Reklama

pátek 22. prosince 2017

Rozdělení světa

Jaroslav Loudil
22. 12. 2017
Na dnešním mimořádném zasedání OSN odsoudilo konání USA ohledně Jeruzaléma 128 zemí světa , pro postoj USA se vyslovilo jen 8. Světové společenství tak jednoznačně stojí proti nechutným nápadům amerických militaristů ohledně - "parcelování Blízkého východu silou zbraní". Mezi 193 členskými státy OSN tak USA našly pouze osm !! spojenců. Naši čeští podržtaškové se zachovali jako obvykle." Aby se vlk nažral a koza zůstala celá". Na nátlak USA jsme se proto zdrželi hlasování. Nemáme svůj vlastní názor, nehlasujeme.

Izrael napadl roku 1967 své arabské sousedy , zabral východní Jeruzalém i Západní břeh. Stát Palestina uznalo 134 členských států OSN . Izrael přitom na Západním břehu s tichým souhlasem USA staví další a další židovské osady.

P.S. Světové společenství svobodných národů stojí jasně proti USA poměrem 128 : 9. Tady není co řešit.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/osn-usa-jeruzalem-izrael_1712211833_pj
https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1t_Palestina

88 komentářů :

 1. Konecne bola vacsina sveta,proti zvoli juesej a hlupemu Prezidentovi usa bez kompetencii.Mrzi ma opatrnicky postoj ostatnich clenov V4.Som prekvapeny ,ze krbciari Slovaci zabodovali.Chuj aj s krvavymi $ od juesej !!Nech skape geriatricky kongres .jozka ze slovenska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. John Brennan bývalý ředitel CIA nazval Trumpa narcissistickým autokratem a nebezpečim pro USA. Trump je hlupák s nastřikaným opálením a blbou přehazovačkou.
   Jako další z válečných USA presidentů je na nejlepší cestě začít další válku na korejským poloostrově jako John Foster Dulles, hooray, horay, další miliardy dolarů do židovských zrojařských koncernú. Trumpeta drží akcie ve firmě Raythenon která vyrábí cruise missiles Tomahwk, za každý vypálený Tomahwk se mu sypou penízky, no tak proč né, že jo. Zabijeme tisíce lidí ale svět je stejně prej přelidněnej takže vlastně děláme dobrou práci

   Smazat
  2. Co zvani Obamovuv agent Brennan je stejne jedno jako to co zvani Kalousek

   Smazat
  3. 0:40 Lidstvo má právo na restart! Tedy začít znovu a lépe! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  4. 9:10 A to mu může zajistit jen a pouze PPT!

   Smazat
 2. Nojo, ale fandit Palenstincům - jakkoliv i třeba vím o jejich původu a historii - je v současné době dost těžké, když se chovají, jak se chovají. Nejsou to žádné oběti, žádní chudáčci, ale militantní agresivní muslimové. Škoda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:35

   Těžký, co?
   A ještě ten Zeman...

   Smazat
  2. Celá radikalizace muslimů za posledních několik desetiletí jde na vrub hloupé politice Izraele a jeho patronů (NATO). Palestincům je systematicky kradena jejich vlast. Tak se Arabům nedivte, že se brání jak umí.

   Smazat
  3. 22:35 Fandit Palestincům je potřeba, i když jsou to muslimové, protože je to národ, který přišel o svůj domov. Až budou mít domov zpět a budou mít tendnenci šířit násilí jinam, pak teprve je potřeba zakročit.

   Smazat
  4. Nevim, co se Palestincum nelibi! Kdyz priseli do jejich zeme Zidi z Egypta, vrazdili je hromadne, David po 20 tisic, ted sem tam nejaka destitka Palestincu zahyne kdyz se jim podari zabit jednoho Zida. TO JE PRECE NEUVERITELNY POKROK, zvlaste z pohledu demokratickych zemi jako USA a EU.

   Smazat
  5. Re (22:35):
   Leč na to, abyste se ještě tak dokázal zamyslet nad příčinou palestinského vzdoru, který na sebe od 70. let min.stol. skutečně bere podobu terorismu, již asi nemáte mentální schopnosti!? Nebo se snad mýlím?
   V době před r. 48, kdy v Palestině byli většinovou populací Palestinci, nikdo na světě nemohl znát pojem palestinský teror!!
   Ten totiž vznikl až jako důsledek teroru židovského (žid. Irgun a spol.), později izraelského, který se pro mladý stát Izrael stal metodou násilného vyhánění původních obyvatel z jejich majetků a půdy. Jen zlomek toho, co bylo zabráno/ukradeno, byl řádně vykoupen!!
   A protože mnoho států po 2. světové podporovalo židovskou otázku a Izrael měl proto i vojensky navrch, vznikl fenomen terorismu. To je slepé asymetrické odpovědi na vytlačování arabského živlu z Palestiny. Těch Palestinců, kteří tu oblast souvisle obývali po dobu ca. 15 století (tj. porovnatelně nebo i o trochu déle než jsou Češi, Moraváci, Slezané a Valaši na území ČR). Či-li po dobu stejnou, po kterou předtím v oblasti Palestiny pobývali Židé. Než byli rozprášeni po světě ...

   Smazat
  6. Anonymní 23. prosince 2017 11:36

   Píšete "Až budou mít tendenci šířit násilí jinam..." Mluvíte v budoucím čase?

