Reklama

úterý 12. prosince 2017

Quo vadis Česká republiko?


Ludvík Smýkal
12. 12. 2017
Nadpis článku „Kam kráčíš Česká republiko? “ zřejmě připadne řadě čtenářů v této předvánoční době nadnesený. Důvod je nasnadě, neuvědomují si plně význam diskuse a jednání nad trvalou reformou přistěhovalectví do EU. Její účel a cíl je zřejmý - o imigraci již nebudou rozhodovat národní státy, ale Evropská unie (EU) z Bruselu. Podstatnější a horší je, že většina českých politiků a médií je v této „nevědomosti“, z různých důvodů, následuje...

 
Martin Kunštek se ve svém článku ZDE podrobně zaobírá a lze  jen doporučit se s obsahem článku podrobněji seznámit.

Podle návrhu Nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se stanoví kritéria a postupy pro určení členského státu příslušného k posuzování žádosti o mezinárodní ochranu podané státním příslušníkem třetí země nebo osobou bez státní příslušnosti v některém z členských států, mají být při přetížení některého pohraničního státu imigranti přesidlováni do dalších zemí. K rozdílení má být použito zvláštního klíče zohledňujícího podíl počtu obyvatel členského státu na celkové populaci EU a podíl jeho HDP na celkové ekonomice EU.  

Návrh nařízení je však zmatečný a umožňuje několik výkladů. Česko s deseti miliony obyvatel představuje 1/51 evropské populace. Podle Světové banky byl náš HDP v roce 2016 asi 192 miliard USD. Na HDP celé EU, který činil 14.825 miliard USD, jsme se tedy podíleli zhruba 1/77. Pokud by se zohledňovala pouze textová normativní část návrhu nařízení, tak by podíl ČR na migrantech měl činit zhruba 1,55 %.

V krizovém roce 2015, kdy Mutti Merkel pozvala do Německa všechny syrské uprchlíky, čímž umožnila masové prolomení bran schengenského prostoru, přišlo do EU podle Eurostatu 2,7 milionu migrantů. V loňském roce jich bylo 1,5 milionu. Pro letošek ještě oficiální čísla samozřejmě ještě nejsou k dispozici. Podle odhadů letos z Afriky a z Asie doputovalo do EU kolem milionu lidí, kteří zde požádali o azyl. Pokud by příliv imigrantů dosahoval „jen“ takových rozměrů jako letos, tak by to pro ČR znamenalo – v případě schválení nařízení – nutnost přijmout každoročně 15,5 tisíce imigrantů““

Teprve teď, dříve či později, budeme všichni vědět, nejen jeho voliči, co je předseda hnutí ANO 2011 Andrej Babiš, nový předseda české vlády, ve skutečnosti „zač“. Zatím jsme se  ještě nepřesvědčili, jak se v kritické chvíli, ke které se v současnosti schyluje, zachová!  Volba, která je před ním, není rozhodně jednoduchá. Buď se spokojí s čistě symbolickým odporem vůči nařízením z Bruselu, nebo diktát EU rozhodně odmítne. V prvním případě riskuje ztrátu podpory občanů, v druhém hrozí ztráta investic, na kterých česká ekonomika závisí, neboť „vše souvisí se vším“…

Slova Andreje Babiše, že jede do Bruselu "jednat", je třeba brát s potřebnou pozorností a reservou! K "jednání musí být vždy dva“ a je otázkou, zda zrovna avizované "jednání" nového premiéra Andreje Babiše v Bruselu je to "pravé ořechové". Naše historie podobných "jednání", z nichž pro náš stát a národ nic dobrého nevzešlo, pamatuje už několik - Háchova cesta do Berlína, Dubčekova do Moskvy, apod.  „Jednání“ v Mnichově 1938, Jaltě 1945 a Maltě 1989 , ve kterých se jednalo „bez nás, o nás“, netřeba zmiňovat.

Ve všech těchto případech o "jednání" nešlo, vždy šlo o diktát „momentálně silnějšího  (silnějších)“. Bude se historie znovu opakovat ?!

34 komentářů :

 1. V tomto případě moc Babišovi nevěřím.Do svých podniků potřebuje levné otroky,nakonec i divoké černochy naučili v minulosti makat na amerických plantážích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už je drama,které se určitě neuskuteční.......

   Vymazat
  2. ad tonicekkopr,
   je také možné, že zanedlouho o tom už rozhodovat nebudeme.

