Reklama

úterý 26. prosince 2017

Putin přesunul USA do pozice obviněných


Jurij Makarenko
26. 12. 2017      zdroj
Ruský prezident svérázně změnil status USA během projevu na kolegiu ministerstva obrany v Moskvě. Pokud Washington prováděl ještě nedávno nebezpečnou a nepromyšlenou zahraniční politiku, pak nyní představuje přímou hrozbu jak pro Rusko, tak i pro celý svět. Ruský prezident poprvé otevřeně a bez diplomatických klauzulí obvinil USA z rozpoutávání války a nazval jejich činnost hrozbou pro národní bezpečnost Ruské federace. Tak vyznačil neviditelnou, ale velmi citelnou (zejména v budoucnosti) čáru za "diplomatickými hrami" s Bílým domem a ukázal, že trpělivost Ruska nakonec praskla.


Konkrétně Vladimír Putin konstatoval, že strategie USA a NATO v Evropě, kterou Bílý dům vytrvale nazývá obrannou, má útočný a velmi agresivní charakter. USA nejen že otevřeně ohrožují bezpečnost Ruské federace, ale dávají v sázku stabilitu na celém světě tím, že se snaží rozdmýchat velkou válku a porušovat řadu mezinárodních úmluv a dohod.

Prezident RF poznamenal, že USA rozvíjejí v Evropě právě útočnou infrastrukturu, když otevřeně porušují Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, podepsanou v roce 1987. V tomto okamžiku již Rumunsko rozmístilo a Polsko začalo rozmísťovat odpalovací systémy protiraketové obrany.

Podle opakovaných prohlášení vedení Severoatlantické aliance jsou tyto stanice určeny především pro obranu jako nějaký štít protiraketové obrany Evropy. Ale každému odborníkovi je dobře známo, že tyto protiraketové systémy jsou v podstatě univerzální a mohou být kdykoliv použity jako stanice pro vypuštění raket středního doletu s poloměrem zasažení 2500 kilometrů.

Putin také připomněl zástupcům ministerstva obrany, že Pentagon vyčlenil značné finanční prostředky na rozvoj mobilní pozemní jednotky s doletem již pět a půl tisíce kilometrů. Výroba nového protiraketového systému je plánována již na rok 2018 a USA je neprodleně odešlou do Evropy. Washington otevřeně porušuje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu a přímo ohrožuje Rusko a také celý svět.

Američané nemuseli věnovat pozornost prohlášení Putina, které zaznělo na zasedání kolegia Ministerstva obrany RF, i když právě pro ně má nesmírnou hodnotu. Ruský prezident poprvé otevřeně a bez diplomatických klauzulí obvinil USA z rozpoutávání války a nazval jejich činnost hrozbou pro národní bezpečnost Ruské federace. Tak vyznačil neviditelnou, ale velmi citelnou (zejména v budoucnosti) čáru za "diplomatickými hrami" s Bílým domem a ukázal, že trpělivost Ruska nakonec praskla.

USA se z potrhlého bývalého spojence změnily v nepřítele a obviněného zároveň. Rusko vlastně oficiálně obvinilo Washington z porušení Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu a prohlásilo, že hry skončily.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

60 komentářů :

 1. no konečně, ale že to trvalo... jak se říká."všechno trvá, než se strhá" bnebo " tak dlouho se chodí..." Vydržel to Gosudar hodně dlouho být trpělivý a klidný, ale teď už je to kontraproduktivní i vzhledem k nastávajícím prezidentským volbám v rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Rusy nemám strach a připomínat jim Napoleona nebo Hitlera by bylo směšné.Jak prohlásil president Putin, příští válka pokud bude, se nebude již odehrávat na území Ruské federace.Já tomu stoprocentně věřím,bohužel, špatná prognoza pro nás.

