Reklama

čtvrtek 7. prosince 2017

Petr Žantovský: Paranoia jako program
Moc politického, přesněji řečeno volebního alibismu, který se ve vší nahotě ukázal kolem volby Donalda Trumpa prezidentem USA, konečně naplno dorazil i k nám. V čem spočívá? V tom, že se ve volbách neúspěšný pretendent na nějakou funkci začne vymlouvat na nějaké cizí elementy, které způsobily jeho neúspěch.


Dnes jsou v módě konspirační teorie o tom, že veškeré volby v tzv. demokratickém světě jsou deformovány a manipulovány nějakými nejasně definovanými hackery, údajně napojenými na Kreml. Takže fakt, že Hillary Clintonová nepřesvědčila většinu potřebnou ke vstupu do Bílého domu, zavinili počítačoví komsomolci v Putinově žoldu. Je nepochybné, že titíž „ajťáci“ mají na svědomí Brexit, volební vzestup AfD v Německu a Svobodných v Rakousku.

Z této teze zřejmě vyšel také náš prezidentský kandidát Jiří Drahoš, když pár dnů před podáním demise vlády navštívil (tehdy ještě premiéra) Bohuslava Sobotku, aby se s ním podělil o svou starost: nebudou též české prezidentské volby kořistí stejných virtuálních útočníků? A protože známe dosavadní politiku a rétoriku odcházejícího předsedy vlády, dá se předpokládat, že si porozuměli. To za Sobotky přece vzniklo „Ministerstvo pravdy“, jak se přezdívá onomu (prý nikoli cenzurnímu) odboru ministerstva vnitra, nazývanému Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH). Paranoidní politika socialistů je však odvozená od paranoidní politiky EU, která dala před víc než dvěma lety pokyn, aby jednotlivé země budovaly podobné úřady ke sledování nežádoucí (zejména) webové komunikace svých obyvatel, od zpravodajských portálů přes blogy až po sociální sítě.

Nuže, co nám pan Drahoš tou návštěvou u pana Sobotky vlastně vzkazuje? Předně: že je dobrý a roduvěrný Evropan, či spíše europoidní unionista. Že si osvojil konspirační rétoriku bruselské vrchnosti, která v každém koutě vidí Putina a jeho pohůnky a z každé své prohry viní Kreml, čímž poněkud připomíná bolševické vlády po 2. světové válce. Cožpak to opravdu ani trochu nepřipomíná kampaň s „americkým broukem“? Pro nepamětníky: neúroda počátkem 50. let byla oficiální propagandou vykládána jako důsledek faktu, že k nám američtí špioni masově vysazovali mandelinku bramborou. Čímž byl nalezen společný nepřítel a usměrněna kolektivní obranná a odvetná aktivita lidu, který s americkým broukem po komsomolsku zatočil. Tak nějak podobně lze dnes vidět občana Jandu (neplést prosím s rockovým kytaristou), který nám předkládá k uvěření stejně ubohoučké pohádky o „ruských švábech“ (tentokrát ale nejde o speciální druh hmyzu, nýbrž metaforické označení třídního nepřítele, jenž usiluje nahradit pravdu a lásku lží a nenávistí). Tak v téhle řadě je tedy pan Drahoš. Což je prima. Aspoň víme, koho v něm případně volíme hlavou státu.

A druhé poselství? Že se pan Drahoš (možná opodstatněně, kdo ví?) bojí prohry, a proto svléká gatě již mnoho mil před brodem. A hlavně – sichruje se: když nevyhraje, nemůže za to absence jeho názorů nebo schopnosti je zaujímat a přesvědčivě vyslovovat, nýbrž americký brouk – pardon, kremelský šváb. I to je srozumitelné poselství voličům, že?

