AA

Reklama

čtvrtek 7. prosince 2017

S komunisty, Babišem a Okamurou se nemluví

Pavel Letko 
7.12.2017 E-republika

To si fakt myslíte, že mezi vašimi majetky a našimi společnými dluhy není žádná spojitost? Volby ukázaly, že většina občanů tu spojitost vidí úplně jasně.


S komunisty, Babišem a Okamurou se nemluví. Tak praví pražská kavárna a Přátelé kultu Václava Havla. Původně nemluvili s komunisty a Sládkem, kteří měli dohromady kolem 20 procent. Současný klub, se kterým se nemluví, se už v české poslanecké sněmovně rozrostl na málem ústavní většinu.

Čeští přátelé Sorosovy demokracie zkoušejí k udržení své nadvlády různé triky. Ale ty se jim nakonec stejně vymstí, a bohužel nejen jim samotným, ale i nám všem. Jejich hra na antikomunismus ztratila jakýkoliv politický a společenský význam. Většina voličů se ve volbách vyjádřila v neprospěch zavedených politických stran, které reprezentovaly po jednu generaci český tunelářský systém demokratické vlády. Nová většina tvořící jiný parlamentní systém je už po volbách legitimním faktem. Nic na tom nemění, že je nejednotná. Máme tu prostě „plíživou kontrarevoluci“. Snad ji nezarazí tanky spřátelených armád našeho současného vojenského paktu.

Protože volby dopadly tak, jak dopadly, bude tato volební změna nejen plíživá, ale i vítězná. Světlé zítřky nečekejme. Kalousek už nebude každý den v televizi, což může být úlevné pro všechny. Horáček nebude na Hradě, zato si bude užívat legálně a nepoctivě nabytých korunek na lidech propadlých hazardu. A možná se přestane zabývat jakýmsi Ondráčkem a jeho činností v řadách policie před 30 lety. Místo toho se mu po obrácení mysli k normálu vybaví rozvrácené rodiny s trpícími ženami a dětmi, jejichž muže a otce dokázal přesvědčit, aby mu odevzdali výplatu. Nikoliv snad přímo, nýbrž pomocí sofistikovaného systému, kterému se říká hazardní hra. Někdo prodává drogy a bohatne, a někdo jiný je platí, konzumuje a umírá. Někdo drží bank a jiný jde domů s holou zadnicí. Někdo prodává šmejd za desetitisíce, a jiný se kvůli tomu samému šmejdu zadluží. Otázkou zůstává, nakolik si ti první mohou dovolit moralizovat a mentorovat ostatní. Opravdu stojí v morálce výše majitel kasina nad výrobcem a distributorem tvrdých drog? Legálně ano, ale morálně určitě ne. Šmejdi žijící z hlouposti, patologické závislosti a utrpení bližních by opravdu neměli poučovat společnost o morálce.

Většina společnosti to už pochopila a dokonce volebně ukázala. To bylo pořád řečí o agentu Burešovi, to dalo práce to na Slovensku pokládat, a nakonec bác, 30 procent. A to nejsme u konce. Babišovo ANO má volební potenciál okolo 40 procent. Ty také dostane, pokud ODS a další partaje budou postupovat jako dosud. Chlubit se 30 let vytunelovanou revolucí a pliváním na komunisty, k nimž mnozí z nich patřili, to už dávno není společensky nosné téma. Vraťme se k činům prohrané generace reprezentované fíkovým listem Pražské kavárny. Co jste dělali těch uplynulých téměř 30 let? Tunelovali legálně i ilegálně. Seděli ve správních radách, přihrávali zakázky, loupili prostřednictvím kuponové privatizace. Děkujeme, jděte domů, do parlamentu už nám nelezte. Z nezadlužené země jste udělali zemi s dvoubilionovým vládním dluhem, přitom jste rozkradli celou republiku a složenku poslali zpitomělým občanům. Tak už zmizte z politické scény, ať vás v parlamentu raději nevidíme. Pro nás, kteří nevlastníme hazardní podniky a nic jsme nerestituovali ani nezprivatizovali, možná za Babiše a spol. nebude lépe. Ale na vás se už opravdu nedá koukat. Všechno jste prohospodařili, zejména důvěru. Už vám prostě většina nevěří a věřit nebude. Tím si můžete být jisti. Přinejmenším byste se museli omluvit, činit pokání. Tedy to, co pořád chcete po KSČM.

Zločin neskončil před 30 lety. Zločin v této zemi kvetl i po Sametové revoluci. Revoluci, kterou podnítila mimo jiné i tajná služba Sovětského svazu. Revoluci, kterou pomáhala probudit i naše nechvalně známá StB. Revoluci, která by ovšem neměla naději, kdyby vládnoucí KSČ měla důvěru alespoň poloviny občanů. Neměla, prohospodařila ji a dosud se z toho nevzpamatovala. Podobné to bude s vámi. Rozdíl je snad jen v tom, že bývalí komunisté, kteří podle vás všechno ukradli, opouštěli své posty žiguliky, družstevními byty a chatami, zatímco někteří z vás, demokrati jako řemen, jste z funkce odcházeli se sta miliony. Ty nenapršely z nebe, jak by se mohlo zdát, podle toho co nám nakukala doktrína neoliberalismu. Vysocí nomenklaturní komunisté kradli a dnes mají ty chaty a možná nějaké jiné majetky. Vy jste to mysleli upřímně a odcházíte s tučnou výslužkou v řádu mnohonásobně vyšším. To si fakt myslíte, že mezi vašimi majetky a našimi společnými dluhy není žádná spojitost? Volby ukázaly, že většina občanů tu spojitost vidí úplně jasně. Otázkou také je, jak dlouho tu nemravnou výslužku budete užívat a jak vám půjde k duhu.