   Smazat
  2. 23:05 Bude a né že né! Proběhne tam kde si to budou přát ti vyspělejší (roboti) -
   http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/5282-us-generalove-valka-s-ruskem-bude-rychla-smrtelna-a-nevyhnutelna

   Smazat
  3. Pro 9 03:
   Víš, kolik toho američtí generálové za posledních 70 let už nažvanili ? A všechno byly jen prázdné žvásty, jen aby dostávali z federálního rozpočtu tučné částky. Za 15 let nedokázali porazit ani sandálníky v Afghánistánu, kteří mají jako jedinou výzbroj Kalašnikovy a ruské pancéřovky.

   Smazat
  4. 20:24 Gosudar vydržel být hodně dlouho trpělivý?Jděte,to co zde vystaveno bylo sdělení pro armádu a předvolební plky pro voliče.Nakonec v článku řečeno,USA nevěnovali pozornost k prohlášeni lháře Putina.Proč taky raketový systém,jak známo v Polsku zatím nefunkční,a i ten Rumunský už před 7 lety za účasti RF/p.Medveděv/v Lisabonu odsouhlasený je obranný systém NATO-ALTBMD-proti
   balistickým/mezikontinentálním/raketám neohrožujici RF!!Jinak ale po přečtení vystaveného prohlášení Putina a drzost jeho kremelské kliky je už fakticky do nebe volajicí,když už....mezinárodní smlouvy o raketách krátkého a středního doletu porušila RF nejen instalaci systému Kalibr v oblasti Kaliningradu ale i nově na Krymu.Kdo koho tedy ohrožuje?

   Smazat
  5. nejhorší na světě je údajně srážka s blbem. Z tohoto úhlu pohledu jsi největším nebezpečím ty 14:43

   Smazat
  6. 14,43 je totální magor a demagog, co mele páté přes deváté a kombinuje lži a nesmysly, ještě zjevně nevystřízlivěl z Vánoc a už se blíží Silvestr ...

   Smazat
  7. Náhodou, američtí generálové v celém světě ukazují, jak umí bojovat. Ve Vietnamu nebýt toho, že Vietkong začal používat v té době světovým společenstvím neuznávané zbraně a zbraňové systémy, nemohly být Spojené státy poraženy. Jen díky tomu, že Vietkog v boji používal zakázané kalašnikovy a bambusové tyče, dosáhl tak demoralizace vojsk US army a posléze i celkového vítězství. Například v Afghánistánu dosáhly US army za více než desetiletí bojů s Tálibánem zdrcujících vítězství. A dá-li Bůh, ještě dalších padesát let tam půjdou od vítězství k vítězství.

   Smazat
 2. Asi bychom toto prohlášení neměli brát na lehkou váhu, protože Putin ví co říká a co dělá. Ušáci chtějí samozřejmě využít předvolební období v Rusku aby ještě více prudili, je to ale bohužel velice nebezpečná hra s ohněm a asi v dohledné době dostanou pěkně za uši, jelikož si o to vehementně koledují. Putin zřejmě nic nepodceňuje a globalisti vědí co jeho prohlášení znamená. Příští rok bude asi perný, a ne nadarmo V. V. Pjakin v závěru svých videí říká "Mírové nebe nad hlavou", myslím že si to přeje každý. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 3. nějak tu stále postrádám proamerické trolly, jejich rusofobie tu nějak chybí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americani netrpi Rusofobii , to je nesmysl. Co mne vadi na Americanech , ze jsou tak politicky naivni a na vse kaslou vesele a moc to nechapou a zvolili na priklad komunistu Obamu, je dobre si precist o nem knizku ...coz je pro tebe prilis moc prace.

   Ja mam docela rad komentare Klause , ten to chape a rekne , Zeman je prilis na to politik, ten to nerekne ale dela to.

   Jestli ma USA fobii pak Cina fobie a Globalisti fobie.
   Nejvice se boji Americani o ztratu sve svobody a existenci a tak si kupuji bouchacky!!