   Když pomineme, že PLO a Fattah zabili více Palestinců (coby "zrádce") než israelská armáda a policie, když pominem, že vraždili děti ve školních autobusech, máme tu namátkou
   - Mnichov 1972
   - Entebbe 1976

   Myšlenka pana Opluštila (18:39), že arabský teror je důsledkem israelské politiky není přiliš originální. Zejména mladá "levice" pro ni hoří (např. Zdeněk Jehlička na A2larm).

   Kokotko

   PS: Přečtěte si paměti Moše Dajana, který vyrostl na vesnici v přátelských vztazích s arabskými vrstevníky - a pak něco vyprávějte o israelském teroru. Ono se to z dálky dobře moralizuje.

   Smazat
  7. 19:056 Chazaři by měli z Palestiny fofrem vypadnout, nic jim tam neřiká pane! Izrael by měl skončit s politikou antisemitismu a apartheidu a vrátit tu zem Hebrejcům! - http://www.rybkapub.cz/rybka/eshop/0/0/5/173-Slomo-Sand-Jak-byl-vynalezen-zidovsky-narod

   Smazat
 3. 22.35,na probleme Palestiny sa desiatky rokov prizivovali zapadni politici,az to dospelo do stavu,ze jim zide kradou zemi a stavi osady.Nikdy nebude miru mezi nima.EU se muze sesrat !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čím byli Němci Židům, tím jsou Židé Palestincům... a mnohem sofistikovaněji. Nemusí totiž spěchat. Ovládají většinu světové ekonomiky a netlačí je čas ani bída o zdroje prohrávané války.

   Za Němce vždy na bojištích umírali nejlepší němečtí mladí muži. Za zájmy penězoměnců trubky všech barev z USA a z NATO. Za "Golden Bluff" do útoku, směr osamělý východ, VPŘÉÉÉD (Stropnický to přeci slíbil).

   Smazat
  2. Pro 7:50 Němců se nezastávej jsou téměř shodní se židy. Takoví Slovanští židé (výzkumy DNA mluví jasně). Židé jsou pohroma Arabů a Němci jsou pohroma Slovanů. Chtějí se zavděčit Satanu a tak se předhánějí, kdo bude tím národem vyvoleným. Jenže se snaží marně, protože Satan už plánuje jinou verzi zotročení pomocí Scientologie. Satanu, ale už dochází dech a tak poslední plán už asi nezrealizuje a vznikne po tisíciletích zaslouženého otroctví, pro naši lidskou zpupnost, království boží na zemi, no předtím se budeme ještě muset zbavit pár hajzlů nebo počkat až vymřou.

   Smazat
  3. 7:50 Převážnou část Čechů a Židů spojovala nenávist k nacistickému Německu. Zatímco však Češi Německý národ upřímně nenáviděli, neboť jej chápali jako ohrožení své národní suverenity, Židé tento pracovitý národ svým typickým způsobem milovali a nenáviděli pouze Nacisty, kteří jim znemožnili z jeho práce profitovat. A tak jakmile byli Nacisté poraženi, okamžitě se začali do Německa odevšad hrnout, podobně jako zlatokopové do oblasti zlatých nalezišť.

   Smazat
 4. Jinak,juesej dodnes nepochopili,ze moslimove potrebuji diktatori a jestli je nemaj,co propaguje usa,delaji to co v mirumilovny EU !!Jsme straceni kuli neschopnosti nekompetentnich niemandu eu a nasich podrz tasek !

  OdpovědětSmazat
 5. Než přišli Židé, byla země blahobytnou kvetoucí zahradou. Ať žije mírumilovný a pracovitý palestinský lid!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě tu o Karkulce!!!

   Smazat
  2. 23:19

   Karkulka byla šikse.

   Smazat
  3. Ano, bohužel rozhodnutí OSN o zřízení Izraele na arabské půdě byla velká chyba. Arabský (chcete-li muslimský) teror bere prapůvod odtud.

   Smazat
  4. Roku 1948 vystrileli Židé nekolik palestinskych vesnic .Zrejme meli za vzor Lidice.Ve vrazdeni palestincu pokracuji vesele dal v Gaze i jinde.Žadne pohadky ,fakta.

   Smazat
  5. Bagoun 23. prosince 2017 14:17

   A nejhorší ze všeho bylo, že to udělali poté, kdy je Arabové vítali chlebem a solí!

   Kokotko

   Smazat
 6. David šel do války volky nevolky,
  z velké dálky nesl bratrům homolky.
  Po cestě se cvičil v hodu dal si pro strejčka příhodu
  tři šutry do tobolky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hej, hej! Kam se valej, když jsou malej,Goliáš ho provokuje, David jenom salutuje, když mu ale obr plivnul do očí David se otočí, prakem zatočí!

   Smazat
  2. Tehdejší Filištínští ale nebyli Arabové, nýbrž Řekové, pravděpodobně z Kréty.

   Smazat
 7. משרד הביטחון מציג: לימודים אקדמיים בכפוף לתנאי המכרז - והמפקד
  המכרז החדש מבקש להכתיב למוסדות להשכלה גבוהה את התכנים שיילמדו במכללות

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč sem píšeš směrnice izraelského ministerstva války? To chceš jen exhibovat, nebo to mělo mít nějaký smysl. Asi nesmysl, že?!

