Reklama

pondělí 18. prosince 2017

PROTI POLITICE STRAHU! (z Ruska?) Trapas sluníček

Radim Valenčík
18. 12. 2017          
Během demonstrace tzv. "levicových" aktivistů při příležitosti setkání zástupců skupiny politických stran "Evropa národů a svobody" (v mainstreamových mediích nazvaném "setkání lídrů evropských protiimigračních stran") se potvrdilo následující:


1. Jedním z nejúčinnějších nástrojů současné globální moci, je demonstrativní používání dvojího metru, a to v nejrůznějších podobách.
2. Kdo nemá trpělivost a odvahu pochopit, jak současná globální moc funguje, stává se její obětí, začíná jí přisluhovat, aniž si to uvědomuje, dokonce má pocit, že činí něco záslužného.
3. Postupně se zapouzdřuje, ztrácí schopnost nadhledu a uvažování v alternativách; ti zvlášť úspěšní v tomto směru jsou pak současnou globální mocí protěžováni, aniž by byli schopni reflexe role, kterou přijali.
4. V důsledku rozpadu jádra současné globální moci (což se projevuje např. hybridní občanskou válkou v USA) ztrácí globální moc svůj vliv, stále zřetelněji se projevuje její destruktivní role, lidé v řadě zemí (a můžeme být hrdi na to, že u nás jsme v popředí tohoto procesu) si začínají podstatu mechanismů fungování současné globální moci uvědomovat a ač různého politického či náboženského přesvědčení se začínají sjednocovat.
5. To, co se mainstreamová media sloužící současné globální moci snaží vydávat za "rozpolcenost" či "rozdělování" lidí v naší zemi je ve skutečnosti proces postupného a historicky zřídkavého sjednocování lidí, tentokrát proti zlu a rizikům hrozícím ze strany současné globální moci, kde se nepočetné skupiny těch, co z různých důvodů globální moci podlehli, dostávají do izolace (a s pomoci mediálního mainstreamu to vydávají za "hrozbu pro naši zemi").
Nádherně to pomohl ilustrovat Jiří Dolejš zveřejněním fotek z demonstrace (mj. s úvodním textem: "Ještě několik fotek z protestů proti konferenci evropských xenofobů v Praze"):
Hlavní heslo:
"Proti politice strachu!"
Tyhle převážně nevědomé poskoky současné globální moci pod vlivem akceptování politiky dvojího metru a následného zapouzdření se ani nenapadne, že každodenně, masívně, intenzívně až hystericky jsme mediálním mainstream strašení Ruskem, že to je skutečná a současně absurdní politika každodenní a masívního zastrašování. Ale proti té se naši "levicoví" aktivisté neozvou. Svou "statečnost" projevují tím, že útočí na ty, kteří se současné globální moci vymkly z pod kontroly a začínají hledat odpovědi na palčivé otázky dneška.
Ať každý posoudí, co je větší nebezpečí, zda migrační vlny vyvolané cílenou destrukcí zemí, jako Libye a Sýrie a následnou ochranou i podporou ilegální (a kontaminované) migrace, nebo Rusko, které má zlomek vojenského potenciálu USA, natož zemí NATO. Mj. Rusko může dnes úspěšně vojensky a z čistě vojenského hlediska zasáhnout jen tam, kde má naprosto zásadní a dlouhodobou podporu místního obyvatelstva ruského původu, což není případ ani Pobaltských zemí, ani naší země.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5278-proti-politice-strahu-z-ruska-trapas-slunicek.html

50 komentářů :

 1. Nakonec bude pravdou,ze kto bude spojenec s Ruskem,vyhne se valce...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkuste navrhnout,abz pan docent tuto větu napsal a uvidite,že velky popisovatel dění se toho nikdy neodváži.ON totiž jen popisuje co už všichni sami víme,ale má strach dat dát jakékoli slovo do pranice,ovšem mohu se mýlit,že ano,,..NEBO SNAD NE?