K moci se díky vám dostal miliardář Babiš, xenofob Okamura, a nereformovaná KSČM. V záloze čekají Piráti. Tam jste to dopracovali. Zleva doprava máte po necelých 30 letech od revoluce podporu menší než dvě pětiny voličů. Skrytá či zjevná koalice ANO, SPD a KSČM je vaše společné dílo a jasná politická závěť. Nejvyšší čas, že jdete od vesla. Možná se ještě podaří zastavit válku, která tvoří další ovoce tohoto neoliberálního oligarchického systému. Zatím jí odnesli lidé na Ukrajině, v Sýrii, Jugoslávii, Libyi, Iráku, Afghánistánu, Jemenu a dalších zemích. Snad se ještě podaří zvrátit vývoj směřující ke konfrontaci a k válce. Snad je možné se přátelit s Rusy i Američany, s Číňany i Araby, Židy i Němci. Snad přestane být v našem mainstreamu „přítel Ruska“ nadávka, a doufejme, že se jí později nestane i její ekvivalent, tedy „přítel Ameriky“. Snad jednou dostaneme rozum, který se vy, neoliberální a oligarchičtí Přátelé kultu Václava Havla, důsledně snažíte potřít.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

66 komentářů :

 1. No mily Pavel Letko,byl to Ondra Babisu,ktery jako jediny v historii,vyjmenoval zlodejiny tech ceskich genu.Tim se pro politiky stal nepritelem c.1.Proto pohon na Babise.Ale co ti 2 geni ceskeho naroda Kalousek a Sasa Vondru,kteri udelali botu na cr v Promopro za 360 melounu?A Kalousek si dovoli hlasat,Bures nas nebude spovidat!Ze mu nekdo jiz konecne neda do drzky!Az se prokaze,ze Babis vzal dodace neopravnene,vrati je levou-zadni,ale co tihle vyse jmenova panove?Proc je nikto neobvinil a nejde po nich jako ohar?Takovi jste vy cesi demokrate!Oblizprdelky ameriky!Se stropnickym to vyhrajete!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenadávej Čechům, emigrantská nulo. U vás kde zrovna živoříš, je to stejné. To jen ten zkurvenej systém dolezl po roce 1989 i k nám.

   Smazat
  2. 6,55
   FUCK OFF uASSacký okupantský svině,vychcípejte do jednoho a světu bude betvadně!!!!!!!!!.-DDDDD

   Smazat
  3. 7.02 a 7.34 - Pravda bolí, Přátelé kultu Václava Havla? Milovníci kavárenských tlachů?

   Pavle LETKO, Okamura není žádný xenofob, je ovšem, na rozdíl od xenofilů, realista s osobní zkušeností z ciziny. Jakožto kříženec Korejky, Japonce a Moravanky xenofobem ani být nemůže, to by se musel bát i Čechů, že?. Ani ti, kteří ho volí nemohou být xenofoby. To dá rozum! Je ovšem z pracovitých národů! A odmítá ŠKODNOU!

   A co jsou "nezreformovaní komunisté? Jak nezreformovaní? Nestali se krajně pravicovou, kryptoklerikální stranou jako ČSSD? Zastávají zhruba původní socdemácké pozice? Takže na levé straně spektra zůstali jedinou alespoň trošičku levicovou stranou? Jsou vám málo revizionističtí? Málo trockističtí? PŘÍLIŠ REÁLNĚ DEMOKRATIČTÍ? Ale to je OK, máme-li demokracii.

   Strany, které se podíleli na polistopadových zločinech proti Otčině a proti Českému národu, trnou strachy, že konečně budou zločiny jejich(nejenom) politiků vyšetřeny, zveřejněny a soudně postiženy?

   A co se BABIŠOFOBIE TĚCHTO POLITIKŮ TÝČE, připomínají mi vzpomínku z memoirů leteckého konstruktéra Jakovleva (necituji, nemám po ruce, ale věcně je to správné): "Vázla produkce motorů M 105 a Stalin si podával ředitele továrny na motory... ten argumentoval, že není benzín k zabíhání nových motorů... Stalin: Jak to, že dříve jste to zvládali? ředitel: Měli jsme výborného zásobovače... sebrali ho... Proč? Ptal se Stalin. ř: Prý je zloděj... Stalin: zloděj? A KRADL Z DOMU, NEBO DO DOMU? Ředitel nechápal , tak Stalin upřesnil dotaz: Co kradl? Ř: vyměnil dvě cisterny čistého lihu naší továrny za cisternu leteckého benzínu. TAKŽE KRADL DO DOMU, ŘEKL STALIN, a zásobovač, byť s oholenou hlavou, byl zpět v závodě na původním místě.

   TAKŽE POKUD POLITICI ZE SAMOPROHLÁŠENÍM DEMOKRATICKÝCH STRAN KRADLI DO DOMU, tj. ve světě pro ČR a pro Český národ, nemají se čeho bát. ALE ONI PŘEDPOKLÁDAJÍ, ŽE BUDOU POSTIŽENI ZA KRÁDEŽE A LOUPEŽE Z DOMU - zcizení českého majetku nečechům za hubičku, úmyslným nepotřebným zadlužením ČR a Českého národa u TRIÁDY globalizace. MMF, Světové banky, ...

   Smazat
  4. Zapomněl ovšem vyjmenovat SVOJE zlodějny. TY všechny partaje se pakovaly úplatků od ZLODĚJŮ jako je Babiš. Každá partaj měla své "sponzory", socani právě Babiše. Za úplatky mu přenechávali podniky zadarmo nebo dokonce za mínusovou cenu jako pardubickou Synthesii. Sponzoři pravicových stran zůstávají ve stínu, protože jsou přesvědčeni (správně) , že se jim nemůže nic stát. Babiš se dal do politiky, protože se bál (nesprávně), že mu ukradené mohou zase sebrat ..... Takoví Piráti nebo Okamura mohou plným právem moralizovat, protože oni sami nic neukradli. Ale jeden z největších zlodějů Babiš-Bureš to právo nemá. Jedině s dodatkem co ukradl ON. Odmítám nápravy od zloděje!!! Jinak jsem sice příznivec minulého režimu, ale ne bezvýhradný. Nad donašeči tajné policie se mi zvedá kufr. Nemusím zloděje ani donašeče. A Babiš - Bureš je obojí!!!! Pokud ovšem nakradené miliardy vrátí do státního rozpočtu (třeba převedením Agrofertu na stát) a bude žít z platu premiéra, beru všechno zpět. Jenže to by se mi zlodějský fízl vysmál, že?

