Reklama

čtvrtek 7. prosince 2017

P.C.Roberts: Pochod do Armagedonu

Paul Craig Roberts
7. 12. 2017       PaulCraigRoberts
Uměle zaranžované nepřátelství vůči Rusku, Číně, Iránu a Severní Koreji chrání bilionový roční rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu, který činí zázraky přičinlivosti, aby americkou veřejnost přesvědčil o tom, že jejich vlast je nepřáteli skutečně ohrožena – a to ze všech stran. Při čemž toto „vyrobené“ nepřátelství plní ještě jeden důležitý úkol: přiživuje naděje demokratické strany, že Trumpa bude za jeho snahy narovnat vztahy s Ruskem přece jen nakonec možné zbavit úřadu.


Už nějaký čas poukazuji na fakt, že bezdůvodné a svévolné akce Washingtonu proti Rusku, včetně přívalu falešných obvinění na jeho adresu, už přesvědčily ruskou vládu o tom, že Washington plánuje vojensky na Rusko zaútočit. A není na světě nic bezohlednějšího a nezodpovědnějšího, než přesvědčit nukleární mocnost, že se připravujete ji napadnout.

Před několika dny někdejší americký ministr obrany W.J. Perry spojil svůj hlas s mým i s několika dalšími, kteří si naznačená nebezpečí uvědomují. Řekl: „Když skončila Studená válka, věřil jsem, že už nikdy nebudeme muset pokoušet nukleární zkázu Země. A všechnu svou energii jsem tehdy vložil do demontáže všeho, co nám po Studené válce zůstalo. Během svého ministrování v 90 letech jsem dohlížel na demontáž osmi tisícovek nukleárních zbraní, rovným dílem vlastněných USA a bývalým Sovětským svazem. A měl jsem přitom za to, že úspěšně směřujeme k tomu, aby smrtelná hrozba války zůstala za našimi zády. Takže dnes nemohu pochopit, proč dnes Studenou válku znovu stavíme na nohy. A činíme tak bez jakékoli veřejné diskuze a též aniž bychom si uvědomovali důsledky toho, co činíme. Jako náměsíčníci tak do Studené války znovu vstupujeme a tušíme reálné nebezpečí, že z ní můžeme doklopýtat i do války skutečné a navíc i nukleární. A jestliže chceme této katastrofě předejít, musí celá naše veřejnost pochopit, co se to v naší zemi vlastně děje“. ZDE: zerohedge

Jak to ovšem ta veřejnost může pochopit, když o ničem neví – protože těch pár hlasů, které o tom, co se děje, hovoří– se k veřejnosti nemají kudy dostat. A vojenskobezpečnostní komplex, izraelská lobby a agenti této lobby mezi neokonzervativci navíc dělají všechno možné i nemožné, aby ty, kteří si současné nebezpečí uvědomují a mluví o něm, zdiskreditovali.

Mocnému vojenskobezpečnostnímu komplexu a izraelské lobby - dvěma hlavním strůjcům války 21. století – se podařilo prezidenta USA desaktivovat. Tváří v tvář speciálnímu prokurátorovi „vyšetřujícímu Russiagate“,( údajné ruské ovlivnění amerických prezidetských voleb, ale de facto kauza vytvořená za účelem znemožnit Trumpovi obnovit normální vztahy s Ruskem), se stal americký rezident bezmocným.

Experti, včetně W. Binneyho, který vypracoval univerzální protišpionážní program, o němž se mylně domníval, že nebude nikdy využit proti vlastním americkým občanům, veřejně vyhlásili, že kdyby Russiagate nebyla pouhým výmyslem, Národní bezpečnostní agentura by o ní dnes už všechny důkazy měla. Takže současné vyšetřování Russiagate je jen tracením času.

Američané jsou dnes ovšem obelháváni nejen ve věci Russiagate, ale prakticky ve všem.

Byl zde americký útok na Srbsko, představovaný jako akce NATO, jehož hlavním cílem – s poukazem na očekávanou nečinnost Rusů – bylo Rusko ponížit.

Pak 11. září, jehož oficiální vysvětlení popřel nejen Usáma bin Ládin, ale i každý expert, který se nebál otevřít ústa.

Pak přišel falešný důkaz pro invazi do Afghánistánu, jež se pro USA stala stejnou pohromou, jako předtím pro Sovětský svaz. Hrstka lehce ozbrojených Afghánců ponížila „jedinou světovou supervelmoc“ stejně tak, jako předtím vojenskou moc sovětskou.

Následovalo falešné obvinění o Husajnových zbraních hromadného ničení a následná americká invaze do Iráku, která tuto zemi zpustošila k nepoznání.

Pak řada obviňování libyjského ůdce Kaddáfího, které vedlo až k jeho zavraždění, a současně i zpustošení nejvíc prosperující země Afriky.

Pak stejní žoldnéři Islamského státu, jichž Hillary a Obama využili ke zničení Libye, byli vysláni do Sýrie – a jen Rusko a britský parlament zkřížily tehdy uskutečnění Obamova záměru vyslat do Sýrie i jednotky americké.

Celé roky nás Washington a jeho presstitutky živily pohádkami o tom, že USA s Islamským státem (IS) válčí – a zatím tento Washington posílal ozbrojené síly IS do Sýrie, aby tam zlikvidovaly jak prezidenta Asada, tak syrskou vládu.

