Reklama

neděle 3. prosince 2017

Prozření v ukrajinské televizi: Rusko překonalo těžkosti a my jsme všichno "probendili"

Maxim Karpenko
3. 11. 2017      politnavigator
Rusko dokázalo čelit Západu a bylo s to reagovat na sankce vlastní výrobou, která nahradila dovoz. Ukrajina za tu dobu jen ztrácela trhy a ekonomický potenciál. Dopisovatel PolitNavigatora informoval, že ve vysílání televizní stanice NewsOne to prohlásil exministr dopravy Ukrajiny, bývalý poslanec Nejvyšší rady Jevgenij Červoněnko.

"Rusko překonalo těžkosti. To je fakt, není to propaganda - vydrželo ekonomicky a mnohé, dokonce co šlo z Ukrajiny, například motory nikolajevského závodu Zarja byly ve všech vojenských, turistických, osobních, nákladních strojích, na všech palubách Ruské federace, které létají, zaměnili. Nezadávají práci Motor-Siči, nahradili jeho produkci, postavili vlastní závody. Neposkytují zakázky lvovskému Elektronu, který nevyráběl jen televizory, ale nejlepší naváděcí systémy na světě, Putin musel postavit několik institutů a nedosahovali potřebnou přesnost. Ale dosáhli toho. A my jsme ztratili trhy, přišli jsme o všechno", bědoval Červoněnko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


42 komentářů :

 1. Kapitalismus je založen na vzájemné konkurenci, která tedy logicky vylučuje soucit a pomoc. Kapitalismus je založen na snaze o maximální zisk a tedy na úkor kohokoliv. Snahou kapitalismu je dostat z lidí co nejvíce peněz a to jakýmikoliv prostředky, které jsou jen částečně omezeny zákonem, přičemž například zneužití nouze a náhlé potřeby ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, že poptávka je vítaná. V tom to spočívá, přece. Cena tak vzroste. Ježíš by se asi divil.

   Smazat
  2. Bůh to tak chce, jinak by to nedovolil a Satan je ten, kdo tomu brání.

   Smazat
  3. Jen je teda blbý, že lid trpí.

   Smazat
  4. Na druhou stranu ale, kapitalisté se mají dobře. Slyšel jsem, že jednomu procentu nejbohatších už patří jedna polovina veškerého majetku lidstva. Zatím jen jedna.

   Smazat
  5. Protože kapitalisté dřou jak koně a ostatní se jen flákaj.

   Smazat
  6. A tak se možná alespoň jeden z vás čtenářů nebude divit tomu, že vesmírné civilizace trestají jakýkoliv náznak kapitalismu smrtí, protože jde, podle nich, o největší zlo.

   Smazat
  7. Jde o vývojovou věc. Lidstvo přirozeně směřuje k společenskému systému demokratického socialismu. Čest Československu, že předběhlo celý svět svým Pražským jarem v roce 1968.

   Smazat
  8. Putin údajně tvrdí, že "Silné státy dělají co chtějí a ty slabé, co musí." a podřizuje tomu svou vlastní mezinárodní politiku. My sdělujeme, že "Vždy rozhoduje síla a nebo dobrá vůle ji nepoužít." a Sovětský svaz ji v tom roce 1968 neměl.

   Smazat
  9. 19:42 Vy ešte veríte tomu, ž rok 68 bol o niečom inom, než rok 89? V kontexte ponovembrového vývoja si myslím, že len sa v 68 roku vstupom vojsk VZ odialil o 20 rokov marazmus dnešných čias. Možno Dubček veril svojej vízií, no bol by len zneužitým tak, ako bo zneužitý v 89. roku. Ak by v r. 89 vláda reagovala vojensky, dodnes by sme vykrikovali, o aký ráj nás pripravila. Sami si za dnešný stav môžeme. Za hlúposť sa platí.

   Smazat
  10. Poděkujte EU a amíkum s prostitutkou Holandovou. Jak se říká, nasrali jste si s tou pakáží do bot. No a teď vám nezbyde než blbě čumět.

   Smazat
  11. 21:49 Je to tak. Lidé byli v roce 89 "zkaženi" socíkem. Domnívali se, že vyměníme chudší partnery za bohatější, kteří s námi budou spolupracovat jako tomu bylo v RHVP. V tom byla příčina otevřené náruče pro vstup cizích vlastníků do naší země. Místo spolupráce přišla kolonizace jako při dobývání Ameriky. Za barevné střípky jsme jim dobrovolně snášeli vydřené zlato. Za to na ně smíme otročit. A ten nejhnusnější místní odpad jim v tom pomáhá a ještě si ho platíme.