   Smazat
  2. Naprostý souhlas s anonynem 12:09!!!!

   Smazat
 2. Jiří Dolejš pohřbil KSČM přál bych mu chudobu a práci za minimální mzdu bývalý volič KSČM.

  Co bude dál?:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vnucovani-migrantu-do-Ceska-Pripravme-se-na-cokoliv-sokuje-Babis-A-je-zde-dukaz-ze-je-to-vazne-516701

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezpartajní komunista19. prosince 2017 0:01

   23:21 - Souhlas! Ano, oportunisté a politický superdinosauři Filip, Dolejš, Kováčik, Ransdorf a Konečná pohřbívají KSČM.
   Proto jsem také vystoupil z KSČM!

   Smazat
  2. Mně se líbilo, jak čété hnedka po nevýhře toho komunistického mlátiče do čela parlamentního výboru ihned neomylně oslovila Dolejše, co že oni na to a on autoritativně prohlásil, že už ho nominovat nebudou. A za dva dny už se rozhodlo, že ho nominovat budou znovu. Na tom je vidět, jak Jirka Dolejš přesně odráží mínění komunistických poslanců. Nijak. Jenom škodí. Proto je častým hostem v čété.

   Smazat
  3. 0:01 neházejte všechny do jednoho pytle, nadto si dovoluji podotknout, že pan Ransdorf už dávno není mezi živými (čas přítomný proto u něho není na místě), soudruzi švýcarští bankéři ho pomohli uštvat (kupodivu stejně jako u Miloševiče zabráněním přístupu k jeho lékům), neboť ohrozil jejich bankovní rozvahu, když se spolupodílel na pokusu o vyzvednutí nelegálního vkladu

   Smazat
  4. 23.21 Nedivím se, když tě nikde nechtěli za předsedu. To fakt nasere, Ukomunisto.

   Smazat
  5. Pan Dolejš patři do skupiny divesantů ve vedení komunistů,kteři zakazali přecedovi vytvořit pro stranu podobny web jako je zdejši NR a má v hlavě jedinou myšlenku a to jak snížit počet voličů komuny na NULU...

   Smazat
  6. 0:01 V tom seznamu máte chybu . Míla Randsdorf tam rozhodně nepatří .

   Smazat
  7. Dolejš je krtek havlárny v KSČM. Už je skoro u cíle a brzy bude moct hlásit splnění úkolu = pohřbení KSČM.

   Smazat
  8. 0:01 Ransdorf byl superdinosaur ty troubo? Umíš počítat dál, než do deseti?

   Smazat
  9. Ransdorf byl jeden z nejslušnějších lidí v ČR, byl podobný m.j. zakladateli české žurnalistiky Krameriovi, to znamená nehleděl na sebe a své požitky, ani své rodiny, ale na všechny lidi, na jeho budoucnost. Ale i díky své inteligenci a obrovskému přehledu v mnoha oblastech vědy, především historicko, politicko sociálním, byl až příliš vzdálen od běžných lidí a nebyl jimi pak většinou pochopen. Čest jeho památce! Karel z Plzně

   Smazat
  10. 13:01, 20:09 - Ransdorf byl politický superdinosaurus. Od r. 1990 byl ve vysoké politice v parlamentu ČR a nakonec v europarlamentu. Nasekal kopu průserů, (autonehody, prokázané neoprávněné pobíraní benefitů v Bruselu), které poškodily KSČM. Také byla podezřelá ta jeho aféra v bance. A aby toho nebylo dost chtěl revidovat i učení marxismu-leninismu! Asi měl toho málo na práci.
   Zde je link:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Miloslav_Ransdorf

   Smazat
  11. Ne, Míla Ransdorf mezi superdinosaury nepatřil. I proto mu nikdo z KSČM nepomohl ve věcech, kterým nerozuměl. Míla byl o 2 úrovně výše. PK2

   Smazat
  12. Jenže on na rozdíl od tebe užgryndanej čechomužiku není den co den nalitej a neschopnej fugovat bez nafetování prdy svýho lilPutího fýrera, on se v klidu živí jako právník v kterýkoiv civilizovaný zemi Západu :D:D:D

   Smazat
 3. Za koho kopeš soudruhu? Už na volbách ses podobnýma pindama podepsal. Opustím-li vás (KSČM) nezahynu! Ale opustím-li vás zahyneš!!! Zatím ještě volič KSČM!

