Reklama

úterý 26. prosince 2017

Prezident Miloš Zeman: Připíjím Vám občanům na vítězství zdravého rozumu,na úspěchy ČR a úspěch nás Všech. Šťastný a veselý Nový rok!


26.12. 2017      Vánoční poselství prezidenta republiky
Zdvihněme hlavu,buďme sebevědomými lidmi,kteří spoléhají na svůj vlastní rozum a nedají se manipulovat,ať už údajnými zahraničními rozvědkami nebo českým tiskem a médii.Spléhejte na vlastní rozum.Ve jménu hesla:Věřím,že zdravý rozum zvítězí nad závistivou hloupostí !
video zde (Po videu následuje tištěná podoba projevu)


Vážení a milí spoluobčané, přeji vám krásný dobrý den,

setkáváme se opět po roce, abychom společně zhodnotili, co se nám za ten rok podařilo a případně, co se za ten rok nepodařilo. A jsem rád, že vám mohou říci, že těch radostných zpráv je daleko více. A chtěl bych poděkovat všem, kdo se za naše úspěchy zasloužili. Jaké úspěchy to jsou? Česká republika je šestá nejbezpečnější země na světě. Jsme dokonce lepší než Švýcarsko. Máme nejnižší míru nezaměstnanosti v Evropské unii, a také nejnižší míru příjmové diferenciace, resp. míru chudoby v EU. Náš ekonomický růst je jeden z nejvyšších a naopak naše zadluženost jedna z nejnižších. Tak na co si máme stěžovat? Měli bychom být hrdý a sebevědomý národ, který si váží svých úspěchů.

Ale samozřejmě, že každé světlo má své stíny a dovolte mi, abych i o těchto stínech vám něco řekl.

Ekonomický růst je krásná věc, ale aby byl trvalý, musí být doprovázen růstem investic. A tady máme své nedostatky. Podíl veřejných investic na celkových výdajích státního rozpočtu je nízký a klesající. A zejména dochází k poklesu investic do dopravní infrastruktury. Je ostuda, že např. není hotová silnice mezi Brnem a Vídní, ale takových dálnic, obchvatů a dalších staveb je celá řada.

Je dobře, že máme nízkou nezaměstnanost. Ale stále je zde skupina lidí, kterým říkáme nepřizpůsobiví. Mluvil jsem nedávno s novou ministryní práce a sociálních věcí a shodli jsme se na tom, že je třeba omezit sociální dávky těm, kdo odmítají nabízenou práci.

Růst hrubého domácího produktu je výborný, ale musí být doprovázen růstem životní úrovně. Jsem rád, že konečně dochází k růstu mezd. Pod tlakem nedostatku pracovních sil, který nutí zaměstnavatele k tomu, aby tyto mzdy zvyšovaly, neboť jinak jim pracovníci utečou jinam. A měl bych jeden námět, který se vám možná bude zdát bizarní. Před patnácti lety jsme měli osmdesát tisíc státních úředníků. Ne státních zaměstnanců, státních úředníků. Dnes jich máme sto padesát tisíc, protože se nám množí podle Parkinsonových zákonů. Kdyby se alespoň část z nich podařilo uvolnit, protože tito lidé si často jenom vymýšlejí zbytečnou práci, soukromý sektor, který trpí nedostatkem pracovních sil, by je velmi rád přijal, odbřemenil by se stání rozpočet a uvolnilo by se napětí na trhu práce. Teď mě státní úředníci určitě nebudou mít rádi, ale já to s nimi myslím dobře. Tolik k ekonomické situaci České republiky.

A závěrem, protože jsem sám starobní důchodce, bych chtěl popřát starobním důchodcům, aby v příštím roce došlo k výrazné valorizaci těchto důchodů. Někdy mi píší, co z toho budeme mít, když se pořád zdražuje, ale já jim připomínám, že zdražování neboli inflace je u starobních důchodců zahrnuto do valorizace, takže se nemají čeho obávat. A jenom bych si přál, aby se tato valorizace odehrávala stejnou částkou pro všechny, protože v opačném případě se neustále zvětšuje rozdíl mezi novými a starými důchody.

Teď bych přešel k zahraniční politice. Jenom velice stručně. Jsme součástí Evropské unie, jsme součástí Severoatlantické aliance, a měli bychom se v obou těchto organizacích chovat jako energický a sebevědomý partner, který, když se mu něco nelíbí, tak to dá najevo. Pokud jde o Evropskou unii, víte, že jí neustále vytýkám, že nedokáže chránit své vnější hranice. A pokud jde o Severoatlantickou alianci, myslím si, že by měla být daleko aktivnější v boji proti islámskému terorismu.