   Smazat
  5. Kdesi jsem cetl, ze "denni vynos", z korunovych dluhopisu, mu vynasel 2-nasobek platu premiera a to jeste nezdanene, zatimco ani premier, nedostava vyplatu casteji, nez 1x mesicne a to jeste zdanene. ;-)

   Smazat
  6. 12:31 Nenávist zatemňuje mozek a krátí život.

   Smazat
  7. 12,01
   Když napíšu FUCK OFF USSA,TAK JSEM PODLE TVÝHO MILOVNÍK UDAVAČE CHRCHLA FLANDĚRY HAVLA?????!!!!
   No ty máš dobře vyluxováno v tý lebeni!!!!!

   Smazat
  8. 12:01 + 12:31 má pravdu. A 13:22 si plete vyslovení pravdy s nenávistí. Pravda ovšem také je, že nemůžeme milovat gaunery. T

   Smazat
 2. Pane Letko,tleskám,popsal jste to naprosto přesně.P.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, až na to, že si myslím, Okamura není žádný xenofob, prostě tady nechce migranty,ať již nařízené , nebo jiné. Jako ostatně 99 % občanů ČR.Jestli se někomu lidsky nezdá, nebo nelíbí, je to jeho věc, proto ale nemusí nálepkovat .

   Smazat
 3. Poklonkáři Vladimíra Iljiče Havla to prostě nedělají zdarma. Je to pro ně výnosný kšeft.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná to myslíš vážně, ale jsi na velkém omylu ono opavdu jejde jen vzdělání, ale srovnávat HAVLA s V.I.Leninem je stutečně naprotý idiotismus. V.I Lenin bude dluho znám, ale Ožrala Havel je jen episoda . Na to bych si vsadil i u Horáčka.

   Smazat
  2. oprava: Ono opravdu nejde, Skutečně naprstý, V.I. Lenin bude dlouho znám.
   promiňte, ale asi jsem nezvládl emoce.

   Smazat
 4. Přesně jste to popsal. Větší polovina národa prozřela a druhá je podplácená sorosem tin tangy a různými druhy nefachčenků a zlodějů.

  OdpovědětSmazat
 5. S viděním a hodnocením dneška, jak jej přesvědčivě popisuje autor Letko, asi bude souhlasit mnoho lidí, ne-li většina.
  Jen jedno jeho konstatování (a sice, že KSČM se snad nereformovala) mě vede k otázce: v čem konkrétně (a proč?) by se ta KSČM měla reformovat, aby i poté dál zůstala komunistickou a levicovou, jakou je?
  Je snad ta KSČM protiústavní?, zločinnou?, extrémistickou?, teroristickou? ...
  Její politický cíl je přece jasný: mj. uskutečnit sociální emancipaci širokých vrstev obyvatelstva tím, že překoná většinové soukromé vlastnictví výr. prostředků a nahradí společenským (kolektivním), a posílí jak participativní ekonomiku, tak i politiku ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to prosté , KSČM prostě není KSČ. Ale to není ten problém. Jak KSČ tak Soc. dem. naprosto ztratila svoji revolučnost a podporu pracujícího lidu. Jejich lídři se stali napomáhačí rozvratu tohoto státu. Je ji celkme jedno zde se vymlouvají na to, že je to z obavy, že by byli prohlášení za extrémisty. Raději půjdu za Fidelem než za Filipem nebo jeho příbuzným Sobotkou. Ani Zeman není vlastně můj politik. Je to z nouze ctnost.
   Václav

   Smazat
  2. Václave, hodně starších lidí v dobrém vzpomíná na (zaručené) sociální jistoty, úctyhodné výsledky v budování průmyslu i zemědělství, na dobré zdravotnictví .., méně však na povýšenou partokracii nesnášející svobodnou diskusi (bez persekuce za odlišný názor), a všechny nemakačenky a hajzlíky dobře se maskující za stranické legitimace (jako např. všichni ti babišové, teličkové, dlouzí a spol.), kteří systému dokázali dokonale využívat, a zneužívat. A po převratu se také vyznali.
   To, co KSČ (a vlastně všechny KS v sovět. bloku) ve své době dost podcenila, byla hmotná zainteresovanost lidí na hospodářských výsledcích. S výjimkou zemědělských družstev, kde to v tomto ohledu bylo lepší. Ideologové volného trhu říkají, že lidé neudělají nic „dobrého“, pokud za to nedostanou zaplaceno, nebo nebudou potrestáni za to, že to neudělají. Vlastní hmotný zájem je nepopiratelně silnou motivací. A komunistický systém si svou životaschopnost zhoršoval, protože tuto lidskou pohnutku ignoroval, nebo ji spíše chtěl (pře)výchovou překonat. I když cítím, že vlastní hmotný zájem není jediným motivem, a lidé se neřídí jen hmotným zájmem.
   Dnešní KSČM se v mnohém skutečně reformovala, a mnohé užitečné si ve své ideologii podržela. Stačí se seznámit s jejími programovými dokumenty, vizemi .. (nejsem jejím členem, ale podíval jsem se i na ně).
   Problém je v tom, že pokud by se i tato KSČM nakrásně ocitla v roli společenské vůdčí síly, neměla dost síly, aby proti ekonomické, mediálně-propagandistické, ... síle dnešního vůdčího (neo)liberálního kapitalismu co prosadila. A také dnes ve společnosti přetrvává proti ní odpor. Cíleně živený médii atd. V kontextu dnešního rozložení globálních politicko-ekonomických sil nemá proto šanci. Je to však jádro alternativní(!) politické moci schopné převzít svou úlohu v situaci, kdy pro to nazrají podmínky v širším evr. či světovém kontextu.
   Nezatracoval bych ...
   ---
   A pokud se týče Miloše Zemana, i pro mě je východiskem z nouze, nad kterým (občas) také silně skřípu zubama.