   Smazat
  2. 23:07 - ty bejku příště k tomu dej překlad.
   Ministerstvo obrany předkládá: Akademické studie podléhající podmínkám výběrového řízení - a veliteli
   Cílem nové nabídky je diktovat obsah vysokých škol vysokoškolským institucím

   Smazat
 8. 1967 בין קציני המטכ״ל כמעט ולא היו בעלי תואר אקדמי, ולמרות זאת הם ניצחו במלחמת ששת הימים. כיום רוב הקצינים הגבוהים בצה״ל הם בעלי תואר אקדמי, אבל הצלחות צה״ל בזמננו אינן בולטות.
  שלדון האקדמאי

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (UNO):
   نشر بتاريخ: أمس
   حققت دولة فلسطين، انتصارا دبلوماسيا كبيرا بدعم من دولة عدم الانحياز والدول الإسلامية والعربية، والصديقة، بإقرار قرار بالأغلبية الكبيرة للجمعية العامة للأمم المتحدة تحت بند "متحدون من أجل السلام"؛ يرفض أي تغيير على الوضع القانوني للقدس.

   وقد حظي مشروع القرار بدعم 128 دولة، ومعارضة تسع دول فقط، فيما امتنعت 35 دولة عن التصويت.

   وكان وزير الخارجية رياض المالكي، اكد أن طلب عقد الجلسة هو إعلاء لصوت المجتمع الدولي الذي جسدته ردود فعل الشعوب ومواقف الحكومات في جميع شعوب العالم كما الأغلبية الساحقة في مجلس الأمن التي تطالب بثبات الوضع القانوني في القدس وبطلان كل المحاولات لتغيير هذا الوضع.

   وشكر المجموعة العربية والدول الأعضاء في منظمة العالم الاسلامي وحركة عدم الانحياز بدعوتها لعقد هذه الجلسة الطارئة بعد أن عرقل "الفيتو" الأميركي قدرة المجلس في حفظ الأمن والسلم الدوليين، مضيفا: ومن هنا بات من صلاحية الجمعية العامة تحمل هذه المسؤولية بموجب متحدون من أجل السلام.

   وقال: وتأتي الجلسة تبعا لقرارات المجلس العربي الوزاري الذي عقد في القاهرة بطلب من الأردن وفلسطين وكذلك الجلسة الاستثنائية للقمة الاسلامية التي عقدت في اسطنبول.

   وأضاف نجتمع اليوم ليس بسبب أي عداء تجاه الولايات المتحدة، بل بسبب قرارها الذي يعد اعتداء على حق الشعب الفلسطيني الأصيل في مدينة القدس الشريف، وعلى الأمة العربية وجميع مسلمي ومسيحيي العالم.

   وشدد المالكي على أن القرار الأميركي لن يؤثر على وضع ومكانة المدينة المقدسة في أي شكل من الاشكال، بل يؤثر على مكانة الولايات المتحدة الأميركية كوسيط للسلام، وقال: فهي فشلت في اختبار القدس رغم تحذيراتنا وتحذيرات العالم أجمع من التهاون بهذا القرار والمساهمة بتحويل صراع سياسي قابل للحل إلى حرب دينية لا حدود لها.

   وأردف لا يمكن أن نسأل من يخدم هذا القرار؟، فهو يخدم قوى التطرف والحكومة الاسرائيلية في تنفيذ أجندتها الاستعمارية، ومن يتخيل أن تكون هناك مصداقية لخطة سلام تستثنى منها القدس.

   واستذكر ردات فعل الدول والتجمعات الاقليمية والبرلمانات، والأمين العام للأمم المتحدة، والمرجعيات الإسلامية والمسيحية، مضيفا: آلا تسأل الولايات المتحدة نفسها لماذا تقف معزولة في موقفها هذا، ولماذا لم يستطع أقرب حلفائها غض النظر عن قرارها.

   وقال: الإجابة واضحة القدس هي بوابة السلام ومدينة القيامة والأقصى وأولى القبلتين وثالث الحرمين الشرفيين عصية على التزوير والتشويه ولن تستسلم لأي حصار، وهي مفتاح الحرب والسلم في الشرق الأوسط والعالم أجمع.

   Smazat
  2. Израиль покидает ЮНЕСКО

   Около полугода назад ЮНЕСКО приняло решение, согласно которому Израиль не является сувереном в Иерусалиме. США уже объявили о выходе из этого учреждения. Теперь об этом официально сообщил Израиль
   .....
   "Израиль и еврейский народ с их передовыми разработками в науке по идее должны были бы быть первыми, кто вносит свой вклад в эту организацию.
   Но в театре абсурда ЮНЕСКО все наоборот. Заправляют там государства, которые не имеют никаких достижений в культуре, науке и образовании. Эта организация обанкротилась по всем направлениям, и вменяемым странам делать в ней нечего. Антиизраильские решения никогда не разорвут наши связи ни с Иерусалимом, ни с наукой, ни с культурой. При этом мы не хлопаем дверью, а предлагаем руководству ЮНЕСКО и вменяемым странам прекратить бояться мафии, завладевшей организацией, и пересмотреть отношения с нею, а впоследствии и с Израилем".
   https://www.vesty.co.il/articles/0,7340,L-5060650,00.html

   Smazat
  3. Deson, dangh. De dos edogh dan a degeth, changh. On de san des adogh ichiangh. De sand e dos a denegh de dios. So, do geth a dagh de odeth.