Ten nejbolavější problém, který zde máme - migrační kvóty, musí být řešen v souladu s českými národními zájmy. A naším národním zájmem pochopitelně je zachování suverenity České republiky. Nikdo nám nemůže diktovat, koho umístíme na své území. A věřím, že koncept migračních kvót skončí v propadlišti dějin, že za rok už se o něm nebude mluvit.

A nyní mi dovolte, abych přešel k vnitropolitické scéně. Ta zažila tento rok doslova zemětřesení. Po volbách se dvě nejstarší české politické strany - to jest sociální demokracie a strana lidová - dostaly na okraj propasti a téměř se nedostaly do Parlamentu. Ať si vedoucí představitelé těchto stran sami zhodnotí, proč k tomu tak došlo. Nicméně sešel jsem se s vedoucími představiteli všech devíti parlamentních subjektů, a zeptal jsem se na jejich představu o povolebním uspořádání. Víte, co mi řekli? Pane prezidente, s námi nikdo nechce jednat. A to mi říkali všichni. A to je přece nesmysl. Znamená to tedy, že pokud s vámi opravdu někdo nechce jednat, tak vy sám za ním musíte jít, nesedat jako panenka v koutě, a jednání může začít i z vaší iniciativy. A mělo by to být jednání, které se bude týkat jak programových, tak personálních kompromisů, jak je v politice zvykem. Myslím si, že návrh programového prohlášení Babišovy vlády je pro takové diskuze docela dobrým výchozím materiálem. Když mluvím o Babišově vládě, chtěl bych poznamenat, že jsem dostával moudré rady, které mi říkaly, nejmenujte Baibišovu vládu dřív, než Babiš získá v Poslanecké sněmovně důvěru. Ale to by reálně znamenalo, že po týdny, možná dokonce po měsíce tady povládne Sobotkova vláda v demisi, a to si snad proboha nikdo nepřeje. Nechci vás strašit Belgií, kde jednání o vládě trvalo dva roky. Myslím si, že během několika málo měsíců se podaří mít zde vládu s důvěrou Poslanecké sněmovny, a nebude-li úspěch hned v prvním kole, vytvořím časový prostor pro důkladná jednání politických partnerů tak, aby snad někdy v únoru se uskutečnil druhý pokus, který již může být úspěšný.

Nezapomeňte, že v politice jsou dva extrémy. První je pokus obklíčit vítěze voleb, vytvořit proti němu jakousi pseudokoalici těch méně úspěšných a izolovat ho. Druhý extrém, vítěz zašlape do země všechny poražené a vládne sám. Myslím si, že z hlediska demokratických procedur je dobré usilovat o to, aby se žádný z těchto extrémů neuskutečnil a aby politické strany spolu jednaly a ty, které se dohodnou, vytvořily patrně menšinovou tolerovanou vládu. Závěrem této části bych chtěl potěšit občany a nepotěšit politiky.

Občas slyším hlasy, že bych měl vypsat předčasné volby, což mi ústava v některých situacích umožňuje. Chci naprosto jasně říci, že to nikdy neudělám, protože předčasné volby několik měsíců po řádných volbách by byly výsměchem občanům, kteří šli k řádným volbám a volili tak, jak volili. Občané rozdali karty, a politici musí umět s těmito kartami hrát. Občany nemůžete vyměnit, ale můžete vyměnit politiky, proč ne. Někteří z nich možná skončí v opozici, a jak napsal Rudolf Bechyně, starý sociální demokrat za první republiky - suchá je skýva opozice. A já dodávám, tato skýva někdy není ani posolená.

Takže nepřeji nikomu, aby skončil v opozici, ale na druhé straně demokracie samozřejmě určitou opozici v Parlamentu vyžaduje, a ať si každý sám rozhodne, zda takovou opozicí chce být. Věřím, že nedojde k tomu, že se budeme obviňovat z toho, že výsledky minulých parlamentních voleb byly zmanipulovány zahraničními rozvědkami. Je to ubohé, je to trapné a je to urážející. Volby byly svobodné a jsem rád, že i Bezpečnostní informační služba vydala prohlášení, kde konstatuje, že k žádnému takovému ovlivnění nedošlo. Jsme svobodná země se svobodnými občany. A dnes už si můžeme říci, že jsme i úspěšná země. Před dvěma lety jsem vám řekl, že skončila blbá nálada. Dnes vám říkám, že se nemáme za co stydět a že je mnoho věcí, na které můžeme být hrdí. Takže zdvihněme hlavy a buďme sebevědomými lidmi, kteří spoléhají na svůj zdravý rozum a nedají se manipulovat, ať už údajnými zahraničními rozvědkami, nebo zejména českým tiskem a Českou televizí a dalšími médii. Spoléhejte na vlastní rozum. A já mám pro to své heslo, které jsme vám už jednou říkal. Věřím, že zdravý rozum zvítězí nad závistivou hloupostí.