Pěkné je, že pro ten případ už nyní má pan Drahoš na svém webu instalován soupis „švábů“, nikoli nepodobný soupisům sestavovaným dalšími bojovníky a bojovnicemi proti lži a nenávisti (Janda, Slonková atd.). Když se na ten seznam podíváte, dojdete k závěru, že pan Drahoš zatím této věci příliš nerozumí, nebo má mizerné poradce. V seznamu jsou totiž splácané naprosto nesourodé subjekty – od prokazatelně a transparentně státních propagandistických webů, jako je ruský Sputnik.cz, přes dobrovolnické „maloweby“ typu Nová republika, občanskou aktivitu Ivana Davida, seriózní informační portál První zprávy.cz, privátní a programově subjektivní blogy typu Rukojmí Břetislava Olšera – až, jak jinak, po dnes již velkoryse fungující politický server Parlamentní listy. K tomu ovšem přilepí poněkud legrační weby typu Antiilluminati, Osud.cz či Prvopodstata.cz, kde se objevují rubriky jako Dutá země, Kruhy v obilí, Smaragdové desky atd., jejichž prokremelský postoj lze asi jen těžko prokázat, tím méně negativní vliv na volební příležitosti pana Drahoše.

To samozřejmě není projev nějakého amatérismu, to je velmi promyšlená taktika, smíchat dohromady hrušky a hřebíky a vytvořit dojem, že jsme obklopeni nekonečnou armádou nepřátel pravdy, lásky a pana Drahoše. Nicméně tato taktika byla už použita mnohými mnohdy, a vesměs vedla k obecnému posměchu a volební prohře. Zřejmě se pan Drahoš chystá jít právě touto cestou. Inu, bon voyage!

- - -

59 komentářů :

 1. Drahoš je totální odpad společnosti, hnusný totálně zkažený, zkorumpovaný parchant, který beze studu zrazuje svoji vlastní zem a svoje spoluobčany.
  VYKOPEJTE HO U VOLEB!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drahoš nezrazuje vlastní zem, to je hrubý omyl. ČR není jeho vlastní zem.
   Pravděpodobně mu docházejí peníze, nebo si chce přilepšit, je to jenom člověk, mějme pro něj pochopení. Určitě je mu jasné, že proti Zemanovi nemá šanci a důchod dostane jenom ten demokratický, to by nemusel mít na nájem.

   Smazat
  2. Přesně tak on a chcípáci z kavárny Čechami nejsou oni jsou Evropané.

   Český president Zeman zvítězí.

   Smazat
  3. jen se divim že stale existuje tolik chudaku a bojovniku za druhe že by rano nevstali natož došli do montovny nemajice sveho prasedidenta je až s podivem jak většinou chudi a bez majetku upi nad svym idolem aby jejich idol mohl byti u zlatem přetekajiciho korytka hrat monarchu a boha vševědouciho a tomu všemu se řika udajně demokraciie

   Smazat
  4. 7.42 Nechytro, Zeman výtok heteroservility srovnal, již dávno podpořil Jeruzalém za hlavní město Izraele. Inu, Solnohrad je hlavní město Solnohrad a Svět je hlavní město vyvolených ad libitum. Prozradil to skarabeus z pouště Negev.

   Smazat
  5. Ano, Zeman je odpudivý líbač sio-ýbrmenšovských prdelí a podpindosník, eurofederalista a domýšlivý náfuka, ale bohužel je pořád lepší, než ten odpad v čele s bezpohlavním akademickým degenerátem Dluhošem...

   Smazat
  6. Naprostý souhlas. Už na VŠCHT to byl profláklý odpad mezi kolegy....

   Smazat
  7. Čerstvě aktuální a velmi důležité:

   https://aeronet.cz/news/vime-prvni-george-soros-v-utajeni-navstivil-prahu-a-otevrel-si-ucet-v-unicredit-bank-v-polovine-rijna-prevedl-na-svoji-neziskovku-open-society-v-londyne-pres-18-miliard-dolaru-ucet-v-unicredit/

   Smazat
 2. Jedině Miloš Zeman opět na hrad. Všichni ostatní na smetiště a povede je Drahoš a Horáček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mezi slepýma je jednooký Zeman! Proto volím Zemana!

