Reklama

sobota 9. prosince 2017

Rusky mluvící Ukrajince je prý nutné "neutralizovat"


9. 12. 2017      zdroj
Bývalá poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny za stranu Svoboda Irina Farionová prohlásila, že rusky mluvící Ukrajince je nutno "neutralizovat". Informovaly o tom noviny Vesti. "Kde je v ukrajinské ústavě napsáno, že rusky mluvící obyvatelstvo má právo na existenci?", uvažovala Farionová. "Pokud existuje u nás na Ukrajině nějaká kategorie lidí, která se chlubí tím, že jsou trofej Putina, co je nám po nich? Mým úkolem je v co největší možné míře je neutralizovat. A opravdu neposkytovat těmto lidem vzdělání a nedávat jim žádnou práci. Pak zaštěbetají ukrajinsky do druhého dne.


Nechť si tito rusky mluvící jedou do Ameriky, tam mluví rusky a najdou si práci. Tam jim dovolí jen uklízet! Ať jedou do Polska nebo České republiky, uvedal Farionová. Ti, kterým se na Ukrajině líbí ruština, Farionová doporučila, aby si koupili jízdenku a jeli do Ruska. "Rusky mluvící Ukrajina je cejch okupanta, je to nejlepší trofej Putina. Je to symbol porážky Ukrajince Rusem, nebo, promiňte, moskalem, tak je lepší je nazývat", dodala politička.

V červenci v roce 2015 Vyšetřovací výbor Ruska zahájil proti Farionové trestní stíhání. Byla obviněna z podněcování k vraždě a extremismu. Kriminální povahu výroků bývalé poslankyně Rady potvrdila komplexní psychologická a jazyková soudní expertíza.

Důvodem pro zahájení stíhání bylo prohlášení Farionové na shromáždění v Kyjevě 15. října 2014, v němž veřejně vystoupila s "destruktivními a násilnými výzvami k akcím, podněcujícím ničit Rusko jako stát a Rusy jako skupinu osob na základě národnostní příslušnosti".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. ukrainský jazyk vlastne ani nie je, tak podobne ako slovenčina - tá má aspoň korene v stredoslovenčine, pokým ukrainský vymysleli "národovci" Ševčenko a kolektív, - prejavom ich ukrainskej inakosti je aj ich abeceda, sčasti cyrilika, sčasti latinka - ale je to v poriadku, nech sa cítia a robia ako chcú, ale doma, nasvojom, lebo ako niet jazyk, tak neexistovala nikdy žiadna Ukraina - kým ju nestvoril Lenin a Stalin, aby práve tí, čo sú "hardy" ukraincy - mohli prežiť, ...len tam, kde boli Rusi sa vytvoril priemysel, začali rásť mestá a prišla kultúra,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bratislavčan (Blavák)9. prosince 2017 17:01

   Stredoslovenčina má svoje korene v štúrovčine. Západoslovenčina, ktorá je spisovným slovenským jazykom, má svoje korene v bernoláčtine. Bádatelia zistili cez výskum DNA, že Slováci majú v Európe svoje korene 8.000 rokov.
   A ty, anonyme, neprejavuj svoju hlúposť a neurážaj Slovákov!

   Smazat
  2. 17:01
   A jak dlouho mají Číňané kořeny v Číně? To badatelé nezjistili?

   Smazat
  3. Bratislavčan (Blavák)10. prosince 2017 0:03

   21:17 - To neviem, čo badatelia zjisťovali v Čine. Ale viem, že maďarskí vedci skúmali DNA u Maďarov. A zistili, že 70% Maďarov má prevahu slovenských DNA.

   Smazat
  4. Bratislavčan (Blavák) 10.prosince 2017 0:03

   Takže každej Maďar může za to, že je Slovák?
   Nebo naopak?

   Smazat
 2. Farionová, Sieg slava herojam... Heil Bandera, že, voni nebezpečná blbko!

  Tak jestli takové kravizny neutralizovali za Stalina a pomocí GULAGŮ, je donutili místo škození dělat něco užitečného, ...

  OdpovědětSmazat
 3. No jo fašounka pošahaná už aby je normální Ukrajinci smetly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. za stranu Svoboda Irina Farionová -

   u nás Němcová nebo Langšádlová

   a z pánů vede Farský

   Smazat
  2. ONA je tzv. normální UK !

   Smazat
 4. Blázen od pohledu. Nejhorší je,ale že tito jsou nyní v UA u vesla! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 5. Ta baba je normální p.....

  OdpovědětSmazat
 6. Je to blbost v největším svém rozpuku.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 7. Co na to říct: Šťastná(nebo blbá) to žena.V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 8. To je takovej Štětina v sukni...

