AA

Reklama

úterý 5. prosince 2017

Rezonance VIII: To jsou věci, kdo by si to pomyslel?


Jiří Baťa
5. 12. 2017
Jen zcela náhodou se mi dostala do pošty tato zpráva či sdělení, které je sice zajímavé, ale není zas až tak překvapující. To proto, že dnes je možné všechno a překvapením může jedině být, že si Trump postavil v Rusku daču (chatu) hned vedle chaty Merkelové a Putina. Nicméně toto sdělení není zajímavé tím, že se zrovna jedná o kandidáta na prezidenat Jiřího Drahoše, jako spíše tím, co je obsahem sdělení a o co tedy GO. V této souvislosti si dovolím ocitovatovat pozoruhodný názor a hodnocení herce Pavla Nového (Herec-Pavel-Novy-v-razi-Zeman-je-slouhou-Ruska), který se vyjádřil ke kandidatuře Jiřího Drahoše, cituji:


Pan Drahoš je mimořádně horkým kandidátem, byl by to bezesporu i schopný a skvěle reprezentující prezident naší země. A kdo říká, že nemá zkušeností z politiky, je bloud. Když byl šéfem Akademie věd, tak jistě musel mnohé věci s politiky vyjednávat a tak se v tom prostředí jistě naučil pohybovat. Podle mne je to uvážlivý člověk, inteligentní a vzdělaný. Vypadá to, že má samé přednosti a žádný škraloup. Prostě z těch horkých kandidátů je pan Drahoš pořád lepší, nežli soudruh Zeman...“. Opravdu?

     A nyní obsah zprávy či sdělení, pocházející již ze 24.4.2017, takže je ututlané:
"Tak nám pro boj o prezidentování v ČR nasadili kucí mainsteramoví Jiřího
Drahoše. Chemického vědce a co čert nechtěl: Donedávna (kromě předsedy Akademie věd ČR) také úřadujícího předsedy  české asociace Římského klubu (CoR).Co to je ten Římský klub? Zednářské společenství, ovládané západní „Černou šlechtou“ a přebohatými 13 iluminátskými rodinami z USA jak uvádí Michael Morris v knize „Co nesmíte vědět“ díl 1. Je zajímavé, že ve stejné partě, ale v Německu byl zakládajícím členem i  náš Petr Robejšek, o kterém se také uvažovalo jako o kandidátovi na prezidenta. I  v Rakousku si zednáře prosadili na trůn, v Německu je Makrela v Atlantik-Brucke, kde se to zednáři jen hemží a její hvězda vylétla vzhůru po návštěvě „mocných“ v Bilderbergu v r.2006.  Takový Hollande je rovněž v jedné přední francouzské  zednářské lóži, nakonec nyní má své kolegy vítat na jednom starém francouzském zámku, kde má být velké srocení těchto tajnůstkářů. No a nedávno to v Holandsku vyhrála také ta správná vítačská multikulti strana. Že by Rutte nebyl u nich v houfu? Oni to mají   kucí pod kontrolou a mají připravené své kádry na cokoliv. Takže Jiříku Drahoši, jdeme do toho, média budou na tvojí  straně, to bude nářez! "
Konec zprávy, sdělení.

      Pan hééérec Nový asi nemá zvlášť velký přehled o lidech, které považuje za ideály na post prezidenta, i když se tak tváří. Jakkoli nemá přehled, přesto si to sám sobě umí všechno perfektně zdůvodnit a odhlasovat, jako např. že Pan Drahoš je uvážlivý člověk, inteligentní a vzdělaný a vypadá to, že má samé přednosti a žádný škraloup. Má pravdu, jen to tak vypadá, protože skutečnost nejen jiná, ale mnohem horší.

(Zdroj:


17 komentářů :

 1. zrušt zlate koryto a je po vtakach zrovna tak jako po problemu nam stači co věšti čete ačro

  OdpovědětSmazat
 2. 9 prezidentských kandidátů- je tam jeden primární cíl těch takzvaných kavárníků- zabránit, aby náš stávající prezident byl zvolen hned v prvním kole.To v první řadě.
  Jakmile bude druhé kolo, a bude jedno, kdo se v něm proti našemu prezidentovi postaví, pak už začne druhá fáze a sice všichni k volbám a všichni proti Zemanovi.
  Mohou zmanipulovat a zaktivovat mladou generaci a tam je určitá šance, že uspějí, spolu s mírnou manipulací volebních čísel. Opravdu sám za sebe bych vynechal počítače, a dělal to postaru- ruční hlasování, ruční sčítání, a zasílání volebních výsledků do centrály nikoliv po internetu ale buď telefonicky nebo poštou.
  Podle mně o hodně pomalejší a archaičtější postup, ale snadněji kontrolovatelný.

  OdpovědětSmazat
 3. Tom je sranda, jak soudruh herec Nový hodnotí Drahoše, on má komediant Nový tu nejlepší kvalifikaci, protože skoro v každém filmu za socíku a snad byl ve všech, vykukuje a tak se tam také musel něco přiučit .