   Smazat
 6. Tak Kalousek je v čété pořád stejně často, v minulém volebním období tam byl pořád jako místopředseda rozpočtového výboru za opozici, teďka by tam měla být komunistka, jako předsedkyně, ale ta tam nebude, protože tam bude Kalousek jako bývalý ministr financí. Oni si vždycky něco vymyslí, proč tam musí sedět a klepat se jako ratlík. A k tomu Horáčkovi, on přijde touhle legrací asi o 15 milionů, takže aspoň v něčem ta spravedlnost funguje. Holt špatný odhad, což je u bývalého majitele sázkové kanceláře dost kupodivu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pospíšil je pouze nastrčená loutka, TOP vede Kalousek dál. A tak to i sdělovací prostředky vnímají.

   Smazat
  2. 12:12 Takže od pana Kalouska docela šikovná finta, ne?

   Smazat
 7. Moc pěkný článek naprosto souhlasím pryč s havloidními poskoky.

  OdpovědětSmazat
 8. Jedna skutečnost je na tom všem nejzajímavější - v článku se popisuje řada evidentních prasečin, jak si mnohá prasata a svině ( nadlidi) pomáhají k majetku okrádáním občanů, jejich morálním devastováním, lichvou, zadlužováním, distribucí drog, prodejem šmejdů a obecným oblbováním- proč všechny tyto zmrdoviny vláda, která tady vládne NEZAKÁŽE??? Proč se poté, co si odhlasovali svoje obrovské platy, zabývají zásadně jen píčovinama, co kdo řekl, nebo neřekl, výrokama toho a onoho a zač by se měl veřejně omluvit, děsná dramata na úrovni vlády se odehrávala v mediální rovině máváním tibetskou vlajkou a posraným dalajlámou, posraným Brady a medailemi, posraným čapím hnízdem a podobnými krávovinami, které občany vůbec nemusí zajímat, a taky nezajímají. Všechno se soustředí pouze na ideologická gesta, házení hovny na "komunisty" ovšem na ty, kteří si převlékli účelově kabáty v roce 1989 se hovna nelepí ( tak na které se vlastně nadává?) - a teď to přijde... všechno -úplně všechno svinstvo páchané na lidech, které nechává vláda vykořisťovat zbohatlíky, lotry, zlodějskými firmami všeho druhu, a nezakáže to, odůvodňuje tím, že "soukromníkovi nelze poroučet" a bla bla blaf".. Nechali zemřít padesát lidí, než šlápli na krk lotrům s pančovaným alkoholem ( o čemž se dávno vědělo) a jak tedy je možné, že do kouření v hospodách kušnit můžou? Jak je možné, že do toho šli, i když věděli, že likvidují soukromníkům všechny malé obecní a vesnické hospody 4. kategorie, kam se chodí kecat, chlastat, hrát karty a kouřit, a kam nekuřáci s "rodinami na oběd" na sto pro nechodí? NE! Udělali to proto, že jsou to šmejdi, lotři a lumpové, nejtvrdšího kalibru, kteří jen lžou a cosi předstírají, a hrají divadlo. Proč kurva předstírají, že jim jde zákazem kouření o "zdraví lidí", protože kdyby o to šlo, zakázali by výrobu a prodej cigaret, ale naopak, zdražováním tohoto "škodlivého tovaru" nekřesťansky hrabou??? Proč to šílené pokrytectví a šílená demagogie? Co si o lidech myslí? Zprivatizováním zdravotnictví prokázali jednoznačně, že na nějaké zdraví občanů totálně - ale totálně serou! Tak proč kurva všechno to hnusné pokrytectví, kterým si z lidí dělají akorát prdel, a proč jim to lidi boha jeho žerou? A proč nechá vláda naše media psát a publikovat veřejně jakoukoliv prasárnu a lež, která kohokoliv napadne, a může s tím veřejně vlézt na internet? Proč musíme žít v tomhle svinstvu? Za tři týdny budou vánoce - a podívejte se na tu ubohost - na všechny ty články všude! Jen prasečí politika, odporná divadýlka, tragedie, zabíjení, válka - strašení lidí non plus ultra! Proč mají naše matky, babičky, a ženy péci cukroví a věnovat se přípravě vánoc, když blbí chlapi napříč blbochlapským spektrem jen dřepí u počítačů a píšou nebo čtenářsky konzumujou strašidelný,výhrůžný, nebo sprostý a oplzlý články? Do roku 1989 jsme jako celá společnost NEŽILI v takovým svinstvu! Ať si tady vládl kdokoliv - tohohle svinstva, demagogií a sprostých manipulací jsme byli ušetřeni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.26

   Napsal a popsal jste bohužel pravdu , je to v teto, kdysi krasne republice na soustavne zvracení !!!

   Jak a kdo , nám z tohoto strašného bordelu a pocitu zmaru pomůže ??
   Na parlamentních listech pise Lukáš Lhotan - exmuslim , že pokud se nezacne bojovat proti muslimům ted , tak staří ještě doziji , ale mladi mají utéct daleko mimo Evropu ! Takže, mlade ceka za 20 , 30 let horor ! Je mi jich trochu lito , ale to tu už dávno nebudu ......   Smazat
  2. Vytesat do kamene!

   Smazat
 9. Klasické partaje, ods, soc.dem,lidovci, top09 se perfektně odkopaly a ukázaly, co pro ně znamená občan a co kapitalista. A ten souzvuk s čété má stejné kořeny: občánku plať a čété tě obslouží nejlživější propagandou, jakou ani ve saci-fi nenajdeš a ještě za tvé peníze, blbče!
  Tolik lživého klábosení jsem neslyšel ani od Emanuela Moravce v dobách nacistické okupace, jako od toho z dnešní čété. Všichni partajní "klasici" řvou jako o závod, že by Babiš mohl vládnout bez důvěry parlamentu a strašně jim vadí, že by vládl s důvěrou občanů! Oni si dokonce myslí, partajfýreři, že by důvěru, kdyby byli premiéry, schrastili. Fiala - kdo by ho tak podpořil, mimo tu hrstku těch pseudodemokratických blokařů. Okamura naštěstí do té party vyčpělých do senility politiků nepatří a tak ví své! Snad piráti? S podporou kterých stran? Přece se nespaktují s odpadlíky od českého státu a nespáchají tak hned po širším vstupu do parlamentu harakiri! A tedy zbývají jen nové volby s ještě drtivější porážkou politických sluhů velkokapitálu a Bruselu! Ať už je to tady, stát a národ se potřebuje probudit z toho zlého snu a začít nový perspektivní život!