   Smazat
  4. Zidi jsou obetmi, Palestinci jsou obetmi, vsichni jsme obetmi , jsem zvedav kdy to lidi pochopi.


   Smazat
  5. 2:57 Máte pravdu, Palestinci byli použiti jako návnada a Židi na to skočili a chytili se do pasti.

   Smazat
  6. Kdo neumí Česky ,ať to tu cizí nesmolí, neb ať se radši posmoli!

   Smazat
 9. HAJZLI, HAJZLI! STYDÍM SE ZA ČESKOU HNUSNOU VLÁDU!

  OdpovědětSmazat
 10. Ono nic není černobílé. "Palestinci" nejsou Palestinci, ale Arabové. Ti "praví" Palestinci byli nrodem, proti kterým Židé bojovali ve starověku. My je známe pod zkomoleným názvem "Filištíni" (Phalestinae). Jako národ byli již v době Kristově v propadlišti dějin. Asi jako Chetité nebo Asyřané. A ta země se jmenovala Judea a byla pod nadvládou Říma. Po velkém povstání r. 74 n.l. Římané Jerusalém (a celou zemi) vyplenili, zbořili Velký Herodesův chrám, ze kterého zůstala jen Zeď nářků, Židy vyhnali a zemi na jejich potupu nazvali Palestinou. Podle jejich dávných nepřátel. Země prošla řadou změn. Nakonec byla osídlena Araby. Bylo pod správou Osmanů a naposledy Velké Británie. Arabové nikdy neskousli založení Izraele. Hned první den jeho existence ho vojensky napadli. Velký muftí egyptský (takto kámoš Adolfa)Araby vyzval: "Naše bomby nerozeznají Žida od Araba. Odejděte a za čtrnáct dnů se vrátíte přes hromady židovských mrtvol zpět." Tak Arabové odešli. Jenže vítězství se nekonalo. Ani tenkrát, ani ještě pětkrát potom. A Židé zcela logicky říkají: my jsme je nevyhnali. Ať se o ně postará ten, kdo je navedl. Název "Palestinci" zavedl Jásir Arafat v 70.letech, aby odlišil tyto Araby od masy ostatních. V 67. Izrael zjistil, že ho chce napadnout pět arabských států. Tak zaútočil večer před plánovaným útokem a porazil je. Jordánsko vyhnalo "Palestince" silou (včetně tanků a letectva) a aby se jich zbavilo, "věnovalo" jim Západní břeh Jordánu a Východní Jeruzalém, který Palestincům nepatřil a který do té doby spravovalo. Stejně o něj za války přišlo. Takže přehodilo horký brambor Izraeli. Jak říkám. Není vše tak jasné, jak se nm obě strany snaží namluvit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice hezký pokus o exkurz do historie, ale s mnoha chybami. Název Palestina - Palestinci samozřejmě nevymyslel ani nezavedl Arafat. To je tradiční název tohoto území minimálně z dob britské správy. Židé Araby z Palestiny systematicky vyhánějí od samého začátku (1948). Stačí si přečíst knihy od dr.Saleha, psal to česky. Naserete se, jak je izraelská politika anexe a záboru hloupá.

   Smazat
  2. Dany velmi přesné. Již dále zbytečné komentovat. Snad jen, že z Jordánska utekli před pogromem palestinci také do Libanonu, kde byli vřele vítáni jako mučedníci a oni se jim za přijetí odvděčili občanskou válkou, neskutečnými krutostmi na nemuslimech a islamizací dříve z většiny křesťanské země. Karel z Plzně

   Smazat
  3. 23:35 Tak pokud seš z šeska, tak odsud vypadni, ty starověku.
   Tady za starověku a i hodně dlouho po něm, žádný šech nebyl.
   Žid i Arab, jako původně bratranci, tam v té "palestině" žili odedávna. Nebýt požidáků a různých chazarů kteří ten kout zasvinili, žili by tam spolu stále. Co je asi ten NatanYahoo za žida ? Tak pravý žid nevypadá. A takových je tam většina.

   Smazat
  4. 10:07 - Karle z Plzně, občanskou válku v Libanonu zahájily křesťanské milice! Při té příležitosti vyvraždily palestincké běžence - civilisty v utečeneckých táborech Sabra a Šatýla.

   Smazat
 11. CENZORE, CENZORE ty potvoro skareda ! Jak to, ze dovolis takovou diskuzi ? Hmmm ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už tu zase smrdíš debile HoreDole? Alias Honolulu?

   Smazat
  2. Co se ti na téhle diskuzi nelíbí, trubko? Použij překladač doktora Googla a bude ti hned jasno.

   Smazat
 12. Je třeba usa přistřihnout křidýlka co chtít po Českých sluhách usa.