   Smazat
  2. Kéž by se někdy objevil někdo s naprosto zdravým zrakem. Zatím jen utopie. Kde v dohlednu nějaká respektovaná, uznávaná osobnost a opravdová autorita...!? Zatím opravdu musíme děkovat alespoň za toho jedookého. M.R.

   Smazat
 3. Pan Drahoš se ukazuje jako slaboch a loutka. Nebyl by dobrý prezident pro republiku. Nevolit.

  OdpovědětSmazat
 4. Sranda, jak se kavárna zoufale snaží najít někoho, kdo by demokraticky obelhal voliče. Zaorálka jsme poslali do hajzlu i se 40.000Kč měsíčně, včetně důstojného stáří:) Zaplať Bůh, že konečně lidi pochopili, co to je za podlou a prolhanou pakáž.

  OdpovědětSmazat
 5. Nepochybujte, že i pan Drahoš má svou vizi. Korektností se vyšplhal na pohodlné místo a předpokládá, že se takto dostane i na nejvyšší.
  Bohužel, nic není navěky.

  OdpovědětSmazat
 6. Hybridní hrozbou a siřitelem nenávisti je Jakub Janda a Drahoš. Je to podobné jako za komunismusu, kdy jsme měli nepřátele lidu, imperialistické kolaboranty a imperlalistické agenty, teď máme nepřítele Evropy, ruské kolaboranty a ruské agenty. Naštěstí Jandu nebere nikdo vážně.

  http://www.epshark.cz/clanek/216/hybridni-valku-nevede-putin-ale-liberalove

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunisti ovšem tenkrát měli pravdu , jak nám 28 let kapitalizmu ukázalo !!

   Smazat
  2. V čem měl, proboha, bolševik pravdu?

   Smazat
  3. Ve všem! A pokud ti to není jasný, tak to dokazuje, že sis seděl tenkrát na uších,když o tom mluvili...

   Smazat
  4. Co obnášel socialismus a tzv. "totalita"8. prosince 2017 17:29

   Výhody:
   • Všichni měli práci.
   • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny.
   • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat.
   • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi.
   • Levné a všem dostupné úvěry.
   • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu).
   • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití.
   • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování.
   • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1 Kč.
   • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené, seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes, kdy hodně lidí a dokonce i dětí umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi.
   • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dět, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních.
   • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci.
   • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech.
   • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali.
   • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých.
   • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny.
   • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu, respekt a úctu, měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali.
   • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni, měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů.
   • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně, tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil.
   • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes.
   • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet, přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování a tudíž nebylo úniku do anonymity.
   • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy...
   • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit.
   • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna.
   • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale třeba si uvědomit, že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách, velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné).
   Nevýhody:
   • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče...
   • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží.
   • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží, které jsme neuměli vyrobit.

   Smazat
  5. A safra. Další, co vytáhl tuhle starou hloupou povídačku o tom, jak jsme se za tamtoho režimu měli báječně.

   Smazat
  6. 10 velkých hříchů českého kap. parlamentu9. prosince 2017 1:23

   20:12: Pro analfabety na reparát:
   (www.novarepublika.cz/2017/09/zprava-o-stavu-demokracie-v-cechach.html#more)
   1. Schválení církevních restitucí, navíc s pomocí (nepravomocně) odsouzeného „poslance“, v jejichž rámci dostaly majetek i náboženské společnosti, které v Československu před r. 1989 neexistovaly nebo nepůsobily..
   2. Solar baron Act (zákon) nadiktovaný poslancům přímo zainteresovanými „podnikateli“, který zavedl pravidelné státní dotace soukromým výrobcům elektřiny a pro stát vyšší výkupní ceny elektřiny ze solárních zdrojů než jsou prodejní ceny spotřebitelům.
   3. Protiústavní zákon o exekucích zavádějící vymáhání práva soukromými osobami s právem zisku a umožňující exekutorům zabavit při výkonu exekuce věci jiné osobě než dlužníkovi.
   4. Protiústavní zákon o vstupu úředníků do obydlí bez povolení soudu za účelem kontroly topenišť.
   5. Protiústavní zákon o vstupu do obydlí policíí bez příkazu soudu za účelem hledání legálně držených zbraní.
   6. Protiústavní zákon omezující zakládání politických stran a diskriminující činnost malých mimoparlamentních stran.
   7. Protiústavní zákon umožňující úředníkům (ČOI) vstup do uzavřených obchodních prostor (i násilím) bez povolení soudu a v nepřítomnosti majitele.
   8. Protiústavní zákon umožňující úředníkům (ČOI) vystupovat při kontrolách pod falešnou identitou.
   9. Protiústavní vysílání jednotek Armády České republiky do zahraničí na dobu delší než 60 dnů.
   10. Schválení dohody CETA (liberalizace obchodních vztahů EU a Kanady), která umožní nadnárodním korporacím žalovat státy i celou EU a nadřadí zájmy a zisk korporací nad zájmy i legislativu států (náhrada za odmítnutou TTIP).

