Reklama

úterý 12. prosince 2017

Putinova vítězná cesta

Jaroslav Loudil
12. 12. 2017
Vladimír Putin nyní vykonává svou - "vítěznou cestu" - po zemích Blízkého východu. Navštíví Sýrii, Egypt a Turecko.  Je to skutečně cesta triumfální. Během pouhých tří let vzrostl vliv  Ruska v této oblasti na úkor USA několikanásobně. A je třeba říci  s  vynaložením minimálních prostředků !! To, co USA nezvládly  v této oblasti se statisícovými armádami svých žoldáků za 20 let, zvládl Putin chytrým manévrováním s pár stovkami lidí za 3 roky. Je třeba poblahopřát   k této  ukázce zahraničněpolitického mistrovství , která  se už opravdu jen tak nevidí.

1. Sýrie - Putin oznámil ukončení ruské vojenské mise a  vítězství nad IS. Na dvou základnách v Sýrii zůstane už jen omezený počet ruských vojáků. Bašár Asad zůstává prezidentem.

2. Egypt - Putin podepsal dohodu o  stavbě obří atomové elektrárny generace 3 + , 4 x 1200 MW,   v ceně 30 miliard dolarů. Zároveň oznámil znovuotevření leteckého spojení do Egypta ,kde ruští turisté tvořili do roku 2015 kolem 50 % !! všech zahraničních  návštěvníků u Rudého moře. Egypt poskytne ruskému vojenskému letectvu v případě - "potřeby" - svá letiště.

3. Turecko - Putin doladí podmínky dodávek ruských protiraketových systémů S- 400. Dnes s prezidentem toho státu NATO Erdoganem společně naopadli rozhodnutí prezidenta USA o přemístění velvyslanectví USA do Jeruzaléma.19 komentářů :

 1. Moc dobré zprávy jsem rád že to tak dopadlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapad napchal do svetového terorizmu a zmeny systemu v Syrii 14 miliard dolarov. To je iba to, co priznali. No a výsledok je nulovy, iba vitazstvo Ruska a Basara Asada. To musi byt depresia ako hovado. Osud USa sa coskoro znacne priblizi osudu bývalého ZSSR. Kazdemu normalne mysliacemu cloveku musi dopnut, ze vdaka Rusku sa blizi aj koniec EU a blizi sa kriza, o akej sme nesnivali. Nieje otazka, ci pride, ale kedy. No a financne krizy sa v kapitalizme opakuju periodicky, cize nasledujuca tu moze byt tak do roka. Od 2008 roku uz uslo dost casu.. a dlhy sa iba znasobili. To bude ina rana, ked to padne...

   Vymazat
 2. Co se týče Putina a Ruska tak poslední dobou to jsou samé dobré a ještě lepší zprávy. Docela tady najednou chybí rusofobové, asi zalezli do kanálu a léčí si pošramocené ego. Takže přeji zdařilou léčbu a sem na NR se už radši nevracejte. Aottj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusofobové jsou blbečci, kteří si nevidí na konec nose a kousek za roh. Jsou tak blbí, že si svou blbost ani neuvědomují! Fuj, nýmandská holoto! Nakopat tě do prdele je málo!

   Vymazat
  2. Ne, že bych chtěl malovat čerta na zeď, ale co bude až Putin odejde? Bude to asi trochu jako u nás: Boleslav Ukrutný, dlouho nic Přemzsl Otakar, Václav druhý, dlouho nic, Karel 4, dlouho nic, Jiří z Poděbrad a to byl asi tak konec naší slávy. Na dalšího Putina můžou čekat třeba 150 let...

   Vymazat
 3. Vynikající zprávy...Ušáci a naše připosraná kavárna budou zase kvílet.Bych chtěl vidět ksichty Fendrychů,Romancevů,Honzejků a dalších vznešených a prudce oduševnělých intelektuálů...

  OdpovědětVymazat
 4. Vladimir Vladimirovic Putin,muz c.1 vo svete,podla us magazinu Forbes !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vivat mohutné Rusko a jeho vůdce a největší svět. státník Putin - ochránce svět. míru!

   Vymazat
 5. Putin je politik s rozhledem . V čr máme dva , tři politiky . Vetšina jsou loutky .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš recht! A ty loutky lze pojmenovat kap. politruci, kteří kudy chodí tam nás okrádají! Jsou to především ze stáje ODS, ČSSD a ČSL-KDH!

   Vymazat
 6. Samo sebou veliký obdiv a díky za zastavení vraždění tisíců lidí.
  Na druhou stranu kamarád Doník svým tahem zřejmě pomohl sjednotit většinu arabského světa proti hrstce ortodoxních židů sloužící Vatikánu.
  Sjednoceného arabského světa se západní ekonomie bojí jako čert kříže.*

  OdpovědětVymazat
 7. Marná věc. KDO UMÍ TEN UMÍ, KDO NEUMÍ, TEN JEN ČUMÍ. A v tomto případě čumíme všichni.

  OdpovědětVymazat
 8. Noční můra pro USA a jeho "Spojence nebo koalici"já bych řekl,že spiklence bude opětovné zvolení Putina ruským prezidentem.Jsem ateista,ale Bůh ho ochraňuj před ameriskými demokraty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :))
   podle učení našeho milého mistra Jana Husa
   stačí opravdu jen málo a přesto pro mnohé to málo je nepřekonatelné,
   ŽÍTI V PRAVDĚ*

   Vymazat
  2. Mistr Jan Hus
   Hledej pravdu, slyš pravdu,
   uč se pravdě, miluj pravdu,
   prav pravdu, drž pravdu,
   braň pravdy, až do smrti.

   Vymazat
 9. Je to prostě POLITIK .Ve světě nemá sobě rovného.

  OdpovědětVymazat
 10. Putin je STATESMAN jaký nemá v současné době obdoby.
  Proti Putinovi jsou ostatní pouze druhotřídní secondhand prdy do stromovky. Hlavně ti z hnUSA a IzraHELLe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On je jedinou nadějí obřezanců, páč - a to málo kdo zná, je drží za koule! Po pádu putlerizmu je totiž čeká rychlej a brutální šmitec pokud urychleně nevypadnou z Chujlostanu! A s rostoucí bídou tam se jim to čím dál tím víc krátí -
   http://iks2010.info/?p=128110

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.