  OdpovědětSmazat
 13. Píšete lži; Izrael by nikoho nenapadl, kdyby tak neučinili Arabové. V roce 1967 byl Egypt odhodlán smést Izrael do moře, ten ale dokázal skvěle monitorovat rádiové vysílání protivníků, odposlechnout dialog mezi Násirem a Husajnem. Násir znovu obsadil demilitarizovaný Sinajský poloostrov, přesunul tam sto tisíc vojáků a těžké zbraně. Poručil vojskům OSN, aby odešla. Dne 22. května 1967 zablokoval Akabu pro Izrael uzavřením Tiranských nížin. Samotný akt vojenské blokády chápe mezinárodní právo jako akt agrese.
  Dne 30. května téhož roku uzavřel Násir vojenské spojenectví s jordánským králem Husajnem. Egyptská a syrská média začala štvát proti Izraeli. Nicméně izraelský Aman byl o všem informován. Izrael získal informace o třech arabských armádách, o její struktuře, vyzbrojení, bojové taktice.
  Egyptská i jordánská vojska byla na ústupu a 8. června přijal Násir zastavení palby, které vydala Rada bezpečnosti na den 7. června. Během 9. června začaly odpadat i syrské bojové jednotky. Boje na Golanech skončily 10. června 1967 v 18.30 hodin. Šestidenní válka skončila. Padlo 777 izraelských vojáků a vypadalo to nenávist arabských států vůči Židům na věčné časy
  Je tomu právě 40 let, kdy egyptský prezident Anvar Sadat vstoupil 19. listopadu 1977 jako první arabský politik do izraelského knesetu. „Přijal jsem svou odpovědnost k Bohu a svému lidu, když jsem se rozhodl přijet k vám,“ řekl Sadat v projevu. „Je to jedinečná příležitost hledat ten nejlepší mír. A jestli národy Blízkého východu nebudou schopny ho přijmout, důsledky mohou být strašné! Před zraky celého světa vítáme vás, Židy, v této části světa! Jsme připraveni s vámi žít. Nechceme, aby mezi námi byly nadále zdi nedůvěry, nepřátelství a strachu! Přijímáme vás upřímně a z celého srdce.“

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane, jako každý demagog a spin-doktor začínáte příběh od místa, které se vám hodí. Proč nemluvíte o tom, co se stalo v roce 1956. Proč napadl Izreal Egypt? Sadat to zkusil jako americká loutka. Ale Arabové nejsou jako Sadat! zvlášť, když se musí denně dívat na apartheid, praktikovaný v Izraeli a na zábory arabské půdy a vyhánění.

   Smazat
  2. Anonymní23. prosince 2017 5:27/ proč do roku 1956? Na rozpory bylo založeno po porážce Osmanské říše a britsko-francouzským koloniálním viděním světa ! Rok 1956 byl znárodněn suezský průplav a znovu Britové zahájili politiku "rozděl a panuj". Izrael zahájil válku po egyptské blokádě životně důležitého přístavu Ejlát. Blokáda je prostě vyhlášení války....

   Smazat
  3. Jediná OSN garantovaná mapa Izraele je mapa Izraele z roku 1947. Každé území navíc JE OKUPOVANÉ, ULOUPENÉ A ANEKTOVANÉ CIZÍ ÚZEMÍ. Neměly nám v padesátých letech naše milované židovské učitelky tu mapu (Izraele z roku 1947) nechávat roky viset ve třídě... Ale co byste vyčítali přeživším holokaustu a pochodů smrti!

   Smazat
  4. Pane Satane, kolik let např. USA blokují KLDR? Kolik let Izrael blokuje např. Pásmo Gazy? ... Ano, blokáda je jedním z válečných činů. Ale USA a Izrael si přeci udělily výjimku... TAK SI TO NEPOČÍTAJÍ.

   Smazat
  5. P.S. k 8.09: Samozřejmě jedním z krycích jmen blokády je drze zneužívaný pojem SANKCE... kterým se maskuje nejenom ekonomická blokáda a nehorázné vydírání - deklasující mezinárodní právo na hygienickou potřebu mocných.