A pak je zde Somálsko. A pak je zde Jemen, zdevastovaný washingtonskou loutkou Saudskou Arábií.

A Rusko prý napadlo Ukrajinu, když ve skutečnosti Washington zafinancoval a společně se svými nevládními neziskovými organizacemi zorganizoval svržení demokraticky zvolené ukrajinské vlády.

A teď – v současnosti - zde máme falešné zprávy o iránských atomových zbraních. Stejně jako se dovídáme, že lidé, kteří se odvažují říkat lidem pravdu, jsou ruští agenti a šiřitelé falešných zpráv. Trump je dnes bezmocný a z bezmocného Trumpa vytváří vládnoucí oligarchie varovný příklad pro ty politiky, kteří by se snad v budoucnu pokusili učinit to, co učinil on. Totiž obrátit se svými apely přímo na americký lid.

Když totiž Trump řekl, že se chystá vládnout v zájmu lidí a v zájmu lidí též přivede americké pracovní příležitosti ze zámoří zpět domů, ohrozil zisky globálních korporací. A když řekl, že se chystá normalizovat vztahy s Ruskem, ohrozil moc a zisky vojenskobezpečnostního komplexu. A teď za tyto své výroky tvrdě platí.

Širší otázkou ovšem je, jak vysokou cenu zaplatí lidé v USA i ve zbytku světa za násílí, jímž vojenskobezpečnostní komplex znemožnil Trumpovi uskutečnit jeho sen o normalizování vztahů s Ruskem?

Vybral a přeložil Lubomír Man

12 komentářů :

 1. no cena bude velmi vysoká. Rusové, pokud jsou vyprovokováni k obraně své vlasti jdou do války srdcem a z přesvědčení. pak už je nikdo a nic nezastaví. Elitní genewrálové a velící důstojníci jsou tam v kadetkách vychováváni už od carských dob. Je to čest nejvyšší se na takovou školu dostat. i proto ruští generálové ve válce umírají na bojišti ( i v Syrii). Rusko ve válce nelze porazit nelze jej dobýt lidskou silou ani je kompletně zničit ze vzduchu . na to je příliš velké a klimaticky nevlídné.
  s

  OdpovědětSmazat
 2. Člověku se dělá špatně když to čte takhle černé na bílém.
  Všechno zlo vytvořené v poslední době vychází z jediného místa a to z USA. Nastane někdy doba, že si lidstvo řekne dost bylo Ameriky, nebo bude sticha a dočká se hořkého konce?

  OdpovědětSmazat
 3. Nech skape geriatricky,zidovsky kongres juesej!Nasou nadejou je jedine muz c.1 vo svete,podla us magazinu Forbes,Vladimir Vladimirovic Putin,ktory prenesie pripadnu vojnu na uzemie usa,aby sa ludia prebudili a vedeli,co je vojna.Boze,daj mu zdravie a silu!

  OdpovědětSmazat
 4. Dobře to popsal P.C.Roberts doufám že k válce nedojde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dojde
   A cesko vlezdoprdelacko bude obetovano

   Smazat
  2. 6:31 Hale ho-do ale ty budeš prdět do hlíny první. Rusko řeklo že jak je někdo napadne bude usa první cíl tak jsi to uži.

   Smazat
  3. 11:07
   Lide zasazeni atomovkou vetsinou neprdi do hliny
   Jo mozna chcipnu
   Ale cesko to koupi nejen atomovkama ale asi i konvencne
   Tak se zamysli, frajere

   Smazat
 5. Cina chce Rusku sebrat Sibir, jak kazdy vi. Rusko vi , ze kdyz Cina bude pokracovat stejnym tempem pristich 30 let , z Ruska bude Cinska (ekonomicka kolonie) , a to bez Sibire.

  Historicky Cina byla absolutne bez zajmu o cely svet!!!!(udelala Velkou CINSKOU ZED) nikoho tam nepustili. Kdyz neco vedeli ..nikomu to nerekli. Velice sobecky narod!!! Sobecti hazardni hraci..hazard a podraz narodni sport.
  Dobre s nekym vyjebes = jsi chytry!!

  A tak Cinane udelali obchod s mocnosti s velkymi penezi , daji jim cely svet!!! a za to se budou mit dobre !! a budou mit vsechno!!!

  Neni-li to presne jako z Bible: Prisel ke mne dabel a rekl :" vse ti dam na co tve oko pohledne, jen mi zde upis svou dusi!!!" A hadej , kdo to podepsal???
  Cinan!

  Brouk Ben Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8. prosince 2017 2:56
   Vážený pane, Veľký Čínsky múr nepostavili Číňania, Najdite si na vebe staré fotky a dobre sa dívajte, z ktorej strany múru sú strielne. Budete prekvapený. Na opravených častiach múru, je to už opravené.
   AN

   Smazat
 6. Hlavopytliku nenud nas

  OdpovědětSmazat
 7. Proč nerozebere jednotlivá konkrétní tvrzení v článku cenzorský úřad Ministerstva vnitra a Jakub Janda na svých webech nebo na těchto stránkách jako příspěvek do diskuse?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:09 - Nerozumím vám. Můžete svůj požadavek napsat jasněji? Marek

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.