   Jinak se Americani porad pohybuje v kouri Marjanky a cumi na Televisi na kraviny jako zrejme pan , co psal svuj komentar!!!
   Brouk von Pytlik

   Smazat
  2. 21:04 to není problém ale ty a podobná sorta fanatických russomilců zase bude troubit, k ataku na US demokracii. Demente, zase budeš plakat, že ty,, trolly,, sem na NR nikdo nezve.Tak jak je to,? Sám si za to můžeš a jseš sprostý provokatér

   Smazat
  3. Demente rekni nam neco o US demokracii, co toje ?? kde to prodavaji ?? Ubozaku zalez si spet do prvniho americkyho analu a nedristej pitomosti

   Smazat
 4. 21:04 Jen vyčkejte,dockate se!!!!:-)

  OdpovědětSmazat
 5. Nevim kdo je pani Grulichova a pro koho pise a psala.
  Nevim kdo je Jurij Makarenko a pro koho pracuje.

  Rusko ma na vybranou( a jak Rusko vybira neni otazka co je spravne ci neni , ale kdo ma vice kanonu a penez)!!

  Rusko muze jit s Globalistami a Cinou, ci s Amerikou.

  Cina si dela chute na Manzurii a Sibir , ktera je poloprazdna a ma nerosty , ktere Cina potrebuje pro fabriky a Globalisti potrebuji aby Cina tyto nerosty dostala...jinak by mohli prijit v Cine o penize $$$$$ a to je co nechteji.

  Coz znamena , jestli Putin pujde s Cinou Evropa bude zaplavena barevnymi a cenousky , neb to je plan Globalistu a tim bude znicena na vzdy na uroven kolonii NA VZDY!!!.
  Pak Cina ziska celou Sibir , a Rusko se zmeni na miniaturni stat na urovne Jugoslavie a pozvolna bude absorbovana uplne do Ciny.

  Nemyslim , ze toto je plan Putina , spise Putin hraje na vsechny strany a snazi se vybudovat takto silne Rusko, coz neni tak spatna strategie!!

  S temi zakladnami s ATOMOVKAMA zacal Chruscev , ktery strcil Americanum pod nos ATOMOVKY NA Kubu.

  Pochopitelne toto Amerika nezapomina , a chce si byt jista ze se to nestane opet.

  Jinak Cina si dela chute na Afriku a jeji bohatstvi a jde prese vsechno , Jizna Afrika ma genocidu bilych asi 70.000 bilych , kteri tam zili od roku 1600.
  Nad tim se ovsem mali hodni Cesky Kolaboranti nezamysli. Nerikam , ze Americani ci Rusove ci Cinane ci Globaliste jsou hodny , "BYT takzvane HODNY je otazkou toho kdo vlastni NOVINY a informacni media" . Proto nikdy nereknou precti si projev Trumpa ci Putina neb nechteji , aby lidi pochopili skutecne o co jde a to by pak s nima nemohli manipulovat!!!

  Brouk von Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A na tyhle tupozvasty chodis kam,ty třetíhorni prvoku???!!!

   Smazat
  2. A já jsem myslel že Chrusčev pouze reagoval na umístění amerických atomových raket v Itálii a Turecku. Kubánskou krizi začaly SS.

   The Cuban Missile Crisis, also known as the October Crisis (Spanish: Crisis de Octubre), the Caribbean Crisis (Russian: Карибский кризис, tr. Karibsky krizis, IPA: [kɐˈrʲipskʲɪj ˈkrʲizʲɪs]), or the Missile Scare, was a 13-day (October 16–28, 1962) confrontation between the United States and the Soviet Union concerning American ballistic missile deployment in Italy and Turkey with consequent Soviet ballistic missile deployment in Cuba. The confrontation is often considered the closest the Cold War came to escalating into a full-scale nuclear war. Wikipedia

   Smazat
  3. Von ten Brouk von Pytlik je jen blbec Honolulu alias HoreDole!

