Reklama

čtvrtek 21. prosince 2017

Perestrojkové médium a komunistická mlátička


Pavel Letko
21.12.2017 E-republika

Drahoš se stal disidentem a komunisté jej za odměnu poslali jako stážistu na Západ. Klobouk dolů nad obojím výkonem! Prezidentské médium totiž četlo Gorbačovovy myšlenky s ročním předstihem. 

 


Poslanec Zdeněk Ondráček za KSČM prý nesmí být předsedou komise pro kontrolu GIBS. Tak pravila pokroková, humanistická a demokratická část naší poslanecké sněmovny. Ondráček se jako dvacetiletý příslušník VB objevil v televizi a obhajoval zásah policejních složek proti demonstrantům za svobodu. Jeho tehdejší vystoupení je k vidění ZDE. Jedním z těch, kteří podali podnět k jeho současnému nezvolení do komise, je kandidát na prezidenta Michal Horáček. Ten podle svých slov v době totality jezdil zcela legálně na Západ, protože tam měl sestru. Proti totalitě pak podle svých slov bojoval černými sázkami. V době svobody a kapitalismu bez přívlastků své disidentské zkušenosti mnohonásobně zúročil. Disidentský kapitál zlegalizoval skrze podnik Fortuna, což podle Horáčkových slov rozhodně nebyl hazard. Zcela správně, záleží na perspektivě. Pro majitele sázkárny opravdu o žádný hazard nejde, ten má své jisté.

Násilí demokratické a násilí totalitní


Zpět k Ondráčkovi, z něhož se stal mediální vyvrhel. Pro mě je opravdu nepříjemné, abych se ho zastával. Pokud jsem se někdy cítil vlivem společenské situace a policejního násilí opravdu mizerně, tak to bylo v době tzv. “Palachova týdne” v lednu roku 1989. “Mlátička” Ondráček tehdy stál na opačné straně barikády, než jsme tehdy byli my. Proto nemám žádný důvod obhajovat komunistu a policistu Ondráčka. Ale smysl pro proporce a znechucení z mediálního a pravdoláskařského pokrytectví mě nutí napsat pár slov.

Tehdy na naší straně bylo fyzicky přítomno pár set, maximálně pár tisíc demonstrujících za svobodu. Těžko předpokládat, že se změnou prezidenta Husáka v Havla změnil i národ. Z prospěchářů se nestali rázem altruisté, ze zbabělců hrdinové a z pokrytců bojovníci za pravdu a lásku. Ale toto divadlo dnes hrají hlavní herci o Hrad. Kdo je tu autentický, čitelný a konzistentní? Zdeněk Ondráček. Stal se ambiciózním příslušníkem policie, po roce 1989 pracoval jako vyšetřovatel ‘Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality a má prověrku Národního bezpečnostního úřadu pro stupeň utajení přísně tajné (ZDE). Pan Ondráček je prostě v tomto korporátním režimu stejně kvalitní a loajální demokratický policajt, jako byl kvalitní a loajální komunistický policajt za minulého režimu. Prostě, je to klasický obojetný státní zaměstnanec, jako tisíce dalších. Šálek mé kávy to sice rozhodně není, ale co se dá dělat.

Násilí patří ke každému režimu, protože stát má na svém území monopol na použití násilí a také za to patřičně dobře platí. Někdo si vybere cestu životem v roli policajta či vojáka, jiný se stane instalatérem či popelářem. Osobně dávám spíše přednost civilistům než příslušníkům ozbrojených složek. Na druhou stranu nebudu odsuzovat někoho jen pro příslušnost k ozbrojené moci státu. Domnívám se, že redaktoři týdeníku Socialistického svazu mládeže (SSM) či vědečtí pracovníci “socialistické vědy” (jiná totiž jistě v socialistickém totalitním Československu nebyla možná) jsou ti poslední, kteří by mohli moralizovat. Tedy, kdyby to nebyli zcela splachovací typy. Kdo byl větší oporou režimu? Prověřený vědec, kterého komunistická strana vyslala do země imperialismu, nebo řadový příslušník Veřejné bezpečnosti? Redaktor týdeníku SSM, či řadový příslušník Pohotovostního pluku ministerstva vnitra? Ondráček prý uhodil i dívku, podle svého přiznání. To by se našim novým, demokratickým těžkooděncům jistě stát nemohlo. Od Spojených států, spojence nejvěrnějšího, přes Španělsko až po Prahu.