A nyní mi dovolte, abych připil na vítězství zdravého rozumu, na úspěch České republiky a na úspěch nás všech.Šťastný a veselý nový rok

78 komentářů :

 1. Jediný český politik státnického formátu (i s velkými chybami).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A které velké chyby má, ty mudrci! Je to frajer, sekáč a statečný člověk, že se šmejdama nepáře. Představ si, že by mektal dokola demmokratičké přičipy, demokracie a evropské hovnoty!

   Vymazat
  2. Ty chyby jsou spíš "chyby", výborně opečované lepšolidní sebrankou.
   Pro mě Zeman žádnou důležitou chybu nemá. To, že s ním ne ve všem úplně souhlasím, žádná chyba není.
   Nikdo místo něj dnes není.
   Vláďa z Brna

   Vymazat
  3. 21:28
   No to je podobný žvást jako že dnes v Německu není nikdo místo Merkelové.

   Vymazat
  4. Jo to říkají i jeho příznivci, je dobrej budu ho volit, ale ty některý řeči by si měl odpustit. Jenomže si neuvědomují že jenom papouškují to co tvrdí jeho nepřátelé. Naopak nenechat se v ničem omezovat, to je ta správná parketa, když se jednou necháš omezit tak ti ve finále zakážou dejchat. Sám je natolik inteligentní a rozumný, že ví co dělat. Že si z nich dělá srandu? No když mu to vždycky tak krásně sežerou a opět si šlápnou na ty samý hrábě? kdo by odolal. Aottj.

   Vymazat
  5. 21.32 Tak řekněte kdo podle vás je. Kdo z protikandidátů na prezidenta nebo i mimo ně.

   Vymazat
  6. Zdravý SELSKÝ rozum se vždycky říkalo! Tomu přívlastku SELSKÝ se pan prezident, ten těžkej frajer a nejlepší politik v zemi České, ve svém projevu důsledně vyhýbal, jakoby se bál připomenout název toho filmu o způsobu Babišova podnikání. Že by obava z provazu v domě oběšencově?

   Vymazat
  7. 21.32 Stále čekám...

   Vymazat
  8. "Občany vyměnit nelze, politiky ano" - Zlatá
   slova našeho moudrého pana prezidenta! Měli bychom mu vyhovět a začít s výměnou u něho!

   Vymazat
  9. 14.59 navrhněte kým!

   Vymazat
  10. "Kým?" - Možností máme 9 na výběr. Tenhleten
   případ sice zachránil prezidentský úřad před Šláfenberkem, ale dnes už je na tom stejně jako Jeho Knížecí Jasnost tehdy. Mezi ostatními kandidáty jsou lidé, kteří už
   dokázali organizovat velké kolektivy bez trapného šafářského mávání holí na svěřeném dvorečku. Bimbo selhal, má už stejnou úroveň jako novináři, kterým nemůže přijít na jméno. Oni i Zeman kopou do Sobotky stejným způsobem, užívajíce obdobně vymyšlené, vylhané fakty.

   Vymazat
  11. "...se šmejdama se nepáře." - Zaměstnal je ve své kanceláři, aby je měl na očích (a opatroval jako oko v hlavě!).

   Vymazat
 2. "Drahoš: Jediná inovace v Zemanově projevu je hrozba pěstí"
  Ten člověk se samou záští úplně zbláznil.Zajímalo by mě jak by takový projev on sesmolil a čím by nás natchnul.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahoš je hnusný šmejd, neumí nic jiného než kritizovat a ostouzet, sám nepřijde s ničím a ani přijít není schopen.
   Dělá ostudu Akademii věd.

   Vymazat
  2. 19:52 Drahoš mi svými projevy připomíná Macrona. Ten také dokáže mluvit půl hodiny a při tom neříct nic. Žádná ryzost myšlenek, jen samé "umělohmotné" fráze.