  OdpovědětSmazat
 10. Malá poznámka: šmejdi, ti se pomalu, ale jistě přestěhovali z domácností do hypermarketů - tam dnes je šmejdu, o jakém se nikdy třeba ani v tzv.- vietnamských tržnicích nikomu ani nesnilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl. Šmejdi v supermaretech jsou jejich základní složkou. A to od začátku. Okrádají dodavatele (tedy ty z ČR) a balamutí spotřebitele tedy také ty z ČR. Tato zem je naše zem. Ať jsou do prdele. Mam raději naše šmedy než cizí.

   Smazat
 11. Pár poznámek:
  Stále se nadává na komunisty. Jedno srovnání k tomu: Rumunsko byla také komunistická země. Ale rozdíl mezi životem u nás a v Rumunsku? Posuďte sami.

  Byli jsme v "RVHP" a mnoho, téměř všichni lidé si mysleli, že jsme v područí SSSR, protože z "centrály "chodily příkazy" co a jak, s kým ano a s kým ne.

  A proto se ptám, co máme dnes? EU (kdosi anonymní) nás chce pohnat k nějakému soudu a to kvůli tomu, že jako suverenní stát nechce přijmout tolik "uprchlíků", kolik nám jich přidělily.

  Tak co, jsme dnes suverenní stát a nebo jsme vlezli z jednoho chomoutu do jiného?

  OdpovědětSmazat
 12. Kteremu emigrantovi zase nadavate vy sprostaci chraneni cenzorem 7:02 & 7:34 ?
  nick honolulu pod timto clanekem vubec nebyl, ale ted, kdyz uz je, tak by chtel podotknout, ze mimo uvedene autorem clanku, jste drzeni v totalnim
  informacnim temnu !

  OdpovědětSmazat
 13. 12:05... Vy jste vlezli Merkerove do zadnice az po usi !
  za vasi "inteligenci" Amerika nemuze !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12,25
   Za vaše mínusový IQ na bodu mrazu nemůže NIKDO NA SVĚTĚ VY uASSacký ksindlové!!!!!

   Smazat
 14. Babišovi hází klacky pod nohy protože chce pracovat,tak ho nechte.Že tuneláři mají strach? Je jen dobře.Proč by mněl jít do koalice s pidistranami které se tváří, že volby vyhráli,nejraději by obsadily všechny hlavní posty a dělají jen peklo,viz KDU ČSL.Dobrá je i finta,že půjdou do koalice jen když Babiš jako velezrádce nebude premier.Co to je za zhovadilost.Vytvořit kauzu s deset let starou věcí před a po volbách. Je to přímo ovlivňování státu. Vyšetřit kdo to spůsobil, sečíst škody a poslat do tepláků a škody nahradit.Včetně mocí výkoné,je tam stejně na hovno.A zrušit volební práva u lidí s dvojím občanství, kteří si nepříjdou vyzvednou volební lístky.

  OdpovědětSmazat
 15. Můj příspěvek s článkem souvisí jen částečně, ale stojí za to si ho přečíst až do konce.

  Selský rozum, aneb proč z nás dělají politici stále a dokola jen blbce !

  Když někdo (jako např. EU) nabízí dotaci investorům na některé projekty, tak pro zájemce stanoví jasné podmínky.

  Jak to tedy vlastně je ?

  Žadatel o dotaci (např. firma Čapí hnízdo) musí:

  1. Požádat písemně na co dotaci žádá, a o jakou částku se jedná.

  2. Musí splnit podmínky stanovené pro obdržení dotace.

  3. Dotující to je - EU - prověří splnění podmínek a dotaci buď poskytne, nebo neposkytne.

  4. Investor ( firma Čapí hnízdo) musí proinvestovat ze svých peněz zbývající částku pro výstavbu projektu, tedy cca 80-90% (dotace cca 10% - 20%).

  5. Projekt- tedy výstavbu musí dokončit v určitém termínu.  Tak a nyní si vyhodnoťme z informací domácích - státních médií, výstavbu Čapího hnízda. Projekt byl úspěšně dokončen a slouží veřejnosti.

  Dává práci 68 pracovníkům.

  Zisk z provozu je odváděn v ČR do státního rozpočtu a za dobu provozu je odvod na daních vyšší než byla dotace 50 mil. Kč.

  Při tom dotace byla poskytnuta z peněz EU, ne tedy ze státního rozpočtu ČR ! pak se najde „slepičí prdelka“, která před volbama v ČR, běží do Bruselu, že s tou dotací asi nebude něco v pořádku - premiér B. Sobotka. Vyvolá spolu s KDU-ČSL dokonce trestní stíhání proti úspěšnému podnikateli A. Babišovi. Stěžovatel - B. Sobotka + celá ČSSD a KDU-ČSL, jsou jen neschopnými cokoliv vyprodukovat a jen závidí jinému úspěch.
  Ale hodí se to právě před volbami do "PS", - zvláště po propadu ČSSD v krajských volbách ! Zblbnout a ovlivnit tak lidi – voliče a pak také i stádo tupých ovcí co ještě věří zpravodajství ČT-TV1/24, s jejími žlučovitými redaktory !
  Aby to nebylo málo, ve stejné době kdy se před volbami mluví jen o Čapím hnízdě, jiný „umělec“ z KDU-ČSL - ministr Herman si nechá v dosluhujícím parlamentu schválit 450 mil. Kč na výkup prasečáku v Letech u Písku, od soukromé firmy a z peněz ze státního rozpočtu ! Ve stejném dni, kdy se tato informace objevila v televizi, vystoupí ministr financí s tím, že částka, pro výkup prasečáku, je dvojnásobně vyšší než je úřední odhad ! To znamená, že ze státního rozpočtu cca 225 mil. Kč půjde soukromé firmě navíc !
  A o tom, kdo firmu vlastní a kam skutečně peníze navíc poputují se mlčí a nikoho to ani vůbec nezajímá !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celá kauza výkupu prasečáku nebyla přece stvořena pro uctění památky zemřelých za nacismu, ale právě proto, aby se mohlo z daní zaměstnanců ukrást do kapes různých těch HERRMANNŮ oněch 225 milionů Kč a to si hoši ještě s nevolí museli hodně utáhnout opasky. A my, nepřející zločincům ? Že se nestydíme, fuj, "dyť to je almužna pro bohaté".