Tak se na to podívejme. Web Aktuálně nedávno publikoval článek pod názvem Policisté ponižovali muže v cele, svlékli ho a připoutali k lavici. To provedl nikoliv Ondráček, ale naše současná nezávislá udatná demokratická policie, která tímto vřelým způsobem naplňuje své heslo “Pomáhat a chránit”. Můžeme vzpomenout také případ motorkáře, kterého těžce zraněného současné mlátičky, pardon osvobozenecké útvary demokratické policie, nejspíš hodlaly úplně dorazit. K jejich velké smůle je natočila skrytá kamera. Dnes v podobných případech zasahují demokratičtí těžkooděnci, dříve byli totalitní. Pokrok v mlácení prostě nezastavíš.

Nezávislá policie dříve a dnes


Dnes je svlékání do naha v pořádku, před rokem 1989 šlo o totalitní policejní zvůli. Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), tedy složky, kterou by měl Ondráček jako předseda komise kontrolovat, se opět nic zvláštního nestalo: „Tři pražští policisté dostali kázeňský trest za nelidské a kruté zacházení. Zadrženého muže v cele totiž nejdříve svlékli a prohledali, poté ho připoutali k lavici tak, že vypadal jako ukřižovaný a nemohl se narovnat. Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů však zákon neporušili.“ Kdyby se to ovšem mělo opakovat, nebudou se smět za trest dvakrát dívat na večerníček. A teď je na místě klíčová otázka: Co může Ondráček pokazit v komisi, která pomáhá a chrání policisty před postihem za zneužívání své moci?

Když Vondráček jako předseda poslanecké sněmovny zapochybuje o nezávislosti policie, je oheň na střeše. Naše policie totiž vždy byla, je a bude nezávislou. Záleží jen na úhlu pohledu a především na době posuzování. Současná policie je vždy nezávislou a minulá policie je naopak závislou. A budoucí policie? Ve jménu budoucí nezávislosti bude možná třeba někoho sem tam zavřít, ztlouci a vysvléci donaha.

Ondráček za KSČM byl tedy do roku 1989 tak zvanou „komunistickou mlátičkou“. Poté se stal vyšetřovatelem nezávislé policie a oporou demokracie. Pak se najednou (po téměř třiceti letech!) opět proměnil v „komunistickou mlátičku“. Jak to jenom ten rošťák dělá? Možná podobně, jako některý z již zmíněných prezidentských čímanů. Kdysi chodil mávat na prvního máje doktoru Husákovi. A do SSM a KSČ vstoupil jenom proto, aby měl klid na práci a mohl poctivou prací přispět k úspěchu socialismu. Pak se mávnutím proutku stal patentovaným demokratem a kvůli úspěšnému pokračování jejich poctivé práce z těchto organizací honem honem vystoupil. Bude-li však třeba, můžeme se spolehnout, republiku si náš dobrý pan Humbl rozvracet nedá. Ondráček v KSČM zůstal a nechává si za to mediálně nadávat.

Jiří Drahoš, perestrojkové médium


Drahoš zajisté není Ondráček. Současný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš byl na stáži v Západním Německu v roce 1985. Asi byl dostatečně prověřený, tak jej tam komunisté pustili. Podle jeho slov ZDE zahájil Gorbačovovu perestrojku už v roce 1985. Drahoš se stal disidentem a komunisté jej za odměnu poslali jako stážistu na Západ. Klobouk dolů nad obojím výkonem! Prezidentské médium četlo Gorbačevovy myšlenky s ročním předstihem. Gorbačov se k perestrojce dostal až po XXVII. sjezdu KSSS v únoru 1986, jak se můžeme přesvědčit ZDE. Horký kandidát pražské kavárny trumfnul i Chucka Norrise, který se také snažil předběhnout zemi, kde zítra již znamená včera.