   Vymazat
  3. Navíc ten projev pronesl bez papírku, ez kreativců, akorát mu měli trošku zapudrovat obličej, aby nebyl tak bledý, Makron utrácí měsíčně za makeup statisíce, tak by Zemanovi mohli trošku před projevem tu fasádu vylepšit. On to dělá schválně, to je jasné, ale měl by dodržovat určité stanardy.

   Vymazat
  4. Ten mejkap udělal Zemanovi pod nosem knírek! Takový elegantní, bílý a udělal ho sympatickým natolik, že jsem přemýšlel odkud to znám? No jasně - už vím! Francouz! Ne Macron, ale ten herec co letos umřel! -
   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/sites/default/files/styles/file-video_16x9/public/2000764-rochefort.jpeg?itok=mpY8DfaD

   Vymazat
  5. Člověk si musí položit otázku, jak něco takového mohlo pracovat na AV.

   Vymazat
 3. Projev neměl chybu, tleskám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně že projev neměl chybu, a aby udělal radost svým nevoličům tak jim přátelsky pokynul pravicí a vlídně se na ně usmál. To zase bude zuřivého řevu s pěnou u huby a krhavýma očima. Pitomci všech regionů spojte se, jenže vám to stejně bude platný jak mrtvýmu zimník. Normálním lidem jste k smíchu. A o tom to je.

   Vymazat
  2. Projevy jsou pro ty co maji onech povestnych 80 IQ to jest ze se jiz trefi do pusy se zmrzlinou. Ti pod onech 80 se stale trefuji do oka . Kam se trefujes ty ?

   Vymazat
  3. 21:55
   Tak už chápu,proč ten sabesdekl pořád tak mele až mu tupé nadskakuje!!!!:-D

   Vymazat
 4. Současný pan prezident Miloš Zeman nemá asolutně žádnou konkurenci. Dobře to musí vědět i jeho oponenti. Pokud ne, tak jsou debilní, nebo Horáček.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:19 - Hele, papoušku, přečti si pravdu o socialismu u nás! Začni se samostudiem, aby jsi příště vynikl:
   Výhody:
   • Všichni měli práci.
   • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny.
   • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat.
   • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi.
   • Levné a všem dostupné úvěry.
   • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu).
   • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití.
   • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování.
   • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1 Kč.
   • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené, seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes, kdy hodně lidí a dokonce i dětí umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi.
   • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dět, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních.
   • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci.
   • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech.
   • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali.
   • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých.
   • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny.
   • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu, respekt a úctu, měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali.
   • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni, měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů.
   • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně, tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil.
   • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes.
   • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet, přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování a tudíž nebylo úniku do anonymity.
   • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy...
   • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit.
   • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna.
   • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale třeba si uvědomit, že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách, velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné).
   Nevýhody:
   • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče...
   • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží.
   • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží, které jsme neuměli vyrobit.

   Vymazat
  2. Vytři si s tou tvou rudou tapetou prdel.

   Vymazat
  3. Tohle jsem už několikrát četl a vždy je mi z toho smutno, že lidi z hlouposti skočili západní propagandě na špek, neboli jak říká pan Pjakin "Sýr zadarmo je jen v pastičce na myši". V každém případě je tento článek třeba lidem předkládat co nejčastěji i když budou někteří pisatelům nadávat do rudohnědých sviní. Ona pravda, jak se říká, nakonec jako olej ve vodě, vyplave na povrch.

   Vymazat
  4. 23:03
   Ty zkurvysynu,tebe nikdy nenaučil mluvit slušně??!!!!

   Vymazat
  5. 23:09
   Pravda vyplavala na povrch už v roce 1989. Nikdo o ty vaše rudé kraviny dávno nestojí.

   Jaké propagandě, čuráčku? Kde? Kdy? Jak? Čím? Nebudeš doufám rozporovat, že jste vy, rudé svině, jste měli na veškerá média, kde by mohla nějaká propaganda probíhat, 100% monopol? Lidé vaší zadrátované totality měli jednoduše plné zuby. Taková je pravda, smiř se s ní.

   Vymazat
  6. Jiný srackotlacky tě ty mamrde z hnid a phuhu uASSacfilcky nenaučili

   Vymazat
  7. Tomu ošklivému kačátku z 23:21, taky jsem někdy sprostej kór když nemám pravdu, pokud nevíš která bije, tak si znova přečti ten příspěvek "Socialismus" znova a znova a znova, tčeba se ti rozbřeskne. Já to ještě dobře pamatuji a nemám vymytej mozek.