  OdpovědětSmazat
 9. Nacismus - holt - na sebe bere i tvář ženy.
  Jen kdyby tato hydra, co se svou nenávistí k Rusům snad i zalyká, ve dnešním banderistánu jedinou! ...

  OdpovědětSmazat
 10. V koncentracnich taborech za II.SV byli nejhorsi dozorci z rad ukrajincu...to je nepopiratelnej hitorickej fakt (a placeni trolove najdetesi to na googlu). Takze cemu se divit? I esesakum se jejich metody hnusili. Vyrovnali se jim snad jenom ustasovci.
  Tahle "dama" je toho dobrym dukazem. Ale chce to cas...na tyhle vsechny dojde, jednoznacne. I jejich sponzor USA se od nich casem odvrati.

  OdpovědětSmazat
 11. Slovy Jar. Haška. "Je sice blbá, ale může zastávat jakoukoli státní službu".

  OdpovědětSmazat
 12. Ta nemoc zvaná rusofobie, postihuje nejen nějaké ukrajince ale i naše foby.
  Je to fenomém dlouhé absence války, osobních nezkušeností, fašistickopravičácké propagandy a taky osobnostních vlastnosti jednotlivců.
  Ta "dáma" o které se tady píše, je pravděpodobně potomkem ukrofašistů, kteří nadšeně zvedali pravice na pozdrav Hitlerově wehrmachtu. A není zdaleka sama.
  Za doby SSSR, byla zřejmě pionýrkou a pak komsomolkou.
  I tady se ukazuje, jak nedbale probíhaly poválečné čistky, kdy se v takovém hojném počtu uchovaly zárodky fašisticko nacistické rakoviny. A pak žasnu nad lkaním našich progermánských fašounů, nad "miliardami" obětí Stalinismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je normální jev. Tymošenková byla přeci taky komsomolka, mluvila pouze rusky. A u nás tam Pajerová-McDoghan, taky svazačka a teď co je?

   Ale asi záleží na podmínkách jak každý s takovými sklony svou schopnost může projevit.

   Smazat
 13. Tato "dáma" by si náramně rozuměla s našimi bojovnicemi za pravdu, lásku a lidská práva. S Němcovou, Langšádlovou, Udžednijou, Černochovou, Pekarovou-Adamovou, Káčou Biomasou...
  Fanatická ženská je ještě horší, než fanatický chlap. Takové mají "svoje dny" v jednom kuse.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to panoptikum českých ženských valkýrů!

   Smazat
  2. 18:06
   Použil bych asi divoženek, nebo čarodějnic.

   Smazat
 14. Musím ovšem vzít na vědomí, že na Ukrajině žije asi deset milionů Rusů, kteří mluví svým mateřským jazykem a pak je tam dalších možná i více než 10 milionů občanů, kteří se cítí Ukrajinci, ale i jejich rodným jazykem je ruština. A to je ten problém. Skoro takový, jako je s tím, zda Chorvati mluví srbsky, či Srbové chorvatsky. To mezi češtinou a slovenštinou je rozdíl větší a nevím, že by nám to až tak vadilo, dokonce je možné u nás studovat na vysokých školách ve slovenštině a také na úřadech používat slovenštinu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18.54
   Asi jste nepochopil/a o čem je řeč. U nás nikdo slováky nevyhazuje ze škol nebo z prodejen.

   Smazat
 15. Nevím jestli má cenu bavit se o magorech z UK, radši půjdu manželce cukrovat bábovičky.

  OdpovědětSmazat
 16. Až půjdu po Václaváku a zaslechnu dva Ukrajince štěbetat po Ukrajinsky, dostanou přes držku, a potom znovu a znovu, dokud nezačnou štěbetat po Česky. To je dobrá metoda učení cizích jazyků

  OdpovědětSmazat
 17. Tato rusofobka se zabývá likvidací používání ruského jazyka na Ukrajině, zajímalo by mě, jak asi mluví Saakašvili, rodilá Gruzínec. Pochybuji že při útěku na Ukrajinu se stačil naučit "ukrajinštinu". Přitom vykonával funkci gubernátora, vystupuje na mnoha manifestacích atd. Jakým jazykem tam asi mluví? Pochybuji, že ukrajinským! A to té blbce nevadí?

  OdpovědětSmazat
 18. Ta banderovska fica s prdeli misto ksichtu mi silně pripomina bábu Clintonovou....obě jsou svině od pohledu!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:16
   Já jsem přesvědčen, že je to celá naše Petruška Šustrová

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.