  OdpovědětSmazat
 4. Ta demonstrace byla opravdu rozkošná. Nejvíc se mi líbilo, jak tam proti fašismu protestoval Štětina se svými přáteli, ukrajinskými Banderovci. Doufám, že si odpustili své oblíbené: "Heil Ukraina, gerojam Heil."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. štětináči se žádný agent nevyrovná: https://aeronet.cz/news/europoslanec-stetina-zpusobil-dalsi-skandal-mezi-rodici-studentu-gymnazistum-z-ase-promital-film-cloveka-v-tisni-o-dzihadistovi-samilu-basajevovi-z-cecny-a-vykladal-o-ruske-propagande/

   Smazat
  2. Nezlobte se na mne ale Aeronet je banda povedenych expertu kteri ty svy pitominy vytahujou jak kouzelnik kraliky z klobouku.
   Trochu jsem zkoumal sveho casu jejich zarucene zpravy ze sveta a bylo to k zasmani.Je to tak na urovni "zarucenych" zprav myho znamyho,Janka Oklamcaka .
   Mame svobodu informaci ale kdyz uz opotrebovavat oci tak ne ctenim Aeronetu! :-)

   Smazat
  3. Proti lidem, bojujícím za budoucnost EU bez teroristů a rasistů, paradoxně demonstrovali noví fašouni a hlupáci. Karel z Plzně

   Smazat
 5. Pan Valenčík se dostává do ráže ... "historicky zřídkavé sjednocování lidí..."! No - nekupte to!!

  Pan Valenčík "hrdý, že jsme v popředí toho procesu" ... ? On se nám rozehřál - úplně jako trouba!

  Díky redakci za ten červený vykřičník; jinak bych článek přeskočil v očekávání obvyklých Valenčíkových pitomin. Jenže tentokrát pan Valenčík sám sebe překonává: je stručný a úderný! Třikrát bravo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby se pan docent Válečník rozehřal jako trouba sypal by ye sebe návrhy jak pomoci občanům voličům a jejich NÁRODNÍMU PROGRAMU jehož konstrukce ,která se začiná na webu objevovat by měl projevovat alespon,když už nic alespon zájem a nehrát si na mrtveho brouka..

   Smazat
 6. Poměrně malý počet protestujících odpovídá relativní bezvýznamnosti Okamurova divadýlka.

  Ve Vídni přišlo dnes nastupující vládu s účastí FPÖ pozdravit cca. 5500 tisíc protestujících:

  http://derstandard.at/2000070620669/Demonstrationen-gegen-Tuerkis-Blau-Angelobung-Oevp-Fpoe-Regierung-Koalition

  https://diepresse.com/home/innenpolitik/5340249/Die-neue-Regierung-ist-angelobt-5500-Menschen-demonstrierten

  https://kurier.at/politik/inland/wars-das-mit-den-protesten-gegen-blau/302.653.332

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Záleží na úhlu pohledu. Já to vidím tak, že lid nešel protestovat, protože v mnohém s Okamurou souhlasí. A jít ho podpořit? To je při současné situaci a protiokamurovském tažení vo hubu. Proto nic tam, ani tam.

   Smazat
 7. Kapouští fašouni nazývají kdejakou lůzu a placené provokatéry za levici.
  Je to řízená dehonestace, šířena všemi pravicově fašistickými žumpami ve všech mediích, vlastněných velkokapitálem.