   Vymazat
  8. 23:52
   Lidi vás poslali do hajzlu, ty rudý "mozku" a nechtěj o vašem skvělém socialismu ani slyšet. A ty teď už jen můžeš leda brečet do polštáře a mlátit do něj vztekle ručičkama. Nic s tímto faktem nenaděláš.

   Vymazat
  9. 1:41
   Ty tvý uASSacky predpoklady ti tady nikdo nezere ty hnido z hnedophuhu!!!!

   Vymazat
  10. 23:12 + 23:52 Nedivte se mu, že se tak vzteká. Mluví pořád sprostě, tak mu Jéžíšek nejspíš hovno přines.

   Vymazat
  11. 2:54
   Zřejmě máte pravdu:-D
   A to HOVNO MUSELO BEJT POŘÁDNÝ,TAKŘKA MADE IN uASSacky lzidozumpy!!!!:-)

   Vymazat
  12. 3:00 Ty si voprav to "R" konečně. Nebo ti Šelomov jako každý škudlivý vobřezánek odmítá přispět na novou klávesnici?:)

   Vymazat
  13. 8:57
   Tobě nekoupí strejda z Fuckingtownu ani nový tesilky,pořád máš ty jedny prochcana!!!!!:-))))
   Takže si jdi sehnat něco teplých do držky a nesmrd tady GRAMOFONE vzniklej z šutru a cihly!!!!;-DDD

   Vymazat
  14. 9:42 Nač by mi byly? Já nechodím škemrat na šelomí ambasádu o votrávenou ruϟϟkou pěnu do koupele jako ty, celej den se válím v hedvábnym županu jako baron Ungern, popíjím gruzínský koňáček a dělám co si zrovna umanu, rudý prde ... :D:D:D

   Vymazat
  15. 23:09 Ano, je to smutný příběh. Ale je třeba říci, že převrat řídili odborníci. Když vás někdo obehraje v kartách, tak je to také jen vaše blbost. To po čem lidé tenkrát toužili, dneska představuje pár krámů, které se dávno válí v koutě a nemají vůbec žádnou cenu. Domorodci dostali svoje korále a přišli o všechno, co mělo nějakou cenu.

   Vymazat
  16. 10;96
   Ty a koňak????
   Leda vlastní moč,hulihovno!!!!
   A uASSacky okupant ambasy tě ty podelanej tesilovej chudáků vyhodili zavrenejma dveřmi,takhle strašne totiž nesmrdi ani rasuv pytel,jak smrdis ty,pornozdechlino!!!!#:-))))

   Vymazat
  17. 2:54 On nemá Ježíška ale černýho teplýho santa clause.

   Vymazat
  18. 11:34 Zajeď šelomí pšouku, co se pravidelně vysouvá z lejnolíhně škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem :D:D:D
   Expertům trvalo pět minut zjistit že jsi jen prd detekovatelný pouze spektrometrem umístěným v těsné blízkosti Putlerovy prdele ...

   Vymazat
  19. 12:46 To je pravda! Den co den prochází opakovaně tesilkama tohodle šábesdekelníka:) - http://iks2010.info/?p=129156

   Vymazat
  20. "Když vás někdo obehraje v kartách..." - Kolik zkušeností s kartami máte? Tedy kromě Zelený louky. Třeba v Plátýnku (Gotes) je bankéř vždy ve výhodě a sedí-li tam profík, nemají amatéři nižádnou naději, že odejdou domů v kalhotech. A když se to udělá milionkrát větší a prožene se to počítačema, tak se to jmenuje Kupónovka a to je teprve TÓČO, malí akcionáři plačte!

   Vymazat
 5. takže:
  1)máme nejnižší míru nezaměstnanosti
  2)máme nejnižší míru chudoby
  3)máme jeden z nejvyšších ekonomických růstů
  4)máme jednu z nejnižších zadlužeností
  5)jsme jedna z nejbezpečnějších zemí na světě
  6)moc ke stěžování toho není
  7) měli bychom být hrdý a sebevědomý národ.