   Smazat
  6. Takže dobrá, objektivně pojďme až do daleké historie; napřed se vypravil egyptský faraon Merenptah, třináctý syn faraona Ramesse II., na vojenské tažení na Blízký východ…
   Vše nechal vytesat do stély, kde se v hieroglyfech zmínil také o svém boji s vojáky Izraelského království. A jelikož to bylo v roce 1215 př. n. l., máme jasný textový důkaz, že Židé žili na svém nynějším území už pár tisíciletí před naším letopočtem.
   Nyní si vysvětleme, co to Palestina vlastně je. Oficiálně se latinský termín Palaestina začal používat po potlačení druhého židovského proti římského povstání, kdy Šimon bar Kochba prohrál a spousta Židů, kromě více než půl milionu zabitých a umučených, se vydala do diaspory v cizině.
   Termínem Pelišah – Palestina, podle Filištínů, nahradili Římané původní název Judaea, aby se vymazala jakákoli vzpomínka na židovský národ, který během necelého jednoho století dvakrát povstal proti Římské říši… Císař Hadrián zapověděl Židům judaismus, popravoval jejich učence a nesměli používat ani vlastnit pět Mojžíšových knih – Tóru. Na místě Jeruzaléma nechal postavit římské město Aella Capitolina, do kterého byl Židům vstup zakázán.
   Když museli Římané odtáhnout, vstoupili v roce 635 do Jeruzaléma muslimové a tzv. palestinské území se dostalo pod vliv islámu. Poté křesťané vedli pár “křížových výprav” a vyhlásili Jeruzalémské království, v 16. století se stala Palestina součástí Osmanské říše, aby se na konci I. světové války po porážce osmanského Turecka změnila v britský protektorát…
   Takže tato “hrdinná Palestina” nikdy ve své tisícileté historii neměla svůj stát, svého vůdce, ani svůj jazyk palestinčinu, natož nějakou kulturu. Dnes se ale hrdě hlásí ke kultuře arabské a k islámu, když k oběma se dostali až v sedmém století. Židé, kteří podnes mluví hebrejštinou a měli spoustu králů a vůdců, a prý vládli tomuto území “jen” 414 roků? Kolik roků na něm vládli lokální Arabové, co si říkají Palestinci…?
   Umělý stát Palestina byl napřed vazalem Římanů, potom Byzantijců, vojsk chalífa Umara II, dalších muslimů, Osmanů, evropských křižáků a nakonec Britů. Dvě izraelská království měla každé ve své historii na 40 panovníků a vládců i svůj jazyk hebrejštinu, Desatero, Starý zákon, bohatou kulturu i architekturu – dva Chrámy. Jen tak mimochodem získali vědci židovského původu 171 Nobelovu cenu…
   Duben až květen let 1947- 48 byl poté přelomový čas pro vznik novodobého státu Izrael. Rezoluce č. 181 Valného shromáždění OSN z 29. listopadu 1947 odhlasovala rozdělení bezprizorního státního útvaru „Palestiny“ na židovský a arabský stát. Byla tím jen napravena římská pomsta po poraženém židovském povstání Šimona bar Kochby. A tak jako přišel i odešel název Protektorát Böhmen und Mähren, možná jednou zmizí i nouzové pojmenování Palestina.
   Založení novodobého státu Izrael bylo schváleno 29. listopadu 1947 rezolucí č. 181 a brzy poté, 15. prosince 1947, 2. Tevet 5708, obklíčila Arabská legie Jeruzalém a izolovala jeho 100.000 židovských obyvatel od zbytku židovského osídlení. V březnu 1948 bylo město zcela odříznuto a v květnu Transjordánsko zaútočilo, aby okupovalo východní část Jeruzaléma.
   Poprvé v historii došlo k rozdělení města a tisíce Židů musely uprchnout ze svých domovů… Prozatímní rada Izraele čelila v květnu 1948 významné převaze sedmi arabských armád, což by mohlo znamenat zničení budoucího státu. Teprve poté bylo na 700 tisíc tzv. Palestinců přinuceno opustit Izrael, s jehož uznáním nesouhlasili.

   Smazat
  7. Ale proč Izraelci zabírají Arabům půdu stále? Ilegálně. Z OSN i EU si nic nedělají. Je to tím, že sionismus je druh rasizmu a nacizmu? Asi ano, že!

   Smazat
  8. nic ve zlém, ale jste jako tavič a jeho babička; zatímco tavič taví železo a babička ta ví ho.no...

   Smazat
 14. Palestinci se chovají jako špačci na třešních. Stačí plácnout a uletí. Ostatně, většina se už asimilovala a stala se menšinou i v parlamentu.
  Mnoho povyku pro nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobně mluvil Heidrich o Češích.

   Smazat
  2. Nejsem Heidrych ani tu nevládnu. Nicméně tato moudra svědčí jen o tvoji nesnášenlivosti. Palestinci do dnešní doby nebyli schopni se dohodnout mezi sebou ani o formě vlastního státu, narozdíl od Izraele, který jim od prvopočátku navrhoval stát společný. Palestinci jsou podporováni ve svoji agresivitě onou půlkou světa, která je ovládána zase jen touhou narušit rovnováhu. Paradoxem je, že OSN bylo založeno a vykrmeno USA silami, které onen bordel na světě dělají permanentně. Takzvaní demokrati maji formu různou, divím se, že lidi ani v Evropě ještě neprozřeli.

   Smazat
  3. Podle rozhodnutí OSN měly být v roce 1948 založeny dva státy - Palestinský a Izrael. Izrael se na tohle rozhodnutí vy...tento a vyhlásil ten svůj předčasně. A začala mela. Až se jednou Arabové mezi sebou domluví a Izrael nezmění svoji politiku vůči Arabům, pak mu ani těch 200 atomovek nebude stačit. Arabové se nemohou domluvit, protože jsou neustále rozeštváváni mezi sebou. (Rozeštvávači - USA, SSSR, Saudská, Írán, Turecko). Protože SSSR skončil a nastoupilo Federální Rusko, doba se mění a změnila se i politika Ruska. Bude-li pokračovat na nastoupené politice, tak nacionálně orientované arabské státy posílí (Sýrie, Irán, Egypt, Libanon, Alžírsko, Lybie) a budou na Izrael vyvíjet daleko větší tlak. Jsem zvědav, jak se s touhle novou situací agresivní a jen na zbraně a teror sázející země izraelská vyrovná. Moc zvědav.

   Smazat
  4. 8.09 To myslíte vážně? Fain... takže budeme mít společný palác. JÁ panské, vy prostory pro služebnictvo. Práce budete vykonávat vy, účty budete platit vy, já budu vládnout a bude-li váš pes hodný, hodím mu piškotek a budete-li hodný i vy a váš kmen, dovolím vám mýt mi ve vašem volnu moje auto.

   Nedivím se Palestincům, že takovou židovskou velkorysost nejsou schopni pochopit, ani akceptovat.