  OdpovědětSmazat
 8. Vážení diskutující, je jedině dobře, jestliže se někdo snaží o popisování a kategorizaci jevů kolem nás. Většina lidí totiž tápe a mnohé vůbec nechápe. To píši i s vědomím toho, že ne každý vč. mne musí vždy se vším z takového popisu souhlasit. A takové články by měly vyvolat i veřejnou debatu, ač poněkud jiného druhu, než která se často objevuje vč. některých ze shora uvedených příspěvků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan docent Valenčík je na webu znam jako velky popisovatel dění,ale všimněte si,že se nikdy neodvaži napsat jakykoliv navrh řešení,ačkoli se to od něho jako prý intelektuala očekává.Rovněž ignoruje vznikající Národní program občanů voličů a ačkoli mu to bylo na jeho webu už předkládáno boji se ho podporovat a přechazi ho v domnění,že se mu tak vyhne mlčením....

   Smazat
 9. S autorem Valenčíkem lze snadno souhlasit.
  A snad jen doplnit to, že hlavním zlem je samotná globální moc (Západu), která cíleně rozvrací jí nepohodlné režimy, ničí celé státy a jejich politickou infrastrukturu i kulturu, jejich ekonomiku a tradiční mezilidské vztahy. Tím vyvolává nejen chaos, ale i tu migraci, kterou nadto také řídí.
  Nedávno byla zveřejněna aktualizovaná bezpečnostní strategie USA. V ní byl vytýčen i cíl "America first", tedy A. über alles, a tomu odpovídající opatření.
  Co jiného než strategie a ideologie ýbrmečovství to je?!!
  Pan Man ten rys US ýbrmenčovství již popsal v knížce "To kdyby (tak) řekl Putin"!!!
  A těmto zapouzdřeným "sluníčkovým" komsomolcům to ne a ne docvaknout ...

  OdpovědětSmazat
 10. Akce vyhulených piratských smažek v čele s jebakama ozdobeným Bartošem a přihřátým huliperem Stropnickým, plus pár zblblych děcek.Ještě se mohli přidat ti prezidentští kandidati-kteři vyhrají tak tituly kokoti roku-lezbicke feministky-o jejich vagíny už nikdo nemá zájem-a zbytek buzerantu v čele s Krnačovou.Vskutku ti praví humanisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne nadarmo podporuji námí zvolení neomarxiste tu nejhorši spodinu naši demolované společnosti,mají za to,že bude dále rozšiřovat chaos a bojovat za polit.třidu Šmejdů,která chce neomarxismus proto,aby mohla svou diktaturou typu humanismu,která má přejít do diktatury islamistu terorizovat většinu a razit tak zvrácená hesla typu MENŠINA JE A BUDE VĚTŠINA...

   Smazat
  2. Akci našich hloupoučkých sluníček s "trochou" fašounú z ANTIFY organizoval muslim Cemper. Jejich(muslimů) snahou je nás pouze navzájem rozeštvávat a potom nás zabrat, ostatně jako celý blízký východ a severní část Afriky. Karel z Plzně

   Smazat
  3. 20:21
   Máte z pekla štěstí, že nejste hloupoučký a nenecháte se rozeštvat a zabrat.

   Smazat
 11. Souhlas. Všichni mají amok z pomyšlení, že by zmizelo ono "demokratické" klání stran. Proboha, co by ti politologové a partajní špičky dělaly.
  Přitom je zcela jasné, že globální ekonomický růst zajišťují velké nadnárodní firmy a utřinos nemá šanci, hraje se tu o nějakou hru zvanou demokracie.
  Ono partajnictví vzniklo po pádu Napoleona a v té době se nelítalo na Měsíc a nebyly počítače, Čína byla podřadná kolonie. Dnes je Čína světovou ekonomikou s vlastní filosofií a považuje euroatlantický svět za zaostalé magory. Jestli náš svět nepřehodnotí i tuto hru, budeme na periferii světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politická třida ŠMEJDŮ má plno práce vnutit občanům jejich neomarxismus,kde diktaturu dělníků a rolníků,která hyavarovala má nahradit svinská diktatura humanistů,kterámkápřejít do diktaturz islamistického teroru,aby si ti šmejdi zachovali svoji moc ukradenou volbami,kdy jejich oddily cenzury z dilny Čssd demoluji altenativu,která jediná píše pravdu.