   Smazat
 16. Dodatek:

  Máme přece kauzu A. Babiš a s ním, jako trestně stíhaným, do nové vlády "přeci" nemůžeme jít, se Slovákem a bývalým agentem StB. To jsou argumenty z ODS, TOP 09, STAN, Pirátů, a nyní i z nově vzniklého „demokratický blok“, z ODS, TOP 09, STAN,..., v režii M. Kalouska, člověka destruktivního, zatrpklého, z kterého padají jen řeči plné žluči ! Demokratický blok vznikl hlavně proto, že se bojí nové vlády s premiérem A Babišem, který se nezastaví před rozkrýváním korupce politiků z minulosti. Až bublina kolem "Čapího hnízda" splaskne a trestní stíhaní bude zastaveno (což musí nastat), tak bude zajímavé sledovat jak se pak budou kroutit politici jako Bělobrádek, Zaorálek, Fiala, Farský, Kalousek, M. Pekarová-Adamová, M. Ženíšek, kníže Karl Schwarzenberg, a veleneschopná Mirka Němcová z ODS, a jak budou veřejnosti vysvětlovat své postoje k blokování nové vlády ve prospěch občanů ČR.
  EU – v kauze dotace pro Čapí hnízdo ani nemůže rozhodnout jinak, než ve prospěch Čapího hnízda. Proč?
  1. Musela by si příslušná komise přiznat, že neprovedla kontrolu žadatele a splnění podmínek.

  2. Ale tu přece provedla a uznala splnění podmínek.

  3. Přiznali by pracovníci komise EU že pochybili ? Asi těžko...

  Tak jaký je vlastně problém ?
  Jen v boji o moc a křesla ve sněmovně. Přece za 100 000,-Kč/měsíc si pokecat ve sněmovně a za nic v opozici nezodpovídat, je mnohem jednodušší, než pracovat - a to i často špatně !

  Mnozí poslanci totiž vůbec neví co je to výroba, neví co je to zodpovědnost za výsledky firmy, neví co je to mít zodpovědnost za zaměstnance,...

  Ti v tzv. Demokratickém bloku zradili vlastní voliče. Hlas jim přece dali lidé v přesvědčení, že budou pracovat pro blaho naší ČR !

  Bylo by toho mnohem víc, ale je to jen názor na současnou situaci v ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.39

   děkuji Vam za napsána fakta , čtete mi myšlenky . Ta sprosta žumpa v čele s ubozakem Kalousem se klepou strachy , že se začnou otevírat zlodejske kauzy ! Už aby to bylo ....... !!!

   Smazat
 17. Z prohlášení Socialistické solidarity:

  "Ve dnech 15. a 16. prosince mají v Praze jednat zástupci frakce Evropa národů a svobody (ENF), která sdružuje pravicově populistické strany v Evropském parlamentu. Součástí tohoto uskupení jsou například francouzská Národní fronta (FN), nizozemská Strana svobody (PVV), rakouští Svobodní (FPÖ) nebo italská Liga severu (LN). Celou akci organizuje Okamurova SPD. Z nejvýraznějších lídrů účast zatím potvrdili Marine Le Pen (FN) a Geert Wilders (PVV). Zatím není jasné, zda se zúčastní také šéf rakouských FPÖ, HC Strache, který aktuálně vyjednává s rakouskými Lidovci o vytvoření vlády.

  Jedná se o strany využívající společenskou krizi k posílení své moci. Sociální napětí chtějí přesměrovávat na ty nejvíce bezbranné – na skupiny, jejichž hlas v médiích neuslyšíte. Pro upevnění moci využívají obětní beránky – v poslední době hlavně uprchlíky, někdy ale také Romy, Židy, lidi menšinové sexuální orientace a jiné skupiny obyvatel, kteří z různých důvodů nezapadají do jejich těsných škatulek. Jedná se o strany, které rozdmychávají temné stránky moderní společnosti – rasismus, islamofobii a antisemitismus. Tyto subjekty budují svoji vizi Evropy národních států. Tato politika je však falešnou alternativou k neoliberálnímu fungování Evropské unie. Tím spíše, že reálně existující problémy současného systému neřeší, ale ve skutečnosti prohlubují.

  Této budoucnosti, kterou chce vytvářet ultrapravicová ENF, se chceme rázně postavit. Jako koalice radikálně levicových a antirasistických skupin proto svoláváme na pátek večer demonstraci do centra Prahy. Dále vyzýváme k sobotní nenásilné blokádě TOP Hotelu Praha na Chodově, kde bude konference pravicových populistů probíhat."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Socialistická solidarita? Co to, proboha, je za spolek?

   Smazat
  2. 14:05
   Dobře, že se ptáte.

   "Současný globální kapitalismus je založený na moci bank a korporací. 1% nejbohatších vlastní polovinu světového bohatství. Demokracie je v takovém systému stále více oslabována a v některých zemích není potřeba vůbec.

   Honba za ziskem si vybírá svou cenu i na planetě a jejím ekosystému. Klimatický chaos, tuny odpadu a plýtvání jsou do budoucna neudržitelné. Mohou stál lidstvo existenci.

   Námezdní práce a vykořisťování jsou od kapitalismu neoddělitelné. Podporujeme všechen boj pracujících za vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky. Zároveň vždy zdůrazňujeme, že jen společenské vlastnictví výrobních prostředků může přinést rozhodující změnu.

   Když se chudí staví proti ještě chudším, mají ti nahoře klid. Jakmile se ale sjednotí, nedokáže je nic zastavit. Rozdělování podle pohlaví, barvy pleti nebo náboženství veškeré emancipační snahy oslabuje."

   Další informace:
   www.socsol.cz/

   Smazat
  3. Anonymní 7.prosince 2017 14:05

   Dny antikapitalismu:
   Každoročně organizujeme prodloužený víkend přednášek a debat s řadou domácích i zahraničních hostů.

