Reklama

pondělí 25. prosince 2017

Rusové si „otevřeli raketovou střelnici“. Iskandery i Panciry spolehlivě ničily reálné cíle

Geo
25.12.2017 Eurasia24
 
Řeč je nikoliv o pláních ruské Astrachaně, ale o syrském válčišti. Ruští vojáci zde v reálných bojových podmínkách otestovali nejnovější střely s plochou dráhou letu, balistické operačně taktické rakety i systémy protivzdušné obrany.

První bojové použití komplexu Iskander-M potvrdil v pátek 22. prosince ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Naváděné balistické operačně taktické rakety mířily na nespecifikované „důležité cíle“ a podle dostupných informací bylo jejich použití plně úspěšné. Proti nejdůležitějším objektům ozbrojenců byly použity vysoce přesné rakety Kalibr, Ch-101, Iskander, Točka-U, Ch-55 a další,“ řekl Šojgu.

Iskander-M je mobilní raketový systém s dosahem 500 km. Taktická řízená raketa 9M723K1 (v kódu NATO SS-26 Stone) má délku 7,3 m, průměr 0,92 m a hmotnost 3800 kg a je vybavena bojovou hlavicí o hmotnosti 700 nebo 480 kg. Cíl zasahuje s maximální kruhovou odchylkou 5 až 7 metrů.
 
Mimořádný úspěch Panciru
Doslova mimořádný úspěch v Sýrii zaznamenal krátkodosahový mobilní protivzdušný komplex Pancir-S1, chránící ruské vojenské instalace. Zatímco se média hlavního proudu „rozplývají“ nad schopnostmi izraelského systému Iron Dome, ruský Pancir v Sýrii už měsíce doslova „dře“ bez větší publicity.

Po dílčích informacích, které Eurasia24.cz zveřejnila letos v srpnu, nyní ruské ministerstvo obrany publikovalo kompletní statistiku: Panciry v Sýrii zničily třiapadesát vypálených raketometných střel a „sundaly z nebe“ šestnáct bezpilotních letadel.

Jak konstatoval Sergej Šojgu, „komplexy S-400 a Pancir-S1 společně se stíhacími letouny zabezpečily plnou nadvládu Vzdušných a kosmických sil v syrském vzdušném prostoru.“ Nebyl podle něj „dopuštěn jediný fakt narušení zón bezpečnosti ruských základen Tartús a Hmímím.“

Komplex Pancir-S1 je kombinovaný mobilní systém s mimořádně krátkým reakčním časem a schopností zjistit, sledovat a zničit i malorozměrné rychle letící cíle. Zatímco řízená palba z dvojice 30mm rychlopalných kanonů s kadencí okolo 4000 ran za minutu dokáže zneškodnit cíl na vzdálenost až čtyři kilometry, řízené střely mají dosah až dvacet kilometrů.


- - -

13 komentářů :

 1. To je jiz stara sprava !Nic nove se nedeje ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. správa-správce.... zpráva-zpravodaj-zpravodajství

   Smazat
  2. Šelomí hoaxy frčej, co? V dutých rudých palicích :)))

   Smazat
  3. 9:22
   Stejný grafoman jako udavac a ožrala Havel.....A pořád dokola,la,la,la vid Hownere debilovici?!!!!:-))))

   Smazat
  4. 10:00 Viš jak ne, lejnere putleryči? - https://www.youtube.com/watch?v=AuY68V2B7uE

   Smazat
 2. Ještě lepši erekce tě čeká,když dostaneš iskander do tveho shrbeného zadku od zkušeného válečníka strejdy Putina..

  OdpovědětSmazat
 3. 20:48. Lepší by byla zvýšená činnost mozkových buněk. Ve Vašem případě nemožné!!!!

  Spíše se dozvím od maturanta z SS, kolik je 5 umocněno na druhou, případně od vysokoškoláka z SS, jak se počítají kořeny kvadratické rovnice, než od Vás SMYSLUPLNOU MYŠLENKU!!! :-) :-)

  Určitě mi řeknou názvy SS států. TO JE TAK VŠE!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Že jsi trotl,kterej neumí češtinu je taky stará zpráva!

  OdpovědětSmazat
 5. Jo nejlepší Ruská technika aspoň zajde usa chuť na válčení.

  OdpovědětSmazat
 6. A co ty Tomahawky ?

  OdpovědětSmazat
 7. A co ty Tomahawky, to není doposud vysvětleno, že by na ně neměly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:32 Ty Tomahawky neletěly na chráněné základny Tartús nebo Hmímím. Pokud vím, tak letěly na syrskou základnu, která nebyla chráněna vůbec. Kromě toho většina jejich dráhy byla nad Lybií, tak nebyl důvod proti nim zasahovat.

   Smazat
 8. ty Tomahawky, neboli tupe americke sekery, si muzes strcit "up your rectum" tupej debile.
  Kolil jich to museli pindosi vystrelit na posranej
  falafel stand na tom syrskem letisti aby tam doletelo sotva pul tuctu ne tos aby neco trefili?
  Bez se vypchat ty pocmaranej sasku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.