   Smazat
 12. Mne tak ani moc nezajímají mlátičky z r. 1989, ale mlátičky současné doby. Bývají pečlivě ukryty za maskou vrahů, v černých oděvech gestapa a jsou pány nad životy lidí, když se jim znelíbí. Jsou to obdoby americké policie, která střílí černochy jako zajíce na honu. Mne už dávno nezajímají fízlové před r. 1989, ale fízlové po r. 1989. Nevím, jakou měrou jsou to titíž, ale jejich vybavení povahové a IQ bude stejné. Pane Cibulko, račte zveřejnit inovované seznamy agentů dnešní STB!
  Prosím, kdo se ještě vyzná, co je to pravice a co levice? U nás je to obzvláště komické, když za sociální spravedlnost bojuje ne soc. dem. ale oligarcha! Doufám, že občané nenechají bez povšimnutí současné snahy poslanců přeporcovat si rozpočet ke snadnějšímu rozkradení. Všímejme si diskutujících a pamatujme si to do nových voleb, abychom věděli, koho nekompromisně už jednou provždy poslat do kytek. A že by měla zmizet aspoň dvoutřetina parlamentu, nenechává myslící na pochybách. Ostatně sbor o 100 poslancích a senát se 30 je už na ČR dost velký luxus. Ten sbor chvastounů, kecalů, švejků a hlavně korytářů je nutné redukovat. Když chtějí se tak pro národ obětovat, co takhle za průměrnou mzdu a bez "náhrad". Slyšeli jste jediný hlas nyní při rozpočtu, aby byly platy a "náhrady" poslanců sníženy?

  OdpovědětSmazat
 13. ,,Soudruhu" Valenčíku,na rozdíl od vás jsem přesvědčen,že demonstrace proti politice strachu byla ÚSPĚŠNÁ.
  Proč překrucujete fakta a šíříte dezinformace ?
  Jste na obskurním a konspiračním webu a tady se to přece může...
  Demonstraci proti politice strachu organizovala
  koalice radikálně levicových a antirasistických skupin.Předložte důkazy o tom,že tyto radikálně levicové skupiny se jinak servilně a nekritičtí staví k zahraniční politice USA a vojenským intervencím pod hlavičkou NAto. Nemusím vám snad připomínat vyjádření vašeho milovaného Miloše Zemana v roce 2003 k vojenské intervenci do Iráku.
  Že demonstraci aktivně podpořila taky liberálně proevropská část veřejnosti je fakt.To na smyslu a významu celé demonstraci nic nemění.Mezi pravicovými liberály a radikální neparlamentní levici(RFK,QAS,Mladí zelení,Iniciativa Ne Rasismu!Socialistická Solidarita)logicky nepanuje
  na všem shoda.To snad dobře víte.
  Vás ani poslance za KSČM Jiřího Dolejše za radikálně levicové socialisty rozhodně nepovažuji.
  Vy jste rusofil a ultrapravičák nikoliv však levičák ! Dolejš to je zase takový umírněný sociální demokrat.Rozhodně NE Komunista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:53
   Souhlasím, jen s tím doplněním, že Dolejš je spíš "sociální" liberál.

   Člověk opravdu demokraticky smýšlející musí zatnout zuby a překousnout i přítomnost darebáka jako je Jaromír Štětina.

   Radim Valenčík je vulgární propagandista a denunciant, který plave s populistickým proudem jako smetí.