   Vymazat
 2. Pro nás pro všechny je důležité,aby bylo uzákoněné referendum,.....tomu předchází kroky,které musí umožnit nikdo jiný než Okamura...pokud nechce,tak je neumožní !!!!!,pak zkončí jak začal....nic jiného nevyřeší,musí vyslechnout voliče,pokud nevyslechne,budou nové volby,pak už to zřejmě bude zbytečné.....po referendu se podaří i jiné kroky,to už rozhodnou voliči.......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aby bylo uzákoněno referendum je třeba změnit ústavu, takže je úplně jedno co Babiš vyjedná, protože s čistým štítem se nevrátí. No a pak to bude na nás, demonstrace , generální stávka a podobně... Prostě začít znovu . Budu stát pod ocasem , tam se potkáme. Nashle Jarek

   Vymazat
  2. Pro 15:10 Na ústavě se nemusí měnit celkem nic, protože česká ústava referendum předpokládá! To, že na ně není doposud prováděcí zákon, je pouze hanebnou vizitkou našich předchozích politických reprezentací!
   Jinak k tomu Okamurovi. Nevěřím, že nějaké referendum prosadí, když s ním nemá ani tu minimální zkušenost ve vlastní straně!
   Jirka

   Vymazat
  3. Je zakázáno ústavou jakékoliv referendum vůči oficiální politice ČR také tedy o EU a NATO . Zavlekl to tam Diensbier , vlastenec s pasem USA, za necelé dva roky . A to byl u vesla coby ministr. Jakpak dlouho to bude trvati dlouho než to SPD změní v rámci demokratické legislativy proti většině? Jakkoliv nejsem nadšen je to tak . Jarek

   Vymazat
  4. Neadresné referendum nezodpovědných a nikým nevolených jurodivých anonymů je populistický podvod a zločin!

   Vymazat
 3. To jsem též zvědav co udělá Babiš nejhorší že volby jsou daleko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čo bolo, to bolo, terazky som oligarchom a čehúnský štát riadim ako svoju salaš !!! Aj so svojou famílijou.

   Vymazat
 4. Názorný obrázek k článku je na https://www.ireporter.cz/2017/12/12/quo-vadis-ceska-republiko/

  OdpovědětVymazat
 5. Nechápu, že skoro nikdo u nás nechce vidět, že jde taky o to, a možná hlavně o to, dostat nás, východní untermenschen, do definitivně koloniálního postavení.

  Tohle je ten nejdůležitější a nejožehavější problém, s kterým se teď státy Visegrádu musí utkat. Hlavně odolávat a vydržet, protože nálada obyvatel se sice mění příliš pomalu, ale zato jistě, v neprospěch EU korpofašistů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený Vláďo! Od podpisu Lisabonské smlouvy už v podstatě kolonií Západu jsme! Jenom se stále více utahují šrouby. Jenže se obávám, že při našem samostatném vystoupení z EU by nám to dal Západ tak "sežrat", že Klausovo "utahování opasků" by proti tomu byla radostná selanka!
   Já si myslím, že jediné správné taktiky jsou, buď rozložit EU zevnitř nebo ji z gruntu reformovat. Ale referendum o vystoupení z EU by asi bylo tou nejhorší variantou, pokud by se nejednalo o vystoupení většího počtu států, například V4.
   Jirka

   Vymazat
  2. Rozumní občan a volič12. prosince 2017 22:39

   16:10 - Co se týče referenda o vystoupení z EU už není času se ohlížet na jiné. Vždyť Maďaři a Poláci už v tom mají jasno - vystoupit z EU! Už nemáme času nazbyt! Vystoupit z EU (a NATO)! Jinak přijdeme i o to poslední! A naši potomci nás budou proklínat!

   Vymazat
 6. Už Vás někdy napadlo, proč OLAF ještě nevydal stanovisko k Čapímu hnízdu? Jestli ano, tak se neptejte, co Babiš udělá.

  OdpovědětVymazat
 7. Brnaku, (13:50) uz jste v kolonialnim postaveni a mate 4x jedovatejsi pitnou vodu nez mame my.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Píšeš blbiny, které sem ani nepatří. Trollovitý hňupe!

   Vymazat
  2. 15:18 - Toho impecile si ani nevšímej. Je to chudáček a stařičký supertrotl blb, známy pod nickem Honolulu aneb HOVNOlulu. Na tom si moc zakládá. Je to dědek, který žije osaměle jako kul v plotě na Floridě. V nějaké chatrči z papendeklu. Už byl poučen, že ho pak zahrabou v papírových botách v kartónové krabici na krchově pro chudé!

   Vymazat
  3. 23:05 Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:).

