Reklama

sobota 30. prosince 2017

Putin udělil Zacharové novou diplomatickou hodnost


30. 12. 2017          zdroj
Mluvčí ministerstva zahraničí Marii Zacharové byla udělena diplomatická hodnost mimořádné a zplnomocněné vyslankyně první třídy, je uvedeno v dekretu Vladimíra Putina na oficiálním internetovém portálu právních informací. Před tím měla Zacharová hodnost mimořádné a zplnomocněné vyslankyně druhé třídy.


Tímtéž dekretem byla udělena hodnost mimořádného a zplnomocněného vyslance pro zvláštní úkoly ministerstva zahraničí Vladimíru Barbinovi, velvyslanci v Íránu Levanu Džagarjanovi, náměstkovi ministra energetiky Jurii Senťurinovi a velvyslanci v Kataru Nurmachmadu Cholovovi.

Zacharová vede oddělení pro informace a tisk Ministerstva zahraničních věcí RF od 10. srpna 2015. Vystudovala fakultu mezinárodní žurnalistiky MGIMO se specializací "žurnalistika" a "orientalistika" v roce 1998. Na Ruské univerzitě přátelství národů získala v roce 2003 titul kandidátky historických věd.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

29 komentářů :

 1. Dle hloubky pohledu poznáš inteligenci a také slušnost nebo věrnost člověka, z ní přímo čiší. Opak či fundamentalismus, kde písmo svaté je nad zákony státu, zřejmě vypadá například u současného ministra vnitra, vykulené a mělké oči. Takové jsou i jeho názory, tedy mělké. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takoví pitomci jako ty, kteří "poznávají slušnost a věrnost podle hloubky pohledu" jsou nejčastěji ti kterým zvoní u dveří exekutor, protože nějakému takovému s hlubokým pohledem naletěli.

   Smazat
  2. 13:47-proč se tedy traduje "oko do duše okno"? Že by pro některá byla vynalezena záslepka? Tmavé brýle a změna barvy duhovky? Podle čeho se orientujete Vy v prvotním kontaktu? Z rady poradců? Podělte se s Vaší zkušeností, jak poznat křiváky, nejste-li jím sám! Normální lidé totiž nepředpokládají v normální společnosti křiváky současného typu,produkce kapitalizmu!

   Smazat
  3. 15:36
   "Podle jejich činů (po ovoci) poznáte je!"
   Ne podle očí, povrchní, naivní troubo!

   Smazat
  4. 15:44-naivní troubo, jak poznáš toho , koho vidíš po prvé? Díváš se mu aspoň upřeně do očí nebo klopíš zrak?

   Smazat
  5. 15:44- promiň, "naivní trouba" jsem považoval za Váš nick.

   Smazat
  6. To jsou mi zas kraviny - to o těch očích! To říkala i moje babička- to o tom okně do duše. Říkalo se to jako lidová pranostika, v dobách, kdy neexistovala media, se poznalo kdo lže, a vedomě krafe hovadiny, podle toho, že se při žvanění nedíval svým posluchačům do očí. Co si z toho lze vybrat dnes? Media unisono lžou a žvaní, ( kde jsou u toho nějaké oči?) a diskuzní potrati? Doporučuju podívat se na novinky.cz, konkretně na článek, že na Přerovsku zabil pes malé dítě. V první řadě nechápu a nikdy nepochopím, proč tento jednoznačně odporný server nakupuje své diskuze jen žvaněním o zmaru, krví, otřesnými událostmi, tragediemi - prostě odporný bulvár, kupčíci s emocemi, a za druhé - podívejte se, co dokázala smečka těch čtyř set imbecilů nakrafat za zhovadilosti k této zprávě. A pak napište, jestli vám připadá normální jako "publicistiku" vyhrabávat kdejakou tragedii, a ti hnusní diskuzní magoři - já jsem došel k názoru, že diskuzí se zúčastňují jen psychicky nemocní lidi.Jinak by to byl ksindl nejhoršího ražení. Vy s těma pohledama do očí a dalšíma slabomyslnejma kravinama.

   Smazat
  7. 16:51
   Jsem toho názoru, že profesionalita dnešních lhářů je na mnohem větším stupni než byla za dob našich babiček. Vždyť dnes jsou tito profesionální lháři a podvodníci dlouhodobě školeni a to tak aby za jakékoliv situace včas převlékli kabáty. Samozřejmně u nás a na západě jsou v tomto nejlepší komedianti. Zahrají cokoliv, ale musí mít dobrého scenáristu a režisera.
   Václav

   Smazat
  8. Ještě pro doplnění. Plodní vědci jsou někdy na úrovni těchto komediantů. Oni totiž jsou zabráni do své vědy a vynálezů, ale o užití těchto jejich vynálezů rozhodují opět scenáristi a režie v pozadí.
   Václav

   Smazat
  9. 16:51-babičky mají vždy pravdu. Zkuste si místo keců a Vašeho počítačového žvanění, normální hovor s člověkem. A dívejte se mu do očí! Jeden z vás pozná, kdo je slabší a uhne pohledem. Nevyjadřuje to nic průkazného. V roli zvířat, kdo uhnul, se sklonil a má šanci jen úskokem! Chápete?

   Smazat
  10. 16:31
   Když někoho vidím poprvé tak se podle toho chovám! Nepůjčuji mu statisíce, byt, auto, děcka na hlídání, nepodepisuji mu směnky atd atd. A už vůbec ne na základě vašich zcela debilních a povrchních kritérií jako že neuhne pohledem, proboha! Žádný profesionální podvodník vám neuhne pohledem, nepotí se, stále se usmívá, je upravený, vypadá seriózně apod. Proto takovým lidem tolik lidí taky naletí!