   Základní postoj lze vyjádřit v jediné větě:

   "Jsme přesvědčeni, že kapitalismus je překážkou dalšího rozvoje lidstva a vede stále více a více k potlačování demokracie."

   Smazat
  4. 14:12 Společenské vlastnictví výrobních prostředků? To jako že ten, kdo vybudoval úspěšnou firmu, by o ni měl zase přijít? Co vás k takovému přesvědčení vede? Ono to takhle někde snad funguje, že společenské vlastnictví výrobních prostředků vede ke světlým zítřkům?

   Smazat
  5. Jistě nebude chybět ani Antifa. Jestlipak si pan Bartoš z Pirátů nachystal nový transparent?
   Strany ENF, jsou spolkem DeBl označovány za extrémně pravicové. Pokud však vidíte jejich programy, není to tak. To nálepkování spojené s jednostranným přístupem do médií, má zastavit růst popularity těchto stran. Tyto strany kritizují neoliberální deformace demokracie a politické kroky, které vedou k likvidaci demokracie. Navážení afrických etnik do Evropy, bez ohledu na mínění Evropanů, je také jedním z nástrojů, likvidace demokracie v Evropě. P.K.

   Smazat
  6. SocSol jsou mladí blouznivci, nepoučení z historie, ideologicky zblbí, od života velmi odtržení. Nejsou nebezpeční, protože už nemají žádnou Moskvu, kam by se mohli jezdit učit kroutit krky. Kléma

   Smazat
  7. 14:32 Samozřejmě, že to funguje. Nebo se snad ve vaší rodině řídíte principy kapitalismu? To znamená, že vy vlastníte její majetek a ostatní na vás pracují za mzdu? Opravdu manželce platíte za její služby a děti vám musí všechny "sociální náklady" časem splatit? Jestli to tak máte pak bych rád viděl ty vaše "světlé zítřky".

   Smazat
  8. 18:06 Srovnáváte nesrovnatelné. Stát není rodina. Zkuste uvést nějaký stát, kde to funguje, aby to bylo fér.

   Smazat
  9. 7:34 takže proto, že někdo vybudoval prosperující fabriku a někteří tvrdí, že nikde a nikdy společenské vlastnictví výrobních prostředků nevedlo k prosperitě, takovou variantu odmítáš? Co je to prosperita, podle tebe? Současný stav ČR dnes? Nebo sociální jistoty, všeobecný dostatek, žádná chudina ani vyloučené lokality, bezpečnost, svět bez válek a politická stabilita, rozvoj kultury a všeobecně přátelských vztahů? Chápeš ty vůbec, že nejde jen a pouze o životní úroveň, ale stejně i o úroveň života? Příliš složité, že?

   Smazat
  10. Opravuji 14:53 je psáno pro 14:32 a dodávám: S mnoha dalšími jsme vybudovali prosperující podnik s produkcí vysoké technické úrovně. Ten nám všem, byl privatizací ukraden. Výsledkem je víc než bilionový státní dluh a z podniku, ke kterému jsme měli vztah jak k vlastnímu je montovna zahraničního vlastníka.

   Smazat
 18. „To si fakt myslíte, že mezi vašimi majetky a našimi společnými dluhy není žádná spojitost?“
  Spojitost mezi majetky našich miliardářů a dluhy státu nejspíš bude. Vzhledem k doktríně liberalismu, kterou bez výhrad vyznáváme, však bude ta spojitost nejspíš legalizovaná.
  Poslední mezí demokracie je, když tito miliardáři, kteří dále rostou pouze díky dotacím a zakázkám, o kterých se rozhoduje ve vládě, nejsou účastni v té vládě. To se bohužel nepodařilo udržet, svazek moci a peněz se stal realitou.

  „K moci se díky vám dostal miliardář Babiš, xenofob Okamura, a nereformovaná KSČM. V záloze čekají Piráti. Tam jste to dopracovali.“
  Pane Letko, upozorňujete, že strany, které se zde střídaly u moci, již ztratily voličskou podporu. Z textu jsem vyrozuměl, že jste tomu rád, že s jejich počínáním nesouhlasíte.
  Potom nechápu, proč přebíráte jejich pohled na jejich politickou konkurenci. Ten pohled je samozřejmě zavádějící, snažící se ostatní nějakou nálepkou, odstavit od možnosti, uplatňovat svůj odlišný pohled na politiku. To Vaše nálepkován Okamury a KSČM, je dosti poplatné těm, kteří se sami označili jako DE-BLové. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:23

   Za sebe bych odpověděl:
   Okamura není v žádném případě alternativou, ale, jak (nechtěně) výstižně říkáte, konkurencí.
   U Babiše časem uvidíme.
   Jakou reformu má pan Letko na mysli u KSČM, to je mi také záhadou: nabízejí se dvě možnosti - stát se reformisty (socdem) nebo revolucionáři (považuji za naprosto vyloučené). Nejspíš ale zůstanou přicmrndávajícími pragmatiky. Pan soudruh Skála to toliko přibarví svými ohnivými řečnickými výkony.

   Hádám, že pan Letko zdejší diskuse nečte. Chcete-li odpověď od něj, budete se ho muset zeptat tady:
   http://e-republika.cz/article3957-S-komunisty-Babi%C5%A1em-a-Okamurou-se-nemluvi

   Smazat
  2. Anonymní7. prosince 2017 14:40
   „Okamura není v žádném případě alternativou, ale, jak (nechtěně) výstižně říkáte, konkurencí.“
   Jestli je Okamura alternativou, nebo konkurence, která chce uplatňovat svůj odlišný pohled na politiku (jak jsem chtěně uvedl), nechme filologům.
   V každém případě, jeho pohled na politiku, je České republice a jejím občanům prospěšný a je ho třeba zesilovat. On prosadil, že už i jiné strany se začínají zajímat o referendum, on svým odporem proti migrantům dosáhl, že to začínají přebírat i jiné strany. Ale jsou to i další jeho témata v sociální oblasti a proti systému exekucí, atd. P.K.