   Vymazat
 8. Proti Nařízení EP a Rady o přidělování imigrantů jednotlivým členských státům EU Babiš nic nezmůže. EP toto Naříení už schválil a v Radě EU zástupce ČR ani s dalšími odpůrci z V4 ostatní nepřehlasuje, pokud to bude schvalováno kvalifikovanou většinou. Pak bude Nařízení platit závazně pro všechny členy EU a jeho nedodržování bude postihováno milionovými pokutami. Nejde jen o přidělování nově přichozích imigrantů, nýbrž i o přerozdělení imigrantů, kteří již v EU jsou, podle stanoveného referenčního klíče. Takže do Čr bude přiděleno mnohem více imigrantů než uvádí autor článku. Odpor by nás stál miliardy korun.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:01 Když nic nezmůže, proč se tedy Babiš stal premiérem ČR ? Pro své "potěšení" ?

   Vymazat
  2. Bratislavčan (Blavák)13. prosince 2017 3:19

   15:52 - Českí bratia (a sestry), už pred parlamentnými volbami som vás na stránkach Novej republiky upozorňoval, aby ste nevolili ANO a teda Babiša. Že je to ako nečakane padnúť z blata do kaluže. A vy, žiaľ, ste dali cca 30% svojich hlasov v prospěch firemnej (kolporatívnej) politickej strane ANO. Negativné dopady těchto vašich neuvážených voličských hlasov sa budú postupne a prierezovo prejavovať v (ne)vývoji vašej spoločnosti.
   Myslite na to, že každému veľkokapitalistovi, aj keď je bývalý komouš a možno i eštebák, sú vždy bližšie peniaze v podobe kap. zisku, ako životná úroveň - sociálnoekonomická istota, blaho, pohoda... občanov (a voličov)!

   Vymazat

  3. 3:19 nerev bratček, nerob nam tuna ostudu! Ved sa nám teraz vedie lepši ako všem týmto závistným a zbabelým čeHúnom! Ked naši dedovia bojovali za Európu,tak ti jejich chujskí dedkovia dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do heinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa im možeme iba smiat dnes a zazpievať si tu našú! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Vymazat
 9. Cesi,necekejte spasu v Babisovi!Vy sami musite verejne vystoupit,ze prisun migrantu si neprejete.Nik za vas tahat kastany z ohne nebude.Stejne by jste Babise potopili,nebo jste nevdecni!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedávno jsem četl plakát: "Serou vás vaše děti nebo vnoučatá? Chcete jim posrat život? Volte ANO!"
   Babiš a ANO:
   Ten jeho rádoby systém není vůbec pluralitní a demokratický! A nám zase jen zbydou prázdné kapsy a oči pro pláč!
   Babiš sám ohledně svého programu silně mlží a to mu umožnilo sbírat hlasy zleva i zprava. Ve všech vzbuzoval naděje. Ale jeho ministr Stropnický nás jako loutka NATO a USA žene do války s Ruskem, ministr Pelikán dál trpí marasmus v českém soudnictví a politické aktivisty ve státním zastupitelství.
   Dokonce Karla Šlechtová předložila ve Sněmovně zákon, který velmi hrubě omezuje občanské svobody a vliv občanské společnosti na rozhodování nevolených úředníků ve prospěch stavební lobby. Prostě hnutí ANO není jen Andrej Babiš, ale i jeho ministři a europoslanci, včetně komisařky Jourové. Ta například obhajuje promigrantskou politiku „evropské solidarity“ povinných kvót a jako eurokomisařka pro spravedlnost se vymlouvá, že proti tomu nic dělat nemůže. Tedy pravý opak toho, co prohlašuje Babiš, tedy, že tu nechce jediného migranta. Ostatně sám Babiš ohledně migrace od roku 2015 otočil o 180 stupňů. Jak napsaly NovinyCz ve smyslu „z vítače lídrem protiimigrantské agendy“ aneb „napravený vítač“. A to by si měli voliči ANO uvědomit. To všechno dohromady znamená, že bylo prozíravější raději nevolit Babiše a jeho lidi!

   Vymazat
 10. Prostě nevěřím Babišovi. Nelze zůstat v unii a přitom zůstat čistý. Babiš několikrát ukázal, že jeho hnutí je kočkopes. Od všeho něco a on jediný pan Čistý. Něco jako Nečas. Tepve nyní dojde na lámání chleba a Babišova ekonomická bublina splaskne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co chcete po premiérovi, který podědil po 27 let stát sofistikovaně przněný klasickými partajemi? Co může zmoci jeden člověk v politice proti armádě vlastizrádných politruků "systémových" partaji. Nezdá se vám zcela ostudné, když tzv. občanské strany, jako soc. dem., lidovci, ODS jsou nakonec daleko více protiobčanské než ANO? Kdy se např. soc. dem. nebo lidovci zmohli na sociální program, který má ANO? Co tyto partaje udělali pro obyvatele ČR? Jen byly sluhy kapitálu, který s nimi mohl nakládat, jako s toaletním papírem. Takže momentálně - a je to asi historické unikum - českým občanům je nakloněna daleko více politika strany oligarchy, než kdy byly "tradiční" partaje dohromady za těch uplynulých 27 roků! Nebylo lepší volby než ANO, všechny ostatní varianty by byly podstatně horší a pro národ zhoubnější.
   A Babiš nebyl volen, aby zachraňoval to co podělali ti před nim, ale aby nastartoval nový pokus o stabilizaci státu, společnosti a zvýšil jeho výkonnost pro blaho ne zahraničního kapitálu, ale občanů. A na rozdíl od jeho předchůdců, jsou pro něj občany i děti a důchodci.