   Ve vašem pokročilém věku bych očekával že budete mít už trochu životních zkušeností a moudrosti a nemlel takové povrchní, nesmyslné hovadiny jak předvádíte vy.

   Smazat
  11. Hele Povolný - přestaňte se do mně usírat. Myslíte si, že když už jste osvědčenej diskuzní borec, který se po delší pauze zase vynořil na NR a je zde se svými hovadinami denně, můžete někoho mentorovat? Mně tedy určitě ne. Kvákáte hovadiny, jako když slepice kváká ko - ko - ko - ko - dák, málokdy máte vlastní názor, a už vůbec ne argumenty k němu, proto vždycky vlezete do prostoru mezi diskuze, počkáte až se lidi rozdiskutují a do toho práskáte ty svoje žvásty o ničem. Rád byste vypadal na intelektuálně zdatného, ale chybí vám k tomu právě jen ten intelekt. Takže - pište názor k článku, a na mně se vyserte. Dík.

   Smazat
  12. 20:44-to mentorování jsem asi chytil od Vás, možná virem v PC.

   Smazat
  13. To zcela určitě ne - do vás mám daleko. Nejsem počítačová dřepka, ani plkač obecný. Dlouho jste se neúčastnil - copak - vnoučata už odjely a nechaly vás opět na pospas počítači? A nějak se nemůžete nabažit. Tolik blbostí denně.

   Smazat
  14. 23:13- jak jste to zjistil "nedřepko"? Potěším Vás, odjíždím opět slavit, hodně štěstí v novém roce.

   Smazat
  15. Ještě dlužím odpověď 20:34- máte pravdu, také se tak chovám, výtka je zbytečná.

   Smazat
 2. Tato mimořádně inteligentní a charismatická Maria si vysokou hodnost právem zaslouží. Jen málo lidí dokáže dávat své schopnosti ve prospěch zájmů své vlasti jako tato dáma. Je ozdobou dnešní ruské diplomacie, a zdaleka ne jen svým půvabem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tato dáma a ministr Lavrov jsou skvělí lidé, opory ruské diplomacie.

   Smazat
  2. Opluštile a spol. Proti paní Marii nic nemám ale proti vlezprdelkům ano. Pamatuji dobře, když se v tehdejším tisku psali podobné ódy na potentáty ze země, kde dnes znamená zítra. Vaše psaná zvrhlá představa vyjádření lásky psa k páníčkovi je nějaký druh duševní omezenosti

   Smazat
  3. 11

   11:46
   Naprosto souhlasím, a její vzhled na tom nemá u mne vůbec žádný vliv. Inteligence spojená s vlastenectvím je nad nějakou pomíjivou krásou.
   Václav   Smazat
 3. Hned jsem se podíval na anglickou Wikipedii, aby se dozvěděl více o jejím původu. Autoři této stránky nezapomněli uvést kontraverze. Její protějšek na americké straně, hloupá husička Jen Psaki, nic problematického ve svém životopisu nemá, i když jsou obě dámy přibližně staré.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Psaki tam, už dávno není. Zastoupily jí jiné další husy.

   Smazat
 4. Pěkná a chytrá žena dobře ji ocenily přeji další úspěchy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pěkná určitě, ale chytrá? Kdyby to řekli o mně tak bych se naštval a vysvětlil rozdíl mezi hloupým a chytrým člověkem, výrokem mého otce v slovenčině "Chytrák je len prekabátený hlupák"
   Předpokládám, že paní Mária je velmi rozumná a snaží se celý život o to, aby byla moudrá. Ze srdce jí přeji ať se jí to vyplní!

   21.12.2112 Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

   Smazat
  2. Dajaký další pablb, somár akýsi, který se na diskuzích k NR bude producírovat s přiblblými verbálními exhibicemi, přitroublým pseudonymem - bože - tato společnost je opravdu plná pokřivených, psychopatických blbců až po okraj.

   Smazat
 5. Co je,, Ďuro Trulo,,? Ještě bych chtěl vědět jak se,, paní Mária snaží celý život být moudrá. Snažit se můžeš ale, když máš v hlavě nasráno, tak ti ani Panenka Mária nepomůže a Ty máš stejný defekt.

  OdpovědětSmazat
 6. To je zase jednou v diskuzi nablito... O kvalitách paní Zacharovové hovoří a) její komentáře a odpovědi
  b) srovnání s americkými mluvčími MZ USA.
  Dovětek: nevíte, jak se jmenuje mluvčí českého ministerstva zahraničí? Za poslední roky po něm (po ní, po nich) není ani vidu ani slechu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady bude nablito už vždy -lezou sem totiž novinkáři. Novinky.cz - je nejodpornější bulvár, který zde existuje ( bývalé Rudé právo), který svým emocionálním a bulvárním žvástům přezdívá "publicistika" a společnost Seznam.cz ho všem vnucuje na display počítače. Kdo se potřebuje podívat na svůj e-mail a volí seznam, má display plný stoky - Seznam.cz. Novinky.cz Super cz - všechno nej nej hnus. A diskutéři k novinkám i s jejich redakčními provokatéry - druhej hnus. Psychicky nemocná smečka, závisláci na bulváru i vlastním žvanění. Letmo se občas podívejte, co píše tato chátra za příspěvky k tragediím - to totiž není lidsky pochopitelné.

   Smazat
 7. Ano platí oko do duše okno ale při tom je důležitý osobní kontakt a pohyby celého těla. Chytrák není příjemné označení, něco jako vyčůraný. Moudrý může být i negramotný člověk a hlupák může být i člověk vysoko školsky vzdělaný. Všimly jste si že většina geniálních lidí byly současným pohledem ošklivých.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.