   Smazat
  12. 1:16-je to trochu jinak. Lidé chtějí vždy jen to, co jim chybí. Tehdy jim chyběla především svoboda cestování. Banány a "hajzlpapír" byl jen marketingový tah vůdců 89. Komunisté zklamali, neboť byli příliž jimi infiltrováni. Chyba KSČ byla již po 68., kdy si vyházeli komunisty z přesvědčení ve své členské základně. To co jim zbylo, byl konglomerát nekritických komunistů a kariéristů. V 89. kariéristé s pomocí Gorbačova vyhráli. Neviňte obelhané lidi-z obou stran.

   Smazat
  13. K 10:38, kdybych měl pár uncí zlata /které zdefraudovali Klaus s Tošovským/, nechal bycj vaše slova pozlatit!

   Smazat
  14. Nejen tezkosti taky 15 let teroristickych zbesilych utoku vseho druhu . Od cecencu po fasisty...

   Smazat
 2. 19.27,pojmenuj to presne-kapitalismus je korystnicky a parazitny-nesnaz se to pojmenovat soutez!Je radost zit v tomto zrizeni,sama soutez,contest,tunelovani,join venture a pak = ojeb!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za otrokářství a pak za feudalismu, to bylo ještě horší.

   Smazat
  2. Etapa kapitalismu se nedá přeskočit ani by to nešlo a především by to nebylo vývojově správné. Jde o poznání a až se lid demokraticky rozhodne pro něco lepšího, bude to demokracie + sociální věci. Logicky. Stačí si prostě počkat.

   Smazat
  3. 19:46 Súhlasím s tým, že u vnímania jednotlivých vývojových fáz spoločenského poriadku robí veľa poznanie, no nesúhlasím s tým, že až sa ľud demokraticky rozhodne trebars pre obnovu socializmu, tak sa tak aj stane. Nestane sa. Mocní tohto sveta to nedovolia. Toto je len hra na demokraciu.Môžno budete namietať februárom 48, kedy v Československu vyhrala voľby KS, ale vtedy mali komunisti za sebou víťaza 2. sv. vojny. Aj tak hrozil konflikt po celých 40 rokov. Dnes si toto malý národ nemôže dovoliť a veľky by musel znovu prežívať všetko to, čo prežilo Rusko/ZSSR. A to bolo príliš bolestivé. Dodnes sú niektoré udalosti skreslené /úloha Stalina/ a podriadené manipulácií víťaza. Či už Trockistov, alebo Západu. Rozvrat soc. tábora bol položený trockistom Chruščovom. Brežnev to nedokázal zvrátiť a Gorbačov svojou Dupčekovskou naivitou zamiesil na dnešné problémy.

   Smazat
 3. Co cekali v Kyjeve potom kdy se nechali oblbnout EU a USA ? Ze se budou mit jak v raji ??????? V raji se maji , ale jen Porosenko a spol. a ostatni se muzou jit klouzat,

  OdpovědětSmazat
 4. Kohože Rusko zajíma,nikoho ve světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko, jako vojenská protiváha a jediný vážný konkurent SS mne zajímá. 19:45 se projevil, jako politický ignorant, který píše aby psal, ale vůbec nemyslí.

   Smazat
  2. tak prečo sa ho tak boja ???

   Smazat
  3. 20:15 Svět není jen degenerované USA a na něm závislá poprděná Evropa, která se od svého "bratra" za oceánem nechává oblbovat, ničit, okrádat a oslabovat Spojenými státy organizováním masovové migrace.

   Smazat
  4. 6:02 z vašeho úhlu pohladu sa ho boja z mého pohledu jde spíš o obavu. Jestliže v čele státu je člověk s Napoleonským komplexem jenž mění Rusko na obří psychiatrickou léčebnu a krom komplexu ten "hlavní lékař"trpí paranoidní schizofrénií v akutní formě ......,čehože je schopen člověk se schizofrénií,zda se bát,nebo jen obávat jeho momentálnich rozhodnutí by vám,nám, mohl říci p.MUDr.David

   Smazat
  5. Myslíte Čokoládového Napoleona v čele státu ukrajinského, že?! Nebo myslíte Napoleona s přehazovačkou v čele sátu americko-unijního? Prosím upřesnit. Díky. Leo

   Smazat
  6. Nikdo se nebojí vojenské síly Ruska, ačkoliv je tato síla obrovská, jelikož Rusko nikoho vojensky neohrožuje, přičemž západní politikové a jejich loutkovodiči to dobře vědí. Propagandisté na pokyn globalistů však rádi Ruskem straší hloupější část populace. Potřebují podporu mas, kterou zatím nemají. Chtějí Rusko zničit ideologicky a ekonomicky, protože jim stojí v cestě k realizaci jejich globální vlády (NWO). Rusko je dnes jedinou zemí, která chrání konzervativní západní hodnoty jako celek, které např. u nás tak úspěšně globalisté s pomocí vlastizrádných havlistických médií, neziskovek a politiků rozkládají, za vydatné pomoci užitečných idiotů z řad studentů atd. Pokud zvítězí globalistický koncept demokracie, kterou se tak rádi ohánění, tak Evropa i Amerika zažije tu největší diktaturu v historii.