   OSN byla vytvořena jako nástupce zprofanované Společnosti národů a spěje v jejich kolejích na smetiště dějin. Rovnost, například, ekonomického krachistánu se třiceti tanky a pronajatými stíhačkami je možná tak s Palestinou, ale ne s velmocemi... Tudíž celý koncept OSN je v reálu o rovných, rovnějších a nejrovnějším... jako z Havlových "dramat", tedy poněkud absurdním.

   Smazat
  5. No jasně, sám jste zdůvodnil situaci. Izraelci si byli schopni stát vybudovat, mimochodem za pomoci ČSR i SSSR, ale velmocenské choutky se změnily, arabové měly ropu, tak to dopadlo, jak dopadlo. Palestinci kvůli tomu se stali hříčkou velmocí. Asi jste zapoměl, že Židé měli být zahnáni do moře, že. Něco je Velkoněmecká říše a malý Český národ a Izrael obklopený arabským zfanatizovaným šovinismem. Izrael hájí ony "evropské" zájmy v reálu, zatímco "evropské" hodnoty směřují k ovládnutí celého středomoří. Migranti neodcházejí do Evropy kvůli Izraeli, odcházejí, že se velmoci nemohou dohodnout.

   Smazat
  6. 17.03 Izrael hájí pouze zájmy svých diaspor rozptýlených nejenom) po celé Evropě... a občas se na tom svezou i zbezprizornění eurogójim.

   Proto třeba pražský "Malý Jeruzalém" podporuje JERUZALÉM HLAVNÍM MĚSTEM IZRAELE - jak prohlásil pan president ZEMAN.

   Smazat
 15. No né, Honolulu, ty umíš napsat něco bez sprostejch nadávek? Jen tak dál!

  OdpovědětSmazat
 16. Loudile, Loudile, chtělo by se to vrátit do školy! Vznik státu Izrael má jiné kořeny a jinou historii. A Jeruzalem je hlavním městem Izraele a nic na tom nikdo nezmění. Tečka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl, byl, možná před 2000 lety, ale už není. Mezitím šla historie a Jerušilaim se stal i hlavním městem Palestinského státu. Podle rozhodnutí OSN. Tečka

   Smazat
  2. 7.53 Ahasvére, to si Židé mysleli již před Herodem... A proto jim tam jistě stojí ty jejich dva superchrámy nedotčené... Ve skutečnosti je to obvykle přišlo draho a tak se modlí u kusu zdi... Aby jim JHVH rozum i tu zeď zachovati ráčil.

   Smazat
 17. https://besacenter.org/perspectives-papers/trump-must-aid-czech-president-zeman-fighting-munich-attitude/
  Trump Should Aid Czech President Zeman in Fighting the “Munich Attitude”

  BESA Center Perspectives Paper No. 694, December 20, 2017
  EXECUTIVE SUMMARY: In a December 6, 2016 telephone conversation, then President-Elect Donald Trump and Czech President Milos Zeman agreed to meet in April 2017 – but the visit appears to have been indefinitely postponed. This is unwise. Zeman, like Trump, is a staunch supporter of Israel, opposes Europe’s “Munich attitude” of appeasement, and is a foe of Islamic terrorists. He should be treated by the White House as the ally he is.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť tu stále zklamaně opakujeme, že Trump je idiot bez vzdělání, rozhledu a zásad. Tohleto to jen potvrzuje.

   Smazat
  2. 8:46 Pochybuji, že za 5 min. jste byl uvedený článek schopen otevřít, přečíst a pochopit. Jako "idiot" jste se především předvedl sám "vážený" ...

   Smazat
  3. Hehehe. To o Trumpovi platí.

   Smazat
 18. Slovy profesora N. Parkinssona, cokoliv EU udělá, tak je to špatně. Tudíž si laskavě všimněte, jak v OSN EU většinově hlasovala. Trump se vyjímečně pochlapil, nic tedy není černé nebo bílé, ani on. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 19. Ti chazaři jsou tak hodní, že by láskou každého snědli.
  I ti germáni, jim tak podobni se jich lekli.

  OdpovědětSmazat
 20. Dohadovat se můžeme, ale nejspíš bude pravda to, co si myslí Tereza Spencerová, a sice to, že rezoluce sem, rezoluce tam, trosky Palestiny už ale asi nic nezachrání. To je bohužel smutná realita, se kterou se svět asi bude muset smířit...

  OdpovědětSmazat
 21. Bylo jistě kuriozum, že za židovskou pohromu, způsobenou 2. světovou válkou, vyvolanou Německem, Itálií, Francií a V. Británií to odnesli Palestinci. Jistě "poctivá" to politika těch "nejcivilizovanějších". A že se Palestinci za těch 70 roků nesmířili s židovskou okupací? Který národ by to učinil, my jsme se také nesmířili s dobou Temna a 4ooletou okupací Habsburskou monarchií! Ten problém má asi jen "indiánské řešení" a to "bílá" rasa uměla. No jo, ale zde původní i okupující národ jsou semité, jedni ovšem jsou muslimové a druzí sionisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:22

   Ignorant popustil uzdu své fantasii ...

   - Osmanská říše neexistovala?
   - Britsko-francouzské rozparcelování Blízkého východu se nikdy neodehrálo?
   - A Palestinci jsou národ? Vážně? A odkdypak??
   Člověk neví, má-li se smát nebo plakat nad takovou mírou ignorantství.