Jeden trpaslík na prezidenta trpěl za socialismu jako zvíře a jezdil na výlety na Západ, jiný tam byl na stážích, ovšem bez manželky. To je disidentství jako řemen. O takovém útlaku si většina z nás mohla za komunismu jen zdát. A perestrojkový disident a médium chce jiné osočovat z tvorby dezinformačních webů. Asi si myslí, že jsme všichni padlí na hlavu. Někdo bojoval proti totalitě uvězněn v totalitním kriminále, jiný trpěl bez manželky na stáži v Západním Německu. Je jasné, kdo tu je více kvalifikován k roli prezidenta. Perestrojkový a sázkařský disident, to dá rozum.

Pana Drahoše také přijal odstupující premiér Sobotka. Znamená to, že pan Drahoš je oproti jiným kandidátům privilegován? Nesl totiž premiérovi strašně důležitou informaci o tom, že naše volby bude chtít kdosi ovlivnit a že by to měla naše tajná služba sledovat. Ještě že nám to všem pověděl. My jsme si do této doby mysleli, spolu s některými českými soudci, že naše tajné služby jsou dobré akorát pro řešení manželských trojúhelníků a sledování manželek premiéra za účelem osvědčení počestnosti. A teď do toho přijde perestrojkové médium, takže to musí být pravda. Bystrozraký Drahoš zaznamenal, že Rusové pomohli dosadit za prezidenta kohosi v Americe. Nerad by skončil na straně poražených, pokud do toho Rusové tady hrábnou stejně razantně jako v USA. Opět klobouk dolů, je to fakt kované politické médium.

Na adresu rusofoba Drahoše je třeba říci, že má dobrý odhad. A to je pro prezidentské mediální médium velmi cenná devíza. Pokud se nestane nic mimořádného, Drahoš prohraje volby. Český mainstream z tohoto debaklu obviní mimozemšťany a Putina, který je tady přechodně zastupuje. Zatím však BIS Drahošovi odpověděla, že žádné takové indicie nemá. Asi nemají Drahošův mediální nos a nevěří na politicky aktivní mimozemšťany v Česku. Prezidentské médium se opírá o vlastní prověřené dezinformační zdroje. Zbytek obecného lidu je krmen pouze běžnými seznamy nepřátel velkomoravské a české říše. Ale možná má citované prezidentské médium k dispozici informace od tajných služeb jiného státu, o jehož přátelských úmyslech zajisté nelze pochybovat, neb nás s ním pojí přátelství opět dané věčné časy. Snad se jednou dozvíme, kdo tomuto prezidentskému médiu věští z křišťálové koule. Máme právo vědět, kdo chce vodit hradní loutky na globálním provázku.

Kdo je ten pravý kandidát a demokrat


Pro mě to není ani Ondráček, ani Horáček, ani Drahoš. Jenom bych prosil, aby se žádný z těch demokratů a prezidentských trpaslíků nevyvyšoval jeden nad druhého. Nemají k tomu žádný důvod, a pro mě ten nejmenší důvod má právě pan Drahoš. Bez důkazů obvinil spoustu lidí, že tvoří dezinformační weby. Považuji to od něj za podpásovku mnohem sprostší než by byla přímá rána pendrekem od bezpečáka Ondráčka. Moudrost praví, že kdo lže, ten také krade. A tady se už nakradlo a nalhalo přímo santa-klausovsky.

- - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! 

 

Související články:

41 komentářů :

 1. Pokud on ten Ondráček jako esenbák nějakého toho pražského otrapu vzal přes hrb, tak chválím. Za to by si ale neměl zasloužit ten název "komunistická mlátička".
  Znehodnotil by tak jiné, demokratické mlátičky, prakticky všude na "západě", hlavně v baště demokracie, USa.
  Tam museli mnohdy pomáhat i "národní gardisté", výcvikem policie ale výzbroji jako armáda.
  Náš kapitalismus je ještě v plenkách, takže na nějaké následky kapitalismu, stávky, demonstrace či nepokoje ještě nedošlo. Bylo tady něco jako předehra, při zasedání MMF v Praze, ale o tom se cudně mlčí.
  Nevím, proč si všichni ti fašounští pravičáci z ods, stop oohovno, černořitní či ti kolem toho blba ze suché haluze myslí, že tady bude navěky pohodička a poldové budou chodit jak esenbáci za komančů, jen s pistolkou u pasu.
  On ten "růst výroby plechovek" už brzy skončí. A pak se budou dít věci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a proč chodíš pro příklady tak daleko - stačí se podívat na České Budějovice 2012 jak tam "krásně " mlátili lidi demokraticky !!
   Vaska

   Smazat
  2. a co demonstrace na Šluknovsku? Např.: Varndsdorf 10. 9. 2011 https://www.youtube.com/watch?v=2M2ie1tdWM8
   Mlátičky jsou za všude každého režimu.jen kolektivní vina by se v demokracii neměla vyskytovat, ale to je dnes každému pravdoláskaři u pr...e. Kolik z těch demokratů zná články ZLPaS o které se neustále chtějí opírat...?!