   Vymazat
  2. 17:30 Každý předseda vlády, před listopadem i po listopadu, přece tvrdil, že na prvním místě jsou u něho všichni občané ČR, tj. i důchodci a děti. Nebo víte, o některém z nich, že to netvrdil ?
   Realita byla ovšem často jiná ...

   Andrej Babiš, ať se vám to líbí nebo nelíbí, dobře zřejmě ví, že přebírá po svých předchůdcích všechna pozitiva či negativa. Jak se s tím vším "popere", ukáže teprve budoucnost...

   Vymazat
  3. 17:30
   A Vy tomu skutečně věříte??? Křesťané říkají věř a víra Tvá Tě uzdraví, tak věřte. Věř a komu věříš měř!

   Vymazat
 11. Jak to tak čtu, tak nás skutečně Brusel nutí k vystoupení z EU vší silou a proti naši vůli. Takže co dělat, když do nás kopou, jako do prašivky. Že bychom našli zbytečky své hrdosti? Nemyslím, peníze jsou českému kapitálu milejší, než ten český podčlověk. A bruselský na(r)cismus, ten přímo září, jak s přestupem na mohamedánskou víru rozkvetl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřík ze Šumavy12. prosince 2017 20:19

   Jiřík ze Šumavy 12.12,2017
   Pánové-mudrlanti! Je úplně jedno, zda bude referendum uzákoněno, zda se změní ústava, zda budeme či nebudeme v NATO a v EU a je úplně jedno, co říkají představitelé všech politických stran. Dokud totiž cca 70% občanů Českého národa nedostane rozum, kteří v roce 1989 potratili a pod taktovkou Havla vyřvávali po náměstích, že chtějí svobodu a demokracii, aniž věděli co vlastně chtějí a zvonili klíči na podporu Havla a jeho po moci, penězích a mejetcích bažícich kumpánů, kteří byli podporování právě nahonem převlečnými podrazáky, co zahazovali průkazy KSČ,jenž jim za socialismu sloužili výhradně jako pracovní knížky, a stále dokola budou ve volbách posílat do parlamentu vyžírky, politické zlatokopi,korupčníky, permanentní převlékače kabátů a jinou zlodějskou verbež, tak za cca deset let občané naší krásné země, kterou si dobrovolně nechali zplundrovat, budou jako ovce nuceni migrantům dělat otroky!!!! Těch cca 30% občanů, co měli v roce 1989 v hlavě rozum, tu národní katastrofu valící se na naši zemičku nebudou mít sílu zadržet.Buď se Český národe velice rychle probudíš a postavíš se na obranu své vlastí, nebo zahyneš!!!!!!!!!!!!!Zatím naší zemi už přes dvacet let, vládnou pouze převlékači politických kabátů za všech politických stran bez výjimky!!!!!!!

   Vymazat
 12. Žádné strachy před velkými zvířaty. Pro výrobky v našem státě se vždy najde odbyt v zahraničí i v Rusku. Je vždy nutné přemýšlet jak to udělat aby bylo v budoucnu lépe a ne jak na někom parazitovat. Stále se u nás mluví jako když EU na nás doplácí ale to je podvod. Spousta lidí začínala podnikat tak říkajíc na koleně a dokázala vybudovat prosperující firmu. Jde to jen se musí chtít a ne se stále vymlouvat. Chybou bylo že jsme si nevšímaly politických a jiných parazitů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bychom ale museli hodně rychle rekostruovat školství a to hlavně učňovské. Převést peníze z neziskovek a z VŠ typu filosofie, humanismus, komediantství (tyto bych nechal plně platit těmi kdo zde chtějí studovat), omezit nepotřebné právní fakulty a též plně zpoplatnit.

   Vymazat
 13. Jaká je vlastně Babišova motivace? Prachů má dost, mohl klidně pokračovat v hrabání, nic mu nehrozilo a přece vlezl do politiky. Nejspíš chce vstoupit do historie coby zachránce státu. I při jeho schopnostech brilantního podvodníka se nedá předpokládat, že se mu podaří Brusel ošvindlovat. Hlavní nevýhodou je jeho celoživotní vazba na ekonomii. Stačí pohrozit poškozením zdejšího hospodářství a odkýve cokoliv, co bruselští papaláši nařídí.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.