   Smazat
  2. Neurážej Valenčíka, pitomo. Nesaháš mu ani po kotníky. Co tu žvaníš o denunciantech či vulgárních propagandistech. Vždyť nejsi schopen nic z toho doložit. Jen exhibuješ svou duševní omezenost a charakterovou mizérii.

   Smazat
  3. Tady se nám sešli dva exempláře rádobylevičáků. Jestli váš protest proti politikům, kteří chtějí v Evropě méně diktátu korporátního fašizmu a víc suverenity a demokratického rozhodování považujete za levicový, tak usuzuji, že jen plácáte, ale o levici nevíte zhola nic. To jste se nepoučili z pádu minulého režimu? To jste si nevšimli, na čí stranu jste se postavili? Vždyť ty nadnárodní korporátky se musí blahem tetelit, když jdete "demonstrovat".

   Smazat
  4. Docent Valenčík se poctivě snaží hledat uplatnění levice v dnešním měnícím se světě, formulovat program a ukazovat na chyby a omyly. Vy dva, Kokotko a ten druhý, jste však snědli Leninovo hovno a teď kopete redakci NR i Valenčíka do kotníků. Víš nedosáhnete, vy duševní trpajzlíci! Hlavně že mátepři tom rudé čepičky, kalhotky a násadu od motyčky.

   Smazat
 14. 20:13
  Díky za názor.Naprostý souhlas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za co děkuješ? Uráží autentického levicového myslitele, dělníka drobné práce, na kterou se ti dva sprosťáci nikdy nezmůžou, a ty jim děkuješ? No to mě podrž....

   Smazat
 15. 23:12 mám tomu rozumět tak, že Jiří Dolejš má být "autentický levicový myslitel, dělník drobné práce..."? Nedomnívám se, a pokud by byl soudný, nezištný a obětavý, nebude se producírovat z prostředí a na účet KSČM, které svým vystupováním a snad i vnitřním vlivem vrchovatě škodí. Proto je také mainstreamem preferován. Je tak sebestředný, že svou ubohou roli nechápe? Nebo zaučinkovala nakládačka, kterou utržil podobně, jako zaúčinkoval útok nožem na Jiřího Svobodu? Ten alespoň ze své předsednické funkce odešel. Dolejš se zřejmě hodlá funkce držet, i když k volebnímu debaklu KSČM ve významné míře přispěl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezpartajní komunista a pamětník20. prosince 2017 6:42

   Souhlas! Dolejš není komunista! Je to jen bývalý prognostik z prognostické levo-středo-pravé partičky od Komárka. Poslouchat Dolejše je jako poslouchat zkrachovalého politického socánskeho výžirku Sralbotku!

   Smazat
  2. Bezpartajní komunista a pamětník to vystihl naprosto přesně. Je ostuda, že KSČM za sebe stále nechává mluvit toho slizkého Dolejše a tím jen ztrácí čím dál více kredit mezi komunisty a šanci získat pro komunistické myšlenky mladé lidi. Carlos

   Smazat
 16. Anonymní20. prosince 2017 16:04
  Proč Vám vadí právě Dolejš? On je člen KSČM, který byl stranou zvolen do místopředsednické funkce. Není snad jasné, že to co kráká, je názor KSČM? P.K.

  OdpovědětSmazat
 17. 17:44 nebyl zvolen stranou, ale sjezdem té strany a kdo má nějakou tu zkušenost, jak takové instituty chodí, ví své. Ta strana plným referendem rozhodla o svém názvu, sjezdem o Dolejšovi. Rozpor je snad každému myslícímu patrný.

  OdpovědětSmazat
 18. Anonymní21. prosince 2017 2:53
  Není náhodou sjezd vrcholným orgánem té strany, tedy strana sama? Z Vaší poznámky jsem pochopil, že „s tím máte problém“, ale tak to je. P.K.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.