   Smazat
  3. Ondráček byl v tom čase si příslušníkem bezpečnostního sboru. Ve své služební činnosti byl vázán konat v souladu s ústavou, zákony a přísahou, které byly platné v té době. Tyto své služební povinnosti si čestně a řádně splnil!

   Smazat
 2. Napišeme skromně: dobrý článek, ne-li výborný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:13: A dobrý komentář.

   Smazat
  2. falešna revoluce s falešnymi hrači se rovna falešne naděje a falešne vysledky kujva ony ty rovnice plati po tisice let

   Smazat
 3. Také různé koniny, co se jinde dějí, už o nespokojenost: Studenti v Kanadě volají po zrušení “genderově neutrálních” toalet. Chtějí zpátky klučičí a holčičí toalety. Ve společných, tzv. genderově neutrálních toaletách, se prý necítí dobře. 21.11.2017
  https://stredoevropan.cz/2017/11/21/studenti-v-kanade-volaji-po-zruseni-genderove-neutralnich-toalet-chteji-zpatky-klucici-a-holcici-toalety/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice mimo téma, ale dobrý.
   Jen houšť!!!

   Smazat
  2. 21:20 Už je načase liberální pedofily kopnout do zadku.

   Smazat
  3. Sodoma Gomora, Cecilko a už i u nás.
   Samej potetovanej šašek, katoličtí pedofilové kam se mrkneš, debilní mládež neustále civící do smártfounů, kurňa kam jsme to dopracovali?

   Smazat
 4. Já jsem 17.11.89 na Národní byl. Policisté nám zastoupili cestu a vyzvali nás ať se se rozpustíme. Já s kolegy jsme se rozpustily. Někteří šli možná domu a já s pár kolegy do vinárny Orlík na nábřeží a tam jsme strávili příjemný večer. Pokud se někdo chtěl prát tak pár ran možná rozdal a taky dostal a nyní brečí. My jsme se prát nechtěli a nic se nám nestalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl jste lépe předvídat. Kdybyste se popral, měl jste vyhlídky na lepší kariéru za tohoto režimu. Od Zemana byste možná dostal medaili. Vy jste místo toho neprozřetelně chlastal ve vinárně a demokracie vám byl šumafuk.

   Smazat
  2. Listopadový podvod 198922. prosince 2017 13:48

   Zásadně odmítám jako nepravdivý a zavádějící termín „sametová revoluce“. Pojem revoluce se totiž podle historické vědy vztahuje k úplně jinému fenoménu, než tomu, který proběhl u nás roku 1989. Šlo nikoli o revoluci, ale o politický převrat, podobný latinskoamerickým převratům. S tím souvisejí i nesmyslné termíny „barevné revoluce“. O žádnou revoluci nešlo – šlo o mocenský převrat, doslova o palácový převrat. Tyto názvy politruci moderních dějin užívají k ohlupování širokého občanstva.
   Čím byly "václaváky" v pondělí, v úterý, ve středu? Stačí si jen chtít vzpomenout. Lidé ráno šli do práce a ti, kteří po práci si šli zazvonit klíči na Václavák, poslechnout si kohokoliv, si šli hlavně zakřičet. A to zejména proto, že už se to mohlo, přesněji, policie nikoho za to nehonila. Když se řečníci vypovídali a dav se vykřičel, pak se zavřel balkon na Melantrichu a všechno se zase rozešlo. Pak se situace probrala v hospodách a ráno opět do práce, kde všichni měli zajištěnu práci a svou mzdu. A tak to mohlo jít dokola ještě hodně dlouho.