  Toto vše říká jasně sám pan milovaný prezident. Ale co to? Zdejší sebranka postbolševických frustrátů tady stále kvičí jak se prý máme zle. No nejsou trochu na hlavu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:19
   Vypichnul jsi to báječné,bravo!!!!!:-)
   Ale,že je tady taky spousta nedostatků jsi nějak vypustil....inu objektivity ala Česká televize!!!:-DDD

   Vymazat
  2. Všechny tyto obecné ukazatele neznamenají, že nemáme bezdomovce, chudé, důchodce v nouzi, zadlužené pod exekucí, nedostupné bydlení ..., že ty skvělé parametry v upadající Evropě, při zašantročeném národním majetku, dříve neexistující zadluženosti státu i obyvatel, úpadku technické úrovně výrob, technického rozvoje a technické odbornosti, znamenají cokoli víc, než že se za konjuktury neděje nejhorší. Běžte a vysvětlete to těm, kterým se nikoli jejich zaviněním nedaří. Nechme stranou, kde všude mluví zbraně, nechme stranou i to o čem mluvil projev, třeba nepřímo, že nám hrozí a proč. Pochvalme si skvěle fungující, upadající, dravčí kapitalismus.

   Vymazat
  3. 21:24
   S tímto projevem a popisem situace můžete z fleku kandidovat na presidenta. Uvidíme jak mezi lidmi uspějete :-D

   Vymazat
  4. Český kap. parlament26. prosince 2017 22:31

   20:19 - Takže, Ty anonymní blbe, toto si pamatuj:
   Parlament ČR se dělí na Poslaneckou sněmovnu a Senát. Obě složky předstírají a obelhávají nás, že máme demokracii. Za to na ně platíme neskutečné peníze z našich chudých daňových kapes.
   Poslanecká sněmovna je něco jako kojenecký ústav pro podporu a vývoj politických dobrodruhů a politruků. Tito nám časem nekontrolovatelně „demokraticky“ vyrostou na politrucké dinosaury a superdinosaury.
   Senát je jakýsi apendix, reziduál - tudíž zbyteční úřad a odkladiště pro zasloužilé politrucké dinosaury a superdinosaury, pokud už nemají své bohaté poslanecké koryta v české sněmovně nebo v europarlamentu. Slováci nemají Senát a vůbec jim nechybí! Proč asi?

   Vymazat
  5. 10 velkých hříchů českého kap. parlamentu26. prosince 2017 22:35

   20:19 - Zde máš, blbe, zrní k žrádlu. Pomalu přežvykuj a uč se. Až pak vylez na veřejnost.
   • www.novarepublika.cz/2017/09/zprava-o-stavu-demokracie-v-cechach.html#more
   1. Schválení církevních restitucí, navíc s pomocí odsouzeného poslance, v jejichž rámci dostaly majetek i náboženské společnosti, které v Československu před r. 1989 neexistovaly nebo nepůsobily..
   2. Zákon Solar baron Act nadiktovaný poslancům zainteresovanými „podnikateli“, který zavedl pravidelné státní dotace soukromým výrobcům elektřiny a pro stát vyšší výkupní ceny elektřiny ze solárních zdrojů než jsou prodejní ceny spotřebitelům.
   3. Protiústavní zákon o exekucích zavádějící vymáhání práva soukromými osobami s právem zisku a umožňující exekutorům zabavit při výkonu exekuce věci jiné osobě než dlužníkovi.
   4. Protiústavní zákon o vstupu úředníků do obydlí bez povolení soudu za účelem kontroly topenišť.
   5. Protiústavní zákon o vstupu do obydlí policíí bez příkazu soudu za účelem hledání legálně držených zbraní.
   6. Protiústavní zákon omezující zakládání politických stran a diskriminující činnost malých mimoparlamentních stran.
   7. Protiústavní zákon umožňující úředníkům (ČOI) vstup do uzavřených obchodních prostor i násilím bez povolení soudu a v nepřítomnosti majitele.
   8. Protiústavní zákon umožňující úředníkům (ČOI) vystupovat při kontrolách pod falešnou identitou.
   9. Protiústavní vysílání jednotek Armády České republiky do zahraničí na dobu delší než 60 dnů.
   10. Schválení dohody CETA (liberalizace obchodních vztahů EU a Kanady), která umožní nadnárodním korporacím žalovat státy i celou EU a nadřadí zájmy a zisk korporací nad zájmy i legislativu států (náhrada za odmítnutou TTIP).

   Vymazat
 6. Slava ceskemu presidentu Zemanovi, ktery svoji statnickou proziravosti podporil naseho oblibeneho
  presidenta Trumpa !