   A neodnášejí náhodou tito Arabové spíše zrádnou politiku svých bratří z Jordánska a Egypta (zejména žáka a obdivovatele Wehrmachtu Násira)? Co pro ně tito bratři udělali od roku 1948?

   Smazat
  2. Jestliže jsou národem Iráčané, Syřané, Jordánci či Libanonci, pak i Palestinci jsou národem.

   Založení Izraele bez současného založení palestinského státu bylo hrubnou chybou hned na počátku. Měla se asi spíš uplatnit myšlenka, že židovský stát vnikne za trest na území Bavorska. Nikdo v Evropě by ani necek. Takhle jsme svědky nekonečného násilí, tu židovského, tu arabského, jednou to zavinili svou nesmiřitelnou ideologií sionisté, jindy arabští nacionalisté. Pravda je samozřejmě na straně utlačovaných a bitých, těch, komu se krade půda, majetek... pravda je na straně Arabů. Z toho se nikdo v Izraeli nevylže.

   Smazat
  3. Anonymní 23. prosince 2017 13:46

   Svým způsobem máte pravdu: Stejně jako jsou "Iráčané" národ (arabsko-kurdsko-asyrský - abych zmínil jen nejvýznamnější etnika) od chvíle kdy Angličané a Francouzi načrtli umělé hranice po porážce Osmanské říše, jsou i "Palestinci" národ od chvíle, kdy se na ně jejich arabští bratři v roce 1948 vysrali.

   Místo, aby jim pomohli, odmítli jim dát občanství a nechali je hnít v "utečeneckých" táborech.

   Jsou Američané národ?
   A co američtí Indiáni - jsou národ?

   Smazat
 22. Kazdy zo zapadnich politikov sa prizivoval na Palestine a dodnes to nema poriadok.Bud ich Izrael ta vyvolena zemme vyhubi,nebo se svetove spolecenstvi zasadi,aby meli svuj stat.Po rocich chyb se vecsina sveta rozhodla hlasovat proti chrome kachne Trumpovi.Smrt kongrsu usa !!

  OdpovědětSmazat
 23. Pekne lizejte prdel Sorosovcum ! Az se jich dockate, tak skoncite v GULAGU a uplne bide !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neříká se sorosovským "gulagům" například Pásmo Gazy, nebo Palestinský uprchlický tábor v dosahu Izraele?

   Smazat
 24. Vy mate radi Slovany - (ja take - jsem Slovan), ale Vy lezete do zadku jejich nepratelum !
  Hladite hady vasi holou rukou a nevite jaka hruza pomaleho umirani v nedostatku vas ceka.

  OdpovědětSmazat
 25. Málokdo věcem na Středním Východě tady rozumí, nicméně bylo by vhodné si tady uvědomit, že zachvilku, až odejdou nezodpovědní politici, EU bude dělat stejnou zadržovací politiku jako Izrael.
  Humanismus, nehumanismus, blechy si do košile nikdo nechce pustit.

  OdpovědětSmazat
 26. V Cesku je takova svoboda projevu a informaci, jaka byla za Gottwalda a za Emila Hachy !

  OdpovědětSmazat
 27. Hovnohulibrku,mazej umejt sabesdeklovi prdel!!!!!

  OdpovědětSmazat
 28. 17:39 - Tvoje tupost je zarazejici !

  -------------------------------------------------------

  Proc ja nemohu napsat o zmenach v podpore starych lidi a vdov a vdovcu, ktere zavedl president Trump ? Nebo
  pro prijem za nemoc ? Napr. za Diabetes (Cukrovka) + jine vazne nemoci.

  Protoze se vam to nehodi, tak vse smazete ! A vy me chcete povidat neco o paranoide ?

  Vy HNUPI ! Kazdy z vas, kdo zde nadava na naseho presidenta je sebedestruktivni, neinformovany blbec !
  Vy nemate zakladni logiku v mysleni a vase nadavky jsou k nicemu.
  T.j. jedine co dokazete, misto proti argumentu !
  Spanele, Madari, Polaci - vsichni jsou
  chytrejsi nez vy !
  Hurvinci, vzdyt vy si svedomite zaserete vas vlastni obyvak, tim jak lezete do zadku vasim Sorocovcum - nepratelum !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP ! Na co sahne, tak se promeni v balik penez !
  Mame radost, ze prijel sem na oslavu Vanoc. Florida je hned SVATECNEJSI ! Citi to kazdy z nas !
  Od dob R. Reagana, je to prvni statnik vysoke kvality.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:06
   Jdi už do prdele se svými žvásty, chudinko ubohá!

   Smazat
 29. Misto toho, aby jste cetli REALITU toho co se deje, tak ctete atrocitni nenavistnou propagndu lidi, kteri usilovali o svoje zajmy na ukor Ameriky z ktere udelali dojnou kravu pro sebe !

  Ten hlupak co donekonecna pise o Caca Cole, by udelal lepe, kdyby radej cetl pouzity toaletni papir z
  Chanova !
  Koncim Hurvinci mam spolecenske povinosti !
  A budte radi, ze me zde mate, protoze jsem vas SVETLONOS i kdyz jste po 68 roce strasne zhloupli, tak mam k vam kmenovou prinalezitost - ze Smichova !
  LARGA VIDA AL GRAN PRESIDENTE LIDER TRUMP !


  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.