   Smazat
  4. Rusko si vybírá třetí možnost, Putin to zdůrazňuje často, ale málokdo tomu věnuje pozornost.
   Dodržování smluv a bilaterální vztahy. To je základ.
   Vláďa z Brna

   Smazat
  5. Vypada to ze pablb Hovnolulu zacal uzivat Nick nicku Brouk pytel Pytel na zmije pise stejne debility o hard working Americans. Jsou to tupe line kuze (neco jako indiani) zerou rukama pijou pivo z flasek neznaji pribor zerou lzici jako my na vojne chodeji v pyzamu nakupovat jezdit autem je primo horror valeji se pod mosty (kdyz ztrati bydleni a vubec uroven opic z ostrovu .

   Smazat
  6. Moudrý Brouk Pytlík26. prosince 2017 22:22

   21:41, 21:48 - Souhlas! Ten "emerický" blbec HOVNOlulu začal používat nick Brouk von Pytlik. Je to obtížní a otravní brouk, který potřebuje zaplácnout po držce!

   Smazat
  7. Ale tento směšný človíček, migrant ze zdejší kotliny do nejskvělejší země světa, má pravdu. Buď bude ten kremelsky trpaslík držet hubu a plnit příkazy, jak mu náleží, anebo zmizí z této planety i s opilou pakáží, která ho bude volit. Jak jednoduché.

   Ale já bych panu Trumpovi doporučil, aby neváhal a konečně tu komedii už ukončil a přikročil k dílu, jak chtěla i jeho soupeřka Hillary. Nakonec se stejně ukázalo, že měla pravdu, stejně tak jako elita této úžasné země, kterou jsem, bohužel, ještě stále nenavštívil. Oddechnout si všichni na naší krásné planetě. Věřím, stejně jako pan Wolfovitz, že jadernou válku s Ruskem lze vítězně ukončit do dvou měsíců.

   Smazat
  8. 22:57
   Proč se k tomu gerontotrotlovi rovnou nenastehujes????
   V papundeklu by někomu stejně vypatlanymu určitě místo udělal!!!!:-)

   Smazat
  9. Zde je link na toho "emerického" bublifuka Trumpoviče, který se natřásá jako chromý kačer:
   https://cz.sputniknews.com/svet/201711056231248-trump-vojaci-svet
   Cha-cha, není ten chromtavý kačer k popukaní?!

   Smazat
  10. No, on to není ani tak Brouk von Pytlík, jako spíš Pytlík, nebo jeho přilehlá část von brouk...

   Smazat
  11. A co říkají naši emeričtí brouci pytlíci v montérkách, co ho volili na to, že ten Káčer s nalepovacíma vlasama snížil daně korporacím z 35 na 21% ? On je to takovej opravdu echtovní "zastánce árbajtů" a Jánošík naruby...Zase šlápli do hovna, když ho zvolili.Nic pořádnýho z něho zatím nevylezlo a svědčí to o tom, že se zařadil do řady mezi ty debilní Bushe a Ohambí...

   Smazat
  12. Anonym 21:37,
   Nikdy jsem necetl, ze by USA mela Atomovky v Turecku a Italii a nevidel fotky z letadel jako na Kube. V Nemecku ano. Mozne je ze mela, ale stejne je mozne a pravdepodobne , a temer jiste, ze Rusko melo Atomovky v Cechach!! Atomovky jsou male a vejdou se do nakladaniho auta stredni velikosti.

   Brouk von Pytlik

   Smazat
  13. Ty blbý Truhlík, akosi účelovo zabúdaš, že tie ATOMOVKY strčili amíci najprv do Turecka k sovietskym hraniciam, že? Ale to ti do tých tvojich drístov nepasuje, blbeček.

   Smazat
  14. Pytlíku, ty musíš být neskutečný vůl. Prý nikde nečetl, že by USA měly atomovky v Turecku a Itálii. Četl jsi někdy vůbec něco |? ty musíš být asi dobře placený blb, když ze sebe veřejně děláš vola. O čem si, myslíš, ty vole, že Chruščov jednal s Kennedym ?

