Reklama

čtvrtek 21. prosince 2017

Rostislav Iščenko: Ukrajina bez korupce se rozpadne


21. 12. 2017       zdroj
Ukrajina je nyní natolik nestabilní, že každým okamžikem může zmizet z politické mapy světa, soudí prezident Centra systémové analýzy a prognózy Rostislav Iščenko. V rozhovoru se Sputnikem Lotyšsko expert poznamenal, že celý ukrajinský systém je postavený na korupci. "Když se odstraní korupce, Ukrajina se rozpadne. Proto je boj proti korupci na Ukrajině oxymóron, ať proti ní bojuje kdokoliv. S tímto v podstatě nemůže nic udělat ani prezident Spojených států. A Západ to již přiznává téměř otevřeně", řekl Iščenko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Je to ještě horší. Na korupci nestojí jenom Ukrajina, ale celý Západ i Rusko. To je průvodní jev, všemi politiky tak ochraňovaného liberalismu. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:33 Na korupci, menší či větší, otevřené či skryté, projevující se v různé formě, apod., byl, je a zřejmě bude založen každý stát a společnost. Záleží vždy "na úhlu pohledu" ...
   L.S.

   Smazat
  2. L.S. V této době nemusíte hledat ten správný úhel pohledu. Dnes to obhlédnete z jedoho místa...

   Smazat
  3. 19:56 Zřejmě se mýlíte, i v současnosti jsou u nás lidé, kteří vám budou tvrdit, že u nás žádná korupce není. Z hlouposti nebo to považují za "zcela normální". L.S.

   Smazat
  4. Anonymní21. prosince 2017 19:47
   Jako úhel pohledu volím pohled zaměstnanců, nebo OSVČ, živících se prací. Nejspíš to vidí podobně i menší firmy, ale nikoliv nadnárodní korporace, které jsou vlastně hnací silou korupčně-liberální společnosti.
   Z tohoto úhlu, je korupci nutno vždy odsuzovat a potírat. V jak velké míře se to „daří“, je také určitým ukazatelem demokratičnosti zřízení. Proto o tom také všechny vlády, tak rády žvaní. Pokud náhodou něco navrhnuly, tak to bylo v parlamentu zmírněno, až znehodnoceno. P.K.

   Smazat
  5. Ukrajinci by měli použít český model. Zkorumpovat veřejná média a ututlat to. Když zkorumpovanej reportér nic nepoví, nikdo se nic nedoví. Je pravdou, že je na to potřeba čím dál tím víc love. Ale co, zvedne se poviné výpalné za bednu, na kterou už skoro nikdo nezírá a je to ve strožoku. Jupíí demokracie.

   Smazat
  6. Tak to jsme se dozvěděli včera z Barandova, že čété si zadala studii o své objektivitě a nezávislosti a dopadla hůř, než Napoleon u Waterloo. S tím rozdílem, že pád Napoleona se dozvěděl celý svět, zatím co pád čété tutlá jak vedení, tak tzv. "Rada pro..." A to jen proto, že byla při zadávání tak neprozíravá, že si nevybrala nějakou prostituci z galerie Sóros, ale veřejnoprávní UK. Chtěla ušetřit pro sebe z peněz občanů ČR, nebo byli hodnotitelé "neuvědomělí"? Kdy už konečně padnou ti fandové lži, přetvářky a parazitismu?!

   Smazat
 2. Také u nás je korupce téměř všude, ale je poměrně dobře skrytá například pod rouškou grantů nebo posudků. Uvedu jeden příklad - stát chtěl vybrat vyšší daně, tzv. "ekologické", tak zkorumpoval vědce, kterým vytvořil i za peníze EU ústav CzechGlobe. Tam teď musejí na státní objednávku psát cinknuté posudky a zprávy o tom, jak Globální Oteplování je zaviněno lidmi a jak musíme přispívat na obnovitelné zdroje (zeptejte se Ače nebo Cílka). Pak se lehce přesměrují zdroje peněz v rozpočtu ve prospěch solárních baronů na úkor zbytku společnosti. Toto je typický příklad korupce přes funkce a zajištění budoucí práce. Obdobnou korupcí je například OKD, kdy Bakala dostal za úkol krýt Sobotkovi (a nejen jemu) záda přes svá média. Toto je typický příklad politické korupce. PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní22. prosince 2017 3:21
   Globální oteplování je pouze o byznysu. Něco napovídá, že Roskefeller přechází z ropného podnikání na „zelený“ byznys. On nebude prodělávat, my všichni mu budeme přispívat. P.K.

   Smazat
  2. Je to svinstvo, ale jde o "pokrok", způsob, jak nutit lidi k činnosti:-), k "vytváření hodnot".
   Dalším příkladem je naše chování ke psům, kteří jsou dokonce zachraňováni i při otevřené AGRESI v liščích norách, tedy při POKUSU O VRAŽDU; namísto aby pes byl zadržen policií a následně vyšetřován pro omezování (liščí) osobní svobody, vloupání, etc., je na jeho záchranu posláno několik oddílů hasičů a všichni s tím v podstatě souhlasí!?
   Není to paradox: pes, kterých tu bezcílně běhají statisíce je preferován před celkem vzácnou, nezávislou liškou samoživitelkou, jen protože ona neprojevuje lidem loajalitu, nenechá se bezcílně vodit na vodítku a nelíže nám nohy?
   Ovšem zachraňovat nebezpečné africké nosorožce, slony, mongolské koně, to je záslužná činnost!
   Zdá se, že immigranti jsou preferováni před našinci na všech frontách.
   I tady bych viděl jednu z příčin tzv. "úpadku civilizací", proti kterému na tomto webu všichni tak statečně a úspěšně bojujeme

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.