho jedním z vedoucích v BISce, inteligentní, proškolený, zkušený a často i velmi vtipný. Ty jsi jen exkrement u cesty.

   Smazat
 13. 15:58 - Také si to myslím, nemá cenu na něj reagovat. Nejdřív jsem byla přesvědčená, že píše ironicky, ale jeho další výplody jsou i z hranicí ironie přímo "zemanovské".
  Co se týče článku - nemohu se spoléhat na naši armádu pod cizím velením. Chápu ale, že to do programového prohlášení se to takhle napsat nedá. Jinak ho beru jako soukromé vyjádření autora.

  OdpovědětSmazat
 14. Co k tomu dotat. Ano je systemově nesystémouvou stranou. Neznám žádnou jinou, kde by byla možná taková rozdílnost názorů. Už jsem jednou vyjádřil svůj pocit, že je to kočkopes. A to úmyslně stvořený. Ale zavděčit se všem to prostě nejde. A bohužel, tomuto kočkopsovi o to ani nejde. Babiš není žádný STBák, je to obchodník s nadějí. JE naprosto silikonový po něm vše stéká. Jeho (bývalí spoluobčané slováci jsou mu ukradení a my jsem jen jeho nový podnikatelský tah. S našimi ideály memá nic společného. Je to jstejný šmejd jako Špidla, Gros, Sobotka a spol. Jenom mi není jasné, proč takový protřelý politik a prognostik p. Zeman t tím šmejdem už dávno nezadočil.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě proto, že tu zbyl jen Václav, zachránce národa. Vždycky jsem byl zastáncem názoru, že není špatné nářadí, ale ruce. Z toho plyne poučení, že ani pokrývka hlavy není špatná, špatná je palice, na kterou se nasazuje.

   Smazat
  2. Anonymní20. prosince 2017 19:30
   „Jenom mi není jasné, proč takový protřelý politik a prognostik p. Zeman t tím šmejdem už dávno nezadočil.“
   Protože 30% podpory voličů ANO, v prezidentských volbách, se přeci nebude zříkat. P.K.

   Smazat
 15. Národní armádu - domobranu, národní výbory k řízení samosprávy a ČESKOU vládu a parlament.

  OdpovědětSmazat
 16. Kdepak, pane Šnajdre, žádné právo šaría ani v uzavřených komunitách (žádné no go zóny) se u nás provozovat nebudou. Je to proti lidským právům a je to protizákonné, a tak to také zůstane. A žádný džihád. Buď se integrují tak, jako většina z cca 1/2 milionu cizinců, kteří u nás žijí, pracují a odvádějí daně, nebo nemají v civilizované společnosti co pohledávat a musí odejít.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.