   Smazat
  15. Toho dobytka 22:57 bych s chutí dostal do rukou. S takovou vlastizrádnou sviní je třeba se rázně vypořádat.

   Smazat
  16. 22:57 To beze sporu! Tedy tedy začít znovu a lépe! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  17. Pytliku co se Ti stalo ? upad si na hlavu nebo Te kopla blecha ???? Nemej peci Rusko si vybralo , nejsou to Globalisti, neni to EU, neni to Cina a ani USA je to Rusko samy. Rusko se rozhodlo pro upevneni vlastni suvereniti. USA, Cina a EU si muzou nechat zajit chut na Sibir, Rusko ma dostatecne vojenske kapacity vcetne jadrovych aby si dovedlo uhajit sva uzemi

   Smazat
 6. Diví se prezidentu Putinovi někdo???
  Měly by to samé prohlásit i další státy, ať usa vidí, že už se jich nikdo nebojí.
  Bohužel připodělané státy a státečky Evropy (rep jejich zaprodané vedení) polezou do zadku américe i na její smrtelné posteli, na zvracení, co je to za lokajský ksindl v té Evropě ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato připodělaný Putin leze do zadku ruským oligarchům

   https://www.lidovky.cz/putin-potesil-ruske-oligarchy-dzc-/zpravy-svet.aspx?c=A171226_124457_ln_zahranici_barp

   Smazat
  2. Jsi blb, nic nevis , nic nechapes, nikde jsi nebyl, nectes, nekdo te za to plati, tvuj otec byl alkoholik, nedodelal jsi stredni skolu.

   Co ti mohu rici slusneho , tobe neni mozne pomoci, Muj Boze ty Cesi se zdegenerovali!!!

   Tvoje matka muze byt na tebe hrda , jestli mas nejakou!!!

   Brouk von Pytlik

   Smazat
  3. 21,34 - nejdřív mysli, potom piš.
   A snaž se nebýt hulvát!

   Smazat
  4. Anonymní26. prosince 2017 21:34
   Putin vůči oligarchům tahá za kratší konec, ale nevzdává to. Věřím, že velkou část peněz, nakonec do země dostane. Je to prostě virtuoz. P.K.

   Smazat
 7. emerický brouku pytliku, satan klaus přiletěl místo na saních na peruti a křičel na.eru ti? Nu, tak se nevztekej, starče, asi sis to zasloužil.
  ježíšek.

  OdpovědětSmazat
 8. Že se do usa Rusové pořádně neopřou o žádném smíru nemůže být ani řeč usa jen škodí sankcemi pomlouvají. Co tu dělají v Evropě je příprava na válku.

  OdpovědětSmazat
 9. Přátelé, včera jsem na RT shlédl krátkou reportáž z Mosulu (Irák). Tam se jadernými zbraněmi neválčilo a je nepředstavitelné, jak to tam vypadá. Rovněž Jemen je vybombardován do doby kamenné, řádí tam cholera "cit. Ve válkou zmítaném Jemenu se šíří cholera. Za necelý měsíc tam na ni zemřelo už 315 lidí, u dalších téměř 30 tisíc je podezření na nákazu. Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje, že do půl roku může v zemi cholerou onemocnět až 300 tisíc lidí. Její léčba je obtížná, jemenské zdravotnictví je totiž ...
  K jadernému konfliktu nesmí dojít !!! Q.

  OdpovědětSmazat
 10. Obama posilal zbrane teroristum

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohuzel ano, byl to komunista jako remen!! Odchovan komunistickou bunkou v Chikagu. To ovsem nic neznamena , progresivni do leva Hillary chtela valku s Ruskem vice nezli Trump, kdo to kdy pochopi!! Vsichni bychom meli byt vdecny Trumpovi , ze do dnes zijeme!!! Putin dle meho nazoru hraje nebezpecnou politiku a snazi se sedet na dvou zidlych, obcas Cinske a obcas Americke!!