   Smazat
  3. 14:40 pan Letko přec žádnou reformu od KSČM nevyžaduje pokud čtete pořádně. Pan Letko ale tvrdí, jak si vysoké komunistické kádry, snad za totáče, nakradli. Uvítal bych, kdyby uvedl alespoň jediný takový příklad. Vždyť to bylo to první kolo honu na komunisty po převratu. Pamatuju - M. Jakeše pražská vilka, Štrougala chalupa kdesi u Vysokého n/J. a nic. Nic nad legální příjmy. Pamatuju ovšem, jak dopadnul, za totáče, pan ministr zahraničí Chňoupek, když si pomáhal, jak dopadnul generální ředitel ŠKODY Mladá Boleslav Zapadlo, když spolu se synem šmelil soutěžní speciály. Pamatuju, jak žili a co měli dva krajští tajemníci tehdy vládnoucí strany, dva generální ředitelé výrobně hospodářských jednotek (desetitisíce zaměstnanců) a šest podnikových ředitelů s víc než čtyřmi tisíci zaměstnanců. Nic víc, než odpovídalo jejich výdělku, který byl snadno zjistitelný podle jejich odborářských a stranických příspěvků. Ty jejich příjmy nebyly řádovým násobkem tehdejšího průměru tak, jak je tomu dnes. Jejich výhodou ovšem bylo, že neznali nedostatkové zboží, když jim kdejaký šplhoun snaživě a ve všem vycházel vstříc.

   Smazat
 19. Rozpusťme EU a zkusme ji postavit znovu, ale na demokratických zásadách. Je totiž evidentní, že současná EU není ani náhodou demokratická. Jedna z demokratických zásad zní rovnost všech v daném územním celku. Každý územní celek, v případě EU každý její členský stát by měl tedy mít v evropském parlamentu stejné početní zastoupení poslanců. Jak tomu je v současnosti všichni víme! Proto ven s EU co nejdříve, než budou škody, které napáchá ještě větší.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štefane EU se nerozpusí stejně jako naše sněmovna, nabo parlament. Ani strany. Klaus odešel ODS zůstala i se svými tuneláři. Zeman odešel a za něho nastoupilo hned několik investigacivců. Prostě Augiašuv chlév se musí vymést a desinfikovat. Jinak nákaza pokračuje.

   Smazat
 20. pro
  Anonymní7. prosince 2017 14:32
  Vážený, Společenské vlastnictví výrobních prostředků se NEZAKLÁDÁ NA ZABAVOVÁNÍ MAJETKU ÚSPĚŠNÝCH!!!

  To je založeno na DOBROVOLNOSTI LIDÍ SE SPOLEČNÝMI ZÁJMY. Vkládají totiž do společenství svoje VLASTNÍ prostředky a svoji VLASTNÍ pracovní sílu.

  Asi jste si to spletl s diktaturou (je jedno jestli je státní a nebo nadnárodních korporací), kterou vám dnes vtloukají do hlavy.

  OdpovědětSmazat
 21. A něco též přídám: "Co vepřín v Letech". To je tunel, takto hospodaří stát s penězi daňových poplatníků? To je další OKD, ať jde za to bývalý ministr Herrmann k soudu. Jeho prasárny s Bradym, jeho čuňárny v ÚSTR, to je společnost, nic neřešící a nic nedělající. ZRUŠIT !!!

  OdpovědětSmazat
 22. Pro toho človička v 15.53 Zjisti si kdo založil Eu zjisti si kdo posilal lidi do koncentračnich taború a pak si zjisti co znamená levice a pravice zjisti si proč skončila Francouska velká Revoluce tak jak skončila a pak ňěco povidej PEPA

  OdpovědětSmazat
 23. mysli že ani sudruch andrej toho moc pro lidi nenaděla jo takhle stahnout tršinku jako malou domu tak tomu bych věřil protože i historie nam dokazuje že tomu nebylo nikdy jinak a to ani za komunistu ale i ti tenkrat brali v množstvi vic než malem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsem si všimnul, jak spousta lidí ví, co všechno Babiš nenadělá.

   Smazat
  2. 18:35 šlo by uvést konkretní případy, jak komunisté, za své vlády, brali v množství víc než malém?

   Smazat
 24. Za takový komentář by se nestyděli ani na Novinkách.

  OdpovědětSmazat
 25. Mám jednu otázku: Těch 0,45 mld. Kč, na vykoupení prasečáku, který n e s t o j í na místě někdejšího pracovního, ale vedle tábora, schválil parlament anebo schválila vláda? Bylo by dobré, aby ti, kdo za toto svinstvo zvedli ruce, nezůstali anonymitě.
  Ještě jednu perličku. Miloslav Ransdorf asi dva roky svým úmrtím publikoval, že založení tábora v Letech iniciovali, Havlův otec a Trautenberkův předek a to v době II. republiky. Zkrátka demokratické rodiny každým coulem i po předcích.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 26. 19:48
  A PROTO TAM MUSÍ BÝT PAMÉTNÍK!!!!!!!!
  to jenom pro ty zasvěcné od strýčka našeho milého sudetoněmeckého obdivovale Hermana von debila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:48 Však taky Míla Ransdorf, který důvěrně znal atmosféru a situaci v tehdejším prognosťáku, přilehlé politické veličiny s jejich chováním před, při a po převratu 1989, který měl dost kontaktů i znalostí, aby vyhledal fakta a dost cti, aby je nesmlčel, tak takový výjimečný člověk na straně pravdy, musel být a byl umlčen. Čest jeho památce. JiH

   Smazat
 27. 15:01
  Nemám nic poti úspěšným, ale mám hodně proti zlodějům a ještě více proti politickým zlodějům.
  To jsou ti kteří využijí svých postů k obohacení sebe a svých přátel ( s tím že jim to tito vrátí)
  Také mám hodně priti těm kteří (nevěřím že z neznalosti okradli tento stát takzvanou privatizací a posléze podporovali hoštaplery kteří okrádali lidi a to nejenom jednou ale asi pro výstrahu několirtát. Několikrát prodané domy a H systému a prodané byty družstevníků. Pokud tomu nerozumíte a pokládáte to za byznis tak jste jenom ubohý idiot který věří bohu mamonu.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 28. Kvicite, ale kvicite pravem

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.