   Smazat
 5. 19:27 Perfektně vysvětleno. Tečka.

  OdpovědětSmazat
 6. dnes už vchod do tejto tv stanice blokujú ukrajinsky "patroti" a "aktivisti".

  OdpovědětSmazat
 7. Dobrý aspoň banderovci nebudou mít na nové zbraně.

  OdpovědětSmazat
 8. Autor článku dělá pouhou propagandu pro Kreml. Celkové výsledky hospodaření RF v r.2016 byly takové, že HDP na jednoho občana byla tam 8750$, ale slabé Rumunsko mělo 9500$, nejslabší z Pobaltských států - Lotyšsko mělo 14200$, Česko 18550$. Ruský export strojního průmyslu je jen na úrovni Holandska. Nebýt exportu zemních nerostů-plyn, ropa, tak Kreml by přišel o 50% příjmů do státní kasy!! Dá se ve výčtu slabosti ekonomiky RF pokračovat, ale zde to asi nemá cenu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:42 O tom ale ten článek vážený pane není. Kromě toho jistě víte, když to máte tak nastudované, že do těchto čísel se promítl i pokles kurzu rublu. Čísla v přepočtu na paritu kupní síly jsou poněkud jiná.

   Smazat
  2. Ještě napiš vocas, že z toho máš radost, že prostí lidé v Rusku musí trpět chudobou, protože vedení země musí čelit sankcím a výdajům na obnovení silné armády, aby jim jejich vlastní země nebyla ukradena a jako národ byli zlikvidováni, což je snaha Západu už nějakou drahnou dobu.

   Smazat
  3. úžasný stav HDP - len platy a ceny akosi s tým nekorešpondujú - a začíname vykrikovať ako v KLDR - máme sa dobre !!!

   Smazat
  4. 23:42 odkiaľ si čerpal info? toto je z wiki a tam sú úplne iné čísla https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

   Smazat
  5. On to vyčetl v kavárně z lógru.

   Smazat
 9. Nejhorší je, když na stadionu začnou fandit pitomci, co jim nejde o hru, ale o jejich ponížené ego. Pak skuteční milovníci sportu odcházejí.

  OdpovědětSmazat
 10. HDP je ukazatel na Ho---.Můžeme mít HDP bůhvíjak vysoké(vyšší jak v NSR),ale žít jak žebráci. HDP je jen na ohlupování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pamatuji, když ČSSD začala dělat dluhy a prožírat vypůjčené peníze, jak rostlo HDP, jeden jejich politik tomu říkal dluhy, co se nemusí splácet. HDP, do kterého jsou započítány "prožrané" peníze, je "číslo domovní".
   Kdyby takhle hospodařila rodina, tak její "růst HDP" zastaví až exekutor.

   Smazat
 11. 6:05
  Za to u nás máme superplaty a ceny nízké, co? ty blbe.

  OdpovědětSmazat
 12. Ukrajinci si ze všech západních zhovadilostí osvojili nejvíce a nejrychleji korektnost, díky níž oblbovali sebe i ostatní v tom, jaká to válka na jejich území vlastně probíhá, kdo je skutečný nepřítel a jak na tom Ukrajina ve skutečnosti je. Rusko jim nastavuje zrcadlo, a ne jen jim a jejich vlastní křivá huba se jim moc nezamlouvá. Ale prozření z mlhy lží a propagandy je odrazový můstek k něčemu lepšímu, opravdovému. Všechny cizáky a zloděje by měli hnát svinským krokem, normalizovat vztahy se svými sousedy, jak za plotem, tak za hranicemi, protože přítel tisíce mil daleko, a to ještě falešný, je nevytrhne, nesnesou-li se s těmi nejbližšími. Nechápu je. Je to tak pracovitý lid. Jak mohli obhospodařovat svoji úrodnou půdu a vyvážet kvalitní a levné potraviny, profitovat z tranzitu ruského zemního plynu, klenout most mezi Ruskem a Evropou, podobně jako Polsko, které je v tomhle úplně stejně bokem jako Ukrajina. Místo toho si ale vybrali cestu nenávisti a laciného výprodeje toho, co ještě mělo nějakou cenu. A neváhali ani platit vlastní krví. To ale asi bylo to nejnutnější, aby se jim sice pozdě, ale přec, v hlavách nakonec rozbřesklo, že tudy vede cesta jenom do pekel. Nemusí Rusy zrovna milovat, ale měli by se naučit s nimi vycházet po dobrém. Mohou na tom jenom vydělat. Přeju jim restart k nové a důstojnější Ukrajině, odkud nebudou utíkat jejich vlastní lidé a která nabídne nějakou lepší budoucnost jejich dětem. Mají co napravovat, otcové a matky... Konečně jim možná dochází, že to za ně nikdo jiný neudělá!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.