  Cesi volte za presidenta Zemana znovu a nikdy, nikdy, nevolte zadneho vitace, nebo budete mit tak posrane Hradcany, jako je dnes - kdysi muj Hillbrow v Johannesburgu.
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN ! AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !
  Zachrance Ameriky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi blb a opice ozrala a neznala .Zdravi censor z Haretzu Stejskal tvuj kamos vole Hovnocuci

   Vymazat
  2. 20:48 - Hele HOVNOcuci, nevíš, že máš zaracha zde psát ty své blbosti?! Jdi do perdele i s tým svým "emerickým" bublifukem zvaným Trumpeta! Zmiz a už se neukazuj!

   Vymazat
  3. Blbost! PPT nechce mít s kremlovorskými agenty nic společnýho ...bude je bombardovat! Bombing Iran, bombing Khujlostan ...

   Vymazat
 7. Jsem 10 let ve starobním důchodu a "výroční" projevy presidentů jsem poslouchal s předky od dětství... ale tohle byl NEJLEPŠÍ A NEJMOUDŘEJŠÍ PROJEV NAŠEHO PRESIDENTA. Jak říkají Židé, tečka.

  OdpovědětVymazat
 8. Velká škoda, že se uzakonila přímá volba prezidenta. Promluvil prezident lůzy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:14 - Přímá volba prezidenta je vždy lepší, než volba sněmovnou. Konečně skončilo kupčení s hlasy úplatnými politrukmi a odevzdávání igelitek s penězí na záchodě!

   Vymazat
  2. 22:14 Máš pravdu pravičáci jsou největší lůza.

   Vymazat
  3. 22:14 ČSSD je pravice? Kdo nadělil Bakalovi OKD?

   Vymazat
  4. 0:35 - ČSSD není levice, ale obelhává voliče. Je pravice! I proto po zásluze chcípá!

   Vymazat
  5. 22:14 Není na světě člověk ten, co by se zavděčil všem. Asi tak.

   Vymazat
  6. Teď vás v Praze přehlasujeme . Prezidenta volí národ ! :-)

   Vymazat
 9. 22:14
  Pozvracel se eurouASSacky trotl!!!!

  OdpovědětVymazat
 10. 21:53... Zase jsi sezral nejake lepidlo ty odpade ?
  Vrat se , az to z tebe vyprcha.

  22:55... Ja byl sem poslan na dulezitou osvetovu cinnost ! Chodim vyprazdnit obsah svych strev mezi tvoje indoktrinacni "jahody" v tve globalisticke zahradce ! Tesi me, ze me poznas i kdyz se nesmim podepsat.
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP , ty sorosuv hemeroide !
  A AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN , JEHO KAMOS !

  OdpovědětVymazat
 11. Zdilejte se mnou radost ! Stal jsem se zarazenou osinou v myslicim ustroji (v rektalu) vsem globalistum, Antife, NWO, atd.
  Jsem OSOBNOS - je mi nadavano v anglictine, spanelstine a cestine !
  Trumpova agenda vyhrava na celem svete ! Amerika je zachranena a Evropa bude take !

  Prazska kavarno , chystejte se na pracovni urad !
  Vase pozice dostanou v Cesku ti lide, kteri sympatizuji s nasim oblibenym presidentem Trumpem !
  DO YOU UNDERSTAND ? Verstehen ? Lo entiendes ?

  OdpovědětVymazat
 12. Pane prezidente, přeji vám ještě dalších pět vánočních projevů.

  OdpovědětVymazat
 13. Projev "presidenta" německé polokolonie kapitalismu, židomila, který by možná rád řekl něco jiného, ale nemůže.
  Přesto všechno ho budu volit, jako z nouze cnost, co by jednookého, mezi slepými král.

  OdpovědětVymazat
 14. Pěstičkou si jasně řekl o znovuzvolení. Příště bude třeba vyplazovat jazyk nebo ukáže hambatou prdel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:39 Drahošu, tu pěstičku si strč do řiti. Neumíš něco svého ?

   Vymazat
 15. Dluhoš, to je okresní přebor.

  OdpovědětVymazat
 16. 11:02
  Děláte za něj(Zemana)kampaň? Se řekne.