   Brouk von Pytlik

   Smazat
  2. Von Pytle z USA. Pochopte konečně, že Čína není pro Ameriku nebezpečí. Čína spolupracuje a Ameriku obdivuje. Vždyť se nazýváte CHIMERICA. Buďte na to hrdí a spojte se proti ruskému satanovi, co okupuje tolik bohatého území a smeťte ten xindl do Severního ledového oceánu, ať se ryby pomějou.

   Dle pana Wolfowitze bylo možné vést sedesatidenni vítěznou jadernou válku proti celému východnímu bloku. S Ruskem to bude mnohem jednodušší. Zdejší odpad samozřejmě bude ječet "ó hrůzo!" přitom na nich naprosto nezáleží, jelikož jen v Africe je víc než miliarda lidí schopna okamžitě kolonizovat vyprazdnena území. Vy jste vybráni a stejně tak Čína.

   Neváhejte, začněte co nejdřív a nečekaně. Prostě to odpalte. Znate principy dobrého rváče, že? Takový člověk musí mít rvačku v hlavě a nebát se udeřit jako první a drtivě. Všichni na to cekame, věříme vám.

   V tomto jsem byl brhem voleb spíše pro paní Hillary, protože ona to věděla dříve než pan president Trump. Promiňte, je to tak. Ale nyní konečně i on vidí, jak udělat Ameriku velkou. God bless America!

   Smazat
  3. Re (13:15):
   To, co si snad i přejete, by ovšem bylo to poslední (zlo) co ta America může ve světě napáchat. Pak už by jí ani ten God neblessnul. Nebylo by Ameriky. Snad jen mrtvý Stalinův průliv ...

   Smazat
 11. V. V. Putin popsal USA, tak jak jejich vedoucí jestřábi známe celou dobu. Jako agresivní ničeho se neštítící se ho okupanta a dmýchajícího nenávist ve světě. Metody agresora a pána světa schovávají za ochranu tzv demokracie a zaštiťují se Bohem.
  Konečně je prezident RF popsal v plné nahotě. Po 30letech změn v Evropě byly všechny ekonomické ukradené zdroje vyčerpány a amík nemá kde brát, tak sému zachtělo zdrojů RF. Jak opakující se scénář min. od dob Napoleona, jenže v době jaderných zbraní s definitivním koncem lidské civilizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kecy! Do 30-ti let může být lidstvo znovuzrozeno, tedy začít znovu a lépe bez negrů, ruských mongolců a jiný svoloče! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  2. Takhle mluvili nacisti, rozpoutali 2. světovou a nic pro ně nebyl problém. Těšili se, že za pár měsíců bude po všem a oni budou vládci světa. Jak to dopadlo víme.

   Smazat
 12. Makarenkovo metody převýchovy a heslo ,, Škoda rány která padne vedle,,
  se změnili v mlžení ?
  Nenašel jsem nikde takové hle vyjádření
  pana Putina.
  Kde je ten zdroj ?*

  OdpovědětSmazat
 13. V době bývalé studené války bylo rozšířené na západě hnutí za mír,protože obyvatelé měli obavy o své životy. Dnes je pravý opak, nechápu kde ti lidé vzali přesvědčení, že nová světová válka se odehraje mimo ně.Nazval bych to totální ztrátou pudu sebezachování. Osobně se domnívám, že během dvou tří let převezme Čína vedoucí úlohu ve světě a bude to ona, která bude diktovat nové podmínky světu.Nakonec i bible o tom píše, že šikmoocí ovládnou celý svět. Podívejte se kolem sebe, už dnes 90% věci ve vaší domácnosti jsou označeny Made in China.

  OdpovědětSmazat
 14. Konečně řečeno veřejně nahlas a bez falešné korektnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, z oficiálních vyjádření ruských představitelů (vč. Putina) jsem míval stejný pocit. To když tvrdošíjně nazývali své nepřátele jako partnery. Zřejmě z důvodu neopodstatněné diplomatické korektnosti. A nechtěli vzít na vědomí, že pro USA již ve vztahu k Rusku doby diplomacie a jejích metod skončily. Byly vyměněny za válku.