  OdpovědětSmazat
 4. Prosím, rád bych věděl, kolik % občanů ČR něco vědělo před půl rokem o panu Drahošovi, že byl šéfikem akademie věd, tedy čistě aparátnickou personou. No, z toho se má národ položit? Takových šéfíků je u nás jak lánů řepky olejné. A navíc kvalitní vědec nikdy neodejde do administrativy a už vůbec ne do politiky. A co má povolání pana Drahoše společného s výkonem funkce prezidenta. Není prezident jako prezident! Prezidentů je u nás snad více než disidentů, no a co? Kdyby měli všichni kandidovat? Prostě je to loutka oligarchů a jak jsme si právě přečetli také zednářů. A chceme aby se pasoval do role krále u nás zednář? Zednáři, toť podstatně horší spolek než kdy byli komunisté. Chtěli byste za prezidenta Jakeše? Ne? Ale to by vyšlo lépe než Drahoš! Žádná tajná lože, žádný výprodej státu a národa zahraničnímu kapitálu, především tomu německému ne! Lepší rota Zemanů než jeden Drahoš.

  OdpovědětSmazat
 5. Panu (nesoudruhovi) Jiřímu Drahošovi, profesorovi a doktorovi věd i mysliteli a organizátorovi ČAV, i jeho apologetovi Pavlovi Novému, a podobným zakukleným robejškům lze snad vzkázat jediné: nasrat! ...

  OdpovědětSmazat
 6. http://www.literarky.cz/politika/domaci/25253-jeden-antizeman-v-osmi-podobach

  OdpovědětSmazat
 7. Ubohá komediantská šmíra. Kam vítr, tam plášť. To platilo a platí neustále, dnes obzvlášť. Jinak v hlavě totálně nasráno.

  OdpovědětSmazat
 8. Proti Schwarzenbergovi bych volil i kravské lejno. Takže jsem to hodil Zemanovi. Jenže teď je to jiné. Mám volit člověka, který prohlašuje, že "stovka denně za nemocnici důchodce nezabije"??? V čem se liší od těch dalších osmi pravičáků? Jeden za 18.... Proč vlastně volit Zemana? 1) On to byl, kdo u nás zavedl tvrdý kapitalismus. Zprivatizoval s obrovskou ztrátou banky. Převzal nedobytné úvěry, které byly vyšší než vyjednaná prodejní cena!!! Takže ty banky prodal za mínusovou cenu! Ty se nám pa odměnily zrušením úroků a zavedením poplatků, takže další miliardy z našich kapes! OKD bylo obrovský vejvar proti Zemanovu prodeji Spořitelny! 2) má na rukou krev srbských dětí svým souhlasem s agresí NATO . Slovenský Dzurinda už byl pohnán k soudu. Doufám, že Zemana to také čeká!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenechte nenávist cloumat svým majestátem.
   V.J.Horák

   Smazat
  2. Sice jsem taky důchodce a kdyby to o té stovce řekl kdokoliv, tak je ticho po pěšině, ovšem Zeman to je jiná ten ať řekne cokoliv, vždy se najde zástup blbů, kteří budou řvát jak pominutý s pěnou u huby, jen proto že to řekl Zeman. Stovku denně a více zaplatí každý kdo je doma a více. Nenávist s tím 21:07 cloumá určitě, ale majestát to určitě nebude.

   Smazat
  3. Budu volit Zemana aby tu nebyly migranti a aby naše zem se neklaněla eu.

   Smazat
  4. 21:07 Krev srbských dětí má na rukou hlavně Havel
   a jeho humanitární bombardování.

   Smazat
  5. Nejste jediným, kdo u nás skřípe zubama nad některými činy či výroky prezidenta Zemana!
   Ve všem, co mu připisujete, máte kus pravdy. On však v r. 98 nezačínal na zelené louce (byla "blbá nálada", doba Klausových ekon. balíčků, a sarajvského atentátu ..).
   Zeman tedy přebíral vládní odpovědnost v krizové situaci, za kterou nesou odpovědnost jiní "velikáni" a laureáti našeho neoliberalismu. Někteří z nich mají ještě i dnes tu drzost nás přes média poučovat, jak je to nutné dělat správně ...
   Cítím to tak, že nakonec Zemana ale beztak budeme volit, protože těch osm zbylých představuje mnohem větší nebezpečí a riziko dalšího podrobení se EU byrokracii, zhoršení ekonom. postavení kolonie, zatahování do agresí vedených Západem po světě, a proti Rusku.
   Zeman je sice problematickou a složitou osobností, ale jeho soupeři jsou klasickým dilematem: totiž, osm "možností" a ani jedna z nich není možná ...

   Smazat
  6. 21:07 jste buď prosťáček nebo poťouchle agitující antizemanovec. Chcete tvrdit, že v dané době a za daných okolností by se kterýkoli z protikandidátů současného prezidenta zachovalo jinak? Kdo ví, že?

   Smazat
 9. Ne se vším musím nutně s M. Zemanem souhlasit. Ale uvědomme si jedno, jde o jednu z mála osob, s nímž se baví světoví státníci, a to bez rozdílu. O těch zbývajících nulách, které též kandidují, tito státníci ani netuší, že existují. Žijeme v době převratných změn a budeme velmi potřebovat mít v čele země člověka s takovými kontakty a vlivem ve světě. Je tedy třeba posuzovat věci podle určitého žebříčku priorit. A tam ta stovka je daleko níže než to, co se s naší zemí stane. I když mne ta stovka (a nejen ona) též štve.

  OdpovědětSmazat
 10. Co se P. Nový s..ere do politiky. Ať si hledí prken. Nikoho jeho blekoty nezajímají.

  OdpovědětSmazat
 11. To nic, to si jen p. Nový hraje na politologa.
  Morave

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.