   Smazat
  3. Zpověď bezdomovce22. prosince 2017 13:54

   Na Václaváku v XI/1989 jsem měl v rukou klíče od bytu, chaty, garáže a kanceláře. Měl jsem sytý žaludek! V teplém kožichu se mi zvesela cinkalo! A teď? Teď jsem hladný, nezaměstnaný, rozvedený, bez stálého příjmu a důchodu. Nemám z čeho platit výživné! Mám na krku exekuce! Mám prázdní ruce bez klíčů a nemám už čím cinkat. Jsem otrhaný, chodím v otřepaných sandálech a s holým zadkem! Občas přespávám u charity!
   Děkuji Ti, Havle, že jsi se o mně tak "hezky" postaral za mou blbost!!! "Děkuji" všem nepolitickým politrukům a zrádcům národa z protilidových vlád po roce 1989!

   Smazat
 5. Jo ty dva nýmandi mají co kecat:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_student%C5%AF_na_Kentsk%C3%A9_st%C3%A1tn%C3%AD_univerzit%C4%9B_v_Ohiu

  OdpovědětSmazat
 6. Demonstraci 17.11.1989 uspořádal Městský výbor Socialistického svazu mládeže s úředním povolením. Pokud se tam někdo přimíchal, aby ji zneužil k protisocialistickým projevům, nemohl se moc divit, že se dostal do konfliktu se strážci pořádku.

  Cesta od "totality" k "demokracii" je trnitá.
  Stejně tak i cesta opačným směrem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Viz pořad TV BARRANDOV. Co na to policejní ředitelství. Reorganizace policie. Je to: "Pomáhat a chránit"?, ale svoje prasárny.

   Smazat
 7. Za totáče mne ani ve snu nenapadlo, čeho budu na konci života svědkem. Domníval jsem se, že lidé nebudou tak zlí jak se píše v tomto článku. Pokud se nemýlím, tak Letko psal na E-republice, že byl v ODS. To Ondráček v KSČM vydržel a nezradil svou rodnou stranu. Ondráček měl být mlátičkou, ale co byl Letko, když jeho strana má pověst zlodějů? Všichni kandidáti jsou tak trochu parchanti. I ten Zeman restauroval kapitalismus, který už má na vině možná mnohem více obětí než stihli komunisté v rámci přísných zákonů na ochranu svého zřízení.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento článek je naprosto pravdivý. Jenom bych tak podotknul, že celkmem mladý člověk, který je příslušníkem ať policie nebo vojska a je konfrotnován s idioty, kteří na něho útočí má stejné právo na svoji ochranu jako kdokoliv jiný.

  OdpovědětSmazat
 9. Drahoš je trapárna. Kavárna nemohla vybrat horšiho kandadáta. On je tak špatný, že se možná dokonce ani nedostane do druhého kola. Podle mě bude druhé kolo Zeman vs Topolánek, protože Drahoš s Horáčkem se totálně znemožnují, poslední průzkum to naznačuje. Topolánek šanci má i když jsem si to neprve nemyslel. Většina Čechú je proti příjímaní uprchlíků a nejsou eurohujeři, takže jim Drahoš a Horáček nejsou sympatičtí. Dobře jim tak

  http://www.epshark.cz/prezident

  OdpovědětSmazat
 10. Mě hlavně zajímá, jestli už Drahoš byl za Babišem, aby mu požaloval na Putina. Přece to oznámil, když jednal se Sobotkou, že za dalším premiérem též zajde. A Drahoš přece mluví pravdu, noné? Tak byl tam už? A co říkal Babiš? Slíbil mu vlastní ochranu před Putinem?

  OdpovědětSmazat
 11. Horáček bojoval proti totalitě černými sázkami, Němcová kradla rohlíky, Holubová bojovala proti totalitě chlastem. Náš soused přepadl za totality trafiku, přizabil prodavače, protože už tenkrát potřeboval peníze hlavně na drogy a černé sázky. Po revoluci uvedl, že trafiku přepadl, protože potřeboval peníze na protikomunistický odboj a ještě mu bylo ke cti, že trafikant byl komunista. Ihned po revoluci získal statut politického vězně(dostal 5 let, za dva roky propuštěn)! No, já bohužel tak statečný nebyl...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Talmanová taky bojovala, poslouchala prý rockovou hudbu a Mejstřík zase vlezl do SSM, aby mohl tento svaz, zevnitř rozkládat. Díky vám, naši stateční.