  OdpovědětVymazat
 17. "Miloš Zeman i v letošním poselství hýčkal české předsudky. Jen díky nim se totiž může už za chvíli znovu stát prezidentem. A tak jsme byli znovu svědky laciných útoků na všechny, kdo se nemůžou bránit. Zemanova nekampaň je v plném proudu "
  Skvělý článek(Vánoční poselství prezidenta zbabělců)od Petra Bittnera.
  http://denikreferendum.cz/clanek/26770-vanocni-poselstvi-prezidenta-zbabelcu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demokracie je o tom, že si národ zvolí toho, koho chce, a jestli to udělá díky předsudkům nebo z jiných důvodů, může být vám, všichni vy pravdoláskaři a hlásači té jediné správné cesty, naštěstí úúúplně jedno!
   Dojímá mne snaha cpát furt národu, co si má myslet a co má dělat!
   Jděte s tím někam, vy spasitelé lidstva, lidi mají svůj rozum a žádné mudrce k tomu nepotřebují.

   Vymazat
  2. 17:51
   Přečtěte si prosím prvně celý text autora a potom kritizujte nebo se rozčilujte.

   Vymazat
 18. Milouši, snad jen s výjimkou prokleté katolické církve ,
  dobrý přípitek*

  OdpovědětVymazat
 19. Ransdorf, blahé paměti, říkal, že Zeman vůbec není levičák. Znal jej. Vyplývá to i z jeho projevu. Začal : "Je dobře, že máme nízkou nezaměstnanost. Ale stále ..." ... a teď bych čekal poukázání na žebrácké mzdy, které nestačí ke slušnému životu .. Třeba v Babišově Vodňanské drůbeži, nebo v jiných firmách současného premiéra... Jenže on si musí kopnout do nejchudších, co berou těch 2 nebo 3 tisíce životního minima. Tedy to, co on prožere během jednoho odpoledne při výletu do krajů. Prý.." Ale stále je zde skupina lidí, kterým říkáme nepřizpůsobiví. Mluvil jsem nedávno s novou ministryní práce a sociálních věcí a shodli jsme se na tom, že je třeba omezit sociální dávky těm, kdo odmítají nabízenou práci." Darmožrout a parazit Zeman, který nikdy v životě nedělal pořádnou práci, vůbec nezná realitu. Sám jsem se dva roky před možností jít do předčasného důchodu octnul na pracáku. Jako absolvent VŠ jsem musel vzít práci v dělnické profesi za pár šupů, protože bych jednak zůstal bez peněz (končila mi podpora a jako ženatý člověk se zaměstnanou manželkou jsem neměl nárok ani na to minimum) a dokonce bych si musel - z manželčina platu - platit i zdravotní a soiciální pojištění, protože by mne při odmítnutí práce vyřadili z evidence. Bajky o lidech neustále odmítajících nabízenou práci jsou mimo realitu. Že nemohou sehnat třeba řidiče náklaďáků nebo svářeče.? Lidé bez řidičáku a svářečského průkazu to nemohou dělat a málokterý podnik je ochoten jim kurzy uhradit...
  Raději budu volit některého z ostatních pravičáků, kteří nepředstírají levicovost jako Mstivý Dědek z Vysočiny! S jednou výjimkou - Topolánek. Jenže ten se snad do druhého kola nedostane,,,,

  OdpovědětVymazat
 20. 17:31
  Díky za racionální a střízlivý názor,který je podepřen sociální zkušeností a realitou života pracující třídy a běžných občanů.

  OdpovědětVymazat
 21. Zeman, Zeman, Zeman - ANO - NE. PŘEDHOĎTE VOLIČŮM NĚKOHO LEPŠÍHO A BUDE PO ROZČILOVÁNÍ. Jako třeba pan Martin Fendrych se může uvztekat nad vánočním projevem Zemana, kleje na rudé až je sám z toho rudý, prská až je z toho vzdutý a pšouká své výmysly až je z toho překročení hranic metanu v ovzduší. Také jeden z praporřečníků diktatury kapitálu, toužící zaprodat cokoliv, jen když to hodí.
  A ten nářek toho vysokoškoláka bez práce, co chtěl předčasný důchod. A co mají říkat ti, co naopak, aby se uživili, museli dělat třeba až do 80 roků - neb jako starodůchodci a bez penzijní valorizace zůstávali nad propadlištěm života. Ale byla to Zemanova nebo Havlova vina, kdo stál u základů převratu do sociální nespravedlnosti, do diktatury kapitálu? To označení doby nemá s Marxem či komunismem nic společného, to je konstatování faktu, že peníze rozhodují naprosto o všem a peníze, to je kapitál. Za peníze si koupíte politiky, úředníky, advokáty, lékaře.....i dělníky a kapitál ještě přidá "chléb a hry", třeba šašky, jako je jistý Fendrych Martini, ale moc šašků, až na ně pomalu nestačí daně plátců - zaměstnanců..

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.