   Smazat
  7. 7:24 na to, jak hodnotný jste dal odkaz, je váš text uveden překvapivě trapně: „Je to podobné jako za komunismusu.“ Co to je za zkomoleninu? A když si to přeložím, žádný „komunismus“ tady nebyl! Leda reálný socialismus, přesněji, režim komunistické strany opřený ideologicky i mocensky o tehdejší SSSR. Blábolile!

   Smazat
  8. 5:13
   A co.máme po Hadraku v čele s udavacem Havlem???!!!
   Leda REALNEJ BORDEL,HAVLFLASKO!!!!!

   Smazat
 7. Naprostý souhlas s předřečníky. Jednu dobrou věc udělal. Na svých web stránkách uvedl seznam dezinformačních webů a tím mně ujistil, že se jedná o weby které stojí za to je navštívit.

  OdpovědětSmazat
 8. otazkou čislo jedna pro novinařskou žumpu je proč nam zparchantěli novinaři neřeknou o nespočetnych cestach soudruha drahouše do jim tolik obavaneho putinovskeho ruska je mi jasne že zčete a čro se tohle žadny koncesionař nesmi dovědět leda snad po volbach kdyby čirou nahodu vyhral ho stim budou vydirat a dobře mu tak

  OdpovědětSmazat
 9. Dnes sem četl v tisku že dobrá volba prezidentú,volit Drahoše a Kisku,bilo to v BLESKU:-)

  OdpovědětSmazat
 10. Cejtí debakl a oproti Clintonové už kňučí napřed aby potom mohl říkat,že nám to přeci říkal . Ohon jeden. Bredy

  OdpovědětSmazat
 11. Taky Drahoš významně zdůraznil, že stejně jako žaloval u Sobotky bude žalovat u Babiše. Tím jakože pomrkával na prakavárnu, že si ho podá, estébáka jednoho a že on se, estébák, bude vykrucovat, aby nemohl souhlasit s tím, že Putin je špindíra a zločinec a že všichni víme, že on, Babiš, estébák, vyhrál díky Putinovi a teď bude muset se vykroutit Drahošovi, celém v bílém, z toho, aby toto zlo pojmenoval a rituálně označil. Ale on, Drahoš, ho donutí a tím slavně zvítězí. Morálně u prakavárny.

  OdpovědětSmazat
 12. No, veškeré volby v tzv. demokratickém světě jsou přece deformovány a manipulovány. Těmi kdo mají více peněz, tedy více reklamy a více médií, ne? A to stále hraje u lidí velkou roli. A na to Rusové nemají finance, zato mají často pravdu.

  OdpovědětSmazat
 13. Je to úsměvné, jak se vyprázdněná hlava, zatoužila stát hlavou státu. Holedbá se, že nikdy nebyl v žádné straně - a to má člověk chápat jako lilii? Pryč s Drahošem a jemu podobnými, kteří se nikdy s nikým a nicčí nezapletli. Opravdu prázdná bedna, sud plný prachu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyl nikdy v žádné straně... protože mu v žádné nenabídli výnosné místo... a být přispívajícím řadovým členem? Nerentabilní. Jeho skromnost až nyní dostala jeho samovyvolenosti alespoň trošku důstojnou nabídku. Pozici presidenta republiky, když už ne celé zeměkoule. Takže se milostivě uvolil k tomu korytu obětovat. Taková "velkorysost"... Já toho naboba u voleb uskromním.

   Smazat
 14. BYL TO UDAVAČ A MĚL HODNĚ RÁD MLADÝ KLUČÍKY,KRIPL JEDEN SLUNÍČKÁŘSKEJ!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Co sem 7:42 napsál bilo to z ironie,protože volby sú nato abi so občané zvolili svoje zástupce a ne svoji nákupce kterí nás prodají i vlastní neteř.

  OdpovědětSmazat
 16. A divíte se panu Drahošovi, že má obavy o dopad kandidatury jeho osoby na prezidenta, když ví, jak se sám stal kandidátem manipulací jistého velvyslanectví v Praze za asistence tajných služeb téže Země. Když ví, že není kandidátem za Čechy, ale kandidátem za nejmenovanou zámořskou velmoc. To tedy je k naštvání hned na dvou frontách, té, která do toho vložila peníze, úsilí a prestiž a také na straně takto zesměšněného paňáci. Slitujme se nad blbci, byť ověnčenými tituly. Takový už je svět!

  OdpovědětSmazat
 17. Zdá se, že by to, kromě výše uvedených vysvětlení, být i příznakem Drahošova sklonu podléhat kampaním - zde tedy kampaň Za vším hledej ruského hackera. Pak by mohl podlehnout i kampani Mee Too a přiznat se k nějakému sexuálnímu zahašení, omluvit se a odstoupit.

  OdpovědětSmazat
 18. Všichni jsou to velcí demokraté. Ale nedej bože nechat lidi hlasovat o setrvání, nebo vystoupení z EU. Včetně Drahoše.
  Buď nám systém EU špatně vysvětlují, nebo není co vysvětlovat. Obojí je špatně. Ale pokud se ohánějí demokracií, měli by nechat lidi rozhodnout. Nebo jí už nemáme?

  OdpovědětSmazat
 19. Tak já už fakt nevím, koho v prezidentských volbách volit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volit toho kdo se pere za republiku, není loutka a prospěchář.

   Smazat
  2. No právě nikoho takovýho mezi kandidátama nevidím.

   Smazat
  3. Vol toho, na kterého nadávají v demokratických mediích pana Soroše. Pokud se k tomu přidá i Kalousek, nemůžeš udělat chybu.

   Smazat
  4. 121:11 Dobrý recept, alesoň já se podle toho řídím. Osobně si nedovedu představit, že bych měl na cokoliv shodný názor třeba s Kalouskem, nebo uměleckou frontou. Takže z toho výběru kandidátů zcela jasně, pouze Zeman.

   Smazat
  5. 13:01 Eurohujer Zeman???

   Smazat
  6. 13:19 A co vy, VLASTENEC DRAHOŠ ???

   Smazat
  7. 13:31 Jak říkám, fakt nevím, koho volit.

   Smazat
  8. 13:19 Zeman je eurohujer? Ty troubo! Kdyby tomu tak bylo, nebude proti němu mainstream produkovat tolik nenávisti. To vám, třeba i 13:31 nedošlo?

   Smazat
 20. přilepí poněkud legrační weby --- "Osud.cz"

  Kvalita práce kandidáta Drah. se projeví - osud.cz již asi 2 roky neexistuje!

  OdpovědětSmazat
 21. ...ano, pan kandidát moc dobře ví na jaké vlně
  moderního západního kestřanského světa funguje právo.
  Stejně jako kmotr Topol jistě získá nemalou podporu*

  OdpovědětSmazat
 22. Jiří Jírovec8. prosince 2017 13:30

  Drahoš je naprosto nedůvěryhodná osoba. Prý kandiduje, protože ho přátelé přemlouvali, "aby do toho šel". V reálu by to mělo být přesně naopak: "kandiduji, protože mám vizi a potřebuji moc, abych ji mohl prosadit".