   Smazat
  2. Že mě to taky nenapadlo, sakra.
   Na vojně jsem byl po dva roky šarže hned po generálovi.
   Na silvestra 1958 jsem spolu se dvěma podobnými, nepovoleně opustil ubytovací prostor v hájence na cestě mezi
   Železnou Rudou a Hartmanicemi, a vydali jsme se do Hartmanic na silvestrovskou zábavu.
   Náš starej, jistý poručíček nás sice varoval aby jsme nezdrhli, že nás příjde zkontrolovat. Touha vidět zase nějakou ženskou byla ale silnější.
   Nakonec to skončilo rvačkou s lítačkou a úprkem. Jenže peesáci už jezdili nahoru dolu a tak po několika skrývačkách jsem se nechal povozit. Prvně do basy v Sušické posádce a pak do basy k domovskému útvaru v Janovicích n.Úhl.
   Byl jsem obviněn že jsem chtěl zdrhnout do reichu, což samozřejmě nebyla pravda.
   A tak byl z toho prokouš ale naštěstí přihláška do dolů to odvrátila.

   Smazat
  3. 12.03 Jistě jste po revoluci požádal o statut ,,politického vězně" komunisty utlačovaného odbojáře. Ne? Tak jste blb! Prosím promiňte, nemyslím to vážně.

   Smazat
  4. Josef Laufer bojoval písní o hrdinném, statečném kapitánu Minaříkovi.

   Smazat
  5. 12:03 Teda, vy jste ale trumpeta. Takhle vykecat pravdu a zkazit si slibnou budoucnost. Víte, kolik lidí udělalo kariéru jen na tom, že je kvůli vrozené blbosti tenkrát nevzali na nějakou školu? A vy jste měl papíry na to, že jste chtěl emigrovat. To je "kvalifikace" k nezaplacení. Určitě jste mohl dostat teplé místečko v ČT, ÚSTR, jako poradce ministra nebo jste se mohl stát profesionálním politikem. Každá ze stran Demokratického Bloku by se vámi ráda chlubila. A vám by pro pohodlné živobytí stačilo jen pořád opakovat, jak jste trpěl.

   Smazat
  6. Nikdy jsem neslyšel od Laufra,že by poukazoval na nějký svůj protikomunistický odboj. Alespoň drží hubu. Já si ho proto vážím. On zaspíval jednu blbou písničku jiní šmíraři hráli v mnoha ,,akčních" komunistických propagandistických seriálech a dnes nejvíc řvou...

   Smazat
 12. Velmi dobrý článek,fotografie v úvodu představuje dva typické KORKY,vždy budou na hladině.A že jich u nás ale plave...

  OdpovědětSmazat
 13. smutne probuzeni hrdinu po třiceti letech demokratickeho drženi v režimu přisně tajne pro slepe hluche a chude duchem tak zvana masa bob či po našem plebs omluva nemuže byt ani to že tito honi chleb svuj vezdejši zatimco elita honi zlata bezedna koryta

  OdpovědětSmazat
 14. Pokud si Drahoš myslí, že Rusové ovlivnili americké volby, pak trapně uráží tamní voliče a přeceňuje Putina. Americké volby jsou o penězích, dále o penězích, ještě o penězích a pak o hledání špíny, které se proti kandidátům vždy najde dost. Tu nemusejí dovážet.

  Pokud jde Drahošovu stipendijní cestu do Německa bez rodiny, měl by místo stěžování nalít čisté víno. Stipendium totiž nebylo příliš vysoké (bylo pro mladé vědce) a tak by z něj možná ani rodinu nevyživil.

  Je velmi pravděpodobné, že pro Drahoše bylo výhodnější nechat rodinu (měl dvě malé děti, 4 a 6 let) v Praze a dojíždět za ní domů.

  Jeho životopis uvádí, že mu "StB - Správa pasů a víz povolila pobyt v Německu a později i v Brazílii". To je jako Radio Jerevan: V zásadě to je pravda s tím rozdílem, že rozhodující byl přístup zaměstnavatele (nadřízený musel být přející a jeho skupina musela být na řadě s vysíláním) Vzhledem k tehdejší vedoucí úloze KSČ byl zapotřebí souhlas místní a někdy vyšší stranické organizace. Vysílaný nemusel být přílišně angažovaný. Nižší úrovně schvalování ale chtěly mít určitou jistotu, že to "nahoře" projde.