   Smazat
  2. František Opluštil27. prosince 2017 11:02
   Pane Opluštile, přeci nechtěli přerušit dialog. Ten dialog, je válka na vyšších úrovních. Pokud se ho zřeknete, zbývají Vám již jenom zbraně. P.K.

   Smazat
  3. Re (12:11):
   Stejně jako i vy cítím, že Rusové nechtějí ten dialog přerušit, i nadále o něj usilují a upřednostňují jej před výměnou atomových argumentů. Co však dělat s těmi, kteří přemýšlejí zcela opačně (militantně) a rozumí jen přesvědčivé síle? Ovšem nikoliv argumentů, ale megatun TNT dopravených na cíl ...
   Pro Rusko a jeho vedoucí představitele je tedy nejvyšší čas nazývat věci pravým jménem, a náležitě se připravit k obraně. Aby poté bylo ještě i co budovat.

   Smazat
 15. Putin přesunul USA do pozice obviněných


  Jurij Makarenko
  26. 12. 2017 zdroj

  NIKDE JSEM NENAŠEL TAKOVÉ PROHLÁŠENÍ,
  KDE JE TEN ZDROJ ?
  Nebo další kachna po svátcích ?..bude průjem ! *

  OdpovědětSmazat
 16. někdo tu řekl ,o Rusko nemám strach ale evropa je v ryti a ČR tamtéž.To co poletávalo ve vzduchu konečně někdo odpovědný otevřeně řekl a to je převratná změna.Všíchni víme že USA je jedna velká všivárna.Jenom někteří blbečci to u nás neovedou pochopit a ti zaplacení jen prudí.

  OdpovědětSmazat
 17. Tak neviem, či vytváranie jednotnej európskej armady má byť pokus o odstrihnutie sa od NATO (to by snáď bolo aj dobre), alebo je to zjednotenie velenia jednotlivých - samostatných - armád pod NATO (to by bola hrôza).
  Kto má info o čo tu vlastne ide?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Keďže Nemecko je okupované USA, potrebuje suroviny, ktoré má Rusko a je teraz "vodcom" EU, je viac dôvodov sa domnievať, že pôjde o európsku armádu - už len preto, lebo 5-gon chce viac peňazí - za EURÓPSKU obranu! Prečo by mali platiť im? protiruskými rečami, ktoré aj tak slabnú, sa to len snažia zahmliť. Na 21. strane nemeckí generáli na čele EA - to je nočná mora! Ale akú rolu v tom hrajú globalisti? Asi skôr na strane EU - teraz...

   Smazat
 18. Každý člověk s normálně fungujícím mozkem ví, že USA jsou hrozbou a nebezpečím pro celý svět. Putin jen tuto zjevnou pravdu vyslovil oficiálně. T

  OdpovědětSmazat
 19. A divíte se, že právě Polsko a Rumunsko pilně spolupracuje s NEOnacistickým NATO? Vždyť to mají zakódované ve své historii. Polsko bylo první, kdo se bratřilo s Hitlerem, ještě před Francií a V. Británii! Ostatně to byli také Poláci se svým nacistou Pilsudskim, kteří vtrhli v r. 1919 do SSR a rozsáhlá jeho území okupovali až do r. 1939. Nebyli tehdy sami, intervenční armády USA, Francie a Británie také drancovala a vraždily v SSSR hned po 1. světové válce. A kdo že se připojil k válečným plánům Barbarosa proti SSSR jiný, než Rumunsko. Tedy kroky těchto zemí směrem ke 3. světové válce jsou jen opakováním těch, které vedly ke 2. světové válce. Proto heslem NATO a jeho vazalů je MÍRU ZMAR, VRAŽDĚNÍ CIVILISTŮ SIEG HEIL.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.