Reklama

sobota 16. prosince 2017

Pragmatická politika vůči Číně

Jaroslav Loudil
16. 12. 2017
Jsou země pragmatické, které dokáží budovat svou zahraniční politiku a  ekonomické vztahy se zahraničím bez předsudků, na základě oboustranně výhodné spolupráce. To se  u nás zrovna nedaří. Příkladem je  Čína. Už pan Havel  často zval tibetského separatistu Dalajlámu do Prahy, kde s ním dlouze meditoval  na protičínské notě. A i nyní máme řadu "čínofobů" , kteří se rádi zviditelňují při každé příležitosti. Kalousek, Bursík, ...a spol. 

   Naše česká malost a věčná  ublíženost  silně kontrastuje například s politikou Austrálie nebo Velké Británie. Loni byl zahraniční obchod Austrálie  s Čínou - 150 miliard dolarů, Austrálie s USA  jen  70 miliard, tedy ani ne poloviční.  Čína je největší obchodní partner Austrálie.

Británie pozvala roku 2015 čínského prezidenta do Londýna , kde byl přijat skoro jako císař. Byly podepsány obří obchodní dohody, Čína například postaví  v Británii  svůj jaderný reaktor Hualong One o výkonu 1000 MW v lokalitě Bradwell  a bude z jedné třetiny financovat  jaderný projekt Hinkley Point - C s francouzskými jadernými reaktory.Předevčírem přiletěla výkonná ředitelka třetího největšího australského těžaře železné rudy  Fortescue Metals Group, paní Elizabeth Gaines , pokřtít do čínských loděnic obří nákladní loď pro přepravu železné rudy o výtlaku 261 000 DWT - FMG Matilda.  Příklad  dobré spolupráce Číny  a Austrálie, kdy Čína staví lodní giganty pro Austrálii.

P.S.  Ten, kdo  dnes ve světě živí  ideologickou nenávist , nepřátelství, podezíravost a soustavně překrucuje fakta, jsme my .  Tedy státy  Západu. Čest výjimkám, jako je Austrálie. Způsob, jakým je v našich mainstrem - médiích popisována Čína  a Rusko  lze klidně přirovnat  k nacistickému postoji k Židům. I Židé byli ve třicátých letech tou největší překážkou - "všeho pokroku v  Evropě", nyní zase překáží - "pokroku" - Rusko s Čínou. Jak by nám všem prý  bylo  "báječně" , kdyby někdo dokázal tamní režimy svrhnout   a nastolil tam režim nějakých Sluníčkářů, kteří budou už navždy patolízalsky a servilně lízat boty  svým poručníkům z Washingtonu !

Chci jenom našim snílkům Sluníčkářům připomenout, že Putinova podpora v Rusku je někde na 86%  a čínské vedení podporuje 80% tamních obyvatel. Těžko tedy čekat, že by tam lidé zrovna toužili po - "liberální demokracii" - našeho ražení a nějakých  politicích - "formátu":  Sobotka, Kalousek, Schwarzenberk, Macron, Merkelová, Parkanová, Topolánek, Berlusconi,.... a spol.  To by pro ně byla cesta do pekla.

12 komentářů :

 1. Šílenci! Vy byste snad nechtěli privatizovat a rozkrádat Rusko, Irán a Čínu po úspěšných majdanech ? Těch peněz z toho kradení je málo pro každého rusáka a číňana, ale spooooousta pro Kelnery, Babiše, Bakaly a další velké kluky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozumím tím dobře, privatizovat-rozkrást, za dozoru státu. Jednotlivým pandulákům se poskytla půjčka na koupi objektu za babku a tito je prodali již dalším zájemcům,předem dohodnutým za horentní sumy. Dnes se jim říká vážení podnikatelé, kteří zbohatli na debilitě státu a jenich politických špiček.

   Smazat
  2. 9:35 Zbohatli na debilitě VOLIČŮ, nikoliv státu.

   Smazat
 2. Rád bych viděl, jak idiot Havel, který umněl anglicky asi jako rusky a nevěřím, že dalajlama umí česky, jak sním mohl meditovat. Tak akorát poměrovat délku kalhot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:03
   Náhodou, po třetí flašce by jim to mohlo docela jít.

   Smazat
 3. Krásný článek a poslední odstavec sedí.

  OdpovědětSmazat
 4. Jeden zdejší roztleskávač se divil, že myslím a jako on nevytrubuji zavedené klišé. To zase bude názorů na Okamurovu konferenci. Okamura je mi ukradený, ale vítám, že alespoň někdo po sedmadvaceti letech může vyjádřit jiný názor. Konformní názor byl antikomunismus a Okamura jaksi do teplého místečka se zabedněnými dveřmi vlezl oknem.
  Je jasné, že se společnost konečně stane vícebarevná a i nadávky budou pestřejší.
  Konečně snad lidi pochopí, že v uzavřené společnosti význam slov strácí smysl a například hrozba je natolik zajímavá, že láká jak lízátko.

  OdpovědětSmazat
 5. Přesněěě! Jako Ovar rusky:D:D:D Ale toho dajloše bych nepodceňoval, s Květou Fialovou se taky snadno domluvil ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:34
   Brzy už bude ten zmrd placené CIA prdet do hlíny,tak si můžou s tou prolhanou trumpetu pokecat:-)))!!!!!

   Smazat
  2. Okamuru nechte napokoji slouhové slouhů.

   Smazat
 6. D:D:D
  Nepleteš si písmenka, nejsi náhodou DDT. Asi z toho neustálého přecházení z azbuky do latinky tě už hráblo.

  OdpovědětSmazat
 7. Jde o obchodní válku mezi kapitálem USA a Číny. Kdo fandí USA, musí skákat jak USA kážou, kdo není až tak velkým poskokem USA, jako jsme my, např. Australie, Británie či Německo, to s Čínou obchoduje. Rusko je pro Západní kapitál nebezpečné svým nerostným potencionálem: čím více se podaří Západnímu kapitálu z tohoto bohatství si nakrást, o to více se mu prodlouží hegemonie. To je zcela jednoduché. My Rusko snad nebereme ani jako stát. Do "Evropy" ho nebereme, Evropou jsme my, nadlidé. Do "Světového společenství" také ne, tam patří jen USA a jeho vazalové. Nejsou ani civilizovaní", to jsme přece jen my! A oni ti židobolševici jsou jen kulturní a my na lidskou kulturu přece kašlem, takový přežitek! Fuj!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.