  V rámci pracoviště vždy hrály roli osobní vztahy. Drahošův předchůdce, nestraník s nepříliš dobrým kádrovým původem, odjel hned po ukončení kandidatury na dva roky do USA. Povolil mu to komunista Šorm. To bylo na konci šedesátých let. Během normalizace se dostala ke slovu i trocha blbosti, když kdosi přišel na to, že je třeba cestovat do zemí RVHP častěji než na západ. Po nějakou dobu platilo kriterium 2:1 ve prospěch východu.

  Když chce být někdo presidentem, měl by se zajímat o to, jak se stabilizuje společnost (s odpuštěním třeba i čínská, kde na každého českého rozesírače společnosti jich je, aritmeticky vzato, 1500x víc).

  Drahošův názor, že Česko nemá být bylo mostem mezi západem a východem, je slušně řečeno hloupý. Je na úrovni myšlení jisté Šiklové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážení demokraté a astmatici. Moji tři sourozenci opustili ilegálně českou republiku.Nepustili mě ani do Jugoslávie a Vekslák a akademik si západ užívali z plna hrdla.At žijí noví bojovníci proti Putinovi.

   Smazat
  2. Jestli že Američané sami tvrdí, že Putin ovlivnil americké volby, budiž mu dána čest a sláva. Když tomu nezabránilo 21(!)tajných služeb USA. Potom je Putin geroj a ti pitomci si to sami přiznávají. Já být CIA, FBI... tak to budu raději tutlat a nedělat si veřejně ostudu, že mě Rusáci přelstili!

   Smazat
 15. Jen poznámku k textu - věda - pokud se chce takto nazývat, nemůže mít žádné přívlastky. Pokud je potřebuje, není to již věda nýbrž ideologie, která není v souladu s objektivními zákony vývoje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:43
   Také jsem přívžencem téze, že věda je věda, umění je umění a blbost je lidská vlastnost která pldí politiky.

   Smazat
  2. oprava: plodí, kteří nic jiného než rozeštvávat lidi neumí.

   Smazat
 16. Bylo by dobré taky někdy probrat všechny ty hrdiny disentu. Takový Ludvík Vaculík, když psal do Večerky, psal loyální plky pro režim, teprve po lednovém plénu se hrdinně angažoval v Literárních Listech, protože nesnesl Švestkovu kritiku. Sice jsme to jako študenti hltali, bylo to něco nového, ovšem v kontextu geopolitické situace to byla obyčejná provokace a Vaculíkova neodpovědnost. No a Václav Havel? Ten měl osobní spor s režimem a komplex ve vlastní rodině, která ho nebrala. Později si uvědomil, že je důležitý pro Západ i režim a stal se z něho bojovník za všechny, co se na něho nalepili. Jako vůdce nového režimu absolutně sklamal, neměl na to, jen jeho jméno mnozí zneužili a dodnes zneužívají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě; sdělovadla taktně mlčí i o antikomunistických, royalistických EURODEMOKRATICKÝCH mlátičkách a gumostřelcích z DMOKRATICKÉHO ŠPANĚLSKA masakrujících vlastenecké KATALÁNCE... o těžkooděncích mlátících pracující v Čechách když protestují proti kriminalitě povalečů podporovaných extrémisty z ANTIFA například...

   Ať jdou páni pseudodemokrati, komedianti a parlamentní povaleči i se svými protegé do Brusele, nebo kam jim to půjde...., ale co nejdál! Nejlépe někam do teplých krajin - třeba do Afriky...

   Smazat
 17. Ti komunisté jsou ale záludní. Pokazili jim pokojným předáním moci i termín "revoluce" a proto je tam asi ten samet.Ten je ovšem především jejich dílem.

  OdpovědětSmazat
 18. “Mlátička” Ondráček tehdy stál na opačné straně barikády, než jsme tehdy byli my - skutočne???? - ihneď v ten moment a pri pive ??? - zabarikádovali ste dvere lebo piva bolo málo ? - tárate, tárate a klamete - a preto vás ľahko oklamali

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.