  Drahoš nedávno napadl Zemana, že prý jel do Číny, aby se tam učil jak dělat demokracii. To ovšem není pravda. Zeman totiž v Číně prohlásil: "Chci se poučit, jak se stabilizuje společnost".

  Drahoš možná ani netuší, že Čína má 1.5 miliardy obyvatel. To je (na počet obyvatel) 1500x víc potenciálních škůdců společnosti než má Česko.

  V Česku se žvaní hodně o demokracii, ale ta potřebovala 20 let, aby se dohodla s jednu farmářku a dostavěla kousek dálnice. Selhává proti spekulantůmy, kteří kdesi koupili desetimetrové štráfy půdy, aby na nich vydělali, až je bude stát potřebovat na kousek dálnice a nebo železnice. Spratkové země nedávno podali další žalobu proti opravě (!) dalšího kousku D1. Měli bychom tyto praktiky vyvážet do Číny?

  Drahoš svoje hlupáctví dotvrdil tím, že omílá nesmysly o ruské hrozbě ohledně ovlivňování politické scény a potažmo voleb. Taková věc možná projde v prostoduché Americe, kde většina populace nemá o vnějším světě ponětí.

  Čeští politici se diskreditují sami, k tomu Rusové nepotřebují hnout prstem. Stačí je sledovat v ČT a nebo při jednání Sněmovny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drahoš napadá prezidenta Zemana, kdykoli otevře hubu. Pouze to svědčí o jeho malosti a ubohosti, zajímavé je že pan Zeman toho panáka naprosto ignoruje, to musí bolet dvakrát tolik.

   Smazat
  2. ano, je to mrva,
   proto má u tradičních politických stran velkou šanci*

   Smazat
  3. A nejenom to, pane Jírovče. Po čtvrt století budování demokracie nám ti nejdemokratičtější demokraté prakticky zakazují uskutečnit referendum o setrvání, nebo vystoupení z EU a NATO. Tak je demokracie vládou lidu, nebo samozvaných elit?
   Pokud je pro nás setrvání v těchto spolcích tak výhodné, tak ať nám vysvětlí jeho nesporné výhody.

   Smazat
  4. Pane Hricáku, možná to bude tím, že vystoupení z EU a NATO je zbožným přáním jen malé skupinky obyvatel ČR. Kvůli této skupince nemá smysl pořádat tak nákladnou akci, jakou referendum bezesporu je.
   Nakonec volby ukázaly, že strany, které požadovaly vystoupení z těchto organizací, vlastně nikoho nezajímaly. Petr

   Smazat
  5. 18:18 a to by právě mělo referendum zjistit, chytráku Petře. Nákladnost akce nerozhoduje, nákladná je sama i ta současná falešná demokracie, ta skutečná by pravděpodobně byla ještě nákladnější. Tak si to ujasněte!

   Smazat
 23. A jak víte, že to co říká pan Drahoš je z jeho hlavy a ne naučené v učebnách CIA?

  OdpovědětSmazat
 24. Nejvíce se mi líbí jak se nám presstituti a jíná havět snaží namluvit, že tu je nějaký seriózní soupeř Zemana. Není. Když jsem jej posledně volil, čehož nelituji, netušil jsem s jakou vervou se dá do práce a jak bude výrazný. Samozřejmě jeho odpůrci budou poukazovat na to či ono a spekulovat a nasazovat mu za každou cenu psí hlavu. Já jen hodnotím to co sliboval, co udělal a jestli někdo říká že rozděluje lidi, tak tvrdím že národ rozdělují novinářské prodejné kurvičky. Myslím že to hodně lidí vidí také tak, takže volba je jasná.

  OdpovědětSmazat
 25. Tento celoživotní úředníček, hodně podobný Sobotkovi by byl stejně "úžasný" vrcholový politik jako Sobotka. Děkuji, nechci! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 26. Drahoš = popelník na motocýglu.
  Asi tak potřebný.

  OdpovědětSmazat
 27. Jiří Drahoš - vítač imigrantů: http://bit